Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) Rabbitf_24 válasza kolosanyi (#4949) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

jóval könnyebbek lesznek, már 2 kilót is megérzel majd, nekem is egyre könnyebbek a gyakorlatok, de nem tudom, hogy meddig kellene még fogynom. :F
Sok sikert, amilyen kitartó vagy, ez neked simán meglesz záros határidővel. :K

Westcoastog: napi 3x kajálok és nem zsírosodok. Ha hízni akarsz, akkor elkerülhetetlen, hogy egy kis zsír is feljön.

[ Szerkesztve ]

(#4952) kolosanyi válasza westcoastog (#4950) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem kevésbé számít az, hogy mikor eszel, inkább a mennyin van a hangsúly és a min.

(#4951) Rabbitf_24
Köszi, remélem menni fog, diétában gyenge vagyok. :)

(#4953) KISDUCK válasza Mr.Rain (#4930) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én januárba kezdtem el a saját testsúlyos edzést több okból: meg akarom előzni a munkáspocakot, kicsit erősebb, gyorsabb és kitartóbb szeretnék lenni továbbá egy kis csajozó izom se ártana. :D Az eredmény még nem látszik, de kezdem érezni: könnyebben megy a korai kelés és kicsit fittebb is vagyok és egyszerűbb gyakorlatok jobban mennek mint az elején, ja és az indítékból kimaradt, de az airsoft miatt is akartam kicsit edződni, hogy harcképesebb legyek, mert szeretek kúszni, mászni, rohanni / ha kell csollányban is :D /.

(#4954) kolosanyi


kolosanyi
veterán

(#4955) emiki6 válasza Mr.Rain (#4930) üzenetére


emiki6
veterán

2013. December elejétől, mert csak 55 kg voltam a 180 cm-emmel (és 17 évemmel)... Kb csak mozgáshoz elegendő izmaim voltak, viszont az állóképességem jó (volt) annak ellenére, hogy sosem futottam, csak tesi órán, meg hogy elérjem a buszt, villamost. :DDD

Konditeremben kezdtem aztán megfogott a sw. Most nem vettem új bérletet és megpróbálok kalisztenikszezni (fura így írni, de pár év és lehet ez is el lesz fogadva fonetikusan, mint a kapucsínó :) )

Nekem is ropog a gerincem, kattog a vállam + könnyen fájdulnak az izületeim. Most 63 kg körül vagyok. A húzódzkodás nem nagyon megy, de ezen változtatni fogok. Legnagyobb bajom, hogy nincs hol húzódzkodnom, lehet veszek egy ajtókeretbe szorítóst vagy összedobok egyet.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#4956) itouchfan válasza Mr.Rain (#4930) üzenetére


itouchfan
senior tag

én is írok, mert habár írni nem nagyon írtam, de azért mindig olvastam a topikot.
15 éves vagyok, focizok 6 éve, és tavaly nyáron gondoltam hogy egy picit kéne izmosodni, igazából akkor még keveset tudtam a témáról, kb 4-5 féle gyakorlatot csináltam. aztán ősszel elkezdett érdekelni a kondi meg ilyenek, aztán elkezdtem utánaolvasgatni, és akkor találtam a fegyencedzést. igazából vegyesen csinálom, nem csak fegyences gyakorlatok és nem sorrendben ahogy a könyvben van. vannak súlyzós gyakorlatok is. rengeteget olvastam utána szóval elég jól képben vagyok :K komolyabban a téli szünet óta edzek, mert akkor építettem meg a húzódzkodómat és tolódzkodómat (ezeket egyébként épp most cserélem le) :DD azért edzek mert izmosodni, erősödni szeretnék, meg mert élvezem. hát szerintem nem megy rosszul annyira, teljesen leengedve kb 13-14 húzódzkodás megy, és tolodzkodásból 15 körül.

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#4957) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Érdeles ötlet. Egykezes fekvő rávezető, nehezebb, mint egy sima íjász fekvő, vagy ahhoz hasonló, mivel így kevesebbet tud segíteni az asszisztáló kar.

