Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34601) cOxeR


cOxeR
Ármester

Ha már ennyi OFF volt... én TV-t szeretnék venni, és azon szerkeszteném a képeimet...ebben valakinek valami ötlete, tapasztalata, tanácsa? ;)

(#34602) sanyixXx válasza cOxeR (#34601) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ne tedd.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#34603) bubi92 válasza cOxeR (#34601) üzenetére


bubi92
őstag

tedd

(#34604) k1csi válasza cOxeR (#34578) üzenetére


k1csi
senior tag

Köszönöm mindenkinek aki véleményezett.

Cayman

A CPU/RAM-on kívül van még egy fontos dolog: A táróló. Különösen RAW-ban ma már olyan nagy fájlokat dob ki a gép, hogy ezek mozgatása /alakítgatása is rengeteg időt visz el. Asztali gépre WD Raptor az amit ajánlok (és használok is). Kapacitás/árban nagyon jó (ma már a 600GB is elérhető árban van, de aki spórólni akar van kisebb is) és bár nem olyan gyors mint a jobb SSD-k (pl. Intel) érezhetően gyorsabb lesz tőle a feldolgozás.
A WD-Raptor bár 2.5"-os nem lehet laptopba betenni mert a hűtéshez egy 3.5"-os fémre van rakva (egyébként aktív hűtés kellene)!

Azaz laptophoz marad a nagyon drága (a jobbak tényleg drágák, az olcsó olyan is) és kisebb kapacitású SSD. Mivel ezek irreálisan drágák, ilyenem nincs. Prociban in csak Core2 Duo-m van (újabb 45nm-es), az már elég (videóhoz is).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#34605) total90 válasza Milan24 (#34599) üzenetére


total90
veterán

Itt a PH!-n is volt ilyen: 2. rész, 1. rész. Mindezek mellett 1-2 fotós könyv biztosan jól jön neked is.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34606) #31757056 válasza k1csi (#34604) üzenetére


#31757056
törölt tag

Igaz. De ha csak keves a koltsegvetes (mert a WD Raptorok es az SSD-k is nagyon dragak a tarolokapacitasukhoz kepest) akkor egy mai modern, gyorsabb sata2 vinyo is megfelel, esetleg raid-ben, ugy meg jobb.

Egy kis ON, megmutatom eletem elso HDR kepet (tenyleg, ez a leges legelso), annyira nem izgalmas mint foto, csak erdekelne egyket szakavatott velemeny a minoseggel kapcsolatban. Ugy keszitettem el, hogy eloszor LR-ben megszerkesztettem szinkronban a 3 expot, aztan kiexportaltam ProPhoto RGB TIFF-be, majd betoltottem Photomatix-ba, onnet ki TIFF-be megint, majd Photofiltre-el lemereteztem, ez elesitettem egy kicsit rajta a vegen, majd le 100% jpeg-be.

[link]

(#34607) Milan24 válasza total90 (#34605) üzenetére


Milan24
aktív tag

1., 2. részt elolvastam már. Könyvek mik vannak? Esetleg címeket tudsz mondani?

(#34608) cOxeR


cOxeR
Ármester

bubi92
sanyixXx

Miért? :)
pü-be ha kérhetem, nem floodolnám a totyikot ezzel...LCD Tv-s topikban úgy sem segített senki. :U
Más is írhat véleményt. :)

[ Szerkesztve ]

(#34609) #31757056 válasza sztyui2 (#34589) üzenetére


#31757056
törölt tag

:R Elismeresem a kitartasodert! Nekem 2 honapig kellett Intel Atom alapu netbook-on LR-ozni, az idegbaj kerulgetett neha, mikor hosszu masodperceket gondolkodott egyetlen SPot Removal-on. Ez is eleg volt, nemhogy 5 ev egy Celeronggyal :D

(#34610) sztyui2 válasza #31757056 (#34609) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát enyém is szokott gondolkozni nagyon sokat...
Úgy szoktam, hogy hazaérek egy hosszabb fotózásból, 100-150 kép, elindítom az importot, aztán elmegyek, megnézek egy 40 perces sorozatrészt valamiből, aztán pont kész van...:D
De ez még a jobbik eset, mert a 60gb-s winyón örülök ha 1-2GB szabad hely van, és nem fér el a 4gb-s memkari tartalma rajta, szóval akkor 10-essével kell beimportálni LR-ba, aztán ott kidolgozni, aztán jpg-be exportálni, aztán kitörölni a raw-kat, és jöhet a következő adag. Na ez tud igazán idegelő lenni, amikor nem tudsz válogatni normálisan...:S

