Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) Bannani válasza troller (#10748) üzenetére


Bannani
tag

+1

Mai edzés egy kalap hulladék volt. Fejben teljesen máshol voltam. A húzódzkodón rúdig lábemeléstől majdnem kiköptem a tüdőm, pedig csak 3x10-et csináltam. Nincs ötletek, hogy vajon miért nem tudok odakoncentrálni? Tiszta olyan volt lábemelés közben is, mintha tök máshol lennék, de fáradni meg mocskosul fáradtam. :F

'Mind over matter'

(#10752) kolosanyi válasza Bannani (#10751) üzenetére


kolosanyi
veterán

Van ez így, ilyenek a rossz napok. Legközelebb jobb lesz. ;)

(#10753) Dobi 562 válasza Bannani (#10751) üzenetére


Dobi 562
addikt

En ha ilyen allapotban edzek mindig meghuzodok valahol, altalaban nyakam, hatam. :)

(#10754) emiki6 válasza Bannani (#10751) üzenetére


emiki6
veterán

Fáradtság szerintem.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10755) Bannani válasza emiki6 (#10754) üzenetére


Bannani
tag

Szerda óta itthon vagyok. :DDD

'Mind over matter'

(#10756) emiki6 válasza Bannani (#10755) üzenetére


emiki6
veterán

Attól is lehet. :D
Volt velem is ilyen. Álmosság, fáradékonyság, gyengeség.
Lehet hogy az időjárás. Mindjárt lefekszem alszom is egyet... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10757) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Eldöntöttem, hogy kipróbálom a street-workout-ot. Régóta szemezgetek vele, de az időm nem engedte...no meg a lustaság. :) Mivel szeretnék ledolgozni néhány kilót ezért egybekötöm a hasznost a kellemessel. 72-75kg körül szoktam mozogni sújyban, de fél év után újra ráálltam a mérlegre.....79,5kg majdnem 80kg. :Y Ennyi sosem voltam. Az "edzésem" kimerül abban, hogy a 1-2hetente felhúzom magam a diófán néhányszor és vigyázok a 6 éves unokaöcsémre.(Senkit ne tévesszen meg a generációs csúszás mivel 21éves vagyok). Emellett jó lenne erősödni is mivel egynéhány dolog kifog rajtam ami még egy éve nem. Minden nap biciklizek így lábra nem akarok erősíteni. Kérdés, mivel kezdjek ha nem akarok étrendet változtatni?(szeretem a hasam)
Remélem az információ tömkelegében ki tudtok igazodni.

(#10758) Dobi 562 válasza Pickit3 (#10757) üzenetére


Dobi 562
addikt

A Fegyencedzes cimu konyv elolvasasa sokat segithet. De csak a gyakorlatokra koncentralj ne a gyurosok fikazasara meg a bortonos sztorira, az csak a marketing miatt van benne.

Nem tudom mennyit biciklizel naponta, de ha csak nem sportszeru tevekenysegkent folytatod, a bicilizes nem labedzes (de szerintem sportszeruen is inkabb allokepessegi).

Az etrendeden nem biztos, hogy valtoztani kell, attol fugg most rendben van-e? Egyebkent a street workout osszetartozik a helyes (tiszta) etkezessel. De majd rajossz, ha ledobsz par kilot, hogy egyre konyebbek lesznek a gyakorlatok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10759) westcoastog válasza Pickit3 (#10757) üzenetére


westcoastog
veterán

mivel kezdjek ha nem akarok étrendet változtatni?(szeretem a hasam)

Ezt tisztázzuk, szeretsz sokat enni, minőségi kajából. Vagy szeretsz sokat enni bármiből, legyen az mekis fos, cukros szemét üdítők meg csokik, péksütemények meg szirszarok?

Én is szeretem a hasam, eszek is bőven, de nem szemetet.

[ Szerkesztve ]

(#10760) emiki6 válasza Pickit3 (#10757) üzenetére


emiki6
veterán

Étrend változtatás az alap. :D
Hogyha nem eszel túl zsírosan, eszel elég fehérjét, eszel elég zöldséget, kevés cukrot és fehérlisztet eszel, akkor szerintem rendben vagy. Azért híztál, mert többet ettél a kelleténél.

