Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DOTA 2 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20301) florameow


florameow
csendes újonc

Hali srácok,

Van itt olyan, aki szokott játszani syllabearrel?
Már vagy tizedik meccsemet játszom vele, de egyszerűen nem tudok ráérezni.

Dszángölbe vittem vagy solo offlanere, de valahogy nem adja.

Buildnek tranquil duridra, phase macira meg ugye radiance rush. Utána mit érdemes építeni?

Nekem az a bajom igazából, hogy a druid mindig túl hamar meghal. Hülyeség lenne tanky druidot építeni?
Vagy aurákkal esetleg a macihoz?

Elég ha csak bechargolok mindkettővel és ütöm őket vagy fontos a mikro is?

Segítsen már valaki pls. :D Annyira jónak tűnik amúgy és nagyon szeretnék megtanulni vele. Meg volt egy srác az egyik meccsemben, aki rongyosra alázott vele mindenkit. Azóta szeretnék vele játszani. Mármint druiddal.

Nézegettem guideokat is, de valahogy nincs meg, hogy mit nem csinálok jól.

Köszi a segítséget

(#20302) lebesgue válasza florameow (#20301) üzenetére


lebesgue
tag

Nézz pro meccseket, már rég nem ez a legjobb build.
Egyrészt a junglet felejtsd el (nem csak az ld-vel, minden más hőssel is), másrészt a lvl10-es +175 attack range miatt a hőst kell buffolni, a macira nem kell semmi, max egy stout shield. Aquila, phase boots, mjollnir (aktívot rakd a macira), skadi, butterfly, valami ilyesmit. A true formot csak addig használd, amíg nyomsz egy battle cry-t, tower pushnál, közben a rabid folyamatosan menjen.
Egyébként ha ennyire nem vágod, hogy mi hogy működik, akkor a hős sem biztos, hogy neked való. Van egy csomó olyan apróság, amire figyelni kell vele, hogy hatékony legyen: animation cancel a macin, ha üldözöl, savage roar időzítés, gyors return (nem szabad feedelni a medvét, mert sok goldot ad).

(#20303) _drk


_drk
őstag

Ki jött új update.
Azér egy-két hősbe belepiszkáltak, meg kicsit gyengítették a rush taktikot.
Carryk kevesebbet farmolnak, aoe -xp -gold.
Érdekes.
De a talentel már balance-ophatnak ezerrel legalább.
Razor +15 agility 10es szinten, a végén megint játszható hős lesz.

(#20304) Ragnar_ válasza Inkv1zítoR (#20300) üzenetére


Ragnar_
addikt

Felbukkannak itt-ott ilyen, és ehhez hasonló postok, valószínűleg valamilyen mmr booster cheatről lehet szó, a jelenség hasonló:

"This makes no sense, i just went into a ranked game at 2.1k mmr and i get this match where everyone single person on the opposing team seems to be a bot? All 5 went to top lane, they never use abilities and just stand there attacking creeps until you kill them. They all had names that made no sense, just random numbers and letters. here's the link to the match. http://www.dotabuff.com/matches/1730775832 Also all of their mmr was "TBD" but it makes no sense, if anyone can explain anything about this that would help."

A probléma nyilván ott kezdődik, hogy hogyan kerülnek botok ranked meccsbe :DDD .. Persze ha elővigyázatlan az illető, akkor hamar megvan passive botokkal is a rampage, de szerintem azt a rendszer nem számolja, de lehet, hogy tévedek, nem nagyon szoktam csak a gpm/xpm-et figyelni általában.

Azért az fura véletlen, ha 5 ellenfélből 5 feedel rankedon.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20305) rwin5


rwin5
őstag

Szinte azokat a hősöket gyengítették legjobban amiket nagyon szeretek. Meg a pudge hook is lassú lesz :(

[ Szerkesztve ]

(#20306) wikings2 válasza rwin5 (#20305) üzenetére


wikings2
őstag

Egy remek demonstráló gif arra, amit kihagytál a szomorú szmájli mögül :D kapott rendesen a szájára pudge az tény.

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#20307) -Faceless- válasza wikings2 (#20306) üzenetére


-Faceless-
őstag

Wtf... Pedig éppen azon agyaltam, hogy elkezdek ráedzeni roaming supp pudge-ra.