(#34611) nesa válasza cOxeR (#34601) üzenetére


nesa
veterán

Tv nem alkalmas ilyesmire meg a legdragabb TV elektronikaja se kozeliti meg a primitiv monitor szintet, szerintem 2010 vegen mar nemszabad TV keszulekbe beruhazni persze ez az en velemenyem, nem kell lereagalni...

(#34610) sztyui2

100-150 kep importalasa 40perc, jezusom ...ha mas nemis de ez tuti turelemre tanit:)

[ Szerkesztve ]

(#34612) Sada88 válasza #31757056 (#34600) üzenetére


Sada88
aktív tag

használja az a gpu-t rendesen ;) 9800GTX+om van ha belövöm CS5be a gpu gyorsítást akkor ez az új misztikus fill is pár másodperc2-3, anélkül meg 8-10sec.

sztyui te meg vegyél egy rendes inteles rendszer E8400 már bagóért megy hackintoshal lenyomja a macbook pro-t .... asztali macel "új" rendszerűvel még nem volt dolgom sajna.

De amúgy win alatt is jól mennek ezek a progik sak rendesen összekell rakni az oprendszert mögé , de egy "tisztességes" gép is 100kból kijön lap~20k proci~20k video kari 20-25k , a ram ára meg most egész lenn van . Csak okosan kell venni meg nem kell megvetni a használt cuccokat , de a ph-n vagyunk azért ezzel már szerintem a nagytöbbség szerzett tapasztalatot.

[ Szerkesztve ]

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#34613) total90 válasza #31757056 (#34606) üzenetére


total90
veterán

Engem az utóbbi időben igen élénken érdekel a HDR fotózás, de nem mondom, hogy szakavatott vagyok benne, csak elmondom a véleményem.
Nem nagyon veszem észre, hogy ez HDR kép lenn... meg nekem olyan mint ha valami homályos fátyol lenne a képen. Egy kicsit belepiszkáltam (remélem nem gond): [link]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34614) #31757056 válasza total90 (#34613) üzenetére


#31757056
törölt tag

Klassz lett, kemenyen meghuztad, ugy hogy alig ment a minosege rovasara :) Iranymutatasnak is nagyon jo, en ennyire huzosat nem akarok csinalni, de jo osszehasonlitani, hogy jobban erezzem a HDR hatarait. Elsore nem is akartam, hogy nagyon latszodjon rajta hogy HDR. Majd feltoltom a szuz kepet is, azzal egyutt nezve eszre lehet venni mar.

(#34615) total90 válasza #31757056 (#34614) üzenetére


total90
veterán

OK, egy "kicsit" tényleg sokat húztam rajta, de talán jobban látszik rajta HDR hatás. Egyébként én a Dynamic-Photo HDR programot használom. Van 2 féle HDR mód (full HDR és pseudo HDR) és azon belül több sablon beállítás, amiket persze korrigálhatsz kedvedre. Nekem sokkal jobban bevált, mint a Photomatrix. Egy próbát megér szerintem, trialt kipróbálod, aztán meglátod....

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34616) #31757056 válasza total90 (#34615) üzenetére


#31757056
törölt tag

A HDR maga egyebkent elegge megosztja az embereket, vannak akik imadjak, van aki mar csak azert utalja a kepet, mert tudja rola hogy HDR, van aki azt szereti, ha durvan szet van huzva, van aki finomabban, van aki azt birja ha nem lehet eszrevenni hogy a HDR kep tenyleg az. Szerintem egy eros HDR is lehet igenyes, de nemelyeknel persze konnyen ki is verheti a biztit. Ingovanyos talaj :) Koszi a programot (ki fogom probalni), a feldolgozast, es a tanacsokat!

(#34617) total90 válasza #31757056 (#34616) üzenetére


total90
veterán

Egyet értek. A programot meg a többi pedig szívesen :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34618) máyköl válasza nesa (#34611) üzenetére


máyköl
veterán

miért ne lenne szabad?
épp most tervez venni a család, csak azért kérdezem!

