Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33701) filózoli


filózoli
senior tag

És ez milyen?

(#33702) Karima válasza filózoli (#33701) üzenetére


Karima
őstag

Hát nem tudom, én nem vagyok ráhangolódva a képeidre, nem látok bennük semmit. Lehet, hogy csak túl késő van, vagy túl fáradt vagyok, úgyhogy kérdezz meg inkább mást is. (Egyébként képkomponálásról van egy csomó jó könyv.)

(#33703) total90 válasza filózoli (#33701) üzenetére


total90
veterán

Semmilyen :U Hallgasd meg mások tanácsát, ha nem is az enyémet, de pl. Karima vagy sztui2 (és még sokan mások)... akik azért igazán jó fotósok, nem beszélnek a levegőbe.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33704) nesa válasza filózoli (#33701) üzenetére


nesa
veterán

Ez borzaszto hiaba 500D eleg kompaktos minoseguek, a kepek helye itt van,olvass ,nezd meg masok kepet.

(#33705) Dale válasza filózoli (#33701) üzenetére


Dale
aktív tag

Csak úgy lesz jó az ember ha fényképez, de nem kell mindent megmutatni. :) Ha elfogadsz egy jótanácsot, mint amolyan ökölszabályt...

1. Nézegess képeket a flickr.com -on, általában szép képeket töltenek fel az emberek, főleg ha az Explore oldalról indulsz ki. Ez segít majd, ha látsz valami olyat ami megvan a te környezetedben is, próbáld reprodukálni. Nem kell semmi extra, legyen ez egy ellenfényes levél a fán vagy mittudomén, ha már úgyis mindig a kertben jársz.

2. Olyan képeket tölts fel ide, amit adott esetben nem sajnálnál pénzért kinyomtatni és bekereteztetni, aztán kitenni a falra otthon. Akkor már nagyon fura ízlésednek kell lennie hogy az ne tetsszen legalább pár embernek. Én mindig próbálom ehhez tartani magam.

Mert jelenleg csak "Kimentem a kertbe és megnyomtam a gombot, kattant is!" típusú szösszeneteket tolsz fel ide, amit persze át lehet ugrani ha valakit nem érdekel, de mégiscsak zavaró... Esetleg amíg csak ilyen gép tesztekre futja, látogasd a következő topicot: Amatőr fotósok digitális fényképei

https://enginedesigns.net

(#33706) Sada88 válasza Karima (#33702) üzenetére


Sada88
aktív tag

aki meg lightroomot használ megnyomja az R betűt aztán meg az O betűvel válthat rácsot így utólag lehet javítani a komponálási hibákon elég jól .

pl golden spiral középpontját azért szemmel megmondani hol van annak veszke egy sört :DDD

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#33707) runner 125 válasza filózoli (#33701) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szövegértési problémáid vannak.

Kb. 5-en írtuk le, olvass kicsit utána, illetve h a szemetet ne rakd be, főleg ne teljes méretbe. Index képpel ellátva illik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33708) sanyixXx válasza filózoli (#33701) üzenetére


sanyixXx
senior tag

szar.

kicsit kifejtve: nagyon szar.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#33709) Karima válasza Sada88 (#33706) üzenetére


Karima
őstag

Jó, akkor leírom én is másképp: Tehát ha még lenne is valami kicsit is érdekes a képen, akkor azt úgy kellene komponálni, hogy ne a középpontban legyen. De ez csak egy hiba volt, ami akkor hirtelen eszembe jutott. Valójában azért nem mentem bele a kép részletes elemzésébe, mert nem nagyon találtam rajta olyat, ami jó lenne. Sajnos ezen nem a lightroom nyomogatása segítene, hanem egy határozott DEL gomb.

