Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#2451) Fandango válasza Wolfskin (#2450) üzenetére


Fandango
veterán

Azt, hogy miért nincs hangja egyes fájloknak, azt így látatlanba meg nem mondom.
Jól sejtettem, hogy wasapi miatt nincs hang Firefox alatt, én ezért használtam inkább ASIO-t, de most win10 miatt jó a DS is.

[ Szerkesztve ]

(#2452) Wolfskin válasza Fandango (#2451) üzenetére


Wolfskin
őstag

a vicces az, hogy a régi meg lejátssza... most kezdhetem előröl, egyeséve a beállítgatásokat :(((

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2453) pendre54 válasza Wolfskin (#2452) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Tapasztalatból mondom, ha ilyen gondjaid vannak, telepítsd tisztán újra a Foobart úgy, hogy előtte lehetőleg egy olyan progival szedd le, ami a registryben lévő cuccokat is leszedi. Én pl. az Iobit Uninstallert használom már nagyon régen, erre a célra.
Gondolom, hogy Te is a Winben alapértelmezettnek állítottad be a Foobart a zenelejátszáshoz. Így a Foobar elég rendesen beássa magát a Winbe. Nálam a Win 10 alatt az összes dll fájl Foobar ikonal jelenik meg, az olyanok is amiknek egyébként semmi köze a zenelejátszáshoz.
Itt van egy példa:

[/L]

Ha találomra bármelyik dll fájlra dupla katt, akkor azonnal a Foobar nyílik meg, meg persze utána egy hibaüzenet, érthető módon, mert ennek a dll-nek amúgy semmi köze a Foobar működéséhez.

(L:/dl/upc/2016-01/26/297223_u6uzbhvfy99zmv85_syswow2.jpg)[/L]

Lényegében azt akartam csak kihozni ebből, hogy ha gond van, nem érdemes kísérletezgetni, hanem tisztán újrarakni a Foobart.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2454) Wolfskin válasza pendre54 (#2453) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia,
köszi, de nálam ez nem áll fenn, a programjaim 95% portable, így értelemszerűen ezt is úgy használom. am nekem a jetaudio van társítva alapértelmezettnek, mert már megszoktam az elmúlt 15 évben, de zenehallgatáshoz használom a foobart. (vicces módon a jetaudiot telepíteni kell, mert akk bekerül a total commander jobbklikkes menübe a saját menüje, többek közt a címkét is meg tudom nézni onnan. am az is fut 100% portable módban).
de. ha portable használod attól még tudod társítani a foobart is: ha a "portable_mode_enabled" fájl bent van a foobar2000 könyvtárban, akkor nincs bent a Preferences/Shell Integration menüpont alatt a társítás...
így megvan az az előny, hogy többféle skint, beállítást használhatsz.
nálam pl alap, hogy vissza van hangolva 432Hz-re, de van egy 440-es verzió is, egyszerűbb elindítani, mint állítgatni (teszt)

valszeg az lesz, hogy beásom magam még egyszer és az egészet nulláról beállítgatom. mert valamit ez játszik, van amit egy másik. az 1.01 játszott bizonyos problémás flac-okat, ráfrissítettem, már az sem játssza.
most pl ezt írja ki:
"Unrecoverable playback error: Unsupported stream format: 88200 Hz / 32-bit / 2 channels" :F

Egyébként nem értem miért, de a nagy adtsűrűságő flac-okat (2500-5500 Kbps) a jetaudio nem tudja elindítani. Egy kérdés: ami 1440 Kbps-nél nagyobb, az valószínűleg SACD-ről, vagy DVD-A-ról van betömörítve igaz? A CD-ről grabbelt flac-ok jellemzően 800-900 Kbps-osak lesznek, nem? Csak mert egy barátomtól másoltam át egy csomó zenét és most tesztelhetem őket.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2455) Wolfskin válasza Fandango (#2451) üzenetére


Wolfskin
őstag

itt melyiket választanád?
mert elég idegesítő, hogy semminek nincs hangja, amíg fut a foobar (akkor is, ha nem játszik le)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2456) Fandango válasza Wolfskin (#2455) üzenetére


