Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:50

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Törzsúr válasza don pardon (#600) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Ha főzőcskézni akarsz, keresd meg Odiil farmját, Chorroltol a Dél-Kelet fele lévő uton van ami IC-be vezet, na ott arasd le a növényeket, aztán menj be erdőbe is ott is tépkedd le a virágokat, gombákat stb..aztán menj el Skingradba, keresd meg Tamika szőlő ültetvényét azokat is szedd le mind, aztán kezdődhet a főzés..IC-ben van egy csaj, jó magas, annak kell eladni most hirtelen nemtudom a nevét, de mindjárt jön systemroot, az egyik bazárban van market districtben...nagyon jó áron veszi meg tőled.alacsony a merchant skillje :)

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#602) hoffman_ válasza Törzsúr (#601) üzenetére


hoffman_
nagyúr

van egy csaj, jó magas.....de mindjárt jön systemroot...... :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#603) SystemRoot válasza Törzsúr (#601) üzenetére


SystemRoot
őstag

Az a magas csaj a Mystic Emporium-ban van, a neve Aurelinwae. 2000 goldja van és novice (6os) mercantile skillje, szal nagyon keményen lehet vele alkudni. De csak akkor van a játékban ha felrakod a Frostcrag spire plugin-t. Jah és a Living Economy mod pedig már eléggé átalakítja a dolgokat, szal ha azt valaki használja (érdemes) akkor lehet már nem ő a legjobb dealer, bár lehet.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#604) SystemRoot válasza don pardon (#600) üzenetére


SystemRoot
őstag

Azt a Skingradi házra mondtam. És arra értettem hogy ott a háziszolga csaj az tud neked csinálni sheperds pie-t. Nomost ez végtelen nyersanyagot jelent, csak folyamatosan kell kattintgatni. Ebből master szinten rögtön tudsz értékes cure disease potiont csinálni. Ennek egyetlen hátránya hogy 1(-font) a súlya, ergo kell sok feather spell ha sokat akarsz szállítani. Namost ezzel nagyon lehet kereseni, csakhát master skill kell hozzá.
Ha még nem vagy master skillen akkor ajánlom az arcane university kertjét és a skingradtól északra levő veteményes kerteket anyaggyűjtésre, a többit már kb elmondták.

Üdv: SystemRoot

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#605) fpeter07 válasza SystemRoot (#603) üzenetére


fpeter07
veterán

kivagyte? :DDD

(#606) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Nos rászántam magam és tényleg belefogtam egy friss karakterbe.

Felnyomtam a KOTN-t meg az SI-t is; ezek nekem mind új dolgok.:)

Custom classos karaktert csináltam ilyen battlemage féle saját szájíz szerint (heavy armor, destruction ilyesmi)

Direkt a főküldivel kezdem; ha belefognék akármi másba (pl. DB-s questek ;] ) akkor tuti nem csinálnám meg soha.

Más: csak én képzelem be, vagy tényleg sokkal szebb a game,h oridzsi a játék. Olyan szépnek találom, hogy az valami hihetetlen. :Y Nem emlékszek rá, hogy régebben így nézett volna ki (pedig ua. az a vas).

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#607) hoffman_ válasza Kareszovics (#606) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem a gondolat hogy eredeti(tudatalatt is,de) megszépíti :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#608) katt777


katt777
félisten

Az normális, hogy több városban minden küldetést megcsinálva még mindig 2. szinten vagyok? Vagy feljebb majd jönnek újabb megbízatások?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#609) hoffman_ válasza katt777 (#608) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát a kettő nem függ össze....de magasabb szinten jóval könnyebb(és izgalmasabb) dolgod van szerintem. És több lehetőséged is. Úgyhogy ajánlom hajts rá a szintlépésekre :D A küldetésekkel nem függ össze...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#610) katt777 válasza hoffman_ (#609) üzenetére


katt777
félisten

Hogyan hajtsak szintlépésre? Azt tudom, hogy a játéknak kb. 10%-át sem használtam még ki, de pl. alkímiához be kell jutnom a Mágia Egyetemre, ahhoz mindegyik helyi guild ajánlása kell. Alszom néha, de nincs szintlépés (1x volt),pedig van már, hogy kiírja, ezen a szinten nem képezhetnek tovább (mert tanulgatok is, ha van rá pénz). Még saját otthonom sincs, pedig az örökségemet már megtisztítottam a szellemektől (ez a Dunbarrow Cowe vagy a Deepscorn Hallow), Délen a tengerparton van víz alatti bejárattal, meg valami kifacsart szentélyszerűséggel, amelyhez még nem találtam meg az odavaló tárgyat, csak több 1000 arany lenne védelmet felszerelni rá. meg nézem itt a sebzés-értékeket, stb-t, ez hol van benne? Mert a karakterlapon nem találom. Át kéne nyálaznom mégegyszer a 650MB-os kézikönyvet, csak fárasztó egyben annyi angol szöveg.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#611) deniro2 válasza SystemRoot (#587) üzenetére


deniro2
senior tag

Nem értem, hogy mi lehet a Morrowindben kényelmetlen... :B Kb. 10x nyomtam végig, szemben az Oblivionnal, amit nagyjából 0,9x. :) Pedig nagyon vártam. Ami az Obliban jó azt a Morrowindből vette, a többi meg kuka. Halhatatlan karakterek, mindent szájbarágunk, idióta szintrendszer, a világ atomnyira lebutítva. Persze ez csak az én véleményem, de a Morrowindesek nagyrészéével egybevág.

