Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DOTA 2 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12001) -conrad- válasza la_cc (#12000) üzenetére


-conrad-
addikt

Ja, jó volt, csak ddos megint.. szánalmas balfasz az ilyen aki ezt élvezi. :W

(#12002) NyxNyxNyx válasza Pocok256 (#11999) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

csak nekem sajnos nézhetetlen a HUD miatt :(

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#12003) Pocok256 válasza NyxNyxNyx (#12002) üzenetére


Pocok256
veterán

Észre sem vettem mi van vele ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12004) NyxNyxNyx válasza Pocok256 (#12003) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Túl feltűnő, nem tudom nézni a meccset mert zavar.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#12005) phenomHUN


phenomHUN
aktív tag

Legrosszabb 38 percem Dotában, valami elképesztő, hogy mit művelt Rubick a 900 órájával - meg a Lunát is kiemelném. Ráadásul Shadow Demon, aki semmit nem ért lane-ezéskor (soloztam boton, kb. első 10 percben :((( ) még írogatta is a baromságait. Ha supporttal vagyok sajnos én is gyakran feedelek, de ez tényleg = 0. I-d-e-g-ö-l-ő.

http://i.imgur.com/RzZXt4u.png

[ Szerkesztve ]

(#12006) NyxNyxNyx válasza phenomHUN (#12005) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Én még sose raktam Vipernek deso-t. Az az invoker build se semmi :D

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#12007) phenomHUN válasza NyxNyxNyx (#12006) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Kínomban már nem tudtam, hogy mit vegyek :W

(#12008) la_cc


la_cc
addikt

PR vs TT :DDD

Rakott vki PR-re?

Bo3 tudom, de azért vicces lesz az 1-0... :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#12009) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Érdekes, bennfentes interjú, a második rész nincs feliratozva angolul, de ez is jó volt. ;]

(#12010) MaciG


MaciG
addikt

Ha az ellenfél használja a BKB-t és én meg használom a blademail-t, akkor az őt visszasebzi BKB alatt ha üt?

BANZAII

(#12011) Plexicushio válasza MaciG (#12010) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Nem.

Komolyan, hány éve is játszol dotát? Mégis olyan kérdéseket teszel fel... :O ;]

(#12012) MaciG válasza Plexicushio (#12011) üzenetére


MaciG
addikt

Mindig variálnak valamikkel a patchekben, meg azt se értem mért jó, hogy ha pl. a BKb arra van, hogy kivédje a "varázslatokat" akkor mért van még is olyan amit nem véd ki, stb.

BANZAII

(#12013) bookninja válasza MaciG (#12012) üzenetére


bookninja
tag

ha mindent kivedene, akkor csunyan felborulna a jatek egyensulya (na persze egyik meta se tokeletesen balanszos, nem is lesz az soha). ko-papir-ollo, meg ilyenek...

(#12014) PitbullStyle


PitbullStyle
tag

Új patch
6.82c

With bones and spells I come!

(#12015) ígyvanferi válasza MaciG (#12012) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igazából tök logikus, hogy mit véd ki és mit nem. Vagy szerinted melyik furcsa?

(#12016) Иван


Иван
őstag

Új fun csapat indul OLDMEN névvel (az OLDBOYS mintájára), burning, lanm, rotk és xiao8 + 1 rosterrel.

Adja az ég, hogy a +1 YaphetS legyen. A világ legjobb carryje, legjobb midese, legjobb draftere, legjobb supportja (oké, az a cím FY-nak megy, de ő jelenleg a világ legjobb playere csak szimplán, szal ezt most nézzük el) és legjobb feedere egy helyen. Még funból TI-t is nyerhetnének. :DDD

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#12017) la_cc


la_cc
addikt

Esetleg vkinek van infója, hogy Ali ma Emp ellen milyen felállással fog megjelenni? Az előző meccsükön kurva nagy balfasz volt egy egyik standin csak azért kérdem...

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#12018) ígyvanferi válasza la_cc (#12017) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Smulgullig régi motoros, bár sosem volt top csapat tagja. Nem találtam semmi konkrét infót a mai összeállításról. Akár maradhat ő is. Chessie gondolom még a hát problémája miatt nem fog játszani, H4nn1 csak az ESL-en volt beugró. Bármi lehet.

