Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8651) Oliverda válasza simonzé (#8648) üzenetére


Oliverda
félisten

A Lotus és a Virgin (és esetleg még a másik két új csapat) első éve olyan lesz kb. mint a Super Aguri 2006-os idénye. Az év első felében szerintem a célba érést célozzák meg. Talán az idény végére már odaérhetnek a középmezőny végére némi szerencsével.

7Heads Drago:

Még el sem kezdődött az idény... :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8652)



addikt

Tudja valaki, hogy mekkora idén a csapatok költségvetése?

Esetleg arról is érdekelne info, hogy kinek milyen az infrastruktúrája. Pl dolgozók száma, szélcsatorna, szimulátor egyéb nyalánkságok.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#8653) SzalaiG válasza hunnylander (#8639) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nagyon ötletes és nekem tetszett. :D

(#8654) hunnylander válasza (#8652) üzenetére


hunnylander
őstag

Engem is érdekelne, de csak a tavalyi dolgokat tudhatjuk 175 fontért + postaköltség (nemrég jelent meg). :D

www.HunnyF1.com

(#8655) JJános


JJános
addikt

A Lada az F1-ben. [link]

2007-05-06 óta itt!

(#8656) Oliverda


Oliverda
félisten

Jordan: A Stefan GP ott lesz a rajtrácson Bahrain-ben!

„Úgy értesültem, hogy ott lesznek Bahrain-ben Jacques Villeneuve-vel, aki versenyezni fog.” – mondta Eddie Jordan, aki egyúttal hozzátette, a szerbek a Team USF1 helyét kapják majd meg a rajtrácson.

A szerbek nem rendelkeznek érvényes versenyzői engedéllyel, noha a csapat készen áll.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8657) kerjani


kerjani
aktív tag

Newey-féle kész átverés :D
[kép]

kíváncsi leszek, mennyire lesz más hangja így ;]

[ Szerkesztve ]

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#8658) kerjani válasza kerjani (#8657) üzenetére


kerjani
aktív tag

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#8659) Oliverda válasza kerjani (#8657) üzenetére


Oliverda
félisten

Én meg arra leszek kíváncsi hogy a megbízhatóságra milyen hatással lesz. Newey gyors autókat tud tervezni csak éppen ötből három nem valami megbízható...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8660) P00By válasza kerjani (#8657) üzenetére


P00By
nagyúr

(#8661) Oliverda válasza P00By (#8660) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahha... Mondjuk az sem ideális ha túlhevülnek a gumik. Kíváncsi leszek én erre.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8662) P00By válasza Oliverda (#8661) üzenetére


P00By
nagyúr

Sztem csak ebből a szögből tűnik úgy, h közel van a gumikhoz.
De majd meglátjuk!

(#8663) #70869248 válasza P00By (#8662) üzenetére


#70869248
törölt tag

hát erre muszáj linkelnem egy videót :)
-...sok minden miatt állat. :D

Kicsit én is bizonytalan vagyok a gumikra gyakorolt hatását babrálgatva...de ő a tervező (a szent tervező) szal csak tudja mit csinál...szarvashibát (mármint amire az egyszőrű ember is gondol) olyat nem feltételezek róla.
Szal lesz ott hő na..:D

(#8664) Nowhereman válasza #70869248 (#8663) üzenetére


Nowhereman
őstag

És felltenném a kérdést, hogy Neweyból nem nézed ki, hogy még a szemfülesebbeket is átverte? Mi van, ha az felső kipufogó nem álca, hanem két pár kipufogója van a gépnek, és az alsóra annak fügvényében engedik a szuszt, hogy mennyire kell melegíteni a gumikat? Én helyből így oldanám meg/sőt az elsőkhöz is vezetnék valami hősugárzót/. Ezzel a trükkel hideg időben simán le lehet mosni a pályáról a konkurenciát...

Utánam a kondenzcsik!

(#8665) #70869248 válasza Nowhereman (#8664) üzenetére


#70869248
törölt tag

:D
Egy percig nem mondom hogy ok nélkül csak úgy árakta, és innen kezdve lobogó gumikkal futnak a Red Bull-k :)
Biztos hogy van oka, futottak is vele tudják mit csinálnak.

(#8666) SzalaiG válasza Nowhereman (#8664) üzenetére


SzalaiG
addikt

Érdekes elgondolás... :U

(#8667) hunnylander


hunnylander
őstag

Campos -> Hispania Racing

www.HunnyF1.com

(#8668) Oliverda válasza hunnylander (#8667) üzenetére


Oliverda
félisten

Hispania-Cosworth? :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8669) Oliverda


Oliverda
félisten

A motorsportál fórumról 2 komment:

Dévényi Racing Team kellene Tibi bácsival. :-)

Ja, és piros pöttyös lasztikat dobálnának a közönségnek amikor
beérnek a célba!:-D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8670) hunnylander válasza Oliverda (#8669) üzenetére


hunnylander
őstag

:DDD

Szegény Virgin, nehéz lesz dobálózniuk.

www.HunnyF1.com

(#8671) Oliverda válasza hunnylander (#8670) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8672) P00By


P00By
nagyúr

Button hozzátette, hogy a folyamatosan csökkenő üzemanyagszint miatt a versenyzőknek nem csupán a gumikat kell majd kímélniük, hanem többet kell állítaniuk az első vezetőszárny dőlésszögét is.