(#612) katt777 válasza deniro2 (#611) üzenetére


katt777
félisten

A god módban is (hogy éljek addig) 20 p-ig sebezhetetlen ellenfelek, pl.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#613) deniro2 válasza katt777 (#612) üzenetére


deniro2
senior tag

Ja. Én mondjuk a kulcsszereplők halhatatlanságától voltam kiakadva, mikor levered és feláll 20-adszorra is, mert, hogy őt nem lehet megölni... A Morroban ilyenkor szimplán figyelmeztetett a játék, hogy az illető halálával esetleg nem tudod beteljesíteni a jóslatot és ennyi. :) Mivan, ha nem is akarom? ;]

(#614) katt777 válasza deniro2 (#613) üzenetére


katt777
félisten

Én ilyet Gothic 3-ban láttam. De csak olyan személyeket szoktam leöldökölni, akik megtámadnak. Én mondjuk ilyesféle korlátokba csak KotOR-okban nem ütköztem, sztem máig az a csúcs. (Azokig rühelltem az összes szerepjátékot. :) ) Még a külső nézetét is elviseltem, pedig ha valamitől kukaesélyes egy game nálam, akkor ez az.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#615) deniro2 válasza katt777 (#614) üzenetére


deniro2
senior tag

Hm, nekem úgy rémlik a Gothic 3-ban mindenki halandó volt (márcsak a választási lehetőségek miatt is), bar asszem pl. Xardas-t nem próbáltam meg kinyírni... :)

(#616) hoffman_ válasza katt777 (#610) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hogyan hajtsak szintlépésre?

Nem egyszerű kérdés :DDD A karakter faja és az általad beállított alapok(csillagjegy és class) meghatározzák a tulajdoságokat/skilleket. Ezek a játék során használattól függően nőnek és egy bizonyos szint után jön az alvásjelecske és a szintlépés.

Nem tudom,tudod-e :U -> Azt hogy hogy állnak a skilljeid úgy tudod megnézni hogy 'Tab' és ott a sok fülecske között a legszélső,ahol a 3 csík van. Azon belül is lesz több oldal. Ezek mindent elmondanak. Mi hogy áll.

A helyek amiket felsoroltál 2. szinten nagy falatnak bizonyulnak sztem... De ha érdkele tudok róla mesélni picit :DDD

Ez sokat tud segíteni: Oblivion HQ :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#617) SystemRoot válasza deniro2 (#613) üzenetére


SystemRoot
őstag

Az "essential unit" opciót ki lehet kapcsolni konzollal könnyedén. A Francesco's nagy mod pl installnál megkérdezi hogy ki akarod e kapcsolni és akkor ugyanaz lesz a rendszer mint a morrowindben, kiírja hogy a karakter halála bla bla megváltoztatja a történelmet vagy mi. Egyébként a modok végtelen tengerének kb a 90%a azt csinálja hogy Morrowind szerűbbé teszi a játékot. Azt hogy kényelmetlen arra értettem hogy gyakran láttam olyat hogy aki elösször oblizott az hozzászokott a nagy kényelemhez, szájbarágáshoz mint ahogy te is mondtad. És utána "kényelmetlen" átállni nekik.

szerk: jah és Obliban pedig nem véletlen egyébként hogy berakták ezt az "essential unit" / halhatatlan főszereplők rendszert. Ugyanis itt a questek során rengetegszer kerülnek harcba, és ha meghalhatnának, akkor pl aki rendesen tisztességesen játszik egy kicsit erősebb difficulty-n, dühöngene igencsak.... :U
szal nem értem hogy mi bajod van ezzel, kapcsold ki ha nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#618) SystemRoot válasza Kareszovics (#606) üzenetére


SystemRoot
őstag

nem biztos hogy csak beleképzeled (bár valószínű), de az original game az úgy van tudtommal hogy rögtön fel van patchelve a legmagasabbra, és az 1.2 ben már sok a kinézetet javító/optimalizáló változtatás.
Egyébként bizony önmagában is nagyon szép ez a game! :K

(#612) ezt nemtom hogy jól értem e, de nekem nem voltak sebezhetetlenek az ellefelek amikor God módban gyilkoláztam Morrowindben. Legalábbis nem vettem észre hogy azok lettek volna:)

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#619) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Megvan az új vga-m gyerekek...sokkal jobban hasít vele az obli mint valaha bármi mással, megyek is egy kicsit játszani vele :DDD veszek még rá valami hűtőt mert ez a gyári egy kicsit gyengére sikerült.