Cayman: Nekem bejön. A te variációd kicsit kevés volt nekem színbe, HDR hatásba, total90 kollégáé pedig már túl sok. A kettő között tudnám elképzelni, és akkor igazán tetszene! ;)

(#34619) kiskornel válasza máyköl (#34618) üzenetére


kiskornel
addikt

Szinte minden tévének van HDMI v. VGA v.DVI bemenete. Ez arra utal, hogy minden TV (LCD, Plasma, LED, stb...) monitor is egyben. Amiben mások, hogy a méretükhöz képest TV-knek kicsi a felbontásuk. Gondolok itt arra, hogy egy Full HD TV sok sok "-lal nagy pixeleket jelent -> messziről kell nézni. Míg a "monitort" ugyebár fél-1m távolságról kell nézni. A frissítés is más. Nem mindegyik TV bírja a 75Hz és az feletti üzemmódot. Pedig az gamer módban kemény ms-okban mérhető.

(#34610) sztyui2: PS CS5 höz tartozó ACR már-már szinte használhatatlan 4-5 éves vasakon. :( Pedig az új fényképezőgépek már csak az újabb ACR-ekkel mennek, és azok pedig a CS5-tel kooperálnak. PS CS5 meg határtalan gépigényű. Most egy 200-300ruppót simán felemésztene egy olyan PC összerakása.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#34620) sztyui2 válasza kiskornel (#34619) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát elég nagy szívás ez...
Nagyon drága hobbi ez a fótózás:S
Mert még az elején nagy nehezen összegyűjtöd a vázra valót, aztán szépen lassan lehet összegyűjtögetni az elején szükséges ksebb dolgokra, 10-20 ezres tételek nem nagy szám, fx50, 18-55, manuálvakuk is 10ezer ft környékén vannak, állványok is 4-5ezer ft...
Viszont amikor az ember már továbblépne, akkor van nagy gáz sajnos, mert kell a jó számítógép, ami kb 2 évente nagyon el tud avulni, nameg kell az új váz is, amit meg mittomén 3 évente, bár manapság még sűrűbben is lehetne cserélni. Ha meg csak vázat cserélsz, akkor megint ott vagy, hogy nem szereti a számítógéped a 20mb-os raw fájljait mondjuk az 5DII-nek...
Azok akik objektívekre költenek többszázerzreket váz meg számítógép helyett, nekik meg a vázuk lesz elavult, és hiába van jó obijuk, ha a régi váz már az újak mellett nagyon feltűnően zajosodik, vagy esetleg kevés a felbontása a különböző stockfotós oldalak elvárásainak, stb-stb...
Nagyon sok pénzbe kerül sajnos a fotózás, ha komolyan gondolja az ember, csak akkor van igazán szívás, ha tényleg komolyan gondolná mint mondjuk én, de pénz meg nincs, aztán Debreceni Zita és társai 1Ds-el fotóznak úgy hogy azt se tudják mi az a rekesz... :O

(#34621) cOxeR válasza kiskornel (#34619) üzenetére


cOxeR
Ármester

No de, mint pl. én, játékra egyáltalán nem használom a gépemet...csak filmnézésre, meg netezésre plusz képszerkesztésre. Nálam "édes mindegy" a frissítési frekvencia (100hz-es alatt amúgy sem vennék).
Egy számít, hogy a színhűsége, és a képmegjelenítése megfelelő legyen.
Pixelsűrűség meg egy tény, azzal sokat nem lehet kezdeni, ettől még a képet szerintem tudod szerkeszteni, úgy ahogy szeretném, vagy tévedek?

(#34622) runner 125 válasza total90 (#34613) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezt baromira eltaláltad.

..soha nem preferáltam a túlhúzott" képeket, de ezen nagyon jól áll minden. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34623) Brumi válasza #31757056 (#34600) üzenetére


Brumi
senior tag

Köszi mindenkinek, aki hozzászólt a PC-s kérdésemhez!

