Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Sleed válasza Fáraó (#2949) üzenetére


Sleed
aktív tag

ha volt hlstatsx a szerveren,onnan is könnyen megmondható:
például itt van a a Kartel Kocsma:[link]
a "lufikra" katttintva kiírja,hogy honnan játszik pár ember..

(#2952) gyuri81


gyuri81
veterán

hi!

lehet,hogy már milliószor leírtátok, de hogy lehet nem eredeti játékkal steam szervereken játszani?

köszi előre is.

(#2953) Fáraó válasza Sleed (#2951) üzenetére


Fáraó
őstag

Sztem ez lesz az, köszi. Nem tudtam róla, hogy ilyen is van. Ha van egy szerveren hlstatsx hogyan tovább? Hogyan tudom megnézni a lufikat? Megnyitom böngészőben az IP-t? Honnan tudom meg az adott címet, amit be kell írni a böngészőbe?

Szerk.: megtaláltam magam a kartel-en :) , elég rossz vagyok...

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2954) Genius007 válasza gyuri81 (#2952) üzenetére


Genius007
őstag

Nem eredeti játékkal, csak tört serveren tudsz játszani !
Amik szerintem kalap $z@rt nem érnek ! (tudom mert régen én is azon toltam :U )
Szerintem vedd meg eredetibe !
Steam-en keresztül csak 4200.- ! ;)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2955) gyuri81 válasza Genius007 (#2954) üzenetére


gyuri81
veterán

köszi a válaszod...
vannak valami törések, de az istenért nem akar összejönni.
lehet tényleg kénytelen leszek megvenni :)

(#2956) Genius007 válasza gyuri81 (#2955) üzenetére


Genius007
őstag

Azért nem akar összejönni, mert felkell rakni a patch-eket! ;)
De szerintem sokkal jobban jársz, ha eredetibe veszed meg ! :)
Tört verzióval én is sokat szivtam ! :U

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2957) Sleed válasza Fáraó (#2953) üzenetére


Sleed
aktív tag

passz :D

(#2958) dilipok válasza illusiON (#2945) üzenetére


dilipok
veterán

abban igazad vagy hogy 100 az kell a tényleg folyamatos játékhoz, DE ha a monitor 100 herzen frissít, akkor ha ennél több fpsed van, akkor vhol el fognak veszni képek... ezt pedig úgy látod hogy ha gyorsan fordulsz, akkor a képernyő felénél olyan csíkot fogsz látni mintha nem ugyanaz lenne a kép alsó meg felső fele, és középen kicsit mintha rosszul lenne összeíllesztve. Ez pedig nagyon fárasztja a szemet, vagyis jobban modnva az agyat.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#2959) Genius007


Genius007
őstag

Valaki segitsen felrakni a Mani Admin Plugint Dedicated Serverre !!!! :B

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2960) illusiON válasza dilipok (#2958) üzenetére


illusiON
őstag

hát ilyen dolgokat még nem láttam hogy őszinte legyek pedig 120 fps körül megyek ha rámjön és ledobok mindent lowra :D biztos nem figyeltem rá.. törttel kapcs. vegyél fel msnen én is törttel nyomom neten mert még nem sikerült beruházni eredetire :B

( : no woman no cry : )

(#2961) Genius007 válasza illusiON (#2960) üzenetére


Genius007
őstag

Nagy hiba ! :DDD

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2962) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Hi!
Három napja nyomom tiszta Source-szal, mikor 5 perce az egyik szerveren egy egyébként sík részeg játékos fejemhez vágja hogy haxor vagyok, és állítsam be meg mittudomén. Néhány kör múlva ki is dobtak. Valaki lásson el instrukciókkal, mi a fenét kell beállitanom?

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#2963) Genius007 válasza sharpapa (#2962) üzenetére


Genius007
őstag

Gondolom a Rate-ekre gondolt !

Remélem van console-od !
Ha nincs console-od akkor :
Steam --> Games --> CSS-re jobb click --> Properties --> Set lunch options -> és ide beirod ezt : -console

Utána belépsz a css-be, és beirod ezt a console-be :

rate 25000
cl_cmdrate 100
cl_updaterate 100

Többet nem kell majd beirni ! Csak 1x !

Mindenki : Sikerült felraknom a Match Plugint Otthoni Dedicated serverre :DD
Bár a Manit még mindig nem sikerült :(

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2964) sharpapa válasza Genius007 (#2963) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Thx sikerült. Viszont arra a szerverre már nem mehetek mert bannt kaptam. Pedig sztem a legjobb magyar szerver ahol 3 nap alatt jártam (LAMAS clanserver).

