Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32801) Fejo válasza x123456 (#32800) üzenetére


Fejo
őstag

Az első spec egy infra fotó amihez nem kell ps...

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#32802) máyköl válasza x123456 (#32800) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem személy szerint tetszik mindkettő.
A másodikhoz bár nem kell profi fotós tudás, de nekem ettől függetlenül bejön a kép... :K
Én inkább az ilyet nem értem... :(

(#32803) :AMF: válasza Sada88 (#32760) üzenetére


:AMF:
senior tag

nem a magyar gazdaság működik így, hanem az eu-s vámjogszabályok. szóval a saját hozzá nem értéseden is röhöghetsz... ;)

(#32804) x123456 válasza Fejo (#32801) üzenetére


x123456
aktív tag

Plusz némi HDR... szerintem.

(#32805) x123456 válasza máyköl (#32802) üzenetére


x123456
aktív tag

Nem arról van szó, hogy nem tetszenek, csak messze nem olyanok, amit egy igazán igényes válogatásban el tudok képzelni.
A te példádhoz ismerni kellene a kép hátterét is. Mert ha ismert szereplőkről szóló riportfotó, akkor akár még értékes darab is lehet.

(#32806) máyköl válasza x123456 (#32805) üzenetére


máyköl
veterán

Engem nem nagyon izgat, hogy ismert személyiségek, nem egy profi fotó, szinte bárki tud ilyet csinálni.
Obamáról is lehet rossz képet csinálni, attól még nem lesz jó fotó, hogy ismert személyiség van rajta... :N

(#32807) :AMF: válasza Fejo (#32801) üzenetére


:AMF:
senior tag

infránál, hogy kék legyen az ég, bizony kell a ps.

(#32808) sztyui2 válasza :AMF: (#32807) üzenetére


sztyui2
őstag

És? Ki mondta, hogy egy jó fotóhoz nem kell PS? Sőt, hogy csak az a jó kép, amin nincs PS? Ez úgy hülyeség, ahogy van, szóval hagyjuk is inkább a PS-nemPS témát, mert csúnyán bebukja, aki a PS ellen van...
Nem is értem miért kell ilyen hülyeségeket nézni, hogy mennyi PS van egy képben...
Tetszik-Nem tetszik. Ennyi...a szerkesztő is hasonló elvek alapján gondolkozhat ;)

[ Szerkesztve ]

(#32809) DroneZ válasza sztyui2 (#32808) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Ez így van aláírom. Viszont ha valaki tud úgy fotózni, amihez nem kell utólag hozzányúlni egyértelmű, hogy értékelendőbb.

[ Szerkesztve ]

(#32810) sztyui2 válasza DroneZ (#32809) üzenetére


sztyui2
őstag

Az nem a fotóson múlik, hanem a fényképezőgépen, és a fényképezőgépek még nagyon messze vannak attól, hogy átadják azt, amit a szem lát. PS-al viszont kicsit közelebb kerülünk hozzá, ha például a kontrasztot, a színeket nézzük, meg nézhetnénk még csomó egyéb dolgot is... ;)

[ Szerkesztve ]

(#32811) máyköl válasza sztyui2 (#32810) üzenetére


máyköl
veterán

"fényképezőgépek még nagyon messze vannak attól, hogy átadják azt, amit a szem lát"
Valamikor igen, valamikor viszont már át tudják adni úgy a képet, mint ahogy a szem nem tudja látni, pl.: [link].
Nyilván van a képben PS, de alapvetően a vizet a fényképező mosta el, így viszont szabad szemmel nem láthatunk vizet... :K
Igazad van, de azért van ellenpélda is... :K

(#32812) :AMF: válasza sztyui2 (#32808) üzenetére


:AMF:
senior tag

szerintem kicsit lazíts a gyeplőn és próbáld meg értelmezni mire válaszoltam. köze nincs ahhoz, ami ellen kikeltél. :P

(#32813) Fejo válasza DroneZ (#32809) üzenetére


Fejo
őstag

Minden képhez hozzá kell nyúlni... ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#32814) x123456 válasza máyköl (#32806) üzenetére


x123456
aktív tag

De, lehet értékes egy hulladék kép is, ha ismert ember van rajtuk: lásd paparazzok...
Vagy ha valami olyan eseményt örökít meg, ami sokakat érdekel, ám igen kevesen lehetnek jelen.

