Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) kolosanyi válasza userxy (#11500) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tudom. Ráadásul ez még elég hamar ki is ürül a szervezetből, szóval ha nem épp a doppingteszt előtt adja be magának, nem kapják el. Meg úgyse csinálnak tesztet, mert drága.

(#11502) emiki6


emiki6
veterán

Érdemes izomlázasan edzeni?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11503) kk831228 válasza emiki6 (#11502) üzenetére


kk831228
addikt

Simán... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#11504) emiki6 válasza kk831228 (#11503) üzenetére


emiki6
veterán

Intenzíven is? Akár másnap?

Én eddig mindig 4 naponta edzettem, hogy elmúljon... :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11505) kolosanyi válasza emiki6 (#11504) üzenetére


kolosanyi
veterán

Meséltem, hogy edzőtáborokban hogy toltuk. Kurvára fájt, de 4 hét alatt többet fejlődtünk, mint előtte egész évben. Izomlázad akkor lesz, ha nagy volumennel edzel. Próbáld meg kikísérletezni azt, hogy érezd másnap, de azért tudj mozogni, akkor simán lehet kétnaponta edzeni. Feltéve, hogy kaja, alvás stb. rendben van.

(#11506) emiki6 válasza kolosanyi (#11505) üzenetére


emiki6
veterán

Jó hogy így 2 év után ezt is megtudtam :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11507) Pttypang válasza emiki6 (#11506) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem mondtak meg soha, hogy ha izomlazas vagy, ra kell edzeni?

Everybody lies.

(#11508) userxy válasza Pttypang (#11507) üzenetére


userxy
őstag

Ez így ebben a formában hülyeség :)

(#11509) emiki6 válasza Pttypang (#11507) üzenetére


emiki6
veterán

De, csak olyan mondta, aki nem tünt hozzáértőnek. :)

Meg ahogy az Sanyi is írta ez nem ilyen egyszerű.
Egyszer próbáltam, utána 1 hétig izomlázam volt. :P

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11510) emiki6 válasza emiki6 (#11509) üzenetére


emiki6
veterán

Kicsit félreérthető, most hogy olvasom, úgyhogy leszögezném, ez még véletlenül sem beszólás akart lenni. :R

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11511) itouchfan válasza emiki6 (#11509) üzenetére


itouchfan
senior tag

nem szabad izomlázra ráedzeni semmiképp. vmi könnyű mozgás lehet hogy jót tesz, ami kiáramoltatja a tejsavat onnan, de ezt pl, húzódzkodásnál nehéz megoldani. inkább úgy tudom elképzelni, hogy mondjuk lábedzés után másnap egy laza kocogás vagy tekerés, de tényleg laza.

tekerés, jut eszembe, újra itt a jó idő, lehet menni biciklizni! :C én ma is voltam, most kezdeném úgy komolyabban a dolgot, inkább utakat, útvonalakat kerestem a környéken. szokott vki bringázni innen? :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#11512) Bannani válasza Pttypang (#11507) üzenetére


Bannani
tag

Nem hallottál még soha a túledzésről? :)

'Mind over matter'

(#11513) westcoastog válasza itouchfan (#11511) üzenetére


westcoastog
veterán

Én szoktam tekerni. Voltak nyaraim ahol majdnem, napi 20-30-40km megvolt.

(#11514) kolosanyi válasza userxy (#11508) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem feltétlenül, csak akkor regeneráló edzést kell csinálni. Kis intenzitású, kis volumenű edzés, ami serkenti a vérkeringést, az gyorsíthat a regenerálódáson. Pl laza úszás mindenre jó, de például lábazás után alacsony pulzusos kocogás, bringázás, vagy felsőtestre nagyon kis súlyos, gépes, gumiszalagos gyakorlatok, ergométer... De ez inkább regeneráló technika, mint edzés.

(#11512) Bannani
Rövid idő alatt nem fogod túledzeni magad, max nagyon nem lesz őszinte a mosolyod, amikor az izomlázad napról-napra fokozódik és a végén már az alapvető napi tevékenységekben is akadályoz. Edzőtáborokban mindig így voltunk, napi 6-8 óra edzés volt az átlagos, mindezt 4 héten keresztül. Nagyon kínlódtunk, de az utolsó hét végére hihetetlen mértékben nőtt a terhelhetőségünk és mindenben sokkal erősebbek lettünk. De ilyen terhelés nyilván csak rövid ideig tartható, mert hosszú távon (hónapok alatt) ez teljesen a visszájára fordul. Egy-egy rövidebb intervallum alatt - a versenysport világában jellemzően alapozásnál, csúcsforma időzítés előtt - viszont semmi baja nem lesz tőle. Csak tudni kell, hol a határ, azért ez ingoványos talaj, tapasztalatot követel meg, hobbi sportolóknak nem sok értelme van.