Fandango
veterán

A flac kbps ertéke beállítás kérdése konvertálás során, tehát nem mérvadó úgy nézni, ha 800-900kbps akkor CD, ha 1440kbps felett van akkor SACD, mert ez így nem igaz.
Válaszd az ASIO4ALL v2-t vagy a DS: Hangszórók, de vigyázz mert ASIOval valószínűleg nem fognak menni a 96Khz-nél nagyobb samplerate értékű fájlok, hacsak nem csinálsz resamplinget ami lekonvertálja az olyan fájlokat (DSP rész alatt be kell állítani pl a Resampler (Sox) vagy Resampler (dbpoweramp/SSRC). Nekem ez a tapasztalatom ASIO-val, igaz nekem egy X-Fi Titanium van és a Creative saját ASIO-ját használtam.

(#2457) Wolfskin válasza Fandango (#2456) üzenetére


Wolfskin
őstag

nekem is van egy x-fi külső hangkártyám, de csak alaptophoz használom.
a gépen viszont egy külső dac van (H/K HD970) optikai kábellel. tehán nekem csak egy digital out tell. nem tudom, így van-e jelentősége, hogy asio vagy wasapi...? :F

az adatsűrűséggel igazad, van, végül is 128-as mp3-t is fel lehet konvertálni 320-ra, de attól nem lesz jobb, csak nagyobb. viszont, ha feltételezem, hogy valaki tudta mit csinál, nem hinném, hogy 1440 Kbps-es CD-ból 2500Kbps Flac-ot csinált. vagy igen? volna értelme?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2458) Fandango válasza Wolfskin (#2457) üzenetére


Fandango
veterán

Nagy jelentősége szerintem nincs hogy ASIO vagy Wasapi, próbáld ki mind2-t.

A másik kérdésre válaszolva, értelme nincs igazán, de vannak ilyenek sajnos.

(#2459) Pazolini válasza Wolfskin (#2457) üzenetére


Pazolini
senior tag

Simán lehet vinyl rip: 192/24 vagy 96/24-es vagy persze DVDA 88/24 vagy 48/24 samplinggel és bitrátával. SACD-t ritkábban raknak flacba, de azért akadnak ilyen verziók is.

(#2460) gorbep válasza Wolfskin (#2455) üzenetére


gorbep
senior tag

Pedig egyszerű a válasz... a Realtek driver nem támogatja a 88200 s/sec formátumot.... használj resamplert... pl 96kHz-re....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#2461) Wolfskin válasza gorbep (#2460) üzenetére


Wolfskin
őstag

huha... :F most akkor frissítsem az alaplapi drivert, vagy... hogy használjak resamplert...? és az nem jár minőségromlással? én ezt a részét az elméletnek már nem nagyon vágom. azt hogy kell használni?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2462) Fandango válasza Wolfskin (#2461) üzenetére


Fandango
veterán

Upsamplinggel nem vesztesz a minőségből.

Options/Playback/DSP
Itt a jobb oldali választóból átrakod a bal oldalra a Resampler (dbpoweramp/SSRC)-t, aztán katt a configure selected-re, ott kiválasztod a 96000 Hz-t

Drivert mindig érdemes a legfrissebbet használni, ha nem az van fent akkor hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#2463) Wolfskin válasza Fandango (#2462) üzenetére


Wolfskin
őstag

hu, köszi... egyre több mindent sikerül beállítani... ez a foobar lehetne egy 3 féléves tananyag bármelyik egyetemen... ;]

ez a foobar2000 controllert (android) sikerült már valakinek beüzemelnie? az IP címnél nem jutok tovább... :W

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2464) Fandango válasza Wolfskin (#2463) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem meg pont az a jó a Foobarban, hogy egyszerű mint a faék, de moddolható ezer módon.

(#2465) Wolfskin válasza Fandango (#2464) üzenetére


Wolfskin
őstag

hát jah... :U
csak ahhoz kell érteni...

ilyenkor mi a teendő?
*.dts fájlokat nem akar játszani
foo_input_dts.dll -t bemásolta a components mappába
a számok címeit megjeleníti, de hibaüzenettel nem játszik:
" Unrecoverable playback error: Unsupported stream format: 96000 Hz / 32-bit / 6 channels"
a preferencesben nincs semmi setting option

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2466) Fandango válasza Wolfskin (#2465) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen verzió a foo_indut_dts.dll, honnan töltötted le?

