Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) bbdzyx válasza Kvelstadt (#1497) üzenetére


bbdzyx
senior tag

14 epizód volt azt hiszem, de ezek közül van ami igazából egy félórás átvezető. Az utolsó két órányi cutscene is azt hiszem egy-egy fejezetnek volt besorolva.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#1502) Viper26 válasza Zsolty20 (#1500) üzenetére


Viper26
nagyúr

Talán 3 órám van eddig benne, az elnök utáni küldetésnél vagyok, most építettem postát.

Gondolom akkor úgymond ki kell bírni addig, akkor no para. :)

iPhone 14 | FR955

(#1503) Zsolty20 válasza Viper26 (#1502) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Nem emlékszem, hogy pontosan mikor kaptam annak a lehetőségét, hogy készítsek ilyen sprayt, de asszem addig nem is nagyon sérülnek a dobozok. Utána már rendesen. :D

(#1504) felixo


felixo
őstag

Alzán elfogyott a kulacsos verzió.
Remélem én még megkapom !? :U

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 9

(#1505) james001 válasza Kvelstadt (#1497) üzenetére


james001
veterán

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1506) VikMorroHun válasza .LnB (#1471) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Erről jut eszembe: a játék elején kérte a születésnapomat, és magyarázott ezzel kapcsolatban valamit. De már elfelejtettem, hogy mit. Ez mire is vonatkozott?

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#1507) bbdzyx válasza VikMorroHun (#1506) üzenetére


bbdzyx
senior tag

A csillagjegyed alapján adta meg, hogy hányas a DOOMS szinted. A gameplayre elviekben nincs ráhatással, csak easter egg.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#1508) Kvelstadt válasza bbdzyx (#1507) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Vajon itt is felköszöntenek ha aznap játszol?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1509) oriic válasza Kvelstadt (#1508) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen, kapsz egy tortát.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#1510) Kvelstadt válasza oriic (#1509) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Akkor nyár vegén előveszem majd megint. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1511) RudY válasza oriic (#1509) üzenetére


RudY
addikt

Ami meglepetésnek szánt spoiler. ;] :DDD :P

(#1512) Zsolty20 válasza oriic (#1509) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Nekem november 8-án volt a születésnapom, de nem kaptam semmit. :D

(#1513) Wesder válasza Zsolty20 (#1512) üzenetére


Wesder
félisten

Szòval a Death Stranding neked semmi?;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1514) Zsolty20 válasza Wesder (#1513) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Én kérek elnézést :O :D
Gondolkodtam is, hogy megírom Koji bának, hogy köszi az ajándékot bro. :D

(#1515) iguana


iguana
őstag

a királiummal szennyezett csomagokkal mit lehet/kell csinálni? pl:
az ócskásnál van egy rakás ilyen csomag. hogy lehet kézbesíteni őket?

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#1516) Komplikato válasza iguana (#1515) üzenetére


Komplikato
veterán

Szerintem csak újrahasznosítás lehet, mint a tönkre ment csomagokat, de ez is hasznos lehet nyersanyag gyűjtés él.

Az esővédő épület tényleg képes csomagokat javítani vagy csak hoax?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1517) Viper26 válasza Zsolty20 (#1512) üzenetére


