Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) siminhu válasza Angel2014 (#494) üzenetére


siminhu
tag

Köszönöm segítséged... azóta DIGI router mód tiltva és minden működik... KÖSZI

(#502) maddionmax


maddionmax
aktív tag

Üdv! Próbált már valaki A1 szoftvert B1-re felrakni?
Konkrétan erre gondoltam: DIR-842 A1 1.05 EU 20190827

[ Szerkesztve ]

(#503) alvardes válasza Angel2014 (#492) üzenetére


alvardes
csendes újonc

Helló,

Az MT-s verzió tud wpa2-t. A beállítás hiánya az inkább csak annak a jele, hogy nem lehet a régi wpa1-t kikapcsolni, tehát együtt működik a wpa és wpa2.

Lásd:

(Ugyanez igaz a tkip-re is, amit pl a TP-Linkes routerekkel ellentétben itt szintén nem lehet kikapcsolni)

>A b változatra lehet esetleg A Vagy C változatot tenni?

Szerintem nem.

>Amúgy az MT freemware amit feltettél az milyen változat?

B. Nekem is a B van.

A linkelt korábbi kérdésedre válaszul: mivel nem lehet kikapcsolni sem a wpa1-t sem a tkip-t így ezt a windowsos figyelmeztetést nem lehet kijavítani :/

>A b.és változatnak mi a legújabb freemware? 203-van most fent .

igazából a verziószám alapján úgy néz ki, hogy 2.03-as valójában nincs is. Mindegyik beta. Az MT-s is.

Nézd meg a 192.168.0.1/version.txt fájlt. Ott látszik ez a verziószámból. Az MT-s a 2.03 1-es bétájának a második verzióján (2.03b01-02) alapul (a dátum alapján). Habár nemtudom. Az MT-s ha jól láttam annyival több, hogy tud DFS-t.

Itt láthatod a hivatalos verziók változásait nagyjából:
https://github.com/alvardes/dlink-dir-842-fw-2.03MT/blob/master/changes.txt
(Ez a fájl is a dlink német FTP szerveréről van.)

[ Szerkesztve ]

(#504) Angel2014 válasza alvardes (#503) üzenetére


Angel2014
addikt

Szerintem nem igaz...

MT van most fent..és nincs wpa2

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#505) maddionmax


maddionmax
aktív tag

Én feladtam a küzdelmet ezzel az eszközzel. Vettem egy Unifi Pro-t, ami főz-mos-takarít és tökéletesen teszi a dolgát.

Ugyanitt két darab D-link olcsón eladó!

(#506) Destro748


Destro748
csendes tag

Valaki használ még ilyet? Van egy fura problémám vele. Ha a a telekomos modemet rákötöm és a routeren megy keresztül a net, akkor 450-460 megabitnél jobban egyszerűen képtelen kiszolgálni az eszközöket a lan portokon keresztül, pedig a sávszélesség gigabites, és ugye elvileg maga a router is specifikáció alapján gigabites lan portokkal rendelkezik. És nem a nettel van a gond, és nem is a kábelekkel mert különböző variációkban kipróbálva, ugyanazokkal a kábelekkel (cat5e és cat6), ha a modemet közvetlenül kikötöm a pc-re kihagyva a routert akkor gond nélkül megvan a 950+ megabit. Ami érdekes még hogy ha a router hálózati eszközként használva két helyi pc között viszont gond nélkül viszi 100+ megabájttal az adatot, ami ugye 950 fölötti megabit. Bárkinek esetleg ötlet hogy miért csak a modemtől bejövő illetve afelé menő forgalmat nem képes áttolni gigabittel, csak maximum a felével?

(#507) jupp008 válasza Destro748 (#506) üzenetére


jupp008
senior tag

Ezzel a problémával én is szembesültem + elavult beállítási felülete miatt is döntöttem úgy nemrég, hogy lecserélem.

(#508) Robi_73 válasza Destro748 (#506) üzenetére


Robi_73
őstag

Nálam december óta rendben teszi a dolgát, egy F@st 5670 mögé kötve. (Telekom 1000/1000 net, fw: 2.03)

Robi73

(#509) Destro748 válasza jupp008 (#507) üzenetére


Destro748
csendes tag

Pont ugyanebbe a hibába futottál bele te is? És mire cserélted ha nem indiszkrét a kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#510) Destro748 válasza Robi_73 (#508) üzenetére


Destro748
csendes tag

Éredekes, nálam pont ugyanez a modem van pont ugyanezzel a net csomaggal, annyi hogy a DIR-842 hardver verziója C1 és a firmware 3.00MT, és akárhogy állítom, a modemtől jövő adatot 400-460 megabitnél nem hajlandó gyorsabban átvinni.

