Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) fmx


fmx
tag

Életem legszarabb edzése.Mostmár látom hogy az alkohol nagyon kihat a teljesítményre... :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

(#10402) emiki6 válasza kolosanyi (#10400) üzenetére


emiki6
veterán

Mondtam én, hogy jók az Inception filmzenéje. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10403) emiki6 válasza emiki6 (#10402) üzenetére


emiki6
veterán

Amúgy ez se rossz: [link]
Én csak most találtam meg hogy mi a zene címe

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10404) westcoastog


westcoastog
veterán

De jót gyúrtam, szerdán láb. :DDD

(#10405) kolosanyi válasza fmx (#10401) üzenetére


kolosanyi
veterán

Miért, eddig nem hitted el? :D
Amúgy nekem is szarul ment ma, gyenge voltam. Mondjuk annyira nem volt vészes, mer a tervezett mennyiséget meg tudtam csinálni, de szenvedős volt.

(#10402) emiki6
:K

(#10406) fmx válasza kolosanyi (#10405) üzenetére


fmx
tag

Nekem nem sikerült a tervezett mennyiséget..Mindegy majd holnap bepótolom.

(#10407) itouchfan


itouchfan
senior tag

gyúrós topik témájából kiindulva: ha még ennyi futás (heti min.25-30, néha 40-45 km) mellett se igazán kockás a hasam akkor az még mindig fedettség ( kb 70 %-osan rendben van a kajám), vagy a hasizmok kidolgozottságának hiánya miatt lehet? :F :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10408) Cathfaern válasza itouchfan (#10407) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tök mindegy mennyit futsz és mennyire vannak kidolgozva a hasizmaid. Ha 10% testzsír% alatt vagy, akkor látszódik a hasizmod, ha felette akkor nem. Hasizom erősségétől csak az függ, hogy mennyire "mélyek" lesznek a bordák. Megjegyzem 12% alatti testzsírszázalék igazából egészségtelen.

(#10409) emiki6 válasza itouchfan (#10407) üzenetére


emiki6
veterán

Azt csak te tudhatod, hogy mennyire vastag a szalonnád :D

Ha befeszíted a hasizmod, nem látszik, de ki tudod tapintani, akkor sok a zsír.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10410) fmx válasza itouchfan (#10407) üzenetére


fmx
tag

Nincsenek kidolgozva...Nézd meg Cristiano Ronaldót pl. aki lehet 2x annyit fut mint te és milyen kockás a hasa mert kidolgozza..

(#10411) itouchfan válasza Cathfaern (#10408) üzenetére


itouchfan
senior tag

10 % alatt vagyok, 8.9 volt utoljára asszem, azóta sokat zabálok de szerintem még mindig 12 alatt van, hátha a közeljövőben lesz mérés újra, majd kiderül. szerintem is az a baj, hogy nem elég kidolgozott. valamennyire ki tudom tapintani, de a felső 4 ami látszik az jóval barázdáltabb mint alatta. többet kell hasaznom. :K :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10412) kolosanyi válasza itouchfan (#10411) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem pontos a mérés, és nem dolgozol rá eleget. Egyébként nem igazán származik semmi előnye az embernek a kockahasból. Csajozni nem könnyebb úgy, erősebb, gyorsabb, ügyesebb nem lesz tőle az ember és még sokat is kell szopni érte. :N

(#10413) itouchfan válasza kolosanyi (#10400) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nekem ma edzés közben is jó volt :D motiváló :K

A kockahasnak meg persze nincs értelme, csak számomra olyan presztízskérdés, szimbólum a kockahas megléte. :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10414) kolosanyi válasza itouchfan (#10413) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nálam nem. Ahogy az se érdekel, hogy 45-ös a karom vagy 42-es. Nem is mérem, abszolút nem mozgat. Engem az érdekel, hogy a teljesítményem javítsam. Hazudnék ha azt mondanám, hogy a kinézet egyáltalán nem érdekel, de nem tartozik a prioritások közé. Ha oda tartozna, nem így edzenék. :)

(#10415) emiki6


emiki6
veterán


:))

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10416) fmx


fmx
tag

Hogy lehetek nagy állat szekrény? :DD Komolyra fordítva a szót,hogy tudok nőni?72 Kiló vagyok,kaja,edzés nagyon rendben van nemsokára proteinezek stb. stb.

(#10417) emiki6 válasza fmx (#10416) üzenetére


emiki6
veterán

Több kaja. Ilyen egyszerű. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10418) fmx válasza emiki6 (#10417) üzenetére


fmx
tag

napi mennyi fehérje kellene úgy kb?

(#10419) kolosanyi válasza fmx (#10418) üzenetére


kolosanyi
veterán

Most mennyit viszel be?