(A golden spiralba meg ne menjünk bele, mert azt ezeket a képeknél abszolút értelmetlen alkalmazni. Akkor inkább az 1/3 2/3, vagy az aranymetszés)

[ Szerkesztve ]

(#33710) t_a_m_a_s válasza runner 125 (#33692) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Él még, de már nincs jól... :)) Most mailoztunk, kicsit el van havazva, meg szétcsúszva egyszerre, ami nem a legjobb kombó...

Holnap majd jól beletépünk...

(#33711) Stenly válasza Slowman (#33694) üzenetére


Stenly
tag

Hát a laptop monitor néha becsap engem. Bocs ha drasztikus. Én nem látom. :(

(#33712) Frigetrus válasza sanyixXx (#33708) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Na végre valaki megmondta a frankót!!! :DD ;)

filózoli ne szemeteld tele a topicot a képeiddel!

(#33713) runner 125 válasza t_a_m_a_s (#33710) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, közben privátban már jött válasz. :R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33714) filózoli


filózoli
senior tag

Az utolsó kép, amit felteszek. Szerintem ez tényleg jó lett. Kritikát kérek. :)

(#33715) cOxeR válasza filózoli (#33714) üzenetére


cOxeR
Ármester

Kitartóságodat becsülve, szerintem ez is sz*r.
Minek az a fekete csík a bal felén?
Miért ennyire pixeles?
Egyáltalán miért fekete-fehér?
:(

(#33716) filózoli


filózoli
senior tag

Ez az eredeti kép:

(#33717) t_a_m_a_s válasza filózoli (#33714) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Eddig talán ez a legjobb, de sokkal több figyelmet kell forditanod a komponálásra. Ebben a képben sincs sok tudatosság, ellötted, azt' kész...

Holnap majd jól beletépünk...

(#33718) filózoli válasza t_a_m_a_s (#33717) üzenetére


filózoli
senior tag

Bocs, de azért nem egészen. Igyekeztem gondolkodni, és megfogadni a tanácsaitokat. Hozzáteszem, én tényleg amatőr fotós vagyok, de igyekszem tanulni. :)

(#33719) *Ropi* válasza runner 125 (#33692) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most forgatják nálam a "szétcsúszva" második részét. ;) Kicsit összejöttek a dolgok: elhalálozott a számítógépem, ennek hatására Titanicos jégheggyé tömörültek az újra kidolgozandó munkák. Hajtás pajtás van ezerrel, ezért is nincs időm mostanában fórumozni. :N De azért eljutnak hozzám a hírek. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33720) nesa válasza filózoli (#33716) üzenetére


nesa
veterán

Milyen obival dolgozol mert az osszes keped eleg gyenge minosegu elesseg teren esetleg lehet fukuszhibas az obi, vagy az IS svenkre van alitva??

(#33721) filózoli válasza nesa (#33720) üzenetére


filózoli
senior tag

Canon 18-55 IS. Amúgy szerintem az általam használt tömörítőprogram sokat ront az élességen. (Irfanview-t használok.) Tudtok esetleg valami jobb resize progit? :)

[ Szerkesztve ]

(#33722) *Ropi* válasza *Ropi* (#33719) üzenetére


*Ropi*
félisten

És hogy "on" is legyek, itt van néhány kép. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33723) runner 125 válasza filózoli (#33714) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nézd, a fotózáshoz kell valamiféle érzék, ha már ez az alapvető tulajdonság nincs meg, értelmetlen erőlködés az egész.
Őszintén, megnézted Te ezt a képet? Láttad az eget? A zajosság erre már nem fogalom. Nem véletlenül írja mindenki, h akár egy mobillal lőtt kép, de komolyan, az E72-m is szebbet csinál.
Ráadásul az élesség valahogy mindig elcsúszik egy minimálisat.
A témaválasztás itt sem nyerő. Ilyen szobor minden egyes faluban van, mindenki látta már az összes perspektívából, egyszerűen továbblépnek rajta az emberek.

