Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Dirt Rally 2.0 steames linkje
PH Klubok az összefoglalóra kattintva

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) LeventeV válasza .LnB (#2497) üzenetére


LeventeV
senior tag

En titkon nagyon remenykedtem a Safari/Kenya Rally-ban es a Japan Rally-ban kevert aszfalt es murva felszinnel.
Hyundai es Toyota autok is elfertek volna meg. Elobbi gondolom valami exkluziv licenszel lekototte magat (Dirt 4-be befert az i20 R5), utobbi meg igazi japan konzervativ modon all a videojatekokhoz mostansag.

(#2502) -FLY->


-FLY->
őstag

Skócia elég beteg, szürkület, szakadó eső, 5. rev limiter és keresztbe a fenyőerdőben. :Y

(#2503) -FLY->


-FLY->
őstag

Valaki más is tapasztalt már olyat, hogy elsőnek ér be a szakaszokon, de a navigátor pofázik, hogy lehetnék gyorsabb!? Monte szakaszokon végig elsőnek értem be, azt az összes szakasz után a gép ilyen 5-6. helyre pozicionált (zöldbe voltam végig). Bebugolt?

(#2504) PuMbA válasza -FLY-> (#2503) üzenetére


PuMbA
titán

"Valaki más is tapasztalt már olyat, hogy elsőnek ér be a szakaszokon, de a navigátor pofázik, hogy lehetnék gyorsabb!?"

Teljesen véletlenszerű, hogy mit mond. Semmi köze semmihez :)

"Monte szakaszokon végig elsőnek értem be, azt az összes szakasz után a gép ilyen 5-6. helyre pozicionált (zöldbe voltam végig)."

Utánad is indulnak autók és azok eredményét természetesen nem tudod, mert nem vagy jövőbe látó :) Ha 1. leszel, akkor azt jelenti, hogy az addig indult vezetők között vagy első.

[ Szerkesztve ]

(#2505) -FLY-> válasza PuMbA (#2504) üzenetére


-FLY->
őstag

Ilyennel még nem találkoztam, amióta játszom vele. Mondjuk most rakott fel pro-ba, és itt már nincsenek azok a perc körüli különbségek a javamra.

(#2506) AtaWrc


AtaWrc
tag

Sziasztok
Valaki tud nekem segíteni ?
Csak ez az egy játék élvezhetetlenül le szaggat, jellemzően, olyan helyeken ahol kéziféket kéne használni, illetve a betöltések elején, és a hosszabb pályákon olyan 2-3 -szor.
Már mindent állítottam, de semmi nem segített.
A konfig 3600x proci, 32gb ram, 5700x videókártya, Msi 570 deszka, és jogtiszta minden.
Játék közben 80-100 fölötti fps, egyszer csak leesik 20fps alá.
Thrumaster kormány, Fanatech pedál, TH8A sebváltó, illetve ugyan ilyen használva kéziféknek.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#2507) PuMbA válasza AtaWrc (#2506) üzenetére


PuMbA
titán

Először is húzd le a kormányt és nézd meg billentyűzettel :) Ha így sem jó, akkor húzz ki mellette minden felesleges USB-s eszközt, tehát csak egér, bill maradjon.

Egyébként meg összes alaplap drivert (usb, lan, wifi, sata) frissítsd az alaplapod hivatalos honlapjáról; Windows-t frissítsd, ha nincs; ha a lapozófájlt birizgáltad, akkor állítsd vissza automatikusra.

