Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1252) cigam válasza philoxenia (#1249) üzenetére


cigam
félisten

Nem csak kettőt ettem, és a töltelékben sem volt semmi csökkentett. Cukros házi lekvár, cukros fahéjas, cukros túrós... és volt benne töltelék rendesen.
Amúgy se csinál minden héten, szóval ez talán még belefért.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1253) cigam válasza cigam (#1252) üzenetére


cigam
félisten

... ez talán még belefér

Ezekszerint én a harmadik fázisban vagyok? :P

1.Tagadás
2.Harag
3.Alkudozás
4.Depresszió
5.Elfogadás

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1255) nokia párti


nokia párti
őstag

Nektek is kihat a cukorra ez a buzi hidegfront? Ma reggel 11 mol-al keltem, pedig az elmult 1 hónapban mindig 4-6 között voltak az éhomi értékeim.

(#1257) cigam válasza #45553408 (#1256) üzenetére


cigam
félisten

Velem már előfordult, de akkor alacsony volt, a cukor. Gyorsan bekaptam két szőlőcukrot, és pár perc múlva rendben voltam. Ugyanakkor lehet teljesen más oka is ezeknek a tüneteknek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1258) philoxenia válasza #45553408 (#1256) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jártam már úgy, hogy alacsony volt, (4,5 körül, nekem az már az) megmértem, nem ettem, a máj meg (gondolom) visszatermelte közben aránylag magasra 8 fölé. De a tünetek közben megvoltak. Lehet Nálad is ilyesmi volt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1260) cellpeti


cellpeti
veterán

hülye kérdés, de én étkezések után mindig izzadok. Ha lassan eszek, ha gyorsan, ha nyár van, ha tél. Ti nem vettetek ilyet észre?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1262) nokia párti


nokia párti
őstag

Novorapidot mire lenne érdemes lecserélni? Olyan típusú inzulinra gondolok ami tényleg normálisan működik, mint egy ultragyors analóg. 10-11 mol értékeket mérek még 3 óra elteltével is, komolyan olyan mintha be se adnám, feleslegesen szurkálom itt magam. :W Kezd már nagyon elegem lenni belőle, nem szeretnék 30 éves koromra megvakulni. Egyre gyakrabban fordul elő, hogy nem hat semmit se a befecskendezett inzulin, vagy csak nagyon későn a 4-5 óra eltetével, de az meg nem normális. Adagoló most lett cserélve, mindig változtatom a beadás helyét. Ráadásul 2 hete elkezdtem szedni metformint de semmit se ér, ugyanúgy előfordul a fent említett probléma elég gyakran. Nem eszek sokat napi 150-200g ch, sokat sétálok, néha futok is, túlsúlyos sem vagyok igazán szóval nem értem. Nem hinném, hogy a bázissal lenne a gond, ugyanis az éhomi értékeim nagyon rendben vannak. Ötlet?

(#1263) *Ropi* válasza nokia párti (#1262) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nincs légbuborék az ampullában? Amikor beadod, jól megnyomod, hogy mind bemenjen, tartod pár másodpercig, majd lassan húzod ki, hogy a vákuum kiszívja még azt, ami esetleg nem jönne ki? Amikor kihúzod, nyomásra megjelenik a végén csepp? Ha nem, az a jó.

Mondjuk 6 és 10-11 még így is nagyon nagy különbség: mintha az ebéd 50 CH-jára a 10 egységet be sem adnád.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1264) nokia párti válasza *Ropi* (#1263) üzenetére


nokia párti
őstag

Sajna itt nem emberi hiba lesz. 12 éve benne vagyok már, így van elég rutinom. :R
Kezd amúgy elég reménytelen lenni ez az egész betegség. Pár hónappal ezelőtt az éhomi cukrokkal voltak gondajim, azóta azt sikerült jól beállítani a lantus megemelésével, az étkezések utániak meg nagyon jók voltak, szinte sose mértem 8 felett, erre most meg itt az ellentettje, éhomi jó, evés után szar. Nagyon odafigyelek magamra, értelme meg semmi. :D

(#1265) *Ropi* válasza nokia párti (#1264) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mi változott? Mert valaminek változnia kellett, ha így megborulsz...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1266) nokia párti válasza *Ropi* (#1265) üzenetére


nokia párti
őstag

Nem változott itt semmi, de hogy őszinte legyek kezdek már nagyon belefáradni. Lehet az a legjobb, ha magasról tesz rá az ember annyi a cukor amennyi. Naponta mérek 4-5 x minimum, de néha többet is, csak az agysejtjeim pusztulnak nap-ról napra, a sok idegbajtól. Mindegy most már legalább tudom, hogy nem rajtam fog múlni az esetleges vakság, vesebaj, érszűkület stb. Hétfőn megyek laborra kíváncsi vagyok milyen lesz a Hba1c, multkori 6,4% volt.