Na most megyek!! :DD -> Obli !!

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#620) SystemRoot válasza katt777 (#610) üzenetére


SystemRoot
őstag

Figy sztem rakd fel az AFLevel modot. Az teljesen átírja az Obli szintlépéses rendszerét, sztem egy sokkal jobbra. Válaszd majd az attribute szerinti szintlépést. Sokkal nyugisabb lesz úgy a game, nem kell figyelni a szorzókra stb. A skillek fejlődése automatikusan növeli majd úgy az attribokat bizonyos lépésenként, és bizonyos attrib lépés után lépsz szintet. Sokkal ésszerűbb sztem.
Az original rendszerben sokat lehet trükközni ha értesz hozzá. de ha nem akkor kialakulhatnak kicsit szerencsétlen helyzetek, pl hogy nagyon lassan fejlődsz. (én mondjuk mindig iszonyat gyorsan léptem szintet mert pwtraineltem állandóan, szal pikk pakk lvl30 amkior egy barátom(aki velem együtt kezdte kb a karakterét) még csak lvl6 volt...)

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#621) SystemRoot válasza Törzsúr (#619) üzenetére


SystemRoot
őstag

Húh, grat, az jókis kari.
Asszem csatlakozok hozzád és megyek én is Oblizni :D
bár lasan indulnom kéne már partyba... :U na nembaj, majd kések egy kicsit :DDD muszáj befejeznem a DB-s questemet :DD

szerk: jah és: BUÉK!

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#622) katt777 válasza hoffman_ (#616) üzenetére


katt777
félisten

Breton és csatamágus vagyok, ha jól emléxem a kezdetekre. Fejlesztgetek mellé lopakodás, atlétika, akrobatika skill-eket, bár lehet, varázsolnom többet kéne. Csak jön a DM-os üsd vág, nem apád feeling, és elragad a frazeológiám, ahogy sir Lancelot mondta vala a Gyalog galoppban. :D
Alvásjelet merre keresgéljem? Csak hogy észrevegyem, ha megjelenik.
TAB füleket megnézem majd, ez elkerülhettea figyelmemet. Bonyolultsága miatt nagyon a játék sodrára összpontosítok az én FPS előéletemmel. :)
Az említett helyeket megoldottam, az örökölt lakhelyemet legalábbis végleg, info-t köszönök, ha van hozzám türelmed. Egyelőre még mindig inkább csak kapkodok ide-oda a küldetések között, esetleg többet végezve egy helyen, ezért nem is vagyok teljesen tisztában a karakterem miben- és hollétével. Még idegen vagyok a világban. :)
OHQ megvan, csak ritkán nézem, mert nem vagyok folyton neten, játék közben meg főleg. Meg szeretem felfedezgetni magam a dolgokat, csak, látod, vannak ilyen figyelmetlenségek, hogy keresem én, ami az orrom előtt van, aztán mégsem találom. :B
El kéne végre fogadnom, hogy sokat kell kutakodni ebben a játékban. :D :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#623) katt777 válasza SystemRoot (#620) üzenetére


katt777
félisten

Találtam egy Planet Elder Scrolls oldalt, ott van ez. Gondolom, erre gondoltál. Kár, hogy elő kéne fizetnem a letöltéséhez. Majd keresek még.
Így sem figyelek a pontokra (vannak, ezek szerint). Nem akarok cheat-jellegű fejlesztéseket, csak normális karakterfejlődést. Ha hirtelen felfejlődök, akkor kimaradnak ellenségek, mert a szintemhez igazítja a játék azokat is. A természetes "trükközés" érdekel, mert egyelőre a futok/ugrálok skillnövelés a legmagasabb trükk, amelyig eljutottam.
Pwtrain? :F Ez is mod?

