Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DOTA 2 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20901) EmptyParadox válasza _drk (#20900) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ezt honnan vették?
Steamdb alapján ez egyáltalán nem igaz. Ami hiteles infót ad.
Ráadásul kína ugye nincs is benne ebben. (Ellentétben PUBG-vel, ott azért látunk akkora számokat.)
Szerintem ez csak clickbait cikk. :/

Szerk.: Jah, unique players, értem. Az meg nem sokat számít. Eléggé bulvár oldalnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#20902) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Azért az undorító ami mostanság megy 10v10-nél... Valami idióta rászabadított millió botot a rendszerre akik 20.-ként lépnek be majd spammelnek 1 üzenetet és nem fogadják le a gamet. Amit nem értek hogy miért nem dobja ki a váró ilyenkor :(

(#20903) MaciG


MaciG
addikt

Clinkz-nek nagyon late gameben valami lifesteal (mondjuk satanic) jó választás lehet? Vagy esetleg diffu mid-ben?
Vagy mi az a bulid ami nagyon "üt" most neki?

BANZAII

(#20904) wikings2 válasza MaciG (#20903) üzenetére


wikings2
őstag

Szerintem soulring + (aquila) + deso még mindig legit kezdés, a solart már nem nagyon erőltetném/erőltetem rá.

Viszont inkább az a kérdés hogy milyen társaid vannak és mit vár tőled a játék. Egy invoker / beastmaster / chen / legion commander társaságában, akikkel simán befejezel egy meccset 20 perc alatt simán rámennék a deso első itemre barna cipő és soul ring mellé, viszont ha mides vagy és egy late game carrynak csinálod a helyet azzal hogy folyamat roamingolsz akkor inkább rámennék a pt/ dragon lance / soul ring / aquila / ac vagy solar buildre. Ezeken kívül nagyon másra nem jó, max ha nagyon elszalad veled a ló a játék elején akkor egy 12-14 perces orchiddal még tudsz 10 percig teret csinálni, de ez is csak akkor legit ha van egy hard carryd akinek csinálod, mert tök felesleges rád az orchid ha a csapat többi tagja indulna t3 at verni.
Nagyon late gameban simán jó a satanic, ha még nem nagyon tudtatok felmenni hg-ra és ott vagy 40-50. percben akkor már nagyon solo pickoffra se vagy képes, szóval mindenféle teamfight item jó ami segít neked és a csapatnak. AC, linken/bkb, hurricane pike, hex/daedalus, skadi, satanic és boldog csontváz vagy lategameban.
Olyan build amit mindig raknék szituációtól függetelnül nagyon kevés hősre van és clinkz szerintem pont az a hős akit nem hozol ki úgy hogy ne tudnád mi a célod vele az adott meccsben. (tehát 1st picknek nem hozod ki ha csak nem akarsz egy spirit breakert és egy kotlt a seggedbe és nem akarsz egy olyan pos 1-2 lenni aki élő wardként funkcionál és az is egyértelmű hogy hard carrynek se hozod ki mert nem várható el tőle hogy lefarmol egy antimage-t/sven-t).

[ Szerkesztve ]

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#20905) la_cc


la_cc
addikt

Van PH-s discord dotára? A keresés nem dobott ki semmi értelmeset.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#20906) -Faceless- válasza la_cc (#20905) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nem tudok róla, de nem rossz ötlet

(#20907) MaciG válasza wikings2 (#20904) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi!
Azért látszik mekkora kontraszt van egy 3k-s n00b game és egy magasabb szintű csapatjáték között. Előbbinél az orchid, deso, crit combo mindent visz :D ,még sokszor úgy is hogy solo off-on vagyok vele.

(#20905) la_cc: Lehet hülyeséget mondok, de ez nem az?
http://www.dotabuddy.hu/

BANZAII

(#20908) FunPro


FunPro
senior tag

Sziasztok!

Van itt olyan, aki sokat szokott all randomozni?

