Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33901) Stitch válasza kiskornel (#33895) üzenetére


Stitch
őstag

Na ott vannak a jó fények, az elsőn! :)

Amúgy mindegyik sorból a legelső ami nekem nagyon tetszik!

Utólagos engedelmeddel vágtam rajtuk egy kicsit, nekem így sokkal jobban tetszenek:

(#33902) Chapel


Chapel
addikt

Karima: régebben volt de aza duplacseppes nagyon tetszett!

Mindenkinek köszi aki írt a szöcskés képemre, kicsit elmaradtam a válasszal :B :R

Amúgy meg eladó a 60-as makróm. :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#33903) filózoli


filózoli
senior tag

Sziasztok! Ez milyen lett?

(#33904) máyköl válasza Chapel (#33902) üzenetére


máyköl
veterán

Miért adod el?
Abbahagytad a fotózást? :F

filózoli: Semmi érdekes, már megint egy unalmas témát választottál. Miért nem fotózol pl. gombákat, ha már erdőben jártál?

[ Szerkesztve ]

(#33905) kiskornel válasza pisti (#33900) üzenetére


kiskornel
addikt

(#33900) pisti: Köszönöm. Újabban csak leméretezek az irfanview-vel (Lanczos). Utána már nem nyúlok hozzá. Kellene még rá élesítés?
Amúgy ezek HTML-oldalba ágyazott képek, ahol azt mondom a böngészőnek: méretezd át a képet, hogy kitöltse vízszintesen vagy függőlegesen az ablakot. Az még ronthat a minőségen egy keveset.

(#33901) Stitch: igaz, így jobbak. Tudom, hogy utólag még vagdosnom is kellene... ez a 2/3-as arány nem igazán passzol hozzám álló képeknél. De hát ez van. Próbálok úgy fotózni, hogy az előtérben is legyen valami. Nem mindig sikerül. :)

(#33902) Chapel: Nagyon jókat hallottam arról az obiról. Ha most nem lenne az EF 100-asom...

(#33903) filózoli: keresd a kihívásokat. Nem az a kihívás, hogy a sziluettet láttasd. Azt a gép automatán megcsinálja. Próbáld meg kiexpozni a fákat úgy, hogy ne égjen ki az ég! Többségünk már túl van az ilyen témákon.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#33906) Brumi


Brumi
senior tag

Kőszegen és környékén jártam:

Kőszeg, Főtér

Délután

Rohonci tó

Minden véleményt, kritikát szívesen fogadok!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#33907) Játékos


Játékos
addikt

Jó estét nektek!

Napfelkelte. :U A szine szerintem elég szép lett, nem?! :U
Azt is szivesen veszem, ha nemet mondtok! Csak őszintén!
:R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#33908) gzola válasza Brumi (#33906) üzenetére


gzola
tag

Brumi: az első az überbrutáljóóó :)

kicsit más megközelítésben a parlament épülete :)

(#33909) Brumi válasza gzola (#33908) üzenetére


Brumi
senior tag

Köszi! :)

Szerettem volna szűkebb blendével csinálni a csillogó lámpa-effekt miatt, de retkes volt az ablak, és akkor az is látszott volna. Csináltam is pár tesztképet, de rosszak lettek (ablakot meg nem moshattam). Utána azért lementem a térre és lőttem onnan is párat, de akkor már nem volt meg az égen a kékes szín.

A te képeden is az a jó, hogy nincs beégett rész. Igen sokat kell gyakorolni, hogy normális minőségű kép legyen a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#33910) gzola válasza Brumi (#33909) üzenetére


gzola
tag

jah jó lett volna hosszab záridővel, de ezek a fránya ablakok mindig közbeszólnak :D nekem pl. az, hogy a 70-200-at alig bírta el az állvány :D

(#33911) máyköl válasza Brumi (#33906) üzenetére


máyköl
veterán

Az első irtó jó!
Az ég PS?

(#33912) Brumi válasza gzola (#33910) üzenetére


Brumi
senior tag

Micsoda szerencse, hogy nekem ilyen problémám nincsen! :) Azt hiszem még egy darabig maradok a 18-200-asnál, bár amire használom, arra tökéletesen megfelel.

máyköl: köszi! Csak annyi utómunka volt az égen, hogy minimálisan, a torony mellett emeltem a színtelítettséget egy részen, de a többit a természetre bíztam.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#33913) máyköl válasza Brumi (#33906) üzenetére


máyköl
veterán

dupla, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#33914) nesa válasza kiskornel (#33895) üzenetére


nesa
veterán

Ismeros a hely, nagyon jo kepek lettek grat, enis csinaltam ma ,Obanyara nemjutottam el szombaton:(

