Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) laszlohu válasza #32577792 (#1950) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi az infot, esetleg lehet tudni, hogy elemcserekor elfelejti a mért cukoreredményeket a memóriából.

(#1952) #32577792 válasza laszlohu (#1951) üzenetére


#32577792
törölt tag

Azt nem tudom, én feltöltöm az eredményeket rendszeresen, már régen.
Van nekik oldal, ahova mehet.

(#1953) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok

Egy ideje küzdök az éjszkai beállításokkal, nem sok sikerrel :(
Gondolkodom, hogy érdemes lenne-e valami folyamatosan mérő eszközt beszerezni, akár 2-4 hétre.
Nem teljesen világos, hogy melyik javasolt ilyen esetben? Azt is olvastam, hogy a vevőt némelyiknél kilehet váltani telefonra, melyikre?
Szóval mit javasolnátok rövid távra, kifejezetten tesztelési céllal?

(#1954) cris78 válasza #32577792 (#1953) üzenetére


cris78
őstag

Freestyle libre. 14 napig jó. Nem kell kalibrálni. Viszont itthon nem beszerezhető.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#1955) #32577792 válasza cris78 (#1954) üzenetére


#32577792
törölt tag

igen, ez sajnos igaz, ráadásul mobilos applikáció sem megy hazai sim kártyával

(#1956) #32577792


#32577792
törölt tag

Sikerült beszerezni egy ilyen szenzort. Nevetséges, hogy kint kell megvetetni és elküldetni.
Olvasót nem vettem mellé, mert csak arra akarok rájönni, miért van mostanság reggelre 9-10-es cukorszintjeim.
Tegnap feltettem és mobilra a Glimp és Glimp S applikációt. Utóbbi kell ahhoz, hogy felismerje a szenzort.
Később még feltettem egy Liapp nevű appot is.
Első tapasztalat:
A Glimp elég sokat tud, bár nekem nem teljesen átlátható az angol hiánya miatt.
Pontosság: lehet kalibrálni a kézi mérővel, mivel más elven működik, van némi késés a két érték között. Azt írja, hogy pár saját mérés után korrigál már, de ami nekem fontosabb az, hogy lássam mit történik éjszaka.
Az említett két app elég azonos értékeket mér.
Az látszott a mai, első éjszaka után, hogy a lefekvési érték kb. 2 óráig stabil, utána megindul felfelé, mint a gyorsvonat.
21-22 óra körül adom be a Tresiba-t, amivel már kísérletezem egy ideje, több-kevesebb adaggal, inkább semmi eredménnyel.
Tesztek alapján egyébként a glimp pontosabb, (vagy legalábbis közelebb van a kézi mérőhöz) mint a gyári olvasó. Nem tudom.
A gyári app hazánkban nem telepíthető.

(#1958) #32577792 válasza #45553408 (#1957) üzenetére


#32577792
törölt tag

Fiamnak németben van munkatársa, ő rendelte saját címre és onnan adta fel.
Gondolom innen
Számlán:
Abbott Gmbh
65205 Weisbaden-Delkenheim
email cím is az abbott.com-ra mutat

[ Szerkesztve ]

(#1960) *Ropi* válasza #32577792 (#1958) üzenetére


*Ropi*
félisten

AZ UK oldalukon azt írják, hogy

"Thanks for your continued patience. The web shop is currently restricted to existing customers. We apologise for any inconvenience caused. If you have not yet registered to purchase the FreeStyle Libre system, please subscribe to our newsletter. We will notify you as soon as product becomes available."

Németo.-n keresztül még mindig beszerezhető?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1961) #32577792


#32577792
törölt tag

Én még regisztrálni sem tudok.
Van egy fórumtárs, aki osztrákban dolgozik, ott veszi meg és küldi haza.
Azonban limitálva van tudomásom szerint a mennyiség is amit vásárolni lehet.

(#1963) #32577792 válasza #45553408 (#1962) üzenetére


#32577792
törölt tag

Mondjuk nem is egy átlag keresetű magyar polgárnak vannak ezek :(

Ha 14 napig megy, akkor is kell kettő egy hónapra. Az 120EUR. Nem tudom ebben az árban kiszállítás is szerepel-e, de majd megkérdem. Erre jön még a posta költség itthonra. Plusz ha olvasót is venni akarsz egyszeri költség.

Most mértem vele 8,4-et, kézivel 7,8-at. Itt már nincs olyan nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

(#1965) #32577792 válasza #45553408 (#1964) üzenetére


#32577792
törölt tag

így van, alkalomszerűen használni beleférhet, kár, hogy nem kapható itthon, talán nagyobb lenne a tábor, ahol mehetne némi információ csere is.

