Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone

Hozzászólások

(#1151) z0l1ka


z0l1ka
aktív tag

Akkor gondolom ez is az experimentalba van nemde? SMERSH Kell egy ilyen :D +8 slotot írnak :)

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#1152) RockHaRD válasza z0l1ka (#1151) üzenetére


RockHaRD
addikt

Nemtom, de én tegnap felraktam kb 2 hónap után a játékot, majd 10 perc után letöröltem újra...

botrány, hogy jön valaki szembe, intenék neki, de hiába nyomom az F1-et, semmi nem történik. A csávó már egy kilométerre volt tőlem, mire úgy gondolta a játék, hogy akkor most elkezd integetni...

Szánalmas, hogy arra van idejük, hogy szaros fölösleges plusz contentet rakjanak a játékba, de lényegében semmi nem változik. (Dean Hall arca ugyebár kurva fontos volt a játékba.) Ha megnézitek, kb havonta jön egy verziószámot emelő patch, vagy még ritkábban, ami azt jelenti, hogy nagyjából még 50 hónap, mire a 0.47-ből 1.0 lesz :W

H1Z1 jön nem sokára, abban legalább lesz tartalom megjelenéskor. Sőt, a Forest hamarabb kap szerintem multit, mint a DayZ normális dolgokat.

(#1153) Silent77 válasza RockHaRD (#1152) üzenetére


Silent77
veterán

Most vettem meg forestet, srácok rágták a fülem. :)
Azt kell mondjam nagyon tetszik, de multi nélkül számomra nem sokat ér. Multiba nagyon jó lesz.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1154) z0l1ka válasza RockHaRD (#1152) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

Hát nekem régebben voltak hasonló gondjaim a laggal ,de mára szinte teljesen megszűnt, oké persze nem teljes mértékben de nincs akkora lagg..Esetleg neked minden szerveren ezt csinálja ? Nekem volt ilyen de valószínű hogy valami "rossz" szerverre léptem mert csak ott volt ekkora lagg amit te is említettél,aztán egy szerver váltás után megszűnt :)

A Forest nekem is megvan ,de én kb 2 óra játszás után meguntam ,nagyon kevesek még benne a cuccok..Megépítettem a házakat ,mentem a barlangokba ,öltem kannibálokat ,építgettem de kész ennyi ..nem is tudok semmi jó élményt mondani ..craftolás is még édes kevés benne, nyílván majd később biztosan változni fog a véleményem ha lesz Multi vagy coop benne meg több cucc + Craftolás..de egyenlőre én félre tettem a gamet.

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#1155) kisborda


kisborda
tag

Az elázásnak van valami jelentősége: betegség, romlik a felszerelés? Valamint hogy lehet megszáradni?

(#1156) #65537792 válasza kisborda (#1155) üzenetére


#65537792
törölt tag

Jelenleg nincs. Egy idő után elmúlik.

(#1157) #65537792 válasza RockHaRD (#1152) üzenetére


#65537792
törölt tag

Lehet nem árt nézni a pinget. :D Meg gondolom szerszerhost függő is. Milyen sávszél, milyen gépen megy, stb.

(#1158) salmiakki


salmiakki
tag

Ma beszéltem egy sráccal, aki biztan állította, hogy ő már a rendes verzióban (Nem az experimentalban) talált sátrat, viszont csak az olyan vadászházakban spawnol, aminek az alja őz-etető és a tetején van egy kis fa házikó. Nem tudom megerősíteni, mivel eléggé ritka az olyan létesítmény és eddig csak 2-t találtam, de ha láttok egyet mindenképpen nézzetek be, hátha :)

(#1159) salmiakki


salmiakki
tag

UPDATE:
Igen, van sátor a játékban és igen, a etető tetején lévő házakban spawnol. Ennek felfedezése közben sikerült találni egy aprócska bugot is :D

Képek:
[kép #1]
[kép #2]
[kép #3]

És még mielőtt bárki megkérdezné, nem áll szándékunkban SENKINEK elmondani hogyan lehet ilyesmit csinálni, akinek van egy kis esze illetve ideje, hamar rájön :)