Ugyanis nálam előjött egy olyan "bug", hogyha a napi első meccsem all random, akkor a VS képnél megfagy a játék egy kis időre. A többiek már rég helyezkednek a mapon, mire én belépek. Ami az igazán érdekes, hogy ez minden nap csak az első meccsre vonatkozik. Az első utáni összes meccs vaj simán betölt.

Ami még érdekesebb, hogy tegnap újra raktam a gépet, de a hiba továbbra is fent áll, és nem tudom merre tapogatózzak.

Köszi!

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#20909) Lacccca87 válasza FunPro (#20908) üzenetére


Lacccca87
őstag

SSD van?

(#20910) FunPro válasza Lacccca87 (#20909) üzenetére


FunPro
senior tag

Az oprendszer + steam SSD-n van, a játék viszont HDD-n.

Ez lehet a probléma?

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#20911) _drk válasza FunPro (#20910) üzenetére


_drk
őstag

Próbálj indítani egy gyakorló game-et vagy, nézzél bele egy meccsbe, akkor betölti a játékot teljesen.

Gondolom az a baj hogy nem tölti be a mapot, de milyen géped van?

(#20912) wikings2 válasza FunPro (#20908) üzenetére


wikings2
őstag

Nekem a régi setuppal volt hasonló jellegű problémám. Minden spell is amikor elsőre jelent meg a játékon belül akadást okozott. 2gb ram és elég régi 2 magos proci meg gt9800 vga volt. Mióta értelmesebb a gép az első meccses betöltési problémák megszüntek. :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#20913) la_cc válasza MaciG (#20907) üzenetére


la_cc
addikt

Ez nem tűnik PH-snak, de ránézek, köszi.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#20914) FunPro válasza _drk (#20911) üzenetére


FunPro
senior tag

Teljesítmény terén egész jól állok.

I5-6500, gtx 1060 6 giga, 8 giga ddr4.

Viszont, amit írtatok, arra még nem gondoltam, pedig logikusnak tűnik.

All random esetén kevesebb mint egy perce van betölteni, ami ezek szerint kevés. Ezek szerint akkor átt kell pakolni ssd-re.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#20915) Lacccca87 válasza FunPro (#20914) üzenetére


Lacccca87
őstag

Akkor az a gond. 10v10 be is várnak az emberek a csodára hogy majd a valve javítja pedig csak 1 utolsó olcsó SSD megoldaná a gondot. Nem is értem 2018-ban hogy lehet sima HDD-re telepíteni játékot.

(#20916) FunPro válasza Lacccca87 (#20915) üzenetére


FunPro
senior tag

Az egyik oka talán az, hogy 2018-ban a játékok nem férnek el a legutolsó olcsó SSD-n! :D

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#20917) Lacccca87 válasza FunPro (#20916) üzenetére


Lacccca87
őstag

Hát ha nem 8 gammel játszol egyszerre akkor el kell hogy férjen :)
Dota 2, CSGO, Q Champions, +2 random AAA game ami nálam simán elfér 180Gb-ban ( 240 es SSD 50Gb rendszer partícióval)

(#20918) la_cc válasza FunPro (#20914) üzenetére


la_cc
addikt

Nem lehet, hogy a HDD szar? Nekem se SSD-n van, de sose volt bajom a betöltéssel mindig betöltök egy pill alatt. Szerintem ess neki mondjuk egy HD sentinel-el és, ha kiír valamit, akkor a HDD topik-ban kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#20919) FunPro válasza la_cc (#20918) üzenetére


FunPro
senior tag

Na, hát igazad lett! :D

Ég is a pofám rendesen. :B

A dolog úgy néz ki, hogy az SSD mellet van 2 HDD. Még amikor új volt a gép, ide-oda kevertem a HDD-kel.
A lényeg, hogy egy év alatt nem vettem észre, hogy a játékoknak szánt HDD 3,0 Gbit/s-os, nem pedig 6-os. :W

Átvariálom a rendszert, holnap majd kiderül, hogy jó-e.

Köszi mindenkinek! :D

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#20920) xuldar válasza FunPro (#20919) üzenetére


xuldar
őstag

Azért ha van hely az SSD-n, inkább oda tedd a Dotát. Csodákat tud tenni ez a művelet. Single playeres játékoknál nem időre megy a betöltés, de multinál nem mindegy.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20921) _drk


_drk
őstag

Nagyobb update

Sok érdekes dolgot tettek bele. Főleg a Custom game-es eltiltás tetszik.

