Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) erahurka válasza torik (#2150) üzenetére


erahurka
félisten

Négy kategória van. Most nem ugrik be, de fentebb linkeltem egy roadmapet, abban benne van.

(#2152) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az IGN.hu külön cikksorozatot szentel annak, hogy "A Death Stranding nem sétaszimulátor"

Sajnálatos, hogy erre szükség van. :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2153) .LnB válasza erahurka (#2151) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"4 categories (Condition-focused, Quantity-focused, Miscellaneous-focused, Delivery-time-focused). That means 80 LoL Ranks total (20 x 4 categories = 80)"

Én átnéztem azt a linket, és hülye módon ezen átsiklottam. Egész eddig nekem se volt világos ez. Most olvastam végig. Nagyon köszi a linket!! Végre tudom mik a kategóriák pontosan.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2154) Sirandrish válasza .LnB (#2152) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem elég ha neked tetszik? Nem mindegy hogy ki mit gondol, amíg téged szórakoztat? :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2155) S e t h válasza .LnB (#2152) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mi a baj vele?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2156) .LnB válasza Sirandrish (#2154) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Saját élményem szempontjából teljesen mindegy.

Azt sajnálom, hogy nem fogja megkapni a játéktörténelemben azt a helyet ami megilletné.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2157) .LnB válasza S e t h (#2155) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az, hogy ezt külön így el kell magyarázni. Mert sok tesztelő úgy írt állítólag véleményt, hogy végig sem játszotta. Vagy nem tért ki a játék ezen pontjára. Vagy nem értette. Vagy nem érdekelte és nem merült el a játékmenet vizsgálatában, ahhoz, hogy kellőképp tudjon róla véleményt formálni.

Nem az ign cikkel van a baj. Hanem azzal, hogy ennek el kellett készülnie.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2158) Sirandrish válasza .LnB (#2156) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kojima legközelebb majd érthetőbben "fogalmaz" :)
Ha egy, a készítő által is megosztónak titulált játékot készít, akkor nem kell csodálkozni hogy nem szereti mindenki..

Egyébként szerintem nem kell ezzel foglalkoznod..
Amíg téged leköt, és élvezed, addig nincs gáz :N

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2159) S e t h válasza .LnB (#2157) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem tudom hogyan szerepel a játék az eladási statisztikákon, szerintem nem rosszul, ennél több dicséret Kojimának nem kell.
Az viszont tény, hogy a játékmechanika miatt sokan x óra után feladták. Most hogy őket lehetne-e türelmetlen jelzővel illetni, vagy Kojimának kellett volna-e sokszínűbbé tenni a játékot, passz.
Engem talán még zavarna is ha egyöntetű fogadtatásra talált volna a játék.
Így most mindenki erről beszél, megosztó, Kojimás.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2160) torik válasza erahurka (#2151) üzenetére


torik
senior tag

Megnéztem, leesett hogy 10-et kell csinálni mind a 4 kategóriából, azt hittem összesen kell 10 és mindből legyen benne :D nem is értem hogy néztem be ennyire amúgy, tök kézenfekvő :(((

All that and a bag of chips

(#2161) Dlite válasza .LnB (#2152) üzenetére


Dlite
tag

:R

RTX2060 I5-9500

(#2162) Kvelstadt válasza .LnB (#2100) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Kocsiba? Körbementél a hegy körül vele vagy mi?
Én úgy csináltam hogy vedd a mama "háza és a cel közötti legrövidebb utat és ott mentem én.
Na jó a folyóig volt kötélpálya aztán felmentem a meteorológushoz gyalog, onnan motor a havas részig és onnan gyalog.

Adam.
Volt cica de ott helybennleszedtem mamával a hátamon.
Mindig van nálam hematikus gránát bőven. Ja és ezt mobilról írom szóval valami rosszul csinálsz.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2163) RudY válasza oriic (#2137) üzenetére


RudY
addikt

A madarak elrepültek Dél-Amerikába, az őzeket és egyébként mindent is megettek már az öszvérek, ennyi. :P
Egyébként tényleg láttam egy pillangót (és magamnál is voltam), de legközelebb lefotózom neked és most már meg is nyugodhatsz. ;] :DDD

(#2164) freeknight válasza RudY (#2163) üzenetére


freeknight
őstag

Meg vannak szitakötők is :)
Én amúgy lehet haluztam, de szerintem láttam már halat is folyóban. Mondjuk logikus annyiból, hogy őket legalább az idővihar nem érinti.

[ Szerkesztve ]

(#2165) Dlite válasza freeknight (#2164) üzenetére


Dlite
tag

Ha jól emlékszem vannak olyan képek az óceánokról ahol bálna és delfin tetemek vannak a partokon. Gondolom akkor a vízben is hat.....

