Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    Üdv.

    Lenne 2 kérdésem:

    Az egyik:
    Van nekem itthon a fiók alján egy ilyen erősítőm, amit még analóg tévézéshez vettem, végülis működött, csak semmit nem ért. Ki kellene próbálnom, hogy dvb-t esetén hoz-e javulást a problémámon, ami az, hogy ugye mondtam korábban, hogy a sok spotlámpa az előtérben megzavarja fel/lekapcsoláskor a jelet 1-2s-ig és szétkockásodik ekkor. Azt hittem, hogy valami feszültséglengés (nem értek a villanyhoz, sorry), vagy mi lehet.
    DE nem. Teszteltem laptopon, ami akkuról ment, sehogy nem volt hálózatra kötve és tsreader-el figyeltem a hibákat és a felkapcsolás idején rengeteg hiba keletkezik. Itt más a hiba, nem az áram.

    Lényeg a lényeg, full egyedi hiba, de meg szeretném oldani. Kezdésnek ezzel az erősítővel, csak addig nem állnék neki, míg valaki hozzá nem értő megmondja-e a frankót, hogy egyáltalán érdemes-e, vagy mivel analóg cuccra van, semmi értelme nincs, vagy csak tönkreteszem az usb-s cuccot (annyit nem ér), szóval ilyen segítséget szeretnék.
    Logikusan úgy kötném be, hogy először áram alá helyezem az adapterrel, a bemenő oldalra kötöm a gyári "kekszantennát", a kimenő oldalra egy méteres koax kábelt, annak a végét meg a tunerbe.

    Második körben (vasárnap) próbálkozni fogok egy ehhez hasonló Hama erősítővel. Ezt ugye rá lehet kötni usb-s tunerre is, igaz? Az erősítő nem tud kárt tenni az usb-s tunerben?

    Hozzá kell tennem, hogy itt van 1,5km-re a torony, a szobában sok ponton tudom fogni 100%-os jelminőséggel az adást a gyári "kekszel", de ez úgy tűnik mégis kevés. Ezért erősíteném fel a jelet, hogy ne zavarjon be a lámpa. Ez így hülye elgondolás, vagy kár kísérletezni vele? Végülis ingyen kísérletezgetek, mert minden alkatrész megvan hozzá, csak idő kérdése az egész.

    Gondoltam arra is, hogy veszek egy kültérit, és feldobom a szekrény tetejére az ablak mellé (tető nem játszik), nem tudom többet érne-e, mint egy Hama.

Új hozzászólás Aktív témák