Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34051) johnjohn válasza Játékos (#34049) üzenetére


johnjohn
addikt

Ez a tekintet a kép kis mesterkéltségét is feledteti, gratulálok a csemetéhez ! :C

(#34052) Zozzant válasza filózoli (#34048) üzenetére


Zozzant
addikt

Ja bocs, ezt nem tudtam, így már tényleg jó képnek tűnik.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#34053) runner 125 válasza johnjohn (#34050) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34054) Játékos válasza johnjohn (#34051) üzenetére


Játékos
addikt

:DDD Köszi! Pedig esküszöm, egy árva szót se szóltam hozzá! :N Azt mondta, "apa, miért nem adod ide nekem is azt a távirányítót?!" Odaadtam. Ide kell állni, apa? Mondom oda. Leült, megtámasztotta magát, exponált... :K

"Ja bocs, ezt nem tudtam, így már tényleg jó képnek tűnik."

:DDD :DD

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#34055) johnjohn válasza filózoli (#34048) üzenetére


johnjohn
addikt

Nekem nem tetszik, 35 éve fényképezek,alkalmazott grafikát, informatikát, és önkéntes alapon egy évig az órákra beülve Pszichológiát, és Érveléstechnikát hallgattam.De lehet, hogy Nekem semmihez nincs érzékem. ;)

(#34056) máyköl válasza filózoli (#34046) üzenetére


máyköl
veterán

Kezdem úgy érezni, hogy te szándékosan szórakozol mindenivel...
Virágra ne vakuzz, egyszerűen elrontja a kép hangulatát, csúnya lesz.
Azért rossz a kompozíció, mert virágot nem szabad felülről fotózni. Vagy oldalról, vagy alulról, de így ne, nincs benne semmi művészi, bárki (aki semmit nem ért a fotózáshoz) le tudja felülről fotózni a virágot ami előtte van. Művészkedj kicsit, fotózd le alulról, oldalról, meg minden olyan helyzetből, amiből nem látjuk nap mint nap, mikor elsétálunk az utcán. Ettől művészi egy jó fotó, ne mindennapi szemszögből próbálj valamit bemutatni, ahogyan minden nap látjuk, hanem keress érdekesebb kompozíciókat.
Ez tipikusan az a kép, amit minden turista, meg hozzá nem értő fotós meg tud csinálni a mobiljával, vagy a kis szappantartójával. Ezt lásd be, ez így van, ez tény. Pedig tudtommal nem egy akármilyen géppel csináltad.
Próbálj valami többet kihozni a gépedből, csinálj valami olyat, amit már nehezen lehetne megcsinálni egy telefonnal, vagy egy kis kompakt géppel.
A háttér is borzasztó, elrontja még az élvezhető részt, feltéve ha van ilyen a képen...

Az említett oldalról való kompozíció: [link] , [link] , [link] , [link]

És az említett alulról való kompozíció: [link] , [link] , [link] .

És egy példa arra, hogy lehet felülről is jó makrót lőni de ügyesen kell a témát a helyére komponálni, jó háttért kell választani, stb., dolgozni kell vele: [link]

By Fejo

A KÉPEKET NÉZD MEG, ÉS PRÓBÁLJ MEG TANULNI BELŐLÜK!

(#34057) Fejo válasza johnjohn (#34050) üzenetére


Fejo
őstag

:DD :C :DD

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#34058) sztyui2


sztyui2
őstag

Uramisten filózoli, ez már nagyon durva :)) :O :O
Ha azon a vonalon próbálsz indulni, hogy egy művészeti alkotás érzelmeket vált ki az emberekből, az már megvan :DDD
Akármikor fotót dobálsz ide be, az biztos hogy erős érzelmeket váltasz ki az emberekből :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#34059) máyköl válasza sztyui2 (#34058) üzenetére


máyköl
veterán

De miért nem olvas már el egy szerencsétlen fotós könyvet? Nincs rá pénze? Kétlem, mikor több száz ezres DSLR-el próbálkozik... De ha nem is lenne rá pénze, egy könyvtárból kikölcsönözhetne már egyet... :Y
Vagy nem tud olvasni? :W Miért nem kér meg valakit, hogy olvassa el neki esténként a fejezeteket? :U

