Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DOTA 2 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21251) -secret- válasza ZoPád (#21250) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Be volt állítva évek óta egy auto buy Fiery Soul of the Slayer-re és most megvette. Csak ezért kérdem... arcanak ára beesett.

(#21252) -secret- válasza -secret- (#21251) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hehe visszaraktam a Storeba 2 eur-ral drágábban és el is vitték. :D

(#21253) szekra


szekra
őstag

Holnap patch. :)) Mistwood 7.28

[ Szerkesztve ]

(#21254) szekra válasza szekra (#21253) üzenetére


szekra
őstag

(#21255) rwin5


rwin5
őstag

Jó ez az új patch. :DDD Tegnap mikor frissítették, nyomtam 2 gamet, mindkettő "nem pontozott lett" egyébként nyertünk. És mindkettőért levont 30-30 MMR-t. :DDD :DDD :DDD

(#21256) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Herald V voltam eddig, mostmár csak III vagy IV lehetek. Ma Linával játszottam, és minden játékban a csapattársam s#gghülye noob állatok voltak. Gondolkodás nélkül pickelték a szarabbnál szarabb hősöket amikkel játszani se tudnak. Ha tudnának is mindegy lenne, mert a taktikai érzékük is nulla és állandóan feedelnek mintha az lenne a cél. Én minden játékban normális stattal zártam, de ezek a béna f@szok elvesztik az összes meccset. Linán valami átok ül?

Amúgy is vannak ilyen menetek, ez természetes, de ha Linával vagyok, 10/10-et az idióták elveszítenek.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#21257) szekra válasza Oppenheimer (#21256) üzenetére


szekra
őstag

Herald5-nél min csodálkozol? :(

(#21258) rwin5 válasza szekra (#21257) üzenetére


rwin5
őstag

5k-n is hatalmas toxicok a playerek, de néha prok streamjén is látom, hogy megy a rage, szerintem lassan már semmi köze nincs hozzá az mmr-nek.

(#21259) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Utolsó 5-ből 4 játékban MEGINT KIB@SZOTT NOOBOKKAL volt tele a csapatom. Utolsónál clinkz-el úgy döntöttem elkezdek direkt feedelni, megvettem minden wardot és droppoltam nekik egy gemet. Nem mintha ezen múlt volna hogy 25 perc alatt nyerjenek, 20. percben kezdtem csak el 2/1/2-nél, mikor a csapat minden tagja már 0/7 volt.

Amúgy lassan kapaszkodnék felfelé a ranglétrán, Guardian 1 voltam ezt megelőzően. Most herald IV és megint ebben a spirálban vagyok, hogy csak idióták kerülnek mellém.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#21260) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#21259) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mai az utolsó este hogy addig játszok míg nem sikerül egy normálisat, a kövi ilyen szériánál törlöm a játékot.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#21261) ZoPád


ZoPád
tag

Azon a szinten vagy ahol csak rajtad múlik mennyit nyersz. Ha tényleg sokkal jobb lennél a csapattársaidnál akkor mennél fel ratingben. A direkt feedelés az meg a legalja mindennek, ezt azért te is tudod. Koncentrálj 1-2 hősre, a lanelésre, saját játékodra, és menni fog. Nézz replayeket jobb játékosoktól. Ha nagyon beindul a flamelés, kapcsold ki a chatet.

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#21262) Oppenheimer válasza ZoPád (#21261) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Pont ezt csináltam: 1-2 hősre koncentrálás. Pont az történt, hogy jöttek a winek, carryztem a csapatot, aztán jött ez a spirál hogy olyan csapattársaim voltak akik mind elveszítik a lanejüket és feedelnek mint az állat. Ha ilyenek a csapattársak nem tudsz mit kezdeni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#21263) jansky1


jansky1
senior tag

Én már rég feladtam, több stresszt okozott mint örömet. Nagyon kevés időm maradt már játszani, nincs 30-45 percem sem, hogy mások elkúrják a játékomat. Nagyobb események streamjét nézem csak :)

(#21264) szekra válasza jansky1 (#21263) üzenetére


szekra
őstag

Ha vagyunk itt páran össze lehetne hozni egy normális csapatot is, nem muszáj rankedezni sem..

