Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Sleed válasza satomee (#2448) üzenetére


Sleed
aktív tag

Igen,rá gondoltam :B

(#2452) satomee válasza Sleed (#2451) üzenetére


satomee
senior tag

Na utánanéztem,már tudom kire kell figyelnem...:)De nagyon májer vagyok,ugyanannyiszor öltem meg mint ő engem.Igaz egyszer játszottam úgy hogy ő is fent volt,akkor se sokáig...:DDD

[Szerkesztve]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2453) jolti05 válasza Sleed (#2447) üzenetére


jolti05
őstag

Jó hír :) Ma tutkó felnézek. z5 vagyok, egyébként :DDD

satomee: Látom lehettem volna konkrétabb :) Például nem vágom, hogy lehet szervert csinálni? Mióta létezik a szerver. Mennyi a player limit? Milyen sűrűk a funmapok? :) Ilyesmikre gondoltam :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2454) satomee válasza jolti05 (#2453) üzenetére


satomee
senior tag

A szervert bérelni szokták,ami tulajdonképp egy progi ami fut a szolgáltató gépén.A gáz az,hogy a nagyobb bevétel érdekében általában több ilyen szervert is kiadnak ugyanazon a gépen,ami ugye a teljesítmény szempontjából nem épp előnyös.Nálunk ez annyiból másabb,hogy saját szervergép van letéve,aminek csak a helyet béreljük,így ezen csak ez az egy public ill. még egy war szerver fut.Bár a szerver már kb fél éve üzemel,így ebben a formájában csak pár hónapja (talán 3...?).Egyébként 18 férőhelyes,többek közt ez is a megfelelő teljesítmény érdekében csak ennyi.Vannak custom mapok is,de egy kezemen meg tudnám számolni hány ilyen pályán szoktunk játszani,és amit meg is szavaznak azok általában tényleg jól játszható,élvezetes mapok szerintem.

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2455) jolti05 válasza satomee (#2454) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi az infót :)

Most asszem feltépek kicsit lazulni :) Beállítottam a microfont is, bár nem tuti h használni is fogom :B
Nekem még a 18 is sok, nem szeretem, ha megy a darálás :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2456) Sleed


Sleed
aktív tag

Tegnap előtt,egy waron megszivattunk két svédet a haverommal,akit érdekel:[link] nem vagyok egy vegas pró,ne kritizáljatok :DDD

(#2457) jolti05


jolti05
őstag

Ááá, nem volt időm játszani :( Na majd holnap... :)

Sleed: Holnap megnézem :P :DDD

[Szerkesztve]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2458) satomee válasza Sleed (#2456) üzenetére


satomee
senior tag

LOL zsír a múvi! :DDD

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2459) Sleed válasza satomee (#2458) üzenetére


Sleed
aktív tag

kösz :B
bocs hogy tegnap(azaz akkor már ma :DDD ) úgy leléptem,csak áramszünet volt :DDD

(#2460) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

Egy kis érdekességgel találkoztam, mind 1.6ban mind Sourceban... Vista 64bit akarok játszani. 4 giga memo van a gépben és mind2 induláskor azt irja, hogy kevés a memoria minimum 128mb vagy 256 kell. Driverek reinstallálva, gamek is...mindent próbáltam.. valaki valami helppel tud szolgálni esetleg? Köszi előre is!

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#2461) Sleed válasza .::cHeKkk::. (#2460) üzenetére


Sleed
aktív tag

Megpróbálhatod azt hogy kiszeded valamelyik modult és megnézed hogy úgy működik-e.
esetleg megpróbálhatsz segítséget kérni itt:[link] vagy itt:[link]
Ha tudsz angolul akkor itt is megnézheted:[link]
Sajnálom de én nem használok vistát így ennél többet nem tudok segíteni,talán majd a többiek :U

(#2462) jolti05


jolti05
őstag

Kidobott a szerver, hogy állítsak be valamit, de most sajnos nem érek rá ilyesmire.
GYIK-ot emlegetett az oldalon. Ez lenne az? [cl_restrict_server _commands]

cl_restrict_server_commands 0
Ezt merre találom? Mert van itten egy config.cfg, de abban nem találtam ilyen részt.

