Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Sleed válasza paramparya (#2848) üzenetére


Sleed
aktív tag


ha ezt elküldi Neked,az eladni kívánt account névvel és az ő e-mailcímével
nagyjából meggyőződhetsz a banmentességről...
persze,ez csak a VACbanokra vonatkozik...tehát ha valami magyar szerveren rendetlenkedett,és onnan végleg bannolták,azt nemigazán tudod ellenőrizni..
ha "In good standing" a felirat,biztos nem VACbanos,kivéve ha a képet még azelőtt készítette.. :R

(#2852) sNORh válasza Sleed (#2851) üzenetére


sNORh
addikt

Nah Ottlehet megnézni :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2853) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Júj kezd egyre jobban tetszeni ez a játék.Suliban 5 órán át toltunk egy éan partit:DHolnap is nyomunk kicsit meg csütörtökön is a szünet elött:DLehet itthonra is beszerzem :C

(#2854) Fáraó válasza Bencus88 (#2853) üzenetére


Fáraó
őstag

Egy újabb áldozat! ;]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2855) Bencus88 válasza Fáraó (#2854) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Nem hiszem:DWow mellett majd nem lehet :C

(#2856) Djuree válasza Bencus88 (#2853) üzenetére


Djuree
félisten

suliban ne játsz hanem tanuljál, jobban jársz hidd el ;)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2857) Bencus88 válasza Djuree (#2856) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Elvégzem a feladatom és játszok:DNéha írunk egy dogát mind 5-ösök szal nem tanulok, hanem játszok:D

(#2858) m4rc!


m4rc!
őstag

Hali!

Épp azon vagyok, hogy beállítsam a rate-eket, de kisebb problémába ütköztem: Egyáltalán nics ilyen nevű vile-om: autoexec.cfg...pedig ebben kéne állítgatni..ilyenkor mi van??

We are analog players in a digital world

(#2859) Sleed válasza m4rc! (#2858) üzenetére


Sleed
aktív tag

ezt a fájlt neked kell megcsinálnod,pl. jegyzettömbbel,és beleírni,ami neked kell,majd autoexec.cfg névre keresztelni..
nem javaslom,mert ha állítasz valamit az optionsban,gondolok itt:név,célkereszt,bill. kiosztás..
egyből eltűnik,vagy nem használja,pontosan nem tudom...
inkább írd be a config.cfg-be,nyisd meg jegyzettömbbel és a végére pötyögd be a szükséges parancsokat:rate "25000";cl_cmdrate "100";cl_updaterate "100"
de ha konzolba beleírod,akkor automatikusan beleírja ezeket a config.cfg-be
konzol előhozása:[link]
ide beírod a parancsokat szépen egymás után:
rate 25000
cl_cmdrate 100
cl_updaterate 100

remélem segítettem :R

(#2860) m4rc! válasza Sleed (#2859) üzenetére


m4rc!
őstag

Köszi :R
A konzolos megoldást választottam.
Olyat, hogy számolja nekem az fps-t meg a pinget meg ilyesmiket, hogy lehet beállítani, mert hallottam azt is lehet

We are analog players in a digital world

(#2861) dilipok válasza m4rc! (#2860) üzenetére


dilipok
veterán

net_graph 3 (lehet még 1,2 de sztem a 3 a leghasználhatóbb)
net_graph_pos 1,2,3 (attól függően hova akarod rakni)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#2862) C^^ válasza Sleed (#2859) üzenetére


C^^
őstag

"nem javaslom,mert ha állítasz valamit az optionsban,gondolok itt:név,célkereszt,bill. kiosztás..
egyből eltűnik,vagy nem használja,pontosan nem tudom..."

Nem "tűnik el", hacsak nincs az autoexecben ugyanarra a beállításra vonatkozó bejegyzés, mivel akkor betöltésnél "felülírja" az adott beállítást.

(#2863) m4rc!


m4rc!
őstag

Kössz a helpet Mindenkinek! (mostmár cask játszani kéne megtanulni :DDD )

We are analog players in a digital world

(#2864) Genius007 válasza m4rc! (#2863) üzenetére


Genius007
őstag

LOL :DDD

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2865) Genius007


Genius007
őstag

Tudom, hogy ez itt nem a reklám helye, de .... --> [link] :B

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2866) sNORh válasza Genius007 (#2865) üzenetére


sNORh
addikt

nemegészen.. kick/ban/warn.. :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2867) Genius007 válasza sNORh (#2866) üzenetére


Genius007
őstag

:B

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2868) Djuree válasza Bencus88 (#2857) üzenetére


Djuree
félisten

habár én is játszottam a suliban anno :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2869) Djuree válasza Genius007 (#2865) üzenetére


Djuree
félisten

aranyos kis csomag :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2870) Genius007 válasza Djuree (#2869) üzenetére


Genius007
őstag

12-ért viheted :))
vagy
24k + az aranyos kis csomag = ATi / nVidia VGA !
:C

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok nektek, és családotoknak !
Azért két bejgli között legyen idö egy kis fragvadászatra is ! :DDD
Ha már én nem tudok css-zni ... :/ >>> ping :/ :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2871) Djuree válasza Genius007 (#2870) üzenetére