500D árán már egész jó bringa kapható. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33724) runner 125 válasza *Ropi* (#33722) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jó újra látni, üdv! :)

Látom, azért fényképezni nem felejtettél el. ;]
1.,2.,3. részemről, de kreatív lett mind, gratula.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33725) runner 125 válasza filózoli (#33721) üzenetére


runner 125
nagyúr

..és miért kell azt tömöríteni?

PS.-ban, vagy valamilyen képszerkesztő progiban lekicsinyíted 1280 x Z környékére, majd feltöltöd pl. ide.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33726) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Kérek mindenkit, akinek van egy kis szabadideje, mondjon jót-rosszat erről. Mindent szivesen veszek. Csak őszintén! ;]
Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#33727) filózoli válasza runner 125 (#33723) üzenetére


filózoli
senior tag

Azért nem kéne ennyire arcoskodni... :(

(#33728) kricsi81 válasza filózoli (#33721) üzenetére


kricsi81
senior tag

Ezt ne bántásnak vedd, magad érdekében:
látod, it eléggé lehúztak, gondolom mennyire elment a kedved a dologtól. Mindenki elkezd egyszer fotózni, de az első próbálkozásokat nem biztos, hogy meg kell osztani a nagyközönséggel (internet-fórum). Te se tegyél így, ezeket a képeket 1-2 hét múlva sem találod majd jónak.

Menj be egy Libribe, Alexandrába (vagy ha nincs a közeledben, van webshop is), és vegyél egy szimpatikus fotós könyvet. Olvasd el, felejtsd el itt mit mondtak (a szarozásra gondolok most, mert arra hogy rosszak ezek a betett képek te is rá fogsz jönni), és kezdj el tudatosabban fényképezni. Menj ki a kertbe, a parkba, akárhova, keress (a fényképezőgép ekkor még be se legyen kapcsolva) valami témát, amit szépnek, érdekesnek gondolsz. Ha találtál, járd körül, nézdd meg alaposan, stb. Ekkor kapcsold be a fényképezőgéped, rakd Av módra, és adj meg mondjuk f4-et (ISO 200 melett) rekesznek, ezután meglátod a gép mit javasol záridőnek. Válts át manuál módra, add meg ezeket az értékeket. És ekkor kezdhetsz fotózni, lőjj el több képet más expozíciós értékekkel, más perspektívákból, más gyújtótávolságokkal (lehet ebben az utolsó pár mondatban is volt néhány ismeretlen fogalom, de a könyvekből majd megtanulod).

Ha minimum 15-20 perce fotózol már, és úgy gondolod készítettél pár jó (saját szinteden) képet, menj haza. Töltsd le mondjuk a Picasát, importáld be a képeket, játssz a csúszkákkal...
Majd ezután exportáld ki a 2-3 legjobb képet, és nézd meg őket 10 perc múlva full képernyőméretben. Ha tetszeni fognak, talán jó úton haladsz. Ha kb úgy csinálod a dolgokat, ahogy fentebb írtam, el is küldheted nekem (privátban) az eredményt, nem fogom leszarozni, megmondom mik a hibák a képen.

Szóval ne szegje kedved, hogy itt 10en leszarozták a fotóidat. ;)

kovacsrichard.hu

(#33729) Játékos válasza filózoli (#33727) üzenetére


Játékos
addikt

Ne sértődj meg! Nem gondolom arcoskodásnak, amit írt, de biztos rosszul esik a kemény kritika. Én is kaptam már negatív kritikát, de építő jellegűnek kell felfogni! Ha nem, akkor ne mutogasd inkább, és nem mondanak csúnyákat róla...
Béke! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#33730) filózoli válasza Játékos (#33729) üzenetére


filózoli
senior tag

Az az igazság, hogy azért nem most kezdtem el fotózni, de komolyabban csak most álltam neki. Szerintem a kritikáitok felületesek és túlzóak. Ha eredetiben látnátok a képeimet, kiderülne rögtön például, hogy nem életlenek. A szobros képet pedig iso 200-on csináltam, úgy hogy szerintem nem lehet zajos. A tájkép stílus mondjuk nem tudom, hogy zajosítja-e, amikor erősíti a kék színt. Ebben segíthetnétek.
Runner azt írta, hogy nincs érzékem a fotózáshoz, pedig már nyertem fotópályázatot (az egyetemen) - szóval már csak ezért is hülyeségnek és arcoskodásnak tartom, hogy letehetségtelenezett. Remélem így már világos.

