Hirdetés

2019. október 17., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone

(#301) Huma válasza nanorambo (#300) üzenetére

Huma
(addikt)

Azért várjuk ki a végét. Sokat javulhat még. Lehet még csak ezután fognak optimalizálni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#302) bugylee válasza nanorambo (#300) üzenetére

bugylee
(tag)

Azért sokkal jobban fut még így is mint az Arma 3, ahol van 5 ház meg 3 fűcsomó és akadozik.

(#303) ElDiabloo

ElDiabloo
(senior tag)

Szóval esélytelen, hogy játszak :/

(#304) CrusherW

CrusherW
(tag)

Reggelre nekem is eltűnt a karakterem, úgyhogy nekiálltam az újnak, de úgy egy félóra után servert váltottam, és láss csodát, visszakaptam a régi karakteremet. Úgy fest, mintha a db-k nem lennének szinkronban. Elég idegesítő, mert a másikkal már elmentem a világ végére.

(#305) Huma válasza CrusherW (#304) üzenetére

Huma
(addikt)

Én így tuti nem játszanék vele. Baromi idegesítő lehet.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#306) DokiBaxxi válasza CrusherW (#304) üzenetére

DokiBaxxi
(őstag)

Van sokszor, hogy néhány regular szerveren is új karakterrel indulsz, de megmarad a régi (fogalmam sincs miért). Nálam ez spanyol szervereken jelentkezett

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#307) nanorambo válasza Huma (#301) üzenetére

nanorambo
(őstag)

Remélem, hogy neked van igazad.

(#308) DokiBaxxi

DokiBaxxi
(őstag)

Emberek... tudhatnátok, hogy az optimalizálást soha nem az alpha közben/előtt végzik el, hanem a beta előtt/beta közben/beta után. Szóval lesz ez még jobb is :K

(#309) ElDiabloo válasza DokiBaxxi (#308) üzenetére

ElDiabloo
(senior tag)

Szóval akár ténylegesen elég lehet a minimum rendszerkövetelmény ? Nem értek hozzá, nem tudom lehetséges-e akkora javulás.
És az ár kiadásig fog változni ? Fokozatosan nőni fog vagy csak a végleges verziónál fog más árat kapni ?

[ Szerkesztve ]

(#310) CrusherW válasza ElDiabloo (#309) üzenetére

CrusherW
(tag)

Év végére tervezik a betát, és még az is csúszhat, reálisan még legalább egy év a release-ig, de lehet sokkal több is. Addig tényleg akármi lehet. Szerintem egyébként nagy csodák nincsenek. Az AI és a fizika nyilván nagyságrendeket javul, de az erőforrásigénye nagyban függ az ARMA II-től, ami rossz ómen.

@Huma: ez bármelyik másik játékban borzasztóan idegesítő lenne, de talán pont a DayZ-ben engem kevésbé zavar. Gyakorlatilag ugyan akkora esély van arra, hogy az erdő széléről valaki agyonlő. Az első pár tökéletes gear elvesztése még talán fáj, de utána már egészen hozzászokik az ember. Nyilván, idegesítő, hogy önhibámon kívül veszem el a karakterem, de az sem sokkal jobb, ha lecsipáznak.t

[ Szerkesztve ]

(#311) DokiBaxxi válasza ElDiabloo (#309) üzenetére

DokiBaxxi
(őstag)

Igazából nem tudom. Én inkább az ajánlottat mondanám minimumnak, mivel hogy ARMA II engine és a Bohemia soha sem volt híres az optimalizálásról. De javulni biztosan fog.

(#312) Macka

Macka
(veterán)

Napi kill: ÉNY-i reptér, irányítótorony. Épp bent vagyunk négyen, kivételesen csak kutattunk. Épp lehasaltam, mondom táplálkozok, mert megéhezett a szentem. Erre nem oda spawnolt valaki? Gyorsba elő magnum, bele ment az egész tár... :U ;]

(#313) Huma válasza CrusherW (#310) üzenetére

Huma
(addikt)

Itt nem lehet cuccokat bespájzolni? Minden elveszik mikor meghalsz? Kezdheted előröl az egészet?

Amúgy ahogy a hozzászólásokat olvasom attól tartok, hogy ez a játék nem fog másról szólni mint kempelésről. Az meg elég értelmetlennek tűnik számomra. Pedig az alapötlet szerintem nagyon jó.

Az lenne az igazi ha a játékosok nagy hatással tudnának lenni a környezetükre. Pl többen összeállnak és felépítenek egy kis falut/erődöt. Lehetne piacot üzemeltetni ott. Esetleg lehetne farmot létrehozni és kajával kereskedni. Persze ezt már nagyon túlgondoltam.