Viper26
nagyúr

Én kaptam. :D

iPhone 14 | FR955

(#1518) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

Wall of text alert SPOILERMENTESEN
Na, egy napot ízlelgettem magamban, míg összeállt, hogy végülis pozitív élményként könyveltem el magamban, de azért csalódott is vagyok, mert többet vártam. De nem a külcsíntől és a gameplay-től. Az pont olyan, mint amit sejteni lehetett a promo anyagok láttán.
A szinkronszínészek és a mocap valami zseniális, ami még a Detroit-ot is messze lekörözte.
Azonban nem reformálja meg a legalapvetőbb játékmechanikai elemet, a játéktérben való navigálást, de pont feldobta annyira, hogy központivá váljon és ne legyen unalmas a 15-ik óra után sem. A gyönyörű grafika, a játékhoz komponált soundtrack mind segített elmerülni ebben a meditatív, magányos utazásban.
Aztán a 16-ik órára ráuntam, de nem magára a sétafikára, hanem, az ismétlődő, kiszámítható encounterekre a BT-kkel, valamint a MULE-okkal. Hamar ki lehet ismerni a kőbuta MI-t, amin látszik, hogy csak azért írtak meg, hogy pár bpm-el megemeljék az ember pulzusát a nagy fotelba süppedés közepette. Egy idő után a BT zónák is csak feltartottak, nem fokozták a feszültséget, hanem inkább tettek frusztrálttá.
Ismétlem magam: ezt vártam, de mégis úgy érzem, hogy jóval többet ki lehetett volna ebből az "open world"-ből. És itt jön képbe a sztori.

Az MGS sorozat nagy kedvencem, főleg a szürreálisan, már-már parodisztikusan giccses sztori miatt, ahol a két tucat főbb szereplő küzd a világ irányítása felett és ahol mindegyikük a másik klónja, bajtársa, árulója. Kojima itt is hasonlóval próbálkozott, de ezt mégegyszer nem vette be a gyomrom.
Egy percig nem éreztem, hogy Sam-en, az első nagyobb cutscene-ben rohangáló pár tudóson, valamint a többi főbb szereplőn kívül létezett volna bármilyen nemzet, fennmaradt lakosság, akiket össze kellett volna kötni. A föld alatt, egyenkuckókban bujkáló remeték hologramjai nem adták át azt az érzést, hogy itt bárkinek is a sorsa forogna kockán a főhős csipetcsapaton kívül. Legalább a nagyobb városokban lett volna egy-egy emberi őr, aki a cutscene-ken kívül egy barátságos gesztussal üdvözli a megfáradt Sam-et.
A legnagyobb problémám viszont az, hogy a játék grandiózus felütése, miszerint "kösd össze újra Amerika népét, hogy túlélje a világvégét" egy kurva nagy blöff. Az egész nem fut ki másra, mint egy természetfeletti barátok közt epizódra. Ez pedig nagyon elszomorít, mert igazán ebből, a teljesen nulláról felépített alaphelyzetből lehetetett volna sokkal többet kihozni, mint különböző szimbolikusnak szánt toposzok egymás hegyére-hátára hajigálása.
A legnagyobb blődségeket pedig Kojima megmagyarázza még nagyobb morbidságokkal. A végére a karakterek motivációi teljesen elvesztek a sok katyvaszban.
Nem is tudom melyik magyar cikkben olvastam, amivel teljesen egyet is tudok érteni: kellett volna egy tapasztalt producer, aki valamennyire gátat szab Kojima agymenéseinek, ha kell akár több játékra szétbontva azokat, mert ebben annyi kraft volt, hogy bőven megtöltött volna akár két különböző univerzumot is, de ellőttek mindent egyszerre.

Spoilermentesen ennyi, kíváncsi vagyok a véleményekre, miután többen is végeztetek vele, LnB-ére főleg.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#1519) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

A haluzásoknak van valami menetrendje vagy randomok? Én azt veszem észre, hogy ha sok BT mellett töltök el időt, akkor jönnek elő.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1520) #20411392 válasza bbdzyx (#1518) üzenetére


#20411392
törölt tag

"Egy idő után a BT zónák is csak feltartottak, nem fokozták a feszültséget, hanem inkább tettek frusztrálttá."
Ez sajnos maximálisan így van. Az első pár összecsapás velük szórakoztató. Utána viszont tényleg csak feltart. Kicsi spoiler: A havas területnél volt az, hogy mennem kellett fel a hegytetőn élő majomhoz (az asszonyának gyógyszert kellett vinni) -> majd vissza a dokihoz a cuccért -> majd vissza. Na ott közte én háromszor nyírtam ki a lelkes BT-t. Persze kikerülhettem volna a területet, de ah...

