Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Daweee


Daweee
őstag

#2687? :F

[ Szerkesztve ]

(#2702) satomee válasza Djuree (#2689) üzenetére


satomee
senior tag

Próbáltad már UTF-8 kódolással elmenteni...?

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2703) Djuree válasza satomee (#2702) üzenetére


Djuree
félisten

működik! köszi :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2704) subicz11


subicz11
csendes tag

Az a probléma hogy mindig ezt írja ki hogy Secure Connection Failed
A connection to the Steam VAC serverscould not be made.For troubleshooting network issues,please click the link below.Elkezdek játszani és kilép és ezt írja ki.És ilyenkor mit kell csinálni?

(#2705) sNORh válasza subicz11 (#2704) üzenetére


sNORh
addikt

:F

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2706) C^^ válasza subicz11 (#2704) üzenetére


C^^
őstag

Jelentkezz ki, majd be. Ne csak bezárd a steamet, hanem settings / login as a different user. (azt hiszem, így van)

(#2707) subicz11 válasza C^^ (#2706) üzenetére


subicz11
csendes tag

Köszi :R

(#2708) sNORh válasza subicz11 (#2707) üzenetére


sNORh
addikt

őhm.. akartammondani.. :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2709) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

wc3 szerveren használható varázslatok és ultimate varázslatok tulajdonságairól,hol tudnék infót szerezni.
google nem igazán tudott választ adni...

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#2710) Fáraó válasza moongoose (#2709) üzenetére


Fáraó
őstag

Blizzard honlapon?

Talán még itt.

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2711) satomee válasza moongoose (#2709) üzenetére


satomee
senior tag

Miket nem játszol már te is kolléga...! :U:DDD

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2712) dilipok válasza Fáraó (#2710) üzenetére


dilipok
veterán

Ez most komoly? :C
Sztem ő a WC3 modra gondolt... :D
Én is próbáltam már régebben megnézni, de hamar feladtam, meg annyira nem is érdekelt :D Talán a mod oldalán próbáld
Linket nem tudok adni, mert még melózok, és szarlassú a net

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#2713) moongoose válasza dilipok (#2712) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

jaja én a modra gondoltam.
néztem már a wc3source.de honlapot,de a fórumon kívül más dolgot nem igazán találtam.

satomee hát jahh engem is meghülyítettetek... :DD

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#2714) C^^ válasza moongoose (#2713) üzenetére


C^^
őstag

(#2715) moongoose válasza C^^ (#2714) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

hálám örökké üldözzön, :DDD :R életed végéig.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#2716) Fáraó


Fáraó
őstag

Nem tudtam, hogy ilyen mod is van :)) . Csak segíteni akartam...

Játszik még vki az alapjátékkal rajtam kívül? :F

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2717) dilipok válasza Fáraó (#2716) üzenetére


dilipok
veterán

én néha azért még ránézek :D most kaptam 1 24es wide monitort, azon azért elég élvezetes játszani :D

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#2718) Djuree válasza Fáraó (#2716) üzenetére


Djuree
félisten

senki ;]

én pl. csak az alapjátékkal tolom, egyik mod szarabb-hibásabb mint a másik. feleslegesek ezek a szar modok...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2719) Fáraó


Fáraó
őstag

Akkor a tegnapi beégés után :B felteszek egy kérdést is:
Tegnap, mivel volt egy kis időm, meg szerettem volna nézni az ancients meccsét Source TV-n. Megvolt az IP, aztán csatlakoztam, majd megszakította azzal az üzivel, hogy nincs fent a cpl_mill. Feltettem a mapot, megint csatlakoztam, majd ismét bontott: azt írta ki hogy más a server mapja az enyémhez képest. Ez hogy lehet? Hogyan tudok Source TV-n nézni egy mérkőzést?

A mapot a CS2HU-ról szedtem le, sztem nem hibás.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2720) satomee válasza Fáraó (#2719) üzenetére


satomee
senior tag

Ha jól tévedek a mill-ből kiszedték azt az ajtónyitós bugot vagy fícsőrt vagy mit,és szerintem a cs2hu-n még a régi van.Vagy nem,de...??:F

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2721) Fáraó válasza satomee (#2720) üzenetére


Fáraó
őstag

Ráadásul már vagy 1 éve töltöttem le és eltettem a többi közé -nem gyűjtön őket, csak a legjobbakat megörzöm. Köszi a segítséget, otthon utánanézek.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2722) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Hi
Counter Strike: source-ozok már egy éve, eddig teljesen rendben megvotlam a konfigommal/Intel P4 3ghz, 768 kingston memó, X800XT vidkártya/ de az utóbbi hónapban lement 20-25 fps-re ami néha még alacsonyabb :O .
1024×768-on és közepes/alacsony beállításon van minden, windows újratelepítés, új kártya driver, semmi nem segít.
Esetleg valami fps konfigot tudnátok ajánlani, egyeltán mi lehet a baja, vagy ez már ígymarad, marad az új gép.. :F :(

