Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33501) bubi92 válasza máyköl (#33497) üzenetére


bubi92
őstag

dehogyis. ha azt hiszed, hogy azért kötöttem beléd, mert nem tetszik neked a képem, akkor tévedésben vagy. mint látod én is írtam rá, hogy unalomból készült kényszer fotó. tisztában vagyok vele, hogy nem hozom a formám.kész.

visszatérve, nem fogadod el a dolgokat mikor igazak is. rámondja több ember egy képedre, hogy a fókusz nem jó helyen van, akkor az úgy van, hiába írod Te rá, hogy márpedig szerinted jó helyen van. én ezekről beszélek.

relaxxx man.

[ Szerkesztve ]

(#33502) máyköl válasza bubi92 (#33501) üzenetére


máyköl
veterán

Az egy dolog, hogy valaki azt mondja, hogy nincs jó helyen a fókusz, ettől még nem lesz rossz helyen a fókusz.
Más egyébként pedig azt mondta, hogy végre jó helyen van a fókusz. Ha egy képre gondolunk...
Hidd már el, hogy ha tényleg igaza van a véleményezőnek, nagyon is elfogadom amit mond! De nem fogok mindig mindenre bólogatni, ha nem úgy gondolom, ahogy ő gondolja. Különben mi értelme lenne, hogy van saját véleményed?
Felesleges dolgon vitázunk, nézz vissza a képeimnél, és látod, hogy nagyon is elfogadom azokat a hibákat, amik tényleg hibák, és tényleg nem kellenének oda! Vagy legalább folytassuk privátban. :K

(#33503) runner 125 válasza pdave (#33494) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ügyes vagy, szépek.

Ausztria szép vidék, sokat járok én is, bár ritkán fotós célzattal. :(

Részemről különösen a 2.4.6.

Gratula.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33504) pontyos válasza nesa (#33480) üzenetére


pontyos
senior tag

Kár, hogy nem mentél fel! Szerintem az egyik legszebb kilátás innen van! A parkolótol kb 40 perc, könnyű terepen.

(#33505) nesa válasza pontyos (#33504) üzenetére


nesa
veterán

A kolostorig felmentem kocsival de tovabb nembirtunk menni 2 eves gyerekkel nemlehet hegyet maszni.

(#33506) total90 válasza pdave (#33494) üzenetére


total90
veterán

Szépek, de a 2. valami brutálisan jó :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33507) Balinov válasza pdave (#33500) üzenetére


Balinov
félisten

tudtam, tudtam. :O

kell tavaszra egy alvany, ugy latom, nincs mese. Pl. itt is nagy szivfajdalmam, hogy a vizeses nagyjabol szep es okes, viszont az eletlen kornyezett miatt egy hanyas az egesz (a fuszalat nem birtam lehajtani, igy is majdnem leburnyaztam). Ilyenkor jon ki,hogy a D5000 LCD-jenek kicsit keves a felbontasa, ha nagyobb felbontasu LCDn vissza tudtam volna nezni, nem lovok hasonlo beallitassal meg vagy 2 tucat homaly kepet...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#33508) forceberg válasza Balinov (#33507) üzenetére


forceberg
veterán

Hm. furcsa, én a D60-on el tudom dönteni, hogy bemozdult-e a kép. Csak megfelelően bele kell nagyítani. Ha kis obival használod a D5000-et, akkor nem kell túl brutál állvány.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33509) Balinov válasza forceberg (#33508) üzenetére


Balinov
félisten

na az a momentum, amit elfelejtettem. Voltunk ezen a reszen nem egyszer mar, de a felso tohoz, ahol ez a vizesessorozat van,meg nem mentunk el. Elragadott a kornyezet varazsa. 18-55-os kitobival keszult.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#33510) kiskornel


kiskornel
addikt

(#33498) forceberg: Ez a fényképezőgéped szenzorára szerelt extra hűtőborda akar lenni? :DDD Mondjuk jól felheftelted, akármit is hűtesz vele.