Találtam AF Level mod oldalt, ez jobbnak tűnik. Megnézem, filefronton van-e valamilyen elérhetősége a játéknak.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#624) katt777 válasza katt777 (#623) üzenetére


katt777
félisten

Találtam, ott Quarls TP 3-at is. 1,7 GB, fasza. 6 ó 45 p a várható letöltési idő, és filefronton, ha megszakad, a flashget sem tudja újraindítani (vagy nem mindig). Mazsolázok még itt, azt hiszem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#625) SystemRoot válasza katt777 (#623) üzenetére


SystemRoot
őstag

planet elder scrolls, nem feltétlen fizetős, de van fizetős része is. Le tudsz onnan tölteni mindent csak regisztrálni kell. Az AFLevel mod meg sztem kicsi fájl, hamar lejön.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#626) katt777 válasza SystemRoot (#625) üzenetére


katt777
félisten

Regisztráltam én már FilePlanet-en, szart sem ér. Jó nekem a filefront, ott még be sem kell lépnem a letöltésekhez, ergo kisebb a valószínűsége, hogy spammelésre használják az adataimat. AFLevel már le is jött az AF oldalról. Most kivárom ezt a 7 órát, aztán jövőre talán már nyomulhatok a quarl texture pack-kel. Kérdés persze, hogy mit szól hozzá az 1950XT-m, amely az egyszerűbb grafikai és bővítő modokkal éppen elviszi fullban (- összetett árnyékok) a játékot. Letöltési idő alatt, a szilveszteri vacsi mellett, aszt hiszem, olvasgatni fogom a full útmutatót. :)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#627) katt777


katt777
félisten

Megnéztem: Deepscorn Hollow az enyém, tényleg megpucoltam csak a helyreállításához a főváros melletti fogadóban kéne megszereznem az eredeti leírásokat egy szemét alaktól, aki darabonként 3000 arany fölötti árat kér értük, annyi meg még egyszer sem volt nekem eddig, nem hogy 7-szer annyi, vagy hány tekercs sorakozik ott. :W Szorgos gyűjtögetéssel tartok most 2k körül, de mivel szintet léptem (már 3.! :DD ), bizonyosan fogok költeni tanulásra. A manustól ellopni nem tudom, megölni meg lehetetlen, hogy elvehetném tőle a cuccot.
Feltettem a Qarl texture pack 3-ast, de nem igazán látok nagy változásokat (pl. nincs tócsa az esőben, de a ködös része működik (ha nem a játék maga csinálja). Komoly lassulást sem tapasztaltam miatta. Persze a Mod Manager nem úgy jön be, ahogy a leírásban van, szóval nem igazán tudom, hogy akkor alkalmazta-e, vagy sem, Alteration-t alkalmaztam (Directly edit BSA files nem volt). 1.1.8-as verzióm van. A szép, ragyogó víztükreim koszos szürkére váltottak, csak a part mentén tiszták, ez bizonyos.
Azt néztem, hogy a csatamágus nem a legszerencsésebb választás volt, mert zúzófegyvereket nem igazán használok, de csak ezért ugyan nem kezdek új játékot.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#628) hoffman_ válasza katt777 (#622) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Bretonnal kaszabolni nem olyan egyszerű feladat :D Bár megoldható,de 2. szinten sztem meghalás :DDD Amúgy én is most kezdtem egy ilyen karaktert(csak custom class-os) és a kaszabolás nemkem se megy......ezerrel levarázslok mindnekit!!!! :D

FPS-előélet nem mentség!! Én is nyakig bennük vagyok :) Obli azok után már kikapcsolódásnak számít.

Küldetések között nem kell kapkodni,úgyis annyi van hogy sosem végzel Én a fő karakteremmel már durván 130 órát játszottam és még mindig hátravan a küldetések kb 1/4-e, 1/5-e és a világ felét kell még felfedeznem :) Alvásjel amúgy az a hülye napocskás nyilacska :DDD A fő ikonok mellet(lent) jobbra fog megjelleni. És a Tab-os infok sztem azért tudnak segíteni.

A lakhelyekről annyit hogy van a 2 fő,mint Frostcrag Spire(személyes kedvencem) és a Deepscrow Hollow(nem biztos h így kell írni) A Frostcrag egy ilyen örökség vmi varázsló ősödtől. Kell jópár ezer pénz hogy berendezd,de cserébe az egyik legjobb mod a játékban sztem. A Deepscrow-izé pedig egy ilyen született főgonosz-tanya. Szintén sok ezer kell.hogy berendezd,de abban is van majd minden mi szem-szájnak inegere és a gonoszkodáshoz kell :DDD Külön vérkút is van,ha vámpír lennél esetleg....

A Dunbarrow Cave pedig nem is olyan komolyabb lakhely,bár tény hogy a tiéd...Pár ezer és az is be lehet rendezni. És lesz ott jópár emberke is: a saját kalóz sereged. Minden héten el tudod őket küldeni rabolni és hoznak neked jó kis pééénzt. Nameg egynéhányuknál egész jó varázslatokat lehet venni - Bretonnál ez nem hátrány. Bár a Frostcrag Spire-ben csináln is tudsz :D