Köszi!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2463) bana'n válasza jolti05 (#2462) üzenetére


bana'n
tag

nem, rossz rate-beállítások miatt dobott ki

bemész a steam\steamapps\account_név\counter-strike source\cstrike\cfg mappába

itt csinálj egy autoexec.cfg fájlt (txt) és írd bele:

rate 25000
cl_updaterate 100
cl_cmdrate 100

Kicsoda, één?

(#2464) jolti05 válasza bana'n (#2463) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi, így már teljesen érthető, meg is csináltam.
El tudnád mondani néhány szóban, hogy ez kinek, és mire jó? (Olvastam adminokról, annyi az egész, ami a GYIK-ban van?)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2465) bana'n válasza jolti05 (#2464) üzenetére


bana'n
tag

ez csak azért van, hogy mindenki azonos feltételek mellett játsszon
mindenki lelőhető legyen, valamint maximálisan kihasználja a szerver által nyújtott lehetőségeket

(az csak pár alapvető parancs, amivel nem árt, ha a szerveradminok tisztában vannak, jelentősége nincs sok)

Kicsoda, één?

(#2466) jolti05 válasza bana'n (#2465) üzenetére


jolti05
őstag

Értés, rendben :) Ma sem játszottam bakker :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2467) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Help! Nem jut eszembe...hogy kell megnézni a STEAM ID-t? THX!:R
Pedig már egyszer csináltam amikor bereggeltem a CS2HU-ra!

[Szerkesztve]

(#2468) satomee válasza Hulk24 (#2467) üzenetére


satomee
senior tag

Felmész egy szerverre,és beírod konzolba hogy status.Itt van leírva,kicsit bővebben: [link]

[Szerkesztve]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2469) jolti05


jolti05
őstag

Ez a videó a youtube-on nagyon oltás volt :DDD

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2470) Hulk24 válasza satomee (#2468) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Tényleg! Thx:R

(#2471) Sleed válasza jolti05 (#2469) üzenetére


Sleed
aktív tag

ne tudd meg mekkora ricsaj volt közben tsen :D
ketten voltunk,de akkora káosz volt mintha 7-8an lettünk volna :D

(#2472) kmarton86


kmarton86
csendes tag

szevasztok

ha van valakinek Dod:s+CS:S eladó accountja (ban mentes!) tatabánya és környékéről az meglephetne egy privát üzenettel, biztos megtudunk eggyezni


Márton

http://www.youtube.com/watch?v=-pVrOUyuiTA&eurl=http%3A%2F%2Fsubba%2Eblog%2Ehu%2F

(#2473) Hulk24 válasza kmarton86 (#2472) üzenetére


Hulk24
aktív tag

áh, pont most adtam el egy zsír újat!

(#2474) jolti05 válasza Sleed (#2471) üzenetére


jolti05
őstag

Nagggyon oltás... :))

Egyébként nekem írták, hogy takarodjak? Csak mert olykor-olykor ilyeneket olvastam.
Megyek majd még gamelni szerverre, csak rá kellett h jöjjek, nem vagyok a régi :) 2 éve nem játszottam, a mai volt a 3. menetem :)
Botok meg síkhülyék, mindig ugyanazt csinálják...erősebb fokozaton meg max annyi, hogy Ő lő előbb, de ugyanolyan segghülye. Tehát neten kéne gyakorolni, csak általában nagyon kapok a pofámra :) Asszem már 3x megkéseltek :B

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2475) Sleed válasza jolti05 (#2474) üzenetére


Sleed
aktív tag

Igen, neked írta,de ő ilyen,nem kell vele foglalkozni,másokat hibáztat ha neki nemmegy..
engem naponta bekéselnek vagy 4szer :D

(#2476) jolti05 válasza Sleed (#2475) üzenetére


jolti05
őstag

Engem bosszant.
Ha ez mégegyszer előfordul, megkérem, hogy találkozzunk valahol, vagy adja meg a címét, és mondja a szemembe :U Nem hiszem, hogy merné ;)

Engem is késeltek meg már párszor :)
Mikor szoktál gamelni? Minden nap? És csak erre a szerverre mész? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2477) Sleed válasza jolti05 (#2476) üzenetére


