Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) hhelikopter válasza RCH663 (#10150) üzenetére


hhelikopter
tag

Németh Design FSX AS 350 B1 B3 Ecureuil helikopter.

Az igazság az, hogy az aircraft. cfg már beállítom, kiteszteltem. 10 óra munka után csodás eredményeket értem el, elégedett vagyok. Egyedül a sebességgel nem tudtam, tudok mit kezdeni.

Az aircraft. cfg -be a következő értékeken állítom:

elevator = 100, 180
aileron = 200, 1000
rudder = 200, 1000

Helikopter esetén ajánlott az első értékeket 100-450 közt próbálgatni, a második értékek esetén pedig 1000-8000 közt. Persze ez egy türelem játék, de a cél érdekében mint..

empty_weight_pitch_MOI = 6000
empty_weight_roll_MOI = 4000
empty_weight_yaw_MOI = 10000
empty_weight_coupled_MOI = 0

Helikopter esetén 5000-12000 közti értékekkel érdemes próbálkozni.

(#10152) RCH663 válasza hhelikopter (#10151) üzenetére


RCH663
aktív tag

Hétvégén megnézem, privátban kereslek

(#10153) hhelikopter válasza RCH663 (#10152) üzenetére


hhelikopter
tag

Hálás köszönet!

(#10154) RCH663 válasza hhelikopter (#10151) üzenetére


RCH663
aktív tag

Azt ki tudod deríteni hogy a max sebességnél mi történik a helikopterrel pontosan? Be Drag-el, és ráz, rotor forgási irány szerinti oldalra lebillen, vagy csak kiegyenlítődnek az erők, és max teljesítmény ellenére is veszít magasságából, vagy milyen hatása van Va elérésének. A Másik hogy a sebi amit mondasz az Vmax, Va, vagy Vne,

(#10155) hhelikopter válasza RCH663 (#10154) üzenetére


hhelikopter
tag

Megadok egy letöltési helyet, és láthatod pontosan mi a helyzet. Átküldöm a cuccot. Privátba megy a nap folyamán a link.

(#10156) RCH663 válasza hhelikopter (#10155) üzenetére


RCH663
aktív tag

[link]

itt egy jó anyag, benne a pontos teljesítmény és sebesség adatokkal. Mire gondolsz pontosan? Melyik max sebességre? Mert a Vne a Maximális engedélyezett sebesség, amit soha nem szabad túllépni, de ettől még tud gyorsabb lenni a gép, csak nagy valószínűség szerint valami törik/szétesik. A Vne némi biztonsági tartalékkal van megadva,

ami még lényeges, hogy milyen magasságon. A pdf 43. oldalán ott vannak a polár diagramok, amiről le lehet olvasni az adott magassághoz és tömeghez tartozó sebesség adatokat, amit rá lehet vetíteni a hőmérséklet/sebesség polárisra.

(#10157) RCH663 válasza hhelikopter (#10155) üzenetére


RCH663
aktív tag

[link] eredeti cheklist

(#10158) hhelikopter válasza RCH663 (#10157) üzenetére


hhelikopter
tag

Elküldtem privátba mindent, köszi mégegyszer!

(#10159) Asbee


Asbee
veterán

Ezt az oldalt ismeritek? Én a már megcsinált cfg-m betettem próbaképpen és meglepődtem. LHBP 25-30 fps míg graf nem változott. +10 fps. Tehát valamit mégse a legjobbra állítottam. :D

[ Szerkesztve ]

(#10160) Ombi5 válasza Asbee (#10159) üzenetére


Ombi5
őstag

FSX-es berkekben alap! :)

(#10161) andorra válasza Asbee (#10159) üzenetére


andorra
őstag

Nincs legjobb. Csak különféle kompromisszumok vannak. A grafika nem változott? Dehogynem ! Legfeljebb az adott szituációban nem vetted észre. Vagy nem figyeltél a reptéri forgalomra Állíts be mondjuk egy viharos időjárást és nagy reptéri forgalmat és nézd meg úgy az FPS-t! Jelentős butítás nélkül nem lehet FPS növekedést elérni.

