Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:50

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) don pardon válasza SystemRoot (#449) üzenetére


don pardon
aktív tag

Köszi a tippet, bár ismerem a console-t. Itt megtalálható az összes parancs [link]. Változtatni szerintem nem fogok a karakteren, mert azért nem árt ha tudok közelharcolni. És így legalább tudom train-elni magam destruction-ből anélkül hogy mindig szintet lépnék. Igazából szeretem a karakterem :D

[ Szerkesztve ]

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#452) SystemRoot válasza don pardon (#451) üzenetére


SystemRoot
őstag

jah, obliban amúgy is a közelharc a domináns dolog...
a használat szerinti "majorokat" meg minorokba kell tenni, pont ahogy mondod :K

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#453) don pardon válasza SystemRoot (#452) üzenetére


don pardon
aktív tag

Kvázi tag lettem!! Juppí :C
Srry de most ünnepelek, szintet léptem itt is :DD

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#454) Törzsúr válasza don pardon (#453) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Szeretnék már én is fanatikus tag lenni! :DD

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#455) Kareszovics válasza Törzsúr (#454) üzenetére


Kareszovics
addikt

Még egy-két ilyen off és gyorsan meg lesz. ;]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#456) don pardon


don pardon
aktív tag

Na végre beruháztam az anvilli házra. Első házam, pedig már lvl14 vagyok.
:))

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#457) Kareszovics válasza don pardon (#456) üzenetére


Kareszovics
addikt

Nincs ebben semmi. Az első karakteremnek nem volt háza:)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#458) Nunder


Nunder
őstag

Szevasztok! Ha már a háznál tartunk... az ugye nem kötelező? Csak arra jó hogy legyen hol aludnod nem meg ahova a cuccaidat le tudd pakolni nem? Javítsatok ki ha tévednék de ha csak tényleg ennyi az értelme akkor inkább 20-25 arany és fogadó! Szerintem (nem rég kezdtem még csak 8as vagyok tehát nem tudom milyen questek lehetnek esetleg ezzel kapcsolatban)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#459) Nunder


Nunder
őstag

Ja még valami! Melyik a jobb a HDR vagy a Bloom+AF??? Ja és SystemRoot én bizony szeretnék egy kis segedelmet kérni a graf tuningolásához!! A konfig alant ha van ötleted azt priviben megbeszlélhetjük hogy ne zavarjuk a topikot! Előre is kösz (Ja amúgy lapin tolom Vistával 1280*768 HDR minden full kivéve mnden árnyék ami csak lehet min mert 1. nem tetszik 2. az egy kicsit megfogja 1280 ban)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#460) Törzsúr válasza Nunder (#458) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Szerintem jobb a ház mint a fogadó, főleg a Skingradi, ott van szobajány... ;]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#461) fpeter07


fpeter07
veterán

Ha kész lesz a magyarítás (pár év mulva :D ) akkor majd újra elkezdem.
szerk: me nem nagyon megy az agol

[ Szerkesztve ]

(#462) SystemRoot válasza Nunder (#458) üzenetére


SystemRoot
őstag

ház sztem eléggé alapvető dolog. Anélkül én elég nehezen tudom elképzelni a játékot...
beállításokban meg azt tudom tanácsolni h teljesen kapcsold ki a shadereket. De igazából nem tudom a pontos teljesítménybeli határait a 2400XT-nek, azt tudom hogy "nem éppen" egy erőgép. HDR nemtudom mennyire veti vissza jobban a teljesítményt nálad mint a Bloom. Ha jelentősen akkor lehet érdemesebb a Bloom-ot használni. Ha jól bírod fps-el akkor esetleg rakj be AF-et, de AA-t nehogy mert az nem éri meg ezen a szinten.

Üdv: SystemRoot

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#463) SystemRoot válasza fpeter07 (#461) üzenetére


SystemRoot
őstag

nemtom h dolgoznak e azon a projecten... :U
amúgy meg ez ideális lehetőség az angol tanulásra ;)

#460 ez nem is kérdés....:)

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#464) Törzsúr válasza fpeter07 (#461) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Pedig abszolut kitapogatható a szöveg egy idő után, csak ha valami szó nem jut eszedbe, SZÓTÁR ! :)

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#465) SystemRoot


SystemRoot
őstag

oúh, jeah, mingyár itt a szabi, és akkor HC Obli lesz már látom előre:D
Asszem most majd alaposabban körülnézek a Shivering Isles-on... :))
pl azt a híres nappal/éjjel átalakuló kardot még nem láttam. Ti megszereztétek már?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#466) Törzsúr válasza SystemRoot (#465) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Én még nem is játszottam vele, annyit, lehet ,hogy én is felrakom.. :C

