Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33451) máyköl válasza total90 (#33450) üzenetére


máyköl
veterán

Nem, Sigma 70-300 magában, raynox nélkül.
Köszi! :R

(#33452) forceberg válasza máyköl (#33449) üzenetére


forceberg
veterán

Alakul, kicsit tágnak éezem a kivágást , a jobb oldalon sok a "bozont" Ráadásul sajnos a feje és a szeme életlen... :(
A túlsó csápon és a "szívószálon" van az élesség.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33453) máyköl válasza forceberg (#33452) üzenetére


máyköl
veterán

Én nem érzem életlennek.
A vágás megmondom őszintén, engem nem zavar, nekem tetszik így.
A bozont tényleg nem jó, de hát ott volt a pillangó, ez ellen sajnos nem tudok mit tenni... :(

(#33454) Kh@oSz


Kh@oSz
aktív tag

Én is jövök egy lepkével:) Vágással bajlódtam kicsit de így tetszett a legjobban.

[link]

Vélemény? :)

[ Szerkesztve ]

(#33455) ra\/asz válasza total90 (#33445) üzenetére


ra\/asz
csendes tag

jó a 3.
én is azt tudom írni, mint forceberg karimának: lehetne benne valami folyadék.. mondjuk narancssárga színű. a fenti fekete vonalig.. megnézném úgy mit ad a kép

addig nyújtózkodj, ameddig van bőr a képeden -- http://picasaweb.google.hu/reeveesz

(#33456) bubi92


bubi92
őstag

Még egy pohár fotó tőlem:

(#33457) Karima


Karima
őstag

Akkor egy utolsó poharassal én is beszállok. Ígérem nem untatlak mostanában Titeket több ilyennel, de olyan jó ez az obi:))
Ehun e :)

(#33458) máyköl válasza Karima (#33457) üzenetére


máyköl
veterán

Én nem unok őket.
Nagyon jó! :C

(#33459) runner 125 válasza Karima (#33457) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jópofa, grat.
..én mást is belelátok. :B
:D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33460) total90 válasza bubi92 (#33456) üzenetére


total90
veterán

Netalántán innét az ötlet? :P
Egyébként jó kivitelezés :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33461) bubi92 válasza total90 (#33460) üzenetére


bubi92
őstag

pontosan, most csak ilyen kényszerű fotókat csinálok, nekem nem annyira jön be a sajátom

(#33462) Karima


Karima
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha flickr-en valamit explored-ba választottak - egyébként ezt is csak onnan tudtam meg, h valamelyik kommentelő gratulált a beválasztáshoz -, akkor azt hogy lehet úgy megnézni, hogy az a kép legyen az explored kezdőlapján? Meg lehet csinálni, mert már láttam másoknál - talán eastsidernél is - ilyen screenshotot, csak azt nem tudom, hogy hogyan.
Ötletek?

(#33463) cOxeR


cOxeR
Ármester

Én lepkét se nagyon láttam még idén, hol tudok ennyi lepkét lőni... :D
Hétvégén keresek egy megfagyott példányt valamerre. ;)

(#33464) gzola


gzola
tag

(#33465) sztyui2 válasza Karima (#33462) üzenetére


sztyui2
őstag

Azt csak akkor tudod úgy nézni, ha tényleg a kezdőlapján van, tehát front page-nek választották. Vannak erre külön oldalak, ahol meg tudod nézni. Pl itt tudod megnézni hogy explored lett-e, vagy itt explored-et is, meg front page-t is.

[ Szerkesztve ]

(#33466) kricsi81


kricsi81
senior tag

Még egy :)

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#33468) cOxeR


cOxeR
Ármester

Találtam egy lepkés képet. Látok rajta hibákat, de azért örülnék véleményezésnek.
[link]

(#33470) runner 125 válasza gzola (#33464) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szép munka, mármint a PS és kivitelezés része.

Viszont nagyobb lenne a poén, ha pl. a létező összes kapható változatról csináltál volna 1-1 fotót, majd mindből kicsi részletet kiragadva - akár ugyanígy vertikális vágásokkal - összerakni.
Vagy ami még eszembe jutott; egy régebbi pl. Quattro vs. az új világ.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33471) runner 125 válasza cOxeR (#33468) üzenetére


runner 125
nagyúr

A kompozíciója eltalált, talán kicsit alexpós a fotó, vagy erősen árnyékban volt, a lényeg, h világosítani kellene rajta.
Az élesség szvsz jobban mutatna, ha a bal - hozzánk közelebbi - szárnyára került volna. (Ugyanezen szárnyon jelentkezik egy kis CA is, az utólag eltávolítható.)
Illetve a hátteret kicsit kuszának érzem, kontrasztosabb volna, ha csak az ég halvány kékje borítaná.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33472) gzola válasza runner 125 (#33470) üzenetére


gzola
tag

sajna azok nem voltak kiállítva :D kormányőr autókat meg nem akartam összevágni. kint voltak a rendőrségi audi tt-k, sajna azokat nem sikerült lekapni. szirénával én is elfogadnám. :D