Egyszerűen nem tesz azért, hogy fejlődjön. Mintha ő így jól érezné magát, és nem akarna változtatni... :W

(#34060) Fejo


Fejo
őstag

runner, varsam: Köszönöm! Lehet beszerzek valami progit a notebookra és megcsinálom rendesen.

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#34061) Szten Márs válasza filózoli (#34048) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehet. Kicsit olyan is a kép, hogy egy festményen el tudom képzelni, hogy jól mutatnának a színei. Egy fotón nem mutat jól. Tudom, mindkettő kép, mindkettőt a szemünkkel érzékeljük és a vizuális szépérzékünkre hat. Mégis, vannak helyzetek, ahol egy fotón nem mutat jól az, amit egy festett kép elbírna. Ez egy ilyen helyzet.

Amúgy ezen kívül az a baja, hogy túl zsúfolt a háttér, ezt is említették, egyszerűen sok felesleges, zavaró elem van ott. Fényképeknél sokszor, főleg virágfotóknál törekedünk a letisztultságra, annak van képi ereje.

[ Szerkesztve ]

(#34062) filózoli


filózoli
senior tag

Jó, megpróbálok elgondolkodni az általatok mondottakon. Csak még erre az egy képre kérek részletes kritikát. Ez ugyanis mindenkinek nagyon tetszik, akinek megmutattam.

(#34063) t_a_m_a_s válasza Játékos (#34049) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

gratula, tündérmaszat a kiscsaj:))

Holnap majd jól beletépünk...

(#34064) máyköl válasza filózoli (#34062) üzenetére


máyköl
veterán

Zajtalanítva már jobb.

Szerintem túlságosan is lehajtja a fejhét az alany, túl sok került bele a képbe a hajából, mintha az lenne a hangsúly, szerintem jobban feljebb kellett volna hajtania a fejét.
A háttér itt jó mosott, jól elkülönül a háttértől.
Nem tetszik, hogy így rá süt nagyon a nap oldalról, az hajának az egyik fele sötét, másik világos, nem jó ez az ellentét, legyen szvsz egyhangú a világítás.
Az arcánál és a válla körül ugyanez a helyzet, sokat ront szerintem a képen. Ha nagyon süt a nap, szerintem érdemes bemenni egy árnyékos helyre, hogy a megvilágítás ne különböző legyen.
Valamint szerintem a haját hagyd bent végig a kompozícióban, ne vágd le, mindkét oldalon levágtad, sőt, még fent is. Hagyd csak bent. :K
Bár hozzáteszem, nem vagyok nagy portrészakértő... :(

(#34065) sztyui2 válasza filózoli (#34062) üzenetére


sztyui2
őstag

Ezt a képet már nemtom hanyadjára látom itt.
Elmondom mit kell tenned mégegyszer.
OLVASS!
FOTÓZZ!
NE TÖLTS FEL!
OLVASS!
FOTÓZZ!
Aztán pár hónap múlva esetleg tölts fel 3 képet.

(#34066) Stenly


Stenly
tag

Hogy is van EZ?

(#34067) johnjohn válasza filózoli (#34062) üzenetére


johnjohn
addikt

Nincs szeme,életlen az arca. Ha felsandított volna az némiképpen mentene a helyzeten.

(#34068) Játékos válasza t_a_m_a_s (#34063) üzenetére


Játékos
addikt

Ez rosszul esik egy apának... :DDD
Köszi. :R

Stenly:

ezmegmiez? :F :Y

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#34069) johnjohn válasza Stenly (#34066) üzenetére


johnjohn
addikt

Ez mondjuk ronda. Csatlakozol Filózoli-hoz ?

