Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33751) runner 125 válasza filózoli (#33746) üzenetére


runner 125
nagyúr

Számomra kissé érthetetlen a dolog.
Nyilvánvalóan amilyen fotókat itt publikálsz, az alapján kapsz véleményt. A sajátomat a fentebbi képeidre továbbra is tartom.
Ami viszont érthetetlen; ha egyszer megláttál egy ilyen mozdulatot/témát, akkor ezek után, h kelti fel a fantáziádat egy direktbe vakuzott faág?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33752) Játékos válasza runner 125 (#33750) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi!
Pedig, ha tudnád, mennyi meló volt vele, hogy így nézzen ki! Eleve 6 képből van, mert a 40-150-es obi volt a gépen, teljesen ki volt égve az égbolt, valamint volt egy iszonyatos kerítés a jobb oldalon, ahol most "susnyás" van, illetve egy csúf kéményt is el kellett tüntetni... :K
Azért vagyok annyira kiváncsi a véleményetekre, mert akinek eddig megmutattam, azoknak tetszett, persze ők nem "fotósok", viszont egy másik topikban pedig eléggé lehúzták úgy összességében. :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#33753) Fejo válasza filózoli (#33727) üzenetére


Fejo
őstag

Nem gondolnám, hogy arcoskodna, de valljuk meg az általad linkelt fotók tipikusan a digitális szemét kategória.
Amióta már a telefonok is képesek "fényképek" készítésére, ömlik az ehez hasonló fotók tengere. Nehéz olyan fotót találni (néha itt is), amiben az ember észrevenné, hogy a fotós próbálta a maximumot kihozni a dologból.
Látszana, hogy utánaolvasott a dolognak és azt próbálta valahogy megvalósítani, hogy nem csak oda ment és kattintgatott, hanem szánt megfelelő időt a téma körbejárására, a megfelelő szög, időpont, stb megtalálására és megpróbált a fotózás írott és íratlan szabályai szerint szerkesztett, kiexponált, stb képet készíteni. Sajnos ezek egyike sem fedezhető fel (még csak nyomokban sem) az általad linkelt képeken.
Ami pedig az ég kékjét illeti, máskor ne a landscape módot, hanem a polár szűrőt használd. ;)

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#33754) filózoli


filózoli
senior tag

Ez a kép milyen lett?[link]

(#33755) sanyixXx válasza filózoli (#33754) üzenetére


sanyixXx
senior tag

rossz.

ilyen képekkel miért jössz ide? az eddigi képeidre is megmondta már sok ember a véleményét és egyik sem volt túl biztató...
a pályázati képed alapvetően jó, nekem tetszik. van benne érzés.
de ez most megint mi? mi a témája? a kerítés? mert az fókuszon kívül van. a fa? csak nem... a ház? az meg nem látszik. tele van a kép kromatikus aberrációval. legalább csúnya flare-je nincs az obidnak, azt már tudjuk.
láttál sok olyan képet, ahol beszűrődik a napfény az ágakon keresztül? nézegesd a kompozíciójukat és a technikai kivitelezést is. most éppen csak beledurrantottál a napba az ágakon keresztül, teljesen ész nélkül.
ilyen esetekben jobban érzi magát a redőnyzárad mozdulatlanul, mert tudja, hogy kár a gőzért...

ne vedd sértésnek, de ezek a képek semmilyen értéket nem képviselnek a topik értelmének szempontjából és más szempontból sem sokat.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#33756) sanyixXx válasza Játékos (#33752) üzenetére


sanyixXx
senior tag

na most lehet, hogy zsinórban két hsz-ben leszek szararc.

mindig a végeredmény számít, amit itt vagy máshol prezentálsz. senki sem tudja, hogy hány fotóból lett összerakva és mennyi munkával. meg merem kockáztatni, hogy senkit sem érdekel. ha így esett volna ki a gépedből, akkor is ugyanígy fogadnánk. láttunk már szép házat, szép őszi színekben. nem ad extra élményfaktort.
jól látom, hogy az ég PS clouds filterrel készült? elég természetellenes.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#33757) kricsi81 válasza filózoli (#33754) üzenetére


kricsi81
senior tag

Egy fokkal jobb mint a pár előző, de elég sok hiba van a képen stb...
Úgy látszik nem fogadtadd meg amit írtam :)

kovacsrichard.hu

(#33758) Olcsi válasza sanyixXx (#33755) üzenetére


Olcsi
senior tag

A topik értelmét alapból megkérdőjeleznem...ezek mellett már nem tudok elmenni? Milyen hangnemben közlitek a mondandótokat, és mégis milyen alapon teszitek így? Hogy kapjon kedvet így az ember a fejlődésre? Nem, nem azzal van a baj, hogy elmondjatok a véleményeteket, hanem azzal, hogy a kritika kritikán aluli!
Megígértem már, hogy nem fogok ide írni többet, de ez már sok!

