Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone

Hozzászólások

(#901) etejedu válasza Gilthanas (#900) üzenetére


etejedu
őstag

Akkor csak pár kérdés:
1. El lehet dugni tárgyakat vagy elzárni?
2. Halál után megmaradnak az elzárt illetve eldugott tárgyak? Lehet ilyet?
3. Ha egy szerveren egy helységben egy tárgyat valaki felvesz pl.: fegyver, az a későbbiekben már soha nem lesz ott újra?
4. Kommunikálni csak ts-en lehet vagy írásban is van rá lehetőség? Pl nem szeretném zavarni a "hálótársamat" az éjszakai pofázással.

(#902) RockHaRD válasza etejedu (#901) üzenetére


RockHaRD
addikt

1. Igen, csak az adott szerveren lesz ott, egészen restartig, vagy amíg más el nem lopja
2. Ha ugyanazon a szerón vagy, és nem resetelt azóta, akkor igen, de mindkét pont hülyeség, nem kell vele foglalkozni, inkább vigyázz magadra, ha meg meghalsz, így jártál, ahogy belejössz a játékba, egyre gyorsabban tudod majd összekaparni a cuccokat.
3. Ez így leírva nem igaz. Szerver restartkor újra spawnol minden loot, de random minden. Max annyi, hogy rendőrségen általában van 1-2 fegyver, de többféle lehet, és többféleképpen elszórva, szal végülis kétszer ugyanoda nem spawnol semmi, de van rá esély, hogy egyszer a jövőben találsz ugyanott ugyanolyan lootot.
4. játékba van beépített voip, úgy terjed a játékban a hang, mint a valóéletben (közelebb van a másik fél, jobban hall). Van írásra is lehetőség, de nem nagyon használja senki, de úgy vettem észre, hogy úgy működik, mint a hang, tehát az látja amit írsz, aki közel van.

(#903) wjbhbdux válasza etejedu (#901) üzenetére


wjbhbdux
veterán

1, jelenleg nem, nemsokára beteszik a sátrakat amik a bele rakott dolgokkal együtt megmaradnak az adott szerveren újraindítást követően is. elZÁRNI nem tudod, ha valaki megtalálja akkor az övé
2, nyilván meg fognak
3, jelenleg nem, később majd fognak tárgyak respawnolni, de persze nem feltétlenül ugyanaz, mindenre van vmennyi esély hogy oda kerülhet-e az adott pontra
4, írásban is lehet, de agyonlőnek mire beírsz egy sort.

/s

(#904) etejedu válasza wjbhbdux (#903) üzenetére


etejedu
őstag

Akkor érdemes nem haverkodni senkivel! :U
Mire megy ki ez az egész? Hogy hogyan viselkedsz ilyen helyzetben? Tiszta sor hogy a kajáért ölsz italért ölsz!
Erről jut eszembe meg lehet halni evés, ivás nélkül, mint az életben?
Van valami cél a játékban az idézőjeles túlélésen kívül is? Lehet városokat újjáépíteni?
Járműveket megszerelni használni megtankolni stb.

(#905) wjbhbdux válasza etejedu (#904) üzenetére


wjbhbdux
veterán

meghalsz persze, járművek és barikádozás még nincs a játékban.

/s

(#906) Gilthanas válasza etejedu (#904) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Halálozási lehetőségek a játékban:

Éhenhalsz
Szomjanhalsz
Éhezve telezabálod magad és ezért meghalsz
Lezuhansz
lelőnek
leszúrnak
leütnek
levágnak
megesz a zombi
elvérzel
felrobbantanak
megmérgezed magad
megmérgeznek mások
megbetegszel
vérmérgezés

Egy pár módon meg lehet halni :)

Egyelőre megfagyni, megfulladni, megégni nem tudsz még de hamarosan:)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#907) #65537792 válasza wjbhbdux (#903) üzenetére


#65537792
törölt tag

Erre a sátras dologra kiváncsi leszek, hogyan hozzák össze. Hogy resi után meg összes szerón ott legyen.

Szerk. ooo csak adott szerver? ez biztos?

[ Szerkesztve ]

(#908) wjbhbdux válasza #65537792 (#907) üzenetére


wjbhbdux
veterán

hát furcsán nézne ki ha hirtelen fél millió ember lerakja a sátrait egy közös pályára :D

/s

(#909) #65537792 válasza wjbhbdux (#908) üzenetére


#65537792
törölt tag

Ja csak így nagyon hozzá fogsz kötődni egy adott szerverre. Meg amúgy is, ha van a szerveren sátram, akkor egy másikon nem lehet? Mert akkor így is úgy is zsufolodás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#910) etejedu válasza #65537792 (#909) üzenetére


etejedu
őstag

Szerintem annak lenne értelme ha a városokat falvakat lehetne körbekeríteni vagy ahogy írtátok elbarikádozni,hogy esténként a még nem létező zombiáradattól megvédje magát az ember.