RTX2060 I5-9500

(#2166) Wesder válasza Dlite (#2165) üzenetére


Wesder
félisten

Egyszerű a megoldàs.
Timefall àlló esőkabàtot minden àllatra.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2167) pomk válasza Dlite (#2165) üzenetére


pomk
őstag

Bár még nem játszottam végig és bízom benne hogy azért kiderül az igazság, de szerintem a bálnák nem a timefall miatt haltak meg.
Apropó, az kiderül hogy mitől is van ez az egész timefall / BT / beach dolog? Mi volt az egész eredője? Mi történt? 🤔 Ha spoileres a válasz és csak a játék végén derül ki, akkor kérem spoilerrel válaszoljatok. ☺️

(#2168) Adam_Shepard válasza Kvelstadt (#2162) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

csak, mert nálam egy pityu meg két granada után eldobta a mammert. elsőre meglepett, most meg megint lesz ELVILEG egy ilyen. Lokni mondta.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2169) cocobanana


cocobanana
tag

Most tartok a chapter 6 elején vagy közepén franc se tudja, mert kicsit rövidek már a story szálak. Pedig a chapter 3 baromira hosszú volt, de lehet mert ott nagyon sok állomást maxoltam ki. Itt most jelenleg 3 állomást kell a hegyekbe, de elég easy mert tele raktam kötél pályákkal, meg amíg a királis hálózatban vagyok, addig út is le van rakva. Bár a kötélpályámat senki nem lájkolja... :( Szóval elég gyorsan mennek a chapterek jelenleg 4.töl :(((

(#2170) hombre[EU] válasza Dlite (#2165) üzenetére


hombre[EU]
veterán

[link]

Life, Uh, Finds A Way

(#2171) cocobanana válasza pomk (#2167) üzenetére


cocobanana
tag

Nem tudom, hogy hol tartasz benne és elszoktad e olvasni az interjúkat, ott nagyon sok mindent részletesen leírnak, amit nem adnak bele cinematicba.

(#2172) cocobanana válasza .LnB (#2152) üzenetére


cocobanana
tag

Emberek még hidakat se tudnak építeni, nem hogy mást. Külön ytb videó van tutorial róluk több százezer nézettséggel. Meg max híd alapot felhúzzák aztán majd biztos valaki 800 fémet beletesz, meg útról sincs fogalmuk. Csak motorral meg kocsikkal rohannak végig és sírnak jaj sziklás a terep meg folyó van.

[ Szerkesztve ]

(#2173) torik válasza cocobanana (#2172) üzenetére


torik
senior tag

Hagyján, láttad Dunkey videóját róla? Motorral sziklás terepen, majdnem függőleges sziklára nem tud felmászni, a blood bag-ek nincsenek a ultility belt-be pakolva...és panaszkodik :W
Pedig szoktam nézni a videóit és hiába bohóckodja el a dolgokat, egy alaphangon ügyes srácról van szó, de ha arra sem veszed a fáradtságot hogy megértsd a játék alapjait, hát nyilván nem fogsz jól szórakozni.

[link]

All that and a bag of chips

(#2174) RudY válasza torik (#2173) üzenetére


RudY
addikt

Van aki az olyan apróságot is értékeli, mint pl. a nem csak a vakvilágban bóklászó NPC-k, vagy a leeső csomagok a magassági korlátoknál (ami másnál viszont negatívum). Apró dolgok, de mégis hozzáadnak valamicskét.
22 AWESOME Details in Death Stranding

(#2175) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Feljebb szóba kerültek a játék gyengeségei. Szerintem a legjelentōsebb az input lag. A mozgásban/közlekedésben és a tps részeknél is nagyon érzōdik,hogy a játékirányítás nem elég stiff (merev?) és ezért az "akciós részek" sutának tūnnek. Ez volt az egyik legnagyobb problémám a RDR2-nél is. Annál PC-n javult,de még mindig elmarad az optimálistól, egyszerūen az animációk blendelése...lassú. Nagyon kiváncsi vagyok a TLoU2-re,mert sokat dolgoztak rajta,hogy a kiváló minōségū animációk ne akasztják meg a gameplayt és reszponzív maradjon. Nagyon magasra rakhatja a lécet a ND már ebben a genben, de a következōben szinte biztos akkor adat azonnali hozzáférésével

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#2176) torik válasza hombre[EU] (#2175) üzenetére


torik
senior tag

Ha ezt látná egy nyelvtanár, felkötné magát :D

Amúgy a lövöldözős részek szerintem is a gyengeségek közé tartoznak, de nem is azért amit te mondtál, hanem mert egyszerűen nem voltak odavalóak szvsz. Nem is értem igazán, volt három rész ahol durrogtatni kellett, egyik sem volt valami hosszú, ellenben nem nyújtott semmi kimagaslót/egyedit ilyen téren. Aki élvezte a játékot annak nem hiányzott, aki meg ezt szereti az nem DS-ezni fog, ennyi. Sztorit vitte előre úgy ahogy, de nem hiszem hogy pont Kojima nem tudta volna ezt máshogy megoldani.