(#32815) DroneZ válasza Fejo (#32813) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Oké hozzá kell nyúlni, csak nem mind1 milyen mennyiségben. Láthattunk a példát az erősen túlzásba vitt próbálkozásokra az előző oldalalkon.

Én spec LR-t használok, de mindig úgy próbálok fényképezni hogy a fehéregyensúlyon, a recovery-n és a fill light-on kívül többet ne nagyon kelljen állítgatnom. Ha már PS-hez kell nyúljak egy kép miatt, azokat általában nem is teszem közzé, csupán megtartom magamnak esetleg a baráti körömnek mutatom be.

(#32816) Magnum_


Magnum_
nagyúr

urak! szeretnék kérni véleményt a két képpel kapcsolatban, mármint melyik vágás lenne jobb, ill. hogyan kellene vágni, feliratot hova lenne jó elhelyezni, milyen színnel (gondoltam még fehérre pl.). a fejem szerintem életlen (észre se vettem volna, ha nem hívják fel rá a figyelmem), pedig vakuval ment a dolog, de a fókuszpont középen maradt.
köszi!flickr
ez itten a másik.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#32817) DroneZ válasza Magnum_ (#32816) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Nekem mind a két verzió tetszik egyedül az erős árnyék zavarja az én szemem az áll alatt. Én azon puhítanék kicsit, hogy ne legyen ilyen erős kontrasztja. Az arc tényleg kicsit életlennek tűnik. Lehetséges, hogy a beállítás nem volt megfelelő?

szerk: a felirat színe és elhelyezése megfelelő. a második képen picit közelebb hoznám az alanyhoz.

[ Szerkesztve ]

(#32818) Magnum_ válasza DroneZ (#32817) üzenetére


Magnum_
nagyúr

úgy gondolom, hogy a fókuszpont nem az arcon volt, hanem lejjebb..
az árnyékon hogyan tudok mókolni-egyszerűen :B ?

I humbly and respectfully decline™

(#32819) Magnum_


Magnum_
nagyúr

tolok még egyet.

ezt nem igy terveztem, teljesen más arcot szerettem volna megmutatni, erre ez a sértődött hülyegyerek lett, de már így marad (színésznek nem megyek, ígérem)

itt változtattam a kedvenc betűtípusomon. [link]

I humbly and respectfully decline™

(#32820) Magnum_ válasza Magnum_ (#32819) üzenetére


Magnum_
nagyúr

bocsánat, itt van

I humbly and respectfully decline™

(#32821) máyköl válasza Magnum_ (#32820) üzenetére


máyköl
veterán

hehh, ez tényleg ilyen megsértődött, kis 5 éves kisfiús lett... :K
Szerintem jobb ez a betűtípus... :K

[ Szerkesztve ]

(#32822) Jinxx válasza Magnum_ (#32818) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nem rossz képek, de engem is az árnyék zavar nagyon. Ha rendszervakut használsz, akkor plafonra kell vakuzni, és a vaku mögé rakni egy derítőlapot. Ha beépített vaku akkor egy félig áteresztő fehér műanyaglap (pl. tejfölösdoboz :D ) 45 fokban a vaku elé rakva, hogy jusson a plafonra és rád is a fényből.

