Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone

(#1201) Gilthanas válasza etejedu (#1200) üzenetére

Gilthanas
(aktív tag)

Ez se rossz :)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#1202) scope2007

scope2007
(addikt)

walking dead - carl
brown emo jeans :D
szakadok :C

SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDI Monster KIT off

(#1203) nanorambo

nanorambo
(őstag)

Dayz jön PS4-re is
Ez abból a szempontból jó, hogy biztos történik valami a fejlesztésben. Kicsit talán jobban ráfekszenek majd.

(#1204) Mr.White

Mr.White
(senior tag)

na jön a dayz 3 éven belül ps4-re. akkor ezért vették fel azt a sok embert.

(#1205) Gilthanas válasza nanorambo (#1203) üzenetére

Gilthanas
(aktív tag)

A fejlesztés részével egyetértek, de ezt vagy nagyon lebutítják, hogy konzolon játszható legyen vagy játszhatatlanul nehéz lesz. "Auto aim" nélkül elég sok HERO lenne bandita helyett :D konzollal célozgatni a távolba hirtelen, csodásan hangzik.

(#1206) DokiBaxxi válasza Gilthanas (#1205) üzenetére

DokiBaxxi
(őstag)

Játszható lesz PS4-en ha egeret meg bill.-et kötsz hozzá :DDD :DDD

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#1207) Gilthanas válasza DokiBaxxi (#1206) üzenetére

Gilthanas
(aktív tag)

Ez jogos mondjuk :)

(#1208) m3gyo

m3gyo
(csendes tag)

Lenne egy kérdésem, ma volt ugye a karbantartás. Volt bármi hot-fix vagy valami frissítés a stable-ben ? Mert ugye mára lett ígérve egy hot-fix még múlt héten.

(#1209) wjbhbdux válasza m3gyo (#1208) üzenetére

wjbhbdux
(addikt)

exp frissült tegnap, ha nincs gond akkor nemsokára élesítik.

[ Szerkesztve ]

(#1210) z0l1ka

z0l1ka
(aktív tag)

Még tart a frissítés ,remélem lesz egy hotfix és végre jó lehet a sátor ;)
wjbhbdux Most olvasom ,oh hát lesz Smersh vest is ,de jóó :C na várjuk :)

[ Szerkesztve ]

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#1211) Gilthanas válasza z0l1ka (#1210) üzenetére

Gilthanas
(aktív tag)

Akkor még mindig nem lehet randalírozni a pusztában?

Születésnapom alkalmából szabit vettem ki egy kis piehentető dayz-re, azt hittem 10-től már játszhatok is, de tévedtem :D

(#1212) z0l1ka válasza Gilthanas (#1211) üzenetére

z0l1ka
(aktív tag)

Hát még nem lehet egyenlőre :) Remélhetőleg nem lesz semmi gond és megkapjuk a 0.48-as foltot :D
Nem olyan sok angol tudással rendelkezem ,de nem láttam semmiféle sátor javítást a leírásba :U amit fentebb linkeltek..na meglátjuk :)
Viszont akkor .: Isten Éltessen Sokáig :R :R

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#1213) m3gyo válasza z0l1ka (#1212) üzenetére

m3gyo
(csendes tag)

Hát ha megkapjuk az exp-en levő 0.48-at akkor menni fog a sátor, és a prezisztencia is. Sajnos viszont a loot elviekben szegényebb a 0.48-on legalábbis ezt olvasni az angol nyelvű fórumokon. De talán már menni fog a helicrash is, de én azzal is beérem, ha megy a sátor és javítódik a zombik hitbox-a.

(#1214) wjbhbdux

wjbhbdux
(addikt)

(#1215) Gilthanas

Gilthanas
(aktív tag)

Azt hiszem ez idevaló :) [link]

Zolika köszi:)

[ Szerkesztve ]

(#1216) G^zC^mp€r válasza wjbhbdux (#1214) üzenetére

G^zC^mp€r
(addikt)

Gear: Added lifetime and persistence parameters

ezt mondjuk jobban is kifejthették volna :U

(#1217) wjbhbdux válasza G^zC^mp€r (#1216) üzenetére

wjbhbdux
(addikt)

Azokon a szervereken működik a sátor és az egyéb lerakott tárgyak is megmaradnak egy ideig aminek Persistence: ON van a nevében.

[ Szerkesztve ]

(#1218) hun-man

hun-man
(tag)

Lehet hülye kérdés, de a számítógép újratelepítésével törlődik a karakterem?

(#1219) Gilthanas válasza hun-man (#1218) üzenetére

Gilthanas
(aktív tag)

Itt nincs olyan, hogy hulye kerdes :)

Nem torlodik, mert a steam fiokoddal van elvileg osszekotve. A beallitasaid fognak torlodni :)

(#1220) hun-man válasza Gilthanas (#1219) üzenetére

hun-man
(tag)

Köszi!

