Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) itouchfan


itouchfan
senior tag

Reggeli benti 0 eszközös edzés megvolt, és még jól is ment :)

A vizesedésnek mi a kémiai/biológiai magyarázata? Miérrt van és mi ez tulajdonképpen?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10452) kolosanyi válasza itouchfan (#10451) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nagyobb ch raktárak, ami a több zaba, magasabb kreatinin szint és az edzésterhelés következménye. A ch pedig több vizet köt meg.

(#10453) itouchfan válasza kolosanyi (#10452) üzenetére


itouchfan
senior tag

Danke! :)

Jöhetne már a meleg, hiányoznak a kinti edzések!!

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10454) fmx válasza itouchfan (#10453) üzenetére


fmx
tag

Nemtudom miért akadályoz a hideg :F

(#10455) emiki6 válasza fmx (#10454) üzenetére


emiki6
veterán

Nem mindenki olyan eszkimó, mint te. ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10456) kolosanyi válasza fmx (#10454) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mert szar hidegben kint edzeni. Engem pusztán ezért. Persze lehet, ahogy sokminden mást is, ha muszáj, de ha van lehetőség máshogy is megoldani, akkor én személy szerint azt fogom választani.

(#10457) fmx


fmx
tag

Mikor igyam a szőllőcukros vizet?

(#10458) fmx válasza fmx (#10457) üzenetére


fmx
tag

Megvan,edzés után kell és csak fehérje mellett szabad.

(#10459) brownus válasza fmx (#10458) üzenetére


brownus
veterán

én ha iszok, akkor az edzések alatt szoktam, edzés után inkább fehérje megy. tojás formájában, vagy sült csirkecsöcsként. + zöldség!

újabban hanyagolom a fehérje porokat mert azt figyeltem meg, hogy aki sok protein turmixot fogyaszt az szarkasztikus lesz... :U :D

viccet félretéve, azt figyeltem meg, hogy az én szintemen nincs szükség plusz fehérje bevitelre, főleg a téli időszakban amikor nem mozgok annyit, mint nyáron. még 3 hét, és visszaülök a bringára, beindul az sw is, akkor viszont már kelleni fog. venni is fogok valamit, lehet bepróbálok valami prémium kategóriásat, mert nekem 1 kg elég egy hónapig... a napokban dobtam ki ~ 1 kg myprotkos fehérjét, mert totál elfelejtettem, hogy itt van a szekrényben, lejárt pár hónapja.

[ Szerkesztve ]

(#10460) fmx válasza brownus (#10459) üzenetére


fmx
tag

Nem szabad edzés alatt ! A vércukrod összevissza fog esni.Teletöltöd aztán meg leesik,hányinger stb.Az a lényege hogy a glükögén raktárakat üritsd ki edzés alatt aztán meg feltöltöd glükózzal+fehérjével meg van pár káros mellékhatása olvass utána.[link]
Woodslave Nem csak ezen az oldalán irják,hitelesebb helyen is olvasható csak bekell írni a google-be,hogy "Szőlőcukros víz helyes" használata,és whoala.

[ Szerkesztve ]

(#10461) Woodslave válasza fmx (#10460) üzenetére


Woodslave
nagyúr

komoly, szakmailag megbízható oldalakról tájékozódsz :K

pont most ittam egy protein turmixot ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10462) Woodslave válasza fmx (#10460) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ne zavarjon, hogy nálunk kicsit hozzáértőbb emberek vitáznak az edzés közbeni tápanyagkiegészítés fontosságáról/hasznáról. Bár abban megint igazad van, hogy addig jó amíg a problémát a gyakorikérdések.hu-ról el tudod intézni, hogy kielégítsen amit ott találsz :K

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10463) kolosanyi válasza fmx (#10460) üzenetére


kolosanyi
veterán

Volt már többször, hogy edzés közben vittem be gyors ch-t (nem csak szőlőcukrot), van az az állapot amikor jót tesz. Például anno nyári edzőtáborokban, amikor a ~40 fokos csarnokban 3 órákat edzettünk, nagyon jól jött a Verofit ital meg mellé a szőlőcukor tabletta, nélküle nehezen bírtuk volna. Vagy tavaly, amikor a kondiparkokban a tűző napon edzettem 2 órákat például. Nem kell ezt se démonizálni.

