Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11087) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na, ez érdekes vitaindító lehet! Wood? :D

Saját példa. Amikor egy éve nyáron elkezdtem erőgyakorlatokkal foglalkozni, pár hónap alatt rengeteget fejlődtem. Nagyon hamar meglett a zászló és a mellső függőmérleg terpeszben, a támasz ülőtartás zsugorban, illetve a hátsó függőmérleg teljesen zárt lábbal. Az akkori edzőm (Levi) mondta is, hogy sokkal gyorsabb ütemben fejlődök, mint ő annak idején. Akkor nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, de most belegondolva tuti a sport múltam miatt volt. Habár az idegrendszerem nem volt hozzászokva a nyújtott karos gyakorlatok sajátos terheléséhez, mivel már egy (több) másik sportág fejlesztette az izomzatom, idegrendszerem is, ezért hamar át tudtam magam szoktatni ehhez. A dolgok ott kezdtek érdekessé válni, amikor hirtelen megszakadt a fejlődés és beállt a stagnálás, majd vissza is fejlődtem ősz végén, tél elején. Ez ugye pár gyulladásos sérülésnek, meg az elhúzódó vizsgaidőszaknak volt köszönhető. Aztán februárban elkezdtem edzeni, akkor kicsit nagyobb volumennel dolgoztam, majd utána visszatértem a nyújtott karos erőgyakorlatokra és most tovább tudtam fejlődni, mint ahol ősszel abbamaradt a folyamat.

Tehát a tanulság saját magamnak is: nem baj, ha bizonyos időszakokban a hipertrófiára koncentrál az ember, sőt kell is. Nem véletlen, hogy szinte minden sportágban van alapozó időszak, ahol erre mennek rá a sportolók.

(#11086) emiki6
Az ülőtartás lényegesen nehezebb, mint a hbh. Ha kevés a hbh, akkor csináld az ülőtartást, egyszerű a történet. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.