(#33759) Játékos válasza sanyixXx (#33756) üzenetére


Játékos
addikt

Egyáltalán nem vagy szararc a hsz miatt. (attól persze még lehetsz... :DDD )
Viszont nem mondtál semmit! Azzal is egyetértek, hogy semmit se számít a végeredmény szempontjából a belé fektetett munka mennyisége. Teljesen igazad van ebben. :K
Viszont a véleményedből annyit vettem ki, hogy természetellenes az égbolt.
Se a témáról, se a kompozícióról, sem a színekről, esetleg vágásról, nem kaptam infót! :N :U
Evidens, hogy nem egy világ legjobb fotója, nem is az a célom, hogy kiállításra menjek vele. Egyszerűen szeretném tudni, hogy mitől jó, vagy rossz egy ilyen kép általában, illetve a konkrét kép is.
Egyébként azt gondolom lassan, hogy általában az a vélemény róla, hogy "nem rossz, de semmi extra". Jól látom a szitut? :U
Azért köszi a hsz-t, nem tartalak szararcnak. :N
Béke!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#33760) forceberg válasza Olcsi (#33758) üzenetére


forceberg
veterán

Ezzel a hozzáállással és szelektálatlan képekkel az oldal nívója egyenlővé válik a 0-val!
Valaki idegen benéz, azt hiszi, hogy valami óvodás kattogtatóshow képeit nézegeti.
Az idejáró többség ezt a hobbit kicsit komolyabban űzi, olyan szinten, hogy minimum időt fektet a képeibe. Meg lehetne érteni, hogy akik időt fordítanak a fotózásra, azok nem kíváncsiak az értéktelen képekre.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33761) sanyixXx válasza Játékos (#33759) üzenetére


sanyixXx
senior tag

Viszont nem mondtál semmit!

nem is terveztem :DDD

sok mindent nem fogunk tudni mondani a fotóról neked. a kompozíció szerintem nem rossz, szépen belesimul az épület a környezetébe. a vágás kicsit szűk nekem. lehet, hogy a tágabb környezetével más történetet tudna elmondani a kép. most csak áll a fák között.
tipikus turistafotó jellege van: épület lefotózva a saját nézőpontodból az utcáról. valóban a kis extra hiányzik belőle. kommersz a nézőpontja a képnek, nem tudom beleélni magam. a környezeti színek szerintem lehetnének telítettebbek. és valóban jobbra dől.

Jól látom a szitut?

jól. a kép kivitelezése jó és itt ki is fújt a story.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#33762) Throme válasza Játékos (#33752) üzenetére


Throme
veterán

A 34 megtekintő közt voltam én is. Biztos vagyunk egy páran akik csak nézelődnek, de nem töltenek fel és nem is mondanak kritikát.
Olyan képeket látni ebben a fórumban, több esetben, amitől az áll a földre koppan.

Nekem tetszett a képed (még jobban tetszene, ha én csináltam volna :) ), számomra kicsit sok benne a növényzet.

Nálam is hasonló a szitu. Ismerősök megcsodálják pár fotómat, aminek örülök, de tudom, hogy nekik majdnem minden dslr-el készült kép frankó, meg éles, mert kompakthoz szoktak, ott sem a legjobbakhoz.
Viszont ide nem teszek be fotót, mert itt rögtön szétszednének :).
Marad a bámészkodás :K .

(#33763) t_a_m_a_s válasza Throme (#33762) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nem gondolnám, hogy itt mindenkit egyből szétszednek. Ahhoz kitartóan kell ontani a hulladékot...

Holnap majd jól beletépünk...