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#2965) Genius007 válasza sharpapa (#2964) üzenetére


Genius007
őstag

Van egy olyan sejtésem, hogy max 1napra bannoltak ! ;)
Ilyenért nem szoktak örök életre bannolni !
De az is lehet, hogy csak 1órás BAN-t kaptál !

AMugy milyen néven tolod ?

Szerintem a Legjobb szerverek : OSG;Smalla;Kartel Kocsma(mondjuk oda a pingem miatt nem sokat járok :DDD )

Én indencite.css - MoonDoom néven ! :))

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2966) moongoose válasza sharpapa (#2964) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Kartell kocsmára bátran felmehetsz.
Nem idióták az adminok, és segítenek ha valami probléma van.
Van egy szabályzat,amikor belépsz a szerverre.
Azt el kell olvasni és betartani,ha ezek megvannak és nem cheat-els,akkor senki nem fog kibannolni.
Én azt vallom,senki másét, illetve a saját játékom sem szertném elrontani.
Bármi féle módosítás a játékbeállításokkal,sajna a kocsmán nem elfogadott.
Sokan kérdik,miért vannak ezek a szabályok,mikor más publikokon ilyen nincs.
Erre azt szoktam mondani,mert ez a mi szerverünk és mi fizetünk érte.
Ha valaki be tudja tartani a szabályokat,az játszhat nálunk,aki nem az menjen máshová.
Remélem nem vettem el a kedved tőle?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#2967) Genius007 válasza moongoose (#2966) üzenetére


Genius007
őstag

Fene egye meg, és pont a Kartel Kocsmán rossz a pingem :U
Pl.. az olyan szerverek, ami a 7slash-től van, ott alacsony a pingem, ami pl. mozgó és társai ott meg 150 :W
Naja tudom másik net kellene, de itt ez van .. :B

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2968) Fáraó


Fáraó
őstag

Tényleg ki szokták tenni a kartelen a cheatereket? Mert a múltkor vmi D4nny Ocean nevű tag sztem (!) folyamatosan csalt, azóta nem mentem vissza... Meg jó szeró is, tele szokott lenni. :K

Köszi a segítséget a hlstats ügyében, így már van kindulópontom! :R

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2969) sharpapa válasza moongoose (#2966) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Ezt a szervert még nem láttam, de ha legközelebb játszok megkeresem. A kedvem egyáltalán nem ment el tőle. A módositásba az is bele tartozik amit fent Genius leírt?

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#2970) Genius007 válasza sharpapa (#2969) üzenetére


Genius007
őstag

Ha a pinges részre gondolsz, akkor azzal csak én szivok !
Mert k@k1 a netem :DDD

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2971) Fáraó válasza Sleed (#2951) üzenetére


Fáraó
őstag

És igazad volt! Köszi a segítséget! :R
Visszamentem a szerverre, s a játék első lapján -a bemutatkozón- volt egy honlapcím, amin le lehetett hívni a hlstatsx-et.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2972) bana'n válasza Fáraó (#2968) üzenetére


bana'n
tag

Az illető nem csíter (sajnos), csak pr0.

Kicsoda, één?

(#2973) bana'n válasza Genius007 (#2963) üzenetére


bana'n
tag

Mondtam, hogy vegyél fel MSN-en. Megtörtént, azóta se írtál.

Kicsoda, één?

(#2974) bana'n válasza sharpapa (#2969) üzenetére


bana'n
tag

Ezek a beállítsok nékül azonnal kidob a szerver, amint megpróbálsz belépni egy csapatba.
Erre is csak azért van szükség, hogy mindenki egyenlő esélyekkel induljon, és meglegyen a családi béke :)

Kicsoda, één?

(#2975) Genius007 válasza bana'n (#2973) üzenetére


Genius007
őstag

Felvettelek bazzz :DDD
Azóta se jöttél fel (mintha elsem fogadtad volna ... ) :U

Mod.: Hopp, most onlány vagy :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2976) Genius007 válasza bana'n (#2974) üzenetére


Genius007
őstag

" Erre is csak azért van szükség, hogy mindenki egyenlő esélyekkel induljon, és meglegyen a családi béke "

Lan-ba van csak egyenlö esély szerintem ! (ugyan olyan gépekkel) :B
Neten, valakinek több az fps, valakinek kevesebb, több ping, kevesebb ping ..stb.. :U

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2977) Sleed válasza Genius007 (#2976) üzenetére


Sleed
aktív tag

Lanon sem mindig ugyanolyan gépekkel játszanak...
mindenki viszi a sajátját ;) (komolyabb lanokon biztos lenne rá lehetőség,de sztem aki komolyabb lanra megy,annak van fps-e is :D)
mondjuk becupon lehetett compo gépeket bérelni...