Jó lenne ha így 3 év után felkelnének a Valve-sek hogy magát nem tartja el a játék azzal az 1-2 balance patch-el... és most már állítólag nem nagy patch-ek lesznek hanem 2 hetente kisebbek.

(#20922) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Epicenter XL trailer: [link] asdasd

elég beteg lett. :D :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20923) Qmi


Qmi
tag

Ilyet láttatok már ever? 3 hónapja nyomtam utoljára. Nem vágom.

(#20924) customer114 válasza Qmi (#20923) üzenetére


customer114
senior tag

Egy toxic playerrel kevesebb. ;]

(új szabály: fél év eltiltás aki kaputelefonról játszik vagy túl sokat reportolják)

(#20925) la_cc válasza Qmi (#20923) üzenetére


la_cc
addikt

Ezek szerint a 6 hónapos bann nem csak legenda. ;] Küldj már egy screen-t a magatartási összegzésről is, kíváncsi lennék rá.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#20926) Qmi válasza la_cc (#20925) üzenetére


Qmi
tag

Tessék itt van.

(#20927) Qmi válasza customer114 (#20924) üzenetére


Qmi
tag

Ha Toxic player alatt azt érted, hogy azon az MMR szinten ahol van és only SOLO queue-t játszik szóvá teszi azt, hogy mi a bűbánatos lófaszt csinál ez a balfasz bagázs akkor igen. Hyper Toxic.

Ja és összes Sentry-t, Observert veszi még Carryként is... Supportként meg elképesztő de Carryket próbálja életben tartani, persze sikertelenül.

Itt valami az Amcsiknál fejben félrement. Nem kicsit, nagyon. Azt tudtuk eddig is hogy buták na de.... ennyire.

:C GJ VOLVO :C

[ Szerkesztve ]

(#20928) customer114 válasza Qmi (#20927) üzenetére


customer114
senior tag

Nem teheted szóvá, épp ez a lényege. ;)

Az overall summary is szomorú emotion. Én kb. 2 havonta (valamikor sűrűbben :D) low priozom, mert “néha” nálam is szakad a cérna, de akkor is az overall az valahogy szuper boldog fej.

Szóval a hiba, az nálad lesz valamiben.

(#20929) Qmi válasza customer114 (#20928) üzenetére


Qmi
tag

Ha nem teheted szóvá akkor nem is taníthatod a náladnál retardáltabbakat?
Érdekes logika. Ebbe a korba illik pont egyébként. Mindenkit meghagyni a saját szintjén....
:C GJ :C

(#20930) customer114 válasza Qmi (#20929) üzenetére


customer114
senior tag

Ebben a formában, amiben te is jelen esetben írod nem. Ebben a hsz.-odban is megvannak azok a stílusjegyek, amiket ha leíraz dotában általában feszkót szül és elfajul értelmetlen fröcsögéssé a chat. Megy is a report.

De mivel itt PH-n is így indítod el, nem számítok rá, hogy egyáltalán értenéd miről próbállak meggyőzni. (Na kb. így kellene leírni) :D

[ Szerkesztve ]

(#20931) FunPro válasza Qmi (#20929) üzenetére


FunPro
senior tag

Innen is tiltanának, ha most leírnám a tutit! :K
Szóval, a "retardáltak" itt is biztonságban vannak! ;]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#20932) _drk válasza la_cc (#20925) üzenetére


_drk
őstag

Rengetegen vannak! Face-es dota2-es csoportban is jó páran feltették a képet. Valaki több éveset kapott :D
De szerintem azok kapnak ilyen súlyosabbat, akik itemet törnek, meg feedelnek, vagy tényleg sokat leavelnek.

Azért mert szövegelsz nem hiszem. Vagyis én flame-elek amennyit tudok, de az összegzésem 9000+-os azaz kiváló.