(#33731) hemaka válasza filózoli (#33730) üzenetére


hemaka
nagyúr

Pedig valami baja van a képnek, mert látom hiába van rekeszelve F11-re, mégis elég furcsa. Nem értek Canon-hoz de szerintem nyersből gyári progival átlőve jpg-be szebben kellene kinéznie. Az ilyen utólagos effektek pedig igen, általában zajosítják a képet.

(#33732) filózoli


filózoli
senior tag

Ezen a linken jobban látszik a kép:
[url=http://kephost.hu/share-508F_4CC8649E.html][img]http://kephost.hu/thumb-508F_4CC8649E.jpg[
Ez a közvetlen link:
http://kephost.hu/image-508F_4CC8649E.jpg

[ Szerkesztve ]

(#33733) priusz válasza filózoli (#33730) üzenetére


priusz
aktív tag

Igazad van. Azért a hobbi szintű fotózáshoz nem kell isten áldotta tehetségnek lenni. Viszont tanulni nem árt, és amíg ilyen témátlanok a képeid addig nem fogsz mást kapni, mint ilyen kritikát.
Nézz sok képet, meríts ötleteket. Ha egy hétköznapi dolgot meg akarsz örökíteni akkor igyekezz úgy bemutatni ahogy azt még nem láthattuk.
A könyv vásárlás nem rossz tanács, ha tényleg érdekel a fotózás akkor érdemes beruházni.
üdv

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#33734) kricsi81 válasza filózoli (#33730) üzenetére


kricsi81
senior tag

Amit írtam hsz-t olvasd el, fogadd meg (sztem ezzel mások is egyetértenek), és ne nagyon írj több hsz-t pár hétig-hónapig, mert te fogsz rosszabbul kijönni a dologból. :) (komolyan)

kovacsrichard.hu

(#33735) nesa válasza filózoli (#33732) üzenetére


nesa
veterán

Tudom enis hogy nem ez a legjobb oldal de regisztralj ide es told fel a jobb fotoidat.

(#33736) runner 125 válasza filózoli (#33730) üzenetére


runner 125
nagyúr

Linkelnéd a képet?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33737) filózoli válasza runner 125 (#33736) üzenetére


filózoli
senior tag

Tessék:
[link]

(#33738) nesa válasza filózoli (#33737) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem a palyazati kepedre gondolt.

(#33739) werttzui


werttzui
őstag

Zajmosás plusz élesítés a színek "túlcsúszkázása" rossz jpeg tömörítés simán elszúrhatja a képet . Nem beszélve a gépben belül is lehet állítani ezer beállítást szaturáció kontraszt zajmosás stb... de a ps-el sok mindent lehet jól és rosszul is csinálni :)

PENTAX

(#33740) filózoli válasza nesa (#33738) üzenetére


filózoli
senior tag

A pályázati képem filmes géppel készült. A negatívot már elvesztettem, a kép még megvan, de túl nagy, a pályázat során kissé megsérült és a mérete miatt amúgy sem tudom beszkennelni. (Lereprózni meg nem kéne gondolom.) Sorry.

(#33741) nesa válasza filózoli (#33740) üzenetére


nesa
veterán

Fotozd le a kepet ugy ahogy van, nem kell nagy extra, csak hogy megis milyen kompozicio volt...

