Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone

Hozzászólások

(#151) bugylee


bugylee
tag

Na fasza, futok le egy hegyről, egyszerre kiírja, h meghaltam. Bespawnolok újra és olyan mákom volt, h 100 méterre tett vissza, a cucom is túlélte jórészt.

Nem tom van e összefüggés, de át akartam úszni egy hajóroncshoz, csak a cuccom hirtelen a víz tetején lebegett, puska, hátizsák, sapka. Próbáltam összeszedni de nem engedte. Visszafordulok és mikor partra érek megint minden rajtam van, szal vmi bug. Mikor újra csekkolom elveszett e vmi akkor látom, h az inventoryban kiírta, h HEALTHY vagyok. Tisztaság fél egészség :C

(#152) RasHaN


RasHaN
aktív tag

Kitarto vandorlasom jutalmakent eljutottam a roncs hajora, ahonan egy M4, es egy colt boldog tulajakent tavoztam.
VOLNA, ha nem latok megy egy masik jatekost, aki miatt szepen halkan elkezdtem elosonni a helytol, es a keritesen atbuggolva zuhantam cirka 20metert a vizbe :D
Szerencsere a hullam epp annyival esett a viz ala, hogy mar ne tudjam elerni, es ujra folszedni miutan visszamentem erte. Kemeny hely a DayZ vilaga.

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#153) bugylee


bugylee
tag

Összefutok 5-6 némettel az úton, egyikük kezében fejsze. Mondom tegye el, azt mondja bugos és nem tudja eltenni. A többi nekiáll kunyerálni vizet meg konzervnyitót, ezalatt a baltás mögém oson és ráqr a fejemre egy nagyot, minek következtében két jó dolog történt. Egy, hogy elhalálozott 2 mp alatt. Kettő, hogy a badly damaged ballistic helmetem vmi csoda folytán átváltozott pristinevé. :D

(#154) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Ahogy olvasgatom a topicot egyre inkább érdekesnek tűnik számomra a játék. :D

Tényleg megéri 6-7000 Ft-ot beletolni? Mennyire idegesítőek a bugok? Egyedül játszva mennyire élvezhető?

(#155) DokiBaxxi válasza bugylee (#153) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

:DDD :DDD :DDD Az szép :DD

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#156) Mr.White válasza Blaise (#154) üzenetére


Mr.White
senior tag

engem nem idegesítenek a bugok mert tudom hogy egy prealfa.
egyedül nem sok esélyed van ha csak nem az erdőben akarsz bújkálni.

(#157) Macka


Macka
veterán

Többkártyás rendszerrel próbálta már valaki a játékot?

(#158) bugylee válasza Mr.White (#156) üzenetére


bugylee
tag

Van esélyed egyedül is, csak tudni kell kikbe szabad belekötni. Mert ismét összefutottam egy nagytudású emberrel. Pont egy zombit csapok le mikor meglátok egy playert baltával a kézben, baseball sapka meg piros ing rajta, épp előjön egy kunyhó mögül és ugrana rám. Átváltok gyorsan fegyverre de egy ütést bekaptam. Cserébe kitömtem golyóval.

Nem értem, h lehet ennyire idióta vki. Rohambili, M4, taktikai mellény, terepruhában vagyok. Gondolhatja, h nem a fáról pottyanik ilyesmi de neki ez nem számít, le akar fejszével csapni. Megnéztem a hulláját és volt nála puska. Csak golyó meg ész nem volt hozzá. :Y

(#159) Macka válasza bugylee (#158) üzenetére


Macka
veterán

Rohambili.... :U

Nálunk a nap pillanata: A Vybor melletti reptéren várjuk az ételfutárt ( :DDD ), erre csórikám pont kettőnk közé spawnolt be teljes felszerelésben... :U Nem tudom, hogy a képet beadta-e neki, vagy csak a you are dead feliratot... :U

(#160) bugylee válasza Macka (#159) üzenetére


bugylee
tag

:C :DD :))