Összesen 1 óra alatt 5db sátrat sikerült összeszedni, kb. 12 000 000 cipőt/bakancsot és mindenféle egyéb kacatból is pár kamionnyit :D

[ Szerkesztve ]

(#1160) Mr.White válasza salmiakki (#1159) üzenetére


Mr.White
senior tag

de kis ügyesek vagytok, jól őrizzétek ám meg a titkot :C

(#1161) RockHaRD válasza salmiakki (#1159) üzenetére


RockHaRD
addikt

Egyébként maga a sátor hogy működik? Lerakod, és server restart után ott marad a benne lévő cuccokkal együtt? Vagy csak akkor van az adott helyen, amikor te is éppen azon a szerón játszol? Ha pedig elmész másik szeróra, akkor eltűnik, és a másik szerón jelenik meg? Nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#1162) salmiakki válasza RockHaRD (#1161) üzenetére


salmiakki
tag

Elvileg:
A sátor szerverhez kötött, egyenlőre restartkor eltűnik. Megnyitni úgy tudod, ha belekúszol, 63 négyzet van benne, csak akkor tudod felvenni, ha üres.

(#1163) RockHaRD válasza salmiakki (#1162) üzenetére


RockHaRD
addikt

akkor gyakorlatilag még semmi értelme a sátornak ha ugyanúgy eltűnik restartkor... :W

továbbra is kitartok amellett, hogy a Dean Hall arca viszont kurva fontos volt, hogy belekerüljön a játékba!!!:(((

(#1164) z0l1ka válasza salmiakki (#1162) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

Tehát akkor egyenlőre teljesen haszontalan a sátor ,ahogyan azt fentebb is írták :U
Egyébként annyi cuccal már szép kis piacot lehetne rendezni amint látom :C

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#1165) salmiakki válasza z0l1ka (#1164) üzenetére


salmiakki
tag

Amit látsz ott táskákat a földön, mint tele van :D Az a baj, hogy katonai eszközöket nem sikerült szerezni, csak kaját, piát, milliós nagyságrendben cipőket és pár sátrat. Egyébként tényleg nagyon ritka még, mert olyan 50-ből 1x rak ezekbe a bódékba sátrat, remélem ez azért nem marad így.

(#1166) nanorambo


nanorambo
őstag

Azt nem tudjátok, hogy van-e tervben mod support? Persze tudom még nincs kész a játék (elég messze van tőle), de ha egyszer kész lesz lehet majd modolni?
A másik, hogy csak ez az egy terület lesz?

(#1167) perge666


perge666
veterán

Üdv.
F710 Gamepaddal lehet játszani a játékot?
Magyar felirat gondolom nincs benne.

(#1168) salmiakki válasza perge666 (#1167) üzenetére


salmiakki
tag

Van benne Magyar felirat, de elég bugos és hiányos is.

(#1169) perge666 válasza salmiakki (#1168) üzenetére


perge666
veterán

Az már egy jó jel ha van,lesz az még jobb is idővel.:)

Kontroller tapasztalata van valakinek??

Érdemes e már megvenni,vagy várjak még vele?

(#1170) #65537792 válasza perge666 (#1169) üzenetére


#65537792
törölt tag

Szerintem ez pont nem az a játék amit joy-al kéne játszani. :D

(#1171) Silent77 válasza perge666 (#1169) üzenetére


Silent77
veterán

Sztem érdemes, egyre drágább lesz.
PH-n ajánlom Csaba951-et, nála 6000ft.
Kontrollerrel nincs tapasztaltatom, de ilyen játékot nem is játszanék azzal.
Hátrányba kerülsz.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1172) Lien


Lien
tag

Sajnos xbox360 kontrollerrel nem lehet játszani MÉG. De remélem a későbbiekben lehet és még azt is remélem, hogy a játékot addig stabilizálják amíg a gépemen full minimumon elfut élvezhető FPS-el. :)

(#1173) hun-man


hun-man
tag

Valaki tud valamilyen új trükköt amivel lehet dombnak felfele-lefele sprintelni? Úgy tűnik a patch-el ezt most kivették...