Sleed
aktív tag

Változó :D
de általában el lehet érni :U

(#2478) jolti05


jolti05
őstag

Találtam egy hun szervert, ahol nem küldtek el a francba :) Később sem, csak beszólt egy srác -csapattárs- amikor aláküldtem a gránátot. :) Mindenesetre sokkal korrektebb emberek voltak fönn, mint a Kartelen :) Úgyhogy asszem maradok ennél, ha magyar szerveren vágyok játszani :B

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2479) Djuree válasza jolti05 (#2478) üzenetére


Djuree
félisten

a kartel kocsma teljesen jó.
én már elég régóta tolom rajta és semmi problémám nem volt senkivel.
persze akkor szidjuk egymást ha tk-zunk meg ff-ezünk de hát ez mindenhol így van, meg kell szokni, meg ezek nem komoly dolgok.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2480) jolti05 válasza Djuree (#2479) üzenetére


jolti05
őstag

Biztosan így van, csak nem esik jól, amikor először mennék netre, és úgy fogadnak a magyarok, hogy takarodj. Németek meg a japcsik nem ilyen bunkók...
Semmiféle tk-ról sem volt szó, csak egyszerűen felmentem játszani.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2481) SIKIRIKI válasza jolti05 (#2480) üzenetére


SIKIRIKI
tag

Hello sajnálom hogy ilyen rossz véleményed van a kocsmánkról de sajnos nem tudjuk szürni a feljárokat csak moderálni de ez amit mondtál nem jelemzö a kocsmára ha még egy párszor fel jössz meglátod. :R

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#2482) jolti05 válasza SIKIRIKI (#2481) üzenetére


jolti05
őstag

Rendben, meggyőzél :) Majd felnézek :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2483) satomee válasza jolti05 (#2478) üzenetére


satomee
senior tag

Hát ez a ''nem küldtek el a francba'' szerintem csak idő kérdése sajna.Egy forgalmasabb szerveren előbb-utóbb úgyis bele fogsz futni egy-két vérmesebb játékosba aki nem tudja tűrtőztetni magát,mert ő úgy érzi hogy a tudása alapján megengedheti magának hogy leoltson bárkit aki nála rosszabbul játszik.Ez sajna nem egy bizonyos szerverre jellemző,hanem a magyar cs:s közösség elég nagy részére.Szal tényleg csak annyit tehetsz hogy nem veszel róluk tudomást,különben egy percig se fogod élvezni a játékot.Mellesleg minél többet jársz fel egy helyre,minél több ''ismerősöd'' lesz a játékosok közt,annál kevésbé fognak csesztetni (ezt saját tapasztalatból tudom) szal kitartás...:)

MOD: amúgy honnan tudod hogy a japánok pl nem fikáznak játék közben...?:)

[Szerkesztve]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2484) jolti05 válasza satomee (#2483) üzenetére


jolti05
őstag

Mégis más, hogyha úgy fogadnak, hogy takarodj, vagy néhány óra játék után egy bénázást követően megkapod a kérdést, hogy te miért vagy ilyen jó ember :) Utóbbi jogos volt, előbbi nem igazán. Más benyomást keltett a két szerver, ennyi az egész.
Van két háziorvos, akikhez lemehetsz. Az egyik úgy fogad, hogy menj innen, nincs semmi bajod, a másik megvizsgál, és esetleg utána mondja, hogy nincs semmi bajod. A jövőben melyikhez mész szivesebben? :)
Igen, ismerősök azok jól jönnének, csak ha felmegyek egy helyre, ahol mindenki mindenki spanja, én meg béna vagyok, nehéz ''ismerkedni'' :)

Egy szemfüles játékos :DDD Kiszúrtad a japános trükkömet :DDD

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2485) satomee válasza jolti05 (#2484) üzenetére


satomee
senior tag

Persze hogy más,de épp ezért kell leszarni az ilyeneket hogy eljuss odáig,hogy ismerősként kezeljenek!Nem akarlak se le se rábeszélni semmire,csak jótanácsként mondtam,mert én is így voltam az elején.És persze oda járj ahol jól érzed magad,mert ez a játék lényege... :R :)

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2486) Zenty válasza jolti05 (#2484) üzenetére


Zenty
őstag

kezdők alap helye külföld :)
Ha ott ki gyurtad magad mehetsz magyara ''ismerkedni'' bár publicon a sok iq közt ismerkedést...
A lényeg: Nem a pofázásokra kell figyelni hanem játszani. Azt a többi ki alakul.

[Szerkesztve]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#2487) Djuree válasza jolti05 (#2484) üzenetére


Djuree
félisten

nem kell róla tudomást venni, mert akkor hamar kiesel :)
én már csak jót röhögök a szidásokon :DDD
szidjuk egymást mint a fakutyát, de amíg nincs anyázás addig elviselem.

egyszer felmentem egy angol szerverre, nem ment valami jól, erre elkezdtek szidni (tudok angolul :D ) mint az állat, hogy miért nem tudom, mert nem mondták, csak kirugtak egyből, mentem még1szer hogy tisztázzuk a dolgot, de megint kibasztak. ennyit a külföldi szerverekről :(

a kocsmán már vannak ismik ezért a legjobb nekem.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2488) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

egyértelmű, h a kartel szerver a legjobb, ott még nem találkoztam paraszttal

Resistencia eterna

(#2489) jolti05


jolti05
őstag

Köszi mindenkinek a véleményt. Sok igazságot találtam a hozzászólásokban :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2490) kmarton86


kmarton86
csendes tag

ahoj

most tarvezem megvenni a cs:s-t. de olvastam a dobozán, hogy olyan számitógépre ne telepitse ahol fennvolt valamilyen illegális változata, mert nem fog működni. Nekem volt fenn. Most akkor ez tényleg igaz lenne, nem is érdemes megvennem?

http://www.youtube.com/watch?v=-pVrOUyuiTA&eurl=http%3A%2F%2Fsubba%2Eblog%2Ehu%2F

(#2491) Grass válasza kmarton86 (#2490) üzenetére


Grass
aktív tag

Egyszerűen töröld le az tört verziót és telepítsd fel az eredetit. Működni fog.

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#2492) bagyulajuve válasza kmarton86 (#2490) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Nem tudom, elég furán hangzik, de ha újra rakod a rendszert, akkor biztos jó lesz.

Resistencia eterna

(#2493) Djuree válasza kmarton86 (#2490) üzenetére


Djuree
félisten

töröld le, de rendessen, a steam minden elemét töröld le.
telepítési könyvtár, ha uninstall után hagyott benne valamit, meg a felhasználó-nál is nézd meg.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2494) he7edik. válasza jolti05 (#2476) üzenetére


he7edik.
addikt

''Ha ez mégegyszer előfordul, megkérem, hogy találkozzunk valahol, vagy adja meg a címét, és mondja a szemembe''

nekem már nem egyszer kérték el a címemet hogy akkor átjönnek hozzám...
azóta jönnek...

Égő szöveg a flém vázon

(#2495) kmarton86


kmarton86
csendes tag

köszönöm a gyors válaszokat, azóta hogy feltelepitettem volt egy pár windows csere

http://www.youtube.com/watch?v=-pVrOUyuiTA&eurl=http%3A%2F%2Fsubba%2Eblog%2Ehu%2F

(#2496) sNORh


sNORh
addikt

sziasztok
Egy 1.6-os account kellene nekem, cserébe adok egy Source-os Accot.. :U
Akit érdekel irjatok..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2497) jolti05 válasza sNORh (#2496) üzenetére


jolti05
őstag

Elképzelhető, hogy tudok neked szerezni Source-ért cserébe :)
DVD is jár hozzá? :D

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2498) Djuree válasza sNORh (#2496) üzenetére


Djuree
félisten

tán abbahagyod a jó kis szörszöt?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2499) dilipok válasza sNORh (#2496) üzenetére


dilipok
veterán

sajnos 1ben van, pedig nincs már szükségem az 1.6os accra

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#2500) jolti05


jolti05
őstag

Volt már valaki olyan pályán, ahol frag-ért szintlépés jár, és ezzel új fegyver? :) Nagyon zsír volt. Valami vadnyugati pálya volt :B

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.