Nekem is van pár album .dts formátumban, igaz azok csak 16 vagy 24 bitesek. Ezt le tudtad játszani régebben?

(#2467) Wolfskin válasza Fandango (#2466) üzenetére


Wolfskin
őstag

a foobar oldaláról
https://www.foobar2000.org/components/view/foo_input_dts
0.3.3 veró.
korábban nem, mert új a zene

[General] Format: Wave
[General] Format/Family: RIFF
[General] File size: 44.4 MiB
[General] PlayTime: 4mn 23s
[General] Bit rate: 1411 Kbps
[Audio] Codec: PCM
[Audio] Codec/Family: PCM
[Audio] Codec/Info: Microsoft PCM
[Audio] Bit rate: 1411 Kbps
[Audio] Channel(s): 2 channels
[Audio] Sampling rate: 44 KHz
[Audio] Resolution: 16 bits

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2468) Fandango válasza Wolfskin (#2467) üzenetére


Fandango
veterán

Az error szövege teljesen más adatokról ír, mint amit beraktál infót a fájlról. :F

(#2469) Wolfskin válasza Fandango (#2468) üzenetére


Wolfskin
őstag

az igaz, tényleg, de valójában 44100 Hz, 1400 kbps, 6 ch, DTS, lossy, etek vanna a properties-ben....
és a hibaüzenet

de most ugyanezt írja ki egy másik lemezre is, amit pedig eddig játszott... :W

a zoomplayer volt régen ilyen progi, minden kodek, beállítás, minden paraméterezhető, de minden indulás előtt gyomorideg, hogy vajon még elindítja e a filmeket. volt egy kb 3-4 hetes életciklusa, utána meghalt. minden error. újra kellett telepíteni és megint újra beállítgatni mindent rajta...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2470) Fandango válasza Wolfskin (#2469) üzenetére


Fandango
veterán

Érdekes anomáliák vannak nálad, nekem ilyen problémáim nem voltak még, nem értem nálad mi van.

(#2471) gorbep válasza Wolfskin (#2465) üzenetére


gorbep
senior tag

vedd le a felbontást 24 bitre.... a Realtek diver 96 kHz-en nem támogatja a 32 bit felbontást!!!

Szerintem, a kimeneten átállítottad a felbontást 32 bitre.... és ez okozza a problémáid zömét.... ;)

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#2472) Fandango válasza gorbep (#2471) üzenetére


Fandango
veterán

Valóban, ez nekem is eszembe jutott, csak még nem írtam le. :))

(#2473) Wolfskin válasza gorbep (#2471) üzenetére


Wolfskin
őstag

visszaállítottam, azóta új hibaüzenetet ír ki: "device in use"

a többinél meg azt írja ki: "Unrecoverable playback error: Unsupported stream format: 96000 Hz / 24-bit / 6 channels" - már nincs nagon opció, amit ne állítottam volna át valahova. ami érdeke,s hogy ugyanez a verzió, csak a learchivált portable (amiből egyet használok) simán lejátssza.

egy részét a zenéknek elkezdte nem lejátszani. úgy érzem, megkezdődött nála az agónia, kezdhetek egy újat kinevelni...:(

legfeljebb azt tudom csinálni, hogy tarok egy régi verziót mindig készenlétben, aztán amikor meghal, vagy előjön a misztikus hiba, akkor delet és elő a régit.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2474) Wolfskin válasza Wolfskin (#2473) üzenetére


Wolfskin
őstag

gondoltam, tabula rasa:

1. fogtam egy futó, stabil 1.01-es régi verziót (mert az ebben léfő kinézetet nem tudtam, átvinni az új telepítésbe)
2. rámásoltam egy új telepítést (update)
3. fut, stabil
4. elkezdtem bemásolgatni a szükséges komponenseket. (ami abban is benne volt, amelyik most haldoklik és elkezdett nem mindent lejátszani)
•APE - monkeys decoderr\
•DSDIFF decoder\
•DTS Decoder\
•DVD-A decoder\
•HDCD Decoder\
•Kernel stream\
•MultiResampler\
•SACD - Super Audio CD Decoder\
•Shell Associations Updater\
•Sound Touch Plugin - 432Hz\
•spdif\
•WASAPI output support\