(#911) m3gyo válasza etejedu (#910) üzenetére


m3gyo
csendes tag

Sok mindennek lenne értelme de a játék még alfa. Tehát még a béta állapotban sincs, azaz sok minden fog még bekerülni, megváltozni. De egy biztos, meghalni nagyon könnyű, tehát nem érdemes túlságosan hozzánőni egy karakterhez, mert nem lesz hosszú életű az biztos. Persze miután valamilyen szinten összeszedted magad nem a zombik, hanem más játékosok okozzák a veszted. Igazából amint van egy jó közelharci fegyvered és kötszered/rongyod utána már csak a többi játékos ellenfél.

Tehát ha frusztrál az, hogy ha lelőnek mondjuk akkor amikor már tökéletes állapotú top gearben feszítesz, és utána egy szál pólóban és nadrágban kell újra kezdened, akkor ez nem a te játékod.

De egy biztos az, hogy mindent elveszíthetsz egy szempillantás alatt igencsak magas adrenalin emelkedést jelent. Tényleg óvatos leszel mert ha nem akkor jön ugye a hősök korán halnak. Tehát itt tényleg tétje van, hogy szétnézel -e alaposan mielőtt berontasz egy reptérre, vagy kihasználod -e a fedezékeket, stb... Plusz ajánlott társakat magad mellé venni, nem árt ha valaki fedezi a hátad.

Lényeg ha idegesítő lenne számodra, újból és újból felszerelgetni egy karaktert nulláról akkor ne vedd meg. Plusz azt is figyelembe kell venni, hogy alfa ami azt jelenti, hogy bug az azért van benne. Irtják őket, de azért vannak még anomáliák bőven.

(#912) larpi


larpi
tag

Szerintem nem olyan komplikált dolog ez a sátras dolog. Egy szerveren maximum annyi sátor van amennyi játékos éppen játszik. Ha kilépsz megy veled együtt a sátrad is (tehát, a játék elmenti). Mikor valahová belépsz akkor a sátradat is beteszi a cuccaiddal együtt.

(#913) Gilthanas válasza larpi (#912) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Igen ez nagyjából ennyi.
Még több dolog ami elveszhet az éterben egy egy belépésnél :D

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#914) etejedu


etejedu
őstag

Játékbeli nevet hogy lehet változtatni? És egyáltalán miért az ami?
PC-m neve Lili és ezt a nevet kaptam. :)
+irgalmatlanul lebutított a grafika, pedig olvasatom szerint ajánlott gépem van: i5 2500 gtx 750ti 8gb ram.
wtf? :F

[ Szerkesztve ]

(#915) DokiBaxxi válasza etejedu (#914) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

tekintve, hogy alpha állapotú a játék, nincs optimalizálva -> a NASA gépein is szaggatni fog :)

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#916) etejedu válasza DokiBaxxi (#915) üzenetére


etejedu
őstag

Ok a nevet meg tudtam változtatni és a beállításokat is.
Azért az durva hogy az nvidia experience is 1440x900 felbontást állít be mikor 1680 x1050 a monitorm felbontása.
Ilyet egy alfa játék sem csinált. Pl. planetside 2 is optimalizálatlan a mai napig, de a kezdetektől sem volt kb. 2 éve ilyen.
Ráadásul az f2p. :U Remélem nem bánom meg a pénzt érte.

Magyar szeró van?

[ Szerkesztve ]

(#917) larpi válasza Gilthanas (#913) üzenetére


larpi
tag

Szerencsére nálam nem jellemző hogy elveszik a cuccom, úgy lépek ki hogy vállamon a Mosin és a fejsze, kezemben az M4. Mikor belépek akkor az M4 nincs nálam, de kb. 10-20 másodpercet téblábolok és a belépés helyén a földön megtalálom. Persze épületben nem szoktam kilépni, szigorúan csak a természetben.
Megcsinálhatnák már hogy a fejsze helyére lőfegyvert lehessen tenni.