(#33764) filózoli


filózoli
senior tag

Ez milyen? Canon EOS 300-al készült. (Filmes.)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#33765) biker


biker
nagyúr

pókica
buda este

Ezek HS10-el készültek.
szerintetek?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33766) filózoli válasza biker (#33765) üzenetére


filózoli
senior tag

Hát elég jók. :)

(#33767) máyköl válasza biker (#33765) üzenetére


máyköl
veterán

Az elsőt sötétnek érzem, és kicsit zavar, hogy túlságosan is éles a háttér, jobban elmosnám.
A második jó, de bal oldalon a hídból sokkal többet bent hagytam volna a képben... :K

(#33768) Sam8888 válasza filózoli (#33699) üzenetére


Sam8888
tag

A falveles az egész jó. Fotózz sokat, olvass könyveket, lesz ez még jobb is, 4 napnyi fotózás után ne várj csodát. ;)

(#33769) Sam8888 válasza filózoli (#33714) üzenetére


Sam8888
tag

A szobor fekete-fehérben szerintem nemjó, mert az árnyékos oldalát fotóztad, így nemsokminden látszik belőle. Inkább el tudnám képzelni kicsit felhősebb időben szemből-alulról fotózva (esetleg HDR-ben), így drámaibb hatást keltve.

(#33770) kiskornel


kiskornel
addikt

Úgy látom idén ősszel nem divat az őszi képek készítése. Azért én bepróbálkozok.

Óbánya, Mecsek:






http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#33771) Frigetrus válasza biker (#33765) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Szerintem a pókosnak túl kusza a háttere. Kicsit jobban ki kéne emelni pókicát. :)
Másik kép kellemes a szemnek, esetleg picit nagyobb látószög jobb lenne.

(#33772) Frigetrus válasza filózoli (#33764) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Szerintem ez egy nagy adag haj. Nagyjából értem mit akartál kihozni belőle, de a megvalósítás nem a legjobb. Sajna túl árnyékos az arc, és nagyon élesek a fények, és túlzottan nagy hangsúly esik a hajra.
(Viszont megvan a tipikus családi amatőr fotó hangulata.)

(#33773) bubi92 válasza Frigetrus (#33772) üzenetére


bubi92
őstag

lehet ontani a szennyet, csak akkor fel kell éleszteni az amatőr totyikot és oda fog menni, a jobbak meg ide rakják a képeiket, és így nem lesz az, hogy az oldal színvonala csökken amit 4ceberg említett.

[ Szerkesztve ]

(#33774) Frigetrus válasza bubi92 (#33773) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Teljesen egyet értek! Van ezeknek a képeknek való topic.

(#33775) Zozzant


Zozzant
addikt

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#33776) biker válasza máyköl (#33767) üzenetére


biker
nagyúr

még jobban elmosni? végülis... majd legközelebb, ha beáll pózolni :)

Frigetrus: azért nem nyesem meg a thuját, hog szebb legyen :) 1680x1050-re ahogy vágtam, szerintem a szürkésbarna/zöld elég kontrasztban van.
lásd:

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33777) Olcsi válasza bubi92 (#33773) üzenetére


Olcsi
senior tag

Akkor már csak azt nem értem, hogy ennek a topiknak miért nem az a címe, hogy "profi fotósok digitális képei". Ha nem lenne már topikja, akkor akár a mobilokkal készült képeket is be lehetne tenni ide. Hogy divatos szóval éljek, ez kissé diszkriminativ!
Az meg, hogy a kevésbé felkészült, még "tanuló", és tanácsot kérő fotósok fényképeit szennynek nevezed, az meg egyszerűen hihetetlenül nagyképű! Nyilván te profinak születtél, és az addigi szinteket atugrottad!

(#33778) t_a_m_a_s válasza Olcsi (#33777) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Azért, mert ide nem profi fotósok járnak...

Azt meg nem tudom, miért nem lehet elfogadni, hogy az ide járóknak van egy olyan törekvése, hogy egy kialakult színvonalat megtartsanak. Könyörgöm, nézz már vissza 4-5 oldalt. Tényleg nem látsz semmi különbséget pl Fejo, Kiskornél, Forceberg, Sztyui és a többiek képei, valamint egy belógó, megvakuzott faág között???