Kezd az alapokkal: huzi, fekvő, vízszintes huzi, tolódzkodás, törzs edzés (hídtartás, híd, superman, hollow body hold, lábemelés, stb, amelyik jólesik).

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10761) Pickit3 válasza Dobi 562 (#10758) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Kedves mindenki!
Mivel tanyán élek ezért 10-12km a napi biciklizés. Ennek a fele földúton(nyáron homok, télen sár szóval offroad :)) ). Étrendről vegyes a reagálásotok, mivel nem járok mekibe(talán egyszer voltam) így a szemét kaja elkerül. A kajálásom kimerül a húst-hússal fogalommal, azaz hús minden féle formája, kolbász, sonka és néha napján szalonna és minden reggel fél liter tej :B (persze mind házi). Így nézek ki. :B Nem friss profilkép de nem avult el. A könyv tippet köszönöm.

(#10762) fmx


fmx
tag

Valaki kreatinozott már?

(#10763) Buster17 válasza fmx (#10762) üzenetére


Buster17
addikt

Kipróbáltam. Semmi hatása nem volt.

(#10764) fmx válasza Buster17 (#10763) üzenetére


fmx
tag

Olvastam,hogy nem mindenkinél hatásos.Vettem 1kg MyProtein márkából.

[ Szerkesztve ]

(#10765) Because válasza fmx (#10764) üzenetére


Because
őstag

kúraszerűen van értelme és növeld meg a fehérjeadagod is... én vizsgák előtt is szoktam tolni, már csak a placebo kedvéért

(#10766) kolosanyi válasza Pickit3 (#10761) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szia!

Az alapanyagokkal nem lesz baj, amire figyelni kell, az a bevitt mennyiség. A legtöbb orvos által elismert és támogatott diétás módszer amúgy is a kalóriaszámláláson alapul. Én jó pár év tapasztalattal a hátam mögött elmondhatom, hogy csak ez jön be hosszú távon nekem. Ehhez egy segédlet.

Lábra is érdemes erősíteni, a bringázás - hacsak nem valami nagyon intenzív pályabringás, vagy hegyi terepes verseny - egy laza állóképességi mozgás.

(#10763) Buster17
Hogy alkalmaztad?

(#10762) fmx
Ja, 2 hét alatt feljött vagy 4 kiló, többnyire víz meg szénhidrát. Jól bevizesedtem, pufi lettem, nem néztem ki jól. Viszont elég jelentős erőnövekedést okozott. Szóval egybevág az általános tapasztalatokkal a monohidrátról.

[ Szerkesztve ]

(#10767) emiki6 válasza Pickit3 (#10761) üzenetére


emiki6
veterán

Ez eddig nem olyan rossz. Én azt mondom, próbáld a zsírbevitelt csökkenteni (már ha zsíros kajákat eszel), egyél sok zöldséget gyümölcsöt, egyél elegendő szénhidrát tartalmú kaját a hús mellé, fehér pékárú helyett teljes kiőrlésűt egyél, ha eszel (persze lehet fehéret is enni, de a teljes kiőrlésű mégiscsak egészségesebb).
Ja igen: alkohol és cigaretta nem elfogadott. Mármint az alkohol csak mértékkel. Lényeg, hogy ne fogyassz belőle sokat.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10768) Dobi 562 válasza Pickit3 (#10761) üzenetére


Dobi 562
addikt

Jo kis tanyasi tojas! Az nagyon hianyzik az otthoni kajak kozul! Kivalo feherjeforras. :)

(#10769) itouchfan


itouchfan
senior tag

hányás, hasmenés lehet túledzés következménye? :O

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10770) westcoastog válasza itouchfan (#10769) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem hinném. :N
Inkább vírus.

(#10771) kolosanyi válasza itouchfan (#10769) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha edzés közben jelentkezik... ;]

Amúgy jobbulást.