(#20933) la_cc válasza _drk (#20932) üzenetére


la_cc
addikt

Nem hiszem, hogy az item törés és/vagy feed-nek bármi köze van ehhez. Simán azok kapják ezeket, akik a low prio-ban laknak, mint a kedves iménti barátunk is.

Szerk.: Márint arra gondolok, hogy enélkül is bőven lehet kapni report-ot / low prio-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#20934) Ragnar_ válasza Qmi (#20927) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én is játszottam néhány meccset, nem vagyok egy Dendi, de hogy a kalibráció után mondjuk olyan 50 meccsből max. 2x láttam még egy másik crusadert a csapatomban az kicsit fura. Lehetne akkor azt is, hogy crusaderrel indítani, mert addig úgy tűnik totálmindegy. Minden emberi számítás szerint nekem egy crusder átlag csapatban kellene rankedoznom többnyire, ami kb. annyit tesz, hogy alacsonyabb és magasabb szintű playereknek is kellene lennie a csapatban, de nem. Vagyok én crusader és mindenki más legalább 1 szinttel lejjebb. Ezért is van, hogy részemről 50-ből olyan 3 meccsre tudom azt mondani, hogy érdemes volt egyáltalán elindítani a dotát, főleg, hogy leginkább supportot pickelek, ment is az uninstall :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20935) customer114 válasza Ragnar_ (#20934) üzenetére


customer114
senior tag

Ha néha meglátok egy crusadert keresztet vetek, hogy supportot hozzon vagy afkoljon. :D

(#20936) Ragnar_ válasza customer114 (#20935) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ezért mondom, hogy ilyen ranking rendszernek nincs értelme. Hogy kerül crusader a csapatodba ? Mit csinálnál, ha full crusader csapatban kellene játszanod 50 meccsből 40 -szer ? 50 meccs után uninstall főleg supportként. :)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20937) FunPro válasza Ragnar_ (#20936) üzenetére


FunPro
senior tag

Igazából a matchmaking ezen pontjával nem lehet mit csinálni. A játék az 5 játékos össz mrr-jét nézi, nem pedig az egyéni leosztást, hála a csapatoknak.

Én például crusader 5 vagyok, haverom legend 1. Ha mi elmegyünk csapatban, akkor valószínűleg archonokat fog mellénk osztani.

A dolog akkor néz ki érdekesen, amikor az ellenfélnél van mondjuk egy ancient, egy legend, meg három crusader 1. Nálunk meg egy legend, két crusader és kettő archon . Ha az ancient és a legend jól játszik az ellenfélnél, simán kisemmizik a csapatunkat, pedig az mrr szintek meggyeznek.

Amúgy megjegyzem, ebben a rendszerben egy legend 1, és négy crusader 5 többet ér, mint egy ancient 0, egy legend 0, és 3 crusader 2.

Már ami a papírformát illeti.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#20938) Ragnar_ válasza FunPro (#20937) üzenetére


Ragnar_
addikt

Szerintem, ha ok lenne a mm akkor soloban 50 meccsből mondjuk 3-szor nekem lenne a legmagasabb mmr-em, 3-szor nekem lenne a legalacsonyabb, a többi esetben valahol a kettő között ugye közelítve a crusader átlagot egyszer erősebb mezőnnyel egyszer gyengébbel, mert ha az átlag mmr olyan Guardian3 körül van mindig, akkor én a crusadert kenhetem a hajamra. Nem fogok jobb meccseket játszani, mint egy Guardian3. Nem ? (Persze lehet, hogy nem lenne jelentős változás, ha Crusader fölötti átlag mmren játszanék is, de na :DDD )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20939) FunPro válasza Ragnar_ (#20938) üzenetére


FunPro
senior tag

Amint írtam, nem az egyéni mmr-t nézi, mivel a csapatban indulókat nem lehet elszeparálni az egyéni indulóktól. Ezért nézi az 5 ember összértékét, és ezért nem tudja szerencsétlen, hogy te kivel játszottál előzőleg.

Ami egyébként valóban "logikátlan" párosításokat alkothat, de más megoldás nagyon nincs.
A dolog valóban úgy lenne jó, ha előbb csoportosítana, és crusader csak crusader-el, legend meg csak legendel kerülne össze, csak hát azok a fránya csapatok. . .

