Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34001) Brumi válasza runner 125 (#33989) üzenetére


Brumi
senior tag

Az én nagyim is Kőszegen született, de még fiatalon eljött Pestre. Én is voltam ott gyerekkoromban, de már nem sokra emlékszem. Most éppen fel volt túrva minden egy gigantikus felújítási projekt miatt. Így sötétben nagyon szép volt, de világosban már előjöttek a problémák, sok volt a lepukkant ház.
Apró érdekesség, hogy dédnagyapám részt vett a Hősök kapujának építésében :)

Köszönöm a kommenteket, örülök, hogy végre sikerült összehoznom egy normális esti képet :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#34002) cOxeR válasza Ndruu (#33999) üzenetére


cOxeR
Ármester

Flickr tréfált meg... mert a Photostream-ben több képnek ugyanaz a közvetlen linkje, kérem a megfelelő módosítást.

(#34003) aldebaran válasza Marky21 (#33998) üzenetére


aldebaran
őstag

A lepkés nagyon tetszik. :K

Egyébként az ilyen izgő-mozgó bogarakat, lepkéket makróval hogyan fényképezitek? Odaállnék egy virághoz a mezőn, hogy hátha rászáll a pillangó, hát várhatnék míg csontváz nem lesz belőlem...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#34004) sztyui2 válasza aldebaran (#34003) üzenetére


sztyui2
őstag

Alapvetően ez van a "köztudatban" a kompaktok "gyenge" makróképességei miatt, hogy kurvaközel kell menni valamihez, hogy makrót lőhessünk róla. Pl ilyeneket kérdeznek a makróobiról, hogy 1cm, vagy 0,5cm a közelpontja? Na ilyenkor már röhögök...
Szóval itt nem úgy megy a makrózás, mint a kompaktokkal, hogy nagylátószögben, és ha ki akarom tölteni a képkockát egy lepkével akkor oda kell mennem hozzá 1cm-re, mert olyat kb lehetetlen lőni, és tényleg csontváz lenne belőled :)
Hanem ezeket a bogarakat "teleállásban", hosszú gyújtótávolságú makróobjektívekkel fotózzák(mint pl a 100mm-es makróobijektív), így nem kell közel menni (annyira) a bogárhoz, hogy jó makrót tudjunk lőni róla, hanem elég mondjuk 40cm-re lenni tőle, és akkor már kényelmesen kitölti a képkockát egy lepke például, és mégse ijesztettük el.
A kompaktok makrózása olyan, mintha egy DSLR-el 18mm-en makróznánk :U

[ Szerkesztve ]

(#34005) varsam válasza Parci (#33996) üzenetére


varsam
őstag

Gyönyörű helyeken jártál, nekem mindegyik kép nagyon tetszik, de az Antelope Canyon viszi a pálmát.

(#33998) Marky21
A pillangó és az ásító macska jól elkapott pillanatok, szépek :)

[ Szerkesztve ]

(#34006) Kazimír válasza cOxeR (#33997) üzenetére


Kazimír
őstag

"Szerencsére nem látom, hogy kik kattintgatják végig egyesével..."

Az a szerencse, hogy nem láttad, mit gondoltam a 4. ugyanolyan képnél.. ;)

és, hogy azt se mondd, hogy nincs véleményem: Vízelmosásban túllőttél a célon. Ez a ködszerű kivitel nem kelti már a mozgás érzetét, ami egy ilyen kis érnél talán a lényeg lenne. A színekkel elégedett lehetsz. Szerintem.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#34007) kiskornel válasza Marky21 (#33998) üzenetére


kiskornel
addikt

... [link]

3. tetszik, csak a háttérre figyelj. Kb. ugyanolyan fényerejű a háttérben a folt, mint a pillangó (mégha a színe el is tér).
4, 5 is tetszik. Utolsón világosíts egy kicsit.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#34008) Marky21 válasza kiskornel (#34007) üzenetére