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#467) don pardon válasza SystemRoot (#465) üzenetére


don pardon
aktív tag

még nekem sincs meg. Sztem előbb keresztbe kasul bejárom cyrodill-t majd csak utána kezdek el máshová utazgatni :)

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#468) nyunyu válasza Törzsúr (#466) üzenetére


nyunyu
félisten

SIhez kotelezo felrakni a hivatalos patchet, kulonben egy ido utan nagyon nem fog menni, meg a nemhivatalosakat sem art, mivel a hivatalosban is maradt jo par bug.
(Pl. egyszer le Duchess of Mania-ztak a himnemu varazslomat.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#469) fpeter07 válasza Törzsúr (#464) üzenetére


fpeter07
veterán

németet tanulok, később majd lehet angolt is :)

(#470) SystemRoot válasza fpeter07 (#469) üzenetére


SystemRoot
őstag

akkor játszd a némettel. A német fordítás ugyanis 100%os és meglehetősen profi. Én kis időre játszottam úgy, és meglepődtem a színvonalon. Sztem a magyar az gagyi lesz....:DDD

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#471) fpeter07 válasza SystemRoot (#470) üzenetére


fpeter07
veterán

hát játékokat jobban tudom angolul mint németül =D majd valamelyiknap megprószálom megdönteni az asszem lvl3-as karrierem :))
szerk:emléxem hogy az első banditába beletörött majdnem a bicskám :)

[ Szerkesztve ]

(#472) hoffman_ válasza SystemRoot (#407) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekem megy hiba nélkül 1680ban minden maxon :) Viszont vagy HDR vagy élsimítás :DDD Úgy tudom,elvileg mehet együtt a kettő,de hogy oldom meg?? :U Amúgy erdőben több szörnnyel harcolva kicsit be szokott laggolni.....20-30 fps körül :O :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#473) hoffman_ válasza SystemRoot (#418) üzenetére


hoffman_
nagyúr

tessék pwtrainelni

Ismerem a kifejezést :D de nálam mintha nem akarna összejönni. avass már be hogy műxik :DDD

mod: előző hsz-re megvan a válasz...kicsit olvastam :U :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#474) hoffman_ válasza SystemRoot (#449) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Te valami Isteni zseni vagy :) Nekem is lehet hogy váltani kéne....ha visszajön a gépem sztem megkereslek priviben :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#475) Törzsúr válasza hoffman_ (#472) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Élsimítással főleg 16XQ AA-val még a régi GTX-em is behalt erdőben, játszhatatlan volt, duplakártyás rendszereken élvezhető csak 40-50 frammel (2 8800ultráról van szó:D) :))

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#476) hoffman_ válasza Kareszovics (#455) üzenetére


hoffman_
nagyúr

...SILENCE! I kill you!... hát igen :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#477) fpeter07 válasza SystemRoot (#449) üzenetére


fpeter07
veterán

ez olvastam, de elég rosszat irtak róla

(#478) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Mellesleg ez az uj Atim csak nagyon kicsivel lassabb a GTX-nél,Obliban, és van ahol jobb.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#479) hoffman_ válasza Törzsúr (#475) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Akkor nem erőltetem? :D Igazából sohasem tudom eldönteni melyik a jobb ;] HDR vagy AA? :) Egyébként thx a tippet :) :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#480) hoffman_ válasza SystemRoot (#470) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ne hidd :D Ha készlesz,elvileg sznívonalas lesz. OblivionHQ-n vannak morzsák. A srácok szépen dolgoznak :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#481) fpeter07 válasza hoffman_ (#479) üzenetére


fpeter07
veterán

sztem HDR ;]

(#482) hoffman_ válasza fpeter07 (#481) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:D Igazából az "csak" a fényekkel játszik. AA meg mással. És soha nem tom eldönteni meik kell :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#483) SystemRoot válasza hoffman_ (#473) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hali,

attól függ mit szeretnél pwtrainelni. A skillek legtöbbjét lehet,. Kevés a kivétel. Mindet nem akarom felsorolni mert hosszú, de ha megmondod mely skilleket akarod mesterségesen de játékhűen cheat nékül, növelni, akkor elmondom hogy mit tanácsolok.

#474 Ok, nyugodtan:) de itt is megkérdezhetsz bármit, lehet közérdekű.

