Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) emiki6 válasza kolosanyi (#11230) üzenetére


emiki6
veterán

A végén itt rábeszélsz egy ilyenre: http://www.myprotein.com/sports-nutrition/mypre/11047053.html

A rendszeres koffeinfogyasztásnak nem sok értelmét látom. Én csak akkor szoktam, ha nagyon kell vagy edzés előtt.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11252) kolosanyi válasza emiki6 (#11251) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én az ilyen stimulánsokat nem szeretem, de egy próbát megérhet. A kávét meg azért iszom, mert finom. :D

(#11253) westcoastog válasza kolosanyi (#11252) üzenetére


westcoastog
veterán

Én is már csak az íz miatt, reggelente munkába megszokásból, hétvégente ébredés után egy bögrével, 2 adag legalább, sok tejjel, pulzusom meg meg sem moccan a helyéről.:D

(#11254) Melorin válasza troller (#11242) üzenetére


Melorin
addikt

Én csak néha napján iszok KV-t de akkor se pörget fel. Inkább hányingerem lesz tőle 20 perc után.
Az energiaitalokat sem érzem meg, sem a teát sem a ginzeng kapszulát. Egyszerűen mintha immunis lennék rájuk. :U
De xanaxból is 4-5db fejti ki a hatását.
Űrlény lennék? :DDD

(#11255) troller válasza Melorin (#11254) üzenetére


troller
senior tag

Én még nosztalgiával emlékszem vissza fiatal koromra, amikor elkeztem KV-zni, és rendesen éreztem a pörgető hatását, de sajnos elég hamar hozzászoktam.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#11256) Cathfaern válasza troller (#11242) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kb. 2 hétig kéne kibírnod koffein nélkül, és akkor elhagyható lenne a tabletta. Első pár napban lenne a legrosszabb, de ha mondjuk ezt ráidőzíted egy hosszúhétvégére, vagy egy hétvégére pár nap szabival megtoldva (ahova be lehet tervezni otthoni programot), akkor munkában sem olyan vészes.

emiki6:
Én is az íze miatt iszom a kávét :) Én abba az elvetemült fajtába tartozok, aki energiaitalt is ezért iszik :D

(#11257) kolosanyi válasza Cathfaern (#11256) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én abba az elvetemült fajtába tartozok, aki energiaitalt is ezért iszik

Fúj. :DDD

(#11258) westcoastog válasza kolosanyi (#11257) üzenetére


westcoastog
veterán

És én is.. :P :D

(#11259) emiki6 válasza Cathfaern (#11256) üzenetére


emiki6
veterán

Én is szeretem (ezért is nem értem azt aki tablettában, porbam viszi be a koffeint), de inkább lemondtam a rendszerességről, hogy az alkalmi fogyasztás jobban hasson. :K

Amúgy a csokit is szeretem, de inkább azt se eszek rendszeresen. :U (nem mintha fogyni akarnék vagy a hízás fenyegetne.)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11260) Cathfaern válasza emiki6 (#11259) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Csokit pedig ehetnél, legalábbis étcsokiról kezd táplálkozás szakértők körében terjedni az, hogy napi 2-3 kocka (~15-25 gramm) bevitele ajánlott :) Persze minőségi étcsokiról beszélünk, nem karamelles-nutellás-földimogyorós tejcsokiról

kolosanyi+westcoastog:
Én szeretem a mű ízű dolgokat :D Kiskoromban is a tutti-frutti volt az egyik kedvencem, pedig az aztán tényleg full mű íz :)

(#11261) kk831228 válasza Cathfaern (#11260) üzenetére


kk831228
addikt

Vettem én is kis táblás étcsokit Bociból talán :U , megnéztem mennyi cukor van benne, 45 g egy kis táblába... :Y Nem ettem meg egyszerre úgy mint máskor... Fogyni kellene egy csöppet...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#11262) emiki6 válasza Cathfaern (#11260) üzenetére


emiki6
veterán

Jó, én az édesség csokira gondoltam. :K

Az étcsoki (70, 80, 90, 98-99 :Y %-os ugyebár) egészséges igenis. Prebiotikumnak számít vagyis a belekben lévő jó (emésztő, vitamintermelő, velünk szimbiózisban élő) baktériumokat táplálja. És ami nekik jó, az nekünk is. :K
Ennek ellenére nem szoktam enni, de lehet veszek egy tábla "töményet". Tudom, nem a legfinomabb, de túlélem. :)