5. elindítom:
6. ez vár:

:W
a tervem: kiveszek egy hét szabit, napi 10 órában megpróbálok összehozni egy futó foobart, amelyik MINDEGYIK zenét lejátssza (nem úgy, hogy az egyik fajtát az egyik verzió játssza le, a másikat a másik), és ha sikerül (mert most már látom, van esélye, hogy nem) akkor kiírom egy m-dvd-re, lefagyasztom és minden nap végé delete az egész könyvtár és másnap azt visszamásolom. ez lesz az örök (foobar)élet titka

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2475) gorbep válasza Wolfskin (#2473) üzenetére


gorbep
senior tag

Csupa olyan üzemmódot küldesz rá amit nem támogat a driver!!! 96Khz 24 bit csak 2 csatornán támogatott!!!

DTS forrásokban szokott lenni beágyazott sztereó FLAC sáv is... vagy tedd fel a sztrereó konvertert is a DSP-k közé...

vedd le sztereó 44.1kHz 16 bitre.,... az tuti megy... és onnan lépésenként felfelé... amíg a driver engedi...

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#2476) Fandango válasza Wolfskin (#2474) üzenetére


Fandango
veterán

Vagy Wasapi vagy Kernel stream nem kell mind2 (maradjon a Wasapi).
Wasapinal állítsd a csúszkát 24 bitre, DSP chainbe rakd be a Resampler (dbpoweramp/SSRC)-t (gyárilag tartalmazza 1.3.9 beta óta 1), ennél állítsd be a 96000 Hz-t.
DSDIFF, DVD-A, HDCD, SACD dekóder valóban kell, van egyáltalán ilyen anyagod ami ezekhez kell?
Multiresampler sem kell, jobb a gyári amit már írtam vagy a SoX.
Sound Touch mire kell?

[ Szerkesztve ]

(#2477) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Fú...
közben megtaláltam azt az egy dll-t, ami a dizájnér felelős, úgyhogy csináltam egy újat nulláról. tulajdonképpen akkor ott tartok, hogy csak a dts-t nem játssza le, kivéve DTS már csak azt nem játssza le, ha wasapi vagy asio van kiválasztva. mindegy, hogy mit hova állítok be. csakis akkor, ha DS az output device.(DS: Realtek Digital out (optical)). gondolom ez a MS diect sound, azaz a win beépített, amit kerülni kéne... :F
de ha külő dac-ot használok, ennek akkor is van jelentősége? (H/K HD 970)
Wiedergabe-Abtastfrequenz : 32 - 96 kHz
Umwandlung digital/analog : Multi-Level Delta-Sigma
Oversampling : 24 Bit bei 384 kHz Abtastrate; asynchroner Abtastratenkonverter

egyébként érdekes módon a hangkártya a hangszóróbeállításoknál csak a 24 bit 48000Hz-el szó, a a 24/96000 nem szólal meg...

megpróbáltam a stereo konvertert is, nem tudom, jót találtam-e, de nem segített.

Vagy Wasapi vagy Kernel stream a kernel stream az = asio? de végül is mindegy, egyelőre a dts hangot nem játssza le egyik sem. de lehet, hogy azt az egy lemezt átkonvertálom flac-ba és kész...

van egyáltalán ilyen anyagod ami ezekhez kell?
igen, kellenek, mert elég sok nagy felbontású anyagom van (van ami 11.000 kbps) és van köztük ami nincs flac-ba konvertálva, hanem csak iso.

a sound touch a lejátsztási sebességet tudja állítani. ha a tempo adjust be van pipálva és -1,85%-ra van beállítva, akkor visszahangolja a zenét 440Hz-ről (A hang) 432Hz-re.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2478) Wolfskin válasza Wolfskin (#2477) üzenetére


Wolfskin
őstag

egyelőre úgy néz ki, hogy csak a DS: Realtek Digital out (optical) eszköz működik, se asio, se wasapi... :(

egyrészt minden elől elviszi a hagot, a böngészőben sem lesz semminek hangja, újra kell indítani hozzá
másrészt nem csak a dts fájlokat, hanem az mka konténert sem :(