(#314) nanorambo válasza Huma (#313) üzenetére

nanorambo
(őstag)

A játék még eléggé kezdeti stádiumban van, a hivatalos fórumra várják az ötleteket/észrevételeket. Semmi sincs kizárva. Amúgy láttam egy képet, amin a csávó kofát játszott. Kipakolt maga elé egy csomó mindent az útra és leült. :D
Én az íjakat várom nagyon, remélem lesznek majd.

[ Szerkesztve ]

(#315) z0l1ka válasza nanorambo (#314) üzenetére

z0l1ka
(aktív tag)

Azokat én is várom :) no meg ezeket ^^

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#316) DokiBaxxi válasza z0l1ka (#315) üzenetére

DokiBaxxi
(őstag)

Úristen, ez valóban ilyen lesz? *_*
Hát ha ezt berakják, (remélem mostanában :K :K ) akkor beszerzek egyet, jó lesz egy SKS/M4/AK mellé. ÁÁ beleszerettem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#317) Huma válasza nanorambo (#314) üzenetére

Huma
(addikt)

Egy szerveren hányan lehetnek fenn maximum? És mekkora a pálya?

(#318) z0l1ka válasza DokiBaxxi (#316) üzenetére

z0l1ka
(aktív tag)

Hát :D elvileg Igen :) :C :R aztán meglátjuk :)

Huma
Én úgy tudom egyenlőre 50 a max ! Térkép meg hát .."hatalmas: 225 km², nagyjából kétszer akkora, mint a GTA5-ben bejárható terület, és 38-szor akkora, mint a Battlefield-széria eddigi legnagyobb térképre. 2-3 óra folyamatos rohanással érhetünk át egyik végéből a másikba."

[ Szerkesztve ]

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#319) Huma válasza z0l1ka (#318) üzenetére

Huma
(addikt)

50 nem sok. De ha azt vesszük, hogy elméletileg nagyrészt kipusztult az emberiség...
Ekkora népsűrűségnél még csak nem botlik lépten-nyomon jk-ba az ember.

Az lenne a tuti ha mmo-hoz hasonló méretű világ lenne és rengetegen csatlakozhatnának. Persze azért lenne valami ésszerű limit hogy ne menjen át agyatlan fps-be hanem tényleg akár több óra is eltelne anélkül hogy másik játékosba botlana az ember.

(#320) Audifan válasza Huma (#319) üzenetére

Audifan
(tag)

Te, tudod...

origin: secso93

(#321) bugylee válasza Huma (#319) üzenetére

bugylee
(tag)

Most komolyan, szerinted mi értelme van annak egy mmo-ban, hogy 2-3 óráig nem találkozol senkivel??? Nem az a játék baja, h sokan v kevesen vannak, hanem nincs mit csinálni. Megvan a gear, kempelgetsz v rambózol, lelőnek v te lősz le mást, aztán itt a vége. Megunod mert nincsenek célok. A lényege a zombik lennének, márha lennének. De egyelőre nincsenek.

(#322) Huma válasza bugylee (#321) üzenetére

Huma
(addikt)

Miért? Most is az van hogy akár 2-3 óráig nem találkozol senkivel.
Azt amúgy én is mondtam, hogy nem túl jó a jelenlegi kempelésszimulátor jelleg. Sok extra tartalom kell még bele. Pl lehetnének városok ahol npc-k vannak akikkel lehet pl kereskedni. Lehetne kajálni, aludni, stb. Esetleg saját szoba vagy láda ahol tarthatnád a cuccaidat és ezek nem vesznének el ha meghalsz. Valamint a városban természetesen nem lehetne megtámadni a másikat.

(#323) nanorambo válasza Huma (#317) üzenetére

nanorambo
(őstag)

Alapból 40 férőhelyesek a szerverek, de láttam már 60 slotosat is. A játéktér 225 négyzetkm. Írd be googleba, hogy dayz standalone map.