(#4958) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Na szép,vannak itt egy páran,jól van. :)

2011 nyarán megelégeltem,hogy 10+ kg van rajtam és egy kis diétval meg focival le is dobtam hamar magamról,de akkor túl vékonynak éreztem magam és így pár hónap múlva,2011 telén találtam rá a Fegyencedzés című könyvre. Addig nem tudtam 1-et sem húzódzkodni, és nem tudtam a gyakorlatokról szinte semmit, csak amit egy átlagember. A könyv alapján kezdtem el edzeni, és a segítségével tanultam meg az alapgyakorlatokat, és a helyes kivitelezésüket. Kb. az 5. hónapra már nem csak a könyvet használtam segítségül, hanem időközben kitágult a világ a sok sok olvasott és látott infó miatt, és szép lassan megértettem, mi az a street workout, és hogy tulajdonképpen a fegyenccel együtt csak egy rendszere, irányzata a calisthenicnek, azaz a saját testsúlyos edzésnek, de tulajdonképpen ugyanazok. Az elején heti 7-8-9-szer is edzettem egy héten.... Gyorsan fejlődtem, de egy idö után már kicsit átgondoltabb edzésekre volt szükségem, így visszavettem ebből, hogy tovább fejlődhessek. Nagyjából 1-1,5 év után kezdtem el a kajára kicsit odafigyelni, mert tudatosult bennem, hogy egyrészt egészségesebb lenne, másrészt segíthetném a fejlődésemet az edzésben. Szóval kb 2 és fél éve csinálom, nagyon türelmesen, nem sietve, az alapgyakorlatokat mindig előtérbe helyezve és kb 1, 5 év után kezdtem el komolyabban nézegetni az egyéb gyakorlatokat is...

"Nincs megállás"

(#4959) kk831228 válasza Mr.Rain (#4958) üzenetére


kk831228
addikt

Üdv!!
Írnál pár dolgot még magadról... Mennyi idős vagy? Hány kg voltál amikor elkezdted, most mennyi vagy? Hogy nézki egy heted kb, milyen gyakorlatokat csinálsz, most hol tartasz kb. stb... :))

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4960) Apollo17hu válasza kk831228 (#4959) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Engem még az is érdekelne, hogy figyel-e a gyakorlatok közötti pihenőidőre és ha igen, akkor mennyit szokott szusszanni a sorozatok között.

(#4961) Rabbitf_24 válasza Mr.Rain (#4958) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

jöhet kép is. :K

(#4962) Mr.Rain válasza kk831228 (#4959) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

27 éves vagyok,88 kg voltam erdetileg,onnan dobtam le hamar 10 kg és most kb. 75 kg vagyok.
Nehéz lenne leírnom mit csinálok egy hét alatt,nincs edzéstervem most. Év elején volt egy,amit 3 hónapig használtam,de ezenkívül soha nem volt és most sincs. Fogalmazzunk úgy,hogy mindent,szépen egymásra építve a progressziókat haladok,lassan,türelemmel.

Apollo17hu

Változó,van hogy kevesebbet,van hogy többet,attól függ,mi a cél. :K

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#4963) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Ezek megfelelnek?

Az oldalamon többet is találtok,videókkal együtt. :K :B

"Nincs megállás"

(#4964) itouchfan


itouchfan
senior tag

mai edzés mellre, vállra, és tricepszre ment: 8 tolódzkodás, 12 oldalra emelés, 10 fekvő normál, 10 hátsó fekvő, 6 tolódzkodás, 12 vállból nyomás, 12 fekvő széles, 10 hátsó fekvő. Ebből 3 sorozat. ezek után 4 sorozat: tolódzkodás, fekvő, hátsó fekvő 8-8-10, 5-5-10 kétszer, 10-3-10 a végére. nagyon elfárardtam, a fekvő már rohadtul nyögvenyelős volt már nem csak a végén...de jó volt :K

Mr. Rain: grat, nagyon durván király vagy :R :C

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#4965) Rabbitf_24 válasza Mr.Rain (#4963) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

valaki már jól néz ki, a topic zárható. ;]
Roppant jó forma. :R

(#4966) westcoastog válasza Mr.Rain (#4963) üzenetére


westcoastog
veterán

Te vagy az? :Y

(#4967) Mr.Rain válasza westcoastog (#4966) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Itt megtaláltok minden gyakorlatot. [link]

De nagyon fontos,hogy az alapgyakorlatokat csinálom a legtöbbet.

a kedvenc mondásom: "Először légy az alapgyakorlatok mestere,a többi meg jön magától..."