[ Szerkesztve ]

(#1267) *Ropi* válasza nokia párti (#1266) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mostanában "divatos" betegség kezd lenni az inzulinrezisztencia: érdemes lenne utánakérdezned.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1268) nokia párti válasza *Ropi* (#1267) üzenetére


nokia párti
őstag

Egyes típusban? :F

(#1269) *Ropi* válasza nokia párti (#1268) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem tudtam milyen vagy. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1270) philoxenia válasza nokia párti (#1268) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ott sem kizart gondolom, csak lehet más okból. Az inzulin gyártóján nem lehet változtatni? De az is lehet hogy a bazis jollakatja az izmokat es mar nem olyan hatasos az utani.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1271) nokia párti válasza philoxenia (#1270) üzenetére


nokia párti
őstag

Jollakatja? Mire gondolsz pontosan, csökkentenem kéne vagy mi? Ha csökkentem akkor reggel mérek magas értékeket. Ma is 5.2 volt reggel, ettem egy kiflit 30-35 ch beadtam rá 12 egységet, 3 óra múlva 9.3, akkor mennyi lehetett 1,5 órára rá? Úgy felhúzott, hozzávágtam a falhoz a mérőt. :W

[ Szerkesztve ]

(#1272) *Ropi* válasza nokia párti (#1271) üzenetére


*Ropi*
félisten

Milyen adagolása van annak az inzulinnak? Mármint normál esetben mennyit kellett volna adnod arra az egy kiflire? Viszonyítási alapként kérdezem.

Nálam a 30CH az 6 egység Actrapid (gyors) úgy, hogy van alatta 10 Insulatard (bázis). Ha az nem lenne alatta, akkor 9 egység lenne. Nem lehet, hogy a bázisod nem működik?

Szerk.: Most már a mérőd sem... :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1273) nokia párti válasza *Ropi* (#1272) üzenetére


nokia párti
őstag

Amikor rendesen működik a szervezetem+inzulin, 12 egység novorapid elég szokott lenni egy 30-40gr reggelihez, sajna mostanában nem így van. Érdekes ebédre bableves+mákos nudli volt, ráadásul leveshez ettem kenyeret is, 13 egységet adtam a 2 órás érték meg 4.8 volt. Komolyan nem lehet ezen kiigazodni. :F
Csak azt nem tudom eldönteni, hogy mivel van a probléma? Velem, vagy esetleg valamelyik inzulinnal?
Hétfőn labor, csütörtökön diabetológia, remélem kezdenek már velem valamit.

Szerk: Mérő túlélte a balesetet amúgy. :D

[ Szerkesztve ]

(#1274) philoxenia válasza nokia párti (#1273) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nincs saját inzulinod semennyi? Ezek olyan kettes típus felé kacsingató jelenségek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1275) *Ropi* válasza nokia párti (#1273) üzenetére


*Ropi*
félisten

És érzésre milyen? Mármint általában érzi az ember, hogy nagyjából hol jár a cukra, gondolom Te is. Ezt szembe állítva a műszerrel, annak hiszel vagy magadnak?

Amit a #1274-ben philoxenia mond az is érdemes szem előtt tartanod.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1276) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ami még belejátszhat a máj. A máj által a vérbe juttatott cukor nem mindig korrelál az elfogyasztottal.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1277) #32577792


#32577792
törölt tag

2-3 hete nekem se kerek, vannak ilyen időszakok.
Időjárás, lappangó gyulladás, stressz, stb.
Az nem megoldás, ha nem viszel be elég CH-t (vagy semmit...) mert ez a hülye szervezet, majd előállít máshonnan, többet, és már kész is a borulás.
5,2 reggel? Nekem 8 körül van, néha elkapok egy jó szériát és 7 alatt van. Sokszor semmit nem változtatok és mégis.
Novorapid + Levemir + metformin
De az is lehet, hogy az egyéb gyógyszerek befolyásolnak rajta.
Túl sok a befolyásoló tényező.
Én pl, 8 körülire 15E novorapidot adok és átlag 50gr 70%-os CH csökkentett kenyeret eszek, majd később még egy almát.
ezzel délig elvagyok, de ülő munka mellett

(#1278) #32577792


#32577792
törölt tag

22-kor 7,2 - 20E Levemir (24-et mondott a kezelőorvos)
03:30-kor 6,1
06:20-kor 8,7!
Ilyenkor jön, hogy most akkor túl alacsony-e a hajnali és nekiáll pótolni, vagy kevés volt a Levemir?
Nekiállhatok játszadozni, de ha felkelek hajnalban, nem tudok visszaaludni és reggel megyek dolgozni.