[ Szerkesztve ]

(#918) wjbhbdux válasza larpi (#912) üzenetére


wjbhbdux
veterán

hát ez úgy teljesen tönkretenné a játékmenetet, gyakorlatilag lenne + sok backpacknyi helyed ami veled teleportál :D

a sátras dolog nem egy nagy újdonság lesz, alap dayz modban mindig is működött: ha nem nyúl hozzá senki pár napig akkor törlődik, meg le is lehet rombolni.
Fontos eleme lesz annak, hogy a szerverekre közösségeket építsen ki, és ne ugráljon mindenki több server között egy este.

/s

(#919) etejedu válasza etejedu (#916) üzenetére


etejedu
őstag

Nah! Megvolt az első játékélmény! Kb fél órát voltam élve. :D
Még ismerkedem, próbálgatom a beállításokat.
Eltűnt a harapófogóm és 35 ütésre sem halt meg a zombi ami túl közel volt, hogy elfussak pedig gyapáltam a fűrésszel rendesen. De lehet hogy közrejátszott hogy már éhes voltam és szomjas meg fáradt vagy passz de a kis genyó nem akart elhunyni. Pedig többször feküdt, eltűnt aztán re. Még a géppuska ikon is megjelent vagy 3- szor bár nem tudom az mit jelent... :F

Fogok még vele játszani azt hiszem.
:K

(#920) larpi válasza wjbhbdux (#918) üzenetére


larpi
tag

Ez vitatom, miért tenné tönkre a játékmenetet? Épp hogy folyamatossá teszi a játékot, mivel bármelyik szerveren folytathatom a játékot ugyan azokkal az eszközökkel amiket addig összegyűjtöttem. Elvégre a Dayz az egy világ, még ha több szerveren is játsszák.

(#921) Gilthanas válasza etejedu (#919) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

A zombinál tanácsos belsőnézetbe váltani mert akkor tényleg odaüt ahol a fehér pötty van célkereszt gyanánt. Próbáld a fejét ütni ököllel mindennel. Lehetőleg kerülgesd és hátulról csapkodd a fejét.

Ha külső nézetből harcolsz akkor ne odaüss ahol a fehér pötty van hanem ahol a karaktered feje búbja. Ilyenkor azt használd célkeresztnek.

És a lényeg: játszani meghalni játszani meghalni meghalni játszani :))

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#922) etejedu válasza Gilthanas (#921) üzenetére


etejedu
őstag

Ok! Megfogadom a tanácsod. :)

(#923) Silent77 válasza etejedu (#922) üzenetére


Silent77
veterán

Ahogy régebben írtam, és ahogy a kolléga is írja. Belső nézet, és csak a fejét ököllel! Fűrész, fogó semmit nem ér.
Tegnap 4 zombit ütöttem ki egyszerre puszta kézzel, sérülés nélkül. :)
Amikor a földön van akkor is ütni a fejét!
Tűzoltó fejsze egy ütés. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#924) Gilthanas válasza Silent77 (#923) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Igen a sima balta, de főleg a fire axe az epic loot :)

Amint van tűzoltó balta
Nem vagy többé nagybajba

Üsd a zombi fejét
Amíg érzed hevét

A pólódból csinálj kötést
Hogy kezeld a törést

Baltával nyithatod a konzervet
Így nem kell enned szemetet

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#925) m3gyo válasza etejedu (#919) üzenetére


m3gyo
csendes tag

Akkor pár tanács ahogy én kezdeni szoktam.

- Zombival nem harcolok amíg nincs egy fejszém vagy kapám vagy csákányom. A legjobb egy fejsze, de tartaléknak jó a kapa vagy csákány is, fejbe azok is egy csapásból ölnek, testre kettőből. Fontos, hogy ha vérzel póló le és rongyot csinálni belőle azzal el leszel amíg nem találsz kötszert, jelenleg nem fertőződik el a seb akár milyen koszos is a rongyod.
- Minden zombit le lehet rázni kivétel nélkül, addig rohanok míg nincs egy használható fegyverem. Meg kell nézni térképen merre tett ki a gép futás az első városig kövesúton, aztán nyomás abba az irányba ahol van egy tűzoltóság, és máris van egy fejszénk. Térkép némi ismerete nem hátrány.
- Innentől jön a keresés egy hátitáskára. Amit találsz étel (nem romlott csak jó) és pia, folyamatosan kajáld fel idd meg. Ráérsz félretenni ha már lesz egy hátizsákod, de a kaja amúgy is a gyomrodban van a legjobb helyen, kár sokat tartalékolni.
- Ezután jöhet a keresés a lőfegyver/tár, kulacs vagy palack, eü cuccok és utána katonai felszerelés. A morfin és kötszer hasznos, de én szoktam egyéb dolgokat is tartani, epi, széntabletta, meg antibiotikum. Az iránytű sem egy haszontalan dolog, főleg ha eltévedsz, mert bizony el lehet.