(#1966) Geryson válasza #32577792 (#1963) üzenetére


Geryson
addikt

Hú, reggel megörültem a posztodnak de akkor nem volt időm írni, így viszont egy csomó kérdésemre már választ is kaptam. :)

Miért döntöttél emelett a szenzor mellett? Mi is pont a múltkori kontrollon beszélgettünk a dokimmal, hogy van egy ilyen lehetőség kintről (szerintem ez nekem nem lenne gond a német munkaadó miatt) viszont így leírva a főbb adatokat, nem értem, hogy miért jobb ez, mint a Medtronic Enlite?

Pusztán az anyagiakat nézve, az Enlite egy szenzor 12.000 forint és gyárilag 6, gyakorlatilag 10-12 napig jó. Volt olyan nem egyszer, hogy 15 napot kihoztam vele. Naszóval ha 10 nappal számolok, akkor az ugye 3 szenzor per hó és ez még mindig "csak" 36.000 ft. Ha 12 nappal (ami teljesen elérhető normális cukroknál), akkor az 2.5 szenzor és 30.000 pénz.

Cserébe Magyarországon rendelhető, magyar szoftveres, részletben fizethető és elvileg van rá méltányosság is (persze én pont nem kaptam meg)

Te mi alapján döntöttél a Libre mellett? :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1967) #32577792 válasza Geryson (#1966) üzenetére


#32577792
törölt tag

"részletben fizethető "
Mi fizethető részletben? :)

Ehhez ha jól emlékszem van valami olvasó, arra gondoltál?
Én csak azt akarom látni, mi okozza a reggeli magas szinteket. Ehhez remélem elég egy szenzor. Mobil az olvasó, kb. 5-6 egyéni adatfeltöltés volt, 0.5-en belül mér a saját mérőhöz képest, az szerintem nem rossz.

(#1968) Geryson válasza #32577792 (#1967) üzenetére


Geryson
addikt

Én azt hiszem, hogy a Medtronicnál kérhetsz részletfizetést. Én nem szoktam, de már nem egyszer felkínálták nekem.

Azt hittem, hogy valami speckó dolog miatt próbáltad ki a Librét. Remélem abban viszont segített, hogy megkapd a válaszod a reggeli cukihoz.

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1969) #32577792 válasza Geryson (#1968) üzenetére


#32577792
törölt tag

Remélem az lesz köszi
Bár épp tegnap vettem észre, hogy csütörtökön kellett volna mennem felülvizsgálatra :W
Hétfőn megyek vérvételre és megpróbálok új időpontot kérni, ami ismerve a listákat...
Viszont lesz addig eredmény több is.
Tök jó lenne ez, mert telefon odanyomom a szenzorhoz és már nyomja is, de én ezt nem tudom rendszeresen megfizetni.

(#1970) #32577792


#32577792
törölt tag

Nos egy kis beszámoló a Freestyle Libre szenzorról:
Beszerzés itthon nem lehetséges, kintről lehet, több eu. országból, de direktbe onnan sem.
Mire hazaér 70-90EUR lesz az ár.
Nekem szombaton lesz fent 14. napja, elvileg ennyi az élettartama.
Felhelyezés egyszerű, Glimp és Glimp S applikáció jó hozzá, nem kell a gyári olvasó vagy applikáció (utóbbi nem tölthető itthoni telefonokra, ha leszeded valahonnan, ráteszed, megnyitás nem fog menni)
A Glimp kalibrálható, nem igazán van eltérés a kézi mérés és közötte, kivéve az kiugró szinteknél.
Nagyon megtudnám szokni, hogy nem kell szúrni, telefon (NFC-s kell, de nem mind jó azok közül sem) odatartom, és már mutat is.
Ami nekem fontosabb volt, hogy folyamatosan monitoroz. Így láthattam mi a probléma. Kezelőorvos ezek alapján változtatott. Tresiba ment reggelre, kicsit magasabb szintre. Ez kb. 5. napja megy így, 2 napja 8 alatt kezdek reggel (ritkán volt 9 alatt eddig), éjszaka is sokkal stabilabb a szint, ugyanúgy látszik, hogy 02:30-03:00-tól emelkedik, de közel sem olyan szintet emelkedik.
Nassolás ellen is jó hatással lehet, mert ha írod pl. hogy mikor eszel (nass is), szépen mutatja, ahogy kajáltál, mert emelkedik a szint.

Ajánlom mindenkinek, legalább egy alkalommal, hogy lásd pontosan mi történik :)

(#1971) #32577792


#32577792
törölt tag

Ti tudtok vagy hallottatok még olyanról, hogy valakit II-es diabról, átminősítettek I-re?