(#10420) fmx válasza kolosanyi (#10419) üzenetére


fmx
tag

Hát az a baj,hogy a kajával mostanában kezdtem el komolyabban foglalkozni.Arra gondolok,hogy eddig is megvolt a rendes kaja de mostmár meghatározom mit mikor stb. Mennyit kellene?

(#10421) kolosanyi válasza fmx (#10420) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szóval eddig nem volt rendben az étrended. :)

Pedig egyszerű dolog. Megemeled a fehérje bevitelt 2g/tskg körüli értékre, emellett több kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz. Kiindulsz egy értékből, amit bármelyik tetszőleges kalkulátor ad, vársz 2 hetet, ha semmi nem látszik, emelsz a bevitt kalóriamennyiségen 10%-ot, megint vársz, ha megint semmi, megint emelsz, ha zsírosodsz, csökkentesz. Ki kell sakkozni, hogy te miképp reagálsz.

Ja és alakítasz az edzéseden. Szintén ki kell tapasztalni, hogy te a nagy volumenes, izolációs gyakorlatokkal teletűzdelt edzéstervekre vagy pedig az ellenkezőjére, erőedzésre reagálsz jobban. Esetleg a kettő kombinációjára.

(#10422) fmx válasza kolosanyi (#10421) üzenetére


fmx
tag

Ahogy most csinálom,az jó hízok is meg látszik is rajtam elég dúrván.Az edzésterven mindig változtatok,de a kajám is rendben volt csak nem rendezett volt.Joghurtot,sportműzlit,kefirt,mellehúsát,marhahúst,rizst,halat,túrót és sok mást szoktam tolni kihagyom a péksütiket(csak ritkán) és a zsíros kajákat és elég szépen látszik.Testem szépen kivan dolgozva a lábam meg a vállaim nagyon durvák de a többi testrészem olyan kicsi mellette szóval aránytalan ezért most szépen tolom a hátedzést meg a többit,hidazok is és brutális a hátamnak nem fáj stb.
Ja meg azt akartam kérdezni,hogy a húzódzkodás miért nem megy olyan jól mint a többi?Már megy az egykezes fekvő,egylábas guggolás,L tartás,támaszmérleg zsugorlábtartással,psuedo fekvő,V lábemelés de a húzódzkodás valamiért nem.Nem hiszem,hogy erő hiánya lenni csak szar a technikám.Amikor megfogom a rudat olyan mintha kiszívnák belőlem az erőt,nemtudok kifejteni erőt.Vékony rúdon húzódzkodok lehet az a baj vagy nemtudom valakinek valami ötlete?
Köszi Sanyi! Mostmár jobban oda figyelek,és proteinozás alatt kell majd valamit változtatnom a kaján vagy valami? :R :R :R :R

(#10423) emiki6 válasza fmx (#10422) üzenetére


emiki6
veterán

Gyakorold a húzódzkodást. (Mondjuk ez nyulvánvaló :D)
Én azt tapasztaltam, hogy idővel nem tűnik olyan nehéznek. Eleinte erőlködnöm kellett meg minden, később már ment mintha csak a könyököm huzogatnám a törzsemhez, persze ettől még nem biztos, hogy több ment volna, de könnyebb lett.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10424) emiki6


emiki6
veterán

Mypro magyar face oldalán egy erőemelő "szekrény" ír egy cikksorozatot, onnan hozom ezt a részletet:
"az izmoknál az aminosavakkal építkezünk, amit a szervezet a fehérjék szétbontásával juttat az izmokhoz, és itt jön a képbe az inzulin is ami nagyon fontos! Az inzulin a szállításért felelős, ő olyan mint egy futár cég, megkapja a csomagot (makrotápanyag) és szállítja is oda ahova épp rendeli a szervezet. Na és hogyan is tudunk inzulint termelni?! Szénhidrátbevitellel. A tömegnövelőknek ez a lényege a hozzáadott szénhidrát, ami létrehozza az inzulinreakciót és így gyorsabban, jobban tudja szállítani az aminosavakat a szervezet, és a plusz kCal miatt anabolikusabb a szervezet ezért nem akar annyi izmot bontani és bátrabban építkezik."

3/2 rész linkje, a cikk alján van a többi link:
https://www.facebook.com/MyproteinMagyarorszag/photos/a.605744186132497.1073741833.592468414126741/900095236697389/?type=1

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10425) kolosanyi válasza fmx (#10422) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem kell semmin változtatni attól, hogy por formájában viszel be x gramm fehérjét. Az a lényeg, hogy a nap végére, meglegyen a 144 gramm fehérjebeviteled. Egyébként ehhez felesleges a tápkieg, én 200 grammokat beviszek csak kajából.