[ Szerkesztve ]

(#33473) nesa válasza cOxeR (#33468) üzenetére


nesa
veterán

Ez igy nagyon nemjo, a lepke szinte egybeolvad a viraggal.

(#33474) cOxeR válasza runner 125 (#33471) üzenetére


cOxeR
Ármester

Génhibás a pillangó, nem színhibás. ;)
(az a baj, hogy ha kontrasztosabbra vágom, és több eget teszek, akkor meg semmilyen hatást nem vált ki a kép, ami jó lenne erről a pillangóról arról meg elmászott az élesség)
Képáradat még:
[link]
Erre különösen kíváncsi vagyok:
[link]

(#33475) pontyos


pontyos
senior tag

Hi!

Kilátás a Csobánci várból, panorama


[link]

(#33476) máyköl


máyköl
veterán

[link]
Erről mi a véleményetek? :)

(#33477) Karima


Karima
őstag

Ahogy ígértem, ez már nem poharas, ez már Kobrás! :)

(#33478) nesa válasza máyköl (#33476) üzenetére


nesa
veterán

Ez felejtheto szerintem, en toroltem volna.

(#33479) máyköl válasza nesa (#33478) üzenetére


máyköl
veterán

Bent hagyom, nekem tetszik. ;)
Szívesen meghallgatom a negatív kritikákat is, abból lehet igazán tanulni. :K

(#33480) nesa válasza máyköl (#33479) üzenetére


nesa
veterán

Mashol irtam ra.

(#33475) pontyos

Grat megmasztad,mi csak a kolostorig mentunk, valahogy nemvolt kedvunk tovabb menni, viszont a Rezi varba felmentunk.

(#33481) Peetboy


Peetboy
csendes tag

Vélemény? Napfelkelte a teraszról :)
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

☎iPhone 5S☎  iMac 20"  ♛http://peetboy.uw.hu/♛ →http://www.flickr.com/photos/peetboy← Canon 450D

(#33482) máyköl


máyköl
veterán

No még egy (szerintem idei utolsó lepke, már nem látok egyet sem) !
[link]

[ Szerkesztve ]

(#33483) bubi92


bubi92
őstag

vélemény?

(#33484) máyköl válasza bubi92 (#33456) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem ez a pohár nem nagyon jön be, nem látok benne semmi izgalmasat. Láttunk már tőled jobbat! ;)

#33464 gzola: Jó kis autós kép, jó szerkesztés. Nekem tetszik! ;)

#33466 kricsi81: Ügyes modellfotó, tetszetős. Jó az ez oldalfény is! Grat! ;)

#33468 cOxeR: Kicsit zavaros a kép. a Lepkét picit sötétnek érzem, a háttérben meg egy rész nagyon világos, egy rész pedig túl sötét. Egyébként rendben van a kép! :K

#33474 cOxeR: A macska tetszik, szép kontrasztos színei vannak, csak a háttérben ne lennének azok az emberek!
A városkép pedig abszolút tetszik! :K

#33475 pontyos: Remek tájkép, nagyon bejön! :K

#33477 Karima: Ebben nem látok semmi különlegeset sajnos... :(

#33481 Peetboy: Az 1-es tetszik, de a drótokat kiszedtem volna! Valamint sokkal több háztetőt bennehagytam volna a képben, nem csak egyet, ötöt-hatot minimum, szvsz izgalmasabb lenne a naplemente úgy!