(#33494) pdave: nekem tetszenek a képeid. Talán az első lóg ki... A többi viszont nagyon jó. A 2,4,5 képek nagyon tetszenek. Ha ilyen nagylátószöggel fényképezel, akkor érdemes nem csak a szemmagasságból fényképezni. Némely képeden baromira jól mutatna a perspektívikus torzítás földközeli színtről fényképezve. A 2. kép (táj) a legszebb. Ha még az előtérben lehetne egy nagy kavics, vagy valami cucc. Polár szűrőt használsz? Itt jól mutatott volna.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#33511) Stitch válasza pdave (#33494) üzenetére


Stitch
őstag

Szia!

A második nem véletlenül tetszik mindenkinek, nagyon jó kép. Grüner See, ha jól tévedek. :)

A negyedik az milyen völgyben készült?

(#33512) pdave


pdave
aktív tag

(#33503) runner 125, (#33506) total90: köszi!

(#33510) kiskornel kösz! igen, sajnos beleesek abba a hibába, hogy nem használom ki eléggé az ultranagylátószög előnyeit :B

(#33511) Stitch: jól tévedsz, köszi :) a negyedik kép a Salza folyó völgyében készült, valahol Palfau és Wildalpen között, de a pontos helyre nem emlékszem, csak úgy megálltunk valahol, ahol lel lehetett menni a folyóhoz

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#33513) Magnum_


Magnum_
nagyúr

volt valaki a world press kiállításon?

I humbly and respectfully decline™

(#33514) sztyui2 válasza Magnum_ (#33513) üzenetére


sztyui2
őstag

Én elvileg fogok menni, csak még szerveződik, hogy hogyan jutok fel Pestre Hódmezővásárhelyről ingyen, és hogyan tudok szerezni ingyen belépőt:D Ingyen belépő az már végülis biztos, de még ki kell tűzni egy hétvégét amikor fel tudok menni :)

(#33515) Tomate


Tomate
veterán

Ma a monostori erődben jártam. Elég fotogén a hely. Ha megy valaki esetleg, állványt mindenképp vigyen. Nálam sajnos nem volt...

Ezt a képemet 100 közül beválasztották a legjobb 30 ba, a síelők.hu-n. Ha összejön benne lesz a síelők.hu 2011-es naptárában.

[ Szerkesztve ]

(#33516) Sam8888 válasza bubi92 (#33456) üzenetére


Sam8888
tag

WOW! Ez a poharas kép nekem nagyon bejön! Jó a színek játéka! :))

(#33494) pdave

Nagyon jók ezek a tájképek! :)

(#33517) Magnum_ válasza sztyui2 (#33514) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én kifizettem érte a 900ft-os belépőt, aztán igy megoldottam :))

I humbly and respectfully decline™

(#33518) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Elismerésem mindenkinek! ;) Lenne egy kérdésem meg egy kérésem is. ;] A kérdésem az lenne, hogy én vagyok hülye ízléssel megáldva, hogy kiráz a hideg azoktól a patakos-vízeséses képektől, amik hosszú vagy nagy (nem tudom pontosan melyik a helyes :DDD ) záridővel készülnek, mikor is olyan fátyolos lesz a víz pl. (pedig faxa kép amúgy :K ). Nem tudom én konzervatívan szeretem a vízesést, úgy sokkal tetszetősebb számomra. :U De, lehet nem értem a művészi értékét, azoknak a képeknek. A kérés része a hsz-emnek meg az lenne, hogy nem tudnátok nagyobb méretű (min. 1680*1050-eseket pl. :DDD ) képeket felrakni, gondolva a hozzám hasonló ínyencekre, akik vágynak egyedi hátterekre. :D :R

Na, joccakát! Nézelődök még itt egy kicsikét, hátha lelek nagyobb méretű képeket, háttérképnek. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#33519) máyköl válasza SOAD19 (#33518) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem pl. az egyik kedvenc képeim a hosszú záridős, vízeséses fotók. Ízlés kérdése... :K

(#33520) SOAD19 válasza máyköl (#33519) üzenetére


SOAD19
addikt

Hát, ezek szerint tényleg ízlések és pofonok. :) Nekem valamiért jobban bejön természetesebben, ahogy habzik, csapkod, tele van energiával. :DDD De elfogadom, hogy másoknak meg máshogy tetszik. :K

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#33521) nesa válasza SOAD19 (#33518) üzenetére


nesa
veterán

Ha nagyobb meretbe kell valamelyik foto megkell keresni az alkotot hatha van kedve ,de itt meg szerintem teljessen jo a helyzet, valahol anyira feltik a kepet hogy 640x... meretbe lehet csak elerni ,bar azt mar kar mutogatni is.