(#10772) itouchfan válasza westcoastog (#10770) üzenetére


itouchfan
senior tag

oké, csak egész hétvégén éreztem hogy gyengülök, de sok dolgom volt, meg tegnap elmentem pár órát focizgatni a barátaimmal, és most meg kijött rajtam a nyavalya, de már jobban vagyok sokkal. köszi kolosanyi :)
mentem volna edzeni a terembe de nem tudtam, helyette megnéztem a pumping iron-t, ha már itt volt Arnold a közelmúltban, gondoltam aktuális :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10773) Because


Because
őstag

le is szállították az edzőgépem, egyelőre a pincében pihen. holnapra jó progi lesz az átlag 30kg dobozokkal a 3-ra mászni... (jó tudom építkezésen a 70kg-os manuszka 2x25kg-os zsákkal vígan szaladgál :D )

[ Szerkesztve ]

(#10774) Woodslave válasza Because (#10773) üzenetére


Woodslave
nagyúr

milyen gép ez?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10775) Because válasza Woodslave (#10774) üzenetére


Because
őstag

adidas home gym ár-érték arányban verhetetlen volt szerintem!

(#10776) kolosanyi válasza Because (#10775) üzenetére


kolosanyi
veterán

Lol, jó nagy monstrum. :N

(#10777) Because válasza kolosanyi (#10776) üzenetére


Because
őstag

fáj is a szívem, hogy nem tudom most összerakni, de 1 óra múlva indulás melóba

lesz itt neki hely, a kis fekvenyomót összecsomagolom (olx-en megtalálható eladósorban :) )

[ Szerkesztve ]

(#10778) Woodslave válasza Because (#10777) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ez az ami 190k? :Y Soha nem tudom kiverni a fejemből, hogy ezért kb. 5. évig járok jól felszerelt konditerembe. Igaz ha Cutler viszonylatban nézem akkor annyira nem drága... használd eredménnyel :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10779) Because válasza Woodslave (#10778) üzenetére


Because
őstag

igen... de nekem a terem 9000/hó és 1 óra bicó oda vissza... már nem igazán használtam ki

ehhez van 100kg súly és akár mikor felpattanok, valamint remélem 10 év múlva is meglesz (esetleg csigák, kábelek, szövet cserélve)

[ Szerkesztve ]

(#10780) itouchfan válasza Because (#10779) üzenetére


itouchfan
senior tag

Majd ha összedobtad a cuccost nyomj fel egy képet lécci, nagyon kíváncsi vagyok! :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10781) kolosanyi válasza Because (#10777) üzenetére


kolosanyi
veterán

Kemény edzéseket kívánok rajta. :)

Nekem egyébként sehogy se férne bele egy ilyesmi gép. Anyagilag se, hely sincs neki meg a céljaimhoz se passzol. Nekem egy gyűrű kell a plafonba és egy bordásfal, a többi opcionális. (Párhuzamos korlát, szőnyeg, ló stb.) :)

(#10782) itouchfan válasza kolosanyi (#10781) üzenetére


itouchfan
senior tag

Bordásfal mire? (Zászlón kívül)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10783) kolosanyi válasza itouchfan (#10782) üzenetére


kolosanyi
veterán

Zászló, lábemelés variációk, nyújtások, vádlizás, szökdelések, gumiszalagozás stb. Ezernyi jó dologra lehet használni. :)

(#10784) itouchfan válasza kolosanyi (#10783) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ahha, igaz. :)

Én jobban vagyok, csak valami rosszullét volt vagy nem tudom, de este lemegyek a terembe, mert már nagyon ki vagyok éhezve. :K

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10785) kolosanyi válasza itouchfan (#10784) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha ki vagy éhezve, nőhöz menj, ne edzeni. ;]

(#10786) emiki6 válasza kolosanyi (#10785) üzenetére


emiki6
veterán

Valakinek csak az edzés jutott. :(

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10787) Bannani


Bannani
tag

Tudnátok írni egy példát valamilyen burpee edzésre? Szeretném kicsit ezt a sok üldögélést megszakítani valamivel.