Üdv: SystemRoot

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#484) SystemRoot válasza fpeter07 (#477) üzenetére


SystemRoot
őstag

Ezt nem értem mire vonatkozik... :F

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#485) SystemRoot válasza Törzsúr (#478) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nem akarok kötekedni, de sztem ezt kicsit elfogultan látod...:)
Legalábbis a neten lévő tesztek 100% szerint köze nincs a 3870nek a 8800GTX hez Obli alatt.mint ahogy majdnem mindenütt másutt se... Kb a G80-as 8800GTS szintjét hozza ahogy elnézem. Az Obli a Gf-eknek kedvezően shaderintenzív...(ez idézet:DD)

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#486) SystemRoot válasza hoffman_ (#482) üzenetére


SystemRoot
őstag

Ez persze izlés kérdése, de amennyiben bejönnek neked a HDR fényhatásai, akkor egyértelműen azt ajánlom. Egyrészt nem veti vissza annyira a teljesítményt mint az AA, másrészt sztem sokkal jelentősebben befolyásolja a játékélményt. Az AA-ra igazából nincs akkora szükség Obli alatt, mert eleve olyanok a textúrái amik kevésbé életlenek. Persze nem mondom nem árt ha bepakolunk fincsi 8xAA-t, csakhát valami brutálisan veti vissza a teljesítményt....

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#487) Törzsúr válasza SystemRoot (#485) üzenetére


Törzsúr
senior tag

1/3-ad annyi pénzért a GTX teljesítményének 60-70 %-át nyújtja.. ;) (Obliban)

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#488) hoffman_ válasza SystemRoot (#483) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Sokmindent....Bár egész jól állok. Nekem inkább a játék a fontos.Különben meg kimaxolva egy Storm Attronach vagy Xivilai is 2 vágás...abban mi a jó??? :D Viszont a listát hanyagoljuk,tényleg hosszú lenne :DDD A lényeg az hogy ha pl a varázs-skilljeimet akarom feltolni,arra következő módszert használom. Csinálok egy minimál-mana igényű varázst. Mondjuk Alteration. Egy 5ös Feather 1mp-re megfelel. Aztán kipeckel a klaviatúra és go enni :) De ez vmi irtó lassú.... És ha nem szenvedek fogalom zavarban,akkor ez a pwt. Mondjuk lusta vagyok :D Pajzsot fel,be a sarokba aztán jöhet egy patkány ;] Annyi idő alatt egy egész romot ki lehet takarítani. Viszont a varázs-skillekjeim nagyon lassan nőnek. A szintlépés meg szinte vánszorog. Ez így 27 lvl-nél azért nem az igazi. Sztem :DDD

#486: Eddig elvileg be volt tolva mindkettő. De ez lehetetlen :DDD Szal arra gyankszom h csak a HDR futott. Amivel végülis tökéltesen meg vagyok elégedve :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#489) hoffman_ válasza Törzsúr (#487) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Sztem akkor,már inkább egy GTS :U Egy 320ast itt PH!-n utánad dobnak 45-55 között,garival :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#490) SystemRoot válasza Törzsúr (#487) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát nemtom, ebayen új 8800GTX ek ~70k huf körül mennek el (szállítási költséggel együtt)
A 8800GTS nél sztem is jobb az az ATI, az árát is talán jobban megéri, de én azért konzervatívan inkább a GTXnél maradtam volna a helyedben:)

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#491) SystemRoot válasza hoffman_ (#488) üzenetére


SystemRoot
őstag

Ahogy elnézem teljesen jól csinálod a pwtrainelést, szal mi a kérdés?:)
Najó azért pár trükköt elmondok hátha nemtudod, bár sztem tudod. Ha lenyomva tartod a block-ot akkor kb 2x gyorsabban hajtja végre a varázslást a kari. Szal ezzel gyorsul eléggé a dolog. A fejlődés sebessége függ attól is hogy miylen csoportba vagy belesorolva (Stealth, magic, combat). Értelemszerűen ha a magicet válaszottad akkor sokkal gyorsabban fejlődnek a varázsló skilljeid. Jobb megoldás erre amúgy nincs amit csinálsz, mint elmész aludni/filmet nézni és kipöckölöd a low-mana costú on-self varázslatot:DDD A restoration az télleg iszonyú lassú....
A blockra is jó amit csináltál, érdemes mondjuk több patkánnyal együtt csinálni, hogy sűrűbben üssenek meg, és ezt kombinálni a heal spellel és akkor nem kell odafigyelned se rá túlzottan.
Amúgy nekem a restoration-ön kívül minden pwtrainelés iszonyat gyorsan ment és könnyedén.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#492) SystemRoot válasza hoffman_ (#488) üzenetére