A játék legvégén volt egy tényleg kihívást jelentő harc, amikor három kutya BT jön ránk.
Abban is egyébként az volt a para, hogy elfogyott a gránát. Semmi más.
Az utolsónak mondható BT mondjuk tetszett. Az sem nyújtott kihívást (még annyit sem, mint a szimpla BT), de látványos volt.

"Legalább a nagyobb városokban lett volna egy-egy emberi őr"
Voltak. Én összefutottam párral. Pontosabban nem őrök, hanem ők is anyagokat szereztek be. Szép fehér ruhában. Nem is csak egyedül mozogtak, hanem csoportosan. Engem pedig üdvözöltek.

"Az egész nem fut ki másra, mint egy természetfeletti barátok közt epizódra."
Én teljesen bele tudtam magyarázni a globális felmelegedést a storyba.
Azt is csak akkor tudjuk elodázni pár száz-ezer évvel, ha összefognak az emberek.
A trutyiba lehúzás is teljesen jól szimbolizálja az embereket, mert aki próbál tenni a jobbért, azt vissza akarják rántani a saját gondolkodási szintjükre.
A BT-k után ottmaradó sárga kezekben is látom az emberek keze nyomát. Hiába oldunk meg bizonyos problémákat, attól még a tevékenységünk ott marad.

(#1521) torik


torik
senior tag

Eljutottam arra a pontra ahol lehet járműveket gyártani/használni és némi használat után annyira nem tetszik az dolog :( ami eddig a kihívást jelentette azt most átrobogom pár perc alatt, kicsit kiveszi a kihívást a játékból
(és ilyenkor szokott jönni az a hozzászólás hogy "akkor ne használd" ami oké csak abban sem hiszek hogy szándékosan kéne jelentős hátrányba kerülnöm, annak sincs valami sok értelme).

Fog változni a játék mechanikája ezek után, esetleg visszatérnek a hegyes-völgyes részek mint az elején, csak mostantól csak arra kell vigyázni majd hogy ne merüljön le az adott járgány?

All that and a bag of chips

(#1522) oriic válasza torik (#1521) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Végtelenségig úgysem tudod használni őket, mert inkább gyalogolni fogsz. ;]

Live-Die-Respawn

(#1523) torik válasza oriic (#1522) üzenetére


torik
senior tag

Eddig úton-útfélen volt egy töltőállomás, ha meg nincs felhúzok egyet én.

All that and a bag of chips

(#1524) oriic válasza torik (#1523) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

AZ olyan helyre ami nincs a hálózatban nem tudsz, meg amúgy is van olyan terep ahol nem tudsz járművel menni.

Live-Die-Respawn

(#1525) Kvelstadt válasza torik (#1523) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Azért motorral se minden hepi. Meg az elején azt hittem átcsapok q bt-ken simán mire észbe kapnak. Lerántottak mitorostul. 3.fejezetbe járok és rengeteg sz olyan terep ahol nem érdemes használni.
Most úgy néz ki hogy az épülő útszélen leparkolom és onnan gyalog szállitom le a cuccot. Nem öli meg a mászkálós élményt sem így, csak kicsit felpörgeti az utolsó pár küldetést az 5csillagokig.