[ Szerkesztve ]

(#2508) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha én PS4-en játszok, a haverom pedig PC-n, akkor van bármilyen mód arra, hogy havernak jelöljem, és tudjak a nevére szűrni a leaderboard-on? PS-en lehet választani, hogy worldwide leaderboard-ot, vagy csak a PS-esek leaderboard-ját lássam. De a teljesnben, elég nehéz lesz megkeresni.
PS-es ismerősökre tudok szűrni, de ott ugye a rendszebe jelölgetjük be egymást ismerősnek, nem a játékba. Van a játékba bármi ilyen funckió, vagy van erre megoldás valahogy?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2509) GalaHU válasza .LnB (#2508) üzenetére


GalaHU
őstag

PC-n a Dirt oldalon küldhetsz friend request-et más platformon játszónak is, ott majd látod az eredményét. De hogy ebből a PS4-en futó programon mit látsz az rejtély...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2510) .LnB válasza GalaHU (#2509) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi. Megtaláltam az opciót, de hiába írom be a steam felhasználó nevét, nem dobja ki a rendszer. Lehet nem frissült még, majd holnap még újrapróbálom majd.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2511) GalaHU válasza .LnB (#2510) üzenetére


GalaHU
őstag

A Dirt-ben használt nick-je kell, nem a steames, próbáld úgy.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2512) GalaHU


GalaHU
őstag

A gumikopást rendbe tették már? Úgy értem hogy ha 3 szakaszt kell egyben lenyomni akkor a harmadikra elfogy a puha keverék? Belekezdtem egy online bajnokságba, és eddig közepessel mentem mindenhol, de olyan szoros lett hogy az a 3-4mp is hányzik

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2513) -FLY-> válasza GalaHU (#2512) üzenetére


-FLY->
őstag

Defekt előtt elfogy az már, Új-Zélandon felraktam a puhát, első hosszú szakaszon tempóval végig ment és fogott mint a barom, másodikra már csúszott kicsit, harmadiknál lecsúszkáltam néha és defektet is kaptam emiatt. Nálam HC sérülés be van kapcsolva, szvsz így is sokat tolerál (gondolom a gumival is összefügg). Szeretem a puhát felrakni rövidre, sokat lehet vele fogni időben, de elfogy, Loeb is rojtokon jött le a monte végén. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2514) havri1


havri1
félisten

Helló!

Játszik valaki G29/G920-al ?
Ma vettem, és hát a momo után, aminek alig van fordulási szöge (15 évig használtam, kicsit hozzászoktam), ezzel mandinerből játszok kb, képtelen vagyok korrigálni a nagy szög miatt.
Mit kellene beállítani, hogy valós legyen? WRC úgy tudom 540 fok.
Ezt a Logitechben beállítom, ugyanúgy a 900-at használja a játék.
Valakinek egy beállítási tipp esetleg?

Köszi!

havri

(#2515) snecy20 válasza havri1 (#2514) üzenetére


snecy20
veterán

Steering Saturation-t kell állítani a játékban.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2516) Trialbiker válasza havri1 (#2514) üzenetére


Trialbiker
tag

Kalibrálni kell a játékban a kormányt. Elfordítod először a kormányt valameik irányba teljesen majd tovább és amikor valami hülyeséget kér hogy fordítsd visszafele akkor látod a fokot és akkor addig tekerd amíg a fok 540 nem lesz és akkor nyomod a továbbot. A játékban meg bekapcsolod a soft lockot.

Samsung Galaxy A72

(#2517) havri1


havri1
félisten

Köszönöm!

Saturation-t próbáltam már, 70-re véve kB jó, de furán viselkedik. Lehet újra fogom rakni a Windowst is, mert szerintem a momo drivereivel is osszeakadhat, baromi furán viselkedik a FFB is.
Kalibrálást amúgy a játékban így nem találtam, lehet ha első indításnál látja az új kormányt, akkor jön elő.

havri

(#2518) Trialbiker válasza havri1 (#2517) üzenetére


Trialbiker
tag

link a load device preset nem kell de így kell 1080 ra kalibrálni, ha csak 540 nél nyomod tovább akkor annyi lesz.

Samsung Galaxy A72

(#2519) havri1 válasza Trialbiker (#2518) üzenetére


havri1
félisten

Köszönöm!

havri

(#2520) hegegabi80 válasza Trialbiker (#2518) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nah ez a vidi nekem is jól jött most. Bár én még mindig momo-val tolom, de nem tudom teljesen jól beállítani.
Korábban sokat RBR-eztem, ezért ez most kicsit fura, de már kezd alakulni. Viszont a tökéletes beállítástól egy kicsit még messze van.