Djuree
félisten

nekem nem kell, áttértem xbox360-ra :K
pc-n már csak cs-zek néha de már azt is nagyon ritkán. cod4 forjeva :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2872) LucifeI2


LucifeI2
őstag

[kép]

Mókás kép. ^^

(#2873) Sleed válasza LucifeI2 (#2872) üzenetére


Sleed
aktív tag

ezt ne a sourceos topikba :D :P

(#2874) csana


csana
senior tag

Még nemigazán ismertem ki a css-os világot, de mostanáig fel sem tűnt, hogy a css-ben mintha nem lenne sebessége a kilőtt golyónak. A lövés pillanatában csapódik be. Vagy benéztem?

Ahogy nézegettem bulettime-ot css-nál a youtubon, valahogy ez jött le. De láttam olyan modokat, ahol már beépítették a bulettime-ot (amolyan FEAR szerűen néz ki), és ott van sebessége a golyónak ahogy elnézem.

Egyébként nemtudjátok véletlenül, hogy ha MODifikációkat keresek a game alá, akkor van valamilyen naponta/rendszeresen frissülő topik, ahol szét lehet nézni? Próbálom beszerezni ezt az SMOD-ot, mert sokan szeretik, de hogy honnan lehet a legfrissebbet, meg hogy miért ilyen picike, at nemtom. Meg láttam olyat is hogy "SMOD tactical Delta5", ez meg 700 mega körüli.. De ha csa simán az SMOD-ot akarom lecsekkolni, azt hogyan? Ha valaki felvilágosítana megköszönném!

ThX!

(#2875) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Gyertek ide!
Név: [GARGA] PUBLIC DEATHMATCH SERVER by GSH.hu
IP cím: 195.56.111.187:27085

(#2876) dilipok válasza csana (#2874) üzenetére


dilipok
veterán

ez sajnos így van, nincs a lövedéknek útja, csak megnyomod a gombot és már ott is van...
Megszokás kérdése ;)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#2877) Sleed


Sleed
aktív tag

sziasztok!
nem tudja valaki,hogy milyen paranccsokkal lehet eltűntetni a torkolattüzet,és a kihulló töltényhüvelyeket? :R

(#2878) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
Segítenétek abban, hogy egy Intel P4 524+ 3Ghz-s procc-al, 2Gb Super Talent ddr2 800-assal, ASUS P5K-E-vel és egy 7600gt-vel CS:S-ben mért van 30-40fps körül - minden beállítás lowon? :Y
3dmark05: 5500pont
Video Stress Test 175fps
Legtöbb ismerősömnek fele ilyen erős konfiggal sokkal gyorsabb a játék.
Gondolom, hogy a procc a gyenge pont, nade ennyire :F

(#2879) Sleed válasza Blackhole13 (#2878) üzenetére


Sleed
aktív tag

ennyire :DDD

(#2880) Blackhole13 válasza Sleed (#2879) üzenetére


Blackhole13
senior tag

lol :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2881) Frenky


Frenky
csendes tag

Hello! OFF topic
Fun Gamer Club TAGFELVÉTEL!
Hi! Az [FGC] Tagokat vesz fel, infó :
http://portal.fgc.hu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?80

Jelentkezéseteket az fgc@vipmail.hu emailra küldjétek!

üdv. Frenky
http://portal.fgc.hu/

HUNter

(#2882) Sleed válasza Blackhole13 (#2880) üzenetére


Sleed
aktív tag

lol.

(#2883) At4


At4
tag

hy all,

azt h lehet megcsinalni h tavcsovekben laccodjon ami epp elottem van amikor nem zoomolok? (rem erthetetlenul fogalmaztam :D)
mostanaban kezdtem kicsit tobbet Source ozni 1.6 mellett, gepem gyenge hozza, 40FPS ha a foldet nezem :D
ill, a tavcsoves moka nagy fps veszteseget okoz/okozhat?
thx elore is
CS2HU, OSG, es Bad Boys szervereken szoktam jaccani, HuNPaRaSzT^ neven, ha vki latna 1 tahot ien neven jelentem en vok :D

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#2884) Fáraó válasza At4 (#2883) üzenetére


Fáraó
őstag

azt h lehet megcsinalni h tavcsovekben laccodjon ami epp elottem van amikor nem zoomolok?

Nekem nem világos. Mindig azt látod ami előtted van. Ha zoom-olsz AWP-vel akkor szálkeresztetlátsz, ha Aug-gal akkor csak belenagyít.
Ha a távcső lencséjének tükröződésére kérdezel, akkor nem az tükröződik benne ami előtted, hanem az ami mögötted van.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2885) At4 válasza Fáraó (#2884) üzenetére


At4
tag

hmm, azt tom h meik fegyvernel mivan zoomnal,de ugy lattam pl kodiak moviekben h ami elottem van az latszik benne..mind1..de nalam oszt semmi se tukrozodik :D h lehet ezt aktivalni?

