Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) vv5204 válasza blattida (#9342) üzenetére


vv5204
senior tag

Nincs semmilyen védelmi szoftver a gépeden? Megbízol az egész internetbe?
Ez ám az optimista hozzáállás! :DDD

(#9352) daimonion válasza vv5204 (#9351) üzenetére


daimonion
senior tag

Édesanyám 63 éves és a laptopján nincs semmi védelem Nála sem...Hetente, 2 hetente megnézem Comodo Cleaner essentiallal meg MBAM -al azt jónapot. Bigfarmozik kártyázik meg Fb-zik azt annyi..Lekopogjam még semmi sem volt..Igaz adguardot azért felraktam a böngészőre. :P

(#9353) blattida válasza vv5204 (#9351) üzenetére


blattida
nagyúr

Jelenleg nincs, de nem bízom az internetben.Magamban bízom és a józan paraszti észben.
Realista vagyok. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9354) growler


growler
őstag

Szevasztok !

Néhány napja telepítettem anyám laposára a
CIS premium 8.0.0.3444-et !
Eddig úgy tűnik minden ok !
Kérdezném: mi a véleményetek róla ?
( mármint a hatékonyságáról :-) )

Előre is köszi !

(#9355) vv5204 válasza growler (#9354) üzenetére


vv5204
senior tag

Príma! Ez eddig a legjobb CIS. Tiszta rendszeren használom, így kártevő
észlelés-eltávolítás terén nem tudok nyilatkozni. Gyenge laptopra van telepítve,
de nem érezni rendszer lassulást, egyedül az adatbázis frissítéskor akadozik
kicsit a hang, de szerintem másnak ez nincs. Az alapbeállítások, mint mindig
ennél a verziónál is borzalmasak, de személyre kell szabni és akkor annak
megfelelően teszi a dolgát.

(#9356) toto0569 válasza growler (#9354) üzenetére


toto0569
addikt

Ezt honnan tudnám letölteni? :F :R

(#9357) toto0569


toto0569
addikt

Meg van...

B.U.É.K. :C

(#9358) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Egy i5-ös, 8GB RAM-os nvidia kártyás Dell XPS-re (Win7 Prof x64) feltettem egy tiszta telepítésre a CIS 8 Premiumot, és az MBAM Premiumot. Mindemellett Firefoxot használok ABP, Trafficlight és Wot kiegekkel.

A helyzet pedig az, hogy rettenetesen belassult a gép. Sokat kell várnom 1-2 program megnyitásánál, de még a windows intéző is erősen gondolkodik. A Firefox pedig már már karcolja a türelmem határát: marha lassú, folyamat fagy.

Én rontok el valamit a CIS beállításánál, hogy ennyire fogja a gépet, vagy másnál is fordult már elő probléma?
(Azért gondolom, hogy vagy a CIS vagy én vagyok a hibás, mert tavaly KIS14 mellett sokkal gördülékenyebb volt a rendszer)

(#9359) Fandango válasza Yiggdrasil (#9358) üzenetére


Fandango
veterán

Ilyen konfignal nem lehetne gond a CIS+MBAM paros, ott valami mas problema lehet. A Firefoxnak sem szabadna ilyen modon belassulni, en szemely szerint a WoT es Trafficlightot teljesen feleslegesnek tartom. Az ABP az FF indulasat lassitja, de utana a hasznalatot mar nem, maximum a memoria fogyasztasa megno, esetleg azt megnezheted, hogy mennyi RAM-ot hasznal. Vagy tegyel probat egy friss FF profillal, hogy ugy is lassu e?
CIS es MBAM elott volt mas vedelmi program hasznalva, vagy friss telepites utan csinalja?

(#9360) Cs1csó válasza Yiggdrasil (#9358) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ha az MBAM-ot kikapcsolod akkor is ez a helyzet? A CIS 8 mellé talán elég egy MBAM free is amit hetente lefutat egyszer az ember - azaz nem fut folyamatosan -

- a CIS antivirus része állapottartó - vagy valósidejű
- heurisztika alacsony - közepes - magas
- internet vagy proacive security van beállítva
- a víruscope csak a sandboxban lévő dolgokat figyeli vagy mindent elemez

kapásból ezeken érdemes elgondolkodni

(#9361) Yiggdrasil válasza Fandango (#9359) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Teljesen tiszta Windowsra ment, van egy System backupom az updatelt+driveres rendszerről, arra építettem most ezt fel.
Megpróbálom egy új profillal a FF-ot hátha. Viszont maga a rendszer valszeg továbbra is lassú lesz. :F

@csicso82: Kipróbálhatom a free-t is, csak ha már fizettem érte, elég rossz szájízzel tenném :B
- AV valós idejű, realtime scan aktív
- Heurisztika alacsony
- HIPS: Training Mode (legalsó), advanced-ben alsó kettő van csak kipipálva
- "internet vagy proacive security van beállítva" ezt melyik menüpontban tudom megnézni?
- Viruscope csak a Sandboxolt dolgokat nézi. Ennél az Advancedben minden kipipálva, a felsőből csak a mappás, illetve legalul a Virtual Desktop nincs bepipálva.