(#20308) rwin5 válasza wikings2 (#20306) üzenetére


rwin5
őstag

Igen azt is olvastam az már a hab a tortán.

(#20309) Nuada herceg válasza rwin5 (#20308) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Hát van pár szar dolog, amit én is észrevettem.
Például Axe-al ha erdőzök, a tranquil cipőt nem tudom kirakni a creep táborhoz, amelyiket ütöm.
Úgy szoktam, hogy közvetlenül magam mellé rakom, ha jön valaki, felvegyem rögtön. De már nem megy.
Az ultija eddig átvitt a bkb-n, most semmi. Csak ott áll. Érdekes. Meg van pár apróság. Kellemetlen dolgok számomra inkább. Mint hasznos javítások.

Értem a csíziót.

(#20310) rwin5 válasza Nuada herceg (#20309) üzenetére


rwin5
őstag

Igen javításnak semmiképp sem mondanám, maximum a balance, de hát ha ennyi ideig működött így kár volt megváltoztatni, pláne azért is mert metának nem mondanám, hogy csak ezért hozták ezeket minden játékban 10-ből 9x :D Nincs is sok kedvem ma dotázni, egy meccset lejátszottam az loss persze

(#20311) ZoPád válasza Nuada herceg (#20309) üzenetére


ZoPád
tag

rakd le backpackbe, mert az is kellemetlen ha ellopják/szétütik

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#20312) Nuada herceg válasza ZoPád (#20311) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Ja, hogy ilyet is lehet? :D Lel...
És akkor nem kezd el számolni, ha megütnek?
Okos dolog lehet ez, kipróbálom, köszöntem az infót! :R

Értem a csíziót.

(#20313) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Hát ez a Jugger arcana ismét nem lett nagy eresztés.

(#20314) Ragnar_ válasza Hokunda (#20313) üzenetére


Ragnar_
addikt

De legalább olcsó.. :DDD

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20315) Hokunda válasza Ragnar_ (#20314) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Valaha volt bármelyik is olcsóbb? :DDD Mind 33 euro volt nem? (az mondjuk más kérdés, hogy ez pofátlna-e vagy sem)

(#20316) Ragnar_ válasza Hokunda (#20315) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jah, nem mintha sűrűn vettem volna arcanát.. Meg ugye az Arcana nem azért van, hogy olcsó legyen.. Huskar arcanam van de az még valamyelyik eventnél jött sokszor van 1.5 eurós szet, vagy item ami jobban néz ki mint egy arcana nem vagyok képben arcanákkal na.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20317) wikings2 válasza Ragnar_ (#20316) üzenetére


wikings2
őstag

Huskar immortalra gondolsz szerintem :)
Én örülök a jugger arcanának mert így rengeteg item most 10-20% al olcsóbban beszerezhető, mindenki alul licitál marketen hogy kukázzon némi pénzt az új arcanára :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#20318) Ragnar_ válasza wikings2 (#20317) üzenetére


Ragnar_
addikt

Hát ennyi, nekem immortal = arcana ennyire vagyok tiszában a dota itemekkel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20319) Inkv1zítoR válasza wikings2 (#20306) üzenetére


Inkv1zítoR
tag

Amikor elolvastam a patch notet majdnem összetörtem a telefonomat ez miatt, a rákért kellett hozzányúljanak a kedvenc hősömhöz, a legzavaróbb az hogy érezhetően lassabb lett a hook :'(

Asus ROG STRIX SCAR II 17.3" GL704GW + HP Omen 32" 1440p

(#20320) _drk válasza Inkv1zítoR (#20319) üzenetére


_drk
őstag

De meg is érdemelte, mert az kivédhetetlen volt, 1-2 felállásban a pudge meg mocskos imba volt.
Pár kill után semmi item és 3000hp. Meg tényleg agyon volt spammelve mióta betették Either lanes-t meg agha upgrade-et, zöld cipő persze blade mail és kész a hős.
Max carry-nek nem jó de a roam pudge az nagyon be vált, de az ilyen nagyon idegesítő hősöknek kell a nerf, Mondjuk én utálom és ezért örülök neki hogy félúton meglátom a hook-ot és kitudom kerülni.