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2479) Wolfskin válasza Wolfskin (#2478) üzenetére


Wolfskin
őstag

van pl egy mka file (6.1GB)

A file info szerint:
2008 - The Four Seasons, Concertos for Double Orchestra (2.0 24-96).flac.foo_dr.txt:
Number of tracks: 18
Official DR value: DR15
Samplerate: 96000 Hz
Channels: 2
Bits per sample: 24
Bitrate: 2922 kbps
Codec: FLAC
============================
az EAC logfile szerint:
2008 - The Four Seasons, Concertos for Double Orchestra (2.0 24-96) - Log.txt:
The original audio track has a constant bit depth of 24 bits.
The processed audio track has a constant bit depth of 24 bits.
Starting 2nd pass...
Decoding with ArcSoft DTS Decoder...
Downmixing multi channel audio to stereo...
Reducing depth from 64 to 24 bits...
Encoding FLAC with libFlac...
Applying -2.71dB gain...
============================
A foobar jobbklikk/properties szerint:
Sample rate: 48000Hz
Chamel: 6
Bitrate: 14075 kbps
codec: DTS
encoding lossy

preferences/output/device:
DS: realtek Digital Output (optical) = rendben lejátssza
ASIO : ASIO4ALL v2 = játssza, de nincs hang (valszeg a hangkártya kimenetre küldi)
ASIO: foo_ds_asio = "Unrecoverable playback error: Could not set sample rate to 48000 Hz"
WASAPI (event) : realtek digita output (optical) /32-bit /24-bit: =
"Unrecoverable playback error: Unsupported stream format: 48000 Hz / 32-bit / 6 channels"
"Unrecoverable playback error: Unsupported stream format: 48000 Hz / 24-bit / 6 channels"
de 16 biten is ugyanez a hibaüzenet

én állítok be valamit rosszul...? vagy akkor ne használjam a wasapi-t? marad a DS?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2480) G@ben


G@ben
addikt

Wav fájlokat szeretnék áttenni flac-ba, a level 0-ás konvertálással próbálom, de a fájlok mérete kb negyedével kisebb lesz. Ez így normális? Nem szeretnék a konvertálás során minőségromlást.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2481) Fandango válasza G@ben (#2480) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem normális, de mivel a flac lossless formátum, nem lesz minőség romlás. Nagyobb tömörítés nem jelent rosszat, csak kicsit tovább tart konvertálni, és a dekódolása kicsit nagyobb proci erőforrást jelenthet, ami a jelen átlagos prociknak kb. semmit nem jelent.

(#2482) G@ben válasza Fandango (#2481) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor ugyanazt fogom hallani mindnél, akár kis méretűre tömörítem, akár nagyra? A procihasználat a különbség?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2483) Fandango válasza G@ben (#2482) üzenetére


Fandango
veterán

Azt kell hogy halld, a proci használat elvileg különbség lehet, de nem fogod észrevenni. De tegyél egy próbát, és nézd meg.

(#2484) G@ben válasza Fandango (#2483) üzenetére


G@ben
addikt

Ok, köszi! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2485) Pazolini válasza Wolfskin (#2479) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ha már ilyen zenéid vannak, megérne a dolog egy dedikált kártyát és /vagy egy külső DAC-ot, vagy legalább egy jó network/media playert integrált dackal, amire kiküldöd a jelet Foobarral.
Nekem Asus D2 van mindkét HTPC-mben, ezek hoznak egy komolyabb minőséget, de e felett is van bőven szint...
De ez a minimum SACD-hez, s akkor még nem beszéltünk erőlködőröl (stereo, HM, HPh) meg normális falakról. Realtekkel tuti nem fogod kihallani az SACD, DVDA, BD előnyeit... akármik is legyenek még a láncon szvsz :))

Bocs, most látom, van HC DAC-od, bár gondolom, jó volna usb_B-ssel szerelt cucc a helyébe... :o

[ Szerkesztve ]

(#2486) Pazolini válasza Pazolini (#2485) üzenetére


Pazolini
senior tag

Wolfskin:
Bocs, nem olvastam eléggé vissza!
Digitális jelforrásnak/streamnek így lehet, hogy oké az alaplapi...
(Noha erre is simán jobb egy komolyabb/okosabb kártya.)