(#11515) kk831228 válasza itouchfan (#11511) üzenetére


kk831228
addikt

szoktam néha én is 30-40km-et, gáton... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#11516) Cathfaern válasza itouchfan (#11511) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amíg értelmes domborzat környékén laktam, mentem én is sokat :) Mióta itt a kislaposon lakok, nem nagyon tudom rávenni magam... Mondjuk amilyen szél van itt az elmúlt hetekben, legfeljebb vitorlával lehetne biciklizni :)

(#11517) emiki6 válasza itouchfan (#11511) üzenetére


emiki6
veterán

"nem szabad izomlázra ráedzeni semmiképp. vmi könnyű mozgás lehet hogy jót tesz, ami kiáramoltatja a tejsavat onnan"

Jajajajj. A tejsav nem marad napokig az izomban, sőt elég hamar kiürül. Az izomlázat másnap harmadnap a gyulladás okozza az izmokban.

Amúgy valóban. Az anaerob (oxigénhiányos) mozgás során erjedés által létrejött tejsavat aerob mozgással ki lehet mosni az izmokból, sőt még el is lehet égetni az izmon belül, ha helyreáll az oxigénellátása az izmoknak.

A folyamatos terhelés viszont megedzi az embert, a kismértékű "gyulladást" fokozza.

Ápropó túledzettség (via confidence and power) idézem:
Általában a túledzéstől az fél a legjobban, aki a közelében sincs
"Nagyon lelkesen és eltökélten törekedtem arra, hogy sikeres sportoló legyek. Ez már önmagában problémákat okozott, mert a vágyam túlnőtt a testi képességeimen, melyek lehetővé tették, hogy kiheverjem azt a munkamennyiséget, melyet magamnak előírtam. Rengeteg időm volt az edzésre és ezért hajlamos voltam túl sokat edzeni. 1960-ig, a római olimpiai játékokig tartó időszakban sok éven át napi hét órákat edzettem.
(...) Annyira túledzettem magam, hogy nagyon beteg lettem. Lázas állapotban kerültem kórházba, hánytam és heves görcsök gyötörtek. Tönkretettem a testem, legalábbis átmenetileg. Valójában ez volt a harmadik alkalom, hogy a túl sok edzés vége kórház lett, és ahogy ott feküdtem az ágyban, emlékeim szerint nagyon lehangolt voltam. A bátorságom és a vágyam a győzelemre nagyon erős volt, és az edzéseredmények azt mutatták, hogy valójában a legerősebb voltam a világon abban a súlycsoportban. Ezt követően kezdtem megérteni, hogy az edzéssel kapcsolatos szemléletem rossz. Összességében az általam végzett edzés nem tökéletesítette, hanem tönkretette a testem."
Veres Győző,
(In. Csaba Veres, Veres Győző, Az aranyaktól a porba - egy ellopott élet.)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11518) emiki6 válasza emiki6 (#11517) üzenetére


emiki6
veterán

De lehet hogy tévedek, Sanyi is a te álláspontodat képviseli, ki is fejtette miért. Ennek ellenére én nem hiszek neki ;] De nem állítom biztosan amit állítok. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11519) kolosanyi válasza emiki6 (#11518) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én nem mondtam, hogy nem szabad. Azt mondtam, hogy lehet, de ésszel kell lenni. Illetve ha nem versenyre készülsz felesleges. :P

(#11520) Woodslave válasza emiki6 (#11518) üzenetére


Woodslave
nagyúr

van aki szerint az izomláz az aluledzettség jele :U mondjuk én qrvára aluledzett vagyok akkor :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#11521) kolosanyi válasza Woodslave (#11520) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem genetika is. Van olyan, aki egyáltalán nem izomlázas, van aki meg durván az, akármit csinál.

(#11522) Woodslave válasza kolosanyi (#11521) üzenetére


Woodslave
nagyúr

valószínű ez is. Nem véletlen, hogy bizonyos testrészben szinte soha nincs máshol meg mindig...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#11523) westcoastog


westcoastog
veterán

Tegnapelőtt volt egy kis lázam, meg torokfájásom, láz már nincs, csak az orromat fújom.
Ma már lehet edzeni esetleg, vagy várjam meg míg elmúlik teljesen?