SystemRoot
őstag

Ahogy elnézem teljesen jól csinálod a pwtrainelést, szal mi a kérdés?:)
Najó azért pár trükköt elmondok hátha nemtudod, bár sztem tudod. Ha lenyomva tartod a block-ot akkor kb 2x gyorsabban hajtja végre a varázslást a kari. Szal ezzel gyorsul eléggé a dolog. A fejlődés sebessége függ attól is hogy miylen csoportba vagy belesorolva (Stealth, magic, combat). Értelemszerűen ha a magicet válaszottad akkor sokkal gyorsabban fejlődnek a varázsló skilljeid. Jobb megoldás erre amúgy nincs amit csinálsz, mint elmész aludni/filmet nézni és kipöckölöd a low-mana costú on-self varázslatot:DDD A restoration az télleg iszonyú lassú....
A blockra is jó amit csináltál, érdemes mondjuk több patkánnyal együtt csinálni, hogy sűrűbben üssenek meg, és ezt kombinálni a heal spellel és akkor nem kell odafigyelned se rá túlzottan. bár ezzel persze inkább csak az armor típust skilljét növeled amit viselsz éppen, mivel folyamatos spellnél nem rakja ki blockra a pajzsot. Szal ha pajzs a lényeg akkor vagy néha nézz oda és csak úgy healeld magad, vagy ha kényelmesebb akkro hosszan ható kis mennyiségű healt nyomj el magadon időnként. Ezt elég kb 5-10percenként, attól függően hogy mennyi hp-d van és hogy kihoztad e a max 85-ös armort, ami ugye ledegradálódik, szal egyrészt éredmes megragadni az alkalmat az armorer skill fejlesztésére másrészt meg felvenni shield-20% gyűrűt és nyakláncot hogy ha 10percre elmész akkor a ledegradálódott ruha miatt ne gyorsuljon a sebzésed és ne halj meg.
Amúgy nekem a restoration-ön kívül minden pwtrainelés iszonyat gyorsan ment és könnyedén.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#493) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Amúgy ma sétálgattam a westend-ben ajándékokra vadászva és véletlen a szemem elé került egy Oblivion GOTY edition. Ő rámnézett én rá. A következő pillanatban már a kezemben fogva jöttem ki a boltból...:D Bár nekem megvan már régóta a sima Obli, de gondoltam 7k-t simán megér nekem a GOTY edition amiben minden kieg is benne van meg tudtommal az összes official plugin. Szal mostmár kettő obli doboz néz rám a polcról :DD Ennyivel én szivesen támogatom a Bethesdát. Ha valakinek esetleg nincsenek még meg eredetiben a kiegek nagyon ajánlom vételre. Ebben benne van a Shivering Isles és a KotN is. 7k az meg semmi.
Szal tessék megvenni és növelni az Oblivion fogyasztási statisztikáját Magyarországnak :K

Üdv: SystemRoot

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#494) today05


today05
csendes tag

sziasztok, nagyon nincs energiám végigbujni a teljes topicot, uh kérdezek: indítom obliviont bejon az elso bethesda logo, de nem teljesen, azonnal megáll,->fekete->hibajelentés küldése :W gondoltam uj rendszeren menni fog, de nem ugyanezt csinálja
asus p5b-dlx, c2d e6400 2*1gb 800mhz hd3870 (1950xt vel is csinálta pár napja)
uj dx9 fentvan, 7.11es catalyst, szumma egy vlc player, daemon,keiro tuzfal, msn live van fent a gépen. ha valakinek van vmi ötlete hogy mi lehet a baj, az plz szoljon! jah és a játék pattog a startup menu beállításoknál, hogy graphics card unrecognised :S
plz segítsetek
koszi

(#495) Törzsúr válasza today05 (#494) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Vedd meg a játékot, bár nekem töröttel is ment. :)
Én sajnos nemtudom mi lehet a baj...

Üdv.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#496) fpeter07 válasza SystemRoot (#493) üzenetére


fpeter07
veterán

ez jó :D

(#497) don pardon válasza today05 (#494) üzenetére


don pardon
aktív tag

hát nem értek nagyon hozzá, de szerintem próbáld ki egy régi driverrel, sokszor hallottam már hogy amiatt nem ment. de persze lehet hogy semmi értelme :Y
mindenesetre egy próbát megér sztem :)

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#498) nyunyu válasza SystemRoot (#493) üzenetére


nyunyu
félisten

Legalabb rendes diszdoboz+kezikonyv+extrak kiadas, vagy ilyen DVDtokba 2 lemez behajitva "magyaroknakigyisjolesz" kiadas?

Kezdem ruhelleni, hogy itthon nem lehet normalis dobozos jatekot kapni, csak ilyen magyar boritoju DVDtokos vackokat.
Ugyanannyiert, amennyiert kulfoldon a rendeset merik...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#499) today05 válasza Törzsúr (#495) üzenetére


today05
csendes tag

hjam, bár kétlem hogy a programmal van a baj, inkább valami win beállítodási hiba lehet vagy nemtom. eddig ment hibátlanul játszottam már vele vagy fél évet, aztán jött egy szünet suli miatt, és most kiprobáltam volna az uj kártyával, és nyekk :( majd kiprobálom régebbi driverrel is, hátha ( meg elotte huzok egy 3. uj oprendszert :W )
köszi és üdv

(#500) ollie válasza nyunyu (#498) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

7k-ért díszdoboz? Ne viccelj már.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.