Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) cigam válasza philoxenia (#1900) üzenetére


cigam
félisten

Ahogy utána olvastam egyéni elbírálás függő, elsősorban az alacsony cukroszintre hajlamosaknak van szigorítva 3 évre.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1902) *Ropi* válasza philoxenia (#1900) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én is 2-es vagyok. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1903) #32577792 válasza philoxenia (#1900) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez oké de javaslat tesztcsíkra, inzulinra az szakorvosi lehet, vagy nem inzulinos vagy?

(#1905) philoxenia válasza #32577792 (#1903) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze, hogy nem. 1mg glimepirid/nap.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1906) *Ropi* válasza philoxenia (#1905) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja...Te kis stréber. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1907) Zola007 válasza philoxenia (#1905) üzenetére


Zola007
veterán

Nem hallottam még erről a gyógyszerről
Ránéztem és azt írja, hogy "Glimepirid HEXAL tabletta úgy fejti ki a hatását, hogy növeli a hasnyálmirigyből kibocsátott inzulin mennyiségét"
Ez nem okozza idővel a szigetsejtek kifáradását?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1908) philoxenia válasza Zola007 (#1907) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából az inzulinérzékenységet is növeli a sejtekben.
Ha kifáradnak ott leszek, mint egy 1-es... De ennek a legnagyobb adagja 4mg, vagy tíz éve szedem már ezt. A Diaprelnél annyiban kedvezőbb, hogy az mindig piszkálja a szigetsejteket, ez csak akkor, ha eszem is. Szedtem eleinte azt, de reggel már kopogott a szemem az éhségtől. Ennél, amíg nem eszem reggelit nincs alacsony cukor sem, ha délig nem eszem, akkor sem. Anno 2006-ban 14,6 glükóz .és 9,2 HbA1c volt a laborom. Azért kaptam rögtön Diaprelt.
Kemény diétával 6 körüli a HbA1c-m most. Jó pár éve.
Egyszer próbáltam Metformint szedni, szinte minden mellékhatást éreztem pár nap alatt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1909) Zola007 válasza philoxenia (#1908) üzenetére


Zola007
veterán

milyen mellékhatások voltak ezek?

Nekem jó a cukor, a HgA1c és az étkezési után is, csak az inzulinom volt a határérték 3x-a mikor kövér voltam
Fogyás (140 -> 85) után elkezdtem komolyan sportolni, jelenleg 90kg vagyok, laborértékek rendben, inzulint nem néztünk fogyás óta.,
Azonban az utóbbi 2-3 évben elég sokat edzek, hogy tartsam a súlyom elég sok evéssel jár, és nem akarok ugyanabba a gödörbe szaladni, hogy sok kaja >> sok inzulin >> diabetes

a C-peptiden kívül milyen vizsgálat szolgál arra, hogy megmondják a hasnyálmirigy jelenleg milyen állapotban van?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1910) philoxenia válasza Zola007 (#1909) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem inzulint sose mértek. :(
Mellékhatások: hányinger, émelygés, általános rosszullét, ilyesmi. Persze lehet nem kellett volna elolvasnom a tájékoztatót... ;]
A diéta és a testmozgás egyensúlya szerintem kb. 70-80% a még nem károsodott hasnyálmirigyű 2-es típusú cukorbetegeknél, az elfogadható vércukorszint fenntartásának. A maradék a gyógyszer csak.
Gondolom a hasi ultrahang az amit érdemes időnként csináltatni a laboron kívül. Az minden más elváltozást is jelez.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1911) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy volt-e már megosztva a link, de találtam egy olyan videót ami rávilágít, hogy honnan ered a cukorbetegség. Engem konkrétan lesokkolt, úgy érzem magam mintha becsaptak volna.

Ráadásul mamám cukorbeteg aki rengeteg gyógyszert szed és naponta egy nagy pohár tejet megiszik. :(

Érdekelne a véleményetek...

https://www.youtube.com/watch?v=OqNX7aeGbdM&t=1s

(#1912) cigam válasza Di Natale (#1911) üzenetére


cigam
félisten

Butaság+Divat

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1913) Woodslave válasza cigam (#1912) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a filmre gondolsz vagy a tejre? :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1914) cigam válasza Woodslave (#1913) üzenetére


cigam
félisten

Az emberekre. :( Csak egy példa, de a mindmeghalunk.com is gyűjti az ilyen gyöngyszemeket. "Az orvostudomány abból ál, hogy szórakoztatják a betegeket, mialatt a természet meggyógyítja."
Döbbenetesen nagy a sötétség, képmutatás, és hitvitákba felesleges belemenni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1915) #49155328 válasza cigam (#1914) üzenetére


#49155328
törölt tag

11 éve már, hogy bezárták a Lipótot. :D

(#1916) Geryson


Geryson
addikt

Kaptam egy viszonylat jó hírt és beadtam a méltányossági kérelmet a folyamatos glükózszint-mérőmre, aminek eredményéről mindenképpen tájékoztatlak Titeket, de ezt nézzétek még!!!