(#12019) MaciG válasza ígyvanferi (#12015) üzenetére


MaciG
addikt

pl pudge vagy sniper ulti.

BANZAII

(#12020) la_cc válasza ígyvanferi (#12018) üzenetére


la_cc
addikt

Kösz. Akkor ezt kihagyom. :P

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#12021) Plexicushio válasza MaciG (#12019) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Más a sebzés, és más az effekt.

Az előbbieket kivédi a BKB, amennyiben mágikus vagy pure a sebzés. Értelemszerűen pl. a bash-nál csak azok sebzését ami mágikus (itt is van fizikai!), de az Disable ekkor is dukál.

[ Szerkesztve ]

(#12022) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

TS szépen hintába ültette a "bohócokat"...

(#12023) la_cc válasza Plexicushio (#12022) üzenetére


la_cc
addikt

Eléggé... :(

De Fnatic ellen szépítettek. ;]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#12024) Plexicushio válasza la_cc (#12023) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Ma este hattól a NaVi ellen (bo1) játszanak, szerintem simán nyerik azt is.

(#12025) la_cc


la_cc
addikt

http://www.joindota.com/en/news/22307-sl-x-huge-blow-as-vg-and-newbee-dropout

Asszem épp az egyik leendő győztes marad ki... :o

EG vagy Team Secret, nincs mese. :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#12026) ígyvanferi válasza la_cc (#12025) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez így azért elég szegényes torna lesz. Nincs egy darab kínai csapat se, az Execration meg egy vicc, aki a keletet képviseli. Na nem is feltétlen azért, mert annyival rosszabb csapat lenne, persze valószínűleg az MUFC/Arrow szindróma fog fennállni. VP-t azért megverhetik. Talán a Na'Vi-t is. Bár ők ugye otthon lesznek.
v1lat ismét összehozta a tutit, az biztos...

(#12027) phenomHUN


phenomHUN
aktív tag

Ma safe to leave ranked meccsen dc-ztem, erre látom ugyanúgy levont 25 pontot.

Amit találtam:
'(If this is obvious, please inform the 4 guys that just screwed up.)
Start a ranked match pub about an hour ago. About 5 minutes in, one guy on the other side DCs. Abandonment, but stats still count. My team leaves. A few minutes later, the guy that abandoned comes back, they 5v1 me and I lose eventually. I LOSE 25 POINTS.
Don't leave your ranked matches, even if someone abandons. The stats count (after first blood) and you will potentially lose points from leaving.'

[ Szerkesztve ]

(#12028) D1Rect válasza phenomHUN (#12027) üzenetére


D1Rect
félisten

Emlékeim szerint ezt minden ranked meccsen ki is írja a játék. :F

(#12029) ígyvanferi válasza D1Rect (#12028) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, kiírja, hogy: Matchmaking Rating will be updated for any match that progresses past first blood.

Dota 2 wiki egyébként azt írja, hogy az MMR mindenképp változik, ha ranked meccset játszik az ember, függetlenül attól, mikor dc-zik valaki. Érdekes. Lehet csak elavult a lap, és azóta vezették be ezt a first bloodos kitételt.

[ Szerkesztve ]

(#12030) MaciG válasza Plexicushio (#12021) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. Akkor én nem értek hozzá, mert a Dota wiki-n (meg szerintem a játékban is) pl. Sven-nél a Storm Hammer az Damage:Magical, a sniper ultinál ugyanígy Damage:Magical és lőzőt védi a bkb utóbbit nem pedig mindkettő ugyanúgy magical (effekt persze hogy más, hisz szinte minden hősnél mások az effektek). Vagy akkor magcial sebzésből is van többféle? Mert azt tudom, hogy 3 féle van : Physical, Magical and Pure, de akkor ezeknél még vannak további változatai is? :F

BANZAII

(#12031) NyxNyxNyx válasza MaciG (#12030) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Oda van írva a skillekhez, hogy pierces magic immunity vagy sem. Wikin még gondolom nem, csak library-ba. Pont ezért "hozták létre" 6.82-ben ezt a "kifejezést".