(#32823) Magnum_ válasza Jinxx (#32822) üzenetére


Magnum_
nagyúr

van egy külső vakum, most probáltam ki pont, tehát mindösszesen ennyi a tapasztalat vele.

van ilyen kis müanyag félig átltszó "izé" rá.

megpróbálom majd, amit írtál :R

I humbly and respectfully decline™

(#32824) DroneZ válasza máyköl (#32821) üzenetére


DroneZ
aktív tag

A betűtípus tényleg jobb, modernebb lett. Tetszetős nagyon. Alanyt tekintve viszont mindenképp az előző beállítások a jobbak. :)

Azt még nem értem egyedül, hogy a névben a szünet direkt van vagy csak elütés?

(#32825) MC Pite válasza x123456 (#32781) üzenetére


MC Pite
veterán

Nálam HL ;)

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32826) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Próbálok makrózgatni a közgyűrűkkel meg a régi orosz obikkal.

Saint_: Körülbelül a falon van az élesség. Gondolom nagyon sötét volt és így gép nem talált éles pontot az arcodon, csak a fehér fal és a fekete ruházat határán, ezért oda állította a fókuszpontot. A vaku elé tegyél valamit, ami lágyítja a fényt (fehér papírlap), vagy tereld fel a fényét a plafonra (na nincs túl magasan).

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#32827) Magnum_ válasza DroneZ (#32824) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nincs szünet, a betűtípus miatt van, én is észrevettem rögtön.

I humbly and respectfully decline™

(#32828) pisti válasza Ndruu (#32826) üzenetére


pisti
őstag

A képminőség teljesen jónak tűnik. Jó a nagyítás és a DoF is korrekt.

A kép maga gondolom tesztkép, ebből a nézpontból ugyanis nem lett valami szép mint fotó a végeredmény. Konkrétan milyen obival készült egyébként?

(#32829) Ndruu válasza pisti (#32828) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Mondhatni igen, ez amolyan tesztkép. Vele készült. Érdekesebb szögből most nem sikerült lekapni, mert pont hozzáért volna a levél csúcsa a frontlencséhez, ha szemből fotóztam volna.

Harrrr!!!!

(#32830) máyköl válasza Ndruu (#32829) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem is ez a bajom vele, a nézőpont nem tetszik, szemből kellett volna.
Láttam már tőled jobb képet, bár ha tényleg csak tesztkép, akkor ezek szerint annyira te sem gondoltad komolyan... :)
De szépben rajzol ez a közgyűrű + a manuális obid, jó lesz ez makrózáshoz. :K

(#32831) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Üdv all!

Ezer meg egy éve nem jártam erre, hiányoztam-e ki-ki döntse el maga, azért gyorsan posztolok két fotót a tegnapi kiruccanásunkról, így kutyafuttában mert megfáznom nemkicsit sikerült.

Sólyom
Bagoly

Az első lehetne élesebb, de ez a madár rettenet gyors volt, nem volt könnyű elkapni, az USM szenvedett is rendesen. Várom a véleményeket!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#32832) forceberg válasza Sir Riccio (#32831) üzenetére


forceberg
veterán

Szia, újra itt!
A sólyomért kár, hogy nem lett éles, mert nagyon jó lenne. Még egy kicsit kicsinyítve a képen már elfogadható lenne az élesség. Az meg nézőpont kérdése, hogy jó-e, hogy végig a talaj a háttér egy repülő valaminek. MF-szal nem próbáltad?
A bagolynál az a baj szerintem, hogy túl zizis a kép, sok minden rá van zsúfolva, de a fő téma sincs igazán kiemelve, még a háttér színeiben is elveszik. Jobb lett volna, ha az épület vonala felett van a képen. Így mondjuk az emberhez való közeliség érzését adja.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#32833) kiskornel válasza x123456 (#32800) üzenetére


kiskornel
addikt

Huh... amiket linkeltél igazán-igazán profi munkának számítanak, és nyugodtan el lehetne adni egy naptárba pl. Azonkívűl színvilágukban megfelelnek ehhez a sötét fekete háttérhez (csak úgy mutatnak jól). Teljesen beleolvadnak az oldal többi képe közé.

(#32792) engusz: Így FF-ben az autód nem ugrik le a háttérről. Sztem egy kis extra megvilágítás kellene az autóhoz. Vakuval oldalról... Persze csak úgy, hogy ne csillogjon be.