(#10162) Asbee válasza andorra (#10161) üzenetére


Asbee
veterán

Pedig nem változott a grafika, csak valamit nem jól állítottam és nem volt stabil. Pont egy jó viharos időjárásban néztem. Ma is néztem és most is jobb volt. Előjött néha újra a fekete betöltős jelenség, most eltűnt. BufferPools nem volt nálam jól beállítva szerintem. Most úgy néz ki rendben van. Szép is és játszhazó is az fsx.

[ Szerkesztve ]

(#10163) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Hali!
Na én is visszaraktam a fsx et. Mondom hátha jobban megy egy i5 2500k-val de tévedtem :DDD Mondjuk még nincs megrángatva. De inkább visszateszem a 2004 et :) Az legalább jól megy.

(#10164) andorra válasza v!ct0y (#10163) üzenetére


andorra
őstag

A bölcsesség nem tanulható, veled született adottság.

(#10165) v!ct0y válasza andorra (#10164) üzenetére


v!ct0y
veterán

Jól van nem változtál.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#10166) Asbee válasza andorra (#10164) üzenetére


Asbee
veterán

Ha veszel nekem egy fs2004-et meg az össze kiegészítőmet ami van megveszed rá akkor szívesen átállok én is...

(#10167) hhelikopter


hhelikopter
tag

Szia RCH663!

Légyszíves küldd át az FSX.CFG mailbe, megszeretném nézni, hogy van neked beállítva!

Köszi

(#10168) hhelikopter


hhelikopter
tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség, a virtual cockpit kamera nézetét állítottam korábban 0 , tehát semmi mozgás nem volt repülés közben a kabinban. Most minimálisan vissza kartam állítani, semmit nem reagál. Ilyenkor mi van, mitől lehet? Próbáltam már minden értékkel de semmi...

[DynamicHeadMovement]
LonAccelOnHeadLon=-0.020000
LonAccelOnHeadPitch=-0.010000
RollAccelOnHeadLat=0.010000
YawAccelOnHeadLat=-0.100000
RollAccelOnHeadRoll=0.100000
MaxHeadAngle=5.000000
MaxHeadOffset=0.300000
HeadMoveTimeConstant=1.000000

[ Szerkesztve ]

(#10169) hhelikopter


hhelikopter
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy videót készíteni a repülésemről, a kérdésem az lenne milyen videó felvevő programot tudtok ajánlani? A FRAPS nem a legjobb mert eszi az FPS-t alapból, az nem érdekel! Várom a válaszokat!

Köszi

(#10170) v!ct0y válasza hhelikopter (#10169) üzenetére


v!ct0y
veterán

Én ezt ajánlom [link]

(#10171) Géjza


Géjza
őstag

Milyen progival lehet kiirattatni FSX alatt a GPU és a proci magok terheltségét? 1-2 screenshoton mintha láttam ilyeneket.

Pl. #10085-ben is látni ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#10172) boeing


boeing
senior tag

Hm már ez is fizetős lett. :W [link]

(#10173) BigBlackDog válasza boeing (#10172) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, de régóta volt már szó róla. De állítólag simán megéri (én még nem próbáltam). Így legalább talán a készítők is kapnak némi "jutalmat", amiért egyre szebbet és jobbat fognak csinálni. Remélem nem szalad el velük a ló azért és nemcsak a pénzre fognak a későbbiekben sem hajtani.

(#10174) boeing válasza BigBlackDog (#10173) üzenetére


boeing
senior tag

Ámen.Egy LHBPnek örülnék már tőlük. :K

(#10175) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Egy sajnálatos rendszerösszeomlás miatt (és basszus, a napi szintű image backup is hibás volt, ez visszaállításkor derült ki, holott szépen hibaüzenet nélkül mentegetett, körültekintőek legyetek az EASEUS-szal! :W ) újra kell telepítenem a komplett FSX-emet.
Ez úgy nagyjából kb. 80 GB adat volt. Eddig HDD-n volt minden, viszont volt (és még meg is van) egy 64 GB-os Crucial m4 SSD-m Intel Smart Response összekapcsolással (ez tényleg nagyon jól működött, és nem annyira csak marketing szagú).
Most arra gondoltam, hogy az SSD-t lecserélném egy 128 GB-osra, ebből 95 GB-ot leparticionálnék egy külön meghajtónak, a maradékot pedig megkapná az Intel RST ugyanúgy, rendszernek. Erre a 95 GB-ra kerülne kompletten az FSX egyelőre, ha később kinövöm, akkor legfeljebb cserélem nagyobbra...

