Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) zolokas


zolokas
aktív tag

De az nem normális hogy 13.2 után 4.4 lesz 1000es meforal után és ugy hogy 35 ch volt estére! A inzulinnal kezelt beteg is más meg a gyógyszeres!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#1502) philoxenia válasza zolokas (#1501) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mérj kétszer egyelöre mindig!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1503) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Ma meglepődtem, mert úgy emlékeztem, hogy 90 napig lehet a recepteket kiváltani, de a 32. napon menve közölték, hogy nem érvényes. Hogy is van ez? Egyébként tesztcsíkról van szó.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1504) philoxenia válasza *Ropi* (#1503) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vények érvényessége

A gyógyszerek vényei 90 napig érvényesek. Gyógyászati segédeszköz vények (pl. tesztcsíkok, fecskendők, tűk, stb.) 1 hónapig válthatók be. A 90 napos érvényességgel kapcsolatban felhívjuk a figyelmet arra, hogy az nem azonos a 3 hónappal. A TB csak a felírás napjától számított 90. nap végéig nyújt támogatást a beváltott vényekhez, ezért célszerű a kiváltást nem az utolsó napokra hagyni. Egyébként is azt tanácsoljuk, hogy a rendszeresen szedett gyógyszereik vényeit váltsák ki még a gyógyszer elfogyása előtt legalább 1 héttel. Az egyszerre több hónapra felírt rendszeresen szedett gyógyszerek esetében, amennyiben a több havi adag egy vényre lett felírva, a teljes mennyiség csak egyszerre váltható ki. Ha viszont több vényre van írva 1-1 havi adag gyógyszer, akkor azok a vények az érvényességi időn belül tetszőleges időpontban kiválthatók (tehát egyszerre, vagy külön-külön is.) [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1505) *Ropi* válasza philoxenia (#1504) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor majdnem jól emlékeztem, köszönöm! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1506) philoxenia válasza *Ropi* (#1505) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

:) .. én se tudtam ezt... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1507) nokia párti


nokia párti
őstag

Azt tudja valaki, mennyi TB támogatás van a Tresiba, Toujeo inzulinokra?

[ Szerkesztve ]

(#1508) tserrof77 válasza nokia párti (#1507) üzenetére


tserrof77
senior tag

Toujeo 100%, párom is azt használja, másikat passzolom.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#1509) nokia párti válasza tserrof77 (#1508) üzenetére


nokia párti
őstag

Köszi szépen a választ. :)

(#1510) cigam


cigam
félisten

A csak tablettával kezelt cukorbeteg is megkaphatja pl. E11-es besorolást az adókedvezményhez?
Pontosan milyen feltételeket kell teljesíteni? Vagy ezt majd a háziorvos tudja "fejből"?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1511) philoxenia válasza cigam (#1510) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szövődmények "kellenek", csak hosszú távon lehet gond, a munkavállalással... én inkább arra hajtok, hogy maradjak minél "alacsonyabb besorolásban", mert még csak 52 vagyok, még 15 év körül dolgoznom kell. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1512) cigam válasza philoxenia (#1511) üzenetére


cigam
félisten

De pont ez az érdekes, hogy az E11 "csak" a cukorbetegséget "írja elő" szövődmény nélkül.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1513) philoxenia válasza cigam (#1512) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt "magában" nemigen adják.
Ugyanez a helyzet a gyakorlatban nem alkalmazott E1180-as kód (nem-inzulindependens cukorbetegség k.m.n. szövődményekkel) esetén is. [link] hát nálam ezt alkalmazták éppen... :W

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1515) philoxenia válasza #45553408 (#1514) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez szerintem csak esetleges volt, hogy ki mit kapott anno. Persze már "kifejlődött" szövődmények az más, de több munkatársam kap adókedvezményt, ránézésre és bevallásra semmiben nem különböznek az én esetemtől. Magas vérnyomás pl. nálam is van náluk is. A láb és a szemvizsgálat inkább csak a protokoll része.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1516) *miklos*


*miklos*
csendes tag

Skacok!

Olyan előfordulhat, hogy valakinek éhgyomorra 5-ös a cukra, utána terhelésre a normális szint fölé megemelkedik?