(#2978) satomee válasza Fáraó (#2968) üzenetére


satomee
senior tag

Ezzel nem vagy egyedül.Danny Oceant már nem egyszer ki akarták banolni,de történetesen személyesen ismerjük páran és tényleg: egyszerűen ilyen jól játszik.De elég régen lehettél fent,mert egy jó ideje nem cs-zik.Azóta legalább másik 5-6 olyan arc jár fel akikre bármikor rávágnád hogy csal. :)

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2979) Fáraó válasza satomee (#2978) üzenetére


Fáraó
őstag

1000X megfogadtam, hogy nem fogok publicon "Csíter!"-t kiáltani játék közben, de annyira nehéz megállni egy-két játékos több körön át tartó tettei után. Aztán meg szégyellhetem magam a végén. :B

Mondjuk egyszer egy külföldi szerverre beléptem, pont akkor kezdődött a map. Első 3-4 körbe szereztem egy rakás fraget , és közben nem patkoltam el -luck (!). Rögtön mondták hogy csíter vagyok. Nagyon jól esett! :B

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2980) Kiskutya


Kiskutya
veterán

hali!
az 1ik haver csinalt 1 servert hogy botok ellen nyomjuk de amikor csatlakozni akarok ezt irja ki: [link]

valaki tud segiteni?

hmm...

(#2981) west


west
őstag

lehet hogy varezfele de ha szabad valaszoljon valaki pls.rózsaszin fekete kockas texturara van valami megoldas?

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#2982) Kiskutya válasza Kiskutya (#2980) üzenetére


Kiskutya
veterán

senki?

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2983) Fáraó


Fáraó
őstag

Kiskutya: Ha nem LAN-ba nyomjátok akkor Dedicated Server kellene, gondolom. :U

west: Textúrahiba. Vagy a mapot kell újratelepíteni, vagy ha nem eredeti a CSS akkor meg kell venni, mert az egyik alaptextúra nincs meg.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2984) dilipok válasza Fáraó (#2983) üzenetére


dilipok
veterán

nekem van amikor az egész pálya olyan szemfolyatós... mondjuk leginkább custom mapok szoktak. Hol olyan, hol normális... tök random.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#2985) Fáraó válasza dilipok (#2984) üzenetére


Fáraó
őstag

Igen, azt elfelejtettem megkérdezni: Milyen map? Hivatalos vagy egyedi?

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2986) Unbaised-Ben válasza west (#2981) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

hát vagy nincs meg mindennek a textúrája...vagy valami más hiba...ha nálam ilyen van akkor lelépek asztalra és vissza...és utána már jó általában...betöltési hiba vagy ilyesmi....
egyszer már Team Fortress-nél is észrevettem ilyet...

(#2987) Shkiz0 válasza west (#2981) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ha törted van akkor ezt tedd fel.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2988) dilipok válasza Unbaised-Ben (#2986) üzenetére


dilipok
veterán

én is vmi betöltési hibára gondoltam, mert a reconnect általában segít. Ha meg nem akkor nem játszok ott. Amúgy ezek a hibák nálam szinte mindig vmi aim_*, fy_* pályákon jön elő. Tehát csak custom mapoknál.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#2989) dilipok válasza Unbaised-Ben (#2986) üzenetére


dilipok
veterán

én is vmi betöltési hibára gondoltam, mert a reconnect általában segít. Ha meg nem akkor nem játszok ott. Amúgy ezek a hibák nálam szinte mindig vmi aim_*, fy_* pályákon jönnek elő. Tehát csak custom mapoknál.

Bocsesz 2x ment

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#2990) Kiskutya


Kiskutya
veterán

valaki segitsen legyszi hogy tudok servert csinalni ugy hogy neten is tudjanak hozzam csatlakozni?

hmm...

(#2991) Genius007 válasza Kiskutya (#2990) üzenetére


Genius007
őstag

Hát őő izéé, ez nem olyan egyszerű, ahogy te gondolod ! :DDD
Én is azt hittem Pár kattintás, a végén kiderült, hogy sokkal nehezebb mint gondoltam ! :B De ha ugy nézzük már rendes "publicom van", már csak rendes net kellene :DDD

Naggyából elmondom a lépéseket !

