Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33951) Dale válasza filózoli (#33943) üzenetére


Dale
aktív tag

Azt hiszem megfejtettem a talányt. Valami csigolya problémák miatt nyakmerevítőt viselsz, ami 40-50 fokban felfelé nézve enged csak szabad mozgást a fejednek. A képeid pedig egy realista fotósorozat "A világ, ahogy én látom" címmel. Szívszorító.

https://enginedesigns.net

(#33952) kricsi81 válasza t_a_m_a_s (#33949) üzenetére


kricsi81
senior tag

Kb 1 hónapja már 15 is (hiába is, öregszem). :D

johnjohn: Karate Kid-ed van? :DD

kovacsrichard.hu

(#33953) Játékos válasza Dale (#33951) üzenetére


Játékos
addikt

Egy modi nehogy seggberúgjon személyeskedésért...
Béke! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#33954) t_a_m_a_s válasza kricsi81 (#33952) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

De egy évet simán letagadhatsz :DD :DDD

De hogy ne legyek nagyon OFF: Egyrészt szerintem is kerüljük a személyeskedést, másrészt pedig az én szememben dícséretes a fórumtárs lelkesedése. Emlékezzetek rá vissza, Máyköl is mennyit kapott, mégis itt van, és azért - ha nem is villámgyorsan - de fejlődik. Lehet, hogy filózolinak is több idő kell, amíg elkapja a fonalat. Igaz, addig a képfeltöltést nem kéne erőltetni... ;)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#33955) varsam válasza forceberg (#33926) üzenetére


varsam
őstag

köszi az véleményed :)
Legközelebb jobban figyelek a hibás fűszálakra, bár most szinte mind hibás volt a pár nappal ezelőtti fűnyírás miatt :D
Az őz elég messze volt sajna, a levegő sem volt tiszta, illetve ez már ekv 486mm-en készült, ahol már az optika sem a legjobb.

(#33952) kricsi81
15..aztaqq, le a kalappal srác :)

[ Szerkesztve ]

(#33956) Dale válasza Játékos (#33953) üzenetére


Dale
aktív tag

Egy moderátornak ennél több esze van, pláne hogy csak Zoli képeit próbálom átérezni. Őszi fák kopaszodó lombkoronája, metafora ami az elmúlásra és reményvesztettségre világít rá, mint a kiégett égboltról átszűrődő napsugár. Remélem valaki felkarolja majd a kezdeményezést és megjelenteti naptár formájában, hogy mindig láthassam.

https://enginedesigns.net

(#33957) kricsi81 válasza Dale (#33956) üzenetére


kricsi81
senior tag

Filózoli, ezeket azért ne vedd a lelkedre :DD

kovacsrichard.hu

(#33958) filózoli válasza kricsi81 (#33957) üzenetére


filózoli
senior tag

:)

(#33959) Dale válasza kricsi81 (#33957) üzenetére


Dale
aktív tag

Tényleg ne, ha visszaolvasol, írtam neked korábban egy szép segítő szándékú útmutatót, nem volt benne semmiféle aranymetszés meg harmadoló mert tudom hogy kezdőknek az még mennyire nem fontos. Csak csinálj olyan képeket amik neked tetszenek, és ami szerinted másoknak is tetszhet, mutasd meg bátran. Itt mindenki értékeli az olyan képeket amikre jó ránezni, tökmindegy hogy a fotótechnika szabályainak megfelel-e vagy sem. Ez persze nem ok a figyelmen kívül hagyásukra, de kezdetben ne ez vezéreljen, hanem az esztétika. Köszönöm hogy elmondhattam, leülök magamtól.

https://enginedesigns.net

(#33960) Karima válasza máyköl (#33947) üzenetére


Karima
őstag

Köszi, h engem is bevettél a sorba, de én sajnos még messze állok tőle:) Mondjuk úgy, h próbálkozok:)

(#33961) bigmasterg válasza Dale (#33959) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ha valakinek van hozzá egy kis érzéke és esztétika alapján csinálja a képeket, akkor előbb utóbb saját magától is rá fog jönni / rá fog érezni bizonyos fotós "szabályszerűségekre".
De ha valaki eleve össze-vissza kattintgat, akkor igaz, hogy tanulhat/ fejlődhet valamennyit, de sosem lesz az igazi.
Az utóbbi pár kommentből azt veszem ki, hogy filózoli valószínűleg a második csoporthoz tartozik.
Kérdés, hogy aki a második csoportba tartozik, annak érdemes-e erőltetni a dolgot.
Ha az illető számára örömet okoz a dolog, jó elfoglaltságnak találja, akkor nyugodtan kattintgasson magának. Még azzal sincs probléma, ha meg akarja mutatni egy-két képét, de számos be nem tartott kritika és pofon után nem kellene a népre erőltetnie a "művészetét".