(#1221) G^zC^mp€r válasza hun-man (#1220) üzenetére

G^zC^mp€r
(addikt)

Ha a Dokumentumok mappából a DayZ mappát kimented, akkor a karaktereden kívül minden beállítás is megmarad :K

(#1222) jonnyjoker01

jonnyjoker01
(veterán)

Sziasztok!

Nektek DayZ-seknek mi a véleményetek a survive the nights-ról? Mennyi esélye van a dayzvel szembeszállni?

Üdv. Johnny

(#1223) m3gyo

m3gyo
(csendes tag)

Pár gyors tapasztalat az új patchről elsőre a pozitívumok:

- Vélhetően működik a sátor, elviekben minden szerveren bekapcsolták. (nem vagyok 100% biztos benne, de szerintem az adminok nem tudják állítgatni a konfig paramétereket, ergo mindenhol működik. Főleg, hogy az rcon-t is elvették az adminoktól, csak a beépített tool maradt.)
- Van loot respawn, nyitott épületekben is találni értelmes lootot.
- Vannak teherautók (katonainak tűnnek) amik környékén is találni egész értelmes cuccokat.
- Nem sikerült falon átnézni, se a börtönnél, se az irányító toronynál. Alleluja.

A helicrash nagy kérdés, de szerintem még mindig nincs benne csak a 0.48 második patchében, ami ugye nem került még ki a stabléra.

Na és akkor a negatívumok:

- Zombik, zombik, és zombik.

Ez valami giga gáz, rosszabb mint valaha. Először is közelharc. Csapod csapod hallod, hogy talál de semmi. Csapod, csapod vérzik ilyet se láttam még zombinál, és semmi. Eltalál egyből vérzés. 4 zombi ruinedre verte a felső ruhám, a nadrágom, a mellényem. Akkorát ütnek mint egy rinocérosz. Külső nézetből ne is próbálkozz értelmetlen, még a belsőből is vakszerencse kérdése.

Második lépés lövöd a zombit. Semmi gond találat, de jön tovább, oké találat vérzik jön tovább, még mindig lövöd már 4 golyó van a benne AK101-ből de semmi, jön tovább majd még két golyó odaér csap egyet majd elfekszik.

Zombit bezárni bárhová = tuti halál. Ne zárjatok be zombit sehova. Bezárod és utána csap és talál, csap és talál. Igaz, hogy már vagy 100 méterre vagy a bezárt zombitól, de az csak rendületlenül sebez simán megöl.

Értem én, hogy komolyabb fenyegetést akarnak csinálni a zombikból de ez így egy fos. Ennél már az is jobb lenne ha nem lennének. Inkább menjenek át a falon, de kérem vissza a régi egy csapás/lövés egy zombi. Ha rajta van a célkereszt akkor igenis találjon be. Ez így valami giga szar, ez rosszabb mint a 0.47-esetben, rosszabb mint valaha. Vagy legyen több zombi, vagy bármi de ez ami most van a zombikkal ez valami hihetetlenül szar.

Utolsó jó tanács, legyen bőven kötszer és rags. Rags azért is kell mert csak a 100%-os kötszer + botból lehet csinálni olyan botot, amivel lehet gyógyítani a töréseket vagy rags + botból. Lesz ilyen mert a zombik most már igazi csonttörő bajnokok. Hirtelen ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1224) DokiBaxxi válasza m3gyo (#1223) üzenetére

DokiBaxxi
(őstag)

Heli crash működik, egyik társam talált :)

(#1225) m3gyo válasza DokiBaxxi (#1224) üzenetére

m3gyo
(csendes tag)

Na akkor még egy pozitívum. De a zombik azok csak romlottak.

Ja és kimaradt a pozitívumok közül:

- Kevesebb a semmire nem jó loot. Például eltűntek a rohadt gyümölcsök...

[ Szerkesztve ]

(#1226) wjbhbdux

wjbhbdux
(addikt)

Ha esély alatt arra gondolsz, hogy abból is eladnak-e 2.5 millió példányt, akkor nem hiszem. A DayZ teremtette a műfajt, a hibái ellenére hatalmas közösség áll mögötte, és ha jól csinálják ez csak növekedni fog. De ettől még van igény másra is, ahogy kijön valami a témában ráugrik egy nagy rakás ember. Majd meglátjuk mire mennek vele, gondolom nem lesz kész az se mostanában.

(#1227) m3gyo

m3gyo
(csendes tag)

Na utána olvastam, csak a Bohemian által hostolt official szervereken van perziszetncia. A bérelt szervereken nincs. Tehát ott elveszik a sátor és tartalma restartkor.