"Nincs megállás"

(#4968) westcoastog válasza Mr.Rain (#4967) üzenetére


westcoastog
veterán

Vágom, fel vagyok iratkozva yt-n meg facen is. :)

(#4969) Mr.Rain válasza westcoastog (#4968) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Köszönöm! :R

"Nincs megállás"

(#4970) itouchfan válasza Mr.Rain (#4969) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én is feliratkoztam mindkettőre :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#4971) Mr.Rain válasza itouchfan (#4970) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

:R

"Nincs megállás"

(#4972) kk831228 válasza Mr.Rain (#4958) üzenetére


kk831228
addikt

Írtad a kaját is... Mit értesz ez alatt, miket eszel,tápkieg szedsz-e stb...?? :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4973) Rabbitf_24 válasza Mr.Rain (#4967) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

otthon iratkozok, a melóban nem lehet... :B

(#4974) brownus


brownus
veterán

(#4975) Gaben360 válasza brownus (#4974) üzenetére


Gaben360
senior tag

Az bizony!
Mindenhol feszes mint a parketta! :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4976) Mr.Rain válasza kk831228 (#4972) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Szedek igen,vitaminokat,de a közeljövőben lehetséges,hogy kiegészítem valamilyen tiszta fehérje készítménnyel,meglátjuk. :)

Próbálok az egészéges étkezés felé terelődni,és fehérjedúsan étkezni. Ennyi. :)

"Nincs megállás"

(#4977) Gaben360


Gaben360
senior tag

Ma megjött a c vitaminom is,be is nyomtam egyet belőle.
Nézegessétek a profigym.hu oldalt,elég jó árak vannak,onnan rendeltem a vitamint is húsvétkor,ott volt a legjobb áron,vettem mindjárt egy shakert is mellé. :)

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4978) westcoastog válasza Gaben360 (#4977) üzenetére


westcoastog
veterán

Én a helyi biotech-ben veszem a cuccokat.
Mondjuk tegnap kicsit hülye voltam, volt 1 kilós biotech fehérje 4070 forintért, amit gazdaságosan használva 1 hónapig elég lett volna, erre megvettem továbbra is a natura fehérjét, fél kilót 2700-ért, na mindegy, sajnos nem vagyok az ész bajnoka mindig. :)

(#4979) kolosanyi válasza Mr.Rain (#4976) üzenetére


kolosanyi
veterán

Fehérjéből sokaknak bevált a Myprotein ízesítetlen tejsavója, ha gondolod vess rá egy pillantást. Nem finom (fura tej íze van), de olcsó, tiszta tejsavó cucc. 100 GBP felett ingyenes a szállítás, illetve időszakosan (pár havonta) vannak 20-30 százalékos akcióik, akkor érdemes rendelni.

(#4980) Woodslave válasza Gaben360 (#4977) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és ingyenesen szállították?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4981) Woodslave válasza westcoastog (#4978) üzenetére


Woodslave
nagyúr

melyik fehérje volt az? ha a protein power akkor ne sajnáld :N

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4982) westcoastog válasza Woodslave (#4981) üzenetére


westcoastog
veterán

Talán az, mondta is a faszi hogy összetételileg gyengébb mint a rendes biotech fehérje. Talán ez ütött szöget a fejemben és inkább emiatt vettem meg a full szűz natura tejsavót.

(#4983) emiki6 válasza brownus (#4974) üzenetére


emiki6
veterán

Na tessék, el lett távolítva... :(((

__________________________________________________________________

Valakinek van eladó, húzódzkodója? Akár falra szerelhető, akár ajtókeretbe szorítós.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#4984) kolosanyi válasza emiki6 (#4983) üzenetére


kolosanyi
veterán

Itt van többféle, ki is szállítanak, én tőlük vettem az enyém.