Marky21
aktív tag

nha végre tudom milyen virág :) köszi

(#34009) Marky21


Marky21
aktív tag

ez milyen ,mint tárgy fotó?, :)
amúgy én csináltam széket.
[link]
:)
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34010) Parci válasza varsam (#34005) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi :) (bár mint fotó, pont az a leggyengébb talán, de mint táj, tényleg nagyon ütős)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34011) cOxeR válasza Kazimír (#34006) üzenetére


cOxeR
Ármester

Még szerencse! :)
Köszi, csináltam rövidebb záridővel is természetesen, de valamiért a "sebes" patak hatást azok sem keltették bennem, én inkább a linkelteket éreztem tetszetősebbnek.

(#34012) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Egy hapsi webkamera és egy speciális szűrő segítségével készített remek képeket a Napról.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#34013) Chapel válasza sztyui2 (#34004) üzenetére


Chapel
addikt

Tény hogy makrózni gyorsan mozgó dolgokat értelmetlen kompakttal, de néha én is meglepődöm a képminőségen, ezt párom 25k-s kompaktjával lőttem, nincs utómunka csak egy erős vágás, kb 2cm volt a pók :)

Link

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#34014) Olcsi válasza Ijk (#33963) üzenetére


Olcsi
senior tag

Hö...ez a kméti arborétum! :D

(#34015) runner 125 válasza sztyui2 (#34004) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fotózzon van egy fickó, aki valami kis Canon kompakttal csinál nagyon durva makrókat, később megkeresem.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34016) runner 125 válasza runner 125 (#34015) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megvan, Ő az. :K
Érdemes megnézni a makró galériáját.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34017) bigmasterg válasza runner 125 (#34016) üzenetére


bigmasterg
addikt

Azért nem a sima kis tucat kompakttal csinálja. :)
Rákesetem és tesztek alapján a G9 nagyjából az olcsó tükörreflexesek szintjét hozza.

Szerk.: (#34018) pisti ez másodpercre ugyan akkor küldtük. :D

[ Szerkesztve ]

(#34018) pisti válasza runner 125 (#34015) üzenetére


pisti
őstag

Kis 100k-s csúcskompakt. ;)
Lehet olcsóbb kompakttal is szép makrókat csinálni természetesen, persze nem árt valami még pluszba nagyításhoz, pl egy raynox.
Neki is szép makrói vannak és nem is dslr árú kompakttal csinálja őket.

[ Szerkesztve ]

(#34019) runner 125


runner 125
nagyúr

Bevallom, nem néztem a gép után, ránézésre feltűnt, h nem a 30k-s kategória, de 60-70k-nál nem tippeltem volna többet.
Viszont ettől függetlenül még ügyes, mert mint tudjuk, nem minden esetben a gép teszi a képet. :)
Illetve, ha valaki beruház egy jó makróobira, az bőven 100k felett van, sőt..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34020) Bulitt


Bulitt
őstag

Sziasztok

Én még csak most ismerkedek a DSLR gépemmel, és ezzel egy időben a komolyabb fényképezéssel. Ezért kérlek nézzétek el nekem, hogy egy sablon képeket hozok nektek, de nekem ez a kedvenceim.

Kép1
Kép2
Kép3

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a képek mivel éjszaka készültek, ezért ugye sárgák lettek. Tömörített képfájlt a ps-be behúztam és kicsit eltüntettem a sárgaságot. Ha ez valakit zavar akkor elnézést tőle :R

Szerk: Nikon D50 és 18-70-es obi

[ Szerkesztve ]

(#34021) Tomate válasza Bulitt (#34020) üzenetére


Tomate
veterán

Én is D50-el tolom az ipart. Iso mindig legyen 200-on (az első képnél 800 ami meg is látszik) Valamiért kicsit bemozdultak a képek. Állványról csináltad őket? Ha igen, és úgy mozdult be érdemes beállítani visszaszámlálót, hogy ne akkor kezdje a képet mikor lenyomod az expógombot mert akkor bemozoghat a gép. Ha csak nincs csúcs állványod. Vagy távirányító.

