Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33551) attika89 válasza runner 125 (#33550) üzenetére


attika89
senior tag

Igazad van! :K
így már jobb?

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#33552) runner 125 válasza attika89 (#33551) üzenetére


runner 125
nagyúr

Érdemes még jobban eltolni, mert ez bizonytalan szerkesztésre vall.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33553) attika89 válasza runner 125 (#33552) üzenetére


attika89
senior tag

Értem! Akkor még inkább a jobb harmadba helyezve! Talán így...
Már nekem is jobban tetszik :B
Köszönöm szépen :R

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#33554) johnjohn válasza Ndruu (#33547) üzenetére


johnjohn
addikt

Kicsit még piszkáltam, és ilyen lett.

(#33555) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok!

ehhez mit szóltok? elég nehéz témát választottam, de nekem tetszik :D

várom a véleményeket, javaslatokat :)

(#33556) Pulsar


Pulsar
veterán

illetve még egy:
itt mondjuk szerintem a levelek lehetnének élesebbek.

és egy UFO-t is fényképeztem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33557) #31757056 válasza Pulsar (#33555) üzenetére


#31757056
törölt tag

eleg rendhagyo probalkozas, az igaz :) Annyi szerintem, hogy tul sok az ures resz a kepen, az egesz jobboldalat akar le is vaghatnad, es megprobalhatnad atultetni az egeszet allo formatumba...

(#33558) bubi92 válasza johnjohn (#33554) üzenetére


bubi92
őstag

ez kb. olyan mint, hogy egy HDR-ből ki mit hoz ki. Mindketten nagyon szépet csináltatok szerintem, de a téma tényleg hiányzik. ez ugyanaz a hely ahol Kricsi csinálta a képet :F

(#33559) kiskornel válasza kricsi81 (#33536) üzenetére


kiskornel
addikt

Ricsi! Te mikor operáltattad át magad nővé? Egész jó a plasztikai sebészed... :))

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#33560) cOxeR válasza kiskornel (#33559) üzenetére


cOxeR
Ármester

degec... :DDD

(#33561) #31757056 válasza bubi92 (#33558) üzenetére


#31757056
törölt tag

Kicsit tulzasnak tartom, hogy nincs tema ezen a foton, maga a termeszet szepsege ha elcsepelt is neha, de mindig mukodo tema, ha szepen van lefenykepezve. Az osszes feldolgozasbol en csak John valtozatat tartom jonak, o igazan erezte a szineket. Persze tisztabb viztukorrel sokkal jobb lenne, vegulis el lehetne pepecselni a retussal.

[ Szerkesztve ]

(#33562) runner 125 válasza #31757056 (#33561) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egyedül én állítottam, s most is ez a véleményem.
Semmi bajom nincs a fotón szereplő táj szépségével, de egyszerűen kevésnek érzem ahhoz, h magában is mutatós legyen. Ezért hiányzik nekem valami plusz róla.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33563) kricsi81 válasza kiskornel (#33559) üzenetére


kricsi81
senior tag

Ugye-ugye...(a számát nem adom meg) Lehet az avataromat is le kéne cserélni.

bubi92: bizony :) [link]

kovacsrichard.hu

(#33564) brumi1024


brumi1024
veterán

Hali!
Ezeket képeket hogy tudnám még javítani utómunkával? Szerintetek milyenek?
[link]
[link]
[link]

Tudom nem a legjobbak, még kezdő vagyok a témában.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#33565) bubi92 válasza brumi1024 (#33564) üzenetére


bubi92
őstag

nem vagyok egy nagy képszerkesztő(fotós még kevésbé:D:D), de minimális hozzányúlással, pusztán a levels mozgatásával kicsit élettel telibb lett.

remélem nem probléma, hogy hozzányúltam a képhez

[ Szerkesztve ]

(#33566) pisti válasza brumi1024 (#33564) üzenetére


pisti
őstag

A második tetszik.
Az elsőnél nem az igazi, hogy félbe van vágva a mókus, egyébként az elkapott etetés az jó.
A harmadik csak szimplán nem fogott meg, talán alacsonyabbról valamelyik galambot kiválasztva a többit pedig a háttérben elmosva jobb lenne.