(#2521) havri1 válasza hegegabi80 (#2520) üzenetére


havri1
félisten

Momo-val játszottam én is hosszú évekig.
De ezt azzal egyszerűen nem lehet szépen tolni, vagyis inkább úgy mondom, nekem nem sikerült. Annyira kicsi a kormányzási szög, hogy piciket nehéz korrigálni. Agresszív tőle a vezetés.
Én úgy állítottam be, hogy kB 70% legyen végponton a fordulás. Így a középállás környékén nem olyan agresszív, cserébe nagyot nem fordul. KB játszható.

havri

(#2522) PuMbA válasza havri1 (#2521) üzenetére


PuMbA
titán

" Annyira kicsi a kormányzási szög, hogy piciket nehéz korrigálni."

Előny és hátrány egyben :) MOMO 240 fokos, én a legalsó kategóriás 200 fokos Logitech Formula Force GP-vel játszok, de amikor észreveszed a kanyar közepén, hogy az adott útvonalon elhagynád a pályát és minél gyorsabban koppra kell tekerni a kormányt, akkor előny a kis kormányzási szög, mert azonnal ki tudom csapni.

[ Szerkesztve ]

(#2523) havri1


havri1
félisten

Sikerült a kalibrálás, még finomítani fogom, keresem a megfelelő beállítást.
Most szokni kell a 3 pedált, sokszor a kuplungot taposom ballal :DDD
Vettem a Playseathez ülés alá sínt, amivel előre hátra lehet állítani az ülést, illetve a gyári konzolt a váltóhoz. Nekem H váltó nem kell, így egyelőre a kézifék kerül oda. Ebayen veszem, még nem rendeltem meg.
Kérdés a kormányváltó mennyire fog ezen bevalni, ha nem, akkor szekvenciális váltó sem ártana a kézifék mellé, de ez még a jövő.
Most be kell állítani, hogy verseny közben is kényelmes legyen, nem olyan kis feladat.

[ Szerkesztve ]

havri

(#2524) hegegabi80


hegegabi80
addikt

jut eszembe valaki esetleg autóhoz setupot tudna adni? elég valami alap is, vagy esetleg valahonnan nem lehet hozzá letölteni? Én eddig alappal mentem, de jó lenne gyorsulni majd egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#2525) Chapel


Chapel
addikt

Sziasztok,

Elolvastam az összefoglalót, de szerintem nálam nem kerek valami.
Irgalmatlan droppol - irreálisan a játék.
Konfig:
i7 4790k 4.4 Ghz
16Gb ddr3
MSI 1080 Gaming 8Gb

1080p-ben játszom már msaa is nullán és sok pályán 10-15 fpsem van...néha felszalad 60ra, majd megint 10-20... :F

Nem gondolom hogy a gépem ne lenne leég a max 1080p-hez de ha nem is ez totál irreális...szerintem.
G29-el megy, a játék és a kormány is pár napos.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#2526) PuMbA válasza Chapel (#2525) üzenetére


PuMbA
titán

Windows 10? Lapozófájl rendszer által automatikusan kezelten? Legfrissebb alaplap driverek fent vannak (chipset, usb, sata, lan)? Legfrissebb VGA driver? Proci, alaplap VRM, VGA nem túl meleg játék közben? USB-s eszközöket lehúzva, kivéve bill, egér, hogy megy?