Én legyalulnám a Foobart (registry), ProgramFilesból is mindent törölnék, és újraraknám. Sima újratelepítéssel benne maradhatnak a hibák. Párszor átéltem már hasonlót sok éves foobaros zenehallgatással.

[ Szerkesztve ]

(#2487) Wolfskin válasza Pazolini (#2486) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia, igen a másik hangkártyára már gondoltam, veszek is egyet egy audigy 2 zs kártya, pci+előlapi panel távirányítóval. utánaolvastam, a dac csipjét még ma is használják (oppo), de amúgy egy nagyon jól megépített karinak tűnik. szerintem az újak inkább az új szabványok miatt kellenek (na jó, biztos vannak jobb d/a chipek is), de optikai kimenetnek jó lesz szerintem (kezeli a DVD-A-, tehát tud 24 bit 192Hz-es felbontást is lejátszani, és ASIO2 kompatibilis, kíváncsi vagyok, a foobar hogyan akceptálja.

a foobart leinstallálni nem tudom,mivel sosem telepítettem, mindig portabele módban használom/használtam. de lehet, egy regysztri takarítást csinálok megint.

am igen, a rendszer maga megérdemelné, hogy ez is jól működjön a front-end is. igazából 2 rendszer is van rákötve, az egyik egy a mindennapi zenehallgatáshoz, a másik meg A zenehallgatáshoz...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2488) Pazolini válasza Wolfskin (#2487) üzenetére


Pazolini
senior tag

Szerintem is jó így elsőre... DAC-járól nem találtam konkrétumot, csak hogy 24/96-os. Melyik Oppo használja?
Tudnál küldeni linket a kariról?
Nézd meg azért az Asus D2-t is, hátha van használtan. Kristálypenge hangot tud analógon, vagyis kellen hozzá egy multichanneles AVR...

Nem tudsz visszaállni arra a rendszerállapotra, amikor még nem generált problémát a portable Foo?

(#2489) Wolfskin válasza Pazolini (#2488) üzenetére


Wolfskin
őstag

24-bit Delta-Sigma, CS4382
ez itt egy részletes teszt, a platinum ex-ről, ami kb ugyanaz:
Creative Labs Audigy 2 Platinum EX
itt pedig a különbségek, a kvázi "utódmodell" vagyis a fejlsztett Audigy 2 ZS verzióhpz (a legfontosabb fejlesztés, hogy a 6.1-el szemben ez 7.1, tudja a DTS-t és 106 helyet 108dB a SNR (a zaja)).
végül azért döntöttem e mellett, mert van hozzá extrában előlapi panel meg távirányító.

amúgy rákerestem a cirrus logic chipre és pl a OPPO BDP-103EU 3D Blu-ray lejátszó is ezt használja, itt van két test, mindkettő 2013-as, tehát nem régi. itt meg itt pl. a mai hangkarik többféle 3D dekódolást ismernek, meg felemelték a jel-zaj viszonyt 110dB fölé, meg ilyenek, de ezt szerintem csak ilyen marketinges parasztvakítás, mint egy időben a megapixel-háború gagyi fényképezők piacán. szóval szerintem sztereóban még most is megállja a helyét. zenét meg amúgy is 2 csatornán kell hallgatni, mert az embernek is 2 füle van (2 pont közti, azaz a jobb és bal füled közti fáziskülönbségből számolja az agy a zaj forrásának helyét, ezért veszik fel 2 mikrofonnal és játsszák vissza két csatornán L/R) . a többi a filmekhez és játékokhoz való. és sztereóhoz meg érdemes venni egy jó DAC-ot szerintem hangkártyán sosem lesz olyan komol analóg op amp (rősítő rész) az analóg kimenetnek, ami egy asztali gép házában lazán elfér. csak nézd meg ezeket a kondikat pl.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2490) Pazolini válasza Wolfskin (#2489) üzenetére


Pazolini
senior tag

Semmiképpen nem mondanám rossznak, bár ezt a DAC-ot kicsit lehúzzák a médiajátszó topikban (főleg nagytestvérhez hasonlítgatják), de streamre kiváló, és az a 114dB sem rossz számszerűleg. :D
Cirrus link

(#2491) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Úgy néz ki, hogy nálam is marad a foobar, viszont érdekelne pár, hangminőséget jelentősen befolyásoló beállíts. A WASAPI-t már belőttem! :K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2492) Fandango válasza Archttila (#2491) üzenetére


Fandango
veterán

Olyan beállítás nincs ami jelentősen befolyásolja a hangminőséget.

