Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone

Hozzászólások

(#101) CrusherW


CrusherW
tag

Hello!

Az index cikke megadta az utolsó lökést, úgyhogy én is megvettem a játékot. A mai napom gyakorlatilag csak ezzel telt, viszont én is arra jutottam, hogy egyedül nem csak veszélyes, de unalmas is a játék, tehát én is bedobom a steam nevem a közösbe.

Steam név: Dandie88

Nem akartam azokat a usereket felvenni, akik korábban már bedobták a közösbe a nevüket, hátha már kialakult csapatban játszanak azóta, szóval ha van náluk hely, ők is vegyenek fel :)

A jelenlegi (n+1). karakteremnek még nincs lőfegyvere, csak egy kupac lőszere, feszítővas, konzervek, baseball ütő, ilyesmik.

(#102) Lien


Lien
tag

Azért az fontos, hogy a játék a regulat és a hardcore karaktert külön kezeli vagyis nem ugyan az.
Szerintem elég pofás, hogy így lehet két karaktered. :)

(#103) ricsiv92 válasza Lien (#102) üzenetére


ricsiv92
tag

Így már teljesen tiszta a dolog, köszönöm a válaszokat! :K
Mondjuk az sokat segített volna, ha a menüben van rá utaló jel, hogy lényegében két karakterem van. Jó-jó tudom, még nincs kész. :U

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#104) RasHaN válasza CrusherW (#101) üzenetére


RasHaN
aktív tag

Felvettelek steambe, Lokalis Meltosagdeficit neven. Szinten zenesz, en is tegnap ruhaztam be a jatekra :)

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#105) Mr.White


Mr.White
senior tag

akinek fps dropjai vannak annak ajánlott a festett m4-et eldobni, és a villódzó tárgyakat.
nálunk konkrétan megoldotta a gondot.

(#106) [w]


[w]
őstag

ha közösen is szeretnénk nyomulni, akkor előtte megbeszélünk egy találkozóhelyet vagy mi? :) valahogy el is kell jutnia oda mindenkinek. Quake óta nem multiztam, szóval nem tudom ez manapság hogy megy... :D

szerk.: jó, volt egy COD-os időszakom is, de ott is csak 2000 négyzetméter a tér :DDD

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#107) Mr.White válasza [w] (#106) üzenetére


Mr.White
senior tag

online térkép
általában megbeszélünk egy találkozási pontot igen.

(#108) [w] válasza Mr.White (#107) üzenetére


[w]
őstag

köszi, de azért a térképig eljutottam önerőből is :R

cmdr PETER W. VOLKOV

(#109) DokiBaxxi válasza [w] (#106) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Megbeszélünk egy találkahelyet, mindenki odamegy. Aztán folyamatos kommunikáció, mert ha nem szól valaki, hogy JÖVÖK, akkor lelőjük! :D (Tapasztalat, de nem saját :DDD )

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#110) Macka válasza Mr.White (#105) üzenetére


Macka
veterán

Ez nálam is működött, azóta nincs dropom, bár fél órán át alsógatyában futkostam. :DDD

(#111) Mr.White válasza Macka (#110) üzenetére


Mr.White
senior tag

(#112) Audifan válasza Mr.White (#111) üzenetére


Audifan
tag

(#113) DokiBaxxi válasza Audifan (#112) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Egy szál pólóban és gatyában illetve egy M4-gyel a kezedben? :Y Az kemény :DD

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#114) Mr.White válasza DokiBaxxi (#113) üzenetére


Mr.White
senior tag

hosszú sztori, kellettél volna te is. :)

(#115) DokiBaxxi válasza Mr.White (#114) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Nem értem rá a hétvégén :B Majd legközelebb

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#116) Audifan válasza DokiBaxxi (#115) üzenetére


Audifan
tag

Ma volt.

(#117) Macka


Macka
veterán

Mi ma a Vybor melletti reptér és katonai bázis között fetrengtünk. Egyszer csak valami idióta úgy gondolta, hogy a legrövidebb út Vyborból a bázisra a nyílt terepen át vezet...
A végkifejletről annyit, hogy jó fegyver ez az SKS.... :DDD Legalább hozott nekünk kaját...

[ Szerkesztve ]

(#118) CrusherW


CrusherW
tag

Akkor az itteni többség banditaként tevékenykedik?

