Hirdetés
- Geri Bátyó: Samsung T7 1TB külső SSD
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
-
LOGOUT
--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---
Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
soma314
tag
válasz
TheProb
#12414
üzenetére
tételesen
- a tököd biztos azt is tudja, hogy miért nem elérhetőek a switch-ek. Ne felejtsed el, hogy te tettél fel egy kérdést, amire ha értelmes választ válrsz akkor információval kell szolgálni.-nem nyilvánvaló, hogy interneten keresztüli VPN kapcsolat van csak azért mert távol, akár nagyon távol vannak egymástól a site-ok
akkor összefoglalmom mennyi derült ki:
- néha nem elérhető egy switch
- vagy néhe nem elérhető több switch ezt nem sikerült eldöntened,
- a kiesés 1-2 perces
- interneten keresztüli VPN kapcsolat köti össze a site-ot, ahol a switch-ek vannak a site-al ahol a monitorozó szerver fut
- nem tudjuk, hogy a VPN kapcsolat L2-es vagy L3-as,
- ha L2-es akkor lehet, hogy a helyi core switch simán swithc portként csatlakozik valamihez a külföldi site.on. Ekkor nem kerülhet szóba IP cím kérdés.
- ha L3-as akkor kell egy router, tüzfal, valamilyen L3-as eszköz ami az itteni site-on biztosítja a kapcsolatot az internet felé, ennek kellene tudni, hogy állandó statikus IP címe van-e, vagy az internetszolgáltató oszt ki neki IP címet. Ha a szolgáltató osztja ki, akkor milyen leased time-al.Itt többünk leírta, hogy a legvalószínűbb scenario az, hogy az internet felé lévő kapcsolatot "újítja" meg a szolgáltató, akár úgy, hogy kigyomlálja az inaktívakat, akár úgy, hogy újabb IP címeket oszt ki nekik.
Ez alapján egy hozzáértő már tudja miket kell megnézni, hogy közelebb jussatok a megoldáshoz de úgy nem működik, hogy elmész az autószerelőhöz, hogy sokat fogyaszt az autóm és amikor megkérdezi, hogy milyen az a válasz, hogy piros (mikrohullámú az internetkapcsolatod fizikai rétegben).
Amit például meg tudsz tenni, hogy ráakasztasz egy számítógépet az egyik adott switchre és megpróbálod trace-elni a monitorozó szerver IP címét, amikor hiba jelentkezik. Vagy kitükrözöl mindent ami a switch management vlan-jére -ről jön/megy.
De ami a legegyszerűbb és már leírta más: megnézed a internetszolgáltatótok mit szolgáltat!
Új hozzászólás Aktív témák
- Kérlek használd a keresőt, mielőtt kérdezel!
- Olvasd el a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!
- A dumpok és a warez tiltott témának számítanak!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 4060 TI 16GB Rampage SHIVA A-Data 650W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
- Dell Latitude 5430 14" Touchscreen i5-1235U 16GB 256GB 1 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
FecoGee
crok