(#20321) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Valakinek nincs kedve elvinni egy 6000-es mmr-es körre? Úgy játszanék ott, kipróbálnám, hogy milyen.
Cimborámmal kettőnknek 2000 körüli az mmr-ünk. De hát olyan csatákban van részünk. Légiós megy középre, 0-9-el fejezi be a meccset, 26 percnél végünk. Meg sok hasonlóban van részünk.
A szóló mmr-em 1260 körül mozog. Nyilván balfasz vagyok, nem is tagadom. :D Nem véletlen ez az mmr-em. De néha azért úgy érzem, hogy a többiek alúlmúlnak engem. És hiába küszködünk, így nem tudunk nyerni.
Szóval nem tudom mi mehet feljebb, de lehet hogy ott vannak normális meccsek? :O
Kíváncsi lennék. :) Tudom, nézzek youtubeot. De úgy nem tudom összemérni a saját tudásomat az ellenével.

Értem a csíziót.

(#20322) -Faceless-


-Faceless-
őstag

(#20323) xavix13 válasza Nuada herceg (#20321) üzenetére


xavix13
senior tag

Rankeden max 2k különbség lehet a társak mmrje közt, ha jól tudom.

(#20322) -Faceless-: "Glance Value" :U

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#20324) _drk válasza Hokunda (#20313) üzenetére


_drk
őstag

Szerintem meg jól néz ki... többet is fogunk látni sajna mint cm vagy lina arcanát. (egyszer ha láttam őket ingame)
Csak ugye az is jópofa dolog hogy az a hős nyerte a szavazást amire már így is rengeteg cucc volt.
Bár van jó pár amik tényleg jól néznek ki, így azokhoz képest meg lehet nem nagy eresztés.
Mondjuk amikor húzza a földön az nagyon jól néz ki. A szét hasadt sisak meg egyedi, így még lehet csinálgatni jól kinéző "sapkákat" :)

(#20325) rwin5 válasza -Faceless- (#20322) üzenetére


rwin5
őstag

Volt ma hozzá szerencsém, nekem elsőre tettszett de in-gameban mikor nagy attack speedel üt már, úgy néz ki mint egy tintapaca ami rángatózik a képernyőn, bár tudom az eredeti is, de ez még egy fokkal jobban. Viszont game végén mikor nyer, akkor ordítozza, hogy juggeeeeeeernaaut, az tetszett :D

(#20326) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Hétvégén nem lehet ezt a játékot soloban játszani, az összes félhülye orosz/török idiótát az EU szerveren eszi a fene, hogy takarodnának haza. :W

(#20327) rwin5 válasza Hokunda (#20326) üzenetére


rwin5
őstag

Magyarok közt is vannak akkora noobok, szerintem mi sem vagyunk nagyon elöl a rangsorban. És nem csak annyi, hogy béna a hősével az egész játékot nem látja át, nincs logikai döntéshozatala stb.

(#20328) Hokunda válasza rwin5 (#20327) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Szó se róla, de egyrészről magyarból jóval kevesebb van és ritkábban sorsol össze velük a játék, de ami jóval fontosabb az ő mondandójukat megértem, az orosz/törököt meg az istenért sem bírom rávenni, hogy legalább az alapvető gondolatfoszlányaikat angolul osszák meg. Enélkül meg játszani nem lehet!

(#20329) Ragnar_ válasza rwin5 (#20327) üzenetére


Ragnar_
addikt

Legutóbb ranked 1stplay timber 1/10 15 percnél (76/74 egy órás meccsen 7/26/23 lett a vége), és jóformán csak a szerencsén múlik, hogy aki olyan hőst pickel amit ismer, ki tudja-e balanszolni az idiótát aki rankedon próbál ki egy hőst. Ugyanazon a meccsen Axe egyedül pusholt, 1 kill/1 death (15/19/18 lett a vége) csapat meg játszott 4v5-be azzal a Timberrel ráadásul. A végén már mi mentünk Axe-al, mert már csak a top lane tower/racks maradt .. Annyi szerencsém volt, hogy jugger/ArcWarden egész jól játszottak, és az ellenfél PL-je se tudott elfarmolódni, így megnyertük a meccset. De szerintem joggal rage-el az ember ha vki van akkora dióta, hogy rankedon próbál ki egy hőst először.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20330) rwin5 válasza Ragnar_ (#20329) üzenetére


rwin5
őstag

Én ma is olyanokat lossoltam haverokkal, hogy taccsra tettem, most nem játszok egy darabig dotával. Full fárasztó napom volt, sok volt a dolgom ma, az ember abban a hitben előveszi a játékot, hogy egy kis felüdülést, kikapcsolódást elhoz az ember életébe erre csak az idegbaj jön, és tudom önkontroll de van az a szint amikor az ember már nem bírja, 50 percen át nézni ezt a masszív balfaxkodást.