(#11524) kk831228 válasza westcoastog (#11523) üzenetére


kk831228
addikt

mindig ez a betegség miatti kérdés... :B Kezd el ha szarul leszel hagyd abba... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#11525) westcoastog válasza kk831228 (#11524) üzenetére


westcoastog
veterán

Hétfőn sem lettem szarul, estére lázasodtam csak be. :D
Na de meglátjuk, szerintem legyűröm. :D

(#11526) Pttypang válasza Bannani (#11512) üzenetére


Pttypang
veterán

(#11508) userxy
A raedzest en se hardcore modon kepzeltem el, hanem valami laza mozgas, mast ugy se tudsz akkor csinalni :)

(#11512) Bannani
Neeeem :N

Everybody lies.

(#11527) Cathfaern válasza emiki6 (#11517) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem hiszem, hogy a túledzés egy bináris dolog lenne, hogy 1) nincs túledzés, 2) túledzett vagy. Vannak fokozatok. Lehet nincs látványos bajod, meg nem esel össze, csak téli időszakban rendszeresen megfázol. Vagy szellemileg nem vagy olyan friss. Stb... Ugye a szervezetnek regenerálódnia kell, ami plusz energia. Ha elfogy a "tartalék", akkor valamitől el kell, hogy vegye. Ha túl sok helyről vesz el túl sokat, akkor fogsz összeesni. De ez nem azt jelenti, hogy előtte már nem terhelted túl magad. Persze egyén és helyzetfüggő, hogy kinek mi probléma. Lehet, hogy megteheted, hogy 2 órával többet alszol, és így már rendben lesz a regenerálódás. Lehet nem probléma, ha szellemileg annyira nem vagy friss, mert a munkád nem követeli meg folyamatosan. Stb...
Legalábbis szerintem :)

(#11528) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Can a Bodybuilder be a Gymnast??? (Part1)

Can a Bodybuilder be a Gymnast?? Part 2.

Új videó a sráctól, aki megélhetési testépítőként ellátogatott szertorna edzésre. :)

(#11529) westcoastog válasza kolosanyi (#11528) üzenetére


westcoastog
veterán

pufihas azért befigyel a négernél, tuti naturál. :D

(#11530) kolosanyi válasza westcoastog (#11529) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az, hisz videót is csinált erről. ;]

Az élsport világában nem nagyon találsz olyat, aki soha ne szedett volna semmit. Nem állhat ki a tömeg elé és vallhatja be, hogy koxolt, mert illegális, ráadásul elvennék az eredményeit. Ahogy a múltkor kitettem ide az angol nyelvű fórumról egy topikot, a tornászok jó része szintén doppingol, csak ők nem tömegre mennek. Sőt, biztos vagyok benne, hogy a jútúb pózerek nagy része szintén tol valamit. Aki már elég ideje sportol, az látja, hogy milyen erő és izomzat érhető el körülbelül cucc nélkül. Ha ebből nagyon kiugrik valami, az mindig gyanús, pláne olyanoknál, akik nem ebből élnek.

(#11531) westcoastog válasza kolosanyi (#11530) üzenetére


westcoastog
veterán

Naturál mert a videóban pont nem tol semmit, seems legit. :P ;]
Ez az élsport, még jó hogy mi nem vagyunk élsportolók.

Ennek örömére én elmegyek most lábat building-elni, remélem nem fog fájni utána 1 hétig. :D

(#11532) kolosanyi válasza westcoastog (#11531) üzenetére


kolosanyi
veterán

Engem az a tudat vígasztal ilyenkor mindig, hogy 40-50 évvel ezelőtt tuti nagyon jó eredményeket értem volna el egy kox nélküli mezőnyben, mert szerencsés genetikám van egy csomó sporthoz, edzeni meg edzek, ahogy a regenerálódási képességem engedi. Nem feltétlenül tornára gondolok, de azért vicces ez a felvétel. :))

(#11533) emiki6 válasza kolosanyi (#11532) üzenetére


emiki6
veterán

Talajtorna: elegancia, hajlékonyság!
Gyűrű: ugyan ez, de hozzá jön az erő és "nagyon ott van a szeren". :) :DDD

A tejsavasizoml@ázra írtam, hogy lehet hogy létezik más-, harmadnap is. :K
... de én nem hiszek benne. ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11534) westcoastog válasza kolosanyi (#11532) üzenetére


westcoastog
veterán

Én nem tudom miben lehettem volna jó, labdajátékban nem, az biztos. :DDD
Mi a vicces a vidiben? :D

Egy időre viszlát tornaterem. :(
Remélem hamar felújítják.