(#34022) bigmasterg válasza Bulitt (#34020) üzenetére


bigmasterg
addikt

Valamit nem jól csináltál, van ami kékes, van ami sárgás.
Fehéregyensúlyon állítgass, akkor nem lesz ilyen.
(Raw-ban fotózol? Az jobban bírja buherálást, ps is tudja kezelni.)

Szerk.: Vagy én értelmeztem félre a hsz.-ed és fehéregyensúly állítást értettél a "kicsit eltüntettem a sárgaságot" alatt. (És akkor azért más színűek a megvilágítások, mert a valóságban is olyanok. :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#34023) runner 125 válasza Bulitt (#34020) üzenetére


runner 125
nagyúr

A "sárgaság" éltüntetése éjszakai városfotózásnál szvsz hiba.
Eleve a kandeláberek 90%-ának sárgás izzója van, ha egyszer olyan, és úgy festi meg az épületeket akkor minek megváltoztatni azt?
Nem tudom, h a PS béli tekergetések eredménye, de egyes részletek ki is égtek.

..nézd csak meg pl Brumi városfotóját. Elfogulatlanul, totál beleillik az estébe, így van rendben.
Ha ezt is kivilágosítanánk, kb szobabelső feelingje lenne az egésznek, elvesztené az élethű varázsát.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34024) Bulitt válasza runner 125 (#34023) üzenetére


Bulitt
őstag

Igen, teljes mértékben egyetértek, csak nekem úgy nem tetszett :))

bigmasterq: ilyenek a fények. Ha felmész a Gellért hegyre, azt látod, hogy az új fényforrások már fehérek (energiatakarékos) míg a régi hagyományos közvilágítás már fehér

tomate: van állvány (nem 20k-s), meg van távirányító is. Az a kép, még egy gyenge minőségű állványról készült.

Itt a parlament eredetije és nagyon nem tetszik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#34025) bigmasterg válasza Bulitt (#34024) üzenetére


bigmasterg
addikt

Kösz, de nem megyek, mert több, mint ~250km, így nem is ismerem az ottani világítási viszonyokat. ;)

(#34026) Bulitt válasza Bulitt (#34024) üzenetére


Bulitt
őstag

* köz.vil sárga nah :DDD már nem bírtam szerkeszteni

(#34027) runner 125 válasza Brumi (#34001) üzenetére


runner 125
nagyúr

..most ahogy linkeltem az előbb a képed, feltűnt a másik kép is. Bár képileg az annyira nem fog meg, viszont merre készült? Mert nagyon ismerős, mint ha keresztanyám utcája volna. :D
Bár ő feljebb lakik, és az utca (inkább sétány jellegű) végén csak jobbra lehetett kanyarodni, és zsákutca jellege volt, akkor ez az!

..visszatérve még az épületekre; sajnos nincs pénz lóvéra - ez igaz még egy ilyen történelmű városra is.

(#34024) Bulitt

Pedig hidd el, h szebben mutatna.

..csak kár, h a kupola kiégett.

Zaj valóban magas, de ezen utólag is lehet segíteni.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34028) Bulitt válasza runner 125 (#34027) üzenetére


Bulitt
őstag

Az én ízlésvilágomnak, ez a "modernebb" kinézet jobban tetszik. Minden hatásnak meg van a helye, és egy ilyen sárgás "retro" filingnek is. Szerintem a helyszín az ami pont ellenzi ezt a sárgaságot. :)

De amit linkeltél Brumi képét, ott tényleg jól áll ez a hatás.

(#34029) bubi92


bubi92
őstag

(#34030) Sada88 válasza filózoli (#33928) üzenetére


Sada88
aktív tag

szerintem kezdjél el egy kicsit minimálba gondolkodni , mert amiket felraktál attól rosszak szvsz,hogy kuszák . túl sok minden van rajta nincs mélység , nem határolódik el a téma a háttérből.