szerk.: az én (#33927) -es képemről no kritika, vélemény? :)

[ Szerkesztve ]

(#33962) Kazimír válasza bigmasterg (#33961) üzenetére


Kazimír
őstag

Inkább a portréid, de komolyan. :)
A csepp alig tűnik ki a hullámok közül, ráadásul a monokrómban való megvalósítást is (legalábbis nekem) kevésbé tetszetősen fogtad meg. Kísérletnek érdekes lehet, de inkább Ritával és Lacival próbálkozz! :K

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#33963) Ijk


Ijk
nagyúr

Mostanában valóban érdemes kimenni fotózni, du. 3 óra tájékán kis szerencsével jó fényeket lehet kapni. Az őszi táj színei pedig megadják a témát a fény alá.
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33964) nesa válasza bigmasterg (#33961) üzenetére


nesa
veterán

Enis azt mondom hogy ez a FF vajlingba csepego kep nagyon nemjon at, ellenben a portreid szerintem jok, igaz ebben a temaban nemvagyok tul jartas.

[ Szerkesztve ]

(#33965) forceberg


forceberg
veterán

Néhány újabb kép...

Ez valami poloska?

Várom a véleményeiteket!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33966) Ndruu válasza forceberg (#33965) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A különc és a mostani erdős nekem bejönnek. Az erdős kicsit alexpós, de a színek nagyon szépek rajta (a kompozíció sem rossz).

Harrrr!!!!

(#33967) filózoli


filózoli
senior tag

Ez milyen lett? (Canon EOS 300)

(#33968) máyköl válasza t_a_m_a_s (#33949) üzenetére


máyköl
veterán

Egyáltalán nem sorrendben mondtam a neveket... :K

Karima: A strobistos képeid profi szinten vannak... Látom, hogy most kóstolsz bele más témákba is, azok sem rosszak, bár azokból nem tetszett mindegyik, meg soknál kicsit soknak éreztem pár dolgot, de lehet, hogy csak ízlés kérdése...
De a strobistos képek, azok tényleg 10/10-ek! :K

(#33969) máyköl válasza filózoli (#33943) üzenetére


máyköl
veterán

Megmutatnád ezeket a képeket?

(#33970) filózoli válasza máyköl (#33969) üzenetére


filózoli
senior tag

Ezt most nem értem, bocsi...

(#33971) Ndruu válasza filózoli (#33970) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

(#33969) máyköl válasza filózoli (#33943) üzenetére
Megmutatnád neki azokat a képeket, amiket a #33943-ban leírtak alapján rossznak tartasz? A hozzászólások fejlécét érdemes figyelni, mert fontos információt tartalmazhatnak (pl. ki válaszolt kinek, és melyik kérdésére).

Harrrr!!!!

(#33972) Fejo válasza filózoli (#33943) üzenetére


Fejo
őstag

Hoznál erre konkrét példákat is nekünk?

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#33973) nesa válasza forceberg (#33965) üzenetére


nesa
veterán

Az elso nagyon jopofa lett:)

Masodik jo lett, kb mint a mecsek ,hiaba a kidolt faknak is nagyon fontos szerepuk van az erdo eletebe.

A 4. kep is igen pofas lett, lentebbrol fotozva megjobb lett volna a hatas.

(#33974) Karima válasza filózoli (#33967) üzenetére


Karima
őstag

Szerinted, ha kicsiben nem volt jó, akkor nagyban mitől lenne jobb? Jobb lenne véleményem szerint, ha a következő pár hétben a fotózás elméleti részével foglalkoznál, és utána lassan - és itt a hangsúly, hogy lassan - elkezdenéd megmutogatni nekünk, h mennyit fejlődtél. Szerencsés helyzetben vagy, mert innen csak azt lehet, azt viszont nagyon sokat.

Bocs, hogy prosztónak tűnök, de mostmár engem is idegesít, hogy úgy dobálod be ide a "képeidet", mintha kötelező lenne, ahelyett, hogy hallgatnál ránk, és elolvasnál egy nyomorult fotós könyvet. Vagy ha nem szeretsz olvasni, akkor nézz meg 1-2 ilyen témájú oktatófilmet.

(Azt meg csak zárójelben jegyzem meg, hogy nekem nagyon úgy tűnik, hogy szereted ha fikáznak, különben már az első 1-2 képed után egy kicsit elgondolkodtál volna azon, hogy ha 10en mondják pár - általad legjobbnak ítélt - képedre, hogy digitális szemét, akkor lehet valami gond az ízléseddel, fotós tudásoddal, és elkezdtél volna hallgatni ránk.)