'Mind over matter'

(#10788) emiki6


emiki6
veterán

Gyémánt fekvő:
Csütörtökön: 7-4-4-2-1
Ma: 13-8-8-6-6

Emmá progresszijó! :D
Remélem ilyen lépésekben fogok haladni ezután is! :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10789) westcoastog


westcoastog
veterán

Mai konditerem:

Ajtókeretre akasztós húzódzkodón is nyomtam. Kicsit sikerült meglöknöm, majd a zártszelvény részével jól a fejemre esett. :DDD

(#10790) itouchfan válasza kolosanyi (#10785) üzenetére


itouchfan
senior tag

Az edzésre vagyok kiéhezve. :D nő az mindig lenne egy kettő, csak az nem akit szeretnék. :(

emiki6: azannyacsillagját, ez milyen gogsszal csináltad? :D ;]

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10791) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Tyű de kurva jót edzettem! :C

Kicsit nehezen indult, mert rengeteg gyerek volt most a tornateremben, el is kellett térnem a tervtől, de aztan úgy nyomtam, mint süket a csengőt. Erősödött a zsugor támaszmérlegem, a mellső függőmérleget egy lábas változatban sikeresen megtarttam többször is, csináltam hátsó függőmérleg és zászló visszahúzásokat, egykezes fekvőt, egylábas evezést, a végén pedig egy hollow body - arched body szuperszettet. Végem van. :))

(#10792) itouchfan válasza kolosanyi (#10791) üzenetére


itouchfan
senior tag

Egyébként én is lementem edzeni. Igazából nem szeretem, sőt utálom a válledzést, de ez most fasza volt, szétégett a vállam. :) ja és utána a tricepszem is :D
Ami kevéssé pozitívum hogy a vállam továbbra is fáj a tolódzkodásnál, pedig épphogy elérem a 90°-ot amikor behajlítom a karom. :(

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#10793) emiki6 válasza kolosanyi (#10791) üzenetére


emiki6
veterán

Arched body ra jó kis képeket adott ki a gugli. ;) :Y

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10794) kk831228 válasza emiki6 (#10788) üzenetére


kk831228
addikt

Hát ez tényleg csak szurival lehet elérni... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10795) yootti


yootti
tag

Üdv.
Szeretném megkérdezni,hogy pl.a gyémántfekvőnél a 7-4-4-2-1 az mit jelent pontosan?Tehát,hogy kell értelmezni?(valószínű,hogy csak én nem tudom)

Nem csak tisztességesnek kell látszani-annak is kell lenni!

(#10796) emiki6 válasza yootti (#10795) üzenetére


emiki6
veterán

Első sorozat 7, második 4... És ezek a maximum ismétlések, amit akkor egy sorozatban meg tudtam csinálni, ha már nem tudtam kinyomni magam, akkor jött a pihenés (3-4 perc) aztán a következő sorozat. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10797) yootti válasza emiki6 (#10796) üzenetére


yootti
tag

Tehát csinálsz az első sorozatban 7-szer valamennyit?Utána kis pihenő majd 4-szer valamennyit és így tovább?

Nem csak tisztességesnek kell látszani-annak is kell lenni!

(#10798) emiki6 válasza yootti (#10797) üzenetére


emiki6
veterán

Nem, gyenge vagyok és akkor az első sorozatban csak 7 ismátlés ment, aztán egyre kevesebb. :P
Amúgy igen, 7szer 1-et, 4szer 1-et... ;]

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10799) Cathfaern válasza yootti (#10797) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekiállsz adott gyakorlatot csinálni. Pl. gyémánt fekvő. Csinálod addig ameddig csak tudod, azaz amikor már nem tudod többet kinyomni magad (pl. 7). Utána pihensz 3-4 percet, majd megint csinálod addig amíg tudod (pl. 4), aztán megint 3-4 perc pihenő, és megint ameddig csak bírod (pl. megint 4). És ezek a számok adják a 7-4-4-stb-t.

(#10800) yootti


yootti
tag

Ó,na jólvan.Már értem:-)
Köszönöm.

Nem csak tisztességesnek kell látszani-annak is kell lenni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.