(#20331) Joezyka válasza rwin5 (#20330) üzenetére


Joezyka
senior tag

én pont ezért váltottam dotáról másik játékra. Sajnos amikor nyertem sem okozott örömet sok esetben, mert egyszerűen a sok idiótától az agyam folyt kifele. Ahhoz mérten viszont hosszú egy meccs, ha idiótákkal vagy.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#20332) _drk válasza Joezyka (#20331) üzenetére


_drk
őstag

Megváltozott ez a játék elég durván ám!
Korántsem az a játék már mint 5 éve mikor Beta volt. Máshogy is kell játszani.
A Casual Dota az hogy te szórakozásból lejátszol heti pár meccset és nem voltál soha az a nagy pro ha nem a totál fun player vagy és az erdőben nézegeted hogy ugrálnak a mókusok és még elvárásaid is vannak az nem működik.

Ahogy Wiking is mondta, játszani kell rengeteget, rá állni a metára majd 5-10 hőssel begyakorolni mint a szar és azt spammelni a végtelenbe.

3k mmr környékén egyedül kell lehozni a meccset. Nem 1v5-ben de úgy kell meggyalázni ellent hogy ne tudjanak nyerni. 5v5-ös teamfight-os hősök esélytelenek. Úgyse jönnek, vagy úgyse pickelnek rád olyan hőst ami jó lenne... Nyomhatsz te akármilyen Black Hole-t ha közben nem történik semmi.

Egyedül suppolni 2-3 invi hős ellen, semmi farm, semmi kill, ward mellett cipőre sincs pénzed, nem hogy dust-ra vagy sentry-re, de persze senki más nem is venne. Vagy a Mid-es baszik megindulni 20 percen után is.. a carry 5 creepből jó ha 2-3-at megöl... és suppold őket, úgy hogy 5 pub game-ből mind az 5 ilyen....
Na olyankor jön elő mi értelme van, hogy végig szopsz 40-50 percet???

Tegnap én is kiakadtam, haverom nyugtatott:
-Túl sokat vársz el!
-Én? Hogy a Dazzle vegyen legalább 1 wardot, vagy legalább heal-eljen. (Grave se volt de tök mind1 :D )
-Ward nelkul nyomjad! Meg kell tanulni, A ward csak extra

Túlzás de ilyen körülmények között, lehet neki van igaza.

(#20333) Lacccca87


Lacccca87
őstag

10v10 et kell játszani, aztán annyi.
Az fun ha meg nagyon stomp van akkor ott a lehetőség leavelni mielőtt agyvérzést kapnál ( habár az se sportszerű meg én speciel utálom is)

(#20334) Joezyka válasza _drk (#20332) üzenetére


Joezyka
senior tag

az igaz, hogy FUN factoryban vagyok, de naponta 3-4-5 gamet azért toltam. Tudom a korlátaimat és hogy rankba hova tartozok, de amikor már tényleg az jött, hogy hiába nyertünk sík ideg voltam( mert úgy kellett könyörögni kb mindenért, meg vitatkozni, hogy szaros support vagyok, és hogy hiába veszem folyamat a wardot, ha nem jönnek velem és meghalok, mert az enemyben együtt mozognak és gankelnek ha wardolni próbálok (meg persze dewardolnak is) stb.) Na ez volt az a pont ahol őszintén szólva feladtam.
(amúgy 3K voltam/vagyok).

(#20333) Lacccca87: sosem leavelek, mert ennyivel is megtisztelem a csapattársaimat (akár megérdemlik akár nem). és küzdök az utolsó percig.

[ Szerkesztve ]

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#20335) _drk válasza Joezyka (#20334) üzenetére


_drk
őstag

Nem szabad mindig Supportálni mert tényleg kiégetnek. Vagyis velem megutáltatták az biztos, Ligában, vagy spanokkal akik tudom hogy jobban nyomják és megbízok bennük azokat érdemes. Ismeretlen senkiket semmi értelme... sajnos ezt tanultam meg ami alatt buktam 500 mmr-t. Mikor bementem midre, vagy hoztam egy Lunát akkor meg nyertünk. el se hittem, csak ott meg a vége felé hogy van egy fullos hősöm, az nincs még megszokva.