Egyébként szerintem teljesen logikus volt előtte is a lényeg.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#12032) D4v3 válasza MaciG (#12030) üzenetére


D4v3
őstag

Sniper-nál nem a damage megy át bkb-n, hanem a ministun, de ez így van szerintem minden sebző és stun/lefogó ulti-nál (pudge, bane pl.).

(#12033) Plexicushio válasza MaciG (#12030) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Effekt alatt a skill (disable) hatását értettem.
Sebzés semmikor sem megy át, ha az mágikus v pure. ==> "Más a sebzés, és más az effekt."

[ Szerkesztve ]

(#12034) piqla


piqla
őstag

valaki vilagositson fel, legyszi: witch doctor ultijanal gyak. egy helyben kell allnom, mert ha jobbklikkel elmozdulok, akkor megszunik a ward is, igaz?

Szereted az állatokat?

(#12035) D1Rect válasza piqla (#12034) üzenetére


D1Rect
félisten

Igaz.

(#12036) piqla válasza piqla (#12034) üzenetére


piqla
őstag

es mondjuk ha tolok ra egy shadow bladet? vagy mondjuk ulti, aztan paralyzing, akkor is torli a wardot? magyaran semmit nem csinalhatok, amig megy az ulti?

Szereted az állatokat?

(#12037) D4v3 válasza piqla (#12036) üzenetére


D4v3
őstag

Item-et lehet használni, sőt ha ráklikkelsz a ward-ra még irányítani is tudod, hogy kit lőjön.

(#12038) la_cc


la_cc
addikt

Secret vs Navi

Elég intenzív meccs. :C

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#12039) xuldar válasza piqla (#12036) üzenetére


xuldar
őstag

A lényeg, hogy minden skillt az ultid előtt használj. Tárgyat ulti alatt is lehet használni, ha nem "támadó", pl dagon, hex, szakítják. Sorrend: paralyzing, maledict, ulti, ezek után shadow blade és/vagy bkb. Ha az ultid alatt jobb klikkel támadsz valakit a hősöddel, abbahagyja az ultit és simán ütni fog. Külön a wardot viszont lehet irányítani ugyanúgy, mint rasta wardjait.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12040) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Cirka 8 éve dotazom, de nem tudtam, hogy a WD wardot is lehet irányítani. :N

(#12041) Plexicushio válasza ígyvanferi (#12040) üzenetére


Plexicushio
senior tag

azt tudtam, már csak azért sem játszom WD-t, túl macerás ;] de hogy invi-t (tárgyat) el lehet tolni közben, és nem csak az amuletet, ez új volt. :R

[ Szerkesztve ]

(#12042) xuldar válasza Plexicushio (#12041) üzenetére


xuldar
őstag

Ne mondd már, hogy nem láttál wd-t aki azonnal az ultija után tolja el a bkb-t, és nem szakítja meg.
Különben nem annyira macerás, be lehet állítani olyan hotkeyt, ami a hősödön kívül minden egységet kijelöl, és ebbe a rasta, wd wardok is beleszámítanak, nem csak a creepek, necro harcosok. Nekem pl. a 0 a hősöm, az 1 az egyéb egységek.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12043) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Csak azt tudnám melyik gyökér írta meg a csapat osztás kódját...
Egyszerűen vicc, hogy 5-ból 3 0 last hittel fejezte be a játékot, és ultival próbálja ölni a creepet az erdőben.

(#12044) PitbullStyle válasza xuldar (#12042) üzenetére


PitbullStyle
tag

Ez így nem igaz, csupán pár tárgy van a játékban, amit channeling képességek alatt lehet használni. Az egyik ilyen a shadow blade, de pl armlet is ki/be kapcsolható. Phase boots használható (bár minek?), Shiva's Guard szintén használható. Ghost scepter vagy bkb megszakítja.

Ellenben a shadow blade használata egy teljesen más mechanizmusra vezethető vissza: invisibility képességek használhatóak channeling képességek alatt. Tehát town portal közben is képes vagy használni a következőket: shadow blade, shadow walk, ghost walk, skeleton walk, vendetta, shukuchi.