Nem mondom, lehet én is campelnék, ha a gearemen már nem lenne mit csiszolni, de én 15 óra játék alatt egyszer sem találtam fegyvert, bár lőszer és fegyverkiegészítő boltot már nyithatnék.

Mekkora csapatban szoktatok mászkálni és milyen gyakorisággal haltok meg? Szokott lenni medic a csapatban?

[ Szerkesztve ]

(#119) Macka válasza CrusherW (#118) üzenetére


Macka
veterán

Nem úgy fogalmaznak, hogy bandita, inkább elővigyazatos. Ha én nem lövök, ő fog.Nem kempeltünk, épp kúsztunk be a military base-re. Állig volt pakolva fegyverrel.

Eddig ketten voltunk, tegnap csatlakozott hozzánk még egy fő. Egyikünknél van mindig vér, vagy defibrillator. A mostani karakterem lassan másfél hetes, eddig rekord. A másfél hét alatt 4 játékost lőttem le, hármat sebesítettem meg, engem egy találat ért, amit túlélem.

(#120) bugylee


bugylee
tag

Én általában frendli vagyok ha vki nincs teliaggatva fegyverrel és ki is segítem kajával vagy itallal, persze csak akkor ha nem fosik be és kezd el menekülni. A friss spawnokkal genyózókat meg kimondottan imádom lesznájpolni.

Volt ma egy olyan, hogy a nagy pakolászásban eltünt az összes táram az M4-hez és pesze se égen se földön nem találtam másikat. Aztán a nagy kutatásban Berezinoban összefutok egy fickóval egy házban. Sörétes meg balta a hátán, nálam a kézben egy tár nélküli M4. Azért ráfogtam így üresen és mondtam, ha megmoccan lelövöm. A kezei a magasban és nekiáll könyörögni, h ne bántsam. Jót röhögtem, aztán adtam neki egy doboz müzlit meg egy palack vizet, ő balra én meg jobbra el. Okés. Kb fél óra elteltével egy kilométerrel északabbra vagyok, mondom tartok egy kis szünetet. Látok egy eldugott apró ólat v mit, beszaladok, h ne legyek szem előtt, erre kibe botlok megint? A barátomra. Ott lapult a földön. :D Üres puska ismét ráfog, kezek ismét a magasba. Mondtam neki, ha megint meglátom erre levetköztetem alsógatyára. :DD

(#121) gabee jr válasza bugylee (#120) üzenetére


gabee jr
tag

Rohadt jók ezek a DayZ sztorik. :D
Na, ezért (is) ennyire addaktív ez a game. :B

"Csukaharapást szőrivel"

(#122) Chalez


Chalez
őstag

Miért volt az, hogy az előbb rányomtam a PLAY-re, és a tegnapi pár órás karim helyett egy full nullával kezdem újra? Kicsit idegesít a dolog... Volt már jó kis fejszém pedig... :D

(#123) Gordon32


Gordon32
tag

Sziasztok!
Csatlakoztam en is a kozzoseghez :)
Viszont a minap egy lépéssel jottem le a lepcson ezert csak kuszva tudok kozlekedni :))
Ez elmlik majd magatol vagy kene gyogyszert szereznem vagy mi?

Szivesen csatlakoznek en is bar eleg kesze-kusza idoben vagyok a gep elott de hatha:
Steam:strike320218

[ Szerkesztve ]

Üdv! Gordon

(#124) CrusherW válasza Gordon32 (#123) üzenetére


CrusherW
tag

Én is sokszor megszívtam már az ugrándozást. Egyszerűen nem szabad, ha nagyon meg van pakolva a tatyi, akkor pár lépcsőfok már lábtörés, inkább kerülöm is a létrákat, és mindig óvatosan lépcsőzöm.

Begyógyulni nem fog, vagy szerzel két botot és egy fáslit és sínbe teszed a lábad, vagy morfiummal meggyógyítod magad. Egyébként fáslit a pólót széttépésével is tudsz csinálni, a célnak megteszi, de őszintén szólva én még egy wooden stickbe se gutottam bele eddig.

Egyébként ma végül sikerült találnom egy SKS-t az iskolába - hol máshol - de kiderült, hogy a nálam lévő 7.62-es töltények nem jók, mert nem 39-es kell, hanem 54-es. Frusztráló.