A fő probléma azzal van, hogy a mostani gépemet egyszerűen nem lehet értelmesen továbbfejleszteni. Új monitort vennék, de azt nem hajtja meg az alaplapi videó, egy nagyobb kártya meg nem fér be a gépbe. Nem tudom, hogy miért gyengélkedik a X2 5600+, de kezdem unni, hogy nem lehet rajta dolgozni.
Ha jövő tavasszal úgy alakul az egész gépet lecserélem egy lényegesen gyorsabbra, bár akkor azt hiszem elmarad az SB 900-as vaku vásárlásom...

Mindenesetre tanulságos volt számomra, hogy megtudtam, ti milyen gépekkel dolgoztok.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#34624) #31757056 válasza total90 (#34617) üzenetére


#31757056
törölt tag

Na ez az utso valtozat, joval finomabb mint a tied, de az elsotol hatarozottan erosebb :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34625) total90 válasza máyköl (#34618) üzenetére


total90
veterán

Kinek ez, kinek az jön be... ettől szép az élet :)

(#34622) runner 125

Kösz. Habár a dicséret Caymannak is kijár, az ő képe :R

(#34624) Cayman

Na, ezen már látszik :) Tetszetős :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34626) máyköl válasza #31757056 (#34624) üzenetére


máyköl
veterán

Egy hangyányit lehetne még erősebb, de jó. :)

(#34627) pisti válasza #31757056 (#34624) üzenetére


pisti
őstag

Nagyon sötét, egyébként nem volna rossz.
Jah még ami zavar, hogy eléggé széttartanak felfelé haladva a szememmel a képen az épület vonalai, kis perspektivikus torzulás, lehet utólag is korrigálni.

(#34628) forceberg


forceberg
veterán

A múmia:

És egy P&S portré... [link]

Brumi: jó a paradicsomos, egyedül nekem a kiégés zavaró egy kicsit, talán ha visszafogottabb lenne.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#34629) máyköl válasza forceberg (#34628) üzenetére


máyköl
veterán

A makró jó lett, tetszik ez a kék háttér. Valamiért nem érzem pontosan, hogy a szemén van ez élesség, inkább azt érzem, hogy a szárnya élesebb inkább, jól látom?

A portré fura, nem igazán tetszik.
Szvsz jól áll neki a zaj, de az arca túlsó része már nagyon életlen, sőt, az álla sem éles már, sokkal jobban kihangsúlyoztam volna a fejrészt. Valamint jobb oldalon szerintem nagyon rossz lett a fül, csak belezavar a képbe, szerintem túlságosan ki van hangsúlyozva a fül. Szerintem le is vághattad volna, vagy távolabbról lőhetted volna, hogy ne legyen ekkora hangsúly a fül részen.
A fog meg kár, hogy kiégett, PS-ben ezt korrigáltam volna. :)

(#34630) sztyui2


sztyui2
őstag

Csak hogy én is On legyek, egy sima mai kis unatkozós kép a "kamerát magam elé tartós" módszerrel :)

[ Szerkesztve ]

(#34631) Milan24 válasza #31757056 (#34606) üzenetére


Milan24
aktív tag

Nekem tetszik. De elmagyarázhatnád a HDR funkciót érhető nyelven. Nekem még nincs egy hete tükörreflekxes képem és minden érdekel. Egy pentax k-x van, abban is van HDR funkció. Köszike.

(#34632) Milan24


Milan24
aktív tag

Hogy tudom megnézni, hogy a teleobjektívbe van-e beépített makro fotózás? Mi az az előtétlencse? Nekem a teleobjektívemre lehet felcsavarni ilyen fekete műanyagot ami a képen is látszik. Kicsit még hülye vagyok, nézzétek el, minden érdekel.

(#34633) t_a_m_a_s válasza Milan24 (#34632) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ezeket inkább ITT vagy ITT beszéljük meg...

Holnap majd jól beletépünk...