Tudom, hogy az "elkülönített" amatőr fotós topik sem jó megoldás, hisz ott meg vak vezet világtalant. Ezért is írta Ricsi, hogy kicsit utána kell olvasni a dolgoknak, szelektálni a saját munkánkat, és úgy egyáltalán gondolkodni, mielőtt telefossuk ezt a topikot képpel... Hidd el, ha valaki egy-egy rossz képet tesz fel, nincs anyázás. Az is elegendő kritika, ha senki nem véleményezi a képed. Viszont te mit tennél, ha valamire ötször mondod, hogy nem jó, és megkapod hatodszor is?

Holnap majd jól beletépünk...

(#33779) Olcsi válasza Olcsi (#33777) üzenetére


Olcsi
senior tag

Még egy dolog eszembe jutott...beszéltek itt színvonalfeltesről. Szerintem ez egy nyitott fórum, ahol nincs megszabva, hogy ki mit és hol mond, linkel, csinal, stb. Persze a moderációs alapelveket figyelembe véve. Ti itt csináltatok magatoknak egy "szabályt", hogy a szar képek menjenek a levesbe! Milyen alapon?
Ha van ilyen igényetek, nyissatok egy a fotózz.hu-hoz hasonló oldalt, ott meg lehet szűrni, hogy mi megy at a rostan és mi nem. Persze a moderációban ott is van hiba, nem is kevés...

(#33780) Zozzant


Zozzant
addikt

Szerintem meg nyissatok egy "digitális fényképeim adok-kapok" topikot ott lehetne egymást ölni... :(((

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#33781) bubi92 válasza Olcsi (#33777) üzenetére


bubi92
őstag

nyilván nem vagyok profi fotós, sőt haladó sem. (azért raktam idézőjelbe a szennyet... most nézem, hogy lemaradt az idézőjel, meg se néztem most, mert úgy akartam írni, bocs én hibáztam). én nem fikázok senkit sem, nyilván azért mert nem tettem még le semmit, ami okot adna rá, hogy én valakit is fikázzak. valaki írta előttem, hogy szenny és azért használtam ezt a szót, bocsáss meg ha félreérthető volt.

ha egy-egy kevésbé jó kép érkezik, arra senki sem reagál így, viszont ha már ontják napi 20db-os mennyiségben, akkor persze, hogy jön az osztás.

[ Szerkesztve ]

(#33782) biker


biker
nagyúr

Akkor ismét, ahogy felmerült már párszor
#1 topikindító szólásból:
A topic lényege, amire való:
-jól sikerült fotók bemutatása, hogy mások is megnézhessék, örömüket leljék benne és tanulhassanak belőle
-kevésbé jól sikerült fotók bemutatása, hogy a készítője is tanulhasson belőle
-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell

Amire NEM való:
-rossz képek céltalan mutogatása, önostorozás, önsajnálat, önmagunk és egymás fikázása
-lélekápolás
-gyermekmegőrzés, amíg anyu vásárol
-meg úgy általában semmi ami nem tartozik a fönti listához. Egy-két off-topic hozzászólás beleférhet ha úgy jön ki de a lenti listáról semmi.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33783) t_a_m_a_s válasza kiskornel (#33770) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nem az, hogy nem divat, hanem hogy nincs rá idő... Részemről legalábbis :(

A tőled megszokott szint befigyel :)
Nekem a 4. szerkesztése és az 5. színvilága nagyon tetszik. Az utolsó nem tudom, hogy valóban ilyen látvány volt vagy te alakítottad ilyenné, de kicsit túl piros...

Holnap majd jól beletépünk...

(#33784) aldebaran


aldebaran
őstag

Egy magyar aki világszínvonalon fényképez:

Magyar győzelem egy természetfotós világversenyen

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#33785) Játékos válasza aldebaran (#33784) üzenetére


Játékos
addikt

Erre nem nagyon lehet mit mondani...brutális az "inas"! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#33786) cOxeR válasza kiskornel (#33770) üzenetére


cOxeR
Ármester

Divat az ősz fotózása, csak idő nincs kirándulni, megfelelő helyre. :))
Nekem tetszenek a képek.
u.i.:Hétvégén megyek a Mátrába... ;)

[ Szerkesztve ]

(#33787) cOxeR válasza aldebaran (#33784) üzenetére


cOxeR
Ármester

Érthető miért nyert!