Most akkor jön a csillagos ötös kérdés. Honnan a jó pitlákból tudom, hogy mely szerver a hivatalos Bohemia által hostolt és mi az ami nem? Mert ez így akkor nagyon jó, hogy van egy sátram de minek, ha nem merem lerakni, mert elveszik. Ráadásul megeszi a fél hátizsákom tartalmát.

Közben szerkesztem mert a "hivatalos" válasz erre:

"Persistent enabled servers will have that mentioned in their name."

Azaz csak azon a szerveren van prezisztencia aminek a nevében benne van, hogy Presistent enabled.

Na de mi van akkor, ha poénos kedvű szerver tulajok átnevezik a szerverüket ilyenre. Na mindegy lényeg csak ott tegyünk ki sátrat, ahol a szerver nevében szerepel, hogy Presistent enabled.

[ Szerkesztve ]

(#1228) G^zC^mp€r válasza m3gyo (#1227) üzenetére

G^zC^mp€r
(addikt)

a bohémia által hostolt szervereken nem lesz poénos kedvű emberke, aki átírja, mert akkor megb.ssza a bohémia tejszínen.

(#1229) m3gyo válasza G^zC^mp€r (#1228) üzenetére

m3gyo
(csendes tag)

Nem is a bohémia álltal hostoltakról van szó, hanem én a kis Józsika vagyok és bérelek egy szervert. Mert én egy kis geci vagyok meg amúgy is mekkora poén már. Szépen beleírom a szerver nevébe, hogy presitence on, a sok gyökér meg azt hiszi, hogy itt tényleg on aztán majd néznek mikor eltűnik a sátor. Én meg jót röhögök. hogy most aztán megszívattam mindenkit jól.

Mivel egy bérelt szerver nevét arra írod át amire akarod bérlőként.

Mert amúgy nem tudod, sehonnan megállapítani, hogy most mely szerver amit a Bohémia hostol azaz official és melyik nem, nincs rajta semmi speciális jel semmi, amiből következtetni lehetne csak a név. Amit bárki átírhat a saját szerverén. Ráadásul ezzel még jó sok ember be is vonz oda, akik ugye mivel van sátruk van náluk loot is, plusz szép látogatottságot lehet generálni így egy szervernek majd.

Egyszerűbb lett volna egy plusz paraméter a leírásnál (details gomb), amit nem lehet szerkeszteni senkinek. Presitencia on/off és meg van oldva a kérdés. Nem értem néha nem csak a Bohémiánál, de máshol sem miért nem jönnek rá pofon egyszerű dolgokra. Ennek a megvalósítása nem igényelt volna nagy befektetést, de megkímélte volna a játékosokat a a fölösleges idegeskedéstől, egyszerű tiszta és száraz érzés.

(#1230) G^zC^mp€r válasza m3gyo (#1229) üzenetére

G^zC^mp€r
(addikt)

így már értem az álláspontodat, és csak reménykedni tudok, hogy nincs olyan retardált, aki ezzel szórakozik... :D

(#1231) m3gyo válasza G^zC^mp€r (#1230) üzenetére

m3gyo
(csendes tag)

Hidd el van az emberiség szignifikáns rész retardált sajnos...

(#1232) etejedu

etejedu
(őstag)

Ha ez tovább folytatódik a H1Z1 elkeni ennek a játéknak a száját.
A ps4ről csak annyit, hogy a Planetside 2 -re már régóta ígérik és még mindig semmi. :)
Pedig az már nagyon béta gém állandóan javítanak foglalkoznak vele. Igaz az is optimizálatlan meg mostanában sok a lagg meg szerver resi... :) De volt és lesz jobb is.
Ott nem lehet bérelni, saját szerverek vannak, egyenként ~1500 embert engednek de volt több is.
Ezt csak azért írtam le mert a H1Z1 is Sony game, f2p és a Planetside 2 alapjaira épül.

(#1233) G^zC^mp€r válasza etejedu (#1232) üzenetére

G^zC^mp€r
(addikt)

várom is a H1Z1-et nagyon... elvileg szeptemberben talán már indul az is.

(#1234) wjbhbdux válasza m3gyo (#1229) üzenetére

wjbhbdux
(addikt)

Pár hét múlva menni fog minden szerveren. Egyébként nagyon szigorúan szabályozzák a szerverek elnevezéseit, leállítják ha szórakozol.

(#1235) cyberwarfare

cyberwarfare
(őstag)

Azt hiszem egy kicsit fel fog lendülni a NW airfiled pvp. A sátortábórban rengeteg loot van. Tár, lőszer, fegyverszerelék hegyek. Jó lesz, jó lesz.

(#1236) Gilthanas válasza cyberwarfare (#1235) üzenetére

Gilthanas
(aktív tag)

Komolyan? Épp most értem oda az északi vasúti vonalat követve:)

Köszönöm a tippet. Hogyhogy most adnak rendes lootot a sátortáborbokba?