(#34634) Zozzant válasza Milan24 (#34632) üzenetére


Zozzant
addikt

na és a közgyűrű?? namindegy... ez egy jó cikknek néz ki:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#34635) sztyui2 válasza Zozzant (#34634) üzenetére


sztyui2
őstag

Ez a Scott Kelby könyvek egyikéből való:) Nem tudom pontosan melyikből, épp két hete olvastam el mind a 3-at :)

(#34636) Zozzant válasza sztyui2 (#34635) üzenetére


Zozzant
addikt

Elég szép félreértésre ad okot a megfogalmazás, már csak ezen az egy oldalon is, hogy a méhhel vagy a fejével tölti ki a képkockát, egy 65mm-es és egy 105mm-es 1:1-es makróobjektívvel is ki lehet tölteni a méh fejével a képkockát, csak nem ugyanolyan messziről fotózva. Értem én hogy ő "arra gondolt", hogy fix távolságból hasonlítva, de ez fotózástanilag nem túl korrekt magyarázás.

Na és az miféle, hogy minnél nagyobb az objektív fokusztávolsága annál közelebb tudsz menni... ezt a baromságot... atyavilág. Fókusztávolság növeléssel nő a tárgytávolság nem pedig csökken... Most vagy a fordítás nulla, vagy a szerző.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#34637) sztyui2 válasza Zozzant (#34636) üzenetére


sztyui2
őstag

Egyetértek, olykor-olykor nagyon buta a könyv, dehát nagyon kezdőknek van. Nekem egy újdonságot mondott, konkrétan azt, hogy ha nem akarjuk hogy egy nagyobb csoportképen pislogjanak a szereplők, akkor mondjuk nekik, hogy csukják be a szemüket és 3-ig számolok(én a fotós), és amikor 3-hoz értem, akkor mindenki nyissa ki egyszerre. Így mindenkinek nyitva lesz a szeme:D
Nah, hát ezt volt szerencsém még aznap kipróbálni, amikor olvastam... :D
Elmentünk egy óvodába fotózni, végigfotóztuk az összes csoportot, meg mindenkit, és hát nem kell mondanom, hogy óvodás gyerekekkel elég nehéz bánni, sőt sokuk még kamera elé sem volt hajlandó állni, stb.
Na akkor jött a nagy csoportkép, voltak rajta vagy 30-an+5 óvónő. Mondom egy próbát megér, kipróbáljuk a Scott Kelby trükköt...:D
Szépen becsukták a szemüket, aztán amikor 3-ra számoltam mindenki úgy nyitotta ki, mintha hirtelen meg akarna valakit ijeszteni, és tökre torz arcot vágtak, szóval ez se nagyon működött:D
Lehet hogy ha nem 4 évesekkel csinálja az ember működik, de nálam nem működött...:D

(#34638) kricsi81 válasza sztyui2 (#34637) üzenetére


kricsi81
senior tag

Énis nagyon sokszor éreztem ezt a DFK 1-2-3 olvasása közben: WTF??? Most ez könyv olyanoknak szól, akik most fognak életükben először fényképezőgépet, vagy haladóknak? Mert nagyon vegyesfelvágott a tartalom (de inkább hasznontalan - egy haladónak - mint hasznos szerintem)...

kovacsrichard.hu

(#34639) sztyui2 válasza kricsi81 (#34638) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát jah, amikor olyanokat mond, hogy ha éles képet akarsz, mindenképp használj állványt:)
Voltak nagyon durva dolgok, amiket a leghülyébb emberekből is kinézek hogy tudják...:)
Amúgy olyan könyvet tudtok, ami direkt haladóknak készült? Olyat, ami már feltételezi hogy rendesen benne vagy a fotózásba, de mégis adna sok tanácsot. Akár olyat, ami profiknak készült? Vagy profiknak nem véletlen nem csinálnak már könyvet? Nem tudom,de én mindig csak ilyen "most fog először gépet a kezében" könyveket látok... :(

[ Szerkesztve ]

(#34640) Frigetrus válasza Zozzant (#34636) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Nos a fordítással van gond szerintem. 3.-részben van egy ilyen mondat, ahol a mélységélességről van szó: "Figyeld meg, hogy az almák az előtérben nem teljesen élesek, a cseresznyék tökéletesen élesek, az almák a cseresznyék mögött már újfent csaknem teljesen ÉLESEK."

Természetesen "életlen" akar az a szó lenni.
Van hozzá illusztráció, ahol látszik, hogy 100%-ig életlen a háttérben az alma, ezért biztosra mondhatom, hogy életlent akart írni.
Ez valószínűleg a magyar fordítás hiányossága.
És szerintem ez a minél nagyobb fókusztávolságú objektíves dolog is magyar fordítás hibája lehet. Szerintem eredetileg azt írta, hogy minél nagyobb a fókusztávolság, annál jobb a nagyítás (azonos tárgytávolságot feltételezve). Gondolom a magyar fordító ebbe zavarodott bele, hogy lényegében olyan mintha közelebb mentél volna.