(#4985) emiki6 válasza kolosanyi (#4984) üzenetére


emiki6
veterán

Ha veszek, akkor ajtókeretest veszek -Ajtókereteink 80 (,illetve 120) szélesek.
80 cm-en lehet rendesen húzódzkodni?-
, de melyiket?
A legolcsóbb elfogyott, a Spártainál azt írja, hogy fúrást igényel, a drágábbikra pedig nem írja, hogy kéne fúrni.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#4986) kolosanyi válasza emiki6 (#4985) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem tudom, én önmegtartó típust vettem, csak az bír el (140 kilóig terhelhető). Frankó, nincs vele baj. Ma úgyis húzó nap van, edzek is vele. :)

(#4987) Because válasza kolosanyi (#4986) üzenetére


Because
őstag

önmegtartót vettem a tescoban csak nyomot hagy a tapétán :(( amúgy nem lenne rossz

(#4988) kolosanyi válasza Because (#4987) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, sajnos ezek nyomot hagynak. Ilyen szempontból jobb egy gyűrű, azt ha felfúrod, utána nincs vele gond.

(#4989) Gaben360 válasza Woodslave (#4980) üzenetére


Gaben360
senior tag

Sajnos nem volt ingyen a fuvar,az csak bizonyos összeg felett van,ha jól tudom.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4990) Gaben360 válasza emiki6 (#4983) üzenetére


Gaben360
senior tag

ha a videóra gondolsz,akkor nem lett eltávolítva,nálam még mindig megy. :)

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4991) RBJ


RBJ
addikt

Na megvolt a nagy húsvéti zabálás utáni első edzés.
Tegnap nem volt kedvem, nagyon fáradt voltam meló után. De ma kicsaptam mint a taknyot.
Azt hittem gyengébb leszek a sok zabálástól de nem. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#4992) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Én meg 20 kilóval húzódzkodtam ma, egész könnyedén ment, nem számítottam erre. 9*2-t csináltam váltott fogással (széles felső, vállszéles neutrális, szűk alsó), majd egy vetkőző sorozatot széles felső fogással (20 kilóval 2, 10-zel 2, súly nélkül 3, gumikötéllel könnyítve 4, és 5 negatív). Utána volt még ez-az, széthúzás variációk gumikötéllel, falséta, illetve megpróbáltam a felhúzást kis terheléssel, egyelőre nem fáj a derekam, remélem holnap fogok tudni járni.

(#4993) kolosanyi


kolosanyi
veterán

(#4994) albert8 válasza kolosanyi (#4993) üzenetére


albert8
addikt

Ez igen, maximális tisztelet! Benne aztán van akarat.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4995) 3.Aragorn válasza kolosanyi (#4957) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Bizony jó ötlet.

Nem minden vándorút céltalan...

(#4996) Rabbitf_24 válasza kolosanyi (#4993) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Több helyen is láttam képeket róla, hát igen, ha valaki kifogást keres, akkor ezzel meg lehet fogni...

(#4997) Gaben360


Gaben360
senior tag

Na megvolt a mai edzés is.
Fekvőt nyomtam,(többek között)de a lábam fennt volt a kanapén,ez ment is jól,nincs is gond.
Mondom kipróbálom az íjász fekvőt...hát ez nem ment olyan fényesen..2x5/oldal,és az se szabályosan,nem volt rendesen kinyújtva a karom.Meg szerintem magas is a kanapé ehhez a gyakorlathoz.
Mindegy,nem csüggedek,majd nyomatom,előbb-utóbb ebből is fog menni több remélem,most csináltam először.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4998) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Megjöttek a súlyzók, majd délután rápróbálok, ma úgyis kar nap van. :D

(#4999) emiki6


emiki6
veterán

Csigás multitrainer hol a legolcsóbb?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5000) kolosanyi válasza emiki6 (#4999) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én csináltam egyet, 5500 forint volt mindennel együtt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.