[ Szerkesztve ]

(#34070) Stenly válasza Játékos (#34068) üzenetére


Stenly
tag

Még várok. Hátha vki rájön. És ad nekem 1 piros pontot. :)

(#34071) Stenly válasza johnjohn (#34069) üzenetére


Stenly
tag

Nem érted a képet. Igaz? Idegesítő az biztos! :)

(#34072) Fejo válasza Stenly (#34070) üzenetére


Fejo
őstag

Útólag csináltál eget hozzá...? Mindenesetre szörnyű, úgy ahogy van.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#34073) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Jó, úgy érzem most már be kell avatkozzam, mert a helyzet elmérgesedni látszik.

filózoli: Van számodra egy remek topik, ahol megmutathatod a képeidet és akár normális értékelést is kaphatsz, de a tanácsokat ott sem árt megfogadni (itt nem tetted meg) a fejlődés érdekében.
Kérlek téged, tevékenységedet helyezd át a linkelt topikba. Köszönöm!

A többiek: Köszönöm a kitartást, bár lássuk be, a jó tanácsok mellett voltak igen erős vélemények is, aminek valószínűleg egyikünk sem örült volna kezdő korában.

Harrrr!!!!

(#34074) johnjohn válasza Ndruu (#34073) üzenetére


johnjohn
addikt

:R Köszi, ideje volt.Sokkterápiával kísérleteztem, eredménytelenül.

[ Szerkesztve ]

(#34075) Stenly


Stenly
tag

A kép ITT készült. Fentről nézünk lefelé és a tó kékségét látjuk lent. Bocs ha nem tetszett.

(#34076) sztyui2 válasza Stenly (#34075) üzenetére


sztyui2
őstag

Öcsém ilyen helyen voltál és ennyit sikerült csinálni? Az a nem semmi :)

(#34077) pontyos


pontyos
senior tag

Hi!

A gépemhez képest egész tűrhető

[link]

Üdv

(#34078) Zozzant válasza pontyos (#34077) üzenetére


Zozzant
addikt

Csak ez nem bögöly hanem zengőlégy.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#34079) pontyos válasza Zozzant (#34078) üzenetére


pontyos
senior tag

:R az

[ Szerkesztve ]

(#34080) kiskornel válasza Stenly (#34075) üzenetére


kiskornel
addikt

Hát ez nem jött át.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#34081) Stenly válasza sztyui2 (#34076) üzenetére


Stenly
tag

Hát úgy látom nem a legjobbkor próbálkoztam. Rossz volt az alaphangulat. :(((

Az ötletből nem szeretem lett... Hát nem vagyok feldobva. Vannak még képeim. Muszáj leszek magamban tartani. Meg nem is 2.5 kilós Canon-nal készültek. Ez is igaz. Legközelebb...

(#34082) sztyui2 válasza Stenly (#34081) üzenetére


sztyui2
őstag

Lehet hülye kérdés, de ilyesmiket nem lőttél?
[link]

Ezt csak Sada-nak:
Sose gondoltam volna hogy valaha Kata képét hozom fel példaként valahol :D

[ Szerkesztve ]

(#34083) Stenly válasza sztyui2 (#34082) üzenetére


Stenly
tag

Ez szép. Mégis a (ennyire) hosszú záridő itt nem indokolt szerintem. (tejszerű lett a vízfal) De megszavazhatjuk.

No ne kíméljetek! ITT van még 1.

(#34084) Szten Márs válasza Stenly (#34075) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Wow, és tényleg!

A fehéregyensúly eltolódott eléggé, zavaró pár kiégett rész és a keszekuszaság és tényleg nem egy olyan fotó, amit önmaga szépségéért nézegetnénk, de így, hogy tudom mi ez, érdekes. Meg nyilván aki nincs benne a fotózás világába, attól nem várhatunk el művészi képeket, viszont én a részemről így is örülök, hogy megosztottad velünk.