(#21265) Oppenheimer válasza szekra (#21264) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én benne vagyok, de szólok előre hogy a céges MacBook amin játszok néha megakad a legnagyobb akciókban. ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#21266) ígyvanferi válasza Oppenheimer (#21265) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az biztos sokat segít a "kib@szott noobok" carryzgetésében. :U

(#21267) Oppenheimer válasza ígyvanferi (#21266) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Latod, ennek ellenere is megy ;)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#21268) ígyvanferi válasza Oppenheimer (#21267) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Látom. A mellékelt kép és a rangváltozás is ezt támasztja alá.

(#21269) Oppenheimer válasza ígyvanferi (#21268) üzenetére


Oppenheimer
veterán

De nagy jampi vagy, igy van feri. Veletlenul sem volt azota zsinorban 5 winem. Meg valami zsenialis feltetelezes?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#21270) Ragnar_ válasza Oppenheimer (#21256) üzenetére


Ragnar_
addikt

Tudod mi a különbség a Crusader3 és a Herald1 között ? Semmi. Szóval Crusaderig kb. mindegy melyik besorolásban vagy. 100 meccsból jó ha lesz 15 elfogadható. Nekem olyan 100 meccsenként van 2-3 olyan, hogy azt mondom, hogy ezt várnám el egy ranked meccstől. Teambalace, roleokat tartják a csapattársak, nincs értelmetlen build. De ez az arány nagyon gyér. Megszokásból szoktam játszani néhány kört aztán az abandon miatt low prio az meg még rosszabb, :D és megy az uninstall. Valahogy 3 éve sokkal magasabb volt a jó meccsek aránya 2k mmren is. (És szerintem én 4k-ig el tudnék supportkodni, de nincs kedvem accot venni, hogy biztos legyen, annyit nem ér. :) )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21271) rwin5 válasza jansky1 (#21263) üzenetére


rwin5
őstag

+1 ugyanígy voltam, olyan szinten fel tudott idegelni, mintha munkahelyen ért volna vmi stressz, vagy egyéb helyen. :DDD

nagyon sok a toxic player, aki 2-3 perc után képes beragelni a saját balfaxságán, és utána jön a te lanedre feedelni, meg beafkol, ezek ellen semmit se tudsz csinálni, sokkal jobban kéne szankcionálnia ezeket a dotának és talán nem lenne ennyi hülye.

Maga a játék szerintem nem rossz, de a közössége borzasztó.

Az 5-ös stackre meg annyit, hogy nagyon sok a booster, meg olyan akinek több accja van, és lejár kisebb mmr-en elalázni a pórnépet..

(#21272) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

[link]

Szeretem az ilyen meccseket. Jól sikerült játszani, mid lanen szegény Marsot nagyon bedaráltam, aztán a gankek is jól sikerültek. Utána látszik a diagrammokon, hogy a radiant elkezdett jobban állni nálunk. Csapatban páran feedeltek, nem vettek részt rendesen a team fightokban. Utána sikerült fordítani és nyertünk. Dota Plusban azt néztem hogy szinte végig esélyesebbnek a radiant csapatot, de már túl tápos voltam OD-vel.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#21273) szekra válasza Oppenheimer (#21272) üzenetére


szekra
őstag

Úristen, én nagyon nem értem már OD-t. Te matekozol amikor nyomod a spelleket? Nekem nem megy játék közben, túl sok mindenre kell így is figyelni. Multiplierekre gondolok.