Tárgy alól egyetlen kivétel a smoke of deceit, ez megtöri a channeling képességeket. Képesség alól az összes olyan, amihez cast-time van kötve, tehát pl Meld vagy Nature's Guise.

[ Szerkesztve ]

With bones and spells I come!

(#12045) bookninja válasza PitbullStyle (#12044) üzenetére


bookninja
tag

ugyugy.

roviden osszefoglalva:

bkb->wd ulti
ghost scepter->wd ulti
wd ulti->shadow blade

(#12046) Plexicushio válasza bookninja (#12045) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Hát értelmesebb is BKB-t az ultija előtt eltolni, utána mi értelme? Hogy véletlenül még megszakítsa valami ha nem elég gyors? :DD De mint kiderült, ez az opció nem is játszik. :N

Wind walk-on alapuló skillek pedig mind használhatóak channeling spellek alatt, igen.

(#12047) NyxNyxNyx válasza PitbullStyle (#12044) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Ebbe én is beleszaladtam. Bkb-ztam wd ulti közben és megszakadt. Aztán elfogadtam.

Jó hogy írod, nem tudtam a shukuchit, vendettát, pedig a kettő kedvenc hősöm.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#12048) MaciG


MaciG
addikt

Valaki tudja ez hogy is van pontosan?
"If a Hero has multiple different sources of Cleave, they will work independently"
Vagyis azt értem, hogy a clave attack-ek, ha több van egymástól függetlenül működnek, de ha pl. svennek van 20% a passzív skilljéből és magnustól kap egy 50%-os empowert akkor ha bejön egy krit a Daedalus miatt akkor azt a 20 vagy az 50 százalékos clave kapja meg és adja "tovább"?

BANZAII

(#12049) ígyvanferi válasza MaciG (#12048) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mind a kettő.
Van mondjuk 200 dmg-ed, aoe-ban ütsz egyszer 40-et, plusz 100-at. Bejön a crit, az ugye 2,4-szeres, sima hit 480 dmg lesz, és az első aoe 96-ot, a másik 240-et fog így ütni. Persze a megfelelő aoe range-ben, azt nem tudom fejből, melyiknek mekkora*. Tehát lehet csak az egyik crit ütéssel érsz egy egy csoport creepet, a másikkal nem.

*Magnus 200 range, Sven 300.

[ Szerkesztve ]

(#12050) PitbullStyle válasza MaciG (#12048) üzenetére


PitbullStyle
tag

Mivel ezt a kérdést korábban tőlem is kérdezték redditen, ezért paintben akkor csináltam hozzá egy gyors ábrát.

Sven a kék pont, az ellenfele a piros, és van Sven-en egy Battle Fury. Sven alap cleave-je 300 radius-szal rendelkezik, ez a nagyobb kör. A BF 250 radius-szal rendelkezik, ez a kisebb kör. Ez úgy adódik össze, hogy a belső körben (a 250-ben) 100% cleave hatás lesz, azaz ha 1000-ret critelsz a célpontodra, akkor a mögötte lévő egységekre is 1000 sebzés fog vetődni ebben a körben. Akik 50 radius-szal kijjebb állnak, azokra 650 sebzés fog érkezni.

Ez a könnyebb szemléltetés, ha nem vesszük figyelembe az ellenfél armor type-ját. Ha igen akkor... :D Azt is el tudom magyarázni, de szerintem csak feleslegesen bonyolítaná a dolgokat.

Annyit még tudni kell, hogy a többszörös cleave többszörös attack-instance, tehát a fentebb említett 1000 cleave sebzés nem egyben érződne, hanem egyszerre két részletben. Ez olyan apróságok miatt számít, mint mondjuk TA Refractions képessége, aminek defenzív komponenséből így egy ütés kettő töltetet éget el.

Remélem kielégítő volt a válasz :) Ajánlom a jövőben érkező carry útmutatómat hasonló mechanizmusok megismeréséhez!
(reklám helye)

With bones and spells I come!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DOTA 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.