Néznék egy Statisztikát hány ember tudta supportolással felhúzni az MMR-jét. Az az a Role ami 20-30 perc után te bármit csinálhattál onnantól a többiekre vagy TE utalva.

Bár napi 3-4 meccs tényleg nem casual. Nem csodálom hogy kiégtél. A pub game nem a "teamfighterenek" kedvez.
Haver nem hívott volna ligába valószínűleg már én se nyomnám. Normális csapatban CM-ezni Ts-en teljesen más élmény. Úgy a legjobb supportálni, benne lenni minél több akcióban nem idegeskedni hogy elbasztál pár last hitet vagy offlane-en kiszedtek már kétszer. Plusz még a csapat is figyel rád, ha valami kósza rád ugrana.
Ez az a szitu ami Pubban megerősíti a kósza gankert mert ott rád se basznak nem hogy megmentsenek, addig rendes csapatban egyszerű kill nektek.

(#20336) jkrisztian válasza _drk (#20335) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

én mióta elkezdtem 2,4k mmrt mentem fel, igaz 2 év alatt. Az egy baromság, hogy core heróval lehet csak feljebb jutni, meg, hogy a 20. perctől rajtad már nem sok múlik. Mindig supportolok, kivéve ha jelzik, hogy ők szeretnének. A support a legfontosabb poszt szerintem. Ha kontroll alatt tartod a mapot, tpzel midre ha baj van, gankelsz, ha tudod, hogy az adott játékszakaszban hova kellenek a wardok, ha tudod mikor erdemes besmokeopnod midre és mikor tudod nyugodtan magára hagyni a carryd akkor nyert ügye van a csapatodnak. Persze ha úgy állsz hozzá, hogy nem veszek tp-t kezdésnél mert kell a mana cipőmeg az fs, glimmer hama', meg nem igaz, hogy csak én veszek wardot, akkor már seggbe van baszva a dolog, akkor ne supportolj. Vannak olyanok akik hoznak supportot majd 15 percet ülnek a carry seggébe, semmi hasznuk, vesznek 1-1 wardot a lanere és ennyi a tudomány.

(#20337) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Supportnak csak akkor van haszna, ha a carryk eleve nem retardok.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20338) jkrisztian válasza Ragnar_ (#20337) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Egy jó support többet ki tud hozni egy rossz carryből, mint egy jó carry a rossz supportból. De mindez csak az én véleményem, szóval... :)

(#20339) Ragnar_ válasza jkrisztian (#20338) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ilyen 0/10 Troll és társai ? Ott a support fejenpöröghet vagy csinálhat akármit az a Troll nem nyer meg semilyen meccset. Sőt mindig a jó carry rossz support felállású csapat fog több meccset nyerni. Persze invisible heroval az ellenfél csapatban megnő a support szerepe, de az alapfelállás szerintem mindig marad ugyanaz. És többnyire supporté az early, earlymid, carryé a lategame.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20340) jkrisztian válasza Ragnar_ (#20339) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Az sem mindegy, hogy az a troll, hogyan lett 0/10. Kb. Haszontalan a support a lanen? Nincs ward és nem tud felkészülni a gankre? Sok dologtól függ és ha elveszítitek a safelanet earlyben akkor az általában a support hibája. Persze vannak olyan nyomorékok akik akkor is elveszítik a lanet ha te nagyon jól teszed a dolgod. Érdemes magunkban keresni a hibát és elgondolkodni, hogy mit csinálhattunk volna jobban. Nehéz élete van a supportoknak de nagyon sok múlik rajtuk. Legjobb role. :)

(#20341) _drk válasza jkrisztian (#20340) üzenetére


_drk
őstag

Ha babysittelni kell a carry-t, akkor hogy járkálsz gankelni, hogy mész le a lenti rúnát kiwardoni?
Főleg ha cipőd sincs...
Jó persze fejben megvan de mikor dual lane-en szopsz a carryvel aki ügye semmit nem is ér elején, te még érnél is vmit de 10 perc után kijön hogy cipőd sincs és csak jönnek a halálok.
Ha ott hagyod feedel, ha ott maradsz a másik 3 szopik.