(#32775) Peethy: Jók lettek. Külön-külön betétképnek nagyon jók, mint egy sorozat része. De ezek csak olyan "betét" képek. Ugye készültek olyanok is, ahol a pár van fókuszban. Ez a három kép, így egyben... khm...

(#32768) killerjohn: nekem semmi bajom az igazi HDR-rel. Sőt! Szerintem a HDR progik erre valók. (IMG_4232_hdr, IMG_4172_hdr, IMG_4219_hdr tetszenek)
A szemmel látható dolgok modellezéséhez meg, ha valaki elékészít 3 képet, majd layerekre rakja, maszkolja, jobb eredményt lehet elérni a "szemmel látott kép" megvalósítására (dinamika kompresszió néven), mint a HDR progikkal. És akkor még kevesebb zajt is tartalmaz a kép.
Ki tudja miért de az árnyékos helyeket mindig a legzajosabb helyről veszik a HDR progik, holott van olyan kép is a három közül, amin rendesen ki van exponálva az a részlet.

(#32758) sztyui2: az az oldal nagyon szép. Sajátos feelingje van, sajátos színvilággal. Kicsit túlszaturált, telitett színekkel, nagy kontraszttal... minden fekete háttérrel... néha-néha ránézek erre az oldalra...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#32834) MC Pite válasza Magnum_ (#32820) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem ez sokkal jobb, egész jó, grat!

Más:
Highkey képekkel próbálkozok, de úgy látom az 1 vaku egyelőre probléma, ki kéne találni hogy lehetne a témát is deríteni, és kiégetni a hátteret... Valakinek ötlet?
Hogy a több vagy a kevesebb részletes jobb-e az már a másik kérdés; inkább valószínű újra kéne lőni.

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32835) sztyui2 válasza MC Pite (#32834) üzenetére


sztyui2
őstag

Huh, hát sztem teljesen rossz irányból közelíted meg a dolgokat, bár elég fáradt vagyok így hajnali 4 fele, de azt mondom több vakuval kell próbálkozni és használj szerintem lágyabb fényeket, softboxot, vagy ekkora méretű(félalakos, majdnem teljes alakos) képnél már nagy oktobox-ot is szoktak használni.

(#32836) Peethy válasza kiskornel (#32833) üzenetére


Peethy
őstag

(#32776) MC Pite, (#32786) Recon666 : köszönöm a véleményeket!:)

(#32833) kiskornel: Ahogy le is írtam, ide azokat toltam fel, amik kicsit elvontabbra sikerültek, ami a nagyobb közvéleményt is érdekelheti. Az ellőtt 400 képből kb 40 ilyen :) A többi mind nekik készült, amin ők vannak rajta. A flikr valamiért nem tölt fel, ezért nem tudok rá példát mutatni.. Köszönöm a véleményt :)

(#32837) Fejo válasza Peethy (#32695) üzenetére


Fejo
őstag

A fókásnál félbevágtad a jobboldali fóka fejét, noha a baloldalon van egy csomó hely, ez komoly szerkesztési hiba.
A panoráma jó lett, a vitorlást meg túl döntötted, enyhébb dőléssel jobban nézne ki és az árbóccsúcs sem lenne ilyen közel a kép széléhez.

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#32838) biker


biker
nagyúr

erről kérhetnék egy véleményt?
rózsa a sötétben

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32839) MC Pite válasza sztyui2 (#32835) üzenetére


MC Pite
veterán

Hàt igen... :( Lámpáim akadnak, vaku nem, ezzel kéne trükközni... Most esernyöt próbáltam derítéshez, egy fényforrással nem sikerült tovább lágyítani.
Az a baj hogy amiket találtam leírásokat azokban 4-5 vakut használnak. Tárgyfotónál még megoldottam a több vaku hiányát, itt ez már nem olyan egyszerü...