(#21274) Oppenheimer válasza szekra (#21273) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Dehogy, nem kell matek :D A meme hammert kell időzíteni megtanulni, de az nem nagy trükk. Az elején hamar összefarmolod a meteor hammert, aztán Q, W, meme hammer / R, Q kombóval bárkit kinyírsz egyedül. 2v1-ekben is lehet alakítani szépet. Szóval első item meteor, második power threads. Utána elindul a snowballing, sok killed lesz teamfightokban, gankekben. 3. item a blink dagger. Instant ki-be ugrálás a csatákban elég fontos OD-vel. Utána aghamin's scepter a W fejlesztése és statok miatt. Ilyenkor egyszerre 2 ellenséges hőst ki tudsz vonni a csatából 4 másodpercre, Q-val szórod a brutál pure damaget, R-el meg megkoronázod a csatát double vagy triple killel. Innen már szituációfüggő hogy mit érdemes venni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#21275) Oppenheimer válasza szekra (#21273) üzenetére


Oppenheimer
veterán

[link]

Ez jól rávilágít hogy szenvednek ellene. Lanelési szakaszban kb bárkit szétharassolsz a végtelen mana poolal, pure damage-el, állandó astral imprisonmenttel.

Ez is jó:
[link]

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#21276) rwin5


rwin5
őstag

Még adtam egy utolsó esélyt a dotának. Megvettem a dota pluszt, mert ugye abban lehet "bannolni" képletesen az embereket, ha annyira béna volt, h többet nem akarsz vele játszani. 10 gameből 10-ben volt muteolt player korábban, aki elrontotta a játékot és az a vicc, hogy kövi gameban is ugyanakkora kretén volt, bocsánat a szóhasználatért.

Kb. 2 nap dota után már volt 20-30 player letiltva.

Haveromat segítettem egy kalibrálásban 10 meccsből vérverejtékes 8 win, de kb 300 mmr-rel lett csak több, én azt hittem, hogy ilyenkor elég magasat ugrik.

Gondolom olvasta többség, hogy jön ez az új rendszer a toxic playerek kiszűrésére, ez is csak azt tükrözi ami már itt is elhangzott, hogy nagy gondok vannak a szankciókkal.

Múlt héten elég sokat dotáztam így, de úgy érzem, hogy 1 hónapra elegendőt le is nyomtam, úgyhogy szerintem egy ideig megint pihentetem.

(#21277) Oppenheimer válasza rwin5 (#21276) üzenetére


Oppenheimer
veterán

En most eleg jokat jatszok. [link] Volt egy harmas veresegsorozat unrankedben, amikor uj dolgokkal szorakoztam.
Felkerultem Guardian 4-be, kezd egyre kevesebb lenni a teljesen haszontalan ember. Viszont szerintem mar ezen a szinten is vannak boostoltak, ami durva. Pedig ez nem egy magas szint

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#21278) rwin5 válasza Oppenheimer (#21277) üzenetére


rwin5
őstag

Kifolyt a szemem az OD spamtől ;] ;] Elég OP most rá a meteor hammer, én sose tudtam azzal a hőssel játszani. Grat a winekért

(#21279) Oppenheimer válasza rwin5 (#21278) üzenetére


Oppenheimer
veterán

:DDD Koszi! Ma toltam egyet munkaban, nem voltam eleg fokuszalt, el is picsaztak minket... Lehet ideje keresnem valami uj host amit spammelek.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#21280) jkrisztian


jkrisztian
aktív tag

Sziasztok. Mi most a meta a laneléssel kapcsolatban. Dual lane vagy triplázások, solo lane megy még? Érdemes bárkit vinni erdőzni? (gondolom chenen kívül még mindig senkit). Csak azért kérdezem mert kb. 1,5 éve nem játszottam érdemben.

(#21281) rwin5 válasza jkrisztian (#21280) üzenetére


rwin5
őstag

Szerintem most a 2-1-2 a meta, meg ritkán valami roam hős. Nyilván az, hogy a prok mit jászanak arról kár beszélni, mert az nem valósítható meg a halandó emberek szintjén. :DDD

#21279Oppenheimer
ilyen munka kéne nekem is :DDD én most kicsit off, én is nyertem javarészt, de valahogy így sincs kedvem játszani, pedig időm most volna rá.

Amúgy ezen agyaltam tegnap, hogy vajon a dota 2 mennyi ideig marad fent mint game? Még egy 5-6 év vagy tovább is tudja húzni..?

Nekem fortniteozni volna kedvem, de nem bírja a gép VGA-ja, abból a kocka korszakból meg már kinőttem, hogy pénzt fordítsak a konfig fejlesztésére.