(#11535) kk831228 válasza westcoastog (#11534) üzenetére


kk831228
addikt

persze, 1-2 év... ;] :D úgy mint a 4-es metró...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#11536) westcoastog válasza kk831228 (#11535) üzenetére


westcoastog
veterán

Azért remélem hamarabb megoldják... :D

(#11537) itouchfan válasza Cathfaern (#11527) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ezzel teljesen egyetértek, és így is tapasztaltam már egy párszor de még gyengébb fázisaiban. :)
Ma edzettem, bár időhiány miatt tanulás közben :D egy oldalt elolvas, utána egy sorozat fekvő. Következő oldal elolvas, megint fekvő. :D nem mondom hogy ideális de jobb mint a semmi. :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#11538) Zoli133


Zoli133
őstag

Angyalföldön van valami használható kültéri edzőpark? Gyermek téri nem volt túl biztató messziről, de lehet feldobom egy fára a gyűrűt és az a legjobb úgy is.

Amúgy nem véletlen voltam óvatos a vállammal, 2 napja voltam dokinál, nyáron műteni kell, 4-6hónap a teljes rehab... :(

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11539) brownus válasza westcoastog (#11534) üzenetére


brownus
veterán

(#11540) westcoastog válasza brownus (#11539) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem az én dolgom. ;]
Ha az én dolgom lenne, berendezném egy rendes igazi tornateremnek, focistákat meg kizavarnám a pástra. ;] :P

(#11541) kolosanyi válasza Zoli133 (#11538) üzenetére


kolosanyi
veterán

Kitartást, egykettőre rendbejössz és mehet a bísztmód! :)

______________________________

Na megvolt az alkalmassági vizsga. Kb 3 órát aludtam, mert elfelejtettem megcsinálni egy beadandót, aminek ma van a leadási határideje, éjfélkor álltam neki. :D Ennek megfelelően nagyon nehezen melegedtem be, ráadásul 5 percet adtak melegíteni (utálom az ilyet), szóval az első két gyakorlatom szar lett és csak 4-et csináltattak, de így is max pont.

• Felülés 60 másodperc alatt: 55 (ennyitől max)
• Helyből távolugrás: 252 (250 a max, általában 270 körül ugrok)
• Na itt melegedtem be rendesen, fekvenyomás 60 kilóval: 42 (új rekord, 39 volt az előző, 25-től max pont)
• Futás: 7:17! :C Betoltam 40 g szőlőcukrot előtte, meg beütött a dupla kávé is, jól bírtam az iramot. Köridők (600 m): 2:24, 2:35, 2:18. Első körben 3/3-as légzés, második felétől 2/2, a végén meg nem emlékszem, mert szerintem a fülemen is vettem. A pulzusom elszállt a francba, de kibírtam hangyásodás, rosszullét nélkül. 189 volt az átlag es 198 a legmagasabb érték, ennyit sose mértem még. :)

(#11542) Zoli133 válasza kolosanyi (#11541) üzenetére


Zoli133
őstag

Jaja :), közben találtam leírást a műtéről: [link] , csak a rajzos videót mertem még megnézni :D

Grat a felmérőhöz, a fekve nyomás rekordhoz még inkább, futás is jól sikerült. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11543) kolosanyi válasza Zoli133 (#11542) üzenetére


kolosanyi
veterán

Meg merjem nézni a videót? :D

Köszi. Kiállított a vizsgáztató tanár a többiek elé és megtapsoltatott. Jó érzés volt. :)

(#11544) westcoastog válasza kolosanyi (#11543) üzenetére


westcoastog
veterán

Na, gratulálok, jó érzés lehet, sosem volt még részem ilyenben, én csak matekórán álltam ki az osztály elé, de ott megalázva lettem a táblánál csak... :DDD

(#11545) Zoli133 válasza kolosanyi (#11543) üzenetére


Zoli133
őstag

Nézd ;]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11546) kolosanyi válasza westcoastog (#11544) üzenetére


kolosanyi
veterán

Köszi. Életem egyik legjobb élménye volt a junior országos döntő mintegy 200 ember előtt. Feledhetetlen. :)

(#11547) westcoastog válasza kolosanyi (#11546) üzenetére


westcoastog
veterán

Azt elhiszem. :)

(#11548) troller válasza kolosanyi (#11541) üzenetére


troller
senior tag

Nagy gratuláció! :R

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#11549) kolosanyi válasza troller (#11548) üzenetére


kolosanyi
veterán

Köszi! :)

(#11550) fmx válasza kolosanyi (#11541) üzenetére


fmx
tag

Milyen vizsga volt ez? Amúgy grat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.