[ Szerkesztve ]

(#2723) sNORh válasza Blackhole13 (#2722) üzenetére


sNORh
addikt

szia
hát alapból nagyonkevés a memóriád
kellene neki vagy 1-2Gb DDR2 800Mhz-es ram tudom ajánlani a Geil Ultra-at 16000Ft 2x1Gb Dualkit.
dualcore felesleges szerintem mert nemhasznál 2magot de ráférne egy C2D E4400min.
meg egy 2600XT 24k. és megylesz minimum a 150fps ;)
ezcsak 1 hozzászólás hallgassmeg másokatis, nemkötelező újh gépet venni egyből :R

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2724) frame>24 válasza Djuree (#2718) üzenetére


frame>24
addikt

Mellesleg igaz ez a rumor, hogy sok fanatikus gamer áttért az 1.6-ra, mert a source-ban az új patch elcseszi a hit-box-okat: nem veszi be a fejlövést (pl. távcsövessel), viszont a láblövést meg headshot-nak számolja? (én ezt ily drámaian még nem vettem észre, igaz, nem minden nap játszom)

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#2725) Blackhole13 válasza sNORh (#2723) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Minden tanácsot szivesen veszek.
Az az igazság, hogy új gép lesz egy néhány hónap mulva, ezért nem igazán akarok erre már naon költeni.

(#2726) Apophis


Apophis
őstag

Na megvolt a procicsere: X2 4600+ (Abit KN9 Ultra) --> E6750 G0 (Gigabyte P35-DS4). Eredmény: fix 100 FPS a monitorom és a játék maximumán a legtömöttebb német serveren. Más kérdés, hogy az X2-n is így kellett volna futnia, de legalább a probléma megoldódott. Remélem a TF2 is így megy majd (feltéve, ha lejön).

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#2727) Apophis válasza frame>24 (#2724) üzenetére


Apophis
őstag

Ha jól tudom, a TF2 fejlesztett motorját kapja meg a CS:S is. Ez elvileg javulást hoz: eddigi tapasztalataim alapján a TF2 netkódja és hitboxrendszere is magasan felülmúlja a CS-t, igaz, nem éppen egy kategória, de van ott is pontlövő fegyver, a tempó pedig sokkal gyorsabb. A ping is kevésbé érződik, van, hogy 70-80-as serverre megyek, és észre se venni.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#2728) frame>24 válasza Apophis (#2727) üzenetére


frame>24
addikt

thx!

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#2729) moongoose válasza Blackhole13 (#2722) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

esetleg egy proc újrapasztázás...
ha csak úgy leeseik az fps,akkor általában a proc teljesítményében keresendő.
ebből gondolom,hogy talán a p4 visszaveszi a teljesítményt és a feszt,hogy üzemeljen.
nekem láthatóan visszaesik,amikor a nod frissít.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#2730) Blackhole13 válasza moongoose (#2729) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Ezis megvolt egy 2hete... :(

(#2731) Djuree


Djuree
félisten

valaki írja már meg hogy lehet csítelni?
a sok kis rohadék köcsögtől már tele van a fasz*m!
nem lehet egy olyan szerverre felmenni ahol nem csítelnek.
egyszerűen a saját fegyverükkel kell szétb*szni a seggüket, majd akkor talán rájönnek hogy semmi értelme csítelni. :W :W :W

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2732) Djuree válasza Apophis (#2726) üzenetére


Djuree
félisten

nekem x2-es konfiggal stabil 200fps volt :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2733) Blackhole13 válasza Djuree (#2731) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Ugyanolyan büdös csíter leszel, elöbb-utóbb megszokod, nemtudsz majd nélküle jáccani és ugyanugy elbaszod mások játékát.

(#2734) bana'n válasza Djuree (#2731) üzenetére


bana'n
tag

inkább ne akard tudni...
egyébként se érsz el vele semmit (náluk), azt leszámítva, h jól lejáratod magad, esetleg bekapsz egy VAC bant

btw kik ezek a nagy csíterek? pm pls :)

Kicsoda, één?

(#2735) Djuree válasza bana'n (#2734) üzenetére


Djuree
félisten

nem tudok így konkrét neveket most mondani. ha valaki gyanús sokáig nézem spectből és meg lehet látni könnyedén.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2736) Fáraó válasza Djuree (#2731) üzenetére


Fáraó
őstag

Erre gondoltam régen én is, de itt a többiek meggyőztek, hogy tök felesleges. Igazuk van. Ezek a hülye csíterek nem tudnak játszani. Néha beszolok: "milyen fasza csíter vagy, de nem tudsz játszani, ugye tudod?" és ennyi. Ne vedd komolyan, játsz a haverokkal!
Engem ha lelőnek, már nem érdekel... Meg már majd' mindenki csal, főleg otthon a botok :D .