(#33742) runner 125 válasza nesa (#33741) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pont ezt akartam írni. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33743) BEE válasza Ndruu (#33697) üzenetére


BEE
addikt

Tetszenek ezek a képek !
A második jó téma, szerintem jól oldottad meg.
Az elsőn a kompozícióval van gondom, olyan "majdnem" kép. A piros levél talán túl hangsúlyos, elhúzza a szemem a virágról vagy a sárga nem ellensúlyozza eléggé.
A színek és a kidolgozás nagyon jó, felüdülés ebben a hdr-es szarráélesítős divatban. :K
A Jupiterrel készültek ?

Megnéztem a többit is, általában tetszenek a képek, a FF képek tónusait nagyon jól lövöd be.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#33744) jorden06 válasza filózoli (#33740) üzenetére


jorden06
senior tag

a hsz-bol ugy jon le, hogy nem mai csirke vagy, valoszinu anno mashogy ertekeltek a fotozast es ezt az egesz muveszeti agat, erre ne alapozz, hogy meg '62ben nyertel egy fotopalyazaton.
az meg, hogy milyen a nyers kep nem sok mindenkit erdekel, azt velemenyezzuk amit beraksz. a kepeken semilyen kulonleges pillanat/tema nincs ami megfogna az embert elsore. technikat megtanulhatod, de a latni tudni eleg nehez. de ehhez sokat kell fotoznod, es tudnod kell kritikus szemmel ertekelni a sajat kepeidet, szelektalni es amire aztmondod, hogy na ez 10/11 akkor toltsd fel

(#33745) Ndruu válasza BEE (#33743) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Köszönöm szépen!
A virágosnál igyekeztem úgy helyezkedni, hogy benne legyen a sárga és a zöldes színű levél is a képben (próbáltam én is úgy rakni őket a háttérben), de úgy látszik a szél átrendezte, mire ezt kattintottam.
Nem szoktam mostanában HDR képeket lőni, megpróbálom inkább kihozni a maximumot a gépből és a helyzetből egy expoval.
Ezek a Helios-szal (Helios-44-2 58/f2) készültek, a rekesz értékét már nem tudom.

Harrrr!!!!

(#33746) filózoli


filózoli
senior tag

Íme a pályázati fotóm. 2001 körül volt. Gép: Nikon F60, objektív: Sigma 70-210 mm. (Vágatlan reprodukció!) :)

(#33747) johnjohn válasza filózoli (#33746) üzenetére


johnjohn
addikt

Hmm.. Az ilyen szintű beégés, CA, és életlenség az analóg fotózás korában még esetleg elment, de sajnos ezen a szinten a Digitális fotózás már alaposan túlhaladt.A színek gondolom eredetileg nem voltak így megfakulva. A kép témája , a meglátás ettől függetlenül még jó, a háttérben levő móló kicsit bezavar a kompozícióba, érdekes lenne megpróbálni ezt reprodukálni egy DSLR géppel.

[ Szerkesztve ]

(#33748) filózoli válasza johnjohn (#33747) üzenetére


filózoli
senior tag

Köszi a kritikát, majd tényleg megpróbálom reprodukálni a képet. :)
Amúgy a repró kicsit változtatott a színeken (sárgásabbak lettek), viszont a fényviszonyok miatt az eredeti képen is pasztellesek.

[ Szerkesztve ]

(#33749) Játékos válasza Játékos (#33726) üzenetére


Játékos
addikt

Jó reggelt!

Tényleg nics senkinek SEMMI véleménye arról a képről? Pedig 34-en megnézték... :F
Nesa már mondta korábban a sajátját, de tényleg kiváncsi lennék, ki mit gondol róla.
Köszi. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#33750) runner 125 válasza Játékos (#33749) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az is egy kiritika, ha nem írnak sokan a képre, s ennek valószínű oka van, ami nagyon egyszerűen leszűrhető.

Alapvetően megvan a témaválasztás, van egy kompozíciója, van előtere - háttere a képnek, szépek a színei, de ennél számomra nem több. Szépen lekaptad, érdekes épület, de egy ilyen téma esetén kevés esély van túlzó szerkesztési hibára.

Ami feltűnt; szerintem dől jobbra az egész.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.