(#324) DokiBaxxi

DokiBaxxi
(őstag)

Hát ez elég kemény este volt. Úgy döntöttünk a csapattal, hogy PVP-zünk kicsit Balotán... hát, nem volt eseménytelen a dolog.
Láttunk egy Cherno felé futó embert a sátraknál, elkezdtük üldözni, 3. társunk a betonkerítésnél maradt. Egyszer csak szól, hogy menjünk vissza, mert 2 full geares kari rongyol rá. Nem értünk vissza, rárontottak, de sikerült mind a kettőt megölnie (már láttuk őket, csak "átbugoltak" a kerítésen.) Ezután szerver váltás, mert valami gond volt (magas ping, lagg, stb.). Lövéseket hallunk várakozás után, majd reset. Reset után vissza, gyorsan átsprintelés a börtönbe. Átértünk. Bekempeltük a börtönt, egyszer csak kb. 10 perc után nyílik az ajtó, 2 ember, társam egyiket lelőtte, a másik megölte. Amíg halott barátunk elektroból sprintelt vissza, másik 2 ember ismét kinyitja a börtön ajtaját, mind a kettőt lelőttük. Oké, kis lélegzetvétel. Nem telik el sok idő, jön még egy gyerek, lelőttem (bár nem tudom, ki az a retardált, aki benyit a börtönbe úgy, hogy az ajtó előtt 2-3 hulla :DDD ). Ekkor jön egy új, sniperes ember, Balota másik felén (sátrak felől) támogat. Társunk átsprintel hozzá, egyszer csak lövéseket hallunk, mind a kettőt lelőtték, de az egyik újraéledt, és sikeresen lelőtte a támadót. Ezután, miután a halott ember visszaért, megint pici lélegzetvétel, ekkor mosinos társunk jelenti, a torony felé player közeleg. Felmentem a börtön tetejére, látom jön a hangárok felől, átfut. Erdőben szaladgál, rálövök, persze a törött ablakon nem megy át a lövés... Miközben 2 bajtárs a börtön garázsából tűz alatt tartotta, 2-en körbekerültük, de mire odaértünk, már lelőtték. Ezután loggoltunk ki, miután egyesült a csapat, mert a csapat 90%-ánál se kaja, se pia és a felszereltség is elég szegényes.

Tudom, hosszú lett, de volt izgalom bőven

(#325) Audifan
Ez a rövid változat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#325) Audifan válasza Huma (#322) üzenetére

Audifan
(tag)

Recept 2-3 órai tömény izgalomhoz:
-Végy egy 40 fős szervert
-Végy egy balótai repteret
-Jól keverd össze, és várj...

origin: secso93

(#326) nanorambo válasza Audifan (#325) üzenetére

nanorambo
(őstag)

Ohh nem kell sem 40 fő, sem balota. Én a full geares karakteremmel mentem fel egy 20-as szerverre és a nagy reptérre futottam. Előttem 50 méterrel egy másik fullos csávó, azt lelőttem. Beljeb megyek és engem is lekapnak. :D

(#327) H@lede

H@lede
(tag)

Üdv mindenkinek!

Látom szép kis dayz tábor van már végre ezen a fórumon is!

Van esetleg valami közös szerver ahol megfordul az emberek nagy része innen?

Battletag: Halede#2912 Wot Nick: Halede

(#328) Mr.White

Mr.White
(senior tag)

[link]
[link]
volt baj!

(#329) DokiBaxxi válasza Mr.White (#328) üzenetére

DokiBaxxi
(őstag)

Jó kis öngyilkos küldetés volt az este :K :DDD

Csávó úgy tudott megölni minket (2ember), hogy bebugolt a falba, és nem látszott. Egyszer csak előjött, és lelőtt :(((

5-ből 4 ember meghalt :(

(#330) Macka válasza DokiBaxxi (#329) üzenetére

Macka
(veterán)

Ugyanígy jártunk szombaton.

(#331) DokiBaxxi

DokiBaxxi
(őstag)

Érdekes dolgok, érdemes megnézni.Elvileg 2-3 hónapon belül jöhet a vadászat, főzés, íjak. Illetve 3-4 héten belül bekerülhet az is, hogy a zombik (és a loot) újraspawnolnak.

(#328) renard
Második vidi nem jó

(#330) Macka

Elég szemét dolog ez :(

[ Szerkesztve ]

(#332) Radnix

Radnix
(senior tag)

kipróbáltam az experimental patchet!
Sok jó újítás: pl 2 új épulet amit láttam, rendőrautók nyitható csukható csomagtartóval, ajtókkal, bogyós bokrot viszont még nem találtam. És experimental létére kb 2 óra alatt egyszer sem fagytam ki.