(#21282) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Édes istenem, hogy 21k hozzászólás de február óta egyetlen egy sem. Ded gaem :(

(#21283) ZoPád


ZoPád
tag

Akkor bedobok egy témát: Aug 5 - 15, Stockholm a TI10, végre újra Európában lesz. :C
Viszont nincs hír arról, hogy személyesen mehetünk-e a Globe (illetve mostmár Avicii) Arénába.

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#21284) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Nekem kicsit hiányzik, hogy nincs battlepass. Legalább a tavalyik visszahozhatták volna. Mini játékok, és a guild pont gyűjtés nagyon jó volt. Akkor vettem újra elő mert a pont gyűjtés motivált a játékra.

(#21285) DZs


DZs
senior tag

Sziasztok!
Van most működő csapat? Ki és mikor játszik mostanában? Kipróbálnám csapatban is ezt a játékot.

(#21286) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Most nézegettem a raktáramat, szakértőktől érdeklődnék hogy van ebben olyan cucc ami ér valamit, vagy az egész raktár értéktelen. Ha valaki ismeri ezeket, bővebben is leírhatná hogy mi micsoda, és hogy mekkora bukó volt megvenni anno.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#21287) szekra válasza DrTechnoid (#21286) üzenetére


szekra
őstag

Community Market-en rá tudsz keresni egyesével, hogy mi mennyiért megy.

(#21288) DrTechnoid válasza szekra (#21287) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Igen azt tudom, inkább az érdekelne hogy azok a Pass-ok, még hasonlók ami not tradeable not marketable, azokkal mit lehet kezdeni.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#21289) ZoPád válasza DrTechnoid (#21288) üzenetére


ZoPád
tag

Semmit.

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#21290) szekra válasza DrTechnoid (#21288) üzenetére


szekra
őstag

Nem lehet eladni, szóval nem sokat.

(#21291) _drk válasza -Faceless- (#21282) üzenetére


_drk
őstag

Akinek volt esze fel se rakta ezt a játékot.
A labilisek pár száz óra után hagyták abba.
A buták mint én pár ezer óra után.
Az elmebetegek még mindig nyomják! ;]
Viccet félre téve egy 10 éves játéknak tényleg nem egy idősödő fórum a jó topic hely, mert csak a folyamatosan új belépők tartják meg ezt a játékot a free to play mivolta miatt.
Egyébként most jobbnak tűnik a game mint pár éve. Legalábbis a support dolgok rendbe lettek rakva a boltokkal.
Viszont a community elvileg egyre gázabb Facebook csoportokból ki indulva.

(#21292) Krisztianby


Krisztianby
tag

Hello ki akarom próbálni a dotát. Mechanichaliag tényleg annyira nehezebb hogy újra kéne tanulni a moba alapjait benne. (lol-hoz képest) Hots-nál nem tapasztaltam akkora nehézséget viszont ez véget félek neki állni dotázni. És csak a kedvem menne el tőlem miközben jó game.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#21293) ZoPád válasza Krisztianby (#21292) üzenetére


ZoPád
tag

Próbáld ki. Annyival semmiképp nem nehezebb, de nyilván más. Itt egy jó összefoglaló LoL vs Dota. Eleinte a tutorialt és pár botos meccset érdemes lejátszani. Az első 10-20 valós meccsed biztos nehéz lesz, aztán besorol egy megfelelő kezdő szintre és onnan már könnyebb. Vedd figyelembe hogy a legtöbb mostani játékosnak már több ezer órája van (kezdő szinten is), viszont tekintve hogy már más mobákkal játszottál gyorsan fogsz fejlődni.

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#21294) jansky1


jansky1
senior tag

Holnaptól T eye. :C Hajrá OG. Kinek szurkoltok?

(#21295) mgoogyi válasza jansky1 (#21294) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Elég késői válasz, de elég döglött a fórum:
Secret, OG, EG, Alliance.

Hogy értelmes része is legyen a hozzászólásnák több év tapasztalattal a hátam mögött.
Rankedben érdemes játszani a saját szintünknek megfelelően, hogy senki ne kapjon agyvérzést.