Máyköl :)

(#33485) runner 125 válasza Peetboy (#33481) üzenetére


runner 125
nagyúr

A napfelkelte facsarásig csépelt téma, nagyon egyedi kell ahhoz, h mutatós legyen.
Amire viszont figyelhettél volna; a horizontot érdemes harmadolóba rakni, így pl megszűnik a alul a sok felesleges fekete is.
Illetve a második fotóból, ha jobb feléből is vágsz, a víztorony szintúgy harmadolóba esik, s úgy látszana valami törekvés, de így ezek tök átlagos képek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33486) runner 125 válasza bubi92 (#33483) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hol a téma?! ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33487) runner 125 válasza máyköl (#33482) üzenetére


runner 125
nagyúr

Középen van, nagyon kusza és zavaros háttér, elveszik a pillangó. Ez nagyon nem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33488) máyköl válasza runner 125 (#33487) üzenetére


máyköl
veterán

Értem, majd jövőre... ;]

(#33489) total90 válasza Peetboy (#33481) üzenetére


total90
veterán

Én alul vágtam volna belőle, túl sok a fekete... mindkét képnél. ,

(#33482) máyköl

Nekem csak az a bajom vele, hogy túl középen van a lepke... de az élesség szerintem jó és különösen tetszik a színvilág.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33490) máyköl válasza total90 (#33489) üzenetére


máyköl
veterán

Most direkt komponáltam középre. Megnéztem más vágással is, de úgy nem az igazi. Szerintem ennek a képnek most ez a kompozíció áll jól.
Köszi! :R

(#33491) runner 125 válasza máyköl (#33490) üzenetére


runner 125
nagyúr

Csak offban: a középre szerkesztés nagyon ritka esetben jó döntés. Tipikus példák a szimmetrikus témák, vagy amikor magyarán a néző arcába szeretnénk nyomni a fotót - nagy hatást szeretnénk elérni. - Riport fotók során látni ilyen képeket.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33492) máyköl válasza runner 125 (#33491) üzenetére


máyköl
veterán

Ha megnézed a flickr-em, nekem sincs szinte egy fotóm se, ami középre van komponálva. Egyszerűen ennek a képnek jól állt. :K

(#33493) bubi92 válasza máyköl (#33492) üzenetére


bubi92
őstag

a képeiden némi fejlődést látni, akkor most már a hozzáállásoddal is csinálj valamit légyszíves. én szar képeket csinálok, meg kapom érte a kritikát és elfogadom. de ha Te kritikát kapsz egyből mentegetőzöl. jó persze van néhány eset amikor az ember tényleg kipróbál mindent és az marad a jobb ami marad, de te tényleg a legtöbbnél felhozol a kritika ellen valami érvet. és most tényleg csak a hozzáállásodat véleményezem, mert a képeim nekem se jobbak.:)

remélem nem lesz belőle sértődés

(#33494) pdave


pdave
aktív tag

Sziasztok

Ausztriai túrámról néhány kép:

A többi kép megtekinthető itt

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#33495) Balinov válasza pdave (#33494) üzenetére


Balinov
félisten

szep kepek, nekem tetszik a tobbsege.

1 kerdes, DSC04703-nel latom a 13sec-es zaridot.Hasznaltal allvanyt? En a D5000 vazzal meg az 1sec-et se birom kitartani rendesen.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#33496) kricsi81 válasza pdave (#33494) üzenetére


kricsi81
senior tag

Szépek :)
Szerintem a vízeséses képeknek (főleg a fentebbinek) jól állna egy kis vignetta.

kovacsrichard.hu

(#33497) máyköl válasza bubi92 (#33493) üzenetére


máyköl
veterán

Ha egyszer nem értek egyet azzal, amit mondanak, akkor nem fogok csak simán rábólintani. Elmondom az én véleményem, ha egyszer nem úgy gondolom, ahogy ő gondolja. Ha jogos lenne (és általában az is), amit mondanak, elfogad(om)nám. Nézz vissza, nagy részben egyet értek azzal, amit felhoznak hibaként, és próbálok is legközelebb figyelni rá, hogy ne kövessem el ismét azt a hibát. Egyszerűen ha úgy látom, hogy tényleg ennek az áll jól, ha középre van a téma komponálva, akkor nem fogom azt mondani, hogy "igazad van, nem jó, hogy középre van komponálva".
Remélem nem azért haragszol, mert nem tetszett a poharas képed.

pdave: Ezek nagyon brutálisak! Grat!

(#33498) forceberg válasza pdave (#33494) üzenetére


forceberg
veterán

Ezek közül nekem igazán a második és az utolsó tetszik!
A másodiknál hiába van középen a vízszint, mégis jól áll neki.
Az utolsónál meg a kiáramló fény tetszik.
Grat!

Én is teszek be egyet!

Too hot!(hűtőborda)

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33499) forceberg válasza máyköl (#33497) üzenetére


forceberg
veterán

Hány gatyád ázott már el, hogy állandóan a széllel szemben pi.....?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33500) pdave


pdave
aktív tag

Balinov:persze hogy használtam állványt, én még fél mp-et is nehezen tartok ki :DDD
kricsi81:köszi, kipróbálom!
mályköl, forceberg: köszönöm!

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.