Közbe tegnap meg Szegedet betámadták a Zombik ;]

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#34031) Sada88 válasza Sada88 (#34030) üzenetére


Sada88
aktív tag

Akit érdekelne esetleg : [link] Zombiskodás Szegeden .

Félkész Zombie.

amúgy volt egy Nikonos D2s egy srác valami bitang nagy telével , de a lényeg amit nem értettem.
Rendszervaku előre állítva és kihúzott derítőlap ... ne ennek mi az értelme? mondjuk lehet nem befolyásolja a kép alkotást mert 100mm re tud gondolom a nikon vaku is zoomolni de akkor se értem mi értelme :) max a lába előtte is kivillantja a talajt???

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#34032) bubi92 válasza Sada88 (#34031) üzenetére


bubi92
őstag

lássa, hogy hova lép:D

(#34033) Sada88 válasza bubi92 (#34032) üzenetére


Sada88
aktív tag

de most viccen kivül else tudom képzelni . amúgy néztem a képeit ott nem látszott,hogy nagyon lefogta volna de gondolom a gyújtótávolság >100mm miatt csak érdekesen festett ... meg tényleg csak előre állt mert ha néha felcsapta volna 45fokra vagy valami akkor jó de nem . csak mondom hátha valami Xtra és csak én vagyok butus és nem értem. :F

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#34034) Steve-0


Steve-0
őstag

Múlt héten voltam Budapesten, pár véleménynek örülnék, a képre kattintva elérhető a többi kép is:

Thx ;)

(#34035) Brumi válasza runner 125 (#34027) üzenetére


Brumi
senior tag

Ha a Délután című képre gondolsz, az a várral szemben lévő utcában készült, ha jól emlékszem Rajnis utca volt a neve, és nem volt zsákutca.
Inkább az volt szomorú látvány, hogy a legtöbb boltra ki volt írva, hogy eladó. Bár ha jól tudom, Kőszeg sosem volt egy gazdag város, de a szegénység valahogy most kézzelfogható volt. Remélem ha a 2,5 milliárdos felújítási program végére érnek, minden másképp fog kinézni és újra ellepik a turisták a várost!

És köszi, hogy linkelted a képemet! :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#34036) kiskornel válasza Sada88 (#34033) üzenetére


kiskornel
addikt

Szerintem a kihúzott derítőlap nagylátószögűre állítja a vaku zoomját, így sokkal inkább teríti a fényt. Míg ha betólja a derítőlapot, akkor a tele obihoz, annak képkockájára koncentrálja a fényt = erősebb fény. Canonnál így működik.

Amúgy mindig Scot Kelby leírása jut eszembe ilyenkor (csak fejből): ha rendezvényen fotózól rakd fel a legnagyobb lencsédet, és mindenki félreáll, nehogy zavarjanak. Mindenki azt fogja hinni, hogy a rendezvény hivatalos fotósa vagy. Ha még egy láthatósági mellényt is felraksz...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#34037) runner 125 válasza Sada88 (#34031) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hol a megőrült, elszánt tekintet?! ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34038) Fejo


Fejo
őstag

Egy kis video a new york-i képeimből érdekesség gyanánt. :B Sosem csináltam még ilyet, ez is teszt gyanánt készült. Annyit még tudni kell, hogy az egész a telefonomon lett létrehozva! ;)

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#34039) runner 125 válasza Fejo (#34038) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mire nem jó egy fél alma. ;]
Grat, jópofa. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34040) filózoli


filózoli
senior tag

Sziasztok! Ez milyen lett?

(#34041) johnjohn válasza filózoli (#34040) üzenetére


johnjohn
addikt

Sírgondozási katalógusfotó telefonnal készítve. Rettenetesen telibe vakuzva, beteg színekkel, elcseszett komponálással. :W

(#34042) runner 125 válasza filózoli (#34040) üzenetére


runner 125
nagyúr

..kezdek rájönni, Te egy provokátor vagy.

:D

mod.