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#1517) Geryson válasza *miklos* (#1516) üzenetére


Geryson
addikt

Vannak itt nálam okosabbak, de szerintem simán, persze. Az éhgyomi cukrod előtt mondjuk 8-10-12 órája nem eszel semmit vagy olyat eszel, ami nem igazán mozgatja meg a cukidat. Rámérsz 12 órával később és mindenki boldog.

Terhelésnél kapsz egy lóadag szénhidrátot és ezzel már nem képes úgy megkűzdeni a szervezeted, ahogy teszi ezt egy egészségesé és már meg is tudod, hogy lóadag szénhidrátot nem eszel többé.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1518) *miklos* válasza Geryson (#1517) üzenetére


*miklos*
csendes tag

Csak arra gondoltam, hogy akinek magas a cukra terhelésnél, annak nem 5 szokott lenni éhgyomorra, hanem 6-7-8. Vagy tévedek?

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#1519) [Prolixus] válasza *miklos* (#1518) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Lehet normális éhomi de már rossz terheléses. Pont ezért találták ki az utóbbit (többek között), mert plusz infót adhat. Ha az éhomi mindig rossz lenne amikor a terheléses is rossz, semmi értelme nem lenne a terheléses vizsgálattal szórakozni, vennének mindenkitől egy éhomit aztán csápá.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1520) philoxenia válasza *miklos* (#1518) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem feltétlenül. [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1521) *miklos* válasza philoxenia (#1520) üzenetére


*miklos*
csendes tag

"ha az éhomi vércukorszint 7 mmol/l felett van és étkezés után 2 órával 11,0 mmol/l fölé emelkedik"

Ez "és" kapcsolat. Miért nem azt írja a doki, hogy étkezés után 11 felett beszélünk cukorbetegségről?
Szal, arra gondolok, hogy valakinek éhgyomorra 7,5, és terhelésre sem megy 8 fölé. Akkor az nem cukorbetegség?

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#1522) philoxenia válasza *miklos* (#1521) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olyan nincs.... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1523) [Prolixus] válasza *miklos* (#1521) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Diagnózisban vagylagos logikai kapcsolat van, rosszul van írva a cikkben, vagy jól gondolták de nem egyértelműen írták le. Szal papíron előfordulhat az az eset, amiről írsz, de a gyakorlatban sosincs ilyen. Terheléses az esetek nagy részében hamarabb jelzi, hogy baj van, mint az éhomi.

Olyan esetleg előfordulhat, hogy terheléses alapján diab, éhomi alapján csak csökkent tolerancia, de fordítva nem nagyon. Olyan meg végképp nincs, hogy terheléses alapján normális, de éhomi alapján már nem is "csak" csökkent tolerancia, hanem definitív diabetes (a példád ez az eset lenne).

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1524) *miklos* válasza philoxenia (#1522) üzenetére


*miklos*
csendes tag

Mennyi a leges-legkisebb elméleti eltérés az éhomi és a terheléses között?

Meg az is érdekelne, hogy ha valakinek állandóan 7 az éhomi és 11 a terheléses (tehát cukorbeteg), akkor mennyit lehet javítani az előírt életmód betartásával (gyógyszer nélkül).

[ Szerkesztve ]