Mondjuk annak Örülök hogy neked Bejött, van értelme a dolognak csak mi kretének vagyunk és hagytuk hogy kiégessenek :D.

(#20342) -Faceless- válasza jkrisztian (#20340) üzenetére


-Faceless-
őstag

Pontosan foleg akkor, amikor roaming supportal játszok, és zone-olom a lanet ùgyhogy a carry bemegy torony alá meghalni, amint látja, hogy egy kicsi hiányzik az ellen életcsíkjából.
Vagy amikor jugger lvl 5.5-nél beszalad 3 ember közé meghalni. Vagy az ellen smoke-ját akartam bountyval kikeresni, engem megöltek mondom, hogy menjenek vissza torony alá, ùgyhogy egyesével mentek meghalni.
Néha kételkedem, hogy önálló segítség nélküli levegovételre hogyan képesek ezek az emberek akikkel néha összehoz a sors.

[ Szerkesztve ]

(#20343) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Omni pick a csapatban mi baj lehet. Megyek is PL-el, SSpiritet elkapni, omni mögöttem, éss... meghaltam úgy , hogy SSpirit elment 100 HPvel, aztán megérkezett egy enemy hero, omni eltolta magára a purificationt, majd az ultiját, és beszaladt torony alá. Hát igy lesz SSpirit killből PL halál. Akkor tudtam, hogy az az omni olyan zero impact player, hogy akár afk is lehetne... és ilyenből ha van 2 a csapatban az többnyire lose. És mindezt már 10-15 percnél eldől. (pontosabban már picknél, sőt matchmakingnél)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20344) Ragnar_ válasza jkrisztian (#20340) üzenetére


Ragnar_
addikt

A troll még az is lehet, hogy midder volt, ha jól emlékszem, én egalábbis early nem láttam, persze lehet, hogy be kellett volna állni mögé midre is percenként egy healingsalveval.. :) (Jah meg még annyit ehhez, hogy Sniper/én lvl 17, mk lvl16, Troll lvl14, Lycan lvl10 így oszt lehet.. :DDD )

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20345) -Faceless- válasza Ragnar_ (#20343) üzenetére


-Faceless-
őstag

Az ilyen rosszabb, mint az afk, mert az xp-t, és a farmot szívja tölletek.

(#20346) Ragnar_ válasza -Faceless- (#20345) üzenetére


Ragnar_
addikt

A legnagyobb baj az, hogy picknél még azt hiszi az ember, hogy van egy Omni a csapatban, aztán kiderül, hogy nem lehet rá számítani...És ezt nem tudod elkerülni, csak ha jobban működne a ranking rendszer..bár lehet, hogy ennél jobb rendszert nem lehet kitalálni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20347) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Hali - új vagyok a topikban. A játékban van már kb. 800 órám, de nem érzem magamat jónak és ezt az MMR-em is jól mutatja ami a 2K alsó határán stagnál. Van köztetek 4-5K játékos aki próbált már lower bracketben játszani (tehát pl. 2K-sok között)? Tényleg "lehozható" minden meccs ha elég ügyes az ember?

Sokszor úgy érzem, hogy hiába próbálok megtenni mindent azért, hogy előnyben legyünk, nem tudom egy emberként előre lendíteni a meccset ha pl. a midlanerünk szignifikánsan rosszabb mint az ellenségé. Mik azok az alapok amiket ha kellőképpen elsajátít az ember már el lehet vánszorogni 3K-ig? :)

What I cannot create, I do not understand

(#20348) _drk válasza PandaMonium (#20347) üzenetére


_drk
őstag

Dotabuffon vagy más oldalakon nézzél statisztikát. Mik azok a hősök ami nagyon mennek most,
az most már nagy szám mert egyre jobban balanszolt a játék.
A nagy igazság hogy várj a pick-el, azt hozd ami kell a csapatban, ha mákod van nem 600-al gold-al kezded a game-et. (én ha ezt teszem igen ritka hogy 650-el kezdhetek)
De rankedon csak olyan hőst hozzál amivel tényleg tudsz is.
Sajnos rá kell állni vagy 10-20 hősre, és csak azokat spammelni. Ha elkalandozol, azt veszed észre hogy 1 hónapja nem voltál az adott hőssel, már mellé is megy 1-2 last hit,1-2 skill. Az fájó lehet egy offlane-essel ahol minden creep aranyat ér (és szó szerint :D ) majd nem 10 perc múlva lesz meg a blink hanem csak a 15-20.-ra Addig egy sand king, tide nehezen pocizionál.