"A tél jó részében nem volt állítható a szárnyunk, ezért elég nehéz dolgunk volt a hosszú etapok során, mert amiatt, ahogyan az autó magas üzemanyagszinttel viselkedik, sokszor kell állítani rajta" - mondta. - "Ezért nagyszerű volt, hogy az utolsó tesztre megkaptuk az állítható szárnyat, mivel sokat játszottunk vele, miközben egyre kevesebb lett a benzin a tankban. Minden etap közben állítottunk rajta. Ez kulcsfontosságú, akárcsak az, hogy az első szárny megbízhatóan működjön." - A5

(#8673) hunnylander válasza Oliverda (#8671) üzenetére


hunnylander
őstag

Kicsit elszabták a hidraulikus rendszer állóképességét.

BBC, Ted Kravitz: Technical director Nick Wirth admits that there has been a design error on some parts of the hydraulic system. As pretty much everything that makes you stop or go in an F1 car is hydraulically-driven (throttle, gearbox, brakes), it's important to have it indestructible.

Wirth says there will be a fix in place for the first four races while a re-design continues back in the UK.

www.HunnyF1.com

(#8674) Oliverda válasza P00By (#8672) üzenetére


Oliverda
félisten

"A tél jó részében nem volt állítható a szárnyunk..."

Oszt' mérnem? :F Nem volt rá büdzsé? :D

Mondjuk azt nem bánom hogy ismét több feladat hárul majd a pilótára. Ez így van rendjén.:K

hunnylander:

Ehh... Na majd megoldják remélhetőleg. Az év első fele úgyis szinte csak tesztelés lesz a Lotus-nak, a Virgin-nek meg a Hispánoknak is. Talán Pistáék jobb helyzetben lehetnek hisz ők egy novemberig komolyan fejlesztett cuccot kaphatnak a seggük alá, de majd kiderül.

Nick Wirth esetleg hívja fel Tibibácsit és kívánja azt, hogy egy csapásra javuljon meg a hidraulikus rendszerük. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8675) P00By válasza Oliverda (#8674) üzenetére


P00By
nagyúr

Jogos a kérdés, nem tudom. Talán így gyorsabban tudtak haladni a különböző első szárny variánsokkal :)

Nagyon várom a futamot és, h hogyan viselkednek a gumik abban a melegben :D

(#8677) Nowhereman válasza Oliverda (#8674) üzenetére


Nowhereman
őstag

ja és ha Tibi bá egy varázsütésre megjavítja, kész tömegverekedés fog kitörni azokért a labdákért. keményebb lenne, mint amikor az egyik srác elefántháton akart a suliba menni, de csak az első zöldségesstandig jutott.

Utánam a kondenzcsik!

(#8678) Iron Funeral válasza P00By (#8676) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Mire fel volt létszámcsökkentés? :F
Szabályváltozások, vagy a gizdasági válság miatt?
Viszont a mentalitással nincs probléma :R

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#8679) válasza kerjani (#8658) üzenetére



addikt

Szerintem itt duplacsavar lesz.

Valójában a régi kipufogó az igazi és az alsó a fake, csak úgy csináltak, mintha a felső lenne a fake, hogy mindenki másolja le az alsót és süssék szét a gumijaikat. :D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#8680) puttputt válasza Oliverda (#8669) üzenetére


puttputt
őstag

Ha Dávid Sanyi bácsi lenne a csapatfőnök és a Baumgartner-Palik páros vezetné, Gyula menedzsmentje alatt, akkor 100%, hogy nekik szurkolnék! :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#8681) Oliverda válasza puttputt (#8680) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Az lenne az igazi vígjáték. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8682) proof88 válasza Nowhereman (#8664) üzenetére


proof88
addikt

Ez tényleg nem lenne rossz ötlet, ha a gumi hőmérsékletének függvényében menne ki alul a hő. Mindent fel kell használni, amit lehet, már 2008 végén is volt olyan hátsó szárny, ami a kipufogóból jött gázt a gumikra terelte valamelyest, lehet ez hatékonyabb.

(#8683) P00By


P00By
nagyúr

(#8684) aesir válasza P00By (#8683) üzenetére


aesir
veterán

Ez olyan igazi mai amerikai történet, légvérat építenek, összehazudják a világot, majd amikor összeomlik akkor gerinctelenül lelépnek.

Valahogy nem lep meg az egész sztori.

Van saját életem...