(#125) hhx


hhx
tag

Csatlakoztam én is a DayZ közösséghez minap. :)

Melyik szerverre érdemes belépni? Mászkáltam kb. 3 órát elég sok házat átnéztem, de ki volt pucolva már minden. Végül találtam egy babkonzervet, amit nem tudtam kinyitni. :)

Milyen sűrűn respawnolnak az itemek?

(#126) DokiBaxxi válasza hhx (#125) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Szerver restartkor :D

Egyébként ez, hogy még fél percig bent marad a kari mikor kilogolunk, irtó nagy hülyeség. Megyek egyszer csak a város közepén leáll a működése. Oda az egész kari, ha észrevettek a zombik :(((

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#127) Gordon32 válasza CrusherW (#124) üzenetére


Gordon32
tag

Köszi! Hat akkor inkabb megetetem a zombikat ugy sinfs semmi meg amit sajnalnek..

Üdv! Gordon

(#128) Macka válasza DokiBaxxi (#126) üzenetére


Macka
veterán

Ebben nem értek egyet veled. Én már nem egyszer jártam úgy, hogy tűzharcban az ellenfél megsebesült, és inkább kilépett, mert nem volt kedve meghalni... :U Na, ennek a mókának most szerencsére vége.

(#129) DokiBaxxi válasza Macka (#128) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

De máshogy kéne megoldani :U Mert valóban a idegesítő az ilyen, csak akkor legyen az, hogy 20-tól számol visszafele a számláló, és akkor azonnal kilép a kari

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#130) bugylee


bugylee
tag

Ha vki egyedül megy társak nélkül, a leggyorsabb módja a gearelésnek ha a kezdő karival elfut egy olyan helyre ahol sok cucc van kevés ellenséggel. Ezt lootolás nélkül meg lehet csinálni, értem ez alatt, h el lehet jutni ilyen területekre üres gyomorral is. Ilyen a térkép bal alsó része, vagy jobb oldal közepétől északnak végig meg vannak egyéb helyek attól függően hol spawnolsz be. Nyilván olyan szerverre kell menni ahol kevesen vannak, hogy minimalizáld a veszélyt és loot is legyen. Ha elérsz mondjuk egy reptérre (nem ajánlott bóklászni) és kifosztod, lelogolsz és egy másikra be. Megint lefosztod stb., addig, míg összeáll annyi amivel bátran lehet közlekedni. Svetlojarsk városa ÉK-en pl kimondottan alkalmas erre. Az oda-visssza út loottal együtt egy, max. kettő óra, és van 4-6 épület a centrumban ami fasza cuccot spawnol, a reptér egy köpésre. Ha vigyázol a karira és nem halsz meg állandóan akkor kifejezetten ajánlott. Electro és Cherno felejtős, reptereken is csak óvatosan, Balota öngyilkosság egyedül.

A lényeg ekkor jönne, hogy felgearelve átmenj olyan szerverre ahol többen vannak, mert különben mi értelme az egésznek?

(#131) Chalez


Chalez
őstag

Na, megoldódott a kariresi esete, sztem hardcore szerverre tett be, mert amikor kiléptem és manuálisan kerestem szervert, visszakaptam a baltás karimat.
Amúgy jól sikerült az este, szereztem pisztolyt, lett egy SKS-em (egy Mosin-t hagytam ott érte, remélem jól döntöttem), töltények, ruházat is alakul...szal öröm és bódottá... :DDD :DDD

(#132) ricsiv92


ricsiv92
tag

Tegnap jó sokat keresgéltem a regular-os karakteremmel, de egy francért nem találtam fegyvert. Lőszerem, viszont annyi van, hogy kaja, pia már alig fér. Szóval, ha valaki regular-on van és Krasnostav közelében jár, akkor szívesen megosztom vele lőszerkészletem, akár egy felesleges fegyvert, ételt is elfogadok. (nem is kell adni semmit, csak legyen hasznosítva a sok lőszerem, mert nem akarom banditáknak 'hagyni', ha van olyan, aki innen esetleg hiányban szenved :D ) Valaki? :)

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#133) [w] válasza ricsiv92 (#132) üzenetére