A többieknek:
Sokan birkózószőnyegen aludtak ma, úgy látom. Néha nem az a lényeg, hogy mennyire hihetetlenül technikásan van meglőve egy fotó, mennyire művészi és jól kivitelezett, hanem az, hogy valami érdekeset próbált elkapni a készítője, úgy, hogy élvezte a fotózást, úgy, hogy jó érzéssel néz és gondol vissza a képre.

A fotózás egy hosszú út, és aligha hinném, hogy aki még az elején van, azt úgy kéne kezelni, hogy ne is mutogassa a képeit. Dehogynem. Sőt, lehetnek a külső szemlélőnek is érdekesek. Persze, még kezdetlegesek gyakran, de majd kiforrnak idővel. Kis türelmet és megértést mindenkitől... Lehet tárgyszerűen kritizálni természetesen, de megértéssel és segítő szándékkal, úgy, hogy tanulni lehessen belőle, de az egyszavas lehúzás nem sokat ér, azon kívül, hogy egy jó és érdekes dologtól vehetjük el a kedvét a kezdőknek...

[ Szerkesztve ]

(#34085) v2izzy


v2izzy
tag

Hello!
Erről mi a véleményetek?

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#34086) Játékos válasza v2izzy (#34085) üzenetére


Játékos
addikt

Akármi is lesz a nagyok véleménye, nekem ez kifejezetten tetszik! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#34087) bubi92 válasza Szten Márs (#34084) üzenetére


bubi92
őstag

sajnos én még fikázást se kapok soha :O :O :O

lehet én is tolok ilyen "provokatív" képeket

[ Szerkesztve ]

(#34088) Szten Márs válasza Stenly (#34083) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A tejszerű vízfal a lényeg :)
Ez a mostani képed is hasonló, mint az előző - szép helyen voltál, egy emlék arról a szép helyről, annak csodáiról, mik is voltak ott, mit láttatok. De, mint olyan fotó, amit önmagáért nézünk, azért, mert bárki, aki ránéz, egyből átérzi a hangulatát, szépségét, ott érzi magát, nos, ehhez nem elég. Nem is kell annak lennie, úgy érzem, mert nem feltétlen ez a cél, ha mégis, akkor pedig hajrá, fotózz minél többet, és meglesz az is :K

v2izzy:
Hangulatos :K

(#34089) Stenly válasza Szten Márs (#34084) üzenetére


Stenly
tag

Örültem, h neked "lejött". Nem életem a fotózás. Nincs is profi felszerelésem. 1 évben 1x az ember elkapja. A kép minőségével nem vagyok magam sem megelégedve. (Olympus mju-1040.) A kép fonáksága a lényeg. Ennyi. Köszönöm.

(#34090) runner 125 válasza Szten Márs (#34084) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez nyilvánvaló - az ilyen fotókat az ember a házi fotóalbumában megtartja, és nem publikálja őket. Mivel az saját magának élmény. Noh ezt megkülönböztetni úgy vélem kell egy alapszintű rálátás, ami a delikvens úrnál hiányzik.
Nézd vissza a belinkelt képeit, és a tanácsokat. Kezdetben szerintem mindenki normálisan leírta a véleményét, h ez kerülendő út, olvasson utána, nézzen képeket, stb.
Rá egy napjára belinkelt totálba még egy ugyanannyi - vagy több hibával - meglőtt fotót, "Ez milyen lett?" kérdéssel.
..és ezt folyamatosan eljátszotta a napokban. Ezek után Te, h terelnéd jó útra, milyen tanácsokkal látnád el?

