Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone

Hozzászólások

(#51) Macka válasza Lien (#49) üzenetére


Macka
veterán

Ha megsebesülsz, és vért vesztel, akkor kifakulnak a színek, és homályos lesz a kép. Ahhoz, hogy meggyógyulj, rengeteget kell enni és inni. Először a színek jönnek vissza, azaz töltődik vissza a véred. Ha ez elérte a maximum szintet, akkor a karakterednél kiirja, hogy healing. Innentől az életéről jön vissza, élesedik a kép. Amikor teljes egészében meggyógyulj, kiirja, hogy healty. Ehhez kB kell 20 konzerv, és majd ennyi folyadék.

(#52) DokiBaxxi válasza ricsiv92 (#50) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Sajnos gyakorlatilag akármelyik szerverre mész, mindenhol tele van szadistákkal. De már a kis kezdőknek is hatalmas az arcuk. Én a felszerelt emberekre egyből lövök, a kezdőkkel meg fel kell tartatni a kezüket, majd megbilincselni, megnézni mi van náluk, és ha semmi gyanús nincs a gyerekben, akkor elengedni-de semmit sem egyedül! Mindig kell lenni egy társnak, aki segít :K

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#53) gabee jr


gabee jr
tag

A friss gyümölcs nagyon sokat segít ha például vért vesztettél, (szürke képernyő) igaz nagyon ritkán találni ilyesmit. A romlott gyümölcs szemét, soha ne edd meg, akkor se a extremely hungry vagy.

Vitamin és a friss víz/kulacs is legyen mindig alapfelszereltség. Csak üdítőt nem ihatsz mindig, mert extrém esetben kiszáradsz. Érdemes nagy hátizsákot keresni és sok zsebes farmert és katonai mellényt a motyóknak. Tapasztalataim szerint a cipő, kesztyű, sapka majdnem mindegy milyen. Maszknak, bukósisaknak sem láttam eddig értelmét, sosem veszem fel.

A haramiákkal nekem nincsenek rossz tapasztalatim, ha azonnal felteszed a kezed (F2) vagy köszönsz (F1) csak az bánt majd, akinek ez a célja.

Tabletre illetve nagy képernyős okostelefonra nem árt leszedni az offline térképeket a Google Play-ről. Nekem nagyon sokszor segített, főleg kutakat és az utak nyomvonalát keresem vele mindig. A bejelölt cuccok többé-kevésbé jól vannak jelölve rajta. A főutak melletti helységnévtáblánál tudod belőni a pontos helyed.

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#54) Macka válasza gabee jr (#53) üzenetére


Macka
veterán

A ballistic helmet fejlövés ellen jó, de csk egy FNX vagy M4 találatot térít el, és azt is csak akkor, ha "pristine" állapotú.
A tegnapi patch-csel elérhetővé vált az SKS.

(#55) gabee jr válasza Macka (#54) üzenetére


gabee jr
tag

Nyilván én sem a Pristine állapotú katonai sisakra állítom, hogy haszontalan. :U
De most őszintén, a hagyományos bukósisaknak van értelme? Csak jelzés értékű, a maszknak is csak akkor, ha csapatban többen kóbornak és kivehető legyen ki-kicsoda.

Én jelenleg északnak tartok, egy Solnichniy nevű településen vagyok a part mellett. Gyakorlatilag nulla értékű loot-ot zsákoltam be idáig. Aki teheti kerülje el, még kút sincs a környéken. Berezino és Krasnostav városokat tervezem meglátogatni remélem a legészakibb felén a map-nak lesz valami normális loot.

"Csukaharapást szőrivel"

(#56) Macka válasza gabee jr (#55) üzenetére


Macka
veterán

Mi a "fuzin " nevű szerveren vagyunk általában. Cuccokat keresni szerver reset után érdemes, mindent hamar lefosztanak.
Berezinho előtt (ha délről jössz)van egy rész , ahol egy nagy sárga daru áll. A mellette lévő épületben hátizsák és fejsze szinte mindig van. A térképen -ugyancsak Berezinho környéke- van egy "lumber mill "-ként jelölt rész, ahol a kórházban a második emeleti szobában a polcon ugyancsak van fegyver (M4,shotgun, moisin közül valamelyik). Itt löszer, tár soha nincsen.
Berezinhotól északra a parton áll egy hajó. A parancsnoki részén (hajótest jobb oldala, végig fel) ugyanezek a fegyverek, tárral löszerrel. Van, hogy mindhárom ott figyel.

Bukósisaknak semmi értelme, másoknak is csak akkor ha álcázva jó.