(#161) RasHaN válasza Macka (#159) üzenetére


RasHaN
aktív tag

etelfutart : D

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#162) Chalez


Chalez
őstag

Nahh, holnaptól teljes értékű játékos lehetek, felvérteztem magam egy ASUS Orion Pro headsettel, most má' mindenhonnan hallok mindent :DDD :DDD
Ja, és befejeztem a gondolkodást, hogy a kúszó mászó dontsút frendli-t üvöltöző embereket futni engedem, mert egy hátba lövés volt a jutalmam a haverjától :O
Szerencsére felfegyverkeztem megint, belebotlottam egy SKS M4A1 duóba, amiket a military base-n otthagytak nekem... ;]

(#163) gabee jr


gabee jr
tag

Fososoknak és egyedül mászkálóknak ajánlom a nappali pályákat viszont a hajnali órákat DayZ-ni! ;]
A legtöbb szerver üres, 1 vagy max. 2 ember flangál a 250 km2 területen, nem valószínű, hogy pont összefutunk. A héten játszottam már svéd, olasz, belga szervereken, legtöbbször egyedül ilyentájt. Lehet szépen szedegetni háborítatlanul a loot-ot, a zambéziket meg lehet gyakni, de hát valamit valamiért. :K

Én be sem join-olok már 20-30 fős tömött szerverekre. Főleg nem egyedül, a délutáni kora esti órában. Öngyilkosság! :Y

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#164) bugylee


bugylee
tag

Holnaptól áttettem a székhelyem Zelenogorszkba mindaddig, míg egy jó állapotban lévő távcsövet nem találok, aztán keresek egy jó helyet Vybor reptérnél és 5-600 méterről kempelek.

Zelenogorszk egyébként farm szempontból talán a legjobb. Két barakk és egy torony az udvaron, még futkározni sem kell. Csupa finom holmi, bár SKS nekem még nem esett ott. Esetleg nem tudja vki, h SKS-re is jó a sznájper távcső v csak Mosinra megy fel?

Más..., ha vki nem tudná, hogy lehet gyorsan viszanyerni a HP-t annak elmondom. Magas energiatartalmú kajákat kell enni egészen addig, míg az inventoryban az energia felirat a hidratációssal együtt sötétzöldről világoszöldre nem vált. Ekkor megjelenik a 3. ikon benne a healing szöveggel, majd hamarosan átvált healthy-re. Ha vki pedig kikapcsolja a settingsben a post processing-et, az nem fogja látni a vérveszteséget addig, míg a képernyő szürke nem lesz.

(#165) Macka válasza bugylee (#164) üzenetére


Macka
veterán

Akkor ha egy szerveren lennénk, majd nézzük egymást Vybornál... :DDD

SKS-re csak a PU scope megy fel, a nagy csak Moisinra.
Lefűrészelt csövű shotit próbálta valaki? Nálam van egy, de élesben még nem használtam.

Gabee jr: Ha meghal a karakterem, én már régóta csak a hajnali órákban játszom. 2 óra alatt össze lehet lootolni szinte mindent.

[ Szerkesztve ]

(#166) [w]


[w]
őstag

az milyen már basszus, hogy spawnolok a reptéren, körülöttem zombihörgés, aztán elkezdenek gyakni, miközben a zombik láthatatlanok?!? aztán még kilométereken keresztül a tarkómon lógnak, akárhogy rohanok... :(

cmdr PETER W. VOLKOV

(#167) bugylee válasza [w] (#166) üzenetére


bugylee
tag

ezért hívják alfának... :K

(#168) [w] válasza bugylee (#167) üzenetére


[w]
őstag

igen. és?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#169) gabee jr válasza [w] (#168) üzenetére


gabee jr
tag

Nekem 30+ óra körüli eddig a játékban töltött időm, de nem emlékszem hasonló hibára.
Olyan van, hogy egy épületben bóklászva kint (vagy bent ;]) hörögnek a fattyak, de hogy egy nyílt terepen, láthatatlanul üssenek..? :F
Még csak hasonlót sem láttam. Ha hallod a közeledben van, tehát rád fog támadni. Ha csak el nem akadt egy tereptárgyban. ;)

"Csukaharapást szőrivel"

(#170) bugylee válasza [w] (#168) üzenetére


bugylee
tag

Mit és? Azért alfa mert bugos. Mással is fordult már elő nem csak veled. Felszaladsz egy lépcsőn >>> nem tudnak felmenni. Előre sprintelsz >>> 180 fokban visszafordulsz és lősz. Felszaladsz egy hegyoldalon >>> megjelennek. Felmászol egy létrán, stb.