(L:http://farm2.static.flickr.com/1312/5136964836_4eb0a67c6f_m.jpg)[link](/L)

(#33915) forceberg


forceberg
veterán

Néhány kép tegnapról:

Vélemények?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33916) gzola válasza Brumi (#33912) üzenetére


gzola
tag

szép rajzolata van annak a 18-200-asnak, úgyhogy nem baj az :)

(#33917) máyköl válasza nesa (#33914) üzenetére


máyköl
veterán

Utolsó 3 a legjobb.
Én is de szeretnék eljutni egy erdőbe már, de valahogy sehogy sem sikerül.
Tél előtt pedig még jó lenne.
Ha leesik a hó, alig lehet majd valamit fotózni... :(

(#33918) Brumi válasza máyköl (#33917) üzenetére


Brumi
senior tag

Hát már nincs sok idő őszi tájat fényképezni, nekem is óriási mázlim volt, hogy az elmúlt pár napban ilyen szép idő volt.
Szerintem télen is lehet nagyon klassz képeket lőni, bár ahhoz is ki kell menni a városból oda, ahol nincs latyak és kosz.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#33919) Tomate


Tomate
veterán

Szintén két balatonfüredi szösszenet:

(#33920) pisti válasza kiskornel (#33905) üzenetére


pisti
őstag

Megnéztem most 1-2-t letöltötve, majd 100%-ban képszerkesztőben . Így már okés, nem kell rá élesítés. Akkor tényleg az online átméretezés vágja agyon az élességet, vagy nem kell ekkorában felrakni, vagy zoomolhatóvá/scrollozhatóvá kéne tenni a linkelt képet.

(#33921) nesa válasza forceberg (#33915) üzenetére


nesa
veterán

A 2. es az utolso jon be igazan :K

(#33917) máyköl!

Koszi

Igyekezni kell, meg talan 1-2 het van a mi ok.

(#33922) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

pardon :) még dolgozunk rajta

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#33923) kiskornel


kiskornel
addikt

(#33920) pisti: valószínűleg igazad lehet. Nekem csak IE-n volt alkalmam tesztelni, és azon minden körülmények közt szép. Azért tettem be nagyba, mert manapság 16:9-es monitorok vannak, amik 1920xkIitudjahánypixel felbontásúak. Azokon bizonyára olyan kis érvénytelen egy 1024 széles kép. Így a böngészőre bíztam a méretezést.

(#33919) Tomate: a második jó.

(#33915) forceberg: a 3. és az utolsó előtti :K . A 3. nál kicsit kisebb homállyal is kipróbálnám (nagyobb mélységélesség).

(#33914) nesa: ugye jó hely, mi? Nem rosszak a képek. Próbáld kerülni az égen a beégéseket. Úgy fordítani a gépet, hogy minél kevesebb legyen az égből, mert az kegyetlenül beég.
Az én taktikám az, hogy egy helyre többször is elmegyek. Különböző időjárások, napszakokban. Eleinte próbálom befogni az egész tájat, mint azt most te is, később meg a kisebb részletekre koncentrálok. Próbálok furcsa szemszögekből, helyekről, szokatlan gyújtótávval fényképezni úgy, hogy olyat kapjak le, ami bizti nincs a Gugli Örtsz (Google Earth) -ban. Mondjuk ez a módszer sok időbe telik. :(
Most egy ideig csak a csobogókat lehet fényképezni, mert a fák csupaszak lesznek.

A híd:

(#33908) gzola :K

(#33906) Brumi: első nagyon jó. Az utolsó pedig szép hely.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#33924) Karima


Karima
őstag

Ha már erdős képeknél tartunk - amik mellesleg nagyon jók -, akkor én is neveznék egy képpel :) Hogy tetszik?

(#33925) varsam


varsam
őstag

én is neveznék pár őszi képpel:
[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Várom a véleményeket :) (pozitívat és negatívat egyaránt)

(#33926) forceberg


forceberg
veterán

Brumi: Az első jó lett! A másodiknál egy kicsit rövidebb záridővel, majd az árnyékos részek kis felhúzásával talán el lehetne érni, hogy ne égjen ki a bal oldal. De lehet, hogy ki sincs égve teljesen.

Játékos: Hát ez nekem semmi extra, volt anno nekem is hasonló képem, csak a korlátnál talán jobban meg volt fűszerezve.[link]

NeSa: Nekem igazából csak a kiégéssel van bajom, valamit kell tenni ellene, mert lehúzza az amúgy jónak ígérkező képeket.

Kiskornel: Némely képekre szerintem egy kis + zöld nem ártana, vagy talán egy kis kontraszt?

Tomate: a Négyszárnyú és a Tamási panoráma képeid jobbak lettek, azok nagyon jók!