Index hír

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1917) *Ropi* válasza Geryson (#1916) üzenetére


*Ropi*
félisten

Erre kíváncsi leszek: drukkolok. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1918) #32577792 válasza Geryson (#1916) üzenetére


#32577792
törölt tag

Mire hivatkozol a méltányossági okból?
Mennyi egy ilyen?

(#1919) *Ropi* válasza #32577792 (#1918) üzenetére


*Ropi*
félisten

És főleg melyik országban? :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1920) #32577792 válasza *Ropi* (#1919) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ja igen, mert? :)

(#1921) *Ropi* válasza #32577792 (#1920) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha mondjuk ő külföldön él, akkor itt azzal nem sokra mész TB alapon.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1922) philoxenia válasza *Ropi* (#1921) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudtommal Magyarország és eddig inzulinpumpa.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1923) *Ropi* válasza philoxenia (#1922) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor jó (azaz nem jó, de értitek).:)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1924) Geryson válasza #32577792 (#1918) üzenetére


Geryson
addikt

Hogy mire hivatkozom? Hát a költségekre. :) A szenzor 10 naponta cserélve (gyárilag 6 napra van hitelesítve) + évente 2x a szerelék több, mint 550.000 ft.

Állítólag szerelékre és szenzorra együtt nem szabad "pályázni", így én most csak a szenzorra kértem és azt is megsúgta még az orvos, hogy teljesen nem fogják támogatni semmiképpen. Beadtam a kérvényt és 30 nap múlva jött egy levél, hogy még 2 hónapot kérnek. Reménykedem, bizakodom és majd meglátjuk. Ha csak a felét kapom, az is már több, mint most. Ha többet, akkor pláne.

PS.: Igen-igen, persze Magyarországon élek.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1929) #32577792


#32577792
törölt tag

Ma ebéd:
CH csökkentett liszt + fehér liszt + teljes kiőrlésű lisztből palacsinta :)
Mellé egy rakat stressz amit étcsokival próbáltam kompenzálni :)
---------
Egyébként a szokásos termék ajánló volt.. :(((

(#1931) #61392896


#61392896
törölt tag

Sziasztok!

Azt mondja a gyógyszertár, hogy a szokásos Optimum teszt-csíkokat már nem gyártják, és ezért cseréljek készüléket. Ok, de melyiket? Készülék-ár, tesztcsík-ár, pontosság, tartósság, stb. Tanácsot kérek ezekben a dolgokban. Ki mivel van megelégedve, vagy mivel nem és miért?

(#1932) cigam válasza #61392896 (#1931) üzenetére


cigam
félisten

Nekem a Dcont bevált, most is van akciós csere. 50 csík 2800.- körül kapni, attól függ hol nézed/veszed.
Másoknak az accu-check vált be. Ennek a csíkjai is hasonló árban vannak.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1933) #61392896 válasza cigam (#1932) üzenetére


#61392896
törölt tag

Köszi a választ!

(#1934) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok

A reggeli magasabb (7-8 körüli) értékek miatt, a Levemirt tegnap lecserélték Tresibára. Van valakinek ezzel tapasztalata?
Egy fórumon 1-2 beteg hízásról panaszkodott, bár ezt szinte mindegyik tudja produkálni, azt vettem észre.
Tegnap este adtam be az első adagot - doktornő mondta, hogy legalább 3 nap kell mire kifejti a hatását - 20E-t a 24 Levemir helyett. 02:30-kor 7,6-ot mértem, 05:30-kor 7,4-et, ennyivel is feküdtem le.

(#1935) styx68


styx68
újonc

Sziasztok!
14 éve diagnosztizáltak II-s tipusú diabéteszt. Jelenleg Janumet 50/1000 mg tablettával kezel a diabetológusom, ez a szer kb.3 éve van, eddig nagyon jól bevált, de sajnos a tél óta emelkedtek az értékeim hb1ac>7,3 volt legutóbb, most egy kicsit parázok, mert a dokinőm kikötötte, ha nem megy le 7 alá, akkor szuri lesz, vagy inzulin vagy gyógyszeres (nem tabletta). Most egy kicsit komolyabban veszem a mozgást is és a diétát is, meg valószínű, hogy a stressz is kevesebb lett a nyáron, így 6-7 körüli éhomikat mérek, remélem elég lesz, hogy elkerüljem a szurit. Esetleg erről a Victoza nevezetű szerről van valami tapasztalatok? (gondolom ezt szeretné a dokinőm bevezetni).