Nyilván más tekintetben is jót tesz a szervezetnek.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11263) Cathfaern válasza kk831228 (#11261) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kalória mindegyikben sok van, de ettől még lehet egészséges :) Amúgy egy 70%-os lindt-nek a 100grammjában már "csak" 30g cukor van (de az is 562 kalória). Bocis étcsokik bár finomak, de szerintem inkább átmenet a tej és az étcsoki között, mint rendes étcsoki.

emiki6:
Szerintem a 60-70%-osak finomak. 80%-os még ehető. Fölötte már egyszerűbb bevenni egy kiskanál kakaóport :D

[ Szerkesztve ]

(#11264) kolosanyi válasza westcoastog (#11258) üzenetére


kolosanyi
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#11265) kolosanyi válasza westcoastog (#11258) üzenetére


kolosanyi
veterán

+ Cathfaern

Tudjátok mi finom még, ami ilyen műanyag vacak? Junk food. Nem tudom hogy csinálják, de az utóbbi időben teljesen rákaptam a mekire meg az ilyen szarokra. 1-2 hetente becsúszik egy ilyen menü, barátnőm szoktatott rá. Én utáltam, mikor összeismerkedtünk, aztán mindig el kellett kísérnem ezekre a helyekre. Az elején tartottam magam, nem ettem semmit, de egyszercsak elkezdtem enni. Na olyan sokat nem megyünk ilyen szemetet kajálni, de azért furcsállom. :N

[ Szerkesztve ]

(#11266) kk831228 válasza kolosanyi (#11265) üzenetére


kk831228
addikt

Legjobb, hiába szidják hogy szar a mekdonalc én is azt mondom, de akkor is jó az íze mindennek szinte... :K Aki nem ezt mondja hazudik... :K Nem véletlenül jár oda annyi ember... Ma megettem 2 csibe burgert, meg egy csokis fagyit... :B A sajburger is nagyon ott van... Nem azt mondom hogy egész nap azt egye az ember, de ha pár hetente megeszik egy két dolgot a mekben nem fog elpatkolni 5/10 évvel korábban... Ráadásul meg merném kockáztatni, hogy nem rosszab sok bolti kajánál ami tele van mindenféle E szarokkal... :N

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#11267) kolosanyi válasza kk831228 (#11266) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az európai élelmiszerügyi jogszabályok szigorúbbak, mint az amerikaiak, ezért például a magyar mekiben nem ugyanazt kapni, mint az amerikaiban. Ez egy fokkal jobb. Plusz a nagy cégeket fossá ellenőrzik, előbb leszel szalmonellás a sarki kínai büfé miatt, minthogy a mekis kajától bajod legyen. Persze ettől még nem ringatom magam abba a tévhitbe, hogy ez egészséges, csakmert ráírják a tápanyag értékeket, meg jobb, mint az amerikai.

(#11268) westcoastog válasza kolosanyi (#11265) üzenetére


westcoastog
veterán

Mondjuk mekit akkor sem szoktam enni ha kopog a szemem és felfordulok, inkább éhendöglök hazáig. :DDD
Jó, ez állszentségnek tűnik a néhai edrink és zacskós kv fogyasztása mellett. :B

(#11269) kk831228 válasza kolosanyi (#11267) üzenetére


kk831228
addikt

Én se azt mondom hogy egészséges, csak már a boltba se találok olyan kaját ami nincs tele szarokkal... :(

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#11270) emiki6 válasza kolosanyi (#11265) üzenetére


emiki6
veterán

Én nátrium glutamátra tippelnék. Attól olyan finom a chips, zacskós leves, stb. is (élesztőkivonatként van feltüntetve).