Na nem írok többet, mert csak felb@szom magam az értetlenségeden.

(#33975) bigmasterg válasza Kazimír (#33962) üzenetére


bigmasterg
addikt

&
@ (#33964) nesa :

Köszi a véleményeket.
Portrém van még bőven, majd a hét második felében lehet felrakok 1-2 -t.

Kísérletezgetni meg kísérletezget az ember, max. ha összejön valamilyen kiemelkedő, majd akkor rakom fel. :)

[ Szerkesztve ]

(#33976) filózoli válasza Karima (#33974) üzenetére


filózoli
senior tag

Azért az mégis csak érdekes, hogy rajtatok kívül mindenkinek - akinek megmutattam - tetszenek a képeim. (Ha nem is mindegyik.) Szóval ez az egész kicsit röhej... :)

(#33977) Ijk


Ijk
nagyúr

Egy vicces kis kísérlet, de jól mutatja mennyire fontos a világítás a fényképezésben.

filózoli: Javaslom azt a taktikát, hogy havonta egy alkalommal másold be a topikba a legjobb három képed. Akkor talán máshogy fognak hozzáállni, és 1-2 év alatt te is sokat fejlődsz.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33978) Karima válasza filózoli (#33976) üzenetére


Karima
őstag

Igazad van. Ez valóban nagyon érdekes.

(#33979) máyköl válasza filózoli (#33976) üzenetére


máyköl
veterán

Nyilván más az, akinek fotós szeme van, és látja, hogy hibák vannak a képen, és nincs normális témája, hogy egyszerűen nem jó a kép, mint aki egy külső szemmel nézi a képeid. :K

(#33980) kiskornel válasza filózoli (#33967) üzenetére


kiskornel
addikt

(#33967) filózoli: Hál Istennek nem a 20. században élünk, így ez a fajta zajosodás nem megengedhető. Két perces zajszűrés és: [link]

(#33965) forceberg: szerintem a te monitorod is túl van húzva. Tényleg egy-egy képed alexpós. A másodikon szépek a színek, ugyanakkor kicsit sötét. A harmadikon nagyon kékek a kövek. WB probléma lehet, mert emeltem a hőmérsékleten, és reális színeket adott ki. A negyedik szép, de rakj rá egy jó adag élesítést, mert a háttér életlen 100%-ban. Megnéztem élesítve, és úgy már faintos. Az eredeti (nagy képen) elmosódott a háttér? F18-on lehetetlen. Kicsit emelj a fényerőn is. Nézd meg a histogrammot:

(szóval ha közép árnyalatúnak látod, akkor túlhúzott a fényerő a moncsidon.)
Nem valami notit használsz. Ennyi eltérés azokon szokott lenni...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#33981) filózoli válasza kiskornel (#33980) üzenetére


filózoli
senior tag

Köszi Kiskornél, hogy javítottál a képemen! :C Ez milyen program? :)

(#33982) pisti válasza Ijk (#33977) üzenetére


pisti
őstag

Mehh...
Tök jó lenne, illetve az is, ha nem akarná eladni az egészet annak, hogy nem is kell jó felszerelés meg miegyéb a profi modell fotózáshoz. Holott a szokásos munkamenetében csak a kamerát cserélte le, najó, meg a vakus megvilágítást lámpásra, de a többi maradt a régiben.
Jó persze az arc is nagyon profi meg gyakorlott fotós, az is kell, ez egyértelmű. Meg még jópár dolog...

(#33983) forceberg válasza kiskornel (#33980) üzenetére


forceberg
veterán

Köszi a kommentet!
Az erdő sötétsége(árnyékossága) miatt hagytam végül is így egy kicsit sötéten a képeket.
Nézegettem a hisztogramot én is
A kis vízeséses bemozdulhatott, a fókusz EXIF szerint 2m-en van. , kézzel tartva, lefogva egy kőhöz "tartottam ki" 1mp-et.
Az adatlapomon lévő gépet használom, egy 22-es TN paneles a monitor.

NeSa: Neked is köszi a kommentet!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33984) máyköl válasza filózoli (#33981) üzenetére


máyköl
veterán

Akkor megmondanád, melyik képek azok, amik szerinted rosszabbak, mint amiket te tettél fel? Mert nem válaszoltál...