[ Szerkesztve ]

(#2527) Chapel válasza PuMbA (#2526) üzenetére


Chapel
addikt

Pontosan így van. Legál minden win is game is...minden.
Vga driver nem a legújabb hanem az egyel ez előtti...3-4 hetes; nem hiszem hogy ezen múlna.
Én meg VR-ban akartam tolni, ott beáldozom a látványt; de hogy sima 1080p monitoron ilyen...tippem sincs.
Frerroam és egy két pálya megy simán, fix 60 fps (kijelző maxja) de 5-6 másik amit random próbáltam legyen az time trial vagy karrier, az 10-20 fps...néha fel, néha le :(((

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#2528) PuMbA válasza Chapel (#2527) üzenetére


PuMbA
titán

Ne lockold le a játékot fix 60fps-re 60Hz-es monitoron, mert: [link] :) Valami VGA figyelő progival tudnád nézni játék közben a CPU, VGA órajeleket? Windows alatt a háttérben nem fut valami más vagy valamilyen program beindul (vírusirtó stb.)? Geforce Experience program is szokott furcsaságokat csinálni, megpróbálhatod leszedni.

[ Szerkesztve ]

(#2529) Mattb válasza PuMbA (#2528) üzenetére


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Megepult a gép, összeállt a szim szett. :) Szeretnek elkezdeni dirt rallyzni. Hogy smint érdemes megvenni a játékot? Van esetleg valami kupon, akció amire érdemes várni, vagy bumm bele steamen :D
Egyébként több verziót is dob, melyik a “teljes” ?

(#2530) Chapel válasza PuMbA (#2528) üzenetére


Chapel
addikt

Geforce expirience alapból nincs fent, rivatuner írja az értékeket.
Vírusírtó nincs, rendben tartott gép, semmi kártékony nincs fent és csak ez a game csinálja ezt.
A lock-ot megnézem köszönöm a tippet; most azt néztem hogy van PS+/PS4 váltó gomb a kományon, alapból ps3-on volt átraktam 4-re, meglátjuk számít-e :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#2531) PuMbA válasza Mattb (#2529) üzenetére


PuMbA
titán

Game of the Year Edition :)

[ Szerkesztve ]

(#2532) Mattb válasza dino_m (#2312) üzenetére


Mattb
senior tag

Srácok ez teljes Pack? Vagy van ettől több? Esetleg meg lehet venni valahogy a teljes pakkot?

(#2533) GalaHU válasza Mattb (#2532) üzenetére


GalaHU
őstag

Ez a full, minden benne van!

Ha dobozosan veszed, akkor ne feledd beváltani a kódokat, azokon vannak a szezonok, így lesz teljes!

Steam-en nincs ilyen gond...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2534) dino_m válasza GalaHU (#2533) üzenetére


dino_m
senior tag

Ez telepíti a szezonokat is, automatikusan.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#2535) GalaHU válasza dino_m (#2534) üzenetére


GalaHU
őstag

Ugyanezt vetettem meg a barátommal dobozosan PS4-re, aztán csodálkozott hogy alig van pályája. Felhasználta a dobozban lévő kódot, és mindjárt más lett a helyzet. :)
A kérdésből nem derült ki hogy milyen platformon játszana a fórumtárs...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2536) Mattb válasza GalaHU (#2535) üzenetére


Mattb
senior tag

Végül a steam-es GOTY verzió lett :D
Tegnap mentem vele körülbelül egy órát, fantasztikus volt.
TMX Pro-val tolom. Picit tartottam ellene, hogy nem fog olyan élményt hozni ez az egész sim dolog nekem, de nagyon kellemesen csalódtam benne. Remek ez a dirt rally, bár még nagyon amatőrben nyomom.
Tudtok tippet ajánlani, hogy melyik részében induljak el, hogy tudjak fejlődni? :D

(#2537) PuMbA válasza Mattb (#2536) üzenetére


PuMbA
titán

Első, hogy az összes assist-ot kikapcsolod és azt is beállítod, hogy csak belső nézetes kamerákat választhatsz.