Nemtudom kimaradt-é valami. Ha igen vagy nem tiszta valami akkor szólj :D

És Boldog Új Évet neked és minden topic-lakónak!!!!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#629) katt777 válasza hoffman_ (#628) üzenetére


katt777
félisten

Én kaszabolok, nyilazok, varázsolok. :D Meg lopakodok, lesből támadok, ami éppen eszembe jut, hogy fejlesszem a készségeimet.
Pillanatnyilag a jobbra fenti ikonokat nem értem :F (meg hogy akkor a csíkocskák a karakterlapon hogyan befolyásolják a szintlépést - eddig arra rá sem kattintottam :DD :W ), azokat a kis színeseket. Látom, hogy 394 kilót elbírok, összeszedtem páncélokat, hogy majd eladom, aztán kiírta, hogy túl nehéz vagyok, visszaesett a teherbírásom 245-re. :W Egyelőre leraktam a cuccot egy szentélynél, legföljebb majd egyesével elutazgatok érte, de macerás a dolog azért a kevés pénzért.
Frostrag Spire kellene, eszerint? Deepscorn Hollow-ot meg lehet tisztítani valami szentséggel, csak nem tudom, mivel. A papírok még mindig annál a "zsidónál" vannak a féváros melletti fogadóban.
Jó fiú vagyok, úgy is lesz kalózseregem? Csak mert a szellemeiket kiirtottam. És a kilencek figyelik, helyesen cselexem-e. A látomást viszont végre összeimátkoztam magamnak, ott tartok benne, és Leyawinben kódorgok most éppen a küldetésekkel.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#630) don pardon válasza katt777 (#629) üzenetére


don pardon
aktív tag

Hello!

én is battlemage féle vagyok. Ha kicsit élvezetesebbé szeretnéd tenni a játékot szedd le az inteligence overhault, és a supreme magicka-t és/vagy a multitude of magecraft-ot. Baromi jó varázslatokat lehet venni így.

A jobb fenti kis ikonok az épp rád ható ártások/áldásokat jelzi. pl fortify magicka, ha ez aktív akkor jobb sarokban megjelnik egy ikon egy kis csíkkal feltte, ez a csík azt jelzi hogy meddig marad még meg a hatása. Kb ilyen hatások lehetnek rajtad: fortfiy attr,skill,health, ugyanez drain-ben, bármilyen destruction spell, shield.... tehát kb bármilyen varázslat.

Amúgy ezt a Frostcrag Spire-t honnan lehet megszerezni? meg a másikat is :D,

Buék mindenkinek

[ Szerkesztve ]

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#631) hoffman_ válasza katt777 (#629) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Fent jobbra? Valamit félremagyaráztam :DDD Van lent a bal alsó sarokban az a pár létfontosságú ikon. Nah azok mellet közvetlen jobbra fog megjelleni,ha aktuális.

A csíkocskák sehogy nem befolyásolják,azok csak informálnak. De ha Tab-bal behozod az ablakot és rákattintassz a csíkocskákra,akkor bejön egy lap. És ott a csíkocskák felett lesz még 1 sor,teli ikonokkal. Balról jobbra: egy ököl,egy ficere valami körben, egy kard és egy pallos,egy bástya, és valami csillagok/kitüntetések. Sztem ezek szemet fognak szúrni :D Namost az aktuális szintedről a legelső fül tájékoztat. A következő az Attribute-okról(Strength,Intelligence...) és a harmadik fül talán a legfontosabb. Ott vannak hogy hogy állnak a skilljeid. És a legalsó nagy csík mutatja hogy milyen közel van a következő szintlépés.

Azt javaslom hogy a házakat hagyd a csudába. Egyenlőre. Először érj el egy bizonyos szintet és vakarj össze minnál több zsét. Pénzt a legkönnyebben úgy tudsz szerezni,hogyha elérsz egy bizonyos szintet(asszem a legkönnyeb lvl20 felett),mert onnantól kezdi el még a legutolsó kis senki utonálló is dobálni a Glass és a Daedra cuccokat. Ezekért pedig rengeteg pénzt lehet kapni. De nem is ez a cél. Lényeg hogy minél magasabb szinten vagy,annál többet zsebelhetsz be. Level 20 körül egy barlanggal akár 10-20.000 között is lehet keresni...
+ a másik komoly bevétel: az alkímiázás..... A lényeg hogy gyűjts mindenhonnan mindenféle növényt vagy akármilyen hozzávalót és ezek kotyvaszd össze ezerrel. Aztán mehet a népnek eladásra. Persze minél magasabb szinten vagy,annál jobban keresel ezzel is....

Én is "jófiú" vagyok és én is lopatok a kalózokkal,szóval sztem nem gond :D

Viszont a Kilencekkel vigyázz. Ha a végére érsz a quest-eknek akkor meg kell majd küzdened a gonoszok vezérével és az nem könnyű csata. Nem tudom hogy a szintedhez igazítja-e az erejét,de nem vagyok benne biztos hogy igen. És lvl 15-20 körül is elég szép menet....

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#632) hoffman_ válasza don pardon (#630) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A Frostcrag cucc és a másik is a KotN kieg-ben van benne. Nem tom hogy ez neked fenn van-é.....