Nekem fáj a junk foodtól (meki, kfc, burgerking) a gyomrom, meg a torkom is minimálisan megfájdul, nem is eszek ilyet jóideje.
A pizza is finom, de attól semmi bajom. :K

KKrisz: kész ételt nem is szabad venni... :U

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11271) Woodslave válasza emiki6 (#11270) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a mekitől én se érzem jól magam, a burger kinget ebből a szempontból jobban csipázom..

és így van kaját nem veszünk, azt főzzük ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#11272) kk831228 válasza emiki6 (#11270) üzenetére


kk831228
addikt

Nem kész kajákra gondoltam, pl. venni akarok csirkemell sonkát stb. az is tele van... :(((

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#11273) emiki6 válasza kk831228 (#11272) üzenetére


emiki6
veterán

Ez is kész van, vegyél csirkét. ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11274) userxy válasza emiki6 (#11273) üzenetére


userxy
őstag

Az is kész van, csináljon csirkét ;]

(#11275) Dobi 562 válasza kk831228 (#11266) üzenetére


Dobi 562
addikt

Ez egy hamburger. A mekdonaldszos az egy muanyag semmi. Szegeden 2 evig laktam a rokusi mekdoneldsz mogotti lepcsohazban, osszesen talan 2-szer vettem ott kajat, akkor is azert mert dobtak be a postaladaba akcios kupont es fel aron tudtam venni par dolgot. :)

---------------------------------------------------------------------

Az utobbi idoben kicsit osszejottek a dolgok, munkahelyi problemak (60-70 orakat dolgoztam hetente), csaladi dolgok (megszuletett unokahugom), stb, nem volt idom edzeni. De most vegre szabin vagyok, a munkahelyen is helyreall lassan a rend, szoval tegnaptol ujra csinalom rendesen az edzest.

Sajnos elegge visszaestem eronletben (volt egy csunya megfazasom is, meg most jovok ki belole), heti 3 futast + 3 alapozo teljes testet atmozgato edzest tervezek csak alapgyakorlatokkal. Ezt csinalom par hetig, aztan atalakitom az edzestervet mikor ugy erzem kezd visszajonni a regi forma.

Egyebkent mi tortent itt, hogy igy porog a topik? :)

[ Szerkesztve ]

(#11276) kolosanyi válasza westcoastog (#11268) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én meg a kínai büfékért nem rajongok, pedig régen szerettem.

(#11269) kk831228
Persze, értem én. Úgy vagyok vele, hogy már inkább meg se nézem a kenyér csomagolásán, amit vettem, hogy mik az összetevők. Tudom, egyek csirkerizst. F*szom fog minden nap sütögetni, meg rizst főzni. :N :D

(#11270) emiki6
Wow, "jókat" írnak róla. A szobatársam meg 3 éve Smack levesen él. :DDD

(#11275) Dobi 562
Mi történt? Benézett Wood meg user a gyúrós topikból és felpezsdítették ezt. Ja, meg bekoxoltam Lean Bosszal meg monohidráttal. :))

(#11277) Dobi 562 válasza kolosanyi (#11276) üzenetére


Dobi 562
addikt

Na ne! Meg benned biztam, hogy tisztan tolod! ;]

(#11278) westcoastog válasza kolosanyi (#11276) üzenetére


westcoastog
veterán

Igazából csak anyám főztjét szeretem, szóval... :D

(#11279) Bannani válasza Cathfaern (#11263) üzenetére


Bannani
tag

Máskor ettem egy tábla 90%-os étcsokit (étcsoki a gyengém), de olyan volt, mint bármelyik másik. :DDD Na, meg persze több köze volt az igazi csokoládéhoz. Kár, hogy drága. :(

'Mind over matter'

(#11280) emiki6 válasza kolosanyi (#11276) üzenetére


emiki6
veterán

Igen, a smack leves is nagyon finom amúgy.