[ Szerkesztve ]

(#21296) jansky1 válasza mgoogyi (#21295) üzenetére


jansky1
senior tag

A tanács az jó, csak nem értem, miért nekem van címezve :F

(#21297) mgoogyi válasza jansky1 (#21296) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Az első fele neked volt, a másik felét csak utólag hozzácsaptam.
Elfelejtettem eléírni, hogy mindenki:

(#21298) Dyingsoul válasza rwin5 (#21242) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Egyébként a steames friendlist játékidőket nézve sokan így vannak ezzel, eléggé megcsappantak a játékosok akikkel régen sok időt beleöltünk és jókat is játszottunk.

Vicces, hogy ezt írod, én pont emiatt játszom turbót. 2 meccs lemegy, míg normál módban menne le 1. Több meccs lemegy akkor is ha kevés időm van már játszani. Ráadásul kevesebbszer tolnak le azért, ha elrontok valamit és nem igényel tűpontos játékot a nyereség, közben tudok filmet is nézni. :)
Ha turbo-ban eltolok valamit, akkor sincs nagy baj mert egy kis odafigyeléssel sokkal hamarabb visszahozod a hátrányod. 1-1 halálnak sincs akkora súlya, mint a normál módban. Könnyebb korrigálni és taktikát váltani.
Ugyanakkor ha nagyon odafigyelsz akkor lehet igazán akciódús játékokat is játszani. Van,h ogy olyan eszméletlen randomokat kifogok, hogy skill combokat is remekül végrehajtjuk, bármiféle voice chat nélkül.
Persze sok a szar meccs is, amikor retardáltak a csapattársak de hát én full randomokkal szoktam játszani, party nélkül és úgy azért bele lehet rohanni ilyenekbe.
Én is anno a wcIII-as custom game-mel kezdtem. :DDD Aztán toltam Lol-t is anno mikor megjelent és HotS-t is. Lehet ezért tetszik jobban a gyorsabb, akciódúsabb játékmód.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21299) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Sziasztok! Látom, nem pörög a topik, de hátha figyeli valaki. Dota plus ingyenes lett vagy mi van? Letöltöttem pár napja újra a játékot és azt vettem észre, hogy a Plus be van kapcsolva. Elő biztosan nem fizettem rá. :F Max. annyit találtam netszerte, hogy új játékosoknak bekapcsolják x ideig, hogy had szokjon hozzá, azt' majd előfizet, de 600 órával én aligha vagyok új, csak kihagytam egy évet kb. Az account vásárlási előzményekben sincs semmi.

Sent from my keyBoard

(#21300) Dyingsoul válasza N€T0X|N (#21299) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én nem kaptam dota+t. Nem kevered véletlen a battle pass-szal? Az most új.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21301) N€T0X|N válasza Dyingsoul (#21300) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Megnéztem, február 6-ig be van kapcsolva (dec. 8-án raktam fel újra a játékot, akkor lett aktív). Na mindegy. Korábban én sosem kaptam ingyen időt, lehet valamiért most látták jónak. :D

Sent from my keyBoard

(#21302) Dyingsoul válasza N€T0X|N (#21301) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Érdekes, én még nem jártam így pedig régebben nekem is volt kihagyásom. A mai meccsek után is gondolkozom rajta, hogy letörlöm megint pár évre. :D

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21303) mgoogyi válasza Dyingsoul (#21302) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Nekem archon 3-4 körül jók a tapasztalataim az utsó fél évben.
Ritkán játszok, de csak minden 5. vagy 6. meccsen van vmi idiótaság.