(#333) DokiBaxxi válasza Radnix (#332) üzenetére

DokiBaxxi
(őstag)

Ez jó hír. Ha jól láttam, szerdán 8-kor lesz patch

(#334) Gordon32 válasza Radnix (#332) üzenetére

Gordon32
(tag)

A Rendor/civil autok eddig is nyithatoak voltak csak nem talaltam bennuk semmit ..... :))

Üdv! Gordon

(#335) z0l1ka válasza Gordon32 (#334) üzenetére

z0l1ka
(aktív tag)

Igen :) én is keresgéltem még a kocsiba is :D :D
swagger55
várjuk szeretettel :C

(#336) z0l1ka

z0l1ka
(aktív tag)

naaaaa :R , Beindultak a fiúk :DD ez már kicsit komolyabb patch lesz :) 0.37-es patch

majd ha esetleg valaki ráér nem fordítaná le ? :D

[ Szerkesztve ]

(#337) DokiBaxxi válasza z0l1ka (#336) üzenetére

DokiBaxxi
(őstag)

Not bad :K

-Gear: can opener can be used as melee weapon---he? kiszúrod vele valaki szemét, vagy mi? :D
-Lehet szívrohamom is. Nagyon jó :DDD

Viszont most sem írtak semmit a sátrakban spawnoló loot-ról :F

(#338) z0l1ka válasza DokiBaxxi (#337) üzenetére

z0l1ka
(aktív tag)

Hát az LoL :D
Semmi infó nincs arról , de reméljük hamarosan lesz :) Szorgosan dolgoznak a fiúk /lányok ,akkor hamarosan biztos lesz :D:D

[ Szerkesztve ]

(#339) DokiBaxxi válasza z0l1ka (#338) üzenetére

DokiBaxxi
(őstag)

4:24-nél rögtön a sokat hallott mondat jutott eszembe : "...then I took an arrow in the knee" :))
Viszont most már tudom, melyik srácot kell sürgetni, hogy jöjjenek már az íjak, nyílpuskák :DDD

(#340) z0l1ka válasza DokiBaxxi (#339) üzenetére

z0l1ka
(aktív tag)

Hát igen :D na találtam még infót :D ezeket még csak tesztelik gondolom apránként majd jönnek az új cuccok :) pl kerékpár ?! :D Ló ? :D jó lesz ez úgy érzem mire kész lesz :D:D

(#341) z0l1ka válasza z0l1ka (#340) üzenetére

z0l1ka
(aktív tag)

elnézést, lejárt a szerkeszthetőség, de itt is találtam egy kis érdekességet :)

(#342) nanorambo válasza z0l1ka (#336) üzenetére

nanorambo
(őstag)

Az esővizet össze lehet gyűjteni a kulacsba. LOL :D

(#343) Radnix válasza nanorambo (#342) üzenetére

Radnix
(senior tag)

Erről eszembe jutott az, hogy ha esik az eső előjöhetnének a földigiliszták a földből és meg lehetne őket enni és mondjuk 20%-os eséllyel adhatnának "sickness" effectet :DDD

(#344) nanorambo válasza Radnix (#343) üzenetére

nanorambo
(őstag)

A végén még lehet bele is teszik. :DD

(#345) Macka

Macka
(veterán)

A következő patch mikor esedékes a normál szervereken?

(#346) DokiBaxxi válasza Macka (#345) üzenetére

DokiBaxxi
(őstag)

Kiírások szerint ma 8-kor kellett volna jönnie :F

(#347) z0l1ka válasza DokiBaxxi (#346) üzenetére

z0l1ka
(aktív tag)

Igen ,mert még tesztelik pár napig , de le lehet tölteni aki kiszeretné próbálni--->steam /könyvtár/jobb klikk dayz-re / Tulajdonságok/Béták/ és ott ki kell választani az "experimentalt" és tölti is a 0.37-est patchet..viszont mivel teszt alatt van csak pár szerver elérhető és az is hardcore :) viszont nem léptem be szerverekre, visszatettem a régi 0.35-ös patchet, karakterem megvolt nem resetelődött.,viszont amit észrevettem mikor felléptem, nem volt a karakteremen a gázálarc ?! azt olvastam , hogy nem lehet majd viselni bizonyos maszkokat ha sisakot viselsz ,de gázálarcos te ?! :Y :F az pedig sisakkal együtt a legjobb :D na mindegy .:)

egyébként: ETA to Experimental: Within next 2 hours
ETA to Stable: No current ETA, dependent on testing results ..tehát ha nem lesz vele komolyabb gond akkor szerintem élesbe is beteszik hamarosan ..

[ Szerkesztve ]

(#348) Macka

Macka
(veterán)

Tegnap esti szösszenet... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#349) DokiBaxxi válasza Macka (#348) üzenetére

DokiBaxxi
(őstag)

Szép!
NWAF barakk melletti börtöne?

[ Szerkesztve ]

(#350) Macka válasza DokiBaxxi (#349) üzenetére

Macka
(veterán)

Pontosan. :DDD Négy derék legény...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.