Még egy ami eszembe jutott: ha egy helyre adod állandóan, ott bizony kitud alakulni egy olyan szövetréteg, amin nem tud az inzulin felszívódni, tapasztaltam, Tessék váltogatni a helyeket.

(#1279) nokia párti válasza philoxenia (#1274) üzenetére


nokia párti
őstag

10 éves koromban voltam diagnosztizálva egyes típusú cukorbetegnek, de sokáig tanakodtak az orvosok rajta, hogy ez most végül is egyes vagy kettes típusú diab. Ekkor, ha jól emlékszem 20 %-ban termelt a hasnyálmirigyem, gondolom ez azóta csak rosszabodott, mert egyből inzulinterápiát kaptam. Most már több mint 2 hete szedem a metformint, de nem látok sajna javulást.

#1275)Ropi
Igen megszoktam érezni a hypot, illettve a 8 feletti értékeket is. Mérési hiba kizárva, 3 gép is van itthon. :)

[ Szerkesztve ]

(#1280) nokia párti válasza #32577792 (#1278) üzenetére


nokia párti
őstag

Na egy novorapidos. :D Nem tapasztaltál olyasmit, hogy beadod étkezés előtt vagy után, eltelik 3 óra, és semmit hatása sincs?

(#1281) #32577792 válasza nokia párti (#1280) üzenetére


#32577792
törölt tag

Akkor volt amikor hasban nem tudott felszívódni, amint erre rájöttem 2 hét után és új helyre adtam, lement.
De valóban előfordul... Ráadok 1-3 egységet ilyenkor.. Utána viszont sokszor leesik.

(#1282) cigam válasza nokia párti (#1279) üzenetére


cigam
félisten

Nem kellene még1x nekifutni? Mármint megmérni most mennyit termel?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1284) #32577792 válasza #45553408 (#1283) üzenetére


#32577792
törölt tag

Változó, hasba ritkán.
kar, comb, és hát néha hátsóba :)

(#1285) #32577792


#32577792
törölt tag

Újabb kísérlet
22-kor 5,8 - gondoltam sok Levemirt adok. Adtam 16-ot, most 9,7-el keltem...
Ha keveset nyomok, azért magas, ha sokat azért?
Na, az ilyenek miatt kicsit már én is belefáradok az egészbe.

(#1286) nokia párti válasza #32577792 (#1285) üzenetére


nokia párti
őstag

Pisztolyt is adhattak volna anno az orvosokok inzulin helyett, jobb lett volna... Legalább az csak 1x fáj, nem úgy mint a napi 4-5 x szurkálás.

(#1287) #32577792 válasza nokia párti (#1286) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hát sok dolgot adhattak vagy inkább mondhattak volna, helyette gyógyszert, később amikor már az se volt elég, inzulint adtak.
Szurkálás nem zavar, nem mondom, néha beletrafálok és fáj mint állat, de a sok lila-kék-zöld folt már jobban.

(#1288) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

30 éves vagyok, úgy néz ki a diabétesz útjára léptem. Kétszer mértek a laborban 7 fölötti értéket. Elsőnek 7.8 az A1c 6.4%. Négy nap után volt egy újbóli labor de ekkor már diétáztam, ekkor volt 7.2 a cukrom.
Most diétán vagyok. Ezek az értékek amiket írtam mennyire rosszak illetve mire számíthatok ha lehet ilyet kérdezni?

(#1289) philoxenia válasza SG3rg0 (#1288) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez még karbantartható érték gyógyszerrel és diétával, ha 2-es típus vagy ami nagyon valószínű. Testsúlyodról nem írtál. Ha magas, a fogyás is sokat számít.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1290) bullseye válasza SG3rg0 (#1288) üzenetére


bullseye
addikt

Amit philoxenia írt + az orvosnak is illene valami okosat mondania a kérdésben. 7.8 éhgyomorra szerintem nem jó, de azért nem tragikus.