(#21304) Dyingsoul válasza mgoogyi (#21303) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Áhh a rankedet én hanyagolom. Nem érdekel komolyan a dota. Huszonéve moba-zok, én már kiégtem benne, csak hobbi clicker vagyok benne, miközben megy a Netflix mellette. :D Nem tudom és nem is akarom már komolyan venni a játékot. Néha persze vannak pillanataim amikor nagyon megy és sajnálom ha kikapunk úgy is ha maxi odafigyelek de ez ilyen. Trollkodni is csak ritkán szoktam, bevallom néha jól esik picit gonosznak lenni azzal aki szenya... ;]
A játék is nagyon sokat változott, szerintem a hátrányára. Nekem az oldschool, Dota 1 feelingű Dota 2 tetszett nagyon. De amióta átvariálták a jungle-t, a rivert meg az erdei útvonalakat azóta tényleg nem tudom komolyan venni a játékot. Nem tudom miért kellett szétpiszkálni mindent, unalmas volt vagy mi? A kérdés persze kötői.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21305) mgoogyi válasza Dyingsoul (#21304) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Én többnyire rankedet játszok. Normalban annyira változó, hogy a társaid számítanak agyhalottnak az átlaghoz képest vagy te magad és nekem ez tudja tönkretenni a játékélményt. Azt élvezem, ha mindenki komolyan veszi és mindenki hasonló képességű.

Sokat változott, én is ellene voltam minden nagyobb changenek, de aztán megszoktam és már nincs vele bajom.

(#21306) Dyingsoul válasza mgoogyi (#21305) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na igen én ezért játszom már csak a turbo módot...
Tudod ha a tipikus agyhalottak a csapattársaid, vagy egyszerűen csak afkolnak, vagy ignorálnak mindent (pinget, beszédet, text-et), akkor is max pár percet vesztesz az életedből, a turbo módnak gyorsan vége van ha nagyon rosszak a csapattársak, ezért ott könnyebben túlteszem magam rajta.
Normál játékmódban vagy rankedben meg nézhetem a képernyőt és puffoghatok helyzettől függően 30-40 percet... Addig lemegy két turbo is. :D A turbo hátránya meg ugye az, hogy sokkal több az idióta de hát ez van, valamit valamiért.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21307) mgoogyi válasza Dyingsoul (#21306) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Én meg nem szeretem a turbót, az egy másik játék.
Nagyon kerülöm a puffogást és szinte mindig sikerül. Ha nem, akkor tönkreteszi a játékot.
Úgysem tudod megváltoztatni a csapattársaidat, hozd ki a helyzetből, amit lehet, te magad vagy az egyetlen, akit befolyásolhatsz érdemben.

(#21308) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

(#21309) Moonwalk


Moonwalk
újonc

Sziasztok olyan témában kérnék segítséget, hogy letelepítettem a DOTA 2-t (steamről) és elindítás után amint belekattintok 1-2-t a játékba instant crash hibakód nélkül. Esetleg valaki megoldás tudna erre? Interneten semmi pedig mindenhol utánanéztem... :F

Üdv Máté.

(#21310) Moonwalk válasza Moonwalk (#21309) üzenetére


Moonwalk
újonc

Megtaláltam a megoldást, ha a discord megy a háttérben (mint programként) valamiért nem megy mellette a játék. :))

Üdv Máté.

(#21311) Necc


Necc
addikt

Üdv.

Látom pörög a topic így bedobnék egy kérdést hátha valaki tudja rá a választ.

Közel 8 év kihagyás után ismét visszatértem Dota2 unranked módjára. Normál meccseket játszok már vagy kb. 2 hete, sokmindent tanulok vagy újratanulok, és feltűnt hogy van a játék végén ez az MVP képernyő 2 honourable slottal.

MVP-t sose kaptam (mivel az esetek 80%-ában a vesztes oldalra rak be a játék) viszont Honourable részben néha feltüntet.
Amikor ingame feltettem a kérdést miért, szinte mindig ilyen válaszokat kaptam hogy random, vagy noob vígaszdíj meg ilyenek. Neten rákeresve se találtam különb választ, így igazából elfogadtam hogy ez random.