(#171) Macka válasza [w] (#166) üzenetére


Macka
veterán

Tegnap mi is találkoztunk hasonlóval, olyan fél 8 körül gond volt szinte minden szerverrel. Fél órára kiléptünk, aztán vissza. Meglepi: egyikünknek eltört a lába.

(#172) [w] válasza Macka (#171) üzenetére


[w]
őstag

akkor ebbe tócsába léphettem bele én is, ugyanilyen időtájt játszottam volna, de rengeteg bug/hiba jött elő.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#173) Macka válasza [w] (#172) üzenetére


Macka
veterán

Akkora szerverlagok voltak, hogy nálam a társam mellettem hasalt, pedig már vagy 2 perce kiment az épületből.

(#174) Chalez


Chalez
őstag

Melyik fegyvert ajánljátok inkább? M4 vagy SKS? Mindegyik van nálam és bármelyiktől is kéne megszabadulni, fájna a szívem :D :D Na de mégis, melyiket tartsam meg? Pro és kontra? :DDD

(#175) Macka válasza Chalez (#174) üzenetére


Macka
veterán

Nehéz kérdés. Közelre M4, távolra SKS... :U

(#176) bugylee válasza Chalez (#174) üzenetére


bugylee
tag

Én is vaciláltam sokat, h mi legyen. Végülis M4 mellett maradtam, kb 10 perce döntöttem.

Bemegyek Vyborba, senki. Tovább a reptér felé, barakk már kifosztva. Átfutok a kifutón és a hangárok mögött be a tűzoltó épületbe. Épp egy bakancsot próbálgatok mikor hallom, h vki jön le a fémlépcsőn. Egyet leszedtem, egyet megsebeztem jól. Vissza kimegyek, kötözés, aztán fel a a létrán a tetőre. Lenézek az üvegtornyon de csak egy hullát látok. Vissza le és a kifutó felöli ajtón be, a lépcsőn ott egerészik még 2 vitéz. Pár másodperc múlvak ők is távoztak az élők közül. Ranged scope Mosin meg 2 M4 volt náluk, bili, terepruha, szal nagy betyárok lehettek.

Na, gondoltam megyek a dógomra. Lépek v kettőt, hát egy negyedik jön szembe. Kérdem "friendly", nincs válasz. Ezzel jegyet váltott a szopórollerre, nála egy duplacsöves vadászpuska volt, persze full jelmezben ő is. Mennék tovább, egyszerre puff... elment az áram. Szal mákom volt.

Namármostkéremszépen, ha nem M4 van nálam 60-as tárakkal, lehet, h futás lett volna a vége. És tuti nem öltem volna négyet. ACOG, hangtompi, kitámasztó, rövid távon über, médiumig elmegy mert pontatlan.

[ Szerkesztve ]

(#177) Krike


Krike
aktív tag

No, nekiállok végigolvasni a fórumot :) Most kezdődött a steam letöltés :)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#178) Macka válasza bugylee (#176) üzenetére


Macka
veterán

Grat, emberes kör lehetett. Mi úgy vagyunk hárman, hogy kettőnknél SKS, Magnum (nálam a tatyóban egy fűrészelt sógun), a harmadik embernél M4.

(#179) RasHaN


RasHaN
aktív tag

szivesen csatlakoznek fegyveres tarsulatokhoz,belekostolnek a "belvarosi" eletbe.
eddig a partmenti teruleteken olalkodtam :)

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#180) Chalez


Chalez
őstag

Egyelőre marad mindkettő, aztán majd meglátom. Igaz így kicsit nehezebb az élet, pl sprintelni almás... :DDD enni, inni is macera, de nem tudok pillanatnyilag dönteni. Vybor és a reptér között vagyok, eddig elrambóztam egyedül, de most már lehet várok társakat... ;]
Chalez néven futok ott is, nyugodtan vegyen fel aki eddig nem tette.