(#33522) pontyos


pontyos
senior tag

Helló!

Lehetne szűkebb is, de így az egész szárny benne van.

[szitakötő]

[ Szerkesztve ]

(#33523) runner 125 válasza Tomate (#33515) üzenetére


runner 125
nagyúr

Utolsó kép valóban mutatós. Hajrá!
Bár én jobbról vágnék.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33524) Tomate válasza runner 125 (#33523) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi! :R

(#33525) MC Pite válasza Tomate (#33515) üzenetére


MC Pite
veterán

Meg is érdemli a beválogatást, grat!

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#33526) SOAD19 válasza nesa (#33521) üzenetére


SOAD19
addikt

Mi az, hogy féltik?? Nem az a lényeg, hogy másoknak is megmutassa?? Abban mi a pláne, hogy csak ő látja és gyönyörködik a képében? Jó, azt megértem, hogy nem akarja, hogy mások learassák a babérokat, de akkor tehetne egy aláírást a kép aljára vagy nem tudom. Én azt hittem, hogy azért csináltnak a fotósok pl. természetfotókat, hogy megmutassák másoknak a világ különböző tájait, képződményeit. :U

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#33527) runner 125 válasza SOAD19 (#33526) üzenetére


runner 125
nagyúr

Felettébb túlzottnak érzem a kicsinyítgetéseket, sőt, aki úgy mutatja meg a képeit egy bizonyos fokú önteltségre is vall, ami nekem abszolút nem szimpatikus.
Egyébként meg a védjegy sem ér semmit, ha annyira fotót szeretnének lopni, 2 perc kiszedni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33528) forceberg válasza runner 125 (#33527) üzenetére


forceberg
veterán

Kicsinyítve, el lehet tüntetni a fotók gyengéit. Főleg az élesség hiányát. Flikker van tele digitális szeméttel, amik még 640 szélesben kinéznek valahogy. De már 1024-ben is harmatosak. Ott is all sizesben kell a képeket megnézni, aki nem hajlandó legalább 900 pixel szélesben feltenni, az már gáz. Én, amit feltöltök, az 1024-et célzom meg, mert az ingyenes hozzáférésnél úgyis lekicsinyítené.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33529) Karima


Karima
őstag

Just for fun II

Mondjuk pont jókor linkelek ekkora méretű képet:) Nagy okosan az eredeti méretet nem mentettem el, csak a kicsinyítettet:)

(#33530) runner 125 válasza Karima (#33529) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez ötletes, jó meglátásaid vannak. :K
..viszont akkor már miért nem tökéletes a szimmetria?! :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33531) Kazimír válasza Karima (#33529) üzenetére


Kazimír
őstag

A te képeidnél nem érdekel a méret, az ötlet szinte mindet elviszi a hátán, bár a minőségre is kínosan ügyelsz.. :) Csak így tovább!

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#33532) cOxeR válasza Tomate (#33515) üzenetére


cOxeR
Ármester

Maribor meseszép hely, és tetszik a kép is!
Mikor én voltam, egy kutya kergette a felvonót az oszloptól a házikóig...

[ Szerkesztve ]

(#33533) rumos14 válasza pdave (#33494) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezek nagyon ott vannak. jó témák, gyönyörű színek, az idővel is mákod volt. gyönyörű!

(#33534) pdave válasza rumos14 (#33533) üzenetére


pdave
aktív tag

köszi :)

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#33535) Karima


Karima
őstag

Sajnos nem egészen saját ötlet, mert pont múlt héten láttam valamelyik fotós magazinban ezt, de mentségemre legyen mondva, hogy ugyanerre a kaptafára már 1-2 éve csináltam ilyen fotókat, amikor ismerkedtem a több layerrel, maszkolással, stb., szóval akkor a saját ötletem volt, most meg ahogy láttam az újságban eszembe jutott, h megint meg kéne csinálni:)

A szimmetriával tényleg törődhettem volna jobban:) De amúgy köszi a hozzászólásokat.