Ha igen,akkor elvileg automatikusan betölti őket, és az aktív quest-ek közt megatlálod őket.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#633) katt777 válasza don pardon (#630) üzenetére


katt777
félisten

Innen mindent, ami nem az alapjáték vagy a küldetések. Windmas The healer még jó mod, megy veled, és csata közben gyógyít (is), mindezt időnként 10 aranyért.
Nem tudom, mitől bírtam majd' 400 kg-t, mert nincs olyan varázslatom. Előtte léptem szintet, lehet, hogy attól?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#634) katt777 válasza hoffman_ (#631) üzenetére


katt777
félisten

Na, én azokra a csíkocskákra gondoltam, mert addig eljutottam ám! :R Akkor nagy csíkot kell figyelni, nyugtáztam. :)
Kilenceknél éppen csak megvolt a látomás, még Leyawinben szórakozok, és próbálok szellemjárta helyet találni, mert a templomban is elkapkodtam őket, de eladtam, mi a francnak cipeljek ektoplazmát. Erre közli a nő, hogy csak akkor ad munkát, ha viszek neki ektoplazmát, vazze. :W Azt hiszem, ezután már bejuthatok az Egyetemre, ha nem felejtettem ki egy várost esetleg. :F
Ált. városok után mentek rendesen, azon belül csak gyorsat. Viszont egyszer hosszas kóválygásomban ott Leyawin mellett, a vörös rúnás kőnél imádkoztam, aztán visszatöltöttem, azóta meg hiába megyek oda bármikor, csak annyit ír ki, hogy nem ragyog egy jel sem a kőtömbön. Shezzar,Sherraz, vagy mi a fene a neve.
KotOR-ban behízelegtem a sötét jedi templomban mindkét Sith mesternek, aztán a végén jöttek rá, hogy átvágtam őket, erre ahelyett, hogy leküzdötték volna egymást, mindketten ellenem fordultak. Na, az tényleg nem volt könnyű menet, mert ráadásul zöldfülűként azon a bolygón kezdtem. :DD És meg kellett kínlódnom még egy barlangban néhány rankorral is, az még szívatósabb volt szinte minden képesség nélkül. Na ezt a szabadságot imádtam a "kotrókban". De meg lehetett oldani ezt is, nem úgy, mint Morrowind-ben. Persze azért lehet, hogy annak is nekiállok majd még egyszer, ha már adták a régi VGA-mhoz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#635) SystemRoot válasza katt777 (#634) üzenetére


SystemRoot
őstag

Azokat a "vörös rúnnás köveket" (Doomstone) csak este lehet aktiválni. Két típusuk van. Vannak a birthsign-hoz tartozók, ezekből csak egy lehet aktív. És vannak amik függetlenek, ezekből mindet be lehet gyűjteni, de viszont minől erősebb greater powert-t ad annál nagyobb a renown követelménye. Ez asszem a Fame és Infamy átlaga. ergo vagy nagyon híresnek kell lenned vagy nagyon hírhedtnek. általában 100 fölötti renown mindegyikre elég, asszem a legmagasabb követelmény az 70, de ez nem biztos, utánanézhetek ha valakit fizikai fájdalmak gyötörnek hogy nem tudja pontosan. Tipp: fölveszed a gray fox maszkod és meg van oldva a probléma rögtön...:DDD

szerk: jah, és egy kettő ilyen doomstone télleg nagyon(!) erős és hasznos spellt ad, persze értelemszerűen ezek a nehezebben megtalálható+nagyobb követelményűek...

Üdv: SystemRoot

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#636) SystemRoot válasza SystemRoot (#635) üzenetére


SystemRoot
őstag

itt egy lista ha valaki be akarja őket gyűjteni: [link]
UESPwikin van térkép is hozzá, de azt már nem keresem most meg mer fekszem le aludni... :DDD

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#637) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Kedves Barátim!

Mivel elég jól felvagytok itt pörögve, ezért nekem is lenne egy korszakalkotó kérdésem:

hogy az istene lehet elfogadható mennyiségű Magickát csinálni a karakternek. Gyakorlatilag 144 egységgel bohóckodok ami ugye nem sokra elegendő; az Intelligencia meg ugye pontonként csak kettőt ad, attól meg nem megyek falnak.

Kérlek segítsetek egy kicsit.