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#2177) hombre[EU] válasza torik (#2176) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nehezen beszél madzsar :D btw nem volt magyar nyelvtanárom :B my humble apologies

Life, Uh, Finds A Way

(#2178) ztszie válasza .LnB (#2157) üzenetére


ztszie
csendes újonc

Hejhó, te tudod, hogy kellene királis sávszélességet felszabadítani? próbálnék építkezni de elfogytam :/

(#2179) torik válasza ztszie (#2178) üzenetére


torik
senior tag

Én is tudom :U szállíts le csomagokat oda ahol építkezni akarsz, csomagokért cserébe kapsz sávszélt.

All that and a bag of chips

(#2180) torik válasza hombre[EU] (#2177) üzenetére


torik
senior tag

Engem nem zavar, én is szoktam használni a hunglist :DD csak jópofa volt :D

All that and a bag of chips

(#2181) ztszie válasza torik (#2179) üzenetére


ztszie
csendes újonc

köszi :)

(#2182) VikMorroHun válasza ztszie (#2178) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Vagy lebontasz valamit, amire már nincs szükséged.

Apropó, érdekesen működik a játék közösségi építkezős része. Átkeltem 3* egy patakon. Nézegetem a térképen, hogy hova is kellene menni, és látom ám, hogy online hidat jelez mögöttem. Megfordulok, és tényleg megjelent egy kész híd ott, ahol addig semmi sem volt.

Öszvér teherautót hogy lehet javítani? Tavi Gócvárosban nem akartak foglalkozni vele, hiába integettem a terminál előtt, hogy nekem erre szükségem van a szállítási feladatokhoz... :)

[ Szerkesztve ]

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#2183) erahurka


erahurka
félisten

Asszem a 9. chapter végénél járok. Nincs már sok. A történet nálam még mindig kicsit ergya, nem érzem hogy a fordulatok megalapozottak lennének, inkább mintha Kojima a seggéből rántotta volna a dolgokat két sör közt.

Ezek a teherautók amúgy többet bírnak mint gondoltam. Heartmantól elmentem egészen le a fekete szutyok melletti lerobbant elosztóig.

(#2184) ztszie válasza torik (#2179) üzenetére


ztszie
csendes újonc

ezt a ludens rajongót próbálnám bekötni, de nem annyira akar se küldit adni ide, se ő nekem.

(#2185) torik válasza erahurka (#2183) üzenetére


torik
senior tag

A sztoritól én is többet vártam, de belátom mivel tudtam hogy ki készítette a játékot abszolút minden eshetőségre fel voltam készülve, semmi nem lepett meg :D egyébként érdekes elképzelés a történet, nem tudom mennyi belőle a filozófia és mennyit rakott hozzá Kojima, de létező alapokra épít annyi fix.
Amúgy szerintem ugyanezt érdekesebben is el lehetett volna mesélni, valahogy megmarad "lassú mederben" egész végig a történetvezetés. Kár mert egy elég érdekes világot vezet fel.

All that and a bag of chips

(#2186) torik válasza ztszie (#2184) üzenetére


torik
senior tag

Én vele nem foglalkoztam, nézd meg ezt [link]

All that and a bag of chips

(#2187) felixo


felixo
őstag

Én most értem a Kikötő Gócvárosba. Út közben viszont le kellett raknom a motort, mert nem tudtam tovább menni vele. Később, ha arra megyek, ott lesz még a motorom ? Vagy arra már nem lesz szükségem ?
Spoilermentes válaszokat előre is köszönöm.

Redmi Note 9

(#2188) ztszie


ztszie
csendes újonc

platinázom és elvileg be kel l mindent kötni a hálózatba

(#2189) Kvelstadt válasza Adam_Shepard (#2168) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én ott álltam végig a az épület brjáratába és kb egyhelyben állva osztottam.
Gondolom tudod (én csak később jöttem rá) de ha L2 melle az R2-t is nyomva tartod akkor a világ végere is le tudod dobni a gránátot. Ezzel.a módszerrel még nem volt esélye egyik pokémonnak se ellenem. :)

#2187 felixo
Ha időben visszamész. Én ugyanott hagytam el a motort de vissza is mentem érte miután elértem a célt.
Szóval mikor játékban vagy akkor az eső is esik itt es teljesen le tudja bomlasztani.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2190) felixo válasza Kvelstadt (#2189) üzenetére


felixo
őstag

Csak ugye nem arra visz a sztori, max. keletre lehet vinni !? Nem tudom, érdemes e, vagy lesz még máshol is moci ?