Istenem, de kár volt beleolvasni gyakorikérdéseken található agymenésbe... :(

[ Szerkesztve ]

(#10464) Bannani válasza Woodslave (#10461) üzenetére


Bannani
tag

Attól meg is halhatsz! :Y
Csak írd be, hogy proteintől halál és első találat: [link] ;]

'Mind over matter'

(#10465) brownus válasza kolosanyi (#10463) üzenetére


brownus
veterán

ja, nyaron meg sot is szoktam hozzatenni

(#10466) fmx válasza Bannani (#10464) üzenetére


fmx
tag

(#10467) itouchfan válasza fmx (#10454) üzenetére


itouchfan
senior tag

Azért mert csinálsz egy munkasorozatot, ami alatt pulzus felmegy, légzés felgyorsul, kimelegedsz, stb, majd ezután pihensz egy-másfél percet, és ezt megcsinálod egy edzés alatt 15-20-30szor, és szerintem ez tökéletes alkalom a megfázásra/torok,tüdőgyulladásra. Nem biztos hogy pórul járnék, végülis focin is kint vagyunk egész télen de az teljesen más mozgás nyilván tudod te is. Szóval csak annyi hogy nem akarok kockáztatni egy esetleges megbetegedést. :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10468) emiki6


emiki6
veterán

Szóval lenne egy kérdésem. (bár nem tudom mit várok, talán Sanyi aki egyedül tudhat valamit a dologgal kapcsolatban, ugye katasztrófavédelem...)
Egyik haver nagy mennyiségben fog vizet bontani, hogy legyen hidrogénje és az oxigént kiengedné a szabadba. Namármost erről eszembe jutott, hogy valahol oxigénnel dúsított levegővel boost-olják magukat, mert kitolja a savasodást, felfrissít, stb. (Jól jöhet akár dolgozat közben is :D)
A levegő oxigén tartalma 21%. A 100% halálos is lehet. Engem az érdekelne, hogy hány százalékos oxigén tartalom egészséges még rövidtávú használat mellett?

Valamint kell e valakinek ingyen oxigén? :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10469) kolosanyi válasza emiki6 (#10468) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ennyit találtam róla. Én nem kísérleteznék ezzel. Körülményes kérni, hogy milyen mennyiségben juttatod a szervezetedbe és nem veszélytelen móka, cserébe elég kicsi a haszna.

(#10470) emiki6 válasza kolosanyi (#10469) üzenetére


emiki6
veterán

Körülményes kérni, hogy milyen mennyiségben juttatod a szervezetedbe

Ez nem értem :D

Mondjuk igazad lehet, ha sokat számítana mindenki használná (kb 4 forint literje asszem). :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10471) kolosanyi válasza emiki6 (#10470) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mérni, csak a prediktív bevitel átjavította.

(#10472) fmx


fmx
tag

Igazatok volt,tegnap húzódzkodtam rendesen és ma már teljesen szabályosan ment. :) Nemtudom lehet azért birtam mert nemvoltak azok az izmokbejáratva vagynemtudom de kis gyakorlás után már megy és kedvenc gyakorlatom lesz a közeljövőben :D

(#10473) Melorin válasza fmx (#10472) üzenetére


Melorin
addikt

Én jan 1 óta csinálom a vízszintes húzódzkodást de még mindig nehéz.
Jelenleg 3x10 -et csinálok de nagyon kikészülök tőle, már ahogy megfogom a rudat akkor. :(
És nem csak az izmaim hanem az idegeim is. Elég fura, legszívesebben darabokra rúgnám a csövet, olyan feszültté tesz.
Egyik másik edzés sem váltja ki ezt belőlem. :W

(#10474) fmx válasza Melorin (#10473) üzenetére


fmx
tag

Kitartás :) Szerintem menj át félhúzódzkodásra és minnél lejebb viszed majd magad. :) A negatívnál jó sokáig ereszd le magad ne rögtön és amikor lent,fent vagy akkor 2-2 másodpercet várj ezt olvastam hiteles forrásból(nem gyakorikérdéseken :DD).Menni fog az csak fektess bele időt. :)