A második képed kis utómunka után:

Gimpben csináltam. Szelektíven világosítottam a képen, mivel kicsit alexpós, szelektíven azért, hogy ne váljanak kiégetté a világos részek sem, mint a fentebbi megoldáson látható. Utána kapott vignettet, hogy a mókusra jobban ráterelődjön a figyelem, kis élesítést és keretet.
A szelektív világosítást több réteggel és maszkolással csináltam, de lehet ezt egyszerűbben is olyan HDR progikkal ami támogatják az egy képből képzett hdr hatású képek létrehozását, pl. DPHDR. Ebbe elég csak úgymond belehúzni a képet, meg kicsit állítgatni a csúszkákon és menteni a végeredményt.

(#33567) Pulsar válasza #31757056 (#33557) üzenetére


Pulsar
veterán

hát nem csak a jobb oldalát lehetne levágni, hanem fönt és bal oldalon is, a kép jó 2/3-t :D Én is állóra gondoltam, csak a hülye állvány nem tartottam meg a 250-es obi-val a gépet :)

brumi1024 hol készültek a képek?

[ Szerkesztve ]

(#33568) Fejo válasza Pulsar (#33555) üzenetére


Fejo
őstag

Nekem a fotózás helyével van problémám, így üres az egész, nagyon középre súlyozott lett a kép.

Hasonló kép tőlem: ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#33569) brumi1024 válasza pisti (#33566) üzenetére


brumi1024
veterán

Köszi ez tényleg jó. Nem tudomg eddi csak úgy üresnek tűnt a kép, de most így jobb.

Pulsar: A hosszúhétvégét Londonban töltöttem, és a St. James Parkban rengeteg a mókus, azokat etettük. Csak nagyon ínyencek, és a mogyorót eszik csak a croissant-t nem :D

[ Szerkesztve ]

(#33570) forceberg


forceberg
veterán

Autumn colors of Benetton!


(klikk a képre)

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33571) cOxeR


cOxeR
Ármester

Vélemény?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#33572) sztyui2 válasza forceberg (#33570) üzenetére


sztyui2
őstag

Ez nagyon jó lett! Hogy csináltad meg, hogy a levegőbe legyen?

(#33573) forceberg válasza sztyui2 (#33572) üzenetére


forceberg
veterán

Köszi!
Celluxszal voltak a levéldarabok összeragasztva, és egyben azzal is volt fellógatva.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33574) runner 125 válasza forceberg (#33570) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jópofa szerintem is, gratu.

Egy valami szerintem nem illik a képbe, a kék háttér. :N

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33575) sztyui2 válasza forceberg (#33573) üzenetére


sztyui2
őstag

Ja, hogy így össze lettek ragasztva? Azt hittem PS vagy valami :) Kurvajó! Így még jobban tetszik! ;)

(#33576) runner 125 válasza forceberg (#33570) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az igen, ezt én is benéztem. Simán PS-re gondoltam, így viszont riszpekt a munkáért. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33577) Pulsar válasza Fejo (#33568) üzenetére


Pulsar
veterán

áááá, de jóóó... :D hát első próbálkozás volt :D
Milyen géppel, milyen beállítással csináltad?
Mert az volt a bajom, hogyha a nagy obi-t raktam föl, akkor alig fért valami a képbe kicsivel, meg túl vékony lett a csík. Olyasmit akartam mint a tied, hogy amikor közel van jó vastag :)
ja, és ez is az Ecserre vezető út melletti résznél (31-es kifutó) volt?

(#33569) brumi1024áh, értem, oda most nem megyek ki, de mikor kint éltem, én is tapasztaltam. :) Itthon kerestem már hasonló helyet, ahol sok a mókus, de nem nagyon találtam. Egy helyen volt, marton vásáron a Brunszvik kastély parkban, de ott nem ilyen barátságosak, rájuk nézel, és már szaladnak is el :( :D

Esetleg ha valaki tud itthon kafa mókus "tanyát" szóljon :)

[ Szerkesztve ]

(#33578) Pulsar válasza Fejo (#33568) üzenetére


Pulsar
veterán

ja, a gépet látom, (szép gép, gart hozzá :R )
milyen obi volt rajta? Valami nagy látószögű?

(#33579) Ndruu válasza Pulsar (#33578) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

12mm-ből ítélve, Canon 10-22/3.5-4.5 volt a 40D-n. EXIF infóban szinte majdnem minden benne van, PhotoME megmutatja.

Harrrr!!!!

(#33580) Pulsar válasza Ndruu (#33579) üzenetére


Pulsar
veterán

áh, köszi :R láttam, csak nem tudtam, hogy az fullframe-hez képest mekkora az érzékelő.