(#1972) cigam válasza #32577792 (#1971) üzenetére


cigam
félisten

Simán elképzelhető, fordítva furcsább lenne.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1973) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Ki mondja meg fejből, hogy mennyit kellene rá szúrni? :))

Csak erős idegzetűeknek! :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1974) philoxenia válasza *Ropi* (#1973) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Isznak ezek az arabok rendesen? :F

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1975) *Ropi* válasza philoxenia (#1974) üzenetére


*Ropi*
félisten

Úgy tűnik, hogy csak esznek. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1976) cigam válasza *Ropi* (#1973) üzenetére


cigam
félisten

Simán bevállalnám. Egyszer ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1977) #32577792 válasza cigam (#1976) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hát én bevállaltam hasonlót karácsonyra CH csökkentett lisztből, eritrit vagy mifene édesítővel készült bejgliből. Hát most kezdek kilábalni a hatásából. Soha többet :(

(#1978) philoxenia válasza #32577792 (#1977) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

..én még alkoholmentes sört se szoktam... :(

az alkoholosban kevesebb a szénhidrát... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1979) bullseye válasza #32577792 (#1977) üzenetére


bullseye
addikt

De miért? Így is rosszak voltak az értékei, vagy az emésztésed csapta szét, mint a light gumicukor?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#1980) *Ropi* válasza bullseye (#1979) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gondolom szimplán sz@® az íze.:DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1981) #32577792 válasza philoxenia (#1978) üzenetére


#32577792
törölt tag

Lehet de nem szeretem a sör keserűségét :)
Múltkor megnéztem az alkoholos a no alcohol és a free alkohol ízesített CH tartalmakat és utána kértem egy buborékos vizet :C

(#1982) #32577792 válasza *Ropi* (#1980) üzenetére


#32577792
törölt tag

A CH csökkentett sem ugyanaz, mint a normál vagy akár a teljes kiőrlésű liszté, de még ehető de ez az izééé ami édesítőnek van nevezve, ez valami förtelem számomra. De egyébként meg az emésztést vágta haza.
Most egy hete elkezdtem csökkenteni a tablettás édesítő mennyiséget is, elég drasztikusan.
KV: feleztem benne, tea, szinte elhagytam, néha kicsi méz vagy semmi.

(#1983) *Ropi* válasza #32577792 (#1982) üzenetére


*Ropi*
félisten

Miért, mit csinált az emésztéseddel?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1984) #32577792 válasza *Ropi* (#1983) üzenetére


#32577792
törölt tag

Olyan szinten felpuffasztott, hogy most kezdek helyrejönni.

(#1985) *Ropi* válasza #32577792 (#1984) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm a tapasztalatot! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1986) #32577792 válasza *Ropi* (#1985) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nem mondom, hogy szívesen, mert elég pocsék volt.
Pedig szoktam sütni ilyet, de sok esetben a normál pöttyös édesítővel, az nem okozott ilyen gondot.

(#1987) *Ropi* válasza #32577792 (#1986) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én valahogy nem szeretem sem a Xillit, sem az Eritnit, stb. (utó)ízeit: inkább kihagyom, ha valami olyan. De akkor még egy indok, hogy ne szeressem. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1988) #32577792 válasza *Ropi* (#1987) üzenetére


#32577792
törölt tag

Xilit még elmegy, de az eritrin az nagyon gáz
De igyekszem leszokni róluk

(#1989) cigam


cigam
félisten


mindmeghalunk.com

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1990) #32577792 válasza cigam (#1989) üzenetére


#32577792
törölt tag

Én mondjuk nem használok ilyet, de gondolom van róla tudományosan alátámasztott dokumentáció.

(#1991) saelin


saelin
veterán

Sziasztok!

Egy ismerősömnek szeretnék venni egy jó minőségű vércukormérő készüléket. Mire kellene figyelnem? Az összeg amit rá tudnék szánni az 10-20e Ft között van. Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#1992) philoxenia válasza saelin (#1991) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A készülékek most relatíve olcsók, a csík ára és a pontosság a fontos. Nekem ez bevált. Tizenhárom éve használom, most a másodikat.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1993) cigam válasza #32577792 (#1990) üzenetére


cigam
félisten

Ugye nem azt akarod mondani, hogy a C6H12O6-nak más a hatása, attól függően hogyan lett előállítva? Nem tudom hogy iparilag előállítható-e szénből, hidrogénből, és oxigénből. De az meglepne, ha a cukorrépából kivont (vagy a gyümölcsökben található) anyagnak más hatásmechanizmusa lenne. Ha ez így van az tuti nem a fruktóz miatt van hanem amit még mellette tartalmaz.
Plusz az EU osztályozás szerint sem jelent semmiféle veszélyt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1994) _ak_ válasza philoxenia (#1992) üzenetére


_ak_
addikt

Sziasztok!