Én nem annyira diétában gondolkodnék (a hazai értelmében), hanem életmódváltásban. Aztán már csak az a kérdés, hogy megy egyszerre, vagy csak több lépcsőben. És ennek része az étrend, mozgás (megfelelő alvás, ha eddig nem volt meg esetleg), és esélyesen némi gyógyszer, meg ujjszurkálás – ha kettes vagy.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#1291) SG3rg0 válasza bullseye (#1290) üzenetére


SG3rg0
őstag

A háziorvosom az étrendet vagyis életmódváltást javasolta. De hétfőn elmegyek egy neves diabétesz szakorvoshoz.
A súlyom 90-92 körül mozgott. Most a diéta hatására 7 nap elteltével 87kg, gondolom emiatt fogyok.
Napi 5szöri étkezés megvan. Reggel 7:00 előtt reggel + sok zöldség, tízórai szine az mint a reggel. Ebédel amit eddig ettem megfelezem a köretet harmadolom amit eddig ettem, uzsonnára a maradék másik részét.
Este 5 körül egy tartalmasabb kaja.
Amúgy eléggé be vagyok szarcsizva. Párommal a babavárás időszakában vagyunk. A betegségem ezt befolyásolhatja? Erre vonatkozó adatot a neten nem találtam.
Dcont IDEÁL cukor mérőt most rendeltem.

Köszönöm a válaszokat :R , lehet sokat fogok itt kérdezni meg szívesen fogadom a jó tanácsokat és a tapasztalatokat. Lelkileg ezt még fel kell dolgoznom, hogy most a életem egy új fordulatot fog venni.

[ Szerkesztve ]

(#1292) philoxenia válasza SG3rg0 (#1291) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem 10 éve 14.6 volt az éhgyomri, 9.2 a HbA1c és most is itt vagyok. ;] A mérleg a legjobb barátod. A fehér cukor elfelejtendő, a fehér kenyér kerülendő. Tészta, krumpli egyéni érzékenység kérdése is, majd ha lesz mérőd ki tudod kísérletezni. Ez egy lassú folyamat. Javulni fognak az értékeid, de látatlanban fele kaja, dupla mozgás először, aztán majd kialakul. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1293) bullseye válasza SG3rg0 (#1291) üzenetére


bullseye
addikt

Izé, attól függ te hordod-e ki a gyereket, meg hol álltok a várásban (mert van pl. terhes cukor is, de kb. ennyi tudok róla összesen..). Meg hogy a magasságodhoz/gyerekhez képes mennyire sok a 90 kiló.

Az tény, hogy kell változtatni, de azért nem olyan tragikus a dolog szerintem. Egy kezdő II. esetén kb. úgy kell élni, ahogy egyébként is egészséges lenne. :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#1294) [Prolixus] válasza SG3rg0 (#1291) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Éhomi volt a két vércukormérés?

Ha igen, akkor ez már biza diabetes mellitus, bár még a "most kezdődött" változata. A HA1C még éppen a "kockázatot jelöl --- diabetest indikál" határon van.

Mindenesetre ez még pont az a szint, amihez gyógyszer sem kell még, táplálkozás átalakítás + több sport kombinációval kutya bajod sem lesz. Külön szakorvoshoz ezzel menni szerintem totálisan felesleges pénzkidobás. A spermiumaid is köszönik jól vannak ilyen vércukor értékek mellett. :)

Hány éves vagy? És milyen magas? Családban van-e 2-es diab.? (vérrokonok között természetesen)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1295) SG3rg0 válasza bullseye (#1293) üzenetére


SG3rg0
őstag

Köszi srácok a biztató szavakat és az optimizmust!

Férfi vagyok és természetesen nem én hordom ki a babát. :DD
Arra gondoltam hogy az örökítő anyagot befolyásolja e a betegségem. :) ( erről nem találtam a neten semmit)

A hugomnál 2 éve ugyan ez a story olyan értékekkel mint amit írtam. 30 éves vagyok, 179cm és átlagban 90kg felett voltam az elmúlt 5 évben. Nagyapám cukorbeteg volt nála 33 éves korában kezdődött, már nem él.
Ja és éhomi volt mind a két mérés.

Azt honnan lehet tudni hogy 1 vagy 2es?

[ Szerkesztve ]

(#1296) [Prolixus] válasza SG3rg0 (#1295) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Akkor lehet van némi genetikai hajlamod is a dologra. A súlyodból még van mit ledolgozni, én 184 cm-re vagyok 75 kiló, de ahhoz, hogy szálkás legyek, még 3-4 kilót le lehetne adni. 179 centiel a 75-öt mindenképpen el kellene érned. SPORT! (futás, bicikli, úszás, a lényeg, hogy aerob legyen) És nem csak azért, mert fogyaszt (feltéve, ha nem zabálod mellette agyon magad, természetesen :DDD ), az inzulinérzékenységet is fokozza az izmokban, vagyis már önmagában ezzel is mérsékli a vércukrodat.