(#511) Robi_73 válasza Destro748 (#510) üzenetére


Robi_73
őstag

Az én routerem Rev. B. Még mielőtt lecserélnéd, én adnék egy esélyt az újabb firmwarenek. [link]

Robi73

(#512) jupp008 válasza Destro748 (#509) üzenetére


jupp008
senior tag

Aha, kb. Ugyanez a hiba volt.
TP-LINK Archer C6 az új.

(#513) Destro748 válasza Robi_73 (#511) üzenetére


Destro748
csendes tag

Á értem, kösz igazából már próbáltam updatelni. Az online firmware updater azt mondja hogy az aktuális a legfrissebb, a webes interfaceben pedig ha megpróbálom manuálisan feltölteni akkor kb bármlyeik újabb FW verzióra hibát dob ki, és nem hajlandó felrakni. Ha jól tudom van valami recovery módja a cuccnak úgy esetleg még esélyes az upgrade?

(#514) Robi_73 válasza Destro748 (#513) üzenetére


Robi_73
őstag

Nekem idáig mindig működött (oda-vissza is) a manuális firmware update, a fájlt betallózva. Neked ezt a verziót kell használnod a frissítéshez. [link] Viszont a korábbi verzió ha nincs meg, vagy nem tudod valahonnan letölteni, már nem fogod tudni visszatenni!

Robi73

(#515) Destro748 válasza Robi_73 (#514) üzenetére


Destro748
csendes tag

Feladom, semelyik firmware-t nem eszi meg semmilyen módszerrel, még recovery módban sem, azért köszi a segítséget :)

(#516) ballazol


ballazol
senior tag

Hali!
Van esetleg, akinek hasonlóan muzsikál?
Várhat az ember 945/300-at ezzel a router-rel, vagy felejtsem el?

AC 1200 DIR-842 B1
(DIGI FTTH 1000/300mbit/s)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#517) ballazol


ballazol
senior tag

... és minél többször mérek, annál lejjebb megy a letöltés :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#518) Destro748 válasza ballazol (#517) üzenetére


Destro748
csendes tag

Hasonló a problémám, lásd feljebb. Nekem C1 van, alapból 3.00MT FW-vel. Ha a telekomos FAST 5670 modemről engedem rá közvetlenül a pc-re a netet akkor hibátlan gigabit fel gibagit le, ha berakom a kettő közé a routert, akkor tök hektikussá válik a dolog, mindegy melyik lan porton, ha olyan kedve van 350 megabit, ha jobb pillanata van akkor elkúszik 650-ig, vagy néha feljebb is, de a gigabitetet soha egyetlen alkalommal sem hozta.
A leg k**aszott frusztrálóbb az egészben pedig az, hogy ha két pc között használom mint hálózati eszközt, akkor meg gond nélkül gigabit sebesség felett mozgatja az adatokat. Azóta sikerült felerőszakolnom rá 3.02 től egészen 3.13-as a FW-t, sőt egy ízben rászenvedtem egy openWRT-t, és sehogy nem jó, szerintem hardveresen van vele valami.

[ Szerkesztve ]

(#519) ballazol válasza Destro748 (#518) üzenetére


ballazol
senior tag

fakk
.... és akkor most hogyan tovább? :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#520) 4Grider válasza Destro748 (#518) üzenetére


4Grider
nagyúr

Teljesen logikus, hogy amíg nem routolsz vele csak switch-ként használod, addig 2 Gbps lesz egy-egy portjának az összsebessége, hiszen nem kell dolgozzon a csomagokkal, csak tovább kell őket dobnia, míg ha nat-olsz vele akkor meg jóval lassabb, ha fos belül - szoftveresen vagy hardveresen - az eszköz. Márpedig a D-Link soho routerei soha nem a performanciáról voltak híresek.

(#521) ballazol válasza 4Grider (#520) üzenetére


ballazol
senior tag

gigabit lan :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#522) 4Grider válasza ballazol (#521) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pont azért 2 Gbps a portsebessége. Mert egyszerre tud kezelni fel- és le irányt is.
És ettől egészen más tészta, ha ezt le is kell nat-olja, mert ott már az eszköz hardvere és szoftvere lesz a fő tényező. És ahogy elnézem, ez az eszköz ott már eléggé hullámzó teljesítményt nyújt...

(#523) peti1106


peti1106
csendes tag

Sziasztok!

Már több mint 1 éve használom ezt a típusú routert hiba nélkül, de az utóbbi héten valamiért random dobálja le a WiFi eszközöket a router, viszont kábelen az asztali pedig tökéletesen működik.