Mondd meg neki, hogy felbontás előtt törje össze darabokra, aztán öntse rá a fűszert, rázza össze és próbálja ki, mint chipset. Egyik osztálytársam csinálta ezt, megkóstoltam és nem volt rossz. :) Ugyan smack levest "főve" még nem ettem, de szárazon... Chipseket aláz le. Ennek ellenére nem szoktam ilyet enni, csak néha. Elég illúzióromboló, hogy csak a nátrium glutamáttól ilyen finom és nem a fűszerektől, stb, így hát inkább erőt veszek magamon és nem vásárolok ezekből. :N

Én mindig Ludwig Jókenyér rozskenyeret veszek. Ugyan nem csak teljes kiőrlésű rozs (szvsz abból nem is lehet valami jó kenyeret sütni, de ez csak tipp), de a nagy része az. 300 ft fél kiló és fele (vagy harmad) akkora, mint a fél kilós fehér... :U

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11281) emiki6 válasza Bannani (#11279) üzenetére


emiki6
veterán

Na, vettem én is egy 85-öst és egy 90-est.
CBA-ban a 100g-os 85-ös lindt 860 ft, pár négyzetméteres kisboltban ugyan ez 560 ft, aogy a 90-es is... :P (a nem lind 85-ös 400 ft, de abban több az "egyéb dolog", meg nem jön olyan messziről.

Kibontottam a 90-est és érdekes. Amolyan csoki, nagyon csökkentett cukortartalommal. Kicsit kesernyés, de kakaóízű. Ez legalább nem eteti magát annyira, mint egy tejcsoki :D

Szerk: addig nem olyan rossz, amíg eszed, de a keserű utóíz kicsit zavaró. Öszinte leszek: ez a 90%-os nem a kedvenc csokim :D De azért megettem a felét :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11282) Bannani válasza emiki6 (#11281) üzenetére


Bannani
tag

Akkor nyilván csak én vagyok olyan, hogy megeszem, amit elém raknak. :D

'Mind over matter'

(#11283) RBJ válasza Bannani (#11282) üzenetére


RBJ
addikt

És én a másik egyetlen aki szalonnát eszik reggelire. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#11284) kolosanyi válasza Dobi 562 (#11277) üzenetére


kolosanyi
veterán

Képzeld, a múltkor még vitamint is vettem. :D

(#11278) westcoastog
Én a natúr csirkét rizzsel, a kedvencem. :))

(#11280) emiki6
Érdekes, hogy egy adalékanyag ilyen finommá tesz mindent.

(#11282) Bannani
Én is megeszem, de azért morgok, hogy jaj az étrendem.

(#11285) westcoastog válasza kolosanyi (#11284) üzenetére


westcoastog
veterán

Én is szeretem ám, anyám kérdezi mi legyen a kaja, mindig azt mondom csirke meg valami mellé.. :D

(#11286) kolosanyi válasza westcoastog (#11285) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez most ironikus akart lenni. Szeretem a sovány húsokat, de azért egy jó disznótoros, vagy egy gombócos káposzta füstölt sonkával ott tud lenni a szeren. Csak "enyhén" kalóriadús. :D

(#11287) westcoastog válasza kolosanyi (#11286) üzenetére


westcoastog
veterán

Azért nekem sem csak csirkéből áll a világ. :D
Na de most mit egyek, a tojás már a könyökömön jön ki, más meg nincs. :DDD

(#11288) Dobi 562 válasza kolosanyi (#11284) üzenetére


Dobi 562
addikt

Vettem en is multivitamint. Tobb mint ket evig meg egy c-vitamint sem vettem be, de az utobbi idoben, olyan szinten kimerultnek ereztem magam, hogy vettem. Meg kulon magnezium tablettat is vettem. :)

(#11289) Bannani válasza Dobi 562 (#11288) üzenetére


Bannani
tag

Milyet vettél és hol? Már én is többször gondolkoztam, hogy kellene vennem. Hátha a kimerültség ellen nálam is használna.