(#33536) kricsi81


kricsi81
senior tag

kovacsrichard.hu

(#33537) sztyui2 válasza kricsi81 (#33536) üzenetére


sztyui2
őstag

Ez is tetszik! ;)

(#33538) forceberg válasza kricsi81 (#33536) üzenetére


forceberg
veterán

Egész jó. Nekem annyi, hogy a homlokára szerintem már nem kéne a fény.

Karima: szerintem nem kell a szimmetria, jó úgy, ahogy van. A demizson a lényeg(meg ami benne van)

Elmúlás 2 verzióban:


Vélemények?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33539) runner 125 válasza forceberg (#33538) üzenetére


runner 125
nagyúr

Részemről a második, csak tükrözve, h "negatív átlóban" legyenek a levelek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33540) cOxeR


cOxeR
Ármester

[link]

[ Szerkesztve ]

(#33541) forceberg válasza runner 125 (#33539) üzenetére


forceberg
veterán

Köszi!
Tényleg jobb, jobban "olvasható" tükrözve.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33542) nesa


nesa
veterán

10k/ora

#33538) forceberg

2. a jobb :K

(#33543) kricsi81 válasza forceberg (#33538) üzenetére


kricsi81
senior tag

sztyui, forceberg: Köszi :)

kovacsrichard.hu

(#33544) Jinxx


Jinxx
senior tag

Egyre több jól kivitelezett kreatívkodós fotót látok itt és ez nagyon jó!
Karima, Forceberg, Nesa! :R

(#33545) föccer


föccer
nagyúr

Üdv mindenkinek!

Ilyet ér elkövetni ebben a topikban? S5600 finepix, 1 expo, utómunkálatok nélkül.

Építő jellegű kritika?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33546) runner 125 válasza föccer (#33545) üzenetére


runner 125
nagyúr

Túlexpós a fotó, olyannyira, h az ég ki is égett, illetve alulszaturált is, s kár, h nincs valami fő téma a fotón. Pl. a vízen egy csónak. Így kissé unalmas.

nesa

A kép cím alapján értem a fotó mondanivalóját, de igazán akkor lenne ütős, ha átjönne cím nélkül is. Nem mondom, h egyszerű, de szvsz megoldható. Talán kicsit szebb kivitelezéssel egyértelműsíthető. Pl.: az egész lehetne randi/szexhirdetésekkel telített újságon. S 1-2 női holmit is el tudnék képzelni, akár a háttérben. (rúzs, szempillaspirál, csipkés fehérnemű, akár egy lakáskulcs, stb)
A fekete-fehér egy ilyen képnek szerintem kifejezetten rossz ötlet, én mindenképpen színesben próbálkoznék, szép fényekkel együtt.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33547) Ndruu válasza föccer (#33545) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az erős csúcsfény megzavarta a gépet, így egy kicsit túlexponált lett a kép. Egy egyszerű level (szint) állítással belőhető a nagyjából helyes expo, bár a kiégett rész menthetetlen. Utólag még lehetne valami textúrát adni a kiégett égnek, de egyszerűbb levágni.
Kicsit belepiszkáltam, semmi különös, ez lett belőle, 1 perc utómunkával. Hozzátenném, a szaturációhoz és a színpalettához nem nyúltam, csak Level állítás volt, Dodge- és Burn Tool, valamint két réteg egymáson, Multiply módban.

Érdemes egyébként RAW-ban fotózni, ha már a gépen van rá lehetőség, mert utólag több lehetőség adódik a javításra, mint JPEG-nél. Ha jól emlékszem Raw Therapee és GIMP is kezeli a Fuji RAW-ját, ezekkel feldolgozhatóak a képek.

A kompozícióba valóban beleférne még valami, de egy szép tájnak nekem így is megteszi. :)

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#33548) nesa válasza runner 125 (#33546) üzenetére


nesa
veterán

Koszi , nekifutok ujra.

(#33549) attika89


attika89
senior tag

Üdv!
Szuper képek vannak itt! Öröm errefelé nézelődni :K
Egy képecske tőlem:
Szélmalom - Ópusztaszer
FZ38

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#33550) runner 125 válasza attika89 (#33549) üzenetére


runner 125
nagyúr

A szélmalom "kinéz" a fotóból, ezzel a beállítással előnyösebb volna ha a fotó jobb oldalán helyezkedve el.
A horizont, s a szélmalom alja nekem nagyin hiányzik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.