Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) ChipKng válasza Dani82 (#9600) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Javaslom a Gold edition megvetelet. Az tartalmazza az Acceleration pack-et is es ezaltal az SP2-t meg sok egyeb finomsagot.

2B OR NOT 2B that is FF

(#9602) Korcsii válasza Dani82 (#9600) üzenetére


Korcsii
őstag

szerk: pedig én privátot nyomtam... no mindegy:

Hol láttad akciósan? :)

[ Szerkesztve ]

(#9603) Dani82 válasza Korcsii (#9602) üzenetére


Dani82
senior tag

Még keresem, mert természetesen most nincs meg. Asszem Amazon vagy vmi hasonló nagy gamehub volt.

(#9604) Cypresss


Cypresss
senior tag

Országomat és teljes vagyonomat ingyen átadom annak a zseninek, aki megtudja mondani, hogy a rákba lehet a textúra betöltést jelentősen felgyorsítani.
Végre minden kerek az fsx konfiggal, szépen muzsikál a program, viszont MEGŐRÜLÖK :Y a ténytől, hogy látom amint éppen töltődik az autogen. Minden megoldás érdekel, a lényeg, hogy ne lássam a texturák betöltését, mert rettentő illuzióromboló approach közben, amint éppen 500-1000 fa felbukkan a fél pillanattal korábban még csupasz hegyoldalon.

Ötlet, javaslat?

szerk: közben eszembejutott, hogy talán egy külön SSD megoldaná a problémát, viszont a jelenlegi SSD-re nem tudom tenni, mert azon az FS9- van. Van valakinek ezzel kapcsolatban gyakorlati tapasztalata? (Mármint, hogy az FSX gyorsabban tölti a textúrákat SSD-n).

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#9605) BigBlackDog válasza Cypresss (#9604) üzenetére


BigBlackDog
veterán

SSD-nél nem számít, hogy külön fizikai meghatjón van-e a win és az fsx. Szóval tökéletes, ha van egy darab ssd, rajta a win-nel, fsx-szel és a fsx által használt összes dologgal, kiegészítővel. Esetleg, ha eddig nem így volt, megpróbálhatnád áttenni a fent említett dolgokat ssd-re. Az adatlapodon lévő gépben túlzottan nincs sok cserélni való, szóval a vas megvan :) .

[ Szerkesztve ]

(#9606) agent11


agent11
tag

Erre esetleg valaki?

Ha nincs fent sehol esetleg megtenné valaki, hogy feltölti vhová?

(#9607) BigBlackDog válasza agent11 (#9606) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Fent volt, megaupload-ról töltöttem még le anno. Csak hát ugye, jött a gonosz jogvédő bácsi és így ... Máshol én sem találtam.
Esetleg próbáld meg itt vagy itt sg-n, hátha valakinek megvan és feltölti, elküldi.

(#9608) agent11 válasza BigBlackDog (#9607) üzenetére


agent11
tag

Rendben, köszönöm!

(#9609) RCH663 válasza Cypresss (#9604) üzenetére


RCH663
aktív tag

Szokás szerint szellem a gépben effektus. Valahol valami valamiért valamivel össze akad. Tapasztalataim szerint ez megint valahol cpu limit, és Pci-e limit körüli probléma. Mielőtt elkezdenénk állítgatni, kicsit ássunk.

A fsx saját winyó gondja lehet befolyásoló tényező azon a szinten, hogy a leggyorsabb ssd-is megfogható a sata vezérlő oldaláról, ha túl sok adatkérés történik egy sata csatornán keresztül. És ha a rendszer, meg minden más egy sata csatornát izzaszt előbb-utóbb lefekszik.

Javasolt program: MooO System Monitor

Ezzel folyamatosan lehet nézni, mi a szűk kereszt metszett, és ki is írja. (rakás dolgot ki lehet pipálni, hogy miket jelenítsen meg)

Ezzel szűrd ki a hdd problémát. Másik gond az lehet, hogy a 7970-et etetni kicsit macerásabb. és driver probléma van, 12.4 béta telepítése próba ként.

Ha ezek nem segítenek akkor megyünk tovább.

[ Szerkesztve ]

(#9610) Cypresss válasza RCH663 (#9609) üzenetére


Cypresss
senior tag

Aida nem jó erre a célra? Úgy látom hasonló a két program.