(#8685) Thrawn válasza P00By (#8683) üzenetére


Thrawn
félisten

Navégre! Neeeeext!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8686) !Overdose! válasza P00By (#8683) üzenetére


!Overdose!
őstag

Mennyi pénzt bukhattak a befektetők! :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#8687) P00By válasza !Overdose! (#8686) üzenetére


P00By
nagyúr

Meg az alkalmazottak! :(

(#8688) puttputt válasza P00By (#8683) üzenetére


puttputt
őstag

Mégiscsak kellett volna az az amerikai F1-várományos nőci.
(Talán Indy-ben próbálgatták, vagy hol, aztán már szerződést is ígért neki az US, de persze csak reklámkampány jelleggel..., semmi komoly.)
Azzal "biztos" be tudtak volna indulni. :DDD
(Már önmagában, mint az első női F1... - ha jól emlékszem, nem volt korábban, javítson, aki tud valakit.)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#8689) hunnylander válasza proof88 (#8682) üzenetére


hunnylander
őstag

Oldalnézetből becsapós a kép, a tömegközéppont magasságának csökkentése és a diffúzor körüli légáramlatok javítása lehet a cél a dologgal. A 'felső' egyáltalán nem működhet, merthogy csak egy matrica.

A Red Bull egyáltalán nem szorul ilyen gumimelegítésre, idén meg végképp nem. Hátulnézetből már látszik, hogy jóval bentebb van.

www.HunnyF1.com

(#8690) Oliverda válasza P00By (#8687) üzenetére


Oliverda
félisten

Én is csak az alkalmazottakat sajnálom leginkább.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8691) hunnylander válasza Oliverda (#8690) üzenetére


hunnylander
őstag

Nemrég kipakolt egy alkalmazott, és szerinte könnyen sikerülhetett is volna, jobb vezetéssel. Pl. Anderson mindent maga akart jóváhagyni, ezért a tervezési és gyártási folyamat lelassult és decemberben már nyilvánvaló lett, hogy hatalmas késésben vannak az autó megépítésével, de Anderson állítólag még menetrendet sem csinált, amihez tartani akarta volna magát.

Stefanovic elmondta, hogy a YouTube krőzus Chad Hurley nyitott volt a csapatok egyesítésére, de a US F1 fejesek ezt is blokkolták, pedig ezzel nagyon sok munkahelyet meg lehetett volna menteni. A Stefannál is kevesen dolgoznak, meg a US F1-nál is kevesen dolgoztak. De a büszkeség; Andersonék a saját autójukat akarták megépíteni, ezért kérték először 4 futam halasztását, aztán meg 1 év halasztást a nevezés megtartásával. De pénz nélkül ez is kivitelezhetetlen lesz/lett, márpedig ki akarná dobálni a milliókat egy ennyire bizonytalan és problémás projektbe.

Scott Bennett és társait nagyon sajnálom és mindenkit aki keményen dolgozott.

www.HunnyF1.com

(#8692) 7Heads Drago válasza venember83 (#8650) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Csak eddig MS egyet jelentet a Ferrarival. És nem kellet választani.
Oliverda: Ez az. És van olyan csapat ami még aszfaltot sem látott. És lehet hogy nem is fog. Kell ennél nagyobb botrány...

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8693) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Sőt ahogy láttom 1 már bukott is. És lehet hogy nem az utolsó...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8694) venember83 válasza 7Heads Drago (#8692) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, egyet jelentett, de nem volt ez mindig így, ezért nem árt megkülönböztetni a két rajongói csoportot.

(#8695) Oliverda válasza 7Heads Drago (#8692) üzenetére


Oliverda
félisten

Borzasztó. :U Erről szól az F1, ez ilyen. Száguldó cirkusz. Ha ennyire zavarnak ezek a dolgok akkor ne nézd, ne kövesd.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8696) decibel


decibel
aktív tag

Erről a múviról rögtön Schumira asszociáltam, remélem az öreg elkeni a pelenkások száját és nem úgy végződik a dolog mint a filmben. :)

"you are a monkey poo-poo"

(#8697) Peat;) válasza aesir (#8684) üzenetére


Peat;)
veterán

"Ez olyan igazi mai amerikai történet, légvérat építenek, összehazudják a világot, majd amikor összeomlik akkor gerinctelenül lelépnek."

Ha az utolsó "lelépnek" szót "mutogatnak" szóra cseréljük akkor meg a válságra is áll a dolog. Obama bácsi meg megmondta tavaly, hogy vigyázni kell az ilyen labilis országokkal mint a miénk.

(#8698) aesir válasza Peat;) (#8697) üzenetére


aesir
veterán

Jó hasonlat. USF1 is egy felfújt lufi volt, meg Obama is az.

Van saját életem...

(#8699) Oliverda válasza hunnylander (#8691) üzenetére


Oliverda
félisten

Anderson bekaphassa. Remélem Pistáék legalább így lehetőséget kapnak.

Amúgy megmondóember Webber-nek most igaza van részben. Az FIA-nak meg megint el kellene gondolkoznia, hogy milyen szabályokat hozott. Amennyiben az általam feljebb említett, "ha nincs olyan autód 1 hónappal a rajt előtt amivel tesztelni lehet akkor szevasz" szabályt meghozták volna amikor felvették az új csapatokat, akkor most nem lenne ilyen helyzet. Pityuék talán már túl lennének a portimao-i teszten is...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8700) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Holnap teszi közzé az FIA a végleges nevezési listát. Mennyi esélyt lehet adni a Pityu GP-nek?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.