'Mind over matter'

(#11290) Dobi 562 válasza Bannani (#11289) üzenetére


Dobi 562
addikt

Elmentem a legkozelebbi ASDA-ba, az olyan mint otthon a TESCO es ott vettem valamit, de nem olvastam el a dobozat rendesen es ilyen gumicukorszeru ragotablettak... Eleg undorito... :DDD

(#11291) kolosanyi válasza westcoastog (#11287) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ja, nem csak csirkéből. Én például most zabáltam fel 2 lekvárral töltött, csokival bevont brióst és ittam hozzá Mizo banános kakaót. Ja, és chipset is ettem. Nem szoktam ilyeneket, de barátnőm hozta és mivel sajnos finom, ha előttem van, felzabálom. Ezt úgy lehet kivédeni, hogy nem vagy ilyen kaják közelében. Sebaj, benyomtam egy adag kreatinkoxot is hozzá, felfogom ezt szénhidrát töltésnek. ;]

(#11292) westcoastog válasza kolosanyi (#11291) üzenetére


westcoastog
veterán

Én ettem 3 sajtos melegszenyót, tojás helyett ezt tudtam kitalálni.. :D

(#11293) emiki6 válasza Bannani (#11289) üzenetére


emiki6
veterán

Multivitamint, cvitamint vagy magnéziumot?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11294) westcoastog


westcoastog
veterán

(#11295) Bannani válasza emiki6 (#11293) üzenetére


Bannani
tag

Magnéziumot feltétlen, multivitaminokról már sokszor hallottam, hogy nem jók semmire. Ennek mennyi az igazságtartalma?

'Mind over matter'

(#11296) emiki6 válasza Bannani (#11295) üzenetére


emiki6
veterán

Mondom én mit szedek:
- Biotech: Multi mineral comlex
- Myprotein: Alpha men
- Myprotein: Omega3
- (régebbről maradt) Scitec: dvitamin

Mióta renszeresen szedem (hónapok óta), azóta nem betegedtem le.

Cvitamint floravitánál vegyél, ott a legolcsóbb (por).
Magnéziumot myproteintől, de ha nem ér annyit, hogy olcsóbb, akkor scitec/biotech, nekik vannak üzleteik mo-on.
(A multi mineral komplexben is van magnézium.)
Multivitamin szintén myprotein a legjobb, azon belül is Alpha men.

(Barisj szokott rendelni myproteintől, ha érdekel megadom az elérhetőségét.)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11297) Dobi 562 válasza Bannani (#11295) üzenetére


Dobi 562
addikt

Ja, ha a magneziumra vonatkozott a kerdes, akkor azt a legocsobbat vettem, az ASDA sajat markaja, 375mg van egy kapszulaban. Fogalmam sincs mennyit er, de napi 1 tablettat beveszek. Allo munkat vegzek, sokszor voltam dupla muszakban az utobbi idoben (14,5 ora) es parszor arra ebredtem ejszakankent, hogy begorcsolt a combom... Nem kellemes erzes. Ugyhogy amig volt ez az orult hajtas, csokkentettem az edzes mennyiseget is, mert rajottem nem birja a kis puhany testem ezt a sok megterhelest.

(#11298) emiki6


emiki6
veterán

Hogy legyen egy kis edzéssel kapcsolatos, megírom tapasztalataimat.
Február végén kezdtem újra az edzést a téli "nagy kihagyások sorozata" után (azt hiszem), de legalábbis azóta vezetek edzésnaplót. 1-2 hét kellett ahhoz, hogy úgy, ahogy visszajöjjön a régi forma és az erőnek egy része. Azóta csinálom minden edzésen a gyémánt fekvőt, 20 napja a széles huzit és 15 napja a tolódzkodást párhuzamos korláton. A második alkalomra mindegyik ugrásszerűen javult, aztán csak szépen lassan. A hamis fogást is vagy 20 napja kezdhettem el [link] eleinte gyűrűn próbálkoztam, aztán átálltam a rudasra, abban azóta sokat fejlődtem, hajlított karral 20 mp-ig tudom magam tartani, valamint majdnem nyújtott karral is meg tudom magam tartani.
Célok hamis fogás nyújtott karral rúdon 10-20 mp-ig megtartani -> húzódzkodás rúdon hamis fugással. Ha ez megvan, akkor átalakul az edzésem: a széles huzit felváltja a hamis fogásos huzi, a tolódzkodást párhuzamos korláton felváltja a tolódzkodás rúdon famis fogással, a gyémánt fekvőt felváltja a ppp + inverz evezés, mint eddig, továbbá ülőtartás gyakorlás. Ha már itt fogok tartani, akkor a cél a muscle up lesz hamis fogással, eleinte lendülettel, később anélkül.