Kitartást. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34091) Szten Márs válasza Stenly (#34089) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igazából kicsit arra való (vagy arra valóvá lett) ez a topic, hogy a technikai tudásunkat bemutassuk, nem arra, hogy ha láttunk pár szép helyet, amit a magunk módján megörökítettünk, azt megmutassuk, hogy a többiek is örüljenek velünk, hogy wow, ilyenek is vannak. Én azért érzem/éreztem, hogy ezek a képek nem arra szolgáltak, hogy nézzétek, hogyan fotózok, hanem arra, hogy nézzétek mit fotóztam, így más szemmel nézem, és szerintem ilyenkor mindenki nyugodtan válthatna kicsit a szemléletén - belefér ez is, sőt, ismétlem: az elsődleges az, hogy élvezzük a fotózást, minden más csak utána jön :)

runner 125:
Majd visszaolvasok, mert nem vagyok képben :)

[ Szerkesztve ]

(#34092) Stenly válasza Szten Márs (#34088) üzenetére


Stenly
tag

Tejszerű vízfal a lényeg. Ok. Ha így akarta a fotós. De szerintem ez a kép már nem természetes. Mintha műteremben készült volna 1 makettről.

(#34093) Szten Márs válasza Stenly (#34092) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Gyakorta az a cél, hogy olyat láttassunk, amit szabad szemmel nem látunk. A hosszú záridővel elérhető hatások pont ilyenek. A nagyon rövid záridővel elérhetőek is ilyenek, amik máshol jönnek néha jól. A vízfalnak a selymes egybemosódása, vagy épp a part és a tenger találkozásánál a hullámok által nagyon hosszú záridővel kirajzolt kissé misztikus köd, mind olyan dolgok, amit csak úgy nem látnánk, legalábbis nem abban a formában, mint ahogy az adott fotó megörökíti, és ez a lényeg - úgy láttatni valamit, ami új, ami szokatlan, és épp ezért sokakat megragadhat. Az egybemosott, ködszerű, tejszerű dolgok általában amúgy is nyugalmat, harmóniát árasztanak, kellemesek a szemnek.

(#34094) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

No, megnéztem filózoli ide feltöltött képeit. Az a helyzet, hogy értem a koncepcióját, legalábbis sok esetben. Vannak persze olyan képek, amik nem jók, hanem mondjuk ki, rosszak, persze, akármilyen szemmel is nézzük őket, de vannak olyanok, amik mögött látok elgondolást és egyfajta szemléletet.

Gyakran a formák és színek játéka, amire építenek a képei. Nem feltétlen azt kell nézni, amit ábrázol, vonatkoztassunk el a valós lényétől a fotózott témának, csak a formákkal törődjünk, vagy a formákkal és színekkel, árnyalatokkal.

Itt van ez a kép: [link]
A bírálata szerint túl életlen. Lehet, de nem lényeges. Lehetne sokkal életlenebb is. Teljesen nonfiguratív. A narancsba hajló citromtól a vörösbe hajló narancson át a feketéig mennek a színek - citrom - narancs - vörös - fekete. Hatásos kombináció. A formák vadul váltakoznak, nincs egy kitüntetett pont, de itt nem is baj, a színek által keltett hatást erősíti. Az összes fotója közül amúgy ez messze a legjobb, konkrétan és kifejezetten jó. Nem kapott rá egyetlen jó szót sem....

[link] - a "fák égig érnek" trükk. Azt kapta rá, hogy sokan túl vagyunk már az ilyen képeken. Persze, ez így van, és? Nem is a legjobb "fák égig érnek" kép, amit valaha láttam, de ettől még egy teljesen viselhető fotó, főleg, ha nem ismerte ezt a koncepciót, ezt a trükköt, hanem maga talált rá arra, hogy így is meg lehet örökíteni őket. Amúgy ez a kép is a formák tánca koncepció keretein belül van, és ezt a monokromitás csak erősíti.