(#181) bugylee


bugylee
tag

A saját lustaságomnak köszönhetően sikerült elhaláloznom. Kinyírtam egy tagot a bázison, maradt a tárban 13 lőszer, gondoltam majd teszek be másikat. Fél perc múlva beleszaladtam két másik emberbe, egyiket lelőttem másikat majdnem, mert kifogyott a tár. :W

Majdnem 50 játékórát megélt harcosom... R.I.P

(#182) Chalez válasza bugylee (#181) üzenetére


Chalez
őstag

DayZ kiskáté: ne ragaszkodj a karakteredhez, hisz meg fog halni előbb-utóbb... Mondjuk amikor az én felfegyverzett karimat hátbalőtték, kerülgetett a szélütés rendesen :DDD
De a következő almost full geart már jóval előbb begyűjtöttem, mint az elsőt.
Amúgy honnan lehet tudni, hogy éppen mikor jön aktuális patch, és mit változtat?
Bár van egy sejtésem, hogy a játék honlapján... :W

(#183) bugylee


bugylee
tag

Nem tom ismeritek e Rhinocrunch nevű fickó videóit, anno a dayz moddal tolta banditaként és bandits diaries címmel töltött mindig a youtubera. Most a standaloneban átállt a másik oldalra és banditából jófiú lett. Van egy sorozata ezzel is - Surviving Standalone -. Én megnéztem az összeset és azt kell mondjam, h nagyon jók. Sokszor kitört belőlem a röhögés, jó a dumájuk. Tulajdonképpen ezen videók hatására vettem meg ezt is. Megvan az egész Arma sorozat a Dayz moddal együtt, de nekem az annakidején nagyon nem jött be. Ha vki unatkozik nézze meg az első résztől, nem fogja megbánni. Ha vki meg vacilál a vételen, ezután biztos nem fog.

(#184) Radnix


Radnix
senior tag

Tegnap teljes camouflage ruhában, zöld motorossisakban scopeos 10-es táras SKS-el, hangtompítós, optical sightos 15-ös táras pisztollyal, minden egyéb orvosi felszereléssel, kajával kilogoltam haverral egy helyen egyidőben. Ma mikor belogoltunk őneki mindene megvolt, én meg egy új emberrel a kezdő zónában ébredtem... Eddigi legjobb bug a játékban :D egy teli szerveren játszottunk, hát a kezdő zónában van a legtöbb elmeroggyant: 2 órán belül 5 ször haltam meg... pedig nem provokáltam senkit. :U

(#185) Gordon32


Gordon32
tag

Na en is megtapasztaltam a DayZ igazi arcat mire mindenem meg lett kiveve a fegyvert es egy rossz mozdulat miatt eltort a labam(megint) 20-perc kuszas utan talaltam bandazsnak valot es minden happy utana maszkalok latok egy jatekost baltaval rohangal az utcan csapja a zombikat en meg mindom nem zaklatom odebb altam par perc mulva meg lecsapott hatulrol a galad....
Eloszir haltam meg mas keze altal de nem jo erzes....:(

Üdv! Gordon

(#186) Macka válasza Radnix (#184) üzenetére


Macka
veterán

A legutolsó patch után bevezetésre került, hogy ha kilépsz, kb. 20 mp-ig bent marad a karaktered. Miután kiléptél, feláll, elteszi a fegyvert, majd leül. Így viszont addig a 20mp-ig látható, ki lehet lőni. Szerintem téged a kilépés után lőttek ki, amíg bent volt a karaktered.

Mi a fentiek miatt soha nem lépünk ki egyszerre, egyikőnk mindig vigyáz a másikra.

(#187) [w]


[w]
őstag

sikeresen betartalékoltam 3 doboz 7.62x39-es lőszert, melyeket SKS hiányában nem tudok felhasználni, viszont szívesen átadnám mondjuk assault vest-ért, ACOG-ért vagy 5.56-os lőszerért cserébe! :)

szerk.: ja igen, a NWAF környékén ólálkodom mostanában :D

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#188) Macka válasza [w] (#187) üzenetére


Macka
veterán

Nwaf az az észak-nyugati air field, ami Vybor fele van?

(#189) [w] válasza Macka (#188) üzenetére


[w]
őstag

igen, az az! :K

cmdr PETER W. VOLKOV

(#190) Radnix válasza Macka (#186) üzenetére


Radnix
senior tag

Akkor azt magyarázd el, hogy őt miért nem lőtték le? tőlem kb 1 cm-re volt, és ugyan abban a pillanatban léptünk ki kb, én egy pár másodperccel hamarabb...