(#1237) cyberwarfare válasza Gilthanas (#1236) üzenetére

cyberwarfare
(őstag)

Ja és a fa alapzatú sátrak is tele vannak. :DDD

(#1238) Gilthanas válasza cyberwarfare (#1237) üzenetére

Gilthanas
(aktív tag)

Most lootoltam ki a reptéren mindkét, két szintes barakkot, és AK 101 és sima AK lett a jutalmam amit meg is tartogatok unokatesómnak. Sok lőszerrel mindkettőhőz, de azért a sátortáborig még elnézek.
Hamarosan, ahogy mondod megint lesznek errefelé "kóricálók" :)

[ Szerkesztve ]

(#1239) Gilthanas válasza Gilthanas (#1238) üzenetére

Gilthanas
(aktív tag)

Igaz a hír, botrány mennyiségű loot van a sátortáborban. nem volt pofám már mit kidobni, hogy a tárakból kiszedett töltényeket elrakhassam. Mert persze lőszeresládát nem találok:) De mondjuk, ha egy harcot 2 tárból nem tudsz megoldani ott már rég nagy a baj :D

(#1240) Gilthanas

Gilthanas
(aktív tag)

Ez pedig betegség... :) Nem tudom amúgy, hogy lehet 1 hónapos a karaktere. Úgy ha nem játszik vele és akkor is csak horgászik? Ha PVP-zel akkor már pár nap is elég hosszú,

Swim to the mysterious island...

[link]

(#1241) cyberwarfare válasza Gilthanas (#1240) üzenetére

cyberwarfare
(őstag)

Nekem a leghosszabb pvp-és karim 2 hetes volt és számos embert respawnoltattam. :D
Eléggé sajnáltam. Minden annyira klappolt rajta. Ruhától elkezdve a ez eüs felszerelésig, minden. R.I.P! ;]

(#1242) DokiBaxxi

DokiBaxxi
(őstag)

Moszkva1 Moszkva2

Szép kilátás

Terhes zombi

És a zombik valóban jól sikerültek :DDD

(#1243) salmiakki

salmiakki
(tag)

Ezt ma találtuk egy tanya mellett

(#1244) Gilthanas válasza salmiakki (#1243) üzenetére

Gilthanas
(aktív tag)

Ez jól meg van csinálva.

A képeket úgy illesszük be, hogy csatoljuk, majd beillesztésre nyomjunk rá mert akkor meg tudjuk nézni nagyobb méretben is :)

(#1245) salmiakki válasza Gilthanas (#1244) üzenetére

salmiakki
(tag)

Jobklikk > Kép megnyitása új lapon :)

(#1246) Gilthanas válasza salmiakki (#1245) üzenetére

Gilthanas
(aktív tag)

Köszönöm, valóban ez is működik!:)
De ha úgy van beillesztve, ahogy mondtam csak rá kell kattintatni ;)

A képet köszönjük, jó capture. Vajon máshol is van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#1247) gmx9 válasza salmiakki (#1243) üzenetére

gmx9
(aktív tag)

Ezért (is) szeretem a DayZ-t.

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#1248) G^zC^mp€r válasza salmiakki (#1243) üzenetére

G^zC^mp€r
(addikt)

Mivel az Eredeti Arma 2-re épül, ezért pl a Pusta nevű falucska mellett is van egy ilyen az erdőben...

(#1249) venpapa válasza G^zC^mp€r (#1248) üzenetére

venpapa
(csendes tag)

Valaki letesztelte hogy működik-e a persistence tárgyak?
Tegnap spanokkal letettünk pár holmit egy búvóhelyre és ma meló után ránézünk meg-e maradt! :)
A műanyag üveg ivás után elvetődik a karakter... érdekes.. zombit ha spintelve lelövöd a karakterrel szemben és hozzád ér még halála után akkor az olyan mintha megütne, a közel harc meg azért lett érdekesebb mert most már pont(célkereszt)ban kell lennie a zúzni valónak.
A zombik még be be bugolnak...

SteelBrothers

(#1250) venpapa

venpapa
(csendes tag)

Ráadásként a ragdoll fizika elég gusztustalan módon működik... lelősz 1 zombit fut tovább aztán eltűnik vagy felrepül a levegőbe vagy lebegve odébb áll 3méteres magasságban és társai...
Szerintem ezekre kéne ráfeküdniük a fejlesztőknek, hogy ezek az alapvető program hibák kilegyenek javítva.
Nem tudom ki hogy van vele, de engem abszolult nem érdekel, hogy most az Oak Tree új skint kapot meg ilyen emlék művet dobtak össze vagy hány féle fajta fegyver jön ki amég ilyen alapdolgok az élvezhetőség rovására mennek.

SteelBrothers

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.