Pisti: Kiskornél képeinél FF-ban jobb klikk a képre, majd kép megjelenítése eredeti méretre teszi, így nem kell külön letölteni őket.

Szerk, közben két új versenyző érkezett!

Karima: valami kellene szerintem még bele, mondjuk egy megpihenő levél, hogy kicsit dobjon a témán, szépek a színek, jó a kis DOF is.

Varsam: A gombás képnél egy kicsit elő kellett volna venned a kertgondozási tudásod, és ki kellett volna szedned a "hibás" fűszűlakat. Pontosabban elhajlítani, nem kitépni! :))
Az őzesnél kár, hogy homályos, az égbe nézős viszont tetszik.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33927) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Tyűű, de rég voltam már erre.
Berakok egy jó régi kép (illetve kettő) újragondolását.

Csepp:

Itt meg rendes méretben.

(#33928) filózoli


filózoli
senior tag

Sziasztok! Ez milyen lett?

(#33929) filózoli


filózoli
senior tag

És ez? :)

(#33930) bigmasterg válasza filózoli (#33928) üzenetére


bigmasterg
addikt

Sry, de szerintem kicsit unalmas, illetve a 'téma' egybemosódik a háttérrel.

(#33931) forceberg válasza filózoli (#33928) üzenetére


forceberg
veterán

És ez? :D

A különc:

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33932) nesa válasza kiskornel (#33923) üzenetére


nesa
veterán

Nem mentegetozom de ilyenvolt az ido, eselytelen volt kieges mentes kepet kesziteni,szombaton bezzeg szep kekvolt az eg, de akkor csak tripammerfaig mentem csak gyors megnezni hogy ottlehet-e hagyni a kocsit... akkor csinaltam kepet csak ugy, nemvolt gond szep keklett az egbolt.

Te holszoktal parkolni?

(#33926) forceberg

Koszi:)

(#33933) Fejo válasza filózoli (#33929) üzenetére


Fejo
őstag

Szerinted? :U

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#33934) biker válasza gzola (#33908) üzenetére


biker
nagyúr

érdekes, 3 hete ugyanezt lőttem :) csak más szögből, belógott az egyik torony kicsit

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33935) johnjohn válasza filózoli (#33929) üzenetére


johnjohn
addikt

Most nem akarlak megbántani, de a fiam 13 éves, és kreatívabban fotóz. Ezek még tesztfotónak is rosszak,pedig ott a téma nem mindig lényeges. :F

(#33936) kiskornel válasza nesa (#33932) üzenetére


kiskornel
addikt

Az is jó, de én a hegy aljától szoktam indulni. Az kicsit sárosabb út, viszont végig patak mentén mész. Kékkel jelöltem a térképen. Pirossal a szerintem klassz helyeket, bár itt majdnem minden az. [link]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#33937) filózoli


filózoli
senior tag

És ez milyen? Canon EOS 300 (Reprodukció!)

(#33938) Dale válasza filózoli (#33937) üzenetére


Dale
aktív tag

Kezdem úgy érezni hogy te igazából egy troll vagy, de annak mindenképp zseniális. :D

(Anglicizmus javítva.)

[ Szerkesztve ]

https://enginedesigns.net

(#33939) Játékos válasza Dale (#33938) üzenetére


Játékos
addikt

Kezdem azt gondolni, hogy csak görbe tükröt akar állítani a sok totál amatőr, bénázó fotósnak. Ezt csak direkt lehet csinálni! :K :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#33940) filózoli válasza Dale (#33938) üzenetére


filózoli
senior tag

Nem sok jóindulat szorult belétek... :F

(#33941) johnjohn válasza Dale (#33938) üzenetére


johnjohn
addikt

Lehet, hogy igazad van. Kezd kissé nyugtalanító lenni, a fórum egészét nézve is a dolog. Ha valaki idetéved, és meglátja ezeket a förmedvényeket, azt hiszi, valami terápiás foglalkoztató fotószakkörébe tévedt. :F

[ Szerkesztve ]

(#33942) johnjohn válasza filózoli (#33940) üzenetére


johnjohn
addikt

A jóindulat megvolt, az első pár képednél még igyekeztünk segíteni, de úgy tűnik nem fogod fel amit írunk, és töltöd fel továbbra is a szemetet. ERRE ITT NINCS SZÜKSÉG. A képeid értéktelenek, és értelmetlen kattogtatás eredményei. Sajnos csak a moderátorok tudnak kirekeszteni, mi csak tűrni vagyunk kénytelenek amit művelsz. Kérlek ne szemeteld tovább tele a topicot.