[ Szerkesztve ]

(#57) DokiBaxxi válasza Macka (#56) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Én ha fegyvert keresek, akkor iskolákba látogatok el(Egy van elektroban, egy cherno felett a panelházak közt, a legnyugatabbi tömbben, egy pedig krastnostavban (ÉK-i reptér alatt))

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#58) gabee jr válasza DokiBaxxi (#57) üzenetére


gabee jr
tag

Engem Elektozavodsk településre spawn-olt vissza a játék, miután egy rohadt nagy ház emeletéről szó szerint a zöld fűbe haraptam (nem voltam ideges)...
A semmiből 2-3 óra alatt gyakorlatilag mindent visszaszereztem amire a túléléshez szükség volt. Aztán meg jól elkúrt@m, mert a gyéren lakott kelet felé vettem az irányt, a sok loot-ot és a lehetőséget jelentő Chernogorsk (nyugat) helyett. Most végigkajtatom a kelti partokat, aztán majd észak felől indulok vissza a déli területekre. Ha túlélem persze, oszt' nem ugrok megint fejest az emeletes házakról. :O

"Csukaharapást szőrivel"

(#59) Macka válasza DokiBaxxi (#57) üzenetére


Macka
veterán

Igen, erre az épületre gondoltam, de tévedtem a tekintetben, hogy ez nem kórház. Ez az épület van Berezinho környékén is, lumber mill-ként jelölt területen, a kút vonalában nyugatra.

Gabee Jr: én a hajóban estem le, instant kill :C

[ Szerkesztve ]

(#60) [w]


[w]
őstag

a Vybor és Grishino közötti reptér szerintetek mennyire látogatott hely? érdemes körülnézni vagy úgyis tele van bandit-tel?

kérdezem ezt úgy, hogy mindössze egy fejszém, egy halkonzervem és egy flaska vizem van... :D

cmdr PETER W. VOLKOV

(#61) [w] válasza [w] (#60) üzenetére


[w]
őstag

na jóvan, most látom, hogy ez a hírhedt NWAF... :O úgyhogy nem szóltam :DDD

cmdr PETER W. VOLKOV

(#62) ricsiv92


ricsiv92
tag

A sok utánajárás végén, nem tudtam ellenállni és megvásároltam. :))
Esetleg, ha van kedvetek csapatosan játszani, akkor a steam profilomat vegyétek fel, szívesen csatlakozom.

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#63) Macka válasza [w] (#60) üzenetére


Macka
veterán

Az összes reptér nagyon látogatott hely. :U

(#64) Macka


Macka
veterán

Na, ma játékostársamat kilőtték, miután újra összeszedte a motyeszt, random karakter-reset... :(

(#65) Tibtobi


Tibtobi
tag

Hát mit mondhatnék, én sem tudtam neki ellenállni. :)
Ha valakinek van kedve full kezdővel tolni, akkor vegyetek fel és csaphatjuk. [link]

(#66) ricsiv92 válasza Tibtobi (#65) üzenetére


ricsiv92
tag

Elvileg felvettelek Steam-en, Cobra_hun névvel. :)
A házak vannak kategorizálva, hogy melyikbe érdemes benézni a jobb/több loot reményében, vagy teljesen random faktor? Mert egy lőfegyver már igazán sokat tudna dobni a biztonságérzetemen.

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#67) gabee jr válasza Macka (#59) üzenetére


gabee jr
tag

Én nem találtam fuzin nevű szervert, akár hányszor kerestem eddig a filterrel. :F Biztos fuzin a neve?

Egyébként megint sikerült fejest ugranom véletlenül egy épület tetejéről, miután nagy örömmel a kéménycsonkon bezsákoltam egy shootgun-t és egy távcsövest. Foghatok neki újból elölről, mert a cuccból semmit nem tudtam visszaszerezni. :(((

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#68) Mr.White válasza gabee jr (#67) üzenetére


Mr.White
senior tag

szokj hozzá, ne ragaszkodj a karakteredhez, és fogadd el hogy ez még csak egy prealfa játék. :)

(#69) Macka


Macka
veterán

A tegnapi patch óta brutális fps dropok vannak. Nekem 5 perc játék után beesik 1 FPS-re...