1 Szedd le ezt : http://storefront.steampowered.com/download/hldsupdatetool.exe
2. Csinálj neki egy parancsikont ! Utána jobb click, és ami a célhez van irva, azt javitsd át erre : D:\SRCDS\Update\HldsUpdateTool.exe -command update -game "Counter-Strike Source" -dir d:\srcds

(Nekem azért van a végén a D:\SRCDS , mert én oda akartam a Dedicated Servert Késziteni ! Szóval tetszés szerint módositható a vége ! )
Bekell jönnie egy ablaknak, és pár perc mulva elkezd tölteni ! Kb 1Giga jön le a netröl ! (észreveszed ha tölteni fog !) ;)

3. Oda ahova telepitette a Dedicated Servert, oda csinálsz egy Srcds.bat file-t !
Jegyzettömbel megnyitod, és beleirod ezt :

@echo off
cls
echo Protecting srcds from crashes...
echo If you want to close srcds and this script, close the srcds window and type Y depending on your language followed by Enter.
title srcds.com Watchdog
srcds
echo (%time%) srcds started.
start /high /wait srcds.exe -console -game cstrike -tickrate 100 +map de_dust2 +maxplayers 12
echo (%time%) WARNING: srcds closed or crashed, restarting.
goto srcds

A Tickrate szerintem 66 legyen kezdésnek ! Természetesen a maxplayers-t, és a de_dust2-t módosithatod, amelyik mapra / ahány emberre akarod !

Utána elmented !

Elinditod az Srcds.bat file-t ! És elméletileg kész a servered ! :)
Steam -> Server -> Lan akár onnan is tudsz majd csatlakozni !
Ha kivülröl akarod, hogy feltudjanak jönni, akkor nézd meg a www.whatismyip.com -ot !
Pl : 88.164.12.6 az ip cimed, akkor ezen érnek el téged 88.164.12.6:27015 ! :)
Erre a serverre még rakhatsz csomo modot/plugint !
Ajánlom figyelmedbe : http://www.mani-admin-plugin.com/

Remélem tudtam segiteni !

Üdv.

Ui.: Az infóért / segitségért köszönet bana'n kollégának !!! :) :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2992) Kiskutya válasza Genius007 (#2991) üzenetére


Kiskutya
veterán

köszi!

hmm...

(#2993) SIKIRIKI


SIKIRIKI
tag

EMBÖRÖK HÁBORU 0-24-ig KARTEL KOCSMA A JÓ ARCOK OTT ZUZNAK
Ez itt a reklám helye!!!! :B
:DDD :DDD :C

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#2994) Genius007 válasza SIKIRIKI (#2993) üzenetére


Genius007
őstag

Ha jó lenne ott a pingem, akkor nyugodj meg, hogy ott tolnám éjjel nappal !
De jelen pillanatban, örülök, ha valahol tudok egyáltalán játszani !

:U

Kartel Kocsma [fps500+][HLstatsX||Global Ranking]
195.70.35.202:27015

Fps500+ :F
Az az hogy, 500+ fps-el tolja a server ?
Az fain, az enyém 970fps-t ir ki! (de gondolom semmit nem jelent!) :DDD :B

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2995) Djuree válasza Genius007 (#2994) üzenetére


Djuree
félisten

nem. az azt jelenti hogy aki a kocsmán játszik annak sosem megy 500 alá az fps-e akármilyen gépe is legyen :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2996) Genius007 válasza Djuree (#2995) üzenetére


Genius007
őstag

Érdekes nekem multkor lement 130ra :U
Akkor most ez hogy van ? :F :DDD

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2997) dunc


dunc
nagyúr

Üdv srácok mi a minimum vas amin jól szalad? A hivatalos gépigényt ismerem ,gyakorlatba kérdezem.

(#2998) Djuree válasza dunc (#2997) üzenetére


Djuree
félisten

nekem kb. a minimum gépem lehet. ott van az adatlapomnál.
le van véve a graf legminimumabbra és így megvan az átlag 30-40fps.
tehát kb. ez a csuma min. gépigény. én direkt így vettem gépet anno, hogy a cs fusson min. grafon tűrhetően. mással úgysem játszok pc-n.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2999) szacsee


szacsee
nagyúr

Jájj a cséjnen mi van mán megint...szarrá röhögtem az agyam helyét... ;]

(#3000) Genius007 válasza szacsee (#2999) üzenetére


Genius007
őstag

:F

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.