(#10424) emiki6
Nem egészen így van. Minden étkezés inzulin reakciót vált ki - sőt még az is, ha édes ízű, de kalóriaszegény dolgot fogyasztasz, pl light kóla - de a gyorsan felszívódó szénhidrátok nagyobb mértékben emelik meg a vércukor szintet, amire fokozottabb inzulin termelés a válasz. De ez nem azt jelenti, hogy akkor egész nap tortát kell enni, mert attól lesz valaki hegyomlás. Edzés után szoktak gyors ch-t javasolni, de nekem, az a tapasztalatom, hogy sokat nem számít ez. Ha már eleve ott megbukik az egész, hogy nem tudja valaki, hány g fehérjét vigyen be, vagy mennyi neki a diétás kalóriabevitel, akkor lehet itt szénhidrát töltősdit játszani meg tápkiegezni, de az egész olyan lesz, mintha alapok nélkül, egyből a tetővel kezdenénk az építkezést.

(#10426) Cathfaern válasza fmx (#10422) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Már megy az egykezes fekvő,egylábas guggolás,L tartás,támaszmérleg zsugorlábtartással,psuedo fekvő,V lábemelés de a húzódzkodás valamiért nem."
Húzódzkodáshoz bicepsz és hátizom kell. Az általad felsoroltaknál a bicepsz semmiképp se fő izomzat. Hátizom jobban van használva, viszont nagyrészt csak statikus módon. Szóval simán lehet az erő hiánya is (főleg hogy te magad is mondod, hogy aránytalan vagy, és most kezdtél el hátra is edzeni).

(#10427) Woodslave válasza fmx (#10422) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Testem szépen kivan dolgozva a lábam meg a vállaim nagyon durvák - de irigyellek. Gondolom a fegyenc mellett focizol is nem?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10428) brownus válasza Woodslave (#10427) üzenetére


brownus
veterán

ti hc gyúrósok sokszor elfelejtkeztek arról, hogy vannak emberek akiknek nem az a fontos, hogy baszott nagydarabok legyenek! :N btw, nekem se, endurance és stamina pontokra gyúrok :D

(#10429) kolosanyi válasza brownus (#10428) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akkor ússz. :D

(#10430) brownus válasza kolosanyi (#10429) üzenetére


brownus
veterán

szoktam heti 1-2x, ahogy sikerül eljutnom. utána 2x 15 perc szauna, azt szeretem a legjobban :K

amúgy, ez a trx gumi bizbaz kurva jó jéták!! imádom, (lidliset vettem), és érzem a vállam, a hátizmom is! nem gondoltam volna, hogy ennyire bejön majd. elég sok mindent lehet vele csinálni!

meg havi 1x elszoktunk menni a lukács fürdőbe, és akkor pár órán át áztatjuk a seggünket, meg szauna szeánsz is szokott lenni. csekit: zsigmondy klubkártya a héten kiváltom én is. mondjuk a lukács pont nincs benne, de mindegy is...

[ Szerkesztve ]

(#10431) itouchfan válasza Woodslave (#10427) üzenetére


itouchfan
senior tag

Jó sport meg jó játék a foci de ha csak nem full profin sok-sok éven keresztül csinálja az ember nem mondanám hogy akkora hűdeizmos kidolgozott lábad lesz tőle...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10432) Woodslave válasza brownus (#10428) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jó volt benne némi ( :D ) szarkazmus, de azt valóban irigylem, hogy valaki tud így beszélni magáról :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10433) brownus válasza Woodslave (#10432) üzenetére


brownus
veterán

ismerlek már :) hát, végül is, kell egy egészséges önbizalom, nem? :D

(#10434) itouchfan válasza brownus (#10433) üzenetére


itouchfan
senior tag

Wood az enyémre válaszoltál nem?? Vagy nem értem mi van :D

Nekem is nagy önbizalmam van de az ilyenektől azért próbálok tartózkodni, mert vissza tud ütni a dolog, volt már egy pár kellemetlen tapasztalatom :D

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10435) westcoastog


westcoastog
veterán

Ma lábkivégzés.:D

Kár hogy nincs guggolókeret. Régen éreztem ilyen kemény izomlázat, remélem a pénteki gyűrűre marad erőm.:D

(#10436) Woodslave válasza itouchfan (#10434) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K akár arra is, mert úgy látom komolyan vetted ;]