(#1936) mzso


mzso
veterán

Helló!

Az orvosokat rá lehet beszélni metformin felírására inzulin rezisztencia esetén? Vagy ezt csak akkor hajlandóak ha már kialakult a cukorbetegség?

(#1937) #32577792 válasza #32577792 (#1934) üzenetére


#32577792
törölt tag

Úgy látom nem nagyon van ezzel a Tresibaval tapasztalat.
Akkor leírom.
4. napja használom. Elvileg 3-4 nap kell mire kialakul a hatása. Nos eddig pocsék... :(
24 Levemir helyett 20E Tresiba. Reggel 9-11 között a 7-8 helyett. Napközben folyamatosan 9 környéke.
2 napja bepróbáltam 22E-el. Semmi változás reggelre, magas, nem kicsit.
Tegnap levittem 18-ra, 8,4-es fekvési szint mellé. Reggel 9,4 lett.
16E novorapid helyett, 20-at nyomtam és adtam 6E tresibát. Reggeli után 6.0 (hű ennyi lassan egy hete volt)
Ebéd előtt se volt rossz 5,4.
Mai nap eddig elfogadható.

(#1939) #32577792 válasza #45553408 (#1938) üzenetére


#32577792
törölt tag

Mennyi idő kellett a "beálláshoz"?

Ja és miről, mennyiről váltottál?

[ Szerkesztve ]

(#1941) *Ropi* válasza #45553408 (#1940) üzenetére


*Ropi*
félisten

Actrapid / Insulatard?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1942) #32577792 válasza #45553408 (#1940) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez a hízás nálam is van most megint. A Jardiance 8-10 hónapig jó volt, fogytam is tőle. De lett egy mellékhatása, így abba kellett hagynom.
Próbálj meg erősen csökkentett CH tartalmú kaját enni, vagy zabkását, az lassan szívódik fel, de hátha tudnád az éhezést csökkenteni.

(#1945) philoxenia válasza #45553408 (#1944) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez most az útkeresés időszaka számomra

Ez most.... ;]
Jármű letesz, gyalog ellenőriz és cukor lemegy... :D Ha még keresed is, még inkább fogy az energia... :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1947) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv,

adott egy vércukormérő : d-cont hunor

most jött vissza a garanciából, és az volt a hiba oka :
a készülék lefagyott

hosszú távon mit lehet tenni, mármint mi a gyógymód ilyen esetben?

Esetleg van rajta reset gomb?

Köszönet

(#1948) #32577792 válasza laszlohu (#1947) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nekem még soha nem fagyott le egy dcont sem
Elem ki?
Ha túl meleg/hideg van, nem használ nekik

(#1949) laszlohu válasza #32577792 (#1948) üzenetére


laszlohu
addikt

Azért gondolom, hogy lehet ilyen lefagyás, mivel különböző készülékeknél is olvasni ilyet, pl. az alábbi linken, bár más márkájú vcukormérőnél is írnak ilyet pl. Méry :

[link]

Idézet a fenti fórumról:

"Kedves fórumozók! Végre, hogy eltaláltam ide. Segítséget szeretnék kérni a következő témában. Érdemes-e Accu-Chek-re váltanom? Nem vagyok jogosult a tesztcsík támogatásra, így nálam az Accu Chek Active is szóba jöhet, és mivel sok jót hallottam róla (főleg a szomszédasszonyoktól) De szeretném tudni, hogy tényleg érdemes lenne e váltani? Mos Mérym van, de az néha lefagy. Bár mivel nem próbáltam mást, így nem tudom összehasonlítani. Egyáltalán mik a legfőbb szempontok a vércukormérő kiválasztásánál? Kényelem? Vagy ár? Pontosság? Fájdalom? Aksi? Ennek az Accu Chek megfelel? Mennyi az ára? tudja valaki?

Köszönöm előre is a segítséget
Szalma Mihályné
"

amit kiemelnék a fenti szövegből :

"Mos Mérym van, de az néha lefagy."

[ Szerkesztve ]

(#1950) #32577792 válasza laszlohu (#1949) üzenetére


#32577792
törölt tag

Oké nem is vitatom, hogy lehet, csak nekem még nem volt ilyenem.
Ezért is írtam, hogy elem ki-be esetleg ilyenkor?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.