(#33943) filózoli válasza johnjohn (#33941) üzenetére


filózoli
senior tag

Azért megjelent itt pár fotó, ami semmivel sem jobb az én jobb képeimnél. Szóval szerintem ezt direkt csináljátok.. Nem értem miért, ez ugyanis nem magánklub...

(#33944) GabN73 válasza filózoli (#33943) üzenetére


GabN73
addikt

direkt nem szokás szopulni a másikat..only read vagyok,még,nézegetem a képeket,hszeket... Én egy lumixal lövögetek,de közel sincs olyan minőségű képem mint amiket itt látok.Nem is teszem fel...Majd ha veszek egy komolyabb fényképezőt,állvánnyal,akkor talán...

(#33945) johnjohn válasza filózoli (#33943) üzenetére


johnjohn
addikt

Az értékítéletednél a szövegértésed lehet talán rosszabb.Nem hiszem el, hogy nem fogod fel amiket kritikaként megfogalmaztunk. Vannak feltöltve néha gyenge képek, DE KÉPEK. Amiket feltöltesz semmiféle esztétikai értéket nem képviselnek, technikailag teljesen automatikusan készített,érdektelen dolgok. Ha Te ezt nem látod, akkor komoly gondok vannak úgy általánosan.Részemről befejeztem.

(#33946) kricsi81 válasza johnjohn (#33935) üzenetére


kricsi81
senior tag

"de a fiam 13 éves, és kreatívabban fotóz." - van egy vetélytársam? :DD :))

filózoli: úgy látszik nem érted meg, hogy miket (és miért) írunk... Előre mondom (/mondjuk): az elkövetkező fotóid, amiket 1-2 hónapon belül készítesz, szitén értéktelen szemetek lesznek, amiket fölösleges mutogatnod, mert itt csak még jobban elveszik a kedved a fotózástól. Nem azt mondom, hogy más nem készített ilyen minőségű képeket annó, de EZEKET NEM KELL MUTOGATNI! Vettél már fotós könyvet?

kovacsrichard.hu

(#33947) máyköl válasza filózoli (#33929) üzenetére


máyköl
veterán

Te most direkt szívatsz mindenkit?
73x leírták már ugyanazt, de mégsem fogadod meg.

Kb. ebbe a képben annyi a jó, hogy nem égett ki az ég. Viszont a fa levelei nem is kicsit égtek ki.
De most őszintén: Neked mi tetszik ebben a képben? Két fa lombja találkozik, kiégett levelekkel. Válassz már egy értelmes témát!

Én komolyan nem értelek. Eddig türelmesen, és próbáltam szépen leírni mindig, hogy keress valami értelmes témát, de már rájöttem, hogy felesleges, úgyse hallgatsz senkire. Ne haragudj, de most már megértem a többieket, ha kicsit belefáradtak a fényképeidbe. Utoljára: Keress valami értelmes témát!

Csinálj portrékat, makrókat, tájfotókat, vagy mittudomén, de könyörgök, ne a kiégett falombokat fotózd!

És tényleg nem szeretném elvenni a kedved az egész fotózástól, de ha nem vagy hajlandó váltani témát, akkor inkább felejtsd el az egészet.

Én sem vagyok profi fotós, sőt még talán haladó sem, de azért tudom, hogy nincs semmi érdekes egy kiégett fa lombjában...

Nézd meg Fejo, sztyui2, nesa, forceberg, pisti, brumi, kiskornel, chapel, kricsi81, karima, zozzant, t_a_m_a_s, BEE képeit kérlek, és meríts ötletet a fotóik témájából!
(de komolyan, kérlek szánj rá egy 1,5-2 órát, és az említett személyeknek nézd meg a flickr-ét - akiknek van- akiknek pedig nincs, itt a topikban nézd még a fotóit).
Ha ezt megteszed, nagyon remélem már lesz egy kicsivel több fogalmad, hogy miket is kéne fotózni! :K

Nem bántani akarlak, csak segíteni, nehogy megsértődj. Elég sokan megkapták ezeket a szavakat, amiket te is, de ők tanultak belőle, tenálad pedig azt veszem észre, hogy tojsz többiek véleményére... :U

(#33948) johnjohn válasza kricsi81 (#33946) üzenetére


johnjohn
addikt

Azért ellened még volna mit gyúrnia. :K

(#33949) t_a_m_a_s válasza johnjohn (#33948) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Jó, de Ricsi már 14 is elmúlt... :D ;]

Máyköl rendes vagy, hogy bevettél a sorba, de én még messze vagyok az előttem felsoroltaktól :R Mondjuk alsó küszöbnek megteszem...

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#33950) johnjohn válasza t_a_m_a_s (#33949) üzenetére


johnjohn
addikt

Na jó, lehet, hogy karatéban lenyomná. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.