Asszonykámnak is monitoroznia kellene a vércukorszintjét, de nem tudok kiigazodni a gépek között. Meg úgy az egész folyamat ismeretlen még számunkra. Arra gondoltam, hogy lehetne "okos" a gép és ahogy látom, a fent linkelt tud appal szinkronizálni, de azt pl nem írja a rövid leírás, hogy BT képes-e, illetve az appnál sokan panaszkodnak pont a BT szinkronizációra.

Illetve ezzel mérhetem próbaszerűen akkor magam is? A gépen vannak profilok vagy akkor csak az app tudja elkülöníteni a személyeket?

szerk.: jó a BT megvan.

szerk2.: most látom, hogy több fajta is van attól függően, hogy milyen a kezelés. egyelőre nincs kimondott kezelés, terhességi ellenőrzősnél jött ki, hogy magas a vércukorszint, az előzőeknél nem volt probléma.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#1995) philoxenia válasza _ak_ (#1994) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából nem érdemes komplex ipart építeni rá otthon. Simán vezetheted mondjuk a telefonon jegyzetben az értékeket. Fontosabb az, hogy mikor mérsz, pontosan mit eszel, mennyi idővel előtte. Grammos mérleg alap. Azonkívül az aktivitást is érdemes jegyezni ugyanazon idő alatt. Testsúly változásokat szintén. Ha mód van rá az alvásidőt is. (esetleges alvásmonitorozó karkötővel)
Tehát nem a kapcsolaton, az appon múlik. :)
Egy orvos amúgy is szívesebben lát általában papíron értékeket.
Az Accu-Check szerintem a legpontosabb, azért javasoltam. Gyakran mértem vele labor előtt és után percekkel és 2-3 tizedes eltérései voltak csak.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1996) _ak_ válasza philoxenia (#1995) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi, meg is rendeltem. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#1997) Livi26


Livi26
friss újonc

Sziasztok!

Nagyon remélem, hogy még van itt valaki, mert elkéne egy kis segítség. Két főkérdésről, vagy inkább témáról szeretnék érdeklődni.

Igazából nem vagyok annyira jártas ebben a cukorbetegség témában, de azért tudok egyet s mást, főleg, hogy én inzulinrezisztenciás vagyok, ami azt jelenti, kezdetleges cukorbeteg. Az elmúlt egy évben olyan panaszaim jelentkeztek, mint hirtelen vérző orr, amit utána alvás követett, húh nagyon sok hangulat ingadozás, szerintem tudjátok, miről beszélek. 😂

Viszont van egy valami, ami nem hagy nyugodni, és hiába kutakodtam a neten, nem találtam semmilyen hasznos információt. Mikor nagyon felidegesítem magamat, vagy stresszes vagyok, egyszerűen kikapcsol az agyam, és képtelenség velem normálisan beszélni, ezeket pedig követi a szédülés, fejfájás, fog bizsergés, felső ajak zsibbadás, remegés és zihálás. Konkrétan úgy érzem magam, mintha valami roham törne rám, és egyszerűen nem tudok, mit kezdeni, csak megmosni az arcomat hideg vízzel, vagy légzésgyakorlatokat végezni. Persze, sokszor mondták a szüleim, hogy biztos leesett a cukrom, így egyek valamit, ami felviszi, de utána még rosszabbul érzem magam. Nálatok is merültek már fel ilyen problémák? Vagy lenne esetleg valami tanácsotok nekem? Velem lenne a baj?

A másik amiről kérdezni szeretnék, az a nehezen gyógyuló sebek. Lány vagyok, így nem kell mondanom, mennyire kritikus szemmel figyelem a bőrömet, mint minden nőitársaim, de kezdek már úgy kinézni, mint egy csatából jött katona. 😂 Esetleg lányok, ti használtok valamit erre?

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

Lívi

(#1998) tserrof77 válasza Livi26 (#1997) üzenetére


tserrof77
senior tag

A tünetek alapján pont fordítva történik, felmegy a cukrod., ezért leszel még rosszabbul, ha "ráeszel" a stresszre. Ez egy klasszikus diabosnál is így működik, a stressz felviszi.

Érdemes lenne valami olcsóbb vércukor mérőre beruháznod, ha van lehetőség, és ilyen esetben mérni, hogy lásd, hogy állsz.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#1999) bullseye válasza Livi26 (#1997) üzenetére


bullseye
addikt

+1 arra, hogy ez már simán lehet magas cukor (mint a South Park FBW-ban a diabetikus dühroham)

de ha már rezisztens vagy, remélem szóltak, hogy kéne néha mérni: reggel, evés után 1,5 órával, stb. Szóval, ilyenkor is érdemes egy gyorsat mérni.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#2000) Livi26 válasza tserrof77 (#1998) üzenetére


Livi26
friss újonc

Köszönöm szépen a tanácsod, mindenképpen utána nézek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.