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32840) aginor


aginor
veterán

Voltam múlt vasárnap a Gödöllői kastélyban fotózáson, íme pár kép, vélemények a szokott módon jöhetnek (tényleg, volt még valaki innen?):

Bocsánat a sok képért, továbbiak a galériában vannak még, ha valaki kíváncsi lenne rájuk.

Peethy: ez nem kell, hogy pénz kérdése legyen, ha magyarországi vásárlás volt anno a D50, akkor a Nikon ingyen tisztítja az élete végéig, de ha nincs időd elvinni, akkor Lightroom3 és CaptureNX is kínál szoftveres lehetőségeket a problémára.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#32841) Peethy válasza aginor (#32840) üzenetére


Peethy
őstag

Használtan vettem, és amint Pesten járok, beviszem.. Sajnos még nem volt rá mód. Amúgy ki szoktam javítani, egyik képemen sem látszik, innen viszont lemaradt és linkelés után már nem akartam leszedni.
A negyedik képed egyébként nagyon bejön, meg a második is jó, bár én lent alsó harmadba raktam volna a horizontot, így kicsit sok a föld :)

(#32837) Fejo: #32710-ben leírtam a keletkezés körülményeit, valóban nem jól szerkesztett a kép, de ez az egyetlen, ami elfogadhatóan sikerült. A döntéssel is egyetértek, sajnos ilyen lett a "legjobb", azt hiszem. Köszönöm a véleményt, legközelebb jobban odafigyelek.


[link]
kiskornelnak példa a portrés képekre :)


[link]
nekem bejön a hangulata :B Dán étterem kerti része :)


[link]
Egy újabb panoráma, az utolsó lakott sziget Göteborgtól számítva a tenger felé.

(#32842) máyköl válasza biker (#32838) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem nem jön be ez a középre komponálás, bal szélre raktam volna a virágot, és alul a zöld leveleket benne hagytam volna még a képben.
Egyébként jó, szép, éles! :K

Peethy: Félelmetesen gyorsan fejlődsz... :K
Mindhárom tetszik. :K

(#32843) biker válasza máyköl (#32842) üzenetére


biker
nagyúr

igazából délután jutott eszembe, hogy állóra kellett volna vágni, de én ezt monitor háttérképre szántam.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32844) forceberg válasza Peethy (#32841) üzenetére


forceberg
veterán

Hát, májjjkölll barátunk megint nem volt hajlandó nagy méretben megnézni a képeid, csak rávágta, hogy jók.
A panoráma az jó is lett! :K
De nézzük a másik kettőt: Az elsőnél a kompozíció elfogadható, de a fények közel se mideálisak. A fiú válla ki van égve, míg a lány haja bebukva. A szemüveg elég hülye foltot vet a srác halántékán, a csaj arca csupa színzaj. A kiégő bokeh karikákról és a párt kettévágó háttérben lévő oszlopról nem is beszélek! :(

A csendélet sajnos nekem elég semmitmondó, de zavaró pl. az elkezdődő beton a kép tetején, a ferde félbevágott fatörzs, a bebukott fabódé-szerűség és a fű is kezd gazosodni hátrafelé. Szóval ez a kép nyugalmat egyáltalán nem sugároz.
Sorry, ha kicsit kemény voltam, de nem akarom, hogy egy "áljó" komment rossz irányba tereljen... :N Ráadásul csak a hibák feltárásával tanul az ember.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#32845) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy egy 35-40e Ft közötti digitális géppel is lehet már azért jóféle képeket lőni? Panasonic DMC-FS10-es ről lenne most szó konkrétan.
És még azt szeretném megkérdezni, hogy olyat hogyan tudok megcsinálni egyszerűen, hogy: Lefényképezek mondjuk egy kutyát és a körülötte lévő dolgok legyenek elmosottak a kutyán meg legyen a fókusz. :R :R

(#32846) Peethy válasza forceberg (#32844) üzenetére


Peethy
őstag

Köszönöm a véleményt.. :) Nincs gond, ha őszinte és jóindulatú, tudom hogy elég sokat kell még fejlődnöm, csak az a baj, hogy nem bírom megállni, hogy 1-2 jó képet ne közöljek, pedig tudom, hogy messze elmarad az itteni színvonaltól (pl a tiédtől, kricsi, etc.)