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#1525) philoxenia válasza *miklos* (#1524) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a tizenegy éves, (de nyilván, mivel 14-es éhomi cukorral kezdtem, évekkel több) "pályafutásom alatt" az éhomi cukor lassan romlott, legutóbbi laboromnál most 7.5 volt, de eleinte sikerült levinnem 6 alá. A két évvel ezelőtti 8-as éhomi és 6.1 -es HbA1c után viszont javulás a mostani 7.5 és 5.9-es HbA1c..
Nálam terhelésest sosem néztek, mert már a 14-es éhomi, akkor 9.2-es HbA1c érték miatt nem lett volna értelme. Jelenleg és reményeim szerint még sokáig csak gyógyszer és diéta. A terheléses magas érték csak az első jelzés, innen indulva életmódjavítással teljesen elkerülhető szerintem a diabetes. Nálam sokat jelent a testsúly. Bizonyos súly alatt még szinte teljesen jók az értékeim, egy magasabb súlynál romlanak, afölött pedig drasztikusan. Nagyon sokat jelent a mozgás. Már elég minimális, sportnak még nem nevezhető aktivitásnövelés is sokat javít. A súly természetesen egyéni. Vannak kövér emberek jó cukorral és relatíve soványak, rosszal. Nem olvastam utána, tehát csak tipp és nem tudom vizsgálták-e egyáltalán, de saját elképzelésem szerint van az elhízásnak egy olyan mértéke mindenkinél, ahol már nem zsírt épít a szervezet a feleslegesen bevitt táplálékból, hanem a cukorszintet emeli. Nagyon komplex a tudományos háttere a táplálkozásnak, nagyon sok hormon és szerv dolgozik együtt, egyénileg nagyon nagyok lehetnek a különbségek az értékekben, így személyre szabottan talán csak milliárdosoknak lehetne belőni a még éppen nem sok táplálék és a még elégséges mozgás mértékét.
Átlagemberek esetében, mint gondolom vagy, mozogj többet mondjuk harmadával és vigyél be kevesebbet harmadával. Esetedben ez elég lehet sokáig. Ami még fontos, az életkorral csökken a tápláléktolerancia. Lassul az anyagcsere. Ami húszévesen nem sok, ötvenévesen biztosan az.
Legfontosabb, hogy tudatosan étkezz, mellőzz minden túlzást. A monodiéták csak nagyon rövid távon hatásosak. A mérleg a legjobb barátod, egy darab kenyér, stb. súlya eleinte nehezen becsülhető.
A mostani testsúlyod valószínűleg mindenképpen magasabb, mint kellene. De nem kell drasztikusan és hirtelen csökkentened, csak lassan és tudatosan. Az egy év alatti 10% fogyás, amit életmódjavítással érsz el, jobb sokkal, mint 20% egy fél év alatt, amit fogyókúrázással abszolválsz. Saját tapasztalat. :)
Olvass komoly írásokat a témában. Dr. Fövényi József könyveit nagyon ajánlom. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1526) *miklos* válasza philoxenia (#1525) üzenetére


*miklos*
csendes tag

Hát, rajtam nincs súlyfelesleg egy deka sem, 180 magas 67 kg vagyok, majdnem beleesek a kóros soványságba. Nem vagyok cukros sem, de régóta magas a vérnyomásom, nem tudják az okát, és valamiért benéztem ebbe a topikba.
Azt a kérdést azért tettem fel, hogy akinek éhomira 5 az értéke, annak esetleg nem érdemes megnézni a terhelésest, mert nekem még soha nem kérte orvos. Javasolni meg nem mertem. Ma vettem egy műszert, és bőséges kaja-kávé-süti után is 8,1-re ment fel, majd 3 óra múlva 6,7-re lement. Nem lehet, hogy más paramétert is összevetnek a éhomi értékkel, például a húgysavszintet, és ha az is rendben, akkor nem is érdemes ebbe az irányba kutakodni?
Vannak cukorra emlékeztető panaszaim, például kézfej vörösödés, égő fájdalom a csontokban, bőrszárazság, lábzsibbadás, homályos látás, de akkor ezek kizárólag a magas vérnyomásból adódnak, aminek viszont nincs köze a cukorhoz, mert nincs.
Hülye vagyok a témához, azért kérdezek, nehogy valaki félreértse.

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#1527) *miklos* válasza *miklos* (#1526) üzenetére


*miklos*
csendes tag

Azt elfelejtettem mondani, hogy amikor említést tettem a dokinak a "cukros" panaszokról, akkor még egyszer ránézett a leletre, és láthatóan nem csak a glükozt nézte, hanem járt a szeme a papíron. Utána mondta, hogy rendben van a cukrom. Meg kellett volna kérdeznem, hogy mi alapján állítja :DDD

[ Szerkesztve ]

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#1528) philoxenia válasza *miklos* (#1527) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Magasabb éhomi cukrot okozhat tudtommal például fennálló gyulladásos folyamat a testben.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1530) philoxenia válasza #45553408 (#1529) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért 7 fölött egyébként egészséges embernél nem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1531) cris78


cris78
őstag

Sziasztok!
Leginkább 1-esekhez lenne kérdésem.
Freestyle libre szenzorra mennyire lenne igény itthon?
Mármint ha itthon is forgalmaznák.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#1532) #32577792


#32577792
törölt tag

Szed valaki Jardiance tablettát?