Miket tudnátok javasolni, mi az amire mindenképp figyeljek, milyen csapdákba léphetek, mit milyen sorrendben csináljak, mert már baromi régen csináltam az előző telepítését, úgy kb. 3-4 év alatt összejött FSX röpült el <-- :D

Szóval, ki hogyan és mit csinálna? :)

Várom a segítségeteket, előre is nagyon köszönöm!

(#10176) BigBlackDog válasza Csorbi (#10175) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ne sajnáld annyira. Talán jobb is így. 3-4 év alatt sokat használhattad, ennyi idő alatt "szemét" is tárolódik bőven. Így legalább tiszta lappal indítasz.

(#10177) wd.taz válasza Csorbi (#10175) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Szia!

Szerintem ne cseréld az SSD-t, hanem vegyél egy 120GB-t az FS-nek, a 64GB maradjon rendszernek.

A kolléga HA-n jó árban adja az SSD-ket, OCZ- ből vettem már hármat nála:

[link]

Vagy Samsung:

[link]

Korrekt, megbízható, 3 év garancia számlával.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#10178) Csorbi válasza wd.taz (#10177) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha figyelmes voltál, a rendszer eddig sem SSD-n volt, ezután sem szándékozom arra tenni, RAID5-öt használok, emellé volt az SSD gyorsítótárnak, iszonyat sokat dobott rajta. Ezután is így szeretném használni, mert ötvözi a "korlátlan" tárhely, megbízhatóság, és a relatív gyorsaság tulajdonságait.
Viszont az SSD-s linkeket köszönöm, már írtam is neki Samsung ügyben :)

(#10179) wd.taz válasza Csorbi (#10178) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Nem használtam RAID-et soha, ezért nem tudtam azonosítani, azt hittem, hogy az SSD-n volt a rendszered. "én kérek elnézést " :R

A linket meg szívesen. :C

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#10180) v!ct0y


v!ct0y
veterán

MS Flight Collection 15 juró a steamen :)

[ Szerkesztve ]

(#10181) RCH663 válasza v!ct0y (#10180) üzenetére


RCH663
aktív tag

Ez szimulátor topik nem ügyességi ajánló, arr ott a Super Mario :DD :R

(#10182) Korcsii válasza RCH663 (#10181) üzenetére


Korcsii
őstag

:DDD

Helyesbítek: ez egy kibaxott nagy bughalmaz. Két hónap után első BAV-os repülésem lenne, erre már gurulás közben kifagy. :W

(#10183) RCH663


RCH663
aktív tag

Otthoni szimulátor építéshez érdekel valakit egy szubjektív agyömléses cikk, hogy hogyan és miből lehet építkezni, illetve mire érdemes figyelni, mik a méretek, stb?

(#10184) v!ct0y válasza RCH663 (#10181) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nekem még a demo se indul el.

(#10185) wd.taz válasza RCH663 (#10183) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Szia!

Engem érdekel, de lehet, hogy többen is így vagyunk vele.

Más: Androidos Tableten próbált már valaki FMC-t ? Arra lennék kíváncsi, hogy milyen hardverrel kell rendelkeznie a tábla gépnek? Igazából a video chip fajtája és ereje érdekelne.
Addig eljutottam, hogy az AirDisplay alkalmazással a tableten tudtam filmet sasolni, bár szaggatott.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#10186) cintula187 válasza RCH663 (#10183) üzenetére


cintula187
addikt

Részemről is jöhet.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#10187) Korcsii válasza Korcsii (#10182) üzenetére


Korcsii
őstag

Drága PMDG B748F-em pár perc taxi után megdöglik. :( Ötlet?

Gyanakszom a joystick-re, mert általában akkor fagy, amikor épp a gázkart lökdösöm veszettül. FSX-ben minden assignment off, axis és buttons-nál is. Csak FSUIPC-n keresztül irányítom. Logitech profiler-ben minden default-ra állítva (értsd: a gombokhoz nincs hozzárendelve semmi). Már semmi más nem fut mellette, és még mindig fagy. EGKK, EHAM, LHBP, default LHDC ugyanaz. Próbáltam alap gépekkel, ugyanaz. Helikopterrel mondjuk repültem vagy fél órát, és semmi.