7970: igen, már én is észrevettem, hogy az eddig megjelenő driverek egyhén szólva sem tökéletesek.:U Mintha az Asus fórumban írták volna, hogy még 15-20 százalék teljesítmény legalább van a kártyában, és csak nyárra várható olyan driver, ami képes előhozni ezt a teljesítményt.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#9611) RCH663 válasza Cypresss (#9610) üzenetére


RCH663
aktív tag

nem teljesítmény probléma, hanem valami össze akadás. Szerintem ez a progi jobb folyamatos monitorozásra. Meg kell keresni hogy mi mire reagál. Lehet hogy az egyik T&l szál mondjuk valamiért 100%-on van a procin, mer rossz utasításokat kap a karitól, stb.. keresd hogy mi gyanús.

(#9612) hibavissza


hibavissza
veterán

Sziasztok!

FSX+Freetrack+Win7 64 témában tudna valaki valami biztatót írni?

Most ott akadtam el, h nincs PPJoy port progi 64-bitre...amire rákeresek az már törölve lett...

(#9613) RCH663 válasza hibavissza (#9612) üzenetére


RCH663
aktív tag

Simconnect az FSx protokol, vagy FSUIPC. Mind kettőt támogatja. PPjoy mire kell vagy mit akarsz csinálni, mert alapból nálam minden gond nélkül tökéletesen fut.

(#9614) RCH663 válasza Cypresss (#9610) üzenetére


RCH663
aktív tag

[BufferPools]
UsePools=0

???

(#9615) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Üdvözlet!

Dani82-höz hasonlóan én is arra jutottam, hogy FS-t kellene "játszani", bár én nagyon rég nem repültem már.
Pár évnyi CoD és hasonló FPS game után eljutottam oda, hogy most már a "vas" is alkalmas az FS-hez.

Jelenleg gyakorolgatok egy "tékából" :) származó FSX-el, de arra gondoltam, hogy talán megveszem.

Ezeket találtam:

[link]

[link]

Tényleg van Magyar is?

[link]

Az Accelerationt is be kell szerezni ehhez, ha jól értem.

Kérdés az, hogy FSX-et vegyem, vagy melyik másikat ajánlanátok. Sajnos Inteles platformot nem áll módomban venni, esetleg egy Bull-t kiszorítok idővel.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#9616) BigBlackDog válasza wd.taz (#9615) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A magyar nyelv csak elírás. Max a kézikönyv.

(#9617) wd.taz válasza BigBlackDog (#9616) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Értem. Akkor marad a GOLD.

Köszönöm.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#9618) Korcsii válasza wd.taz (#9617) üzenetére


Korcsii
őstag

576-nál meg még egy-két kilóval könnyebb az ára...

[ Szerkesztve ]

(#9619) hibavissza válasza RCH663 (#9613) üzenetére


hibavissza
veterán

Emlékeim szerint joystick-ként ismeri fel az FSX. Orbitális mit szívok....nem akar menni. Megnézem még azt a simconnect-et...

(#9620) RCH663 válasza hibavissza (#9619) üzenetére


RCH663
aktív tag

hibás. Nem joy saját protokol. FAQ-ban egyébként a compatibilitás alatt le van írva

(#9621) RCH663 válasza hibavissza (#9619) üzenetére


RCH663
aktív tag

Minden mást pipát kiveszel, csak a bekarikázottat pipálod ki. Ha trackIR aktív, akkor nem megy, mert jogviták vannak, és minden mást blokkol

[ Szerkesztve ]

(#9622) hibavissza válasza RCH663 (#9621) üzenetére


hibavissza
veterán

be van pipálva. nem m1 :O
feladom, azt hiszem rápihenek.

(#9623) wd.taz válasza Korcsii (#9618) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Köszi, de mire elolvastam, addigra megrendeltem a CD Galaxis-ból. Eddig mindig olcsóbb volt a Galaxis ezért, meg se néztem az 576 -ot. Most már mindegy :)

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#9624) RCH663 válasza hibavissza (#9622) üzenetére


RCH663
aktív tag

Tudom banális dolgok de:

CAM képernyőn a Source legördülő menübe a web kamerád van beállítva? Mer lehet ott a HDMI-hez tartozó videó forrás is.

Ha igen, akkor a windowsos programja ki van lőve? Mert ha az is használja a kamerát, nem csak a free track akkor nem szokott menni.