Érdemes egynél több kulacsot vagy palackot feltöltve magadnál tartani, mert így könnyen tartható a hydrated státusz. Az energiád 20.000 kapacitású, viszont a víz tartalék csak 4.000 ezért az hamarabb lemerül.

Érdemes megnézni mely épületek azok amik biztos lootal kecsegtetnek, kár az egész várost feltúrni. Némi példa: rendőrség, tűzoltóság, zongorás ház, szupermarket, garázsok, szántóföld mellett a pajták esetleg.

Ami még hasznos tanács, ha eszel iszol, a táskád rendezgeted ezt ne nyílt terepen tedd, és ha lehet ne egy ablak előtt. Vonulj fedezékbe, mert amíg pakolászol addig simán kapsz egy golyót, vagy egy pár fejsze csapást és vége a dalnak. Ha pedig egy katonai bázist, vagy repteret akarsz kifosztani, akkor érdemes szétnézni kicsit, hasznos ha van egy távcsöved is mielőtt eszetlenül berohansz. Bent viszont nem érdemes sokat pepecselni, mert ezek kedvelt helyek a loot miatt. Ha van társad akkor jobb, mert gyorsabban lootoltok ki mindent ráadásul több szem többet lát. Két fegyveres pedig határozott előny egy fegyveressel szemben.

Ja és vannak tárgyak amik funkció nélküli hulladékok jelenleg, ilyen a kalapács, franciakulcs, szigetelő szalag, víztisztító tabletta, meg még pár. Majd egyszer ezek is jók lesznek valamire de kár cipelni őket, hogy majd 2-3 patch múlva kelleni fog, úgysem élsz addig hidd el.

[ Szerkesztve ]

(#926) zooom3r


zooom3r
tag

Arról van infó hogy mikor lesznek járművek? Legalább egy bringa vagy roller vagy valami! :))

(#927) Gilthanas válasza m3gyo (#925) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Kolléga tökéletesen összefoglalta a dolgot.

Egy kérdés: víztisztító tabletta. Ha egy tóból töltöd meg a kulacsod akkor kell bele water purification tablets tudtommal különben megbetegszel. Vagy egyelőre iható a tó vize is?

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#928) Silent77 válasza Gilthanas (#927) üzenetére


Silent77
veterán

Ittam már tóból többször is, eddig nem betegedtem meg.
Az elején még felvettem a tablettákat, de rájöttem, hogy semmi értelme.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#929) etejedu válasza m3gyo (#925) üzenetére


etejedu
őstag

Ezek tényleg hasznos infók!
Kösz szépen!
Volt egy térkép amit néztem de abszolult nem találtam rajta hol lehetek, pedig egy kikötő 2 daruval vasuti sinekkel amelyek nem vezettek tovább.

(#930) #65537792 válasza etejedu (#929) üzenetére


#65537792
törölt tag

A városok szélén vannak táblák. Ott betudod magad azonosítani. Térkép
Steamen belül nyitsz böngészőt és úgy tudod nézni éppen merre vagy.

[ Szerkesztve ]

(#931) nepszter1


nepszter1
addikt

Hol merre most a legolcsóbb a DayZ ?

(#932) #65537792 válasza nepszter1 (#931) üzenetére


#65537792
törölt tag

Sehol.

(#933) etejedu válasza nepszter1 (#931) üzenetére


etejedu
őstag

Aprón vettem én is.

(#934) Silent77 válasza nepszter1 (#931) üzenetére


Silent77
veterán

Csaba951-nél 6000ft, de most szünetel ha minden igaz.
Ennél olcsóbban nincs.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#935) salmiakki


salmiakki
tag

Szerintem ezt a játékot nem érdemes képek, meg elmondások alapján megkezdeni. Én magam is azért vettem meg, mert rengeteg videót láttam róla, szóval amire először beléptem, már nagyjából tudtam, hogy mit hogyan kell csinálni, így annyira nem tudott felidegesíteni, hogy ha megölt a zombi egymás után 10x, mert nem volt közelharci fegyverem, láttam mit kell ellene tenni, mire hogyan reagál a játék.