Digi 1000-es netem van, és azért lett beiktatva a router, mert a Digis modem (ZTE F668) nagy kupac sz@r és kábelesen lefoglalja a teljes sávszélességet és a WiFi-s eszközökön nem volt egyáltalán net. WiFi ki lett lőve, így nem zavarja a routert ebben. Ezt csak mellékesen írtam...

Kicsit dühítő, mert munkára laptopot használok én és a párom is és folyamatosnak tűnik az internet kapcsolat, de nem az. Mert pl. amikor távoli asztalal dolgozok, gyakran lefagy és megáll a kép. Nem indul újra magától, csak ha kilövöm és újra belépek. Ma ezt kb. 20x eljátszotta, dühítő.
Telefonon rosszabb a helyzet, ott 30-40 mpercre elmegy teljesen, majd nagy nehezen visszacsatlakozik. (A telefonomnak nincs semmi baja: OnePlus 7 Pro, Android 11)

Mit javasoltok? Firmware update? Esetleg más beállítás gondja lehet?

Router adatai:
Model Name: DIR-842
Hardware Version: B1
Firmware External Version: V2.02
Firmware Internal Version: V2.02b01
Date: 2016/06/14
Checksum: 0x62152795
Firmware Query: http://wrpd.dlink.com/router/firmware/query.aspx?model=DIR-842_Bx_Default_FW_0202_409bcd4370de
WLAN Driver: 1.6, , 2013-02-21
Factory Default: 0

(#524) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Van 1gb-os netem, a routerről több gép megy... unszolni szeretném hogy a fiatalok elhúzzanak dolgozni ezért az ő gépeiken a net sebességet szeretném lessitani Van erre mód a DIR-842HW:B1 tipusu routernél? :R

(#525) razorbenke92 válasza peti1106 (#523) üzenetére

Sziasztok!

Erre van megoldása valakinek? Valami szériahiba lehet?

Több helyre is ilyen routert vettem kb. 2-3 éve, és tökéletesen mentek, majd kb. 1 hónap különbséggel mind a kettő elkezdte ugyanezt csinálni. Ledobja a wifi eszközöket, ugyanakkor kábelen tökéletes.

Kíváncsi vagyok, mi okozhatja, valószínűleg szét fogom szedni, mert én valami elöregedő komponensre tippelek. Ha bárkinek sikerült megoldania, örömmel olvasom.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#526) Robi_73 válasza razorbenke92 (#525) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Nézd meg nem e nagyon terhelt a wifi hálózat a környékeden. Nálam is hasonló jelenség volt 2.4GHz-en és átváltottunk 5GHz-re, ami megoldotta a problémát. Viszont amióta megszűnt a Wi-Free (UPC/Vodafone) a környékünkön és csökkent a 2.4GHz-es hálózat terheltsége, azóta már az is használható, stabil lett.

Robi73

(#527) razorbenke92 válasza Robi_73 (#526) üzenetére

Nos, ebben valóban lehet valami, megcsináltam a következőt, aztán meglátjuk:

- Családi házas övezet vagyunk, minden irányba nyugdíjasokkal körülvéve, de most az egyik szomszéd nevét valóban láttam megjelenni a listában, azon kívül csak az mienk látszott.
- Ránéztem wifi analyzer appal a terheltségre a routerrel azonos szobában, és azt láttam, hogy néhány éppenhogy érzékelhető wifi bele-bele zavar a kiválasztott csatornába, amikor megjelennek, és a wifi-analyser appban ugrál a channel rating néhány csatorna között.

Ilyenkor a 2.4GHz-es sáv csatornát vált. Gyanítom ilyenkor dobódnak el az eszközök.

Szóval lehetséges, hogy a firmware-ben bugos az automata csatornaválasztás, és a fel-feltűnő hálózatok ide-oda ugráltatják - még akkor is, ha azoknak a jelerőssége elenyésző a sajátjával szemben.

Köszi a tippet, visszajelzek majd!

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#528) Robi_73 válasza razorbenke92 (#527) üzenetére


Robi_73
őstag

Én a csatornát manuálisan választanám ki a helyedben, úgy hogy az előtte és az utána lévő is üres, vagy alig terhelt legyen. Mérj sebességet és amelyik a leggyorsabb, az lesz a te csatornád. Nálam a páratlan számú csatornák váltak be a legjobban... ;)

Robi73

(#529) razorbenke92 válasza Robi_73 (#528) üzenetére

Ó jaj, két dolgot lehagytam az előző hsz-ből:

- Wifi Analyzerrel megnéztem melyik az ajánlott csatorna, és arra tettem fixen. (Az értelmesen súlyozza jelerősséggel együtt a használt csatornákat)
- Azért kell megoldanom a 2.4-et, mert sok eszköz van (TV, nyomtató, Sonoff, konzol, rokonságban telók) amik nem tudják az 5GHz-et.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.