[link] - öreges, fakó színvilág. Na igen, filmes géppel lett lőve, de van ennek a színvilágnak egy hangulata. Szintén nem az a lényeg, hogy miről szól a kép, hanem a formákról, ahogy alakulnak a háttér előtt. Persze, ez ebben a koncepcióban sem lett combos, sőt, konkrétan gyenge lett, na és akkor mi van? Attól még meg lehet látni benne az ötletet, koncepciót, mert van benne, és rá lehet vezetni, hogy azt az ötletet hogy lehet jól megvalósítani, ehelyett letrollozták érte, meg ráfogták, hogy direkt béna, mert ilyet amúgy nem lehet csinálni...

Még egy képet kiemelnék:
[link]
Erre az volt a rekació, hogy életlen, beégett, CA-s. De erre kapott emellé pozitívat is, meg ez tárgyszerű kritika volt, okés. Viszont ez a színvilág, a fakóságával, a kis légypiszkokkal, piszkosul hangulatos. Plusz maga a kép koncepcióra remek.

A többi képre nem tudnék igazán jót mondani. De kb. az lenne a lényeg, hogy megmutatni, hogy bocs, ezek rosszak, de látod, ebben meg ebben látunk valamit, nem ész nélkül lövöldözöl, tök jó. És azt, amiben látunk valamit, így meg így még jobbá lehetne tenni. Ez nem volt meg, egyáltalán nem...

(#34095) Stenly válasza Szten Márs (#34093) üzenetére


Stenly
tag

Belenézegettem Sztyui2 albumába. Ő 1 profi fotós profi felszereléssel. Remek az album.

Hát én nem ehhez a szinthez mérem magam. Ám az alapfogalmakat már megtanultam.

Most így nekem az "jött le" végül, h itt nem igen lehet komoly minőség nélkül pontot szerezni. Technikai tudás kell. Megértettem. Az ötlet tehát kevés.

Sok sikert mindenkinek!

(#34096) aldebaran


aldebaran
őstag

Beneveztem egy versenyre a képemmel. Ha tetszik valakinek, lájkolhatja. :)
Kritikát elfogadok. :R

Most vettem észre, hogy a böngészők mennyire másként mutatják a színeket. A mozilla például tiszta fakó, az ie8 és a chrome élénk színekkl...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#34097) v2izzy válasza Játékos (#34086) üzenetére


v2izzy
tag

Köszi srácok! :R

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#34098) Szten Márs válasza Szten Márs (#34094) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hopp, ez kimaradt:
[link] - szintén ugyanaz a koncepció, elgondolás. Fogunk egy vásznat, egy világoskék vásznat, és felhordunk az egyik felére sötétzöldet, a másikra meg fakó világosat. Ellentétpár, színek játéka, amik kettéosztják a képet, szintén nonfiguratívban, csak kavarognak, apró, ideges ecsetvonásokkal felvéve. Mindegy, hogy most mit ábrázol valójában a kép. A CA-ért nagyon nagy kár, de ez a technika hibája.

(#34099) Throme válasza Szten Márs (#34094) üzenetére


Throme
veterán

A "kreatívkodjunk egy témára" (remélem jól írtam...) topikot nem folytatod? Vagy inkább jövő tavasszal lesz rajt? Nem nevezek, csak kérdezem.....

(#34100) Szten Márs válasza Throme (#34099) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pedig nevezhetnél. :D De, mindenképp szeretném. Még idén. Csak egyelőre nincs hozzá, talán nem is időm, hanem lelki erőm... oda azért kell egy szellemi frissesség, hogy normális fordulókat csináljon az ember, vagy igen sok résztvevő, hogy szavaztatni lehessen témákat - ez utóbbi lenne a legjobb. Tervezek egy logout írását, a kezdeményezés, már a topic reklámozására, vagy inkább megismertetésére, de ez pl. azzal kezdődne, hogy leírom hogy forduló volt és hány kép érkezett eddig, mert úgy érzem, erre büszke lehet a topic, de ezt összeszámolni, nem kis vállalkozás kapásból :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.