Legjobb élmény, a játék krémje, de nehéz lehet elsőnek: Colin McRae mód, Medium (70)-es nehézséggel

Jó gyakorlás, mindenféle helyszín, autót kipróbálhatsz: napi, heti, havi online eventek, ahol láthatod, hogy a többiekhez képest hogy állsz, tehát a javulásod könnyen mérhető

Legjobb gyakorlás: custom verseny hátsó kerekes cucccal, azaz Opel Kadett, majd BMW M3 E30 stb. mert ha ezekkel bírsz rendesen menni, akkor minden autóval tudsz, mert a többi gyerekjáték. Group A, R5, R2, 2000cc kezesbárányok ezután.

[ Szerkesztve ]

(#2538) Mattb válasza PuMbA (#2537) üzenetére


Mattb
senior tag

Egy kézifék beszerzésén gondolkodom, mert most rá raktam ugyan egy gombra a kormányon, de így nem az igazi. Esetleg ehhez tudtok ajánlani valamit? :)
Pont az E30 M3-al kezdtem el róni az utakat :D

[ Szerkesztve ]

(#2539) havri1 válasza Mattb (#2538) üzenetére


havri1
félisten

Én ilyet fogok most venni :
link

Illetve ezt néztem:

link

[ Szerkesztve ]

havri

(#2540) PuMbA válasza Mattb (#2538) üzenetére


PuMbA
titán

Én elvagyok a gombbal :) Persze egy kézifék biztos jobb.

(#2541) GalaHU


GalaHU
őstag

Most már tényleg létesítsen intim kapcsolatot a CM managementje az összes nőági felmenőjével! :W

Fél órája nem akarja elmenteni az adott gyorsasági eredményét, az MNASZ bajnokság negyedik futamának 9. szakasza után! Egy havi versenyzés mehet a kukába a rohadékok miatt...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2542) snecy20 válasza PuMbA (#2540) üzenetére


snecy20
veterán

Nagyjából én is így vagyok vele. Már évtizedes szinten megszoktam hogy a kormányon egy gombra állítom a kéziféket, és teljesen jól működik a dolog. Sőt, hátránynak érezném, ha az egyik kezemet még le is foglalná külön a "valódi" kézifék.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2543) Mattb válasza snecy20 (#2542) üzenetére


Mattb
senior tag

Hat egyelőre marad gombon, de akkor megfontolom a továbbiakat. :)

(#2544) GalaHU válasza Mattb (#2543) üzenetére


GalaHU
őstag

Azért ha analóg kéziféket használsz ( a linkelt is ilyen) akkor van vezetéstechnikai különbség a gombos megoldáshoz képest. Tudsz nagyon finoman is kézizni, épp hogy csak megindítsd a hátulját mondjuk murván, és lehet tövighúzni egy aszfaltos visszafordítóban. :)

A hangulathoz nagyon sokat hozzáad, ha van rá lehetőséged akkor ne vesd el mint opciót.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2545) GalaHU válasza GalaHU (#2541) üzenetére


GalaHU
őstag

Na most fogyott el a türelmem, 4 óra is kevés volt nekik hogy gatyába rázzák a k...a szerverüket.., :(((

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2546) Gigi01 válasza snecy20 (#2542) üzenetére


Gigi01
őstag

Pedig jó dolog,adagolod,mint a pedálnál.

(#2547) DanielK válasza GalaHU (#2541) üzenetére


DanielK
addikt

Ó, az durva basszus... :((

(#2548) szente


szente
addikt

Ha van bennetek némi barkácsolási hajlam, a G25 váltóját át lehet alakítani USB-sre és tud analóg kézit is. Nyilván akkor váltónak nem tudod használni, de egy mozdulat váltani a két mód között.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2549) Sub-ZeRo válasza szente (#2548) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
Nekem ilyen van G25 mellett. Legalább nem kell gányolni hozzá.
Ez legalább erre van készítve! Teljesen jó. :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2550) szente válasza Sub-ZeRo (#2549) üzenetére


szente
addikt

Ez se gányolás, ha van kézügyességed. És pluszba van még szeki váltód, H váltód, meg egy rakat plusz gombod egy eszközön. Nyilván, ha egyszerre van szükséged a külön váltóra és a kézire az megint más tészta.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.