(#191) nanorambo válasza Macka (#186) üzenetére


nanorambo
őstag

Ja, jó nagy faszság. Jobb lenne, ha úgy oldották volna meg, mint más MMO-kban:
Rákkatintasz az exit-re és elkezd 20 másodperctől visszaszámolni, de addig nem veszi el a képet, így láthatod, ha valaki jön veled szembe és rákattinthatsz a cancel-re. Az hogy elveszi a képet és úgy marad bent a karakter ez baromi nagy idiotizmus.

(#192) Radnix válasza nanorambo (#191) üzenetére


Radnix
senior tag

Erre mondják, hogy még pre alpha... valószínűnek tartom, hogy ezt bele fogják tenni. BTW, ha észlelek bugokat, hol tudom azokat jelenteni, leírni a problémát?

(#176) bugylee: 60-as tár is van? :Y eddig a legnagyobb amivel találkoztam 40-es volt.
A dayZ wikin látható fegyverek közül mind benne van a játékban? Illetve azok a helicopter crash siteok is benne vannak, vagy az csak a régi arma 2-s modban? Nem találtam erről infót.

[ Szerkesztve ]

(#193) bugylee válasza Radnix (#192) üzenetére


bugylee
tag

Találni lezuhant heliket, egy biztosan van a Rify hajótól ÉNY irányban a vasúti töltés és a kis tavacska közt. Azt is írták, h van bennük motyó de én soha nem találtam semmit, se autóban, se buszban. 60-as tárat találsz a katonai helyeken, két 30-as van összeizélve.

(#194) Gordon32


Gordon32
tag

Azt lehet tudni hogy mikor lessznek elerhetok a targyak a szerveren ujra gondolok arra amit mar felvettek
Ti milyen szervereken jatszotok?

Üdv! Gordon

(#195) feka007


feka007
nagyúr

Az igaz, hogy ha most megveszem, akkor utána ingyen adják majd a fullt?
Tavaly tavasszal-nyár elején toltam egy jó pár órát a pre-alpha verzióba, nekem már akkor is tetszett, gondolom ahhoz képest sok mindenben fejlődött a standalone. Nehézségben gondolom nem változott, a régi verzióban egyedül gyakorlatilag esélytelen volt jó cuccokat szerezni, túlélni, csak akkor tudtam elérni vmit egy párszor, mikor bátyámmal toltam, loptunk helikoptert meg mindent, ott volt a feeling. :D Viszont járműveket most úgy hallom kivették egyelőre, azok mikor lesznek?

[ Szerkesztve ]

(#196) nanorambo válasza feka007 (#195) üzenetére


nanorambo
őstag

Igen, aki most megveszi, megkap minden frissítést ingyen, ergo a teljes játékot 7400 Ft-ért. Aki majd akkor akarja megvenni, amikor kész, annak dupla annyit kel majd fizetnie, mert a végleges ár 60Euró.
Jelenleg nincsenek járművek, de jönnek majd. Amúgy egyedül kb 2-3 óra alatt elég szépen fel lehet tápolni a karaktert, csak tudni kell, merre menj.

(#197) DokiBaxxi válasza feka007 (#195) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Lehet, hogy én értelmeztem rosszul, de az írásod alapján nekem az jött le, hogy összekapcsolod a DayZ Standalone-t az Arma2: DayZ móddal. A kettő nem ugyanaz! Ez egy új, teljesen önálló, jelenleg pre-alpha stádiumban lévő játék, ezért "nincs benne sok dolog". Ha nem így értettem, akkor sorry :R Egyébként tisztázásképp: Zombik és loot csak szerver restartkor spawnol újra!

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#198) bLaCkDoGoNe válasza [w] (#44) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mintha korábban, a harminc felé közeledve lett volna. ;)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#199) Chalez válasza DokiBaxxi (#197) üzenetére


Chalez
őstag

És mikor van server restart? Azt lehet tudni? Naponta? Hetente?

(#200) EnDaN


EnDaN
tag

Tegnap megvettem én is :) Van olyan szerver ahol leginkább játszatok és/vagy magyarokkal lehet összefutni?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.