[ Szerkesztve ]

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#2886) sztefaan22


sztefaan22
csendes tag

hy

(#2887) Genius007 válasza At4 (#2885) üzenetére


Genius007
őstag

Pedig alapbol benne van, legalábbis ha nincs "lebutitva" a css-d ! (fps.cfg) ... :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2888) At4 válasza Genius007 (#2887) üzenetére


At4
tag

nah, ezt megnezem, mit keressek a cfgben? thx
ill holvan maga az fps.cfg? :D magas ez nekem :D
mod2: nemis talal iet TC se :F

[ Szerkesztve ]

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#2889) C^^ válasza At4 (#2888) üzenetére


C^^
őstag

mat_specular 1

Ez lesz a te barátod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2890) At4 válasza C^^ (#2889) üzenetére


At4
tag

koszi, de ez ien kutyamajom css :D ugylaccik igy nem komalja a dxlevel 70 et..megprobalom dxlevel 80 al, es steam startnal beallitom a mat_specular 1et..

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#2891) Genius007 válasza At4 (#2888) üzenetére


Genius007
őstag

Amit elmentesz console-ba, azt tárolja a css egy file-ba !
és h a console-ba, beállitod hogy ne legyenek hullák stb... akkor "lebutitod a css-t "
az ilyen cfg-ket fps cfg-knek nevezik (tudtommal)
(sokan irják, hogy jajj KODIAK cfg-jével játszanak azé adja jó, mert igy nincs hulla +"special" effect, és sok az fps ... )
Szóval fps.cfg-t ne is keress :DDD :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2892) At4 válasza Genius007 (#2891) üzenetére


At4
tag

lol :D magas nekem a source, 1.6ozok inkabb ;) csak mostanaban mint mondottam volt neha sourcezgetek is :)

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#2893) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

dtlegal config.
Amd+intelre egyaránt.
[link]
kis fps növelő.
Én használom és sokat jelent.
Ki lehet belőle szedni pár dolgot, és akkor nem butul le a játék,viszont 10-15 fps-t rápumpál.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#2894) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Nektek újabban ezidőtájt - már amikor ezt a posztot elküldöm - nem szokott a ping magas lenni? Nálam már 3. este óta minden gyakran látogatott szerverem pingje 140 fölött, mondanom sem kell, karöltve az enyémmel. Ez vmi általános hülyeség, vagy csak engem részesít a t-equila ilyen előnyben?

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#2895) Genius007 válasza Agostino (#2894) üzenetére


Genius007
őstag

Mostanába nekem is $zar a pingem minden serveren,, nem tudom mi van ... :U

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2896) Agostino válasza Genius007 (#2895) üzenetére


Agostino
addikt

Lehet, csak a sztímesek variáltak, ma jó volt... : \

And now for something completely different:

Miért van az, hogy pár magyar szerveren nem is játszhatok addig, amig valami rateket nem állítok? Ez csak valami local okosság? Külföldi szervereken sehol sem találkoztam még ezzel a marhasággal. Megjegyzem semmit sem fogok átállítani, nem ér meg nekem annyit a 13 éves kis szájtépő májergépek vinnyogása, csak úgy kiváncsíságból kérdem mire jó ez.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#2897) moongoose válasza Agostino (#2896) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Talán Banán tudná a legjobban leírni,hogy miről is van szó.
de itt egy írás róla.
[link]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#2898) C^^ válasza Agostino (#2896) üzenetére


C^^
őstag

"...13 éves kis szájtépő májergépek vinnyogása, csak úgy kiváncsíságból kérdem mire jó ez."

Jótanács: voice_enable 0 - nagy megelégedéssel használom :DDD (igaz, mostanában "inaktív" vagyok megint)

MOD: moongoose linkelte a leírást, szal' semmi.

[ Szerkesztve ]

(#2899) Djuree válasza dilipok (#2876) üzenetére


Djuree
félisten

ez nem teljesen igaz.
láttad te már a profikat wp-zni? nem rád lőnek hanem eléd és akkor talál el.
közelre persze hogy nem lehet észrevenni, olyan pici idő alatt becsapódik, hogy ha pont az emberre célzol akkor eltalálod.
igaziból is így van, ha kilőnek rád egy golyót közelről, már halott vagy mielőtt meghallanád a becsapódást :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2900) csana válasza Djuree (#2899) üzenetére


csana
senior tag

"már halott vagy mielőtt meghallanád a becsapódást ":DDD És ha csak lábon lőnek?

Egyébként előző hsz-eddel nem értek egyet, mert én úgy tapasztaltam (és máshol is írtak erről), hogy a cs-ben nincs a kilőtt golyónak sebessége. A kilövés pillanatában csapódik be a golyó.. Hogy a valóságban hogy van, azt nagyon ügyesen leírtad ;)

A dods kapcsán is olvastam valahol, hogy ugyanez a helyzet, mivel a source motor nem lenne képes megbírkózni a feladattal, hogy minden egyes kilőtt golyó "realisztikus" viselkedését pontosan lemodellezze.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.