Amúgy én az mmr-re nem nagyon adok. Találkoztam már olyan ancientel, hogy a fejemet fogtam. Én meg amint már mondtam, ott vagyok crusader 5-ön, de inkább legendekkel vagyok egy kupacban. Mondjuk, nekem nincs is szóló mmr-om, mert mindig csapatban játszok.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#20940) Ragnar_ válasza FunPro (#20939) üzenetére


Ragnar_
addikt

Persze csapatban valamelyest rugalmasabb a rendszer, de a solo ranked supportként keserves :DDD

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20941) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Na, jók ezek a bannok.
Biztos nem a 2 szép szeméért kapja valaki.
Már régebben kellett volna ezt bevezetni.
Majd csak elfogynak az oroszok (is)... ;]

Értem a csíziót.

(#20942) jansky1


jansky1
senior tag

ESL Katowicet nézi valaki? Mit szóltok?

(#20943) jkrisztian válasza jansky1 (#20942) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Egesz kemeny ez a VP, nagyon egyben voltak.

(#20944) jansky1


jansky1
senior tag

Durva, hogy Katowicében meg Bukarestben Majort tudnak rendezni, ahova a dota világ krémje érkezik, mi meg egy ilyen V4-es valamit rendezünk. Dota nélkül. Meh..

(#20945) Ragnar_ válasza jansky1 (#20944) üzenetére


Ragnar_
addikt

Valószínűleg kevesebb a player.., de lehet, hogy más oka van.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20946) Lacccca87 válasza jansky1 (#20944) üzenetére


Lacccca87
őstag

Erre csak azt tudom mondani hogy nem puffogni kellene rajta hanem amikor lett volna lehetőség tenni az ügy érdekében. Pl kimenni rendezvényre hogy lássák van célközönség.

(#20947) lebesgue válasza Ragnar_ (#20945) üzenetére


lebesgue
tag

Lengyelország azért sokkal előrébb jár. Ok, Dotában nem feltétlenül, bár a Kinguin egész tűrhetően játszik mostanság, de a VP CSGO-ban elég nagy névnek számít, ráadásul van utánpótlás is.
Bukarest valszeg a PGL miatt lett, mivel ha jól tudom, a cég román.

(#20948) szilva01 válasza jansky1 (#20944) üzenetére


szilva01
őstag

Durva? Mi a reteknek jönnének ide majorok/minorok? Nagy nézőközönséget adunk a világ dotájának? Vagy esetleg sztárcsapatunk van? :DDD

(#20949) Ragnar_ válasza lebesgue (#20947) üzenetére


Ragnar_
addikt

És a Lengyelek is 4x Románok 2x lakos, mint Magyarország, és valószínűleg a DOTA jatékos/fanbázis is ennek megfelelően nagyobb szerintem. És a Myrmidons sincs már, gyakorlatilag semmi nem indokolná, hogy Magyarországon rendezzenek DOTA majort mondjuk Lengyelország vagy Románia helyett a térségben. Talán majd ha valamelyest fellendül az Esport az állami támogatásnak köszönhetően.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20950) ngáborz válasza Qmi (#20923) üzenetére


ngáborz
tag

Csapattársam is kapott 6 hónap bannt, mivel toxic player volt pubon, illetve a behavior pontja is alacsony volt.

Btw. Március 17.-én szombaton megrendezésre kerül a HD2L Lan döntő, ahol a div 1-es illetve div 2-es csapatok döntő bo-3as mérkőzéseit láthatjátok az Infinity Esport Bárban délelőtt 10 órától. Minden nagyzolás elkerülése végett a div 1-es egyeneságon bejutott döntős csapat a KS Kommandó, ahol jómagam illetve topikgazda wikings társammal együtt játszunk. A prizepool több mind 500e forint, úgy hogy akinek van kedve látogasson el és mutassuk meg a magyar esport közösségnek, hogy a Dota 2-re is lenne kereslet mind idehaza, mind külföldön.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DOTA 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.