(#1174) RockHaRD válasza Lien (#1172) üzenetére


RockHaRD
addikt

Gyakorlatilag a 100 gombos magyar billentyűzetet teljesen kihasználja a játék, szóval esélytelen kontrollerrel érdemben irányítani, ezért 99%, hogy nem is lesz támogatás rá a későbbiekben sem.

(#1175) perge666


perge666
veterán

Akkor nem szerzem be,bill+egér kombó nálam nem nyerő.
Fotelbe vagy ágyba szeretek játszani.
Pedig eléggé tetszik a játék.:-[

(#1176) #65537792 válasza hun-man (#1173) üzenetére


#65537792
törölt tag

Menj srégen. Ide-oda.

(#1175) perge666

Wireless bill, egér? :D

[ Szerkesztve ]

(#1177) Gilthanas válasza #65537792 (#1176) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Logitech K800 és egy G700S elég okés együtt ;)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#1178) perge666 válasza #65537792 (#1176) üzenetére


perge666
veterán

Nekem nem tuti úgy sem sajnos. :(

(#1179) m3gyo


m3gyo
csendes tag

Na elviekben erre a hétre lett ígérve egy hotfix ami bekapcsolja a prezisztenciát legalábbis a sátrakon biztos. Elviekben ez holnap érkezhet, hiszen ekkor lesznek a szervkarbantartások. Kíváncsi leszek, remélem megérkezik.

(#1180) z0l1ka válasza m3gyo (#1179) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

Nem bánnám :) kicsit jó lenne ha pörögnének :D Persze tudom könnyű így dumálni nekem,de úgy gondolom hogy vannak már elegen ,sőt már új helyre is költözött a csapat ,gondolom anyagi nehézségekkel nem küszködnek ;] :U szóval hajrááá :DDD

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#1181) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Skacok az mitől lehet, hogy nem látom sokszor a betűket egy-egy tárgyra jobb klikel kattintva vagy akár beállításokban? Csak a feketeséget látom és vakon lépdelek egy-egy opció között.
150 órája így játszom, tehát nem para, csak gondoltam rákérdezek másnál van e ilyen vagy ha megoldotta valaki az jó lenne :)

swagger55: Máris kipróbálom, áldassék :)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#1182) DokiBaxxi válasza Gilthanas (#1181) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Játék nyelve: magyar --> angol

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#1183) m3gyo


m3gyo
csendes tag

Na ma nem lesz hotfix úgy nézem, sehol semmi hír róla. Hicks pedig a hivatalos fórumon, early weeks of august-ról írogat. Ami augusztus korai hetek-et jelent, tehát sajnos ez egy bohém - magyar szótár szerint azt jelenti majd, egyszer csak talán augusztus 31-e előtt.

Pedig a sátrakon kívül is lenne mit javítani és ezeket is ígérik a fixben:
- közelharci fegyverek nem találják el a zombikat csak 5-6 próbálkozásból, vagy abból sem.
- nem tudok támadni bug, azaz hiába püfölöd a bal gombot semmi nem történik

Ez a kettő ami erőteljesen erodálja a a játék élményt. és komoly frusztrációt okoz. De sajnos mivel nagy a csend a mai szerver karbantartással nem fog érkezni semmi. Vélhetően leghamarabb jövő hét, de szerintem jobb ha felkészül az ember fia arra, hogy majd 0.48-al szeptember elején érkeznek a javítások.

(#1184) DokiBaxxi válasza m3gyo (#1183) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Nem tudom, hogy vagy vele, de hotfixeket nem szoktak nagy dobra verni. Vagy jön a szerverkarbantartás közben, vagy nem. Ha jön, akkor meg szépen meglepődünk :))

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#1185) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Csak konyhakéssel lehet megnyúzni szarvast, disznót?

Mert pristine combat knife-al és a bajonettel sem adta ki az opciót pedig régen tudtam nyúzni rohamkéssel. Most nem engedi 2 különböző állattal is próbáltam.