"Azt honnan lehet tudni hogy 1 vagy 2es?"

1-es általában fiatalabb korban manifesztálódik, és sokkal csúnyább vércukrokkal jár (és kellemetlen tünetekkel), nem amolyan laboros mellékleletként bukkannak rá. Definíciójából adódóan kapásból valamilyen szintű inzulinpótlást igényel. Nálad ilyen "már éppen diabetes"-es vércukroknál ez fel sem merül.

Persze laborvizsgálatokkal meg lehet erősíteni a diagnózist, de nálad a fentiek miatt erre nincs szükség.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1297) philoxenia válasza [Prolixus] (#1296) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A bátyámnak 175 cm körüli a magassága 125 kiló már régóta, (addig mér a mérleg ;] ) de állítása szerint jó a cukra és lassan hatvan éves. Nálam 90-92 kilóig jó a cukor, most sajnos több vagyok, olyan 172 a magasságom. Csak magasság és súly nem sokat jelent. A testalkat alapvető itt is. Mindenkinél van az a súly ami sok, de tudtommal a haskörfogat sokkal jobb fokmérője az elhízásnak a cukor szempontjából, mint a BMI... :)

Gyúrós topikban kinevetnének, ott a szálkásság 184-hez olyan 95 kiló... ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1298) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Tényleg köszönöm mindenkinek a hozzáértő válaszokat. Holnap jön a mérőm és megosztom az adatokat.
Bízom benne hogy sokat tanulhatok az életmód váltásról tőletek! :R :R :R

(#1299) [Prolixus] válasza philoxenia (#1297) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ez olyan, hogy 100 láncdohányosból is van néhány, akinek sosem lesz dohányzással összefüggő betegsége. Szóval bátyád esete igazából önmagában nem jelent sokat, ha ellenérvnek szántad, akkor az anekdotikus érvelési hibát követted el. ;]

Amúgy persze testalkat (bár én ezt inkább lazán csak "biológiának" hívnám) kérdése, nem minden 2-es diabos kövér, és nem minden kövér ember lesz 2-es diabos. Vagy ahogy írod is, embere válogatja hogy kinek milyen súlyfeleslegnél jönnek elő a bajok (és itt legalább olyan fontos a kor, gyermekkorban sokkal kevesebb a 2-es diab a kövér populáción belül, ahogy nő az életkor, úgy nő a prevalencia). De neki 2-es diab-tól függetlenül is sok az a tömeg, ahogy neked is sok a magasságodhoz még a 92 kiló is (hacsak nem egy kigyúrt állat vagy, és a súlyfelesleg valójában izom). Ráadásul neki már kezdődő 2-es diab van, szóval nála látható, hogy ilyen súlyfelesleget sem nagyon engem már meg a szervezete a cukor szempontjából, 30 évesen. Szóval azt gondolom, nem követtem el szakmai hibát, amikor fogyást javasoltam neki. :P

"de tudtommal a haskörfogat sokkal jobb fokmérője az elhízásnak a cukor szempontjából, mint a BMI... :)"

Az elhízás az elhízás, ha a hasadon van a zsír, ha a seggeden. ;] De amúgy igen, ha a hasára koncentrálódik valakinek a túlsúlya (abdominal obesity, apple body shape etc) az rosszabb általánosságban.

Hát ha gyúrnék, akkor valóban inkább 85 kiló lenne a jó nekem, de úgy, hogy a jelenlegi testsúlyomból még azt a 3-4 kiló zsírt a gyúrás előtt leadom. de nem gyúrok. Úgyhogy a gyúrós topic bekaphassa. ;]

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1300) *Ropi* válasza [Prolixus] (#1299) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...ha a hasára koncentrálódik valakinek a túlsúlya (abdominal obesity, apple body shape etc) az rosszabb általánosságban."

Szintén zenész. :) Tudok tenni ellene valamit a mozgáson felül? Napi ~300 felülés 3 részletben, de csak nem akar lejönni. Kb. úgy nézek ki mint egy pálcikaemberke - gesztenye hassal. :DDD

"...a gyúrós topic bekaphassa. ;]" Ezt ott is el mered mondani? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.