(#70) Mr.White válasza Macka (#69) üzenetére


Mr.White
senior tag

nekem is. :S

(#71) Chalez


Chalez
őstag

Nem bírom ki, asszem meg kell vennem ezt a gammát... :DD :O De ennyi pénzt ezért, mikor az is lehet, hogy megjelenés előtt kipukkad, vagy valamelyik AAA kiadó kitol egy sokkal optimalizáltabb, hasonló témájú játékot... :F
Van aki megvette és csalódott? Lebeszélne? ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#72) gabee jr válasza Chalez (#71) üzenetére


gabee jr
tag

Nem tartom kizártnak, hogy a DayZ sikerét látva meglódul a online túlélő horrorok piaca és valamelyik pénzeszsák kiadó fantáziát lát hasonló projektben. Akár a Valve... (két hónapja a legtöbbet eladott Steam játék)
Az sem kizárt, hogy idővel egyik-másik jobban sikerül ennél, de egy valamit nem fognak tudni lekoppintani, ez pedig a hangulata! Arról nem is beszélve, hogy mire egy normális klón megjelenik, az rengeteg idő, addig talán a DayZ is elkészül teljesen. ;] Ha pedig elkészül, nehéz lesz megszorongatni.

Szerintem, MUST BUY kategóriás játék.

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#73) Macka válasza gabee jr (#72) üzenetére


Macka
veterán

Véleményed teljes mértékben osztom, nekem jelen pillanatban ez az egy játék van feltelepítve.

(#74) ricsiv92 válasza gabee jr (#72) üzenetére


ricsiv92
tag

Bár nem régóta játszom és csak pár órám van benne, de egyetértek a véleményeddel. :)
Lehet, hogy 1-2 'mondhatni klón' játék jobban fog szerepelni grafikailag, vagy tartalmilag, de ne feledjük, hogy olyan hangulata, érzései vannak az embernek játék közben, amit nem sokan tudnak eltalálni. Sok játékkal játszom, volt közötte pár posztapokaliptikus alkotás, mégis ebbe tudom magam a legjobban beleélni.

(#71) Chalez: Szerintem a lehető legrosszabb helyre jöttél, ha leakarod magad beszéltetni róla. Próbáld ki, ha van rá lehetőséged és megérted. :DD

[ Szerkesztve ]

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#75) DokiBaxxi válasza gabee jr (#72) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Teljes mértékben egyet értek! :K

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#76) Tibtobi válasza Chalez (#71) üzenetére


Tibtobi
tag

Szerintem felesleges ismételnem a többiek érveit. De már az, hogy olyan döntéseket hozhatsz a játék során, amik egy túlélés során felmerülhet benned(más túlélőkhöz való hozzáállás, bizalom kérdése, romlott banán megetetés megkötözött játékossal....stb.). Nálam így azonnal elhallgatott a kétkedő hang.
Csak tényleg el kell fogadni, hogy ez alpha verzió és az ezzel járó következményeket.

(#77) Chalez


Chalez
őstag

Beszereztem! :D Aki akar felvehet a barátlistára Chalez néven, aztán tolhatjuk közösen is alkalomadtán...
Amúgy 1-1.5 órát voltam fent, sikerült egy romlott banánt, egy tonhalkonzervet, meg egy sapit találnom, meg rohantam pár zombi elől... :DDD
Amúgy ha a térképet nézve X helyen kellett volna lenni fegyóknak meg cuccoknak, és nem volt semmi, akkor az azt jelenti, hogy már voltak ott playerek és összeszedtek minden lootot? Kivéve az említettek...
De a hangulat nagyon átjön, éreztem én ezt már a gameplay videókból, és a beszámolókból... ;]

(#78) Mr.White válasza Chalez (#77) üzenetére


Mr.White
senior tag

ha a helyiségek ajtajai nyitva voltak nagy eséllyel jártak már ott.amúgy nem mindig van az ott amit a térképen mutat.

(#79) DokiBaxxi válasza Mr.White (#78) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Ha valami ott van a térképen, akkor az valóban ott van... Más kérdés, hogy te nem (mindig) tudsz tájékozódni ugye renard? :DDD :DDD

Valóban, ami változó, az a loot

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#80) Mr.White válasza DokiBaxxi (#79) üzenetére


Mr.White
senior tag

:(((
én legalább nem állok neki inni az út közepén. ;]

(#81) Macka


Macka
veterán

Nálam még mindig játszhatatlan 10 perc után... :W Remélem ezt az utolsó peccset nagyon gyorsan javítják, mert így értékelhetetlen lett.

(#82) Mr.White válasza Macka (#81) üzenetére


Mr.White
senior tag

nálam is ez van. nem tehetünk mást mint várunk.
prealfa.