(#10475) Because válasza kolosanyi (#10471) üzenetére


Because
őstag

hogy szuperálnak a gumiszalagjaid? (ha nem csal emlékezetem rendeltél az ebayről)

most jutott megint eszembe, ha ajánlod őket beszerzek én is

(#10476) itouchfan


itouchfan
senior tag

ki hogy van, ki mit edz ma? :)

én reggel futottam 2000 m-t időre, de sajnos elrontottam, mivel túl lassan kezdtem el, és csak a 2. km elkezdése után kaptam észbe, ezért a második km bő 20 mp-cel lett jobb mint az első, de ez nem a valós eredmény sajnos. :(
mindjárt indulok lábazni, meg kart edzeni a kondiba, meglátjuk hogy sikerül, de már várom :K

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10477) kolosanyi válasza Because (#10475) üzenetére


kolosanyi
veterán

Megvannak, de nem sokat használom őket. Max a gyengét szoktam bemelegítéshez. Teljesen ráálltam a gyűrűzésre meg az erőgyakorlatokra, igazából nem sok hasznát veszem se a szalagoknak, se a kézisúlyzóknak meg a többi eszköznek.

(#10476) itouchfan
Sehogy, mert a héten beteg voltam, most kezdek kijönni belőle. Majd hétfőn nyomom neki.

(#10478) fmx válasza itouchfan (#10476) üzenetére


fmx
tag

Hidazás,húzódzkodás,lábemelés és súlyzós mell és váll edzés :D

(#10479) Because válasza kolosanyi (#10477) üzenetére


Because
őstag

erőgyakorlatok alatt mit csinálsz?

a szalagok mennyire nyúlnak? guggoláshoz és fekve nyomáshoz szeretném használni

[ Szerkesztve ]

(#10480) Dobi 562 válasza itouchfan (#10476) üzenetére


Dobi 562
addikt

Ma sut a nap, igy kondipark. Huzodzkodas, tolodzkodas, labemeles, L-sit. :-)

[ Szerkesztve ]

(#10481) kolosanyi válasza Because (#10479) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hátsó függőmérleg, mellső függőmérleg, támaszmérleg, zászló, kézállás, ezek a nyújtott karos gyakorlataim. Emellett csinálok fekvőtámaszt, evezést, tolódzkodást, húzódzkodást, "arched body hold"-ot, "hollow body hold"-ot, egylábas guggolást. Kiegészítésként futok meg úszok.

(#10482) Because válasza kolosanyi (#10481) üzenetére


Because
őstag

intersparban találtam szalagot (nem is volt drágább mint neten) remélem ettől nem fognak fájni az ízületeim... terembe se járok már, mert 50kg--ot se tudok kinyomni úgy szúr a vállam... könyököm is oda van nesze neked 16 év kondi leamortizált :U

[ Szerkesztve ]

(#10483) kolosanyi válasza Because (#10482) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem pihentesd, aztán kis terheléssel kezdd újra. A szalag még jó is lehet. :K Esetleg megpróbálhatnál úszni, az mindenre jó.

(#10484) itouchfan válasza itouchfan (#10476) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nekem megvolt a lábedzés, fasza volt :K most pihenek hétfőig mert eléggé kivagyok, 6 edzésnap volt egymásután ráadásul egy lábbal lezárva. De jó volt, élveztem :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10485) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Egyébként tegnap voltam egy nemzetközileg elismert tüdőgyógyásznál. 40 éve kutatja az asztmát-allergiát, hatalmas tudású ember. Gyerekkorom óta időszakosan és változó intenzitással köhögök, de terhelésre, füstre, porra és hasonló dolgokra nem súlyosbodott, szóval eddig nem tudták mi lehet. Na most ez az orvos asztmát diagnosztizált. Azt mondta, hogy a sportmúlt miatt nagyon erős a tüdőm (7l-es vitálkapacitást mért), ezért nem okozott komoly problémát nálam. Csak felsőlégúti megbetegedésekre jön elő a köhögés, rosszullét. Felírt gyógyszert rá és megerősített, hogy abba ne hagyjam az edzést, annak köszönhetem, hogy egyáltalán eddig elvoltam különösebb panaszok nélkül.