[w]
őstag

ha túl sok az értékes cucc nálad és nem akarod a banditákat gazdagítani akkor random helyeken (pl. erdők, mezők, stb.) szórd szét! te sem halsz meg miatta és rossz kezekbe sem kerül. :D

cmdr PETER W. VOLKOV

(#134) Macka válasza [w] (#133) üzenetére


Macka
veterán

Reptéren kidobod csalinak, valaki észreveszi, és amikor odamegy felvenni, lelövöd.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#135) ricsiv92 válasza Macka (#134) üzenetére


ricsiv92
tag

Esetemben érdekesen nézne ki, hogy-baltával a kezemben rásprintelek, felveszi és nemes egyszerűséggel fejbe küld egy ólommal :DDD

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#136) Macka válasza ricsiv92 (#135) üzenetére


Macka
veterán

Mi jártunk úgy, hogy a társamat, akinél magam volt, leverte valaki baltával egy épületben.

(#137) bugylee válasza ricsiv92 (#132) üzenetére


bugylee
tag

Csak bizonyos épületek spawnolnak jó eséllyel fegyvert, többiben nézni sem érdemes. Lőszerből sztem max 40 db kell puskához, max 3 tár m4-hez. Csapatban hamar elfogy a célpont, soloban pedig nem lesz alkalmad annyit pufogtatni. Kaját is minek annyit cipelni, van mindenhol vagy elveszed mástól :D

Étel-ital..., azt tudtad/tátok, h az ideális szint az energized-hydrated mert a vérképződés 3x lesz? Legjobb kaja a rizs, két helyet foglal és 10 alkalomra elég, plusz nagyon hamar energized lesz tőle a kari. Induláskor kb 1/4 a szervezet készlete, ezt kell feltölteni hamar. Akkor is inni-enni kell mikor nem írja egészen addig, míg az inventoryban meg nem jelenik az energized-hydrated icon. Aztán később a talált cuccost a helyszínen kell megenni, v ha nem fér beléd akkor otthagyni. Inkább vigyél vitamint vagy lábtörésre dolgokat mint babot. Friss gyümölcsöt sem érdemes cipelni, sokkal értelmesebb megenni.

Tutira lesznek később főtt kaják is, már most is találni gázfőzőt.

(#138) Macka válasza bugylee (#137) üzenetére


Macka
veterán

A rizs elvonja a vizet, célszerű mellé vedelni.

(#139) bugylee válasza Macka (#136) üzenetére


bugylee
tag

Általában nekem is balta van a kézben ha még sok a zombi a környéken. Történt két napja, épp egy sisakot nézegetek egy raktárban mikor hátulról fejbevág vki. Fél perc kézitusa után lootoltam :D

(#140) Macka válasza bugylee (#139) üzenetére


Macka
veterán

Akkor szerencséd volt, mert egy jó ütéstől jön az instant kampec.

(#141) bugylee válasza Macka (#138) üzenetére


bugylee
tag

50 percnyi vizet vesz le, de nálam van 2 kulacs szal nem gond. Üdítő meg van mindenhol. Meg a tejpor is energiabomba, bár csak fele a rizsnek, igaz vízből is felét fogyaszt csak.

(#142) ricsiv92 válasza bugylee (#137) üzenetére


ricsiv92
tag

Szóval a zöld hungry érték még nem a csúcs... Valószínűleg már nem sokáig lesznek nálam a kaják. :DDD
Csupán annyi a félelmem, hogy tegnap az éhenhalás küszöbén voltam és alig találtam valami kaját, ezért inkább raktározok.

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#143) bugylee válasza Macka (#140) üzenetére


bugylee
tag

Igaz is meg nem is... Először is volt rajtam egy bukósisak. Másodszor, minden sérülés sokkhatással jár. Ha a sokk nagyobb mint a vérszint, akkor jön az eszméletvesztés. Viszont ha igyekszel energized-hydrated létet fenntartani a játék folyamán, a vérszinted is jó eséllyel lesz maxos.

(#144) Radnix


Radnix
senior tag

Két napja megvettük egyik barátommal a játékot, nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy értelmesebben is elkölthettünk volna 7500-7500 forintot, de azért szórakoztató, mókás kis játék már ebben a korai stádiumában is.