(#33985) kiskornel válasza forceberg (#33983) üzenetére


kiskornel
addikt

Feltételeztem, hogy álványról ment... :)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#33986) Tomate válasza Ijk (#33977) üzenetére


Tomate
veterán

Mekkora szégyen már iphonnal fotózni. Tudom, nem azért teszi mert másra nem telik neki, de akkor is. Hogy néz ki azon az állványon... :))

máyköl: Te is tudod, meg mi is tudjuk, hogy nem fog semmit linkelni mert nincs ilyen. De ha linkelne se lenne igaza. Nem kell a feszültség :)

[ Szerkesztve ]

(#33987) filózoli válasza máyköl (#33984) üzenetére


filózoli
senior tag

Hát van egy pár, de úgysem értünk egyet, úgy hogy inkább hagyjuk... :)

(#33988) Balinov válasza filózoli (#33987) üzenetére


Balinov
félisten

alternativakent csinalhatnal egy Picasa-s vagy flickeres galeriat, ahova feltenned az ujabb kepeidet es csak a galeriat kellene linkelned.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#33989) runner 125 válasza Brumi (#33906) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hoppácska, Kőszeg..

Első nagyon ott van, ügyes.

..nagyim ott lakik, gyerekként sokat szaladgáltam a főterén, bár akkor még nem így nézett ki. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33990) runner 125 válasza Dale (#33938) üzenetére


runner 125
nagyúr

:DDD :)

..én már feladtam.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33991) Fejo válasza filózoli (#33987) üzenetére


Fejo
őstag

A képeid minőségével kapcsolatban sem értünk egyet azok mutogatását mégsem hagyod... :U

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#33992) forceberg válasza Ndruu (#33966) üzenetére


forceberg
veterán

Köszönöm. Az erdőnél én megmaradok egy kis alexpónál a (nekem) szebb színekért és a kék égért, nem is beszélve arról, hogy nekem így adja vissza az árnyékosság hangulatát.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33993) cOxeR


cOxeR
Ármester

Egy kicsit fordítok a témán pár képpel:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Jöhetnek az észrevételek!

[ Módosította: ollie ]

(#33994) Kazimír válasza forceberg (#33992) üzenetére


Kazimír
őstag

Egyetértek. Egyes völgyek, vízmosások még sötétebbek, úgyhogy, ha a valóság visszaadása a cél, akkor ennyi csak használ a képnek.

cOxeR
Igazad van, én vagyok a hülye, hogy végigkattintok az összes linken.. :)

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#33995) máyköl válasza filózoli (#33987) üzenetére


máyköl
veterán

Könyörgöm mutasd már meg azokat a képeket.
Ha mondasz valamit, akkor mutasd is meg azokat a fotókat, amikre gondoltál, mert semmi értelme nem volt így a kijelentésednek. Biztosan sokan nem értenének egyet a képek láttán, sőt, valószínűleg senki sem értene vele egyet rajtad kívül, de ha már te leírtad, hogy így gondolod, akkor mutasd is meg őket, ne csak mondogasd...
Ha meg szerinted gyengébbek, mint a tied, akkor ez arra utal, hogy azokat a képeket te is meg tudnád csinálni. De akkor miért nem csinálod meg? :F
Mert ahogy az elmúlt 100hsz.-ra emlékszem, mindegyik kép sokkal jobbak voltak mint a tieid, de ha te már azokat úgyis meg tudnád csinálni, akkor kérlek csináld is meg, mert akkor már fejlődés útjára léphetnél.
De azért kíváncsi lennék én még mindig azokra a fotókra.

(#33996) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

még 4 fotó usából (grand canyon north rim, antelope canyon, yosemite, mono lake)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33997) cOxeR válasza Kazimír (#33994) üzenetére


cOxeR
Ármester

Vélemény? ;)
Szerencsére nem látom, hogy kik kattintgatják végig egyesével... :))
Habár az érdekes, hogy nagyon szerteágazó a képek (linkek) nézettsége... kép nélkül ki melyikre kattint:
9 view, 95 view, 14 view, 9 view, 69 view, 8 view, 7 view
Ezek alapján érdekes statisztikát lehetne készíteni, hogy az egymás alatt levő egyforma kinézetű linkek közül kinek mi a szimpatikus, és mire kattint rá. :D

(#33998) Marky21


Marky21
aktív tag

Hali!
Az első kép milyen virág ,ki tudja?? A többi képre vélemények??
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#33999) Ndruu válasza cOxeR (#33997) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A gond nem ott van, hanem ott, hogy rossz linkeket szúrtál be. Az első két link Mátrafüred5-re mutat, a többi pedig Mátrafüred1-re. Ezért olyan a nézettség, amilyen. Kérd a javítást a modkerben.

Harrrr!!!!

(#34000) GabN73 válasza Marky21 (#33998) üzenetére


GabN73
addikt

a színeket nagyon eltaláltad!!! :Y nekem bejön mind,hibákat meg majd írnak a jobbak :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.