(#1533) vvega30 válasza #32577792 (#1532) üzenetére


vvega30
senior tag

én igen, segít is.

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#1534) #32577792 válasza vvega30 (#1533) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ezen felül szedsz még mást is? Inzulin?

(#1535) vvega30 válasza #32577792 (#1534) üzenetére


vvega30
senior tag

Xultophy + jardiance reggelente. Előtte mercformin volt de ezzel sokkal jobb eredmények lettek.

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#1536) #32577792 válasza vvega30 (#1535) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nekem novorapid + meforal volt eddig, de az utóbbi negyed év, elég rossz lett, ráadásul feljött 5-6kg, ami már túl sok, fogyni nem tudok. Ezért írta fel a kezelőorvos. Ma vettem be az első adagot, jóval csökkentett inzulin adag mellett. Eddig elég jónak érzem.
Mellékhatások voltak-e nálad?

(#1537) vvega30 válasza #32577792 (#1536) üzenetére


vvega30
senior tag

Nem hála istennek:)

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#1538) #32577792 válasza vvega30 (#1537) üzenetére


#32577792
törölt tag

Jelek szerint eléggé normalizálja nálam a cukorszintet, csökkenteni tudtam a Novorapidot is.

Egy érdekes kutatási eredmény :)

(#1539) philoxenia válasza #32577792 (#1538) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szomszédnál is bevált...

A képeket nézve rögtön melegem lett.... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1540) *Ropi* válasza #32577792 (#1538) üzenetére


*Ropi*
félisten

Amennyire én tudom, cukrosként (az érfalakat megkeményítő, lerakódott cukor miatt) kifejezetten ellenjavallt a forró fürdő, mert attól pattannak meg könnyen az ilyen, eltömődött erek. Akkor most hogy is van ez?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1541) #32577792 válasza philoxenia (#1539) üzenetére


#32577792
törölt tag

Mondjuk már nekem is feltűnt ha fűrdés előtt adtam az inzulint, kissé leesett a cukorszintem.
De akkor ezentúl többet megyünk szaunázni :)

A másik, ha szauna után belemegyek a hideg vízbe (13-15 fokok vagy még kevesebb) és onnan át a melegbe, bizony mintha tűkkel szúrkálnák a lábam alsó felét. Ezt hívják egyébként értornának ha rosszul tudom :)

[ Szerkesztve ]

(#1542) *Ropi* válasza #32577792 (#1541) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerintem kérdezzük meg erről a dokjainkat a legközelebbi találkozón, aztán hasonlítsuk össze, hogy mit mondtak! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1543) #32577792 válasza *Ropi* (#1542) üzenetére


#32577792
törölt tag

Oksa 😁
De annak azért utánna tudsz nézni hogy, értorna.
Más.
Mofettás kezelést kapott már valaki itt?
Érdekelne a hatása

(#1544) *Ropi* válasza #32577792 (#1543) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze utána nézek, de mindentől függetlenül azért a Dívány és hasonló kaliberű, kattintásvadász blogok témáinak objektív hitelességét én erőteljesen megkérdőjelezem. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1545) #32577792 válasza *Ropi* (#1544) üzenetére


#32577792
törölt tag

Mivel hivatkozások vannak....

(#1546) *Ropi* válasza #32577792 (#1545) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor is. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1547) #32577792 válasza *Ropi* (#1546) üzenetére


#32577792
törölt tag

értem én :)

mondjuk én sem hiszem el amit H.Á. és M.L. cégei írnak :C

[ Szerkesztve ]

(#1548) zozimoto


zozimoto
aktív tag

Valami gyógymód létezik?

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

(#1549) nokia párti válasza zozimoto (#1548) üzenetére


nokia párti
őstag

Persze, csak nem akarják kiteríteni a szennyest.

(#1550) zozimoto válasza nokia párti (#1549) üzenetére


zozimoto
aktív tag

Ebbe sajnos biztos voltam. A gyógyszeripar nagy biznisz.

[ Szerkesztve ]

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.