Ez a sátras dolog meg szerintem elég nagy baromság, biztos vagyok benne, hogy miután berakják legalább 3 frissítésig bugolni fog, szóval randomra tűnnek majd el (kb. mint a karakterek) Mellesleg tekintve, hogy szinte minden ruhában lehet tárolni cuccokat, egy kamionnyi holmi lehet nálad, így én még szükségét sem éreztem soha. Halál után úgyis véletlen szerűen spawnol le, így teljesen mindegy, hogy a repteret veszem célba, vagy az előre lerakott sátramat.

Szóval, ha azt kérdezi valki, hogy megéri-e megvenni, mindenképpen. Nem is tudom mi volt legutóbb olyan játék, amibe 5 nap alatt 60 óra belement, szerintem nem is volt még ilyen. Viszont ajánlom, hogy nézz rengeteg, főleg külföldi videót a játékról (személy szerint 'FRANKIEonPCin1080p'-t ajánlom leginkább) Mellesleg nem is olyan dolog ez, aminek akkor ülsz neki, ha van szabad 30 perced, sokkal inkább, ha van szabad 4-5 órád...

(#936) etejedu válasza salmiakki (#935) üzenetére


etejedu
őstag

Hát az biztos, hogy egy időrabló játék! :)

(#937) Gilthanas válasza etejedu (#936) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Amugy akkor is van ertelme jatszani vele hogyha csak 15 perced van mert ha egy bazisban vagy mellette leptel ki akkor gyorsan korbe lehet rohanni server ujrainditas utan osszeszedni a lootot. :)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#938) zooom3r válasza Gilthanas (#937) üzenetére


zooom3r
tag

Így van. Sokszor én is csak belépek futok egy kört lootolok és ki lépek. De persze ha elindulok valamerre akkor simán elütök pár órát is. :D

(#939) etejedu


etejedu
őstag

Rohadjanak meg! 3 zombival kell kezdenem a napot...esélyem nem volt. :( :W :C

(#940) Silent77 válasza etejedu (#939) üzenetére


Silent77
veterán

Belső nézet, csak fej, ha földön van akkor is.

Megszívtam a fenti város felett vagyok, kis faluba törött lábbal, nuku zombi. :U
Sziklára nem enged fel, nem tudom, hogyan fogok meghalni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#941) zooom3r válasza Silent77 (#940) üzenetére


zooom3r
tag

Szééép lassan ... ;] :))

(#942) Silent77 válasza zooom3r (#941) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi! :F
Közbe sikerült.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#943) etejedu válasza zooom3r (#941) üzenetére


etejedu
őstag

Van olyan nálatok is hogy nem reagál gombokra, illetve teljesen mást csinál?
Futni akartam, de az istenért sem tette, majd váltani akartam 1 2 3 gombokkal tárgyat erre elkezd integetni stb amik meg f1 f2 gombok. Wtf! :F

(#944) zooom3r válasza etejedu (#943) üzenetére


zooom3r
tag

Valószínűleg a szerverrel volt gond. Nekem csak akkor volt ilyen ha experimental szerveren voltam.

(#945) zooom3r válasza Silent77 (#942) üzenetére


zooom3r
tag

Csak poénnak szántam. :)

(#946) Gilthanas válasza etejedu (#943) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Van olyan, higy egy-egy gombot ketszer kell lenyomni hogy bevegye. Foleg e fegyver slotoknal.

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#947) etejedu válasza Silent77 (#942) üzenetére


etejedu
őstag

:))
Most pont ugyanígy jártam!
Kitett a hegyekbe, egy magaslehez. Felmásztam, leestem. Eltört a lábam. Csak kuszni tudtam. Sehol egy zombi. Érdekes módon a magaslesre ujra fel tudtam mászni. 8x sikerült felmászni majd leugrani mire elhaláloztam. :DD

(#948) Silent77 válasza zooom3r (#945) üzenetére


Silent77
veterán

Tudom, csak kib ideges voltam, 30 percet kúsztam mire egy sziklára felengedett, és levettem magam. :)
Már másodjára járok így, de ez nagyon nincs rendben.

etejedu: Elsőnek én is pont így jártam. :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#949) salmiakki válasza Silent77 (#948) üzenetére


salmiakki
tag

Nagyon, nagyon jó lenne, egy suicide gomb, mondjuk a romlott cukkini loot helyett IS!

(#950) etejedu


etejedu
őstag

Nem értem! Mitől leszek rosszul ha csak konzervet zabálok dobozos üditőt iszok?
Jó ettem gyümit is a bokorról, ja meg kortyoltam vizet is a tóból. :) :U

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.