Persze az egészséges önbizalom szükséges, sajnos a gyúrásra (legalábbis nálam) teljesen igaz, hogy amikor elkezdted akkor örökre kicsi maradtál. Mondjuk én tényleg :D De mivel már nagyjából ismerem a genetikai határaimat, meg az erre fordítható erőforrásokat, meg nem utolsó sorban és ezekkel összefüggésben az általános realitásokat nem teszek én se azért, hogy "hatalmas" legyek. :N Csak amikor valaki azt mondja hogy durvák a lábai, meg a válla, akkor felkapom a fejem, pláne hogy 72 kiló. Ami még igaz is lehet ha 160 cm ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10437) kolosanyi válasza Woodslave (#10436) üzenetére


kolosanyi
veterán

Bár én lennék kisebb, mondjuk egy 10 centivel meg vagy 20 kilóval. :)
De ilyen ez, a "kicsi" nagy akar lenni, mert attól várja a tutit, aki meg mindig is nagyobb volt az átlagosnál, kisebb lenne. Én gyakorlatilag csak a hátrányát látom a termetemnek. Az öltözködés nehezen megy, a cipőválasztás katasztrófa, 3000 kcal bevitellel még fogyok edzés mellett - és éhes vagyok -, nehezebben mozgatom magam - csak azért nem vagyok egy ormótlan, suta jeti, mert kb 6 éves koromban kezdtem sportolni -, csajozni nem volt könnyebb így - sőt, sose szerettek a lányok, a pici, szálkás focista alkat volt a menő - és így tovább. Félre ne érts, nem siránkozom, csak jó lenne egy picit átlagosabbnak lenni, de hát nem így van. :)

(#10438) Woodslave válasza kolosanyi (#10437) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hát ja az soha nem jó ami van :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10439) emiki6 válasza kolosanyi (#10437) üzenetére


emiki6
veterán

Én meg nem ismerek mégegy olyan plakátfiút, mint amilyen én voltam / vagyok. :DDD Sújos ektomorfózisban szenvedek. :DD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10440) itouchfan válasza Woodslave (#10436) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szerkesztettem még épp időben ;]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10441) emiki6 válasza kolosanyi (#10425) üzenetére


emiki6
veterán

"De ez nem azt jelenti, hogy akkor egész nap tortát kell enni"

Ha egész nap tortát eszik, akkor rossz értelemben lesz hegyomlás és mindemellett cukorbeteg is, mert a hasnyálmirigy bekrepál. :D

Szerintem az elv jó, lehet is alkalmazni, de nem úgy kell felfogni, hogy akkor együnk tortát csirkemellel, hanem a magas C hidrát bevitel fontosságára hívja fel a figyelmet, hogy nem csak azért kell, mert ez az üzemanyag, hanem kell a felépítőfolyamatokhoz is.

Az előző hsz-emhez: súlyos*

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10442) itouchfan válasza kolosanyi (#10437) üzenetére


itouchfan
senior tag

2800-2900 kcal minden nap simán lemegy de focis napokon 3200 is simán "túlevés" nélkül is lecsúszik, de van hogy még több, közben te egy hegyomlás vagy én meg a 70 szaros kilót se érem el...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10443) kolosanyi válasza emiki6 (#10441) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem inkább annyi a lényeg, hogy nem kell démonizálni egyik tápanyagot se. A cukroknak ugyanúgy megvan a szerepük az izmosodásban, teljesítmény fokozásában, mint a fehérjének.

(#10442) itouchfan
Nekem az továbbra is diétás bevitel. Ilyen mennyiségű mozgás mellett simán 4-5 ezer kcal kellene vagy még több, ha nőni szeretnék. Szerencsére nem tervezek ilyet, nem is bírná a pénztárcám. :D

[ Szerkesztve ]

(#10444) westcoastog válasza itouchfan (#10442) üzenetére


westcoastog
veterán

Én sem tudok sem mozdulni 62-65kg közül.:D

(#10445) -Solt-


-Solt-
veterán

Bazzeg... én meg azt hittem a 80 kilómmal, hogy göthös vagyok... :DD

www.smart-bus.hu

(#10446) kolosanyi válasza westcoastog (#10444) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jó, de te alacsony vagy.

(#10447) westcoastog válasza kolosanyi (#10446) üzenetére


westcoastog
veterán

Na ja, lehet nem is baj, bár lehet azt mondanám kerek 60kg jobb lenne. De mindegy, a súlyom az utolsó dolog amire figyelek.

Most heti 3 edzéssel ráhangolódok a dologra, hétfő -szerda súly, péntek torna, jobb idő bejön akkor kocogás (esetleg futás ha bírni fogom.:D), kedd, csütörtökön meg kondipark. De ez még változhat,

(#10448) fmx válasza Woodslave (#10427) üzenetére


fmx
tag

ja volt 6 év foci :D

(#10449) Bannani válasza emiki6 (#10423) üzenetére


Bannani
tag

Én azt tapasztaltam, hogy a decemberi 1 hónapos kihagyás és a +8kg után ugyanott tartottam, mint fél évvel előtte. Kezdhetem újratanulni a húzódzkodást, hogy 5-6-nál több menjen. :DDD

'Mind over matter'

(#10450) emiki6 válasza Bannani (#10449) üzenetére


emiki6
veterán

Ezt én is, csak én nem híztam, hanem visszafogytam... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.