Aztán ahogy telt az idő, egyre többször, és egyre sűrűbben láttam magamat honourable-ként megemlítve, már-már gyanúsan sokszor, viszont tegnapi nap feltettem az "i" -re a pontot miszerint a korábban kapott információk hamisak:

Játéktörténetem tegnap: [1], [2], [3], [4], [5]
(annak aki nem akar kattintani, 4/5 honourable -t kaptam úgy hogy ebből az 5-ön mindkettőt a vesztes csapat kapta)

Kérdésem tehát a következő: tudja valaki akár csak hozzávetőlegesen hogyan működik a honourable rendszer? Arra már rájöttem hogy az egy darab stat amit mutat az tényleg random (9 denied creeps -> honourable :DDD ) de igen erős kételyeim vannak azt illetően hogy random vagy noob vígaszdíj lenne.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#21312) ZoPád válasza Necc (#21311) üzenetére


ZoPád
tag

Az MVP mindig a nyertes csapatból van, és az egyik honorable is. A másik honorable mindig a vesztesből. Az algoritmus megnézi, melyik játékos játszott magához képest a legkiemelkedőbben és keres egy statisztikát amivel ezt igazolni tudja. Ennyi.
Mivel régen nem játszottál, a statisztikáid visszaálltak az alap pontra ezért gyakran túlteljesítesz, ezért leszel ott ilyen sokszor.

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#21313) Necc válasza ZoPád (#21312) üzenetére


Necc
addikt

Köszönöm szépen az infót, viszont az 5-ös screenshot az ellenkezőjét igazolja annak amit mondtál, pár ponton:

MVP mindig nyertes csapat kapja, ezt megerősítem, de honorable-t nem. Vesztes csapat kapott 2 slotot.

Pugna-t először játszottam, minden statom 0, önmagamhoz képest teljesen átlagosan teljesítettem, mégis ott a honourable.

Vagy én értelmezek valamit rosszul? Ez az algoritmus nem az a "vs. your average with this hero" -t takarja hanem úgy kompletten az egész játékmenetet függetlenül a nyers számoktól?

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#21314) mgoogyi válasza Necc (#21313) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Én azt vettem észre, hogy tényleg a legjobban játszó játékos szokta kapni az MVP-t.
Az algoritmusról nem olvastam sehol.

(#21315) Necc válasza mgoogyi (#21314) üzenetére


Necc
addikt

MVP számomra tiszta sor, a honourable mention lenne a kérdésem.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#21316) mgoogyi válasza Necc (#21315) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Az egyik az szerintem mindig a 2. MPV, a másik meg vagy a 3. MVP vagy a vesztes csapat MVP-je.

(#21317) ZoPád válasza Necc (#21313) üzenetére


ZoPád
tag

Ez elég fura, de igazad van. Akkor szerintem csak egy Valve fejlesztő tudna válaszolni a kérdésedre :D Az lehet, hogy a Fantasy point számítást használják ehhez is. Ez eléggé felülértékeli a stunokat, esetleg indokolhatja hogy a mókussal miért kaptad meg ennyiszer.

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#21318) Necc válasza ZoPád (#21317) üzenetére


Necc
addikt

Beleneztem a reszletekbe. Amikor honourable-t kaptam, szinte kivetel nelkul: en vettem/raktam a legtobb ward-ot, en vettem/hasznaltam a legtobb smoke-ot, en stackeltem a legtobb camp-et mind a 10 jatekos kozul, es a csapat killekhez kepest eleg jo volt az assistom, azaz reszt vettem teamfight-ban.

Az hogy a stun-t felertekeli, nagyon is helyes, borzasztoan nehez bushwhack-et hatekonyan hasznalni, foleg midgame-ben amikor mar minden valamit magara ado core BKB-val rohangal. :DDD

Lehet ez lesz a helyes valasz, Fantasy Point igazabol csak azt nezi mit csinaltal es tojik nagy ivben a hatekonysagra, en meg pont azt csinalom ami sok FP-t ad es mivel lovesem sincs a hatekonysagrol, igy mindent spammelek (egyelore).

Amugy kutakodas kozben talaltam meg 2 masik meccset amikor MVP-t a nyertes kapta, de mindketto honourable-t a vesztes csapat.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#21319) szekra


szekra
őstag

Na ki mit szól 7.33-hoz? :))

(#21320) mgoogyi válasza szekra (#21319) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Hát eddig nekem fura. A gyümölcsadó kút és a tormentor nélkül meglennék.
A teleportkapuk is kérdésesek, hogy mekkora szerepük lesz, a BoT értékét csökkentik.
Hogy te választod a neutral item-et, még akár jó is lehet.
A diffusal blade upgradenek örülök.
Összességében nem érzem előrelépésnek és túl sok egyszerre a változtatás.