[ Szerkesztve ]

(#33581) forceberg válasza sztyui2 (#33575) üzenetére


forceberg
veterán

Köszi.
Runner: Neked is!
Nem mondom, hogy nincs benne PS, mert az illesztéseknél kellett gyúrni rajta.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33582) Pulsar válasza forceberg (#33581) üzenetére


Pulsar
veterán

hihetetlen komoly a kép! grat :R

(#33583) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

San Francisco... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33584) runner 125 válasza Parci (#33583) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bevallom, nem tudom megkülönböztetni, h az egy bója, vagy egy ember a kép alsó sarkában, de én harmadolóba helyezném a híd pillérrel a képen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33585) Parci válasza runner 125 (#33584) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

célszerű nagyobb méretben nézni, akkor látod, hogy egy ember egy szörfeszkán egy evezővel.
létezik más képkivágás is, bár nagyon erőlködni a harmadoláson szerintem felesleges, akkor már drasztikusabban érdemes, belevágni a híd pillérének felső részébe is stb. (ekkor jobban látszódna az ember, picit más lenne hangsúlyos a képben)

de, álszerénység nélkül, szerencsére ez egy jó kép, így bármelyik megoldás jó eredményt ad. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33586) runner 125 válasza Parci (#33585) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igaz, ránagyítottam.
Persze, jól sikerült, csak a szerkesztése nekem bizonytalan, pusztán ezért írtam, h jobban állna neki a harmadolás.
Egyébként miért kellene belevágni a hídpillérbe? Függőleges harmadolásra gondoltam. A bal széle maradhatna is így, kicsi kellene jobbra még, és stimm is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33587) runner 125 válasza runner 125 (#33586) üzenetére


runner 125
nagyúr

Engedelmeddel, valami hasonlóra gondoltam. Bár így négyzetes lett a képkivágat, de így nagyjából megvan a vízszintes harmadoló is. Persze magaslatokba - álló - képkivágattal lehet még szerkeszteni.
mod. a copy minőségét ne tessék nézni, pár perc alatt klónoztam át, nem az volt a lényeg. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33588) Parci válasza runner 125 (#33587) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, h te szűknek érzed jobbról. van benne valami, de sajnos nincs oda több infóm (nem vágtam onnan semmit). meg a te esetedben már túl sok került jobbra szerintem, elnyúlik ott a kép (ökölszabálynak jók ezek a harmadolós és hasonló dolgok, de mereven biztos nem kell ragaszkodni hozzá).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33589) runner 125 válasza Parci (#33588) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, én így érzem. Majd véleményeznek a többiek is.

:R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33590) sanyixXx válasza runner 125 (#33589) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nekem így már sok a jobb oldal. meg, szerintem, így elviszi balra a képet a híd.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#33591) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

fellőttem egy másikat, ott is érdemes megkeresni az apró "emberkét" :B (Canyonlands nemzeti park, Needles része, Druid Arch)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33592) sztyui2 válasza Parci (#33591) üzenetére


sztyui2
őstag

Nagyon nem kell keresgélni, mert rávilágított a lényegre :D
Basszus hogy te milyen helyeken jársz...Duuuurva :)

(#33593) runner 125 válasza Parci (#33591) üzenetére


runner 125
nagyúr

Íjj, ez kemény. Gratu.

..mekkora bőröndöd van? Nem férek el benne legközelebb? ;] :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33594) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

egyedül a repjegy húzós picit, de mondjuk las vegasból aztán ezek mind közeli helyek, és amerika olcsóbb, mint európa. persze, költeni kell egy ilyen útra, de ha spórolsz a kaján és a szálláson (mi igyekeztünk), nem vészes. repjegy, autóbérlés, ezek a magas beugrók. onnantól viszont sztem a fele, mint nyugat-európa.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33595) Pulsar válasza Parci (#33591) üzenetére


Pulsar
veterán

úúú, király kép, mondjuk nekem ez hangulatban jobban tetszik... valahogy közel áll a lelkemhez :)

(#33596) Parci válasza Pulsar (#33595) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én persze azt is kedvelem :)
(de ott valószínűleg még játszani kellett volna picit a perspektívával, csak sietés volt szokás szerint)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33597) forceberg válasza Parci (#33591) üzenetére


forceberg
veterán

Jók a képeken az emberkék, adják a tárgyak méreteit!

Pulsar: köszi!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33598) nesa válasza Parci (#33591) üzenetére


nesa
veterán

Mind jo, de ez a legjobb.

(#33599) Steve-0


Steve-0
őstag

Pár órája készítettem:

[ Szerkesztve ]

(#33600) Stenly válasza Steve-0 (#33599) üzenetére


Stenly
tag

A szökőkút tervezőjét is dicséret illeti! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.