A teszt képernyőn ott van a fej (koponya) , tudod mozgatni, kalibrálni? Stabilan megy, nincs semmilyen hiba üzenet (buffer problem dump file error stb? )

[ Szerkesztve ]

(#9625) hibavissza válasza RCH663 (#9624) üzenetére


hibavissza
veterán

biztos valami looser error lesz, de most már nincs idegem rá. ez van, ha az ember ingyenes szoftverekkel próbálkozik. az a baj, hogy itthon nem lehet kapni a track ir-t, csak behozni lehet és a gari így gázos....

(#9626) hibavissza válasza RCH663 (#9624) üzenetére


hibavissza
veterán

Zaklatlak még :)

Na nekifutottam megint.

Szóval csak a freetrack és a simconnect legyen bepipált ezen a panelen, amit bemásoltál?

scenery.cfg file errort ír, meg 102-es areát....

Köszi

(#9627) Ombi5


Ombi5
őstag

udv.

FSX-hez hasznal vki 16 gb ramot vagy van tapasztalt, hogy megeri e 8Gb-rol valtani?

(#9628) RCH663 válasza hibavissza (#9626) üzenetére


RCH663
aktív tag

Igen csak ezek legyenek kipipálva.

Az FSX-ben SEMMIT nem kell beállítani. Ha jól van telepítve az FSX, read only bejegyzések le vannak véve, és a Free track-et mint admin futtatod, mennie kell.

A Freetr5ack programra koncentrálj.

A legfontosabb, hogy az alap képernyőn ki legyen választva a web kamera, a type résznél pedig hogy hány ledes változatot használsz. A cam fülnél utána start, meg kell jelenjen a koponya a bal oldalon a jobb fekete négyzetben pedig látnod kell a ledeket, de CSAK a ledeket! Ha más is látszik, meg egy csomó fehér pont ugrál, akkor nem jó. Alapból aahány leded van annyi fehér foltot kell látnod amire illeszkedik a kiválasztott led számnak megfelelő fonál kereszt. Ha ez így van akkor koponya is követi a fejed mozgását.

Miből csináltad a "koronát" (sima, vagy IR led) és hány ledes fajta?, IR filtert kivetted a web kamerából, Használt film negatívból, vagy flopy lemezből csináltál rá fényszűrőt?

A kamera saját szoftverét legtöbb esetbe ki kell lőni, mert azt jelzi hogy ő használja az eszközt és nem engedi a free tracket, hogy jelet vegyen le róla.

Összefoglalva: FS és minden más nélkül a freetrack alap képernyőjén látnod kell a koponyát, ami leköveti a fejed mozgását a start megnyomása után. Ha ez nincs így akkor FAQ, és olvasgatás hogy mi lehet a gond.

Ezt igazold kérlek vissza, hogy önmagában a freetrack megy, és működik.

(#9629) wd.taz válasza hibavissza (#9626) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Szia!

Engem is érdekel a téma, találtam is egy leírást, érdemes átolvasni.

[link]

Ha lesz egy kis időm, majd én is nekiállok egy sapkás verziónak.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#9630) haky


haky
senior tag

Én már régebben megcsináltam baseball sapkával és működik. Most akarok egy újat csinálni ami kicsit profibb lesz. A kamera amit használok és nem kell az IR szűrőt sem eltávolítani Logitech C100, viszont én fehér LED-es kerékpár lámpát szedtem szét. A lámpa 500Ft a Tescoban :). Kicsit megcsiszolod a tetejét és kész. :DDD

Aki másnak retyvetyutyu...

(#9631) haky


haky
senior tag

Az jutott eszembe, hogy mi lenne ha a Turbo Boost-ot belőném a BIOS-ban (most le van tiltva) és engedném neki, mondjuk 5Ghz-ig?! Azért gondoltam, mert sok helyen csak az egyik mag megy 100%-on (többnyire persze mind a 4 megy szépen) az összes többi meg pihen az FPS pedig 20 körül van. Na most ilyen helyzetben nem 4Ghz-en menne az az 1 mag, hanem 5Ghz-en.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#9632) Ombi5 válasza haky (#9631) üzenetére


Ombi5
őstag

En manualisan 4900 mhz-en hasznalom...

(#9633) haky válasza Ombi5 (#9632) üzenetére


haky
senior tag

:DDD jah bocs. Próbálgattam 4.8Ghz-en de nem sok a 70-80 fok terhelve?

Aki másnak retyvetyutyu...

(#9634) Ombi5 válasza haky (#9633) üzenetére


Ombi5
őstag

Noctua d14 elintezi :-) amugy is keves fesszel tolom,jo peldany....