(#10486) Dobi 562 válasza kolosanyi (#10485) üzenetére


Dobi 562
addikt

Nem is tudom mit kell ilyenkor kivanni... Talan jobbulast, meg kitartast a tovabbiakhoz!

Lehet benne valami amit a doki mondott. Nalam par eve allergiat diagnosztizaltak, pazsitfufelekre meg buzavirag porra. Minden evben aprilistol juniusig nagyon szenvedtem tole, taknyolas, szemviszketes, majd gyulladas, tusszoges. De tavaly ota, mikor is eletmodot valtottam es elkezdtem komolyabban edzeni, megvaltozott. Tavaly mar csak nagyon enyhen jott elo, egyaltalan nem gatolt semmiben.

Elotte probalkoztam mindennel, allergia-gyogyszerekkel, homeopatias szerekkel, a vegen mar az orvosom valami szteroid-injekciot is beadott de semmi sem hasznalt.

Az egeszseges elet es a rendszeres testmozgas ugy tunik tobbet er mint a sok gyogyszer.

(#10487) kolosanyi válasza Dobi 562 (#10486) üzenetére


kolosanyi
veterán

Köszi. Furcsa, de megkönnyebbülés nekem ez. A régóta hallgatott, nem asztma, de olyasmi, majd elmúlik már nagyon nem tetszett. Így legalább tudom, hogy mitől szoktam befulladni a legapróbb megfázástól is. Most hetek óta köhögtem már, tegnap este mindjárt el is kezdtem adagolni a gyógyszert, amit felírt, mintha elvágták volna át egészet. Hiába, van amikor tényleg csak ez segít.

(#10488) Bannani


Bannani
tag

Amúgy a tüdőkapacitást, hogy lehet hatékonyan növelni? Főleg úszásnál vettem észre máskor, hogy elég kevés ideig bírok víz alatt maradni. Ezt észreveszem sportolás közben, csak ugye úszásnál ez sokkal jobban feltűnt.

'Mind over matter'

(#10489) kolosanyi válasza Bannani (#10488) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyrészt genetika, másrészt kiskorban kell elkezdeni, harmadrészt VO2 max edzésekkel. link1 link2

(#10490) itouchfan


itouchfan
senior tag

olyan izomlázam van a tegnapi lábtól hogy egy székre alig tudok leülni :B :DDD az a gond hogy elszámítottam magam, mert úgy volt hogy holnap nem tudok focira menni, de kiderült hogy mégis :K hogy ott mi lesz azt nem tudom de durva lesz :Y

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10491) kolosanyi válasza itouchfan (#10490) üzenetére


kolosanyi
veterán

Csinálj keserűsós fürdőt, váltott zuhannyal (ha az nincs, akkor csak zuhany és magnéziumot szedj). Masszírozd magad sl és használj izomlazítót. Ha nem is leszel 100-as, de le tudja rövidíteni a regenerálódást.

(#10492) itouchfan válasza kolosanyi (#10491) üzenetére


itouchfan
senior tag

köszi, próbálkozom :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10493) fmx válasza itouchfan (#10490) üzenetére


fmx
tag

glutamin se rossz :)

Amúgy nem tudom elhinni milyen erő kell a támaszmérleghez..zsugori lábtartással is max 15 másodpercig megy.Hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#10494) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Hogy ne mindig csak "szakmázzatok". ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10495) kolosanyi válasza fmx (#10493) üzenetére


kolosanyi
veterán

Zsugori? :F :Y :DDD

(#10496) fmx válasza kolosanyi (#10495) üzenetére


fmx
tag

zsugor akart lenni csak elirtam. :D Inkább segits hogy edzek rá tovább ?!

[ Szerkesztve ]

(#10497) emiki6 válasza fmx (#10496) üzenetére


emiki6
veterán

Én azt hittem szándékos. Ha valamit írhatsz viccesen miért írnád simán? :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10498) fmx válasza emiki6 (#10497) üzenetére


fmx
tag

De az én zsugor tartásomat lehet nem is lehet annak nevezni azért irtam zsugorinak :DDDDDDDDDDD

(#10499) emiki6 válasza fmx (#10498) üzenetére


emiki6
veterán

Amúgy meg gyakorold! :D A gyakorlás mindig segít :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10500) fmx válasza emiki6 (#10499) üzenetére


fmx
tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.