Nem lenne érdemes átmennem az amatőr fotósok digitális fényképei topikba inkább? Mert engem ez nem zavar, hogy még csak ilyen minőség, lehet, hogy titeket jobban, hogy valaki lassabban fejlődik. :B

(#32847) forceberg válasza #04441088 (#32845) üzenetére


forceberg
veterán

35-40 sajnos kevés lesz a mosott háttér eléréséhez. :(
Ahhoz inkább DSLR kellene fényerős obival...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#32848) pisti válasza #04441088 (#32845) üzenetére


pisti
őstag

Persze, hogy lehet jó képeket csinálni egy kompakttal is. Nem árt hozzá némi gyakorlat meg felkészültség azért az is igaz.

Kutyás fényképre a válasz annyi a lényeg, hogy nyilván a kutyára fókuszálsz a kutya meg a háttér között próbálsz minél nagyobb teret hagyni.
Ehhez a legjobb nyilván, ha nagyjából vízszintesen a kutya szemmagasságából csinálod a képet. Plusz az sem árt, ha kihasználod azt az 5x-ös zoomot és tele állásban csinálod a képet az optikát pedig a lehető legfényerősebb állásában használod.
Szóval összefoglalva:
--Kutya szemmagasságából,
--bezoomolva,
--optikát letágabb rekesszel használva (f-valamennyi értéket a lehető legalacsonyabban számértéken tartva, ezt mondjuk lehet nem tudod külön állítani ha full automata a gép),
--a kutyust lehetőleg úgy elhelyezve , hogy ne legyen mögötte a háttérben közvetlen semmi, (pl. sima füves mező megfelel, a ház közvetlen közele meg valószínűleg nem)
érdemes próbálkozni.

Persze ez amit el akarsz érni pont egy gyenge pontja ezeknek az apró érzékelős gépeknek, de ha ügyes vagy azért elmosottá lehet tenni a háttéret/előteret.

[ Szerkesztve ]

(#32849) MC Pite válasza forceberg (#32847) üzenetére


MC Pite
veterán

Csatlakozom, vagy Dslr kitobival (min 60, kisebb mélységélesség) vagy ha nagy zoomàtfogàs is kell akkor S100fs (85, bár kicsit nagyobb dof).
40ért 6500fd, de nem biztos hogy neked elég kicsi lesz a dof.

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32850) pisti válasza #04441088 (#32845) üzenetére


pisti
őstag

Utána néztem ennek a DMC-FS10-nek.
Tele állásban F6.9-es fényereje van csak, az sajna még a kompaktok között is kicsit gyengusz. Azt kell, hogy mondjam még a fentebb írt módszerrel is elég nehéz így szép mosott hátteret varázsolni a képre.

Tényleg valami komolyabb kéne inkább, minimum egy bridge gép, amikből a legolcsóbbak tudtommal a FujiFilm és a Kodak megoldásai, újonnan 40k (sőt most nézem 30k alatt is van egy Kodak Z915 nevezetű, bár nem tudom mennyire jó masina) körül már kaphatóak.

Nálam a szintén apróérzékelős, de fényerősebb és jóval hosszabb (140 vs. 465mm) tele állású géppemel (Sony DSC-H7 ez is egy bridge kategóriás gép), már lehet egész szépen használni a technikát amiről írtam.
Hogy ne csak a levegőbe beszéljek, egy ilyen jellegű képem a fotózz.hu-n, ez majdnem maximum zoommal készült és szerintem szépen kiemelkedik a mosott háttéren a főtéma.

Nem feltétlen kell azért DSLR, de kétségtelen, hogy azok ilyen (meg más) téren jobbak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.