Redmi Note 9

(#2191) ztszie


ztszie
csendes újonc

mi van olyankor ha véletlen valakit éles fegyverrel öltem meg, és nem égettem el? előbb bedobott egy full game overt és most keresném hol volt, de nem lelem. találkoztatok ilyennel már?

(#2192) Macccy


Macccy
senior tag

Szép estét minden Sam -nek!
Ma volt sok időm tolni ...
71 (!) óra van benne, Episode 5 ... fent körbementem a PVs területen át ahogy kell, outpost, északnyugati elosztó és a hegyi felfutó végén a hegyi gócváros, ami baromi jól néz ki azzal a szurokkal meg a kocka épületekkel. Még mindig simán leköt a cucc, most mennem kell összehozni az ikreket. Nekem a lövöldözés is nagyon bejön már, "akciójátékosabb", mint hittem.
Órákból amúgy szerintem azért van ennyire sok, mert a felszerelésekkel, javítással és pihenéssel, ha olyan menedéknél vagyok, akkor elbíbelődök.

Pozitívum az eddigiek mellett, hogy fokozatosan meg tud lepni a játék, olyan fejlesztési lehetőségek jönnek néha, amire nem is gondoltam volna, pl. a hátizsák fejlesztése, zsebek, akksik, kapott szerszám- és gránát-táskák.

(#2193) erahurka


erahurka
félisten

(#2194) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A neheze azt hiszen megvan. 😋

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2195) erahurka válasza .LnB (#2194) üzenetére


erahurka
félisten

Ehhez mit kellett?

(#2196) .LnB válasza erahurka (#2195) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

4x20 LoL

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2197) james001


james001
veterán

Végeztem a sztorival. 53 óra.
Tényleg nem tudok mit írni erre a játékra csak azt,hogy zseniális. Kojima megint bebizonyította hogy mekkora egy agya van,hogy mekkora egy tehetséges fickó... Egyszerűen hatalmasat alkotott megint. Ennyire különleges és érdekes sztorival nem találkozni mindenhol,és Kojima ezt annyira szépen tudja felépíteni,hogy csak na.
És persze dicséret az összes színésznek (főleg Mikkelsen-nek),és a többi Konam... khmm... Kojima Productions srácnak is :P

Befejezés spoiler.
A vége azért rendesen rád zúdít mindent,de ez is szokásos Kojima style,szokásos MGS style :DDD Ezt a Bridget/Amelie dolgot már sejtettem egy ideje,de azért így is meglepett egy-két dolog az ő sztorijával kapcsolatban. Aztán pedig az atombomba... Hogy Sam valójában Cliff fia,hogy az inkubátorban az emlékekben Sam volt valójában a BB. Ezt nem gondoltam egyáltalán,pedig azért utána vissazagondolva sok "utalás" van erre azért előtte. Nem volt egy akkora nagy bumm mint az MGS4 Big Boss jelenete pl,de azért így is tapsoltam közben mint valami hülyegyerek :DDD

Spoileres kérdések.
Gondolom az 5 lebegő alak az égen az 5 kihalási entitás akar lenni,de Heartman laborjában azt tudjuk meg,hogy ezek között volt dinoszaurusz és mammut is,tehát akkor lehet ők az égen valaki mások?
Hülye kérdés de most akkor konkrétan Lou az Sam babaként? Vagy egy random BB akit Sam "babaformájából kísérleteztek" ki?

Még írhatnék jó sok dolgot pl a játékmenetről,de már fáradt vagyok,nincs rá erőm agyilag. :)
A lényeg hogy nem csalódtam ebben a játékban,100%-osan GOTY számomra,az egyik legjobb játék amivel valaha játszottam :R

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2198) oriic válasza james001 (#2197) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lou egy random Bridge-Baby. Csak szoros lett a kapcsolata Sammel és így tudta megmutatni neki az emlékeit.

Live-Die-Respawn

(#2199) ztszie válasza .LnB (#2196) üzenetére


ztszie
csendes újonc

grat, átérzem, de a 60as szint se pite, nekem még 8time meg 15 vegyi kell :)

(#2200) wolf13 válasza oriic (#2198) üzenetére


wolf13
őstag

Azt még értem, hogy az emlékeket miért láttam Sammel, de BB-t mikor Cliffel együtt lelövik, ugye meghal. Így a Parton Amilie befoltozta a sebet, s ott már Samnek szólította. És mondta neki, hogy visszahozza az élők közé , "gyere hazamegyünk, tudom az utat"! A vízből pedig Cliff nézte, ahogy magára hagyta a kis BB-t, a (Amile szavai miatt) számomra Sam. Ebbe az elmélet egy valahogy azért nem állja meg teljesen a helyét (vagy elkerülte valami a figyelmem) , mert egy azon időben létezne Sam felnőttként s bébiként.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.