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2737) Djuree


Djuree
félisten

ja, igazatok van, nem süllyedek le az ő szintjükre. csak kegyetlen ideges lettem. meg még beszólogat nekem hogy mi közöm, hogy hogy játszik, legszívesebben az ilyeneknek letörném az arcát.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2738) Genius007 válasza Djuree (#2737) üzenetére


Genius007
őstag

detto! :U

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2739) SIKIRIKI


SIKIRIKI
tag

:O :O :O WAZZZZEG MIKOR ELSZ MÁR NETEM OTHON :O :O :O
KÉSZ VAOK NO CSS 3 HETE :O :O :O
Azért üdv minden Cali tagnak :C

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#2740) Xelo válasza SIKIRIKI (#2739) üzenetére


Xelo
addikt

pont így vagyok, min 3 hete nem cstem.. sőt semmit nem játszottam gépen :W egy ideig nem volt időm, aztán eladtam 8800gts vidikarim, akkor egy jó ideig vidkarcsi nélkül, megjött 2900pro, kiderült nem okés a tápom, most meg várhatok arra :Y szerencsére van még egy pár gép a házban, de semelyik nem egy géming masina :( holnap érkezik Corsair VX550W, aztán összepasszintom, Orange Box bekészítve, egy hétig CSS és Team Fortress2 :R

(#2741) Genius007 válasza Xelo (#2740) üzenetére


Genius007
őstag

Jó "kis" gép lesz :)

SIKIRIKI
: Nekem van otthon netem, csak valami technika gubanc van, és csak este lehet css-zni, mert nappal 150pingem van :DDD (valami falusi router szált el) :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2742) Genius007


Genius007
őstag

Szeretnék Servert csinálni, csak van egy kis probléma :B
Hogy nekem megosztott wifi-s netem van, és nem tudom milyen ip-t adjak meg havernak.
Probáltam azt amit a Server csináló progi :DDD kiír, de azt csak én látom.
Próbáltam a külső ip cimemmel, pl : xxx.xx.xxx.x :27015 de ugyse látta(meg akkor már énsem). Satomee már ha jól tudom csinált servert, (1x próbált is segiteni) csak elakadtunk benne ... mert akkor se volt jó valami.
Mintha azt mondta volna, hogy a routert portforwardingolni kell (remélem jól irom) , tudom is, hogy hol kell, csak nem tudom mit irjak be.

Ha esetleg valamelyikőtök tudna segiteni, azt megköszönném ! :R

Amugy aki csinálja a netet a faluba, az kb 6-7 ip cimet kap a szolgáltatótol, és 1ip cimre kb. 50ember jut. (vagy nem tudom mennyi)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2743) bylow


bylow
aktív tag

mit lehet tenni a magas ping ellen?
hogy ne dobáljon ki a szerver!

ByLow #

(#2744) Genius007 válasza bylow (#2743) üzenetére


Genius007
őstag

Jajj ne is mond :DDD
Itt szívok én is a pingekkel. ( ezen a héten?! rossz a netem )

A rate-eket rendesen beállitottad ?
Console-ba ird be :

rate 25000
cl_cmdrate 100
cl_updatarate 100

Ha játszol, akkor semmilyen töltés ne mennyen a háttérbe.(torrent,DC, stb..)
Nekem még az msn kikapcsolása is segitett valamennyit.

Milyen neted van ? ADSL ?
Próbáld meg megpingelni a t-com servert .
Start --> futattás --> cmd --> " ping www.t-com.hu -t " (idézöjel nélkül)
Ha a ping nagyobb mint 30-40 akkor gond van ...

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2745) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mely szervereken szoktatok játszani?

***

(#2746) varga911 válasza ollie (#2745) üzenetére


varga911
senior tag

Kartel kocsma, Smalla #1 :)

(#2747) Djuree válasza ollie (#2745) üzenetére


Djuree
félisten

kartel kocsma a legjobb magyar szeró. ráadásul részletes stat oldala is van.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2748) Genius007


Genius007
őstag

1.O$G
2.Bad Boys
3.Golden (de csak mert spannak törtje van) :DDD

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2749) bylow válasza Genius007 (#2744) üzenetére


bylow
aktív tag

Invitel : ADSL 1M
ezeket a rate- dolgokat nem igazán értem de majd + próbálom
csak most ujra is akarom már rakni a rendszert mert már vagy másfél éve ez van és kezd fura dolgokat csinálni.
azé kösz, még bisztos lessz szükségem segítségekre.

ByLow #

(#2750) bylow


bylow
aktív tag

ja, télleg, ha uj rendszert rakok akkor ujból be kell állítani ezeket? ( rate )

ByLow #

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.