(#33788) kiskornel


kiskornel
addikt

cOxeR, t_a_m_a_s: köszönöm.

t_a_m_a_s: abban a napszakban (naplemente után) határozottan vörös volt az erdő. Nappal is, de nappal inkább előjött a barnás árnyalat.

Most még van idő szép erdős képeket készíteni. Nem sok, mert hamarosan lehullnak a levelek / sok lesz majd a csupasz ág, és belezavar a kompozíciókba.
Pl. a Mecsek egy nagyon jó választás. Szép völgyek vannak. Érdemes a völgyekbe lefelé fényképezni. Különben nagyon esélyes, hogy a kiégett ég is belekerül.
+ Napnyugta után (ugye a völgyekbe előb nyugszik a nap) érdemes fényképezni. Amit akkor látsz, hogy olyan semmilyen színek vannak, de a fényképezőnek akkor jó. 5-10-15mp-es expokkal lehet baromi telt színeket elérni. Persze kell a szélcsend.

Nem mellesleg, érdemes erdei patakok környékén lődörögni.

Mátrát annyira nem ismerem, számomra messze van. Ezt azért írom, mert olyan helyen lehet nagyokat fotózni, amit már sokszor látogattál, és van tapasztalatod, mikor mit, melyik szemszögből, hogyan. :)

Zozzant: a babás képeid tetszenek nagyon. :K aranyos.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#33789) werttzui válasza aldebaran (#33784) üzenetére


werttzui
őstag

Ezt túlzás fényképnek nevezni :)

PENTAX

(#33790) Játékos válasza werttzui (#33789) üzenetére


Játékos
addikt

:U minek neveznéd?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#33791) werttzui válasza Játékos (#33790) üzenetére


werttzui
őstag

Nekem speciel nem tetszik! Az ember minek is nevezi ami nem tetszik neki? Nehéz megmondani :D
A baglyos az aranyos ,a tüzes meg elmegy egynek :)

PENTAX

(#33792) kricsi81 válasza Olcsi (#33779) üzenetére


kricsi81
senior tag

Nem igaz már, mikor értitek végre meg?
Elkezd valaki fényképezni, full kezdő és full hibás képeket készít. De oké, mert hát mégis most kezdte... DE EZEKET A SZEMETEKET MIÉRT KELL MUTOGATNI EGY FÓRUMON??? Ha venné a fáradságot (és 3-4ezer forintot), hogy vegyen egy nyomorult fotós könyvet (de nem is feltétlen kell könyv, de én személy szerint azt ajánlom), ő maga is rájönne 2 nap után a hibákra...
Mit tegyünk, hogy ezt megértsétek, elfogadjátok, és "betartsátok"? (nem személy szerint rád gondolok) Adjak kölcsön ingyen egy fotós könyvet (és persze álljam a postát is), vagy mi?

kovacsrichard.hu

(#33793) forceberg válasza kiskornel (#33770) üzenetére


forceberg
veterán

Jó kis képek.
Vasárnap megyek, remélem addig még marad levél...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33794) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Lőttem pár jó képet, de a modell nem járult hozzá a publikációhoz, szóval csak csendben végig olvastam az elmúlt pár száz hozzászólást és rájöttem, hogy itt semmi sem változott az elmúlt több hónap alatt, amíg passzív voltam.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#33795) Fejo válasza kiskornel (#33770) üzenetére


Fejo
őstag

Szépek! :C

Hosszú idő után végre volt egy kis szabadidőm, gyorsan elugrottam egy kis őszi patakosra. :DDD

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#33796) D4rkm4n válasza Fejo (#33795) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az utolsó képet milyen rekesszel készítetted?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#33797) Fejo válasza D4rkm4n (#33796) üzenetére


Fejo
őstag

9

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#33798) aldebaran válasza werttzui (#33789) üzenetére


aldebaran
őstag

Nekem sem tetszik minden képe, de megvan benne az a plusz, ami egy képet kiemel az átlagosból és szerintem ez a lényeg: a művészi látásmód.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#33799) D4rkm4n válasza Fejo (#33797) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Remek képek lettek! :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#33800) kiskornel válasza Fejo (#33795) üzenetére


kiskornel
addikt

ÁÁÁ... végre. :)) :C Pilis? Faintosak! Az első nagyon sirály a perspektívával...

Akinek van még, jöhet őszi képekkel...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.