(#9635) boeing


boeing
senior tag

Hát ez nagyon cool srácok.[link]

(#9636) Cypresss válasza RCH663 (#9614) üzenetére


Cypresss
senior tag

Ez segített, csak azt nem értem miért volt bekapcsolva, amikor én már egyszer kikapcsoltam. :U

Ja, és tettem egy furcsa felfedezést a Power Desk és az FSX kapcsolatáról, amiről majd első körben dobok egy PÜ-t.

(#9635) boeing: Ez remek volt!

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#9637) RCH663 válasza boeing (#9635) üzenetére


RCH663
aktív tag

Légiutántöltésű sas.. beszarás....

(#9638) RCH663 válasza haky (#9631) üzenetére


RCH663
aktív tag

Akkor az lenne hogy a shader, és textúrázó magoknak nem elég az erőforrás. Az FSX processzormagonként limites.

(#9639) cintula187


cintula187
addikt

Itt a vég, iszonyatosan fagy az fsx itt az idő az újratelepítésének.
Igyekszem a cikk alapján tenni hátha jobb lesz nálam.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#9640) Ombi5 válasza cintula187 (#9639) üzenetére


Ombi5
őstag

Nah aszem igy pakolom fel kulon SSD-re en is most mar, csak kulon erre tartom majd..... :R :R

(#9641) cintula187 válasza Ombi5 (#9640) üzenetére


cintula187
addikt

nekem külön particion szokott lenni,de annyira nincs kedvemm. :S

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#9642) RCH663


RCH663
aktív tag

A teljes precíz uninstallt ne felejtsétek el, anélkül sok csadapdába futhattok bele, és vegyétek le install után a "read only" bejegyzéseket mindenről

(#9643) Ombi5 válasza cintula187 (#9641) üzenetére


Ombi5
őstag

En ugy ertettem, h vettem egy 120 Gb-os SSD, amin csak WIN 7 + FSX lesz, ha kell. Semmi masra nem fogom hasznalni..

(#9644) Korcsii válasza Ombi5 (#9643) üzenetére


Korcsii
őstag

Nem tudom hogy vagytok vele, de nekem 120GB FSX+Win7 párosra elég neccesnek tűnik, főleg ha belekalkuláljuk a 10%-ot, amit illik szabadon hagyni.

Én is gondolkodtam SSD-n, de akkor már megkapná az egészet az FS. De az meg nem jó, mert akkor az idő nagy részében nem nagyon profitálnék belőle (lévé havonta néhányszor repülök, a gép meg minden nap megy). Szóval kéne egy a C-nek is... de akkor már... á, inkább marad a jó öreg HDD :D (csak azok a bad sectorok és olvasási hibák :U )

(#9645) RCH663 válasza Ombi5 (#9643) üzenetére


RCH663
aktív tag

Win7+FSX egy fizikai partíción még SSD-n sem süti. Itt nem a lineáris folyamatos olvasás számít, hanem hogy egy sata csatornán akar egyszerre a win7 kb 20.000 apró kis file-ja, meg az FS másik 7-14.000 epró kis file-ja rohangálni. Akár mit csinálsz ennyi apró file olvasása homlokon veri a sata vezérlőt, és lelassul. A RENDSZER ÉS AZ FS KÜLÖN FIZIKAIN LEGYEN!! Tehát külön dróton dzanázik a win7, és az FS. Bár az ssd-t gyorsabbnak érzed, mert nem ezer év megkeresni az adatot a meghajtón, de ugyan úgy bekorlátozod magad egy sata csatornára. Már az is sokat számít, ha csak egy öregebb,de saját külön winyóra telepíted az FSX-et.

(#9646) Korcsii válasza RCH663 (#9645) üzenetére


Korcsii
őstag

Mondjuk az FS és a rendszer szerintem ritkán olvas/ír egyszerre - persze ha nem veszettül lapozófájlt "kerregtet" és épp nem vírust keres/defragol/etc (na jó, ez azért előfordulhat).

De én inkább meg sem szólalok egy árva HDD-vel.

(#9647) Ombi5


Ombi5
őstag

Bassza meg ez a 3ik SSD-m, hanyat vegyek meg 10--et! :(

(#9648) cintula187


cintula187
addikt

FSX reinstall után aerosoft madeira íigy néz ki. scenery lybrariben előre hoztam,de nem jobb.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#9649) cintula187 válasza cintula187 (#9648) üzenetére


cintula187
addikt

ok megjavult

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#9650) BigBlackDog válasza cintula187 (#9649) üzenetére


BigBlackDog
veterán

És mitől? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.