A másik hasznos dolog lehet hogy nézel stream-eket, nagyon jó dolgokat tudnak mondani.
Kinek miért kell az a cucc, bizonyos hősöket hogy a legérdemesebb megjátszani stb stb...
Most már lenni szokott magyar stream is. egy facebook oldal
és itt egy hivatalos streamek

(#20349) Nuada herceg válasza PandaMonium (#20347) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Hali. Hát hallod, az a gond, hogy én meg jónak tartom, képzelem magam...
És 1300 az mmr-em. Béka segge alatt és ennyire kakának azért nem tartom magam.
Tényleg van olyan, hogy a support azt hiszi annyi az ő feladat, hogy megvegye a futárt. Fejleszteni már smafu. :) Én carry létemre veszem a vardokat, persze nem az összedet. Persze amikor én supportolok, tényleg az összes vardot megveszem, mondjuk Sand Kingel, meg furtár, fejlesztés, por, miegymás. És még akkor is jön, hogy wardok kellenénk, mikor darab nincs a boltban. A statisztikám persze nekem a legjobb... Néha tényleggondolkozom, hogy mi lenne, ha nem költeném el a pénzemet support tárgyakra.
Középre meg zeus, 1-11-el fejezi be a meccset. Meg puck is hasonlóan.
Ha cimborámmal ketten megyünk társaságban, úgy már 2000 fölött van az mmr-ünk. Ketten sem tudjuk megváltani a világot, de sokkal többet ki tudunk hozni a meccsből, mert hát 1 noob-al kevesebb.
Na mindegy, felb@sztam a saját agyam,ahogy ezt leírtam, mert hát ugye előjönnek az emlékek. :D
Nincs igazság ebben a játékban. Tényleg az kell, hogy legyen 5-6 nagyon begyakorolt hősöd. 2 tank, 2 carry, meg support. És azok közül válasssz, amelyik épp kell a csapatnak, úgy talán...

"Tényleg "lehozható" minden meccs ha elég ügyes az ember?"
Kell csapat is, anélkül nem lehet. Bármennyire is jó vagy szerintem.

Értem a csíziót.

(#20350) wikings2 válasza PandaMonium (#20347) üzenetére


wikings2
őstag

Sok múlik azon, hogy mekkora a tűrőképességed / meddig tudod konzisztensen hozni azt a szintet ami tovább mutat a jelenlegi mmr-eden (vagy az általad gondolt mmr-eden). 3k avg gamekban 5-6-7k-s ként is kitudsz és ki is fogsz kapni, de ha hozod azt a teljesítményt, ami a saját szinteden elég az 50-50 hez az 3k nál valószínűleg pozitív irányba fog kedvezni ha egy nagyobb számú meccshalmaz végeredményeit elemzed ki és nem random 5-10 meccset.
Természetesen nem vagyunk robotok, ugyan úgy feltud idegesíteni egy 3k-s game is 6k-s ként, és az meglátszik a teljesítményen is ha ezek a meccsek egymást követik, de általában elmodható, hogy ha nem is egyedül, de a leader szerepét felvállalva kooperációképes emberekkel többségében nyerhetőek a meccsek alattad levő bracketekben. Persze mindig akadnak cancer meccsek és játékosok, ezekkel nem lehet mit kezdeni. Ahogy a 3k-s orosz slarkpicker betöri az itemjeit a 10. percben úgy ezt eternalenvy és cr1t is eljátszák egy-egy számukra nem tetsző felállásban, 7k avg-ben.

Sajnos vagy nem sajnos, de az hogy az ember spammel 1-2 hőst már kevésbé bomba biztos módszer tovább lépni egy küszöböt, mert a játékok többsége tele van smurfökkel, akik nem elöször találkoznak 1-1 skillesebb játékossal vagy brokennek tűnő hössel. Annó ha valaki megnézi a legjátszottabb hőseim, mondjuk phoenixel first pickelve 1000 mmr-t simán kiszedtem offlaneról dagon5 rushal. Ez ma már elképzelhetetlen, ha csak nem cheeseli be az ember 5. picknek mint egy uncountered broodmothert.

[ Szerkesztve ]

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DOTA 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.