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#1186) m3gyo válasza Gilthanas (#1185) üzenetére


m3gyo
csendes tag

Valószínű ez is egy bug.

(#1187) m3gyo válasza DokiBaxxi (#1184) üzenetére


m3gyo
csendes tag

Hát igen de ezt a hofixet elég sokan követelik a biohémokon, ergo ha már kész lenne nem rejtenék véka alá. A problémákról amit javít úgyis tud mindenki, tehát az információ előre való közlésével csak nyernek.

Azt a hotfixet nem érdemes kiposztolni ami olyan hibát javít ami nem köztudott, vagyis csak egy szűk kör ismeri, ergo nem akarjuk reklámozni, hogy elcsesztük és most javítjuk. De amiről már mindenki tudd, alá egy ismert biztonsági rés vagy mint a mostani hibák. Arról viszont szép nagy médiakijelentésekben kell hotfixet kiadni, hogy lássa a nép, mi mennyire de mennyire ott vagyunk a szeren.

Aztán lehet a bohémeknél annyira null kilométeres a társaság, hogy nem foglalkoznak ilyen dolgokkal. De a remény hal meg utoljára. Én nagyon szeretném már ezt a fixet. ;)

(#1188) zooom3r


zooom3r
tag

Aug. 13. a patch e szerint: link

(#1189) m3gyo válasza zooom3r (#1188) üzenetére


m3gyo
csendes tag

Na ez örvendetes van egy időpont és javítva lesz a közelharci bug is és lesz működő sátor. Plusz ha azok fele belekerül amit ott leírtak már happy leszek nagyon :)

(#1190) zooom3r válasza m3gyo (#1189) üzenetére


zooom3r
tag

Hát ja! Én is kíváncsian várom ... :C

(#1191) hun-man


hun-man
tag

Nem tudtok valamilyen megoldást a folyamatos játékból való kilépésre? 10-20 percenként azt írja, hogy a játék működése leállt. :F

(#1192) zooom3r válasza hun-man (#1191) üzenetére


zooom3r
tag

Másnál is előfordult már (link), de konkrét megoldást nem találtam. Nálam nem volt még ilyen. Próbálkozz drivert frissíteni a vidkarihoz.

(#1193) hun-man válasza zooom3r (#1192) üzenetére


hun-man
tag

Én is olvastam, hogy nem egyedi probléma, már mindent megpróbáltam. Most frissítek a configomon, állítólag a kevés ram is okozhatja a problémát.(jelenleg 2GB) :F

(#1194) zooom3r válasza hun-man (#1193) üzenetére


zooom3r
tag

Lehet hogy segít, mivel a játék még elég optimalizálatlan. Amúgy nekem 4GB-om van.

(#1195) Chalez válasza hun-man (#1193) üzenetére


Chalez
őstag

Pl. 8 gigával észrevehetően jobban fut, mint 4-el...2-vel érdekes lehet... :F

(#1196) Rison77


Rison77
senior tag

Nálam behalt az egész játék, tökéletesen futott eddig, gondolt 1-et, dayz működése leállt, azóta hiába kattintok steam belül a játékra semmi, relog megvolt semmi, újratelepítés megvolt semmi, tölt egy kicsit feladatkezelőben megjelenik úgy 5 mp-re a játék, aztán eltűnik.

(#1197) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Ezt Zajtán fotóztam, olyan ismerős volt a környezet a távoli templom és víztoronnyal :)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#1198) #65537792 válasza Gilthanas (#1197) üzenetére


#65537792
törölt tag

Betájolás után elkezdtél futni? ;]

(#1199) Gilthanas válasza #65537792 (#1198) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Csaltam, mert autóval voltam GPS-el és csak egy pillanatra álltam meg egy fotóra. Majd nagyot húztam a Zero kólából és mentem tovább meleg ebédet enni :)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#1200) etejedu


etejedu
őstag

A játék beszerzése napján lőttem ezt a képet. :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.