(#83) Macka válasza Mr.White (#82) üzenetére


Macka
veterán

Elviekben holnap jön egy hotfix a memóriaszivárgás ellen... Addig elbújtam egy bokorban. :DDD
Már egy hetes a karakterem.... :D

[ Szerkesztve ]

(#84) Macka


Macka
veterán

(#85) DokiBaxxi válasza Mr.White (#80) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

:DDD Na igen az epic fail volt

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#86) Mr.White válasza Macka (#84) üzenetére


Mr.White
senior tag

irány észak katonai cuccokért--vannak más játékosok?----igen----új karakter :D

(#87) Macka válasza Mr.White (#86) üzenetére


Macka
veterán

Ha már katonai cumó: ahogy én észrevettem, m4-nek már közepes távon is elég nagy szórása van, és nem mennek le tőle egykönnyen a többiek... :U

(#88) Chalez válasza Macka (#81) üzenetére


Chalez
őstag

Nálam is akad, meg-megáll, főleg sok épület körül. Nemtom a hardvertől ez mennyire függ, de remélem csak az utolsó patch okozhatta tényleg. Szegény karim, már extrém éhes...de kaja az nuku... :(((

(#89) [w]


[w]
őstag

nálam semmilyen említett akadás vagy fpsdrop nincs, de a random karakter-reseteket szívesen kihagynám a játékból... :W :(((

cmdr PETER W. VOLKOV

(#90) Lien


Lien
tag

Én tegnap játszottam úgy 2,5-3 órát egyhuzamban és teamspeaken beléptem egy magyar szobába és beléptem a srácok szerverére... nem kellett volna, character reset. Fuck off. :W

(#91) Peat;)


Peat;)
veterán

Érdeklődnék, hogyan működik ez a szerver és karakter kapcsolati rendszer? Elkezdünk egy karakterrel játszani és azzal bármelyik szerverre be lehet lépni (ameddig él)? Illetve hogyan működik az offline idő, van bármi hatása a karakterre hogy mennyi ideig nem loginolunk be, vagy mindig ugyanonnan és ugyanolyan állapottal folytatódik a játék? Illetve mennyi ideig tart egy log off, pl. ha messze meglátunk pár nem túl bizalomgerjesztő arcot akkor ki lehet lépni, vagy van egy visszaszámláló ami ameddig nem pörög le addig nem lesz ténylegesen offline a karakter? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#92) Macka válasza Peat;) (#91) üzenetére


Macka
veterán

Akármelyik szerverre lépsz, onnan folytatod, ugyanazzal a felszereléssel (itt most a bug kararkter-resetet nem veszem számításba).
Az utolsó patch óta, ha kilépsz, kb 20 mp-ig bent marad a karaktered, elteszi a fegyvert és törökülésben leül. Tehát addig nem ajánlott kilépni, míg nem érzed biztonságban magad.

[ Szerkesztve ]

(#93) Peat;) válasza Macka (#92) üzenetére


Peat;)
veterán

Köszi, akkor még megvárok egy két updatet hogy addig se bosszankodjak (remélhetőleg a karakter-reset javítása elöl van a listán) és utána megvásárolom. Már vannak, voltak olyan játékok ahol az offline idő múlását is megjelenítették valamilyen szinten (state of decay pl) ami szerintem bunkóság, az jó hír hogy ez (legalábbis most) nem ilyen.

(#94) Macka válasza Peat;) (#93) üzenetére


Macka
veterán

A karakter reset teljesen véletlenszerű, nekem még nem volt, de játékostársamnak 1 hónap alatt is csak 2, ami kevés, tekintve azt, hogy minden nap játszunk.

(#95) Lien válasza Macka (#94) üzenetére


Lien
tag

Nekem ez a második volt és úgy, hogy 1 hete van meg és csak 15 órám van benne. =/

(#96) Macka válasza Lien (#95) üzenetére


Macka
veterán

Az azért tényleg sok....

(#97) DokiBaxxi válasza Lien (#95) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Nem lehet, hogy olyan szeróra mentél? Van egy pár, ahol törlődik(ált. ki is van írva, hogy delete character/wipe character/reset character)

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#98) ricsiv92 válasza Macka (#96) üzenetére


ricsiv92
tag

Szóval én meg se szólaljak a 3 órás játékidő és karakter reset után? :DDD
Olyan létezhet, hogy eltérő játékmód miatt reseteli a karakterem? Példának okáért, normálból átléptem egy hardcore-ba és reset...

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#99) DokiBaxxi válasza ricsiv92 (#98) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Hardcore szerveren új karakterrel kezd az ember, igen :K Ha visszamész normalba, visszakapod a régi karid

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#100) Macka válasza ricsiv92 (#98) üzenetére


Macka
veterán

Az normálisnak számít. Nekem is volt olyan, hogy HC-ra léptem be véletlenül, és leresetelt. Kiléptem, vissza a rendes szerverre, ott pedig megvolt a régi karakterem, ugyanazon a helyen, ahol korábban abbahagytam.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.