Eltaláltam, johnjohn-on már jelentkeznek az első tünetek. ;] :))

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34043) máyköl válasza filózoli (#34040) üzenetére


máyköl
veterán

Szokásos.

(#34044) varsam válasza Fejo (#34038) üzenetére


varsam
őstag

jó kis videó lett, pláne egy iphone-tól.
Az esti panorámaképed egy része a hátterem már egy ideje :)

(#34045) Zozzant válasza filózoli (#34040) üzenetére


Zozzant
addikt

Legalább tanulsz, este nem fényképezünk virágokat vakuval, pláne nem ilyen szögből, beledöngölve a földbe, mellette mögötte csupa felesleges sallang. Tehát ilyen lett.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#34046) filózoli válasza johnjohn (#34041) üzenetére


filózoli
senior tag

Légyszi magyarázd már el, hogy miért rossz a kompozíció és miért betegek a színek, valamint, hogy miért baj az, hogy rá van vakuzva ill. miért tűnik úgy, hogy mobillal van készítve. Bocsesz, de nekem úgy tűnik, hogy te egyszerűen nem rendelkezel esztétikai érzékkel, ez a kép ugyanis tök jól mutat. Ezen kívül máshol is olvastam, hogy használják ezt a technikát a téma kiemelésére ill. a háttér elsötétítésére. Szóval a rosszindulatú puffogáson kívül telik még valamire? Bocsesz...

(#34047) johnjohn válasza runner 125 (#34042) üzenetére


johnjohn
addikt

Egyetemen dolgozom, rajtam nem fog ki lassan semmi. ;]

(#34048) filózoli válasza Zozzant (#34045) üzenetére


filózoli
senior tag

Nekem meg tetszik a kép szín- és tónuskontrasztja. Mellesleg képzőművészetit végeztem, festek is, úgy hogy csak van valami színérzékem...

[ Szerkesztve ]

(#34049) Játékos válasza filózoli (#34040) üzenetére


Játékos
addikt

Fú Zoli! Ne haragudj, de ez már katasztrófa! :F

Én idepofátlankodtam totális kezdőként, és javasolták többen, hogy olvassunk a témában könyveket. Én azóta az ötödik könyvnél tartok, és kezdem érteni, miért szakad el a képzeletbeli cérna sok fórumttárs esetén! :K
Nem az a gáz, hogy a világ egyik legkatasztrofálisabb fotósa vagy, hanem az, hogy hihetetlenül önfejű, és makacs! Kérlek, mondd meg őszintén, hogy mennyi könyvet olvasgattál, mióta javasolták itt neked vagy tizen?! :U
A kompozícióról, a "fényekről" a témáról miket tudnál felidézni ezekből a könyvekből? :U
Most mutatok egy képet, amit a 3 éves kislányom csinált magáról önkioldóval (kicsit megvágtam a képet). A gyerek megkérdezte, hogy hova kell ülni, vagy állni, odanézett, pózolt, és exponált magától. Megsaccolom, hogy neked nem fog tetszeni, sőt lehet, hogy sok más fórumtársnak se, de azért mutatom, mert ő 3 éves, te pedig elvileg egyetemista voltál/vagy, aki tudna, ha akarna olvasni, tájékozódni...

Többieket kérem, ne bírálják a fotót. Nagyjából tisztában vagyok lassan egy portréfotóval szembeni követelményekkel. Nem beállított, ügyesen bevilágított, retusált, Photoshop képről van szó. :R

Béke! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#34050) johnjohn válasza filózoli (#34046) üzenetére


johnjohn
addikt

Semmi érdekes, esztétikus, vagy szép nincs a képen, ez a fotó legfeljebb egy sivatagban felnőtt Kalahári négert hozna lázba, aki még nem látott virágot. Lehet Őt is csak azért, mert azt hiszi, ehető. Ha nem látod a képen amit kifogásoltam, akkor inkább próbálj meg faékeket faragni, az a z esztétikai, és művészeti szint talán bejön. Bocs.! ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.