Egyébként van értelme 5csillag után is csinálni őket? El tudnak fogyni a küldetések?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1526) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Bocs a dupláért de ezt külön akartam megírni.
Szóval egy kis élménybeszámoló a mule-okról ai-ról és arról hogy velem ne badzakodjanak.
Spoilerbe persze hátha valakinek ez még új infó lenne.
Szóval. Jövök le az öregtől jól felpakolva és be kellett mennem a mule területre. Le akartam pakolni a cuccom ládába hogy ne legyen bajuk de miután lepingeltek nem nyilt ki a tároló. Jó akkor 3szög hosdzan, lerakok mindent és hadszóljon.
Az első baj ott kezdődött hogy a mule akinek lételeme a zsákmányszerzés teherótóval telibe áthajtott a lerakott cuccomon aminek a nagy része azonnal tönkre is ment.
Itt megtapsoltam az ai-t miközben jól fel is mérgeltek.
Nemsokkal ezután le is szedtek mert az egyik feszt dobált míg pofozkodtam.
Visszamentem éppen annyi cuccal hogy rám mozduljanak, sorba leszedtem mindet a cqc madzaggal aztán elvettem a kocsijukat bementem a táborukba, visszaszereztem a még ép ellopott quest cuccaimat és az összes nyersanyagukat is.
3x fordultam az két útépítő és a táboruk között mire leadtam minden nyersanyagukat és két szakaszt is megépítettem.
Egyébkén amelett hogy tetszik ez a cqc azért us szeretem jobban a kötelet mint a gunt mert abból kijönnek hamar ennek meg nemtudom mennyi az időtartama de én jó sokat elszüttyögtem és még mindig ott feküdtek megkötözve.
Mindezek után az egyik npc íert egy emailt hogy ilyen még nem volt hogy valaki hatástalanít egy egész tábornyi mule-t.
Egyébként nem is ez volt a terv de így ez jutott ma estére, viszont baromi jól elvoltam így is.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1527) Tatyla válasza Kvelstadt (#1526) üzenetére


Tatyla
őstag

Én bolavetőt használok utána még kapnak egy rugást akkor nem kellenek fel

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#1528) Kvelstadt válasza Tatyla (#1527) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Hogy lehet megrugni őket 4szög mikor már földön vannak?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1529) wolf13 válasza Kvelstadt (#1528) üzenetére


wolf13
őstag

Igen, írja is , ha közel vagy.

(#1530) wolf13


wolf13
őstag

Éjjel abba kellett hagynom, már nem igazán volt erőm több próbálkozáshoz.

Le kellett vinnem délre egy több csomagból álló rakományt, plusz kaptam egy bombát amit Fragilenek kell kézbesítenem. Viszont ahogy beérek a területre, s ellenőrzik a csomagokat a scannerel , egyből fel is robban, s vissza kell tölteni a játékot. Próbáltam több oldalról is behatolni, a végeredmény mindig ugyan az. Esetleg valaki ellátna tanáccsal ?

Köszi

(#1531) oriic válasza wolf13 (#1530) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

En siman odavittem neki nem volt riasztas.

Live-Die-Respawn

(#1532) Tatyla válasza wolf13 (#1530) üzenetére


Tatyla
őstag

Aludj egyet egy pihenő szobában

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#1533) wolf13 válasza Tatyla (#1532) üzenetére


wolf13
őstag

Köszi a válaszokat

"Aludj egyet egy pihenő szobában"

Mert akkor mi változik ? Csak mert így mehetek vissza, s teli van 2 kocsi. Mondjuk ha találnék közelben egy online megőrzőt , akkor ott elhelyezem a bombát, s bemegyek itt pihenni.

(#1534) Lefty válasza wolf13 (#1533) üzenetére


Lefty
addikt

Epits egy postaladat, abban van maganszekreny.

(#1535) wolf13 válasza Lefty (#1534) üzenetére


wolf13
őstag

Nem ez a kérdés , hova tegyem a csomagot , hanem , hogy miért aludjak egy pihenőszobában?

(#1536) Kvelstadt válasza wolf13 (#1529) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én humánusabb vagyok nálatok. Szépen le cqc-zem és lekötözöm őket de megverve n8ncsenek és szepen eltudnak hernyózni ha akarnak. :))
De földön lévőt rugdosni nem szép dolog. :N

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1537) wolf13 válasza wolf13 (#1535) üzenetére


wolf13
őstag

Bele kellett néznem egy streambe, hát persze, hogy spoileres :W volt, na de mindegy, ő is lefeküdt , s álmodott.