Vasárnap kocogtam egy fél órát, olyan izomlázam van azóta... jó, annyira nem vészes, de van, ezentúl lesz heti 1 vagy 2 kocogás, később heti 1 kocogás és egy résztáv. Ezen kívül fogok még bizonyos napokra törzsedzést berakni.

"Röviden" ennyi a jelen állapotom és a jövőképem.

Nézegettem a Strength Camp yt csatorna 1-2-t videóját, ahol téma volt a saját testsúlyos edzés. Mai nap tanulsága: Ha valaki stagnálni kezd, akkor változtasson, csináljon más gyakorlatokat, stb. + Ha a tömegnövelés a cél, akkor azt ajánlja, hogy egy húzódzkodás így nézzen ki: 4mp felhúzás, 4mp tartás fent, 4mp leengedés, 4mp tartás lent és ugyanezt fekvővel és egyéb hasonló gyakorlatokkal.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#11299) kolosanyi válasza emiki6 (#11298) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha valaki stagnálni kezd, akkor változtasson

Kikönnyítés. Ha már sokadszorra könnyítesz és annak ellenére se fejlődsz se erőben, se tömegben, akkor vagy rosszul csinálsz valamit (szabálytalan gyakorlatvégzés stb.), vagy élerted a genetikai potenciálodat (heti pár edzéssel kizárt, ahhoz heti 30-40 órákat kéne edzeni, mint az élsportolók), vagy az adott tervben értél a tetőpontra. Ekkor kell váltani és mást helyezni az előtérbe. Saját példa: nyújtott karos erőgyakorlatok. Télen nemhogy stagnáltam, vissza is estem. Az egy hónap pihenő jót tett, azóta is fejlődök. Közben beiktattam jó sok intenzív futást és némi úszást, ezek is segítenek a fejlődésben. Szóval nyomni kell, ha holtpont van, akkor meg visszalépni egyet, majd méginkább nyomni. :K

A lassú húzódzkodás nem rossz egyébként, egy időben én is csináltam. De nekem az a meglátásom, hogy legyen egy-két lassú, egy-két izometrikus és egy-két pliometrikus gyakorlat is az ember tarsolyában, nem jó nagyon ráállni egyre. A lassú, statikus gyakorlatok brutális egy pontban kifejtett erőt eredményeznek, de be is tud kötni, lassulni az ember, ha mást egyáltalán nem csinál. Ugyanígy visszafele, hiába vagy robbanékony, fürge, ha amúgy meg statikus erőben gyenge vagy. Nézd meg a parkourösöket, tipikus példa erre. Aztán ott van Simonster, aki olyan támaszmérleget tud, hogy beszarás, meg egy kézzel kinyomja a teljes testtömegét, mellette meg egy lábbal szaltózik guggolásból. Szóval jó, ha valamennyire sokoldalúan edz az ember.

(#11300) emiki6 válasza kolosanyi (#11299) üzenetére


emiki6
veterán

Igazából azt mondta, mindegy mit csinálsz csak változtass valami. A kikönnyítés is az.

Más: azt olvastam, fáradtan kreatívabb az ember. Én fáradtan könnyebben fogalmazok, jobban össze tudom szedni a gondolataimat. Most pl egy edzéstervet próbálok kitalálni hajnali 1:45-kor és jönnek az ötletek ahogy kell. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.