(#21321) ZoPád válasza mgoogyi (#21320) üzenetére


ZoPád
tag

A teleport kapu végre megoldja a régóta fennálló "lane counter - tp a másik sidelane-re - a másik lane is cserél, ugyanott vagyunk" problémát. Illetve sokkal dinamikusabbá teszi a support életet, pl. egy Crystal Maiden simán átmehet gankelni bot-ról top-ra, majd a kill után vissza. Korábban ez egy TP scroll + 1 perc volt, átsétálni a mapon.

A lotus flower jópofa, a regen itemek limitálása miatt megértem. Használhatod rögtön megnyerni a lane-t, vagy kombózhatod (3 összeáll egy naggyá) amivel később egy ganket simán megfordítasz. (a legnagyobbat Cheese-el kombózva kapsz egy permanens 500 hp shieldet, ami 100 hp/s regenel).

Univerzális hősök = nagyon fasza. Külön tetszik, hogy pontosan ugyanannyi hős van mind a 4 kategóriában. :D

Igazából olyan régóta nem volt számottevő patch, hogy bárminek örülök, ami új, és nyilván kell idő mire helyreáll a balance illetve kijavítják a sok bugot ami most bejött (spagetti kód :U ) de nagyon kellett már egy rendes mindent felborító update.

Ami nem tetszik: a map alsó szélén a fáktól alig lehet látni, illetve több helyen van zsákutca a talajon. :F Oda szerintem terveztek valamit, de kivették. Illetve az outpostok ilyen formában kizárólag csak TP-zni jók, azokkal is kéne még valamit kezdeni.

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#21322) Necc válasza szekra (#21319) üzenetére


Necc
addikt

Röviden tömören: [insert szar emoji here]

Részletesebben néhány dolog

- raktak TP kapukat a sarkokra, azaz menjé korán gankelni, de a lane olyan széles, hogy képtelenség meglepetésből bármit is elérni, mert a legtöbb hős korai skilljei túl rövid hatótávúak

- megnövelték a térképet ~+40%-al, de kevesebb a ward mint korábban, ami eddig is ki volt spécizve

- megszüntették az XP tome-ot, helyette ilyen pickup bogyókat raktak le, meg hozzá valami miniboss-t ami azt a nemes célt szolgálja, hogy vissza tudj billenni egy vesztes helyzetből - tök szép és jó papíron, a gyakorlatban az történik hogy jön az ellen, elpicsáz a fenébe, utána meg a győztes megy felvenni az XP bogyóidat és elveri a minibosst, ami respawn után még erősebb lesz hogy még nehezebb legyen a következő próbálkozás

- több neutral campet raktak le, hogy több legyen a farm, de mégis a végcél az hogy többet apríts hősöket, érdekesebb legyen a meccs, és ne farming szimulátorozz

- jó öreg icefrog módjára alaposan elkúrták a balance-ot, már megint... több a broken szar, mint korábban

- nerfelték a BKB-t, ez talán az egyetlen egy jó dolog

Én összességében látom mit akartak elérni a változtatásokkal, az új irányuk mindenképpen pozitív, csak sajnos a kivitelezésükben eléggé súlyos hibák is akadtak.
De nem gond, majd valahol 7.33d környékén ismét kiegyensúlyozattabbra sikerül a játék, előveszik a nerfhammert, míg a broken tinker, arc warden és monkey king felett ugyanúgy homokba dugják a fejüket mint eddig.

u.i.: hoodwink bushwack-je bkb-s ellenfélre dobva kitörli annak a command order-t (megáll a mozgás és csak álldogálnak, attack animáció félbemarad, stb), exploitáljátok míg nem patchelik ;]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#21323) mark!


mark!
őstag

innentől elméletileg kevesebb content lesz a battle passokkal, és több a frissítésekkel. kíváncsi leszek, hogy kiadnak még egy nagy frissítést, aztán hónapokig csend, vagy tudnak tartani egy szintet, és pár havonta lesznek nagyobb frissítések, de legalább évente egy.

>

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DOTA 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.