(#10188) Korcsii válasza Korcsii (#10187) üzenetére


Korcsii
őstag

A joystck lesz pedig a bűnös, nélküle nem akar fagyni.

(#10189) Korcsii válasza Korcsii (#10188) üzenetére


Korcsii
őstag

Nem akarom elkiabálni, de lehet eltűnt. Viszont előjött egy olyan, hogy PMDG 747-ben hiába állítom az elevator-t, visszaugrik. Egyszer már megoldottam, de most nem találom a megoldást... erre ötlet? :)

(#10190) Korcsii válasza Korcsii (#10189) üzenetére


Korcsii
őstag

Elkiabáltam. :W Akkor lerepülöm egérrel b+. :W

(#10191) wd.taz válasza Korcsii (#10190) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Szia.

A minap használt Ruddert keresgéltem és erre akadtam:

[link]

Jó árban adja és még garancia is van rá. Persze Ruddert azt nem találtam :(

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#10192) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Sziasztok!

Esetleg nincs valakinek Saitek Pro Flight Rudder-ről fényképe, szétszedett állapotban?

Az érdekelne, hogyan van megoldva a belseje az áttétek, stb.

Igazából ezt szeretném megcsinálni [link], de ehhez kell egy fémipari "jó munkás ember" . Az elektronika kész van (kb.3500 HUF) és működik is rendesen :). USB-s 6 tengelyt + 20-24 gombot vezérel.

Volna lehetőség ilyenre is [link] (öcsém asztalos), de mivel nem vagyok "nádszál" így jobban hajlok az acélosabb megoldás felé.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#10193) Korcsii válasza wd.taz (#10191) üzenetére


Korcsii
őstag

A joy jó, korábban működött is, sőt, ha nem jet-tel repülök, nem is nagyon akar előjönni a hiba. Most valami valamit nem szeret, vagy nem tudom mi van. :(

Tegnapi eredmény: T/D rate: -520 fpm.... Geryson van egy utad EHAM-ba a szokásos rakománnyal (a futómű meg egy garnitúra kerék). :D

[ Szerkesztve ]

(#10194) wd.taz válasza Korcsii (#10193) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Gery a szervizesed? Milyen színben repül, nem DHL? Mert akkor illene rá a "sárga angyal" kifejezés. :C :D

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#10195) Géjza


Géjza
őstag

Sziasztok,

Hogy lehetne segíteni a magok egyenletes(ebb) terheléselosztásán? Látszik, hogy core2 folyamatos 100%-on megy, 3-4-es csak néha éri ezt el, 1-es meg alig van használatban. HT off-on van BIOS-ban, Affinity mask 14-re van belőve.

kép 1
kép 2

(#10196) Géjza válasza Géjza (#10195) üzenetére


Géjza
őstag

Hogy egyértelmű legyen: 2-3-4-es között szeretném, hogy egyenletesebben oszoljon el a terhelés (affinity 14 miatt az 1-est ügye nem használja).

Ha high prioirty-t kap az fsx.exe az segíthet bármiben is? Van valakinek erről tapasztalata?

(#10197) Korcsii válasza Géjza (#10196) üzenetére


Korcsii
őstag

Nem igazán lehet megoldani ha jól tudom. Priority nem nagyon játszik szerepet, max a többi programhoz képest kap több processzoridőt.

(#10198) Ombi5 válasza Géjza (#10195) üzenetére


Ombi5
őstag

Aszem sg.hu-n most pont ilyenrol volt szo, nezz at oda...

(#10199) Korcsii válasza Korcsii (#10193) üzenetére


Korcsii
őstag

Felraktam a 4.84-es FSUIPC-t (4.80 volt eddig), most egyelőre megy minden. :)

Amúgy EGKK-n tökös legények ám a tűzoltók. :D

[ Szerkesztve ]

(#10200) wd.taz válasza Korcsii (#10199) üzenetére


wd.taz
aktív tag

ÁÁÁÁ ólom bakancsuk van, azért ilyen nyugodtak :D

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.