(#1538) Tatyla válasza wolf13 (#1535) üzenetére


Tatyla
őstag

Hogy álmodj előtte a dologról ha már az volt akkor nem tudom mi a megoldás.ja közben rá jöttél

[ Szerkesztve ]

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#1539) pomk


pomk
őstag

Mi van akkor, ha olyan béna voltam, hogy a küldetések során kapott motorral lezuhantam egy szikláról és felrobbant? :DDD :))
Van lehetőség arra, hogy visszaszerezzem valahogy vagy egy újat szerezzek valamelyik állomás garázsában? Elég hosszú utakat kéne most már megtenni és nem szívesen gyaloglok 1 órán keresztül...

(#1540) oriic válasza pomk (#1539) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Random elszorva palyakon vagy nagyobb bazisokon az online reszen igenyelhetsz esetleg nyersanyagert magad is csinalhatsz szinten a gocvarosokban.

Live-Die-Respawn

(#1541) szcsaba95 válasza wolf13 (#1530) üzenetére


szcsaba95
tag

Nem tudom sikerült-e már megoldanod, párszor én is felrobbantam, mire felfigyeltem arra az üzenetre, hogy Fragile nem ott van ahol a csomagok, hanem egy elosztóközpontban. Ott kell lemenni a magánszobába és ott találkoztok majd.

PSN ID: szcsabi95

(#1542) wolf13 válasza szcsaba95 (#1541) üzenetére


wolf13
őstag

Igen , köszi meglett :)

(#1543) pomk válasza oriic (#1540) üzenetére


pomk
őstag

Szuper... akkor fingers crossed hátha szerencsém lesz és találok egyet.
"Receptem" még nincs, így még nem tudok építeni magamnak.

(#1544) szcsaba95


szcsaba95
tag

Ezek a bridge kapcsolatok és fonalszerződések mire jók, hogyan működnek?

Tegnap én kötöttem 25-öt olyanokkal akikkel játékon belül már kapcsolatba léptem, de ennek mi lesz az előnye?

PSN ID: szcsabi95

(#1545) oriic válasza pomk (#1543) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor a garazsban nezd meg hogy van e online felajanlas.

Live-Die-Respawn

(#1546) Kvelstadt válasza pomk (#1543) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én nem láttam más motort c2-be azon kívül amit ad a játék, azutan meg a c3-ba jópár küldetés után kaptam tervrajzot.
De hogy zúgsz le szakadékba? Én nem is vittem okyan terepre ahol úgy lattam hogy a domborzat olyan.
Szerintem nem lesz okyan a játék hogy egy idő után már csak motorral fogunk futárkodni.

#1544 szcsaba95
Valahol leírja tippekben. Több likeot kapsz, jobban látod wz elhagyott cuccait,tudtok egymásnak küldetést csinálni.
Nekem a csillagon a kapcsolati ág nagyon megugrott mióta nyomom a fonalszerződéseket. Ilyen 70pont lett rajta hírtelen.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1547) Tatyla


Tatyla
őstag

Csak én vagyok itt aki nem használ semmilyen járművet? Két lebegő szállító és már indulok is :))

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#1548) szallasi007 válasza Tatyla (#1547) üzenetére


szallasi007
őstag

Lebegő szállító?!?!?!?!? Hol tartasz te hogy ilyen cuccod van?

(#1549) Wesder válasza szallasi007 (#1548) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem csak leszerződött az Amazonnal és drònokat hasznàl.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1550) freeknight válasza Tatyla (#1547) üzenetére


freeknight
őstag

A teherautó egész sok helyen el tud menni, a bridges verzió meg védi is a cuccokat az esőtől, plusz értékelhető méretű akksija is van.
Amiért meg nagyon szeretem, hogy akár egy tonna cuccot is el tudsz vele vinni, csoportos kiszállításhoz tökéletes, illetve ha kell valami anyag, az öszvértáborokat is ezzel megyek kirámolni.
Amikor meg már összefüggő utak is vannak, az a legjobb.
Leginkább akkor használom, ha a max csillagot farmolom az állomásokkal meg a prepperekkel. Alapból értékelésért nem szeretek farmolni, de itt egy csomó tervrajzot adnak, ami nagyon jól jön. Pl a gyűjtőtől most szereztem esővédő borítást a hátizsákra, ami priceless.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.