Ami kissé bosszantó, hogy immáron másodszor szorultam be egy ház "alá" és most sajnos minden szabadulási kísérletem kudarcba fulladt, pedig már komoly kis túlélőfelszerelésem van puskával, pisztollyal, fejszével, étellel, itallal, stb-vel. :(

Az első élményem: beléptem egy szerverre, majd nem spawnoltam le, csak annyit írt, hogy nem vagyok magamnál (unconscious). Ezek után pedig halott voltam, majd pár próbálkozás után sikeresen megvetettem a lábamat a játék helyszínét adó szigeten. :C Rövid tájékozódás után belőttük, hogy nagyjából merre vagyunk egymástól, majd sikerült is összefutni a borzasztó cirill betűs településnevek ellenére. :U

Ha futok rendszeresen át tudok menni kisebb akadályokon, mint például a kerítések, a mozgás nagyon darabos, tökéletesen természetellenes :D

Égetően hiányoznak a játékból az állatok (egyszer láttam egy madarat) és a járművek, valamint még egy kis időjárási extra, pl villámlás, köd....

[ Szerkesztve ]

(#145) gabee jr


gabee jr
tag

Rengeteg dolog kerül még a játékba.
A már említett főzés lehetőségén kívül az esőnek is szerepe lesz később. Egész biztos vagyok benne, hogy bele fogják írni a kódba a kihűlésveszélyt és/vagy a hosszú időn át viselt elázott ruha okozta sokkot.

Az eltört láb és a sínbe tevés lehetőséről én nem is tudtam. Számtalanszor találtam főleg kisebb épületekben és pajtákban, istállókban "wooden stick"-et. De lövésem sem volt róla mire jó, mert az infót már lusta voltam megnézni, felvenni meg pláne.
Egyébként a létrás bug-oknak "hála" én is rendszeresen "visszacsúszok", olykor métereket esve, de hátrányom még nem származott belőle.

Viszont a zombik ajtón, falon átrombolás lehetőségét ideje lenne már javítani. Valamint rájuk egyenlőre a gravitáció sem hat; a múltkor egy lakótelep 2. emeletéről ugrott le zambézi komám utánam, egy karcolás nem esett rajta.

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#146) bugylee


bugylee
tag

bot kell meg ragszalag a sínhez, de jobb a morfium injekció mert csak 1 slotot foglal és a hatás uaz.

a beragadás: én is ragadtam be nem is egyszer. 2xW + V a megoldás :) azaz gyors futás+ugrás lehetőleg ott ahol beestél. eddig mindig sikerült kijönnöm.

ja, van egy rakás dolog ami már van de még nem műxik. állatok meg lesznek később, vadászni is lehet majd.

(#147) DokiBaxxi válasza gabee jr (#145) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

:DDD Nekem múltkor olyan volt, hogy üldözött a zombi (nem volt kedvem megölni, pedig 2 fegyver, 1 balta, lőszer csomó kaja, pia, orvosi felszerelések, szóval minden van nálam) én meg lementem a hegyoldalon, és ahogy battyogok le, egyszer csak a zombi elrepül a fejem felett majd földet éréskor meghalt :DD

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#148) Macka válasza DokiBaxxi (#147) üzenetére


Macka
veterán

Én a hajón ragadtam be, sikerült befutnom egy olyan szobába, ahol nem volt ajtó, bentről viszont nem lehetett kimenni. Nálam más szerverre való átlépés megoldotta azonnal, nemhogy a szobából, hanem még a hajóból is kitett.

Jött patch, 28 Mb, elvileg a lag hibát javítja.

(#149) DokiBaxxi válasza Macka (#148) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Én egyszer egy iskolában ragadtam be egy olyan szobába, ahova nem lehet bemenni. Szerencsére sikerült kifutnom belőle :)

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#150) gabee jr válasza DokiBaxxi (#149) üzenetére


gabee jr
tag

Én inkább rakom el a karakterem "aludni", egy kihaltabb erdősáv bokrai közé, mint egy házba. A bokorból óvatosan előmászva sokkal jobban fel lehet mérni a terepet, mint egy épületből. Arról nem is beszélve, hogy így a beragadós bugot is gyakorlatilag nullára csökkentem. De hát kinek a pap kinek a neje... :B

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.