És van még pár ilyen fura mondtad, de aki már picit is ért a dologhoz átugorja az ilyen hibákat.

Szerintem a könyv olyan kezdőknek szól, akik ismerik már a fotózás technikai hátterét, és működését és csak jó tippekre vágynak. Tehát aki már ismeri a technikát, annak nem okoz gondot ez a pár mondat.
A benne lévő tippek nekem például sokat segítettek, amellett, hogy technikailag már vágtam egyet s mást.

(#34641) t_a_m_a_s válasza sztyui2 (#34639) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én ugyan nem merültem el nagyon a fotózás rejtelmeiben, de pl Joe Mcnally - Kapd el a pillanatot című könyvét átnézve sok mindent olvastam, amivel nem igazán vagyok tisztában. Szerintem ez már valami olyasmi lehet, amire gondolsz. Meg ott van pl a Sevcsik-Hefelle könyv is, ami bár még a régi, filmes időkből való, elég komoly szakirodalomnak tűnik.

Holnap majd jól beletépünk...

(#34642) #31757056 válasza pisti (#34627) üzenetére


#31757056
törölt tag

Koszi! Bar szerintem nem sotet, lehet hogy csak ennyit ter el a monitorunk beallitasa, vagy az izlesunk. A perspektivakorrekcio mar megvolt, nagylato allasban nagyon osszetartottak a vonalak, lehet kicsit tulkorrigaltam igazad van, azt hiszem nekifutok meg egyszer utoljara. :)

(#34643) Brumi válasza sztyui2 (#34639) üzenetére


Brumi
senior tag

Én ezt a könyvet néztem: Fényképészet (menj az oldal aljára), szerintem jó lehet.

Amióta megjelent nem tudtam bemenni a szövetséghez megnézni, pedig nagyon izgatja a fantáziámat. 6k-t simán megér, ha profin van megírva. Az egyetlen baja, hogy csak ott lehet kapni.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#34644) sztyui2 válasza t_a_m_a_s (#34641) üzenetére


sztyui2
őstag

Joe McNelly könyvéről hallottam már én is, de még nem találtam sehol sem magyarul, sem angolul ebook formájában:)
Ha esetleg neked megvan, vagy tudsz adni egy linket, vagy bárki, akinek megvan, az tolhatna ide a fórumba, vagy esetleg privátba egy linket ;)
Köszönöm előre is, ha akad valaki :)

(#34645) t_a_m_a_s válasza sztyui2 (#34644) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Háát, nekem a Jézuska hozta tavaly karácsonyra... ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#34646) csakb válasza sztyui2 (#34644) üzenetére


csakb
őstag

Nekem is megvan, de nem tudom a papírt belinkelni a fórumba. ;]

Szerk.: PÜ ment.

[ Szerkesztve ]

(#34647) Sada88 válasza Brumi (#34643) üzenetére


Sada88
aktív tag

azért erős ez a szöveg :) 80as években is szerintem így működött a fénytan meg a fizika :)

sztyui ha már haladó cuccokat akarsz akkor meg shootsmarter videók meg van könyvük is torrentetn találsz.. csak nem árt hozzá egy normális angol mert a 3 beszélőből 1 beszél normálisan a mások kettő elég akcentussal.

[ Szerkesztve ]

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#34648) Marky21


Marky21
aktív tag

Hali! ;)
gitár :

más:

Vélemények??

(#34649) Karima válasza sztyui2 (#34644) üzenetére


Karima
őstag

Hali!

Küldeném a szakirodalmakat sztyuinak, és mindenkinek, aki szereti:)

Joe McNally - The Hot Shoe Diaries-Big Light from Small Flashes

Joe McNally - The Moment It Clicks

(#34650) t_a_m_a_s válasza Sada88 (#34647) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Pedig a fénytan meg a fizika most is pontosan ugyanúgy működik, mint a nyolcvanas években, ez ilyen... ;)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.