(#2493) Archttila válasza Fandango (#2492) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A WASAPI 16bit gondolom OK, dithering? vagy annak csak magasabb bitmélységnél van jelentősége?

Van több mint 200 Vinyl albumom (FLAC / 192kHz / 24Bit) :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2494) Fandango válasza Archttila (#2493) üzenetére


Fandango
veterán

16, 24, 32bit attól függ mit képes a hangkártyád még kezelni, de nem fogod a különbséget hallani az 99,9%. Dithering nem kell.

Fidelizer nevű program amit szoktak ajánlani ha a minőségi zenehallgatás a cél, de olvasd el mit csinál, hogy csinálja és ennek függvényében használd, ha akarod. Van egy user guide része ami a foobar beállításokat is taglalja azokat érdemes megcsinálni.

(#2495) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok, ismeri valaki az audigy kártyák külső egységét? pl audigy 2 platinum ex. a külső dobozon van egy maszer hangerő szabályzó, ami valahogy szoftveresen szabályoz, mert végtelenül körbe forgatható, biztos, hogy nem a windows mixerbe nyúl bele, mert a csúszkák nem mozogna, és a foobart is szabályozza bármilyen kimeneten (wasapi).
ennek nem örülök igazán. nem ronthatja ez a hangminőséget? még akkor is, ha maxra tekerem?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2496) Tomacko válasza Wolfskin (#2495) üzenetére


Tomacko
senior tag

Tekerd maxra, Általában a szoftveres hangerőszabályzók miatt hangerő csökkentésnél, veszít a dinamika is. A legtöbbről azt olvasni, hogy ha maxra tekerve hagyjuk akkor nagyjából nem efolyásol semmit. De ezt neked kell hallanod, gondolom ki lehet kötni és enélkül is 100%-s a hangkártya nem ? Én tuti kipróbálnám mit csinál vele illetve nélküle a hanggal :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#2497) Wolfskin válasza Tomacko (#2496) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia, köszi. hát oda van tekerve, de mivel végtelenül forgatható a poti, valami szoftveres szabályzást vezértel, tutira. nem tudom kikötni, mert azon van a koax digit kimenet. :(
majd megpróbálom úgy, hogy először a gyári drivert teszem fel és csak utána a moddoltat (mist kihagytam) hátha akkor lesz egy olyan opció (mert elméletileg van) hogy ki lehet kapcsolni.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2498) Fandango


Fandango
veterán

1.3.10 beta 1

Fixed writing of empty ID3v2 tags when attempting to remove all attached pictures from files that do not have an ID3v2 tag yet.
Added handling of M4A tag “Conductor” metadata value.
Fixed crash on too long URLs.
Updated Opus decoder to 1.1.1
Worked around spurious context menu items in Windows Explorer.
Fixed reading of iTunes “compilation” flag from ID3v2.2 tags as written by default by iTunes.
Improved handling of malformed AIFF files.
Updated FFmpeg to 3.0

Már kezdtem aggódni, hogy mivan a fejlesztéssel. :)

(#2499) zoli03


zoli03
őstag

Hogyan tudok dalszöveget megjeleníteni? A Lyric Show Panel 3 0.4.5-öt próbáltam, de sehogy se akart működni, millió beállítással próbáltam, de kb 95%-ban "Found Nothing", a maradék esetben pedig ezt a hibaüzenetet kaptam:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><result errmsg="Search ID or Code error!" errcode="32006"></result>

Próbáltam a DarkOne skint is, ott is "Found Nothing" hibaüzenetet kaptam, alapbeállításokon is.

(#2500) Fandango válasza zoli03 (#2499) üzenetére


Fandango
veterán

Erre én is szeretném tudni a választ.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.