Mod: Inkvizitor Classos egyedi karakterem szépen halad a főküldi vége felé, jelenleg 11-dik szintű. Ezt követően Shivering Isle című kieghez fogunk hozzáfogni. Az asszony pont most tolja, hát kellemesen csalódva tapasztaltam, hogy hatalmas az egész és állati sok küldi van, manapság már ha ilyet adnának ki alapjátéknak még örülnék is neki. :D

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#638) katt777 válasza SystemRoot (#635) üzenetére


katt777
félisten

Hát, ez új nekem. Szóval este odamegyek, és műxik? Ezek szerint először este jártam ott. Sajnos ránézésre nem tudtam, mert egész nap köd volt, és amikor felszállt, akkor éppen világosodott, azt hittem, hajnal van, és akkor jelenik meg. Nem néztem órát. Tényleg, lehetne egy a karomon. :) Ilyen mod nincs?
Egyébként 16 a hírességem. De akkor miért adta meg, ha 60 a követelmény? Nem mintha bánnám. :D Csak sikerülne +1x.
Hát tényleg nehéz lehet megtalálni őket, amennyi van a listán, pedig én barangolok ezerrel mindenfelé.
Nem vagyok Gray Fox tag, lehet, hogy a 9-eknek nem is tetszene. :F
Kösz. Jó a link.

Letölthető valahonnan kinyomtatható térkép, ahová bejelölhetném a játék térképén nem megjelenő objektumokat?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#639) katt777 válasza katt777 (#638) üzenetére


katt777
félisten

Találtam ilyet. Ha volt már, bocs, nekem új. Csak valahogy le kéne szedni, hogy ne kelljen netre ugrálnom. Persze, akkor még mindig ki kellene lépegetnem játék közben... Kérdés, mennyire megbízható, mert pl. nem jelöli Shezarr rúnáját Leyyawin fölött.

Shiv. I. külön térkép? Nálam modoknál be van jelölve a kiegészítő, de hol tudok erre átmenni?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#640) tzimash válasza katt777 (#639) üzenetére


tzimash
őstag

Hi!
ez leszedhető, van benne SI térkép is.

valaki nem tudja, hogy ha szintet lépek, akkor miért nem lehet elosztani a pontokat? régebben lehetett... most meg nem. nem rég kezdtem újra oblizni, folytatom a régi karakterrel, és szintlépésnél, alvás után, csak kiir valamit, azt ennyi... nem is olvastam, hogy mit sajna. tehát nem a szintlépős menü jön be.

[ Szerkesztve ]

(#641) hoffman_ válasza katt777 (#639) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Üdv! Igen a Shivering egy külön térkép,de csak akkor aktiválódik,ha átmész a Szigetekre. Viszont akkor a Cyrodil-i térkép hopp voltnincs és ott lesz a Shivering map :)

Amúgy ezezk a Doomstone-ok nekem is újak voltak. Sztem már találkoztam már párral,de nem gondoltam h van belőlük egy komoly rendszer :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#642) katt777 válasza tzimash (#640) üzenetére


katt777
félisten

Nem volt valami mod-od fent régebben? Nálam kiírja, hogy megváltozott a mentés tartalma, és bizonyos dolgok nem elérhetőek, még akkor is, ha csak újratelepítettem a programot (ilyenkor persze nem is veszett el semmit).
Nálam 3 helyre oszthatok pontokat, de én csak a 3. szinten vagyok (ott sem rég), szóval nem tudom, nincs-e magasabb szinten olyan, mint itt a szerencsénél, hogy kiírja: bizonyos képesség nem fejleszthető.
Amúgy hülye vagyok, de a linket nézve eszembe jutott, hogy akár le is képlophatnám a különböző térképeket a különféle jelölésekkel, kinyomtatva meg ráírhatom a neveket arról a jó kis térképoldalról, amelyen mondjuk nincs fent a Shezarr kő, de ha találok valamit, csak rá kell skiccelnem, aztán rendelkezésre áll játék közben.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#643) katt777 válasza hoffman_ (#641) üzenetére


katt777
félisten

Úgy látszik, gyakorlottak is találnak meglepiket a programban. :) Jó is ez. Hol is megyek át, ill. hol jövök vissza? Az lenne az igazi, ha Morrowind-be is át lehetne menni, meg a többi helyre, ahogy pl. NFS4-ben benne voltak az NFS 3 pályái, de lehet, túl igényes vagyok.
Én mellesleg mindig rühelltem a kalandjátékokat, mert olyan vontatottak, kényszeresek voltak, aztán Morrowind sem nyerte el a tetszésemet, csak KotOR óta nézegetem meg őket, és az Oblivion így is tetszik, szóval jó programnak kell lennie, ha játszok vele. Kalandból még a Witcher-rel ismerkedem, de a külső nézetet sosem kedveltem, mert kevés programban oldották meg használhatóan, amúgy meg magam vagyok én, nem valaki a hátam mögött, a levegőben. Ált. elég gyorsan kiszórok egy progit a legapróbb szemétségért, hibáért is. SG-n most csesztetnek, miért "fikázom" a CoD4 tagadhatatlan hibáit, a Timeshift tesztemért is kaptam hideget-meleget (előbbit inkább), de ennek valamiért lezárták a fórumát, lehet, hogy időkorlátos volt, de végül is mindegy.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#644) hoffman_ válasza katt777 (#643) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezek szerint nagy kritikus vagy :D De az ha az Obli megnyert,egy szavam sem lehet. Mondjuk a CoD4...Nah azért az ott van még a szeren :DDD Am olvastam a Timeshift boncolást,nekem nem vszínű hogy fenn lesz a gépemen(ettől függetlenül is) ;]

A Shivering Isles kieg. ha fent van akkor automatikusan berakja a quest-jeid közé. Door in Niben Bay asszem valami ilyesmi címen fut. De mindez csak akkor ha a karakter legalább lvl 20.... :U

Amúgy egyet értünk :D Én is szemezgetetk a Witcher-rel. De amúgy a külső nézetes gamékat nagyon nem szeretm. Itt bukott kissé a Gothic3 és Two Worlds is. Pedig mind2 jó kis játék.

Viszont Morrowind-be át lehet menni az Obliból :DDD Nem tudom h mien bug vagy ilyes,de Youtube-on van egy vidi,ahol a tag toronyiránt a hegynek lovagol vagy 5 percig(közben néha sasolja a térképet) és átmegy a Morrowind-i területekre. Igaz nincs ott semmi néhány fán és a a végén egy naon szép bug-on kívül,de azért elég vicces :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#645) Kareszovics válasza hoffman_ (#644) üzenetére


Kareszovics
addikt

"A Shivering Isles kieg. ha fent van akkor automatikusan berakja a quest-jeid közé. Door in Niben Bay asszem valami ilyesmi címen fut. De mindez csak akkor ha a karakter legalább lvl 20.... "

Hát nem tudom, az asszony kb 3. szintű volt mikor belekezdett és most 9-dik szintű úgy, hogy a SI-főküldit végigtolta, meg az SI-s questek többségét is kitolta. Szerintem ez lvl20 sántít. :U

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#646) don pardon válasza Kareszovics (#645) üzenetére


don pardon
aktív tag

hello
hát nekem úgy sikerült megoldanom, hogy sok magicka-m legyen hogy leszedtem a supreme magicka-t, ez egy kiváló varázslós mod. Vagy csinálsz fortify magicka potionoket. De az egy kicsit nehezebb. :K

Amúgy nemtudjátok véletlen hogy mi annak a modnak a neve, ami valahogy az egész morrowind világot átülteti az obliba?

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#647) Kareszovics válasza don pardon (#646) üzenetére


Kareszovics
addikt

Hát igen a fortify magicka potionos megoldás lenne a legésszerűbb, de sajnos olyan messze van a karakterem az Alchemytől, mint Makó Jeruzsálemtől. :D

Például még sose találtam olyan tárgyat, ami constant növelné a Magickát :F Az se érdekelne, ah szoknya lenne, csak feltudnám venni. :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#648) don pardon válasza Kareszovics (#647) üzenetére


don pardon
aktív tag

Asszem valamelyik mages guildben adnak olyan köpenyt. Azt elfelejtettem leírni, hogy a mod által úgy lesz több a magicka, hogy nemcsak az intelligence-ből számolja ki a magicka értékét, hanem megnézi a mágikus skillek nagyságát is, és ezt is beleszámolja valahogy. Tehát ha jó vagy ezekben a skillekben akkor sokkal több magicka-d lesz. :DD

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#649) tzimash válasza katt777 (#642) üzenetére


tzimash
őstag

á megvan... af level volt fent, de azt csak kipróbáltam egy új karakterrel. aztán a régivel folytattam a gamét. uninstallálni hogyan kell? a radme-jében ir egy halom bonyolult dolgot, nem elég ha csak törlöm az .esp meg .xml file-t?

(#650) SystemRoot válasza tzimash (#649) üzenetére


SystemRoot
őstag

hát nemtom neked milyen verzió van fent. Én a legújabbat használtam nemrég és azt úgy kellett kitörölni hogy deaktiválod az AFlevel.esp-t (leveszed róla a pipát) és kipipélod az AFuninstall.esp-t ekkor belépsz a játékba és elméletileg bejön egy menü megkérdezi hogy mennyiek legyenek az attributeok és utána közlo hogy uninstallálta magát. Namost nekem szépen uninstallálta magát, bár kicsit bugosan, pl nőttem az uninstallal +1szintet és a menüjében amkior megkérdezte hogy mennyi legyen az xy attributeom hiába állítottam be nem változtatott semmit. Persze nekem ez nem volt gond, mert szépen ->konzol, player.setlevel és modpca "attribute" "#" el szépen beállítottam a dolgokat.
Utána nekem eltűnt, remélhetőleg télleg rendesen uninstallálta magát és visszaállt az eredeti rendszer, mer ha nem akkor nem lesz egyszerű dolgom azt megcsinálni... :U

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.