(#9362) Matthewus válasza Yiggdrasil (#9361) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbáld meg az MBAM mappáját a kivételek közé tenni a CIS-ben.

(#9363) Cs1csó válasza Yiggdrasil (#9361) üzenetére


Cs1csó
félisten

-AV-nál elég lehet az állapottartó
- a training mód - tanuló mód - ezen csak rövid ideig érdemes hagyni a HIPS-et amedig elindítgatod a programjaidat és így megjegyzi azok működését egyébként rakd inkább biztonságos vagy tiszta pc módra
- általános beállítások - konfiguráció fül - itt látható hogy milyen konfigurációban használod a COMODO-t
- csak tűzfal (esetleg hips)
- internet security (túzfal+antivirus és esetleg HIPS)
- proaktív security ( internet security max beállításokkal - ha jól tudom. nem használom)

bámilyen - light-osra - van állítva a CIS pl. internet security módban - ha proaktívra teszed akkor minden maxra ugrik bármi is vol a korábbi beállításaid

(#9364) blattida válasza Yiggdrasil (#9361) üzenetére


blattida
nagyúr

Az internet security vagy a proactive a konfigurációra vonatkozik (bár a fentiekből gondolom, hogy maradt az alap, azaz az internet security).
Mindkettőben (cis+mbam) rakd a kivételek közé a másikat.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9365) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Matthewus, csicso82, blattida:
Köszi a segítséget! Az előbb, mikor beakartam állítani, összeomlott kb az egész rendszer, restart után még mindig lassúkás (kb 3 perc, míg használható a rendszer onnantól, hogy betölt az asztal), lekaptam közbe a FF-ot, és raktam helyette egy natúr 64 bites Chrome-ot, eddig jó.
Beállítottam úgy, ahogy írtátok, kíváncsi leszek. :)
Max ha továbbra is gázos lesz a helyzet, akkor beismerem vereségemet a CIS felé, és keresek valami számomra egyszerűbbet :B

[ Szerkesztve ]

(#9366) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Comodo IS 8 van a gépen, és most lettem rá figyelmes, hogy a gép bekapcsolása után elindít egy " gyorsítótár tisztító" feladatot. A gondom ezzel az, hogy 6 órája fut, 50%-ra terheli a procit, és van 25 GB beolvasott adata. Eddig leállítottam ezt a keresést, mert nagyon fogja a gépet, viszont pár óránként újrakezdi, a legutóbbi adatok az utolsó futásra vonatkoznak, ami még mindig tart (most már hagynám, hogy végigérjen). Kérdéseim a következőek:
Ez milyen keresés? Meddig tart? hogy lehet kikapcsolni véglegesen, vagy mit lehet vele kezdeni?

Köszi.

(#9367) sgergi válasza sgergi (#9366) üzenetére


sgergi
veterán

8 és fél óránál tart a cucc és 33 GB olvasott adatnál. Soha nem fogja befejezni?

(#9368) blattida válasza sgergi (#9366) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A gyorsítótár építése csak üresjáratban történik, ám, ha akkor sem szeretnéd, akkor az av valósidejű beállításainál megtalálod és onnan vedd ki a pipát.
Funkcionálisan arra való, hogy lényegesen gyorsítsa a valósidejű vizsgálatot, azt, hogy nálad mennyi ideig tart, nem lehet megmondani.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9369) sgergi válasza blattida (#9368) üzenetére


sgergi
veterán

1. Nálam folyamatosan megy, nem csak üresjáratban, bármit csinálok csak fogja a gépet, nem áll le.
2. kivettem onnan a pipát, de ugyanúgy futtatja egy kis idő múlva. Itt tényleg azt írja, hogy "gyorsítótár építő"
3. Ami nálam fut, az nem "gyorsítótár építő", hanem "gyorsítótár tisztító".

10 és fél órája megy, ha nem születik megoldás a letiltásra, eltüntetésre, akkor az egész megy a levesbe.

(#9370) blattida válasza sgergi (#9369) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez a gyorsítótár tisztító melyik programhoz kapcsolódik vagy mi jeleníti meg? Mit mutat például a feladatkezelő?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9371) blattida válasza sgergi (#9369) üzenetére


blattida
nagyúr

Közben utánanéztem és ez egy ritka cis bug (ami a hatos változattal jelent meg és azóta is tart), aminek jelenleg nincs megoldása, ami segíthet, az a cis teljes eltávolítása takarítással egybekötve, majd ismételt telepítése, ebben az esetben igen nagy valószínűséggel a fenti probléma megszűnik.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9372) sgergi válasza blattida (#9371) üzenetére


sgergi
veterán

Köszi szépen a segítséget. Én is utána kezdtem el nézelődni a Comodo fórumán, és ott is megtaláltam ugyanezt a hibát. Itt is a teljes újratelepítést javasolják, így is tettem (az exportálás-importálással gyorsan megvolt), most nem indult el ez a feladat, remélem megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#9373) olivera88


olivera88
veterán

Valami ilyesmi akar letöltődni. :F [link] Elutasítottam persze. Most jön fel másodszor tegnap óta, úgy nézem mintha CIS hez lenne köze.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#9374) blattida válasza olivera88 (#9373) üzenetére


blattida
nagyúr

Hadd jöjjön, engedélyezd. :)

Más:
A Comodo Dragon neve hamarosan Chromodo lesz. :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9375) Fandango válasza blattida (#9374) üzenetére


Fandango
veterán

Chromium Secure-ral mi a helyzet, az csak ilyen vad hajtás? Megcsinálták, aztán hozzá nem nyúlnak?

(#9376) soldi3r


soldi3r
veterán

Ilyenje volt mar valakinek? Ez a C betu egy resze. Tudom palolgatni, nincs utban, de azert idegesit :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#9377) blattida válasza Fandango (#9375) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, az is marad, gyakorlatilag csak a felületben különböznek majd egymástól, illetve egy még jelenleg nem ismert adatvédelmi összetevőben jobb a dragon, illetve a chromodo...

soldi3r
Csak egy bug.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9378) Cs1csó válasza soldi3r (#9376) üzenetére


Cs1csó
félisten

Detto, bezártam a CIS-t majd újraindítottam majd restart a gép is - és a comodo üzenetközpont elől kivettem a pipát gondoltam lehet valamit az küldött

(#9379) soldi3r válasza Cs1csó (#9378) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha kilepek belole es elinditom ujra, akkor eltunik. De a Message Center elol most en is kivettem a pipat.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9380) Cs1csó válasza soldi3r (#9379) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért vettem ki a pipát mert a számítógép újraindítása után is megjelent a jobb alsó sarokban de a pipa kivéve és azóta okés.

(#9381) olivera88 válasza blattida (#9374) üzenetére


olivera88
veterán

Ok. Köszi. De h honnan akar letöltődni halvány gőzöm sincs.. Chromodo :DDD :DD Ez jóó

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#9382) blattida válasza olivera88 (#9381) üzenetére


blattida
nagyúr

A comodo szerveréről, az üzenetközpont onnan fogadja az üzeneteket és azokat jeleníti meg.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9383) olivera88 válasza blattida (#9382) üzenetére


olivera88
veterán

Akkor ok. Azóta nem jelentkezett. És nem is találkoztam még ilyennel régebben.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#9384) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

1. ha kikapcsolom az AutoSandbox-t, akkor a biztonsági központ nyavalyog, miért és hogyan lehet megszüntetni(azon kívül, hogy bekapcsolom az autosb-t...) [link]
2. Egyértelműen a CIS miatt az Office 2013 alkalmazások ablakfejléce úgy néznek ki, mint Win95-ben, teljesen blokkolja a popup-okat is az alkalmazásokon belül... [link]

UI: W8.1 Pro x64, CIS 8.legújabb, Proaktív profilban. [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9385) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#9384) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Annyi + infó, hogy IS profilban, a 2 .pontban leírt hiba nem jelentkezik, de az 1. pontban leírtak továbbra is...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9386) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#9384) üzenetére


blattida
nagyúr

1. Miért akarod kikapcsolni az auto sandboxot? Azért kérdezem, mert a nyolcas óta nem sokat zavar egyébként, nem kúr be minden számára ismeretlen alkalmazást oda a comodo, régebben én is mindig kikapcsoltam, de már nem teszem, mert nincs rá szükség, ráadásul sokkal jobban konfigurálható az auto sandbox viselkedése, mint korábban.
Alapbeállítások mellett a hips ki van kapcsolva, csak az auto sandbox fut belőle, ezért, ha kikapcsolja az ember az auto sandboxot is, akkor jogosan szól a win, hogy a defense + kivan kapcsolva, ám, ha proaktív módról van szó és olyan beállítások mellett, mint a linkelt képen, akkor ez egy bug.

2. Azt próbáltad, hogy a defense +-t tanuló módra állítod? Elvileg akkor egyik office összetevőt sem blokkolhatja a hips.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9387) Pityu.


Pityu.
nagyúr

A comodo internet security jó cucc?Most windows 8.1 et raktam felés akarok rá jó kis védelmet eddig windows 7 esen comodo firewallt és avast freet használtam,de most azt mondták érdemeseb lenne felrakni az internet securityt mert abban minden együtt van,csak kérdés a comodonak milyen a vírusírtója,mert ugye a tűzfalát már ismerem,meg hogy így kompletten mennyire terheli le a rendszer?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#9388) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#9386) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sosem használtam az SB-t, ezután sem akarom. Had én döntsem el, hogy használom avagy sem, mint ahogy korábbi változatokban lehetett is(és nem nyavalygott a műveleti központ sem). Arról nem is beszélve, hogy mire kilőnéd az SB-t, addigra vagy 10-12 alkalmazást bevág oda, ezek közt meg 4-5 OS-hez szorosan kötődő fájl is van, de van olyan is, amit ezen felül is illene ismernie, pl AMD Catalyst fájlok stb.

A műveleti központ nyavalygása az abban az állapotban van, ahogy a képen linkeltem a CIS-t (telepítés után alapállapot az IS konfig, majd ezt egyből átteszem Proaktívra, restart-ot kér, majd ezt követően már kész is az Office (2013 legalábbis).

Próbáltam már kikapcsolni/állítgatni stb "mindent", proaktív konfig esetén nem jártam sikerrel (mint írtam, IS konfig-nál nem is jelentkezik az Office hiba)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9389) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#9388) üzenetére


blattida
nagyúr

Oké, csak, mint ahogy írtam, AZ auto sandbox viselkedése gyökeresen megváltozott és nem vág be oda mindent, amit nem ismer, konkrétan én még nem találkoztam ilyennel, a korábbiakat én is utáltam és kikapcsoltam.
Ha a hips tanuló módja sem oldja meg AZ office problémád, akkor találtál még egy bogarat.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9390) Dévacsen válasza Fire/SOUL/CD (#9388) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szia,érdemes CIS telepítés után egy fájl besorolási vizsgálatot csinálni,így minden telepített programmal megismerkedik,és nem fogja sandboxba tenni a későbbiekben,ugyanakkor ha később kikapcsolja az ember a megbízás a biztonságos telepítőkben, meg van ott még pár hasonló lehetőség(nem emlékszem pontosan,nincs fent a program) akkor sajnos megint be fog dobálni oda dolgokat,összetevőket, emlékeim szerint.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#9391) patoga


patoga
tag

Sziasztok!
Tegnap telepítettem CIS-t a gépemre, azóta a levelezőprogramból az alábbi jelzés mellett nem tudok linket megnyitni.
Esetleg valakinek ötlet?

(#9392) blattida válasza patoga (#9391) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A defense + tanuló módra állítását próbáld ki, utána természetesen mehet vissza a biztonságos módra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9393) patoga válasza blattida (#9392) üzenetére


patoga
tag

köszi. jó lesz.
ÜDv

(#9394) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Pár napja vettem észre, hogy megjelent ilyen kis ikon az asztalon.
Bezárni nem tudom, csak elmozgatni. Képek, mappák, dokumentumok fölé helyezi magát - magyarul mindig látszik. Valami bug lenne? Csak a tűzfalat használom. Mindig a jobb alsó sarokban, az asztal megjelenítése gomb felett jelenik meg. Mi ez? :DDD

.

(#9395) Pityu. válasza Troy. (#9394) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem néz körben a beállításokban,valami nekem is volt anno és ki lehetett kapcsolni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#9396) olivera88


olivera88
veterán

Az normális h nem frissül az AV adatbázis a 8 as verzióban ha a játék üzemmód be van kapcsolva? Megfeledkeztem a játék mód kikapcsolásról és 3 napig így ment, és mikor visszakapcsoltam jelezte h elavult az adatbázis.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#9397) blattida válasza Troy. (#9394) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Az egy apró részlete az asztali comodo widgetnek, egy bug miatt lett látható.

olivera88
Ez teljesen normális, mivel a játék módban nem frissíti az adatbázist, csak akkor, ha kilépsz a a játék módból.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9398) Troy. válasza blattida (#9397) üzenetére


Troy.
addikt

Köszönöm! Miképp tüntethetem el? (widget-ek ki vannak kapcsolva.)
Új frissítést nem talál.

[ Szerkesztve ]

.

(#9399) olivera88 válasza blattida (#9397) üzenetére


olivera88
veterán

:R Akkor nincs gond.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#9400) soldi3r válasza Troy. (#9398